Kerknieuws. Land- en Tuinbouw Predikbeurten. Onderwijs. Telegrammen. Vervolgens werd besloten eenige wijzi gingen aan te brengen in de verordening betrekkelijk de straten, wegen en andere openbare plaatsen, waarbij het vloeken, voetballen en dradenspannen op of over de openbare wegen wordt verboden. In verband met de verbetering van den weg naar lleinkenszand, opgenomen in het prov, wegenplan onder nr '13 g, werd besloten, tot aankoop van de daarvoor benoodigde en langs dezen weg gele gen gronden. Tenslotte werden in behandeling ge bracht eenige ingekomen verzoeken om gedeeltelijke ontheffing van betaling van schoolgelden over het belastingjaar 1929 '30. Besloten werd de aanslag van C. de Baar op het kohier te handhaven, ge deeltelijk ontheffing te verleenen aan M. J. Hannewijk, tot een bedrag van f 0.78, aan A. de Vos tot een bedrag van f O.86V2. aan W. S. de Vlieger tot een bedrag van f0.75. Bij de rondvraag sprak dhr v. d. Dries de wenschelijkheid uit aan den veldwach ter Finson te Nieuwdorp eenige vergoe ding te verleenen v5or meerder werk. door hem verricht tijdens de ziekte en de thans nog loopende vacature van veld wachter "te 's H. Arendskerke. De heer Schipper vestigde de aandacht er op, dat bij de 1.1. plaats gehad heb bende brand op de hofstede van J. Ver- mue alhier, enkele spuitgasten niet zijn verschenen en zou gaarne zien, dat deze personen werden vervolgd. In verband met de vraag van dhr v. d. Dries welke de redenen zijn dat de be woners van het Lewedorp nog steeds ver stoken blijven van electrisch licht, raadde de voorzitter spreker aan zich met die vraag tot den directeur van de PZEM te wenden. Ten slotte zou de heer van den Dries gaame zien, dat een regeling kon worden getroffen met de bewoners van den Paral lelweg toegang gevende tot het spoor wegstation te Noord-Kraaijert over het gebruik van den langs dien weg staande grasetting enz. De voorzitter zegt toe, hieraan zijn aandacht te zullen wijden. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagnamiddag was afwezig dhr De Regt. Dcor Gedep. Staten is goedgekeurd de gemeentebegrooting 1930. Verder geschiedt mededeeling van de voordracht ter benoeming van een hoofd der school met mededeeling, dat de be noeming in de raadsvergadering van 16 Juni zal plaats hebben. Van Gedep. Staten zijn teruggekomen de ingediende voorstellen omtrent de be paling van de beide Trommen der ge meente inzake de Motor- en Rijwielwef. met verzoek tot wijziging in den aange geven zin. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan het verzoek niet te voldoen, daar men de voorgestelde kom men veel te klein acht. Op voorstel van B. en W. wordt de fac tor voor de plaatselijke inkomstenbelas ting 1930'31 bepaald op 1, tegen 0.85 ten vorigen jare. Goedgekeurd wordt de rekening over 1929 van het Alg. Armbestuur Tn ont vang op f 11.563.181/2, 'in uitgaaf op op f 9773.461/2, dus met een batig saldo van f 1789.72. Aan het bestuur van de R. K. Jongens school te Kwadendamme wordt ingevolge art. 72 der Wet op het Lager Olnderwijs 1920 toegestaan een crediet van f228. tot het aanschaffen van nieuwe leermid delen. Tenslotte wordt de pensioensgrondslag van den gemeenteveldwachter nader vast gesteld op f 1703. Bij de daarop volgende rondvraag wijst de heer Boone op de wenschelijkheid tot verbreeding van den opril naar de haven. Na eenige discussie nemen B. en W. op zich naar de mogelijkheid daarvan een nader onderzoek in te stellen, waarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krimpen a. d. Lek, A. J. Westra Hoeksema te Zegveld. Te Hoe dekenskerke, P. van Lelyveld te Bur gerdam. Bedankt voor Linschoten, T. Lekker- keiker te Delft. Voor Enter, D'. Bax te Puttershoek. Geref. Kerken. Tweetal te Leens, G. Luchtigheid te Schoonoord en P. Melles te Gees. Beroepen te Leens, G. Luchtigheid te Schoonoord. Te Reitsum, K. Boorsma, cand. te Dokkum. Bedankt voor Kollum, S. Neerken te Ulrum. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Rotterdam (West), K. Groen te Nieuwpoort. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Monnikendam-De Rijp, N. J. Jaanus, prop. te Bussum; K. H. Wallien te Weesp en H. C. Zwahler te 's Graven- hage. Donderdag 29 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Kerk. Kortgene, 6 u. ds v. d. Most v. Spijk. Domburg, 9.30 u. ds Swaan. Iersek9, vm. dhr Overgaauw, 3 u. ds Raams. Colijnsplaat, 6 u. 0. T, dhr Overgaauw. Grijpskerkè, 9.30 u. ds v. d. Waal. Kapelle, vm. dr Schmidt. Biezelinge, 9.30 u. dhr Kooymans. Hainkenszand, 9.30 u. ds Van Kooten. Schoro, 6 u. dhr Kooymans. Biggekerke, vm. ds v. d. Waa. Ellewoutsdijk, vm. Tis Kelder. Meliskerke, vm. ds Bakker. Kloetinge, 9,30 u. ds Raams. Aagtekerke, 9,30 u. ds Noteboom, Wemeldinge, 9 u, ds Oskamp. Driewegen, 9,30 u. ds Dijkstra. Oudelande, vm. ds Derksen. Nieuwdorp, vm. ds Wegeling. Kattendijke, 6 u. 0. T. ds Enklaar. Vrouwepolder 9.30 u. ds Hulsbergen. Gapinge, 9.30 u. dhr Petermeyer. Geref. 'Kerken. Heinkenszand, 9.30 u. ds Booy. Goes, 9.30 u. ds v. d. Veen. Serooskerke, 9.30 u. cand. van Ginhoven. Gapinge, 9.30 u. leesdienst. Eorsselen, vm. leesdienst. Driewegen, 9.30 u. ds van Schie. Geref. Gem. lerseke, 5 u. O. T. ds Biarth. Goes, 2 u. ds Rarth. 's-Gravenpolder, 1,30 u. ds Hofman (Op, bel.), Vrijdag 2.30 u. ds Barth (Huw. bev.). Chr. Evang. Gem. Goes, 9.30 en 2 u. ds v. d. Vis. De raad der gemeente Vrouwepolder benoemde in zijn gisteren gehouden verga dering tot hoofd der O. L. school in de afd. Gapinge (gemeente Vrouwepolder), den heer L. den Ouden, onderwijzer eener O. L, school te Haaften, woonachtig te Herwijnen. Gids voor Schoolreizen. Wij ontvingen den achtsten jaargang van den „Gids voor Schoolreizen Deze Gids is in den loop der jaren een betrouwbaar handboekje geworden, dat alle onderwijzers en anderen, die met groepen kinderen of volwassenen op reis gaan, gaarne raadplegen. Iedere school in Nederland ontvangt elk voorjaar een examplaar gratis en franco, terwijl daar enboven aan een groot aantal vereeni- gingen en particulieren gratis een exem plaar wordt toegezonden. Ieder, die met kinderen reist, en aan de Administratie van de „Gids voor Schoolreizen" (Gouds bloemlaan 191, Den Haag) een boekje vraagt, krijgt liet bovendien gratis toe gezonden. Het boekje bevat een beschrijving van de voornaamste plaatsen in Nederland, terwijl dit jaar voor 'teerst reisplannen voor sommige plaatsen in ttelg'ë. Duitsch- land en Zwitserland zijn opgenomen. Geen wonder, dat het hoekje al weer dik ker geworden is: in zijn achtjarig bestaan is het reeds gegroeid van 20 tot 192 pagina's, terwijl de oplage 12.500 exem plaren bedraagt. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND TE GOES. Hedenmorgen werd in het Schutters hof te Goes een druk bezochte algemeene vergadering van bovengenoemde vereeni- ging, onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken, gehouden. De voorzitter verwelkomt de vele aan wezigen en zegt, dat de vooruitzichten voor de vruchtencultuur mooi zijn. De hoop op een goed fruitjaar is dan ook gegrond. Ingekomen was de Koninklijke goed keuring op de gewijzigde Statuten. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer A. v. d. Poest Cle ment. Hieraan is het volgende ontleend: Over het geheel genomen kan de ver- eeniging met tevredenheid op het afge- loopen boekjaar terugzien. Wel waren de gemaakte prijzen niet alle even schitte rend, doch de hoeveelheid was van dien aard, dat het omzetcijfer voor de eerste maal na de oorlogsjaren wederom het miljoen overschreden heeft. Die grootere omzet beteekende voor de veiling echter ook meer onkosten. Het bleek ook nu weer, dat voor de betere kwaliteit betere prijzen waren te bedingen. Voor goede sorteering appels en peren viel een goede prijs te bedin gen, maar 2e en 3e soort en kroet gingen soms tegen zeer lage prijzen van de hand. Het klein fruit gaf een bevredigende opbrengst. De prijs der kruisbessen was vrij goed, roode bessen niet. De zwarte bessen waren ook goedkoop. Aardbeien waren zeer goed, zoodat de aanplant van dit product meer dan verdubbeld is. De prijzen der groenten waren dooreengeno- men aan den lagen kant. Tomaten waren in het volle seizoen laag in prijs. Door den overvloedigen fruitoogst was niet voldoende materiaal beschikbaar. 40.000 kisten werden aangekocht, doch dit bleek nog niet voldoende te zijn. Er had door de leden wel wat meer zorg be steed kunnen worden aan het tijdig terug zenden. Er zal nu een speciale controle op het materiëel worden ingesteld. Het kistentekort zal dan wel tot het verleden behooren. Ook zal het gemeenschappelijk sorteeren meer dan tot nog toe regel moe ten worden. In dezen tijd van malaise en uitvoer-moeilijkheden moet voor alles aandacht aan de sorteering geschonken worden. Steeds meer vraagt de wereld markt naar eerste klas fruit. Met blijdschap vermeldt het Bestuur de totstandgekomen reorganisatie der veree- niging. Speciaal wordt den rijkstuinbouw- consulent dank gebracht voor zijn bemoei ingen in dezen. De financiëele grondslag is nu be ter geworden. De gedachte van het Be stuur, dat de werkelijk belanghebbende leden het ledenregister zouden teekenen is bewaarheid. Ongeveer de helft heeft reeds geteekend en nog dagelijks komen er bij. De leden, die bedanken, zijn geen be- roepskweekers. Zoo zal de veiling bin nenkort uitsluitend uit beroepskweekers bestaan. In het verslag wordt ook herinnerd aan het feestelijk gevierde 25-jarig be staan der vereeniging. Het Bestuur vergaderde zes maal. Be sloten is o.m. tot aanschaffing van een groote aardbei-spoelmachine. Met den handel (de Exporteursvereeniging „Ons Belang") was een aangename samenwer king. Herinnerd werd aan de veranderingen aan het gebouw (schildering, electrisch licht) en op het terrein (uitbreiding los- en laademplacement, verbreeding bestra ting). Met de beste wenschen voor het nieuwe seizoen eindigt de secretaris zijn verslag. Den secretaris wordt dank gebracht voor zijn arbeid. De voorzitter verwelkomt den heer v. d. Plassche (rijkstuinbouwconsulent) en dankt hem hartelijk voor,alles, wat hij in het afgeloopen jaar voor de veiling en hare leden gedaan heeft. Steeds heeft hij aangedrongen op verplicht veilen. We leven in crisistijd. Dit is, zegt spr., de derde crisis, die ik meemaak. Maar het is de ernstigste van de drie. Met na druk zegt spr.: sluit u aan, blijft bij el kander. Als je uit elkaar gaat, gaan we te gronde. De heer C. P. Vogelaar rapporteert na mens de commissie van onderzoek gun stig over de rekening 1929/1930. Naar aanleiding van de balans merkt de voorzitter op, dat wel eens gefluisterd is, dat de positie der veiling niet sterk zou zijn. Spr. kan echter verzekeren, dat de veiling gezond is. Dhr J. H. Klooster vraagt of er op de gebouwen niet te weinig is afgeschre ven. De voorzitter antwoordt bevesti gend. Maar er moest een massa mate riaal aangekocht worden. Daardoor kwam de afschrijving op de gebouwen wat in 't gedrang. Er is nu echter een reserve fonds gevormd. Dhr Klooster: dus dit is een ver kapte afschrijving? De voorzitter: we mogen geen winst maken. Maar wel den boel „verkappen". Rekening en balans worden ongewijzigd vastgesteld. Tot lid der commissie tot nazien der rekening 1930/31 wordt benoemd dhr P. J. J. Dekker te Wemeldinge. De percentages worden als volgt be paald: groote veiling 2 pet., kleine veiling 4 pet. voor de leden, die zich vrijwillig verbinden om al hun klein fruit (kruis-, zwarte en roode bessen, aardbeien, fram bozen, kersen en pruimen) te veilen. Voor de leden, die zulks niet wenschen te doen, voor groote veiling 3 pet. en kleine vei ling 5 pet. Voor het veilen van hard fruit voor de leden groote veiling 2 pet. en kleine veiling 4 pet. Gasten betalen voor het veilen hunner producten groote vei ling 4 pet. en kleine veiling 6 pet. De contributie voor dit jaar wordt op f 1 bepaald. Het entree-ge.d zal dit jaar niet geheven worden, omdat het een over gangsjaar is. Het Bestuur stelt voor, om, nu de goedkeuring der Statuien is verkregen, de gelegenheid open te stellen tot 1 Juli a.s. om het ledenregister te teekenen. Dit wordt z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Dhr C. P. Vogelaar komt nog eens terug op de taak der vei lingen. Algemeen wordt aangedrongen op de teelt van beter fruit. We hebben de noodzakelijkheid daarvan ondervonden. We hebben onze tuinbouw-, verpak- kings- en sorteercursussen, onze uitne mende voorlichting van den heer v. d. Plassche. De veiling moet echter nog meer medewerken. Er moet meer gedemon streerd worden met goed gesorteerd, ver pakt fruit. Daar is veel uit te leeren. Spr. wil steeds een aparte afdeeling eerste klas fruit. De voorzitter dankt voor dit woord Spr. wil heel gaarne het idee in over weging nemen en desnoods een commis sie daarvoor benoemen. Dhr J. H. Klooster vraagt of er aan dacht is geschonken aan bet sorteeren door de veiling. De voorzitter wijst op de groote drukte op de veiling. Ér is wel aandacht aan geschonken. De zaak is zeker van groote beteekenis. Ook wijst Spr. op het belang van tentoonstellingen. Dhr Vogelaar voelt daarvoor niet zoo veel. Het is zoo moeilijk niet om eens een keer een paar kisten mooi fruit te vullen. Veel meer voelt spr. voor een doorlccpende dagelijksche demonstratie van eerste klas fruit. Spr. wil vast begin nen met bet verpakte fruit. Dhr v. d. Plassche, rijkstuinbouw consulent, dankt hierna voor de tot hem gerichte woorden. Spr. dringt bij de leden aan op eenheid en samenwerking. Anders zullen ze nooit den wereldmarktprijs ma ken, zij jjet dan, dat die de eerste jaren niet hoog zal zijn. De organisatie moet zooveel mogelijk gesteund. Ook het Be stuur der veiling heeft hier een plicht. Spr., geeft het idee-Vogelaar in ernstige overweging. Dien kant moet het uit. Het succes van het Amerikaansche fruit zit juist in de standariseering. De handel wil hebben een vlot handelsartikel, dat direct aan 'den consument kan worden geleverd. Do tegenstelling tusschen een groenten- en een fruitveiling is nu te groot.. De .eerste lijkt wel ©en tentoon stelling, de tweede een vendutie. Hierin moet verandering komen. We leven in een tijd van overproductie. Daarom .is het zoo verkeerd naar onze afzetgebieden minderwaardig fruit te zenden. Ba voorzitter doet hierna enkele mededeelingen over een onderhoud met den grossiersbond aangaand© den fust- huur. Deze bond verklaarde zich tegen het betalen van deze huur en dreigde zelfs met staking. Over deze kwestie is reeds vergaderd en zal ook nog verga derd worden met de Prov. Commissie. Veel kan spr. er nog niet over meedee- len. Maar wel brengt spr. dank aan de kooplieden-organisatie op Zuid-Beveland, die zich achter het bestuur stelde. De voorzitter Vraagt machtiging van de ver gadering, om naar bevind van zaken te handelen. Deze wordt verleend. Dhr Duvekot doet nu enkele mededee lingen over 3e nieuwe regeling inzake het lust voor de leden. Aangaande de regeling voor dc koopers is nog niets mede te deelen. Aangezien de koopers 'b-v. in het geheele Westland geen fusthuur be talen. zou het mogelijk zijn. dat deze regeling ook voor Zeeland ging gelden. Maar zekerheid is dienaangaande nog niet te geven. De voorzitter leest nu voor den uitslag der gehouden Bestuursverkiezing. Uitge bracht zijn 142 stemmen. De aftredende leden de heeren M- van Harmeien, A. Lous, J. J. Mol en A. van der Poest Clement, verkregen resp. 134, 136, 69 en 140 stemmen, terwijl dhr W. Robijn 70 st. verkreeg. De heeren van Harme ien, Lous en v. d. Poest Clement zijn dus herkozen. Bij de volgende stemming verkreeg dhr Robijn '100 en dhr Mol 19 st„ zoodat dhr Robijn was gekozen. Nadat dhr Klooster den voorzitter had dank gebracht voor zijn vlotte leiding, volgde sluiting. DEN HAAG. Tweede Kamer. Bij den aanvang der zitting van heden heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot herziening der gemeentewet met 64 tegen 17 stemmen aangenomen. Tegen stemden de Anti-revolutionairen, de Staatk. Gere formeerden, en de Chr. Historischen Krij ger en Tilanus. DEN HAAG. Heden is het vijftig jaar geleden, dat dr J. Th. de Visser aan de. Rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde tot Doctor in de Theologie. Hij1 had vele schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen in ontvangst te nemen, terwijl hem tal van bloemstukken werden aangeboden. Hij werd o.m. gecomplimenteerd door de Ministers Ruys de Beerenbrouck, Donner en Deckers en oud-minister Kan. ZAANDAM. De schatgravers geven den moed niet op. Hedenmorgen is uit den kuil door de helderziende dame aange geven een ijzeren kistje te voorschijn ge bracht groot 40 X 40 X 30 c.M. Het kistje dat zeer zwaar was werd door 4 mannen naar boven gebracht. Onder groote span ning had de opening plaats wat echter met veel moeite gepaard ging. Toen ein delijk een der wanden was bezweken, stuitte men op een tweede kistje, dat nadat het slot geforceerd was,ledig bleek te zijn. De teleurstelling was groot, maar de hoop is nu gevestigd op een andere kist, die volgens de helderziende dame daar in de buurt moet zijn. De gedachte is echter ook geopperd, dat het te voorschijn gebrachte kistje door grap penmakers daar ter plaatse is begraven. LONDEN. De berichten uit Britsch-In- dië spreken van toenemende spanning. Te Rangoon kwam het tot ernstige bot singen, waarbij de politie van de vuur wapenen gebruik moest maken. Het aan tal personen, dat sinds Zondag gedood werd, bedraagt 40. Ook te Bombay kwam het tot bloedige botsingen. Een groot aantal personen moest in de ziekenhuizen worden opge nomen. LONDEN. Officieel wordt medegedeeld dat Koning George lijdende is aan rheu- mathiek in de rechter heup. Op advies van de doktoren zal de Koning eenige dagen niet aan het hofleven deelnemen. Hij hoopt tegen het einde van deze week zijne werkzaamheden te kunnen hervat ten. NEW-YORK. De politie is er in geslaagd in een hotel 5 internationale juweelen- dieven, w.o. een vrouw te arresteeren. Men vond bij de dieven voor een bedrag van 3000.001 dollar aan juweelen en sie raden, alle afkomstig van diefstallen in <jen afgeloopen. winter in luxe hotels ge pleegd. NEW-YORK. Door het Hoog Gerechts hof te Washington is een uitspraak ge daan in een zaak waarvoor in breede kringen groote belangstelling bestond. De Directie van een der spoorwegmaatschap pijen had n.1. van hare beambten en ambtenaren geëischt, dat zij een door hen gestichte vakvereeniging zouden ontbin den en zich aansluiten bij een door de Mij gestichte organisatie. Het Gerechts hof heeft dezen eisch afgewezen en uit gesproken, dat de spoorwegma.nnen recht hebben zich in een eigen vakorganisatie te organiseeren. NEW-YORK. Te Tulsa in den staat Ok- lahama is een vliegtuig in aanraking ge komen met den kabel van een hoogspan ningsleiding. De drie inzittenden, twee mannen en een vrouw zijn verbrand, evenals het toestel. PESNAMBUEO. Bij de landing is de „Graf Zeppelin" licht beschadigd, door dat eenige stutten aan den achtergondel braken. Waarschijnlijk zal morgen, de reis naar Havanna worden voortgezet. WARSCHAU. Te Huszaze in de nabij heid van Warschau 'is een groote brand uitgebroken. In totaal zijn 40 gebouwen waaronder 20 woonhuizen, in de asch gelegd. Een honderdtal gezinnen is door den brand dakloos geworden. DUSSELDORF. De Dusseldorfsche moor denaar Peter Kürten heeft opnieuw be langrijke verklaringen afgelegd. Hjj heeft o.a. bekend, schuldig te staan aan twee mcoxden, waarvan men hem tot nu toe niet verdacht heeft. Toen hij 16 jaar oud was, had hij een man geworgd en li/a jaar geleden hij een inbraak jn een café in de omgeving van Essen een 9- jarig Juiaapje dat hij in een kamer sla pende vond en waarvan hij vreesde, dat het hem zou hinderen. Verder heeft hij uitvoerige mededee lingen gedaan omtrent den dubbelen moord op 25 Augustus 1929, die zoo groote ontroering teweeg bracht, toen men in een groentebed de lijkjes van twee meisjes vond. Ook van den moord op Maria Jfaan, wier lijk hij in .een bosch had begraven, gaf hij een nauwkeurige beschrijving. De politie is druk in de weer om deze verschrikkelijke verklarin gen te oontroleeren. De U. L. O.-school. (Een herinneringswoord aan de ouders.) „Wat nu?" vraagt menig ouder, als zijn kind de eerste zes klassen van de lagere school doorloopen heeft. Want nu komt de keus. Eén ding staat vast: het kind moet, volgens de Leerplichtwet, nog één jaar zeker, ja voor bijna de helft der kinde ren geldt, nog twéé jaar, op de school banken zitten. Immers ieder kind, dat nog niet ten volle 12 jaar is op den dag, waarop het de 6e klasse uitstapt, moet nog 2 volle jaren school gaan. Meerdere wegen staan nu echter voor het kind open, om die laatste één of twee jaar onderwezen te worden. Men kan het rustig de 7e en zelfs nog de zooge naamde achtste klassen der lagere school laten doorloopen. Maar men kan het ook dadelijk reeds gelegenheid geven, zich die 1 of 2 jaar meerdere ontwikkeling als ©en yoorberei- ding voor het leven, dat steeds hoogere eischen stelt, eigen te maken. Zelfs al zijl ge beslist niet van plan, ouders, uw kind te laten „leeren" of „studeeren", toch zult ^ge het met me eens zijn, dat meerdere kennis een broe deren kijk op het leven geeft, en ook meer kansen geeft, om vooruit te komen. Welnu, uw kind móét nog op school blijven, waarom kiest ge dan de U. L. O. school niet? Dadelijk, als het de 6eklasse beëindigd heeft, wordt het daar toegelaten •want de eerste klasse U. L. O. heet vol gens de Onderwijswet, 7e leerjaar. En on middellijk begint het daar Fransch, Duitsch en Engelsch te leeren, zonder dat liet u noemenswaard meer kost dan het lager onderwijs, want alle boeken worden door de U.L.O.-school gratis ver strekt. Ook ontvangt het les in boekhouden en wiskunde, terwijl de andere gewone schoolvakken evenmin worden vergeten. „Maar", zegt ge misschien, „ik kan mijn jongen of meisje toch ook naar de U. L. O. sturen, als het de 7e klasse van do lag--re school doorloopen heeft?" Dan is mijn antwoord: „Zeker, dat kan, mar dan is uw kini een jaar achter bij zijn vroegere schoolmakkertjes, die direct na de zesde klasse kwamen. Want ook na de zevende klasse der lagere school moet uw kind in de U. L. O. school weer van voren af aan beginnen!" „Ik stuur mijn kind na de zesde klasse direct naar H. B. S., Lyceum, Kweek school, Gymnasium, enz." antwoordt ©en andere vader. „Och, doe dat niet, in het belang van uw kind. Menig kind ondervindt een diep- ontmoedigende teleurstelling, als het bij zijn verdere studie niet mee kan, omdat de onderbouw niet breed genoeg was. De middelbare scholen moeten de vele vakken in zulk een tempo onderwijzen, dat de meeste leerlingen, die zoo van de 6e of 7e klasse der lagere school komen, het niet volhouden. Broodnoodig is het dan ook, dat allen, die middelbaar on derwijs willen gaan genieten, eerst de beginselen der drie moderne talen leeren. Juist de U. L. O. school vormt een zoo noodzakelijk gebleken brug tusschen de lagere en de middelbare school. Bovendien kunt ge uw kind ook de U.L.O.-school laten afloopen, om één der beide Mulo-diploma's (A of B) te behalen. Dit diploma biedt vele voorrechten, alle in een boekje opgesomd, dat ik u gaarne toezend. Middenstanders, ge weet, dat in uw bedrijf een ©enigszins breeder© ontwikke ling van zoo groote waarde is. Onthoudt die uw kind niet. De U. L. O. school geeft ook de beginselen van bande'skennis. Onze school staat op Christelijken grondslagin het bestuur hebben o.a. zitting: Ds R. J. v. d. Veen, Geref. Pre dikant, Ds P. J. Steinz, Ned. Herv. Pred., en*Ds Vis, Chr. Evang. Pred., alsmede een vertegenwoordiger der Geref. Gem. Laat uw kind niet langer wachten, dan noodig is, maar geef het een kans, dade lijk na het beëindigen van het 6e leer jaar, meer uitgebreid onderwijs te ont vangen. Na één of twee jaar kunt ge dan beslissen, wat uw kind worden moet, en intusscben heeft het zich velerlei nuttige kennis kunnen eigen maken, die voor iedere studie en elk beroep noodzake lijk is Tot nadere schriftelijke of mondelinge inlichting ben ik gaarne bereid. Wacht echter niet te lang, want dagelijks komen de aangiften reeds binnen na de adver tentie van 17 Mei in dit blad, die één dezer dagen nog eens geplaatst zal wor den H. C- VAN DONK, Hoofd Chr. U.L.O.-schooI, Westwal 34b, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2