Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Financieële Berichten. en ook reeds was overleden. Het ljjk is naar Axel vervoerd en Zondagmorgen vandaar overgebracht naar het zieken huis te Sluiskil. De politie stelt een on derzoek in naar de vraag of hier misdrijf in het spel is. Heden vertrok de Justitie uit Middelburg om een onderzoek ter plaatse in te stellen. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden fail liet verklaard: Die N.V. Autobusdienst „De Nieuwe On derneming" gevestigd en kantoor houden de te Middelburg. Rechter-commissaris: Mr J. W. Zijlstra, Rechter. Curator: Mr. F. W. Adriaanse, advocaat en procureur "te Middelburg. Jannetje Cornelia Rensen, handelaar ster in schoenen te Zierikzee en aldaar handelende onder de firma Rensen. Rechter-commissaris Mr Th. Portheine, Rechter. Curator: Mr C. J. B. du Croo, advocaat en procureur te Zierikzee. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van P. J. Weterings. caféhouder te Middelburg. Middelburg. Een goede verbetering is aangebracht in de voormalige vleesch- hal alhier. Er is gelegenheid geschapen om rijwielen en dergelijke tegen een ma tig tarief veilig in bewaring te geven en pok is er voor ieder der bodes een genummerde plaats aanwezig, waar voor hen aangebrachte goederen kunnen wor den opgeslagen. Is dit voor de veilig heid goed, het is nu tevens verboden rijwielen, koopmansgoederen enz. tegen het stadhuis te plaatsen, wat het aan zien vaD het schoone gebouw slechts zal kunnen bevorderen. Als men zijn rijwiel nu onbeheerd plaatst, zal men het tegen betaling we der moeten afhalen in de hal. Vlissingen. Burg. en Weth. stellen den raad voor aan den heer W. L. H. Boom, directeur van het havenbedrijf, op zijn verzoek wegens gezondheidsredenen eer vol ontslag te verleenen met 1 Juli en onder dankbetuiging voor de vele dien sten de gemeente bewezen. Goes. Melkoorlog? Naar wij verne men is reeds gedurende geruimen tijd ge tracht overeenstemming te bereiken tus- schen de Coöp. Fabriek van Melkproduc ten Zuid-Beveland alhier en de georgani seerde melkhandelaren over de melkprij zen en de wgze van melkdistributie te Goes. Niet minder dan vier keer is over deze zaak vergaderd, zonder dat men echter .tot overeenstemming gekomen is. Het schijnt nu tot een strijd te zullen ko men, waarvan vooral de huismoeders zul len profiteeren. Althans ons werd medege deeld, dat de melkslijters den prijs der melk met ingang van 1 Juni op 10 cent per Liter Tiebben bepaald, omdat genoem de fabriek tegen dien .datum ook iets dergelijks van plan is. Het concert in de Groote Kerk alhier op Hemelvaartsdag zal niet om 7 uur, maar om 8 uur beginnen. Men zie voor verdere bijzonderheden de ad vertentie in dit nummer. Kapelle. Zaterdagmiddag werd in het café de Veiling de algem. vergadering gehouden van de Veilings vereen. K. B. en O. De voorzitter, dhr H. A. Nijssen, heette de talrijk opgekomenen welkom en deelde mee dat de heer v. d. Plassche Rijkstuin- 'bouwconsulent voor Zeeland verhinderd was deze vergadering te kunnen bijwonen. De a.s. campagne, waarvoor wij staan, aldus Spr., belooft veel. Van de prij zen kunnen wij natuurlijk nog niets zeg gen. Verder, aldus de voorz., billen wij herdenken het overleden bestuurslid dhr P. O. Pols van Ierseke, welke met ijver en trouw onze vereeniging enkele ja ren als bestuurslid diende. Nu de vereeniging aangesloten is bij het Centraal bureau van Veilingen in Nederland heeft ook het nazien van de boeken voor het laatst plaats gehad door het acc. kantoor Joh. Moret en zal dit voortaan geschieden vanwege het Cen traal bureau. Verder kan worden medegedeeld dat de ruil van grond tusschen de heeren J. Schipper en van de Sande heeft plaats gehad en notarieel is beschreven. Ook de afscheiding is thans in orde. Door het bestuur is aangekocht een aardbeiensor- teermachine. Voor de wasscherij en het klaarmaken van de aardbeien is een loods aangebouwd ten bedrage van f 815.00. Ingekomen stukken: Aanvrage van de vereen, van Oudleerlingen om de ge bouwen te mogen gebruiken omstreeks half September e.k. voor de te houden tuinbouwtentoonstelling, werd door het bestuur ingewilligd. Rekening en verantwoording over 1929 1930. Het winstcijfer bedroeg f 14360.01. Het geveilde bedrag f 822.390.54 werd met genoegen genoemd. Dhr P. Scheele wenschte de vereen, geluk met het behaalde winstcijfer dat alle andere overtrof en vraagt inlichtin gen over de post boeten, groot f95.80, en de exploitatie van de cutler-sorteerma- ohine welke post geen baten aanwijst. De Voorzitter antwoordt hierop dat de boeten moesten toegepast worden na meermalen te hebben gewaarschuwd. Het 'bestuur deed dit ongaarne. De cutler-sorteerma- chine was niet winstgevend, we willen hopen, dat dit een volgend jaar beter zij. Dhr D. Ganseman vraagt naar den post zwartebessen, "die evenals die van het vorige dienstjaar gehandhaafd bleef. Ook de pos't dubieusen is aanmerkelijk hooger (593.37). Verleden jaar bedroeg deze f30.41. De voorzitter zegt, dat de zwarte bes sen het volgende jaar zullen afgeschreven worden. Het bestuur weoscht deze voor een aannemelijk bod spoedig van de hand to doen. De afschrijving post dubieusen is een post van jaren her, wélke wel be kend is. Het is overbodig om dezen wanbetaler te noemen. Dhr Vogelaar had liever dat deze post afgeschreven was ge weest. JDhr de Koeijer vraagt, of het bestuur gerechtigd is tot aankoop van een ma chine voor de aardbeien en het bouwen van een loods zonder voorkennis der fdgemeerie ledenvergadering. De voorz. wijst op art. 16 dat rech ten tot aankoop van een machine wel erkent. Het bouwen van een loods kon niet uitblijven. Wanneer gewacht was ge worden tot na de te houden algemeene vergadering was men te laat gekomen. Spr. meent dat daartegen wel geen be swaar zal zijn. Dhr D. Ganseman wil nog even wijzen op de groote post zoek geraakt fruit, vol gens Spr. ligt dit aan de controle. Hij geeft in overweging om tijdens het veilen geen fruit te laten weghalen. De voorz. antwoordt, dat het personeel zal uitgebreid worden, en wijst vervol gens op 'de moeilijkheden om het ver langde geheel uit te voeren. Namens de financieele commissie brengt dhr G. P. Vogelaar verslag uit, hetwelk gunstig luidt. Tot goedkeuring wordt geadviseerd. De boekhouder wordt dank gebracht en gedechargeerd. In de ontstane vacature wordt in de financieele commissie benoemd de heer J. Lindenbergh te WemeldingeL De contributie voor 1930'31 werd vastgesteld op 1 gld. per lid. Het bestuur stelt voor om het vast personeel uit te breiden met een persoon en deze toe te kennen f 1040 per jaar. Met alg. st. goedgevonden. Eveneens werd aanvaard het bestuurs voorstel tot aankoop van de weegbrug „Ons Belang" voor f 1000.(drie stem den tegen). In de ontstane vacature door het over lijden van dhr P. G. Pols werd als be stuurslid gekozen dhr P. 3. Dekker te Wemeldinge. Alsnu volgde vaststelling van het vei lingspercentage. Het bestuur stelde dit voor te heffen evenals het vorige jaar. Kweekers die zich verplichten om al het zachte fruit te veilen: groote veiling 2 pet., kleine veiling 4 pet. Boomgaarden 3 pet., eieren 1 pet. Kweekers die zich hiertoe niet verplichten: Groote veiling 3 pet., kleine veiling 5 pet. en boomgaar den 3 pet. Hierover voerden verschillende sprekers het woord. Bijna alle leden wa ren wel te vinden voor verplicht veilen. Dhr P. Scheele pleitte sterk voor unifor me regeling. Tenslotte werd besloten hei bestuursvoorstel in te willigen en zegde de voorzitter toe om op de eerstkomende prov. vergadering het verplichte veilen te bespreken en op de agenda te plaatsen voor de algem. ledenvergadering het voor stel om tot verplicht veilen te komen. De emballageregeling werd vastgesteld Bij voorkomende zaken bespreekt dhr Ganseman de vaststelling van de veilings uren op de nabije veilingen. Volgens spr. is de handel hier niet in gekend. De voorz. antwoordt, dat hij gaarne nog eens met Goes hierover zal spreken. Verschil lende heeren voerden hierover het woord Goes werd inzake de regeling als de pchuldige aangemerkt. Dhr H. Eversdijk wijst op "het hooge winstcijfer en vindt dat het percentage heffing voor de aardbeien dient verlaagd te worden, ook de chips kan spr. voor minder aankoopen. De voorz. zegt, dat wij een van de laagste zijn wat het heffingspercentage betreft en dat de chips welke aangekocht zijn, doelmatig en in overeenstemming met andere veilingen zijn. Dhr v. d. Graaff wilde gaarne dat de sorteering aangegeven werd door het be stuur en dat het bestuur kwam met een voorstel zoo moet de verpakking zijn. De voorz. wijst op het moeilijke daar van en de stappen die reeds zijn gedaan wijzen op de goede richting waarin het bestuur wenscht te gaan. Aankoop van de Gutlersorteermachine, het plaatsen van de boxen, zijn sprekende bewijzen. Aan een ideaal pakstation zijn we nog niet. Dhr v. d. Graaff verlangt vaste lijnen. Qok vraagt hij of de veiling Kapelle ver tegenwoordigd was op de groepsvergade ring. In het verslag in „De Tuinderij" was dit niet te bemerken, wel werd Goes j igenoemd. i De voorzitter antwoordt, dat Kapelle was vertegenwoordigd. Hierna sluiting. HeinkenszantL Hedennacht te half drie werden de bewoners alhier opgeschrikt door brandsignaal en klokgelui. Die land- bouwschuur van den heer J. de Jonge Mz. alhier s.tond in lichte laaie. De bewoners schijnen van den brand niets te hebben bemerkt, alvorens zij door buren werden gewaarschuwd. Toen was het dak van de schuur reeds ingestort. Door de brand weer kon het woonhuis worden gespaard. In de vlammen kwamen 6 paarden 3 veulens en een stier om. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goëngarijp en Broek, N. v. 'tHooft te Koog (Tersch.). Te Moercapelle, J. ,0. Kleijne, cand. te Bodegraven. Te (Nieuwpoort, B. v. Ginkel, cand. te Zeist Te Zelhem, H. Mondt te Leiderdorp. Aangenomen naar Midwolde (Leek), J. F. Homan te Spanbroek. Bedankt voor Ooltgensplaat, P. A. Bins- bergen te Muiden. Voor Giessendam, H. A. Leenmans te Dielft. Voor Schalkwijk, G. Tjalma te Veen. Geref. Kerken. Bedankt voor Zuid-Beijerland, E. Dou- ma te Oostkapelle. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Hillegom, D. Dries sen te Amsterdam (Oost). Geref. Gemeenten. Tweetal te Goes, A. de Blois te Dirks- land en M. Heijkoop te Utrecht. Theol. candidaten. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is ge slaagd voor het cand. examen theologie dhr A. Borsjes te Schermerhorn. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen theologie ds J. Schelhaas te Tzummarum. Beroepbaar. Tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk zijn door het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland toegelaten de heeren W. F. Dankbaar te Jiloemendaal en B>. v. Ginkel te Zeist. De heer P. B. Lengkeek, Theol. Cand. te Rotterdam, zal na 29 Juni a.s. gaarne een beroep uit de Geref. Kerken in over weging nemen. GOES. Bij de Geref. Kerk alhier is in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer B. J. v. d. Berg, tot ouderling gekozen, de heer J. Steketee. KORTGENE. Door de bewoners van den Prinsendijk (gemeente Coljjnsplaat) werd bij het classikaal bestuur der Ned. Herv. Kerk een verzoek ingediend, om een zoodanige kerkelijke grenswijzing, dat zij kerkelijk bij Kortgene gevoegd worden. Dit verzoek is in gewilligd, en de bewoners van den Prinsen- dijk behooren nu kerkelijk bij Kortgene. KRABBENDIJKE. Gekozen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk, alhier dhr Gebraad in de plaats van den beer C. Schipper, die be dankt heeft. D s J. E. Koopmansf. Te Mon nikendam is op 66-jarigen leeftijd overleden Ds J. E. Koopmans, em. pred. van de Ned. Herv. Gem. te Zuiderwoude. Geslaagd voor het diploma der Am bachtsschool te Bergen op Zoom, de na volgende leerlingen: Afdeeling timmeren: J. T. Kurvink, St. Annaland; M. Nieuwenhuyse, Rilland- Bath; M. J. de Olercu en "N. v. d. Lin de, 'heiden Hansweert. Afd. electrotechniek en instrumentma ken: W. J. Kesteloo, Poortvliet en K. M. Koppejan, Goes. Afd. machinebankwerken: M. J. v. Dijke en D. Geerling, beiden Poortvliet E.V. Afd. rijwiel- en motorherstellenJ. H. v. Baal en A. M. J. Mol, beiden Rilland- Bath. J. Quist, St. Annaland. De heer P. J. Lamoré, hoofd der Chr. School der Geref. Gemeente te Nieuw-Beijerland, vroeger te Borsse- 1 e n, mocht zijn 25-jarigen arbeid bij het onderwijs gedenken. Middelburg. Tot onderwijzeres aan de Chr. Burgerschool voor M.U.L.O'. (Singel straat) is benoemd mej. A. M. Wonder- gem te Ooltgensplaat. Aagtekerke. Benoemd tot onderwij zer aan de school der Geref. Gem. alhier J. Gideonse, thans als zoodanig werkzaam te St. Annaland. Onweer. Eergisteren is tusschen H oensbroek en Sittard de bliksem geslagen op de benzinetank van een luxe-auto uit Helmond. De auto vloog in brand, waarbij de chauffeur tegen een boom reed. Hij bleef twee uur bewusteloos liggen. De auto is uitgebrand. Tijdens een hevig onweer te Drempt is een pleegkind van den heer E. door den bliksem gedood. Schoenfabriek te Kaatsheu vel afgebrand. Gisternacht om half vier brak brand uit in de stoomschoenenfabriek van de N. V. M. Zacht te Kaatsheuvel. In een half uur tijd was de fabriek, die een oppervlakte beslaat van ongeveer 1200 vierk. I meter, geheel in de asch gelegd. De plaatselijke I brandweer was spoedig ter plaatse, doch be paalde zich met de vier stralen, die te harer beschikking stonden, tot het nat houden van de omliggende gebouwen. Om kwart over vier was reeds de Tilburgsche brandweer, die eveneens gealarmeerd was, met een stoom spuit ter plaatse. Aan baar krachtig optre den is het te danken, dat het woonhuis voor bet vuur gespaard bleef. De schade wordt geraamd op 21/j 3 ton. De fabriek was verzekerd tegen brand- en bedrijfsschade. 150 arbeiders zijn tijdelijk bui ten werk gesteld. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Door het feit, dat een dezer dagen reeds een begin van brand werd ontdekt, dat men tijdig beeft kunnen blusschen, acht men brandstichting niet uitge sloten. Een ongewone broed plaats. Aan den Kleiweg te Rijswijk (Z.-H.) had op een boerderij een kip op een knotwilg haar nest uitgekozen en, ,zich zelf gezet". Het eigenaardige van dit dier iSj dat het zelf het vorig jaar ook op die hooge plaats het le venslicht heeft aanschouwd. Dit jaar is evenwel het broedsel minder gunstig uitgekomen dan het vorig jaar. Schatgravers. Het wordt be smettelijk om naar schatten te graven. Totnogtoe is wal nergens iets van be- teekenis gevonden, maar dat hindert niet. In een perceel te Heerenveen was men aan het vertimmeren. Toen men met een buitenmuur bezig was, hoorde men na eiken klop een eigenaardig gerinkel. Een verborgen schat natuurlijk. Men staakte even het werk en waarschuwde den bewoner. Samen deelen, stelde deze voor. Men werkte door, al maar door en het gerinkel werd steeds luider. Ten slotte, daar vond men den schat. Men was terechtgekomen inde porcelein- kast van den buurman. Onze onfortuinlijke mail- stoomers. Het nieuwe motorschip „Kota Pinang" van den Rott. Lloyd, dat Vrijdag op de Noordzee een proeftocht heeft gehouden, kwam in IJmuiden te rug. Het schip liep bij binnenkomst te gen de middensluis, waaraan het schade heeft veroorzaakt. De „Kota Pinang" zelf bekwam aan het voorschip twee ingedrukte platen en eenige verbogen spanten, terwijl aan jhet achterschip een deuk werd bekomen. De reparatie, welke ongeveer vier dagen zal duren, wordt te Amsterdam uitgevoerd. Door dit ongeval wordt de officieele proeftocht eenigen tijd later gehouden. Mond- en Klauwzeer. RANSDORP. Onder het rundvee van den veehouder J. B. is mond- en klauw zeer geconstateerd. AMSTERDAM. Men deelt ons het vol gende mede: Verschillende hoogleeren en predikanten der Ned. Herv. Kerk hebben zich vereenigd met onderstaande motie, inzake het radio-zendtijdbesluit, welke motie telegrafisch ter kennis van den Mi nister van Waterstaat is gebracht: Ondergeteekenden, allen hoogleeraren en predikanten der Ned. Herv. Kerk, let tende op de verschillende stemmen die in den laatsten tijd opgegaan zijn, naar aanleiding van de jongste ministerieeie beschikking inzake de verdeeling van den radio-zendtijd, drukken als hunne mee ning uit, dat, hoezeer hun ideaal is een nationale Christelijke omroep, zij ziel; toch verblijden, dat in de gegeven om standigheden, aan de orthodoxe protes- tantsche beginselen, althans een gewaar borgde invloed is toegekend. Het teleram is o.a. onderteekend door Prof. v. Veld huizen te Groningen, Ds v. d. Bosch te 's Gravenhage en Ds den Hertog te Rot terdam. AMSTERDAM. Het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad is weer voorbij. Heden morgen tegen 10 uur heeft de Koninklij ke familie met groot ceremonieel de stad verlaten. Tegen half tien kwamen de rijtuigen voor. Het eere-escorte der huzaren stond reeds opgesteld, en de eerewacht kwam in het geweer. Tusschen een breede haag van belang stellenden werd naar het station gereden, waar zich een groote menigte had ver zameld, die de hooge gasten hartelijk toe juichte. Nadat de Koningin en de Prinses zich op het perron enkele oogenblikken had den onderhouden met burgemeester De Vlugt en met Prins Hendrik, die achter bleef, vertrokken zij te 9.50 uur per extra trein naar Het Loo. Naar werd medegedeeld, zou vanaf Hil versum per auto naar Het Loo worden gereden. IJMUIDEN. In de haven alhier arri veerde met een lading stukgoed uit Ned. Oost-Indië, het Duitsche stoomschip „Halle". De voorsteven van het schip was geheel naar stuurboordzijde omgebo gen, tengevolge van een aanvaring te Port Said. De schade zal te Hamburg worden hersteld. LEEUWARDEN. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft heden uitspraak ge daan in de zaak van den 33-jarigen Y. Wijkstra, die door de Rechtbank te Gro ningen wegens moord en doodslag op vier veldwachters werd veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf. Het Hof ver oordeelde beklaagde wegens doodslag, vier maal gepleegd, tot 20 jaar gevange nisstraf. LEMMER. De 28-jarige Mevr. W. te Echten is al fietsende te water gereden en verdronken. HARLINGEN. Hedenmorgen zag de machinist van den trein, die te 6.16 van Harlingen vertrekt, nabij een onbewaakte overweg een man op den grond liggen. Hij bracht den trein tot stilstand en toen bleek dat een jongen, de 18-jarige C. S., dood naast den trein lag. Hij had een diepe hoofdwonde bekomen, terwijl een der handen was afgereden. Vermoed wordt, dat hij zich vannacht op de rails te slapen heeft gelegd, daar zijn fiets met nog eenige bagage onbeschadigd op eeni gen afstand stond. DUSSELDORP. De gearresteerde, die verdacht wórdt de Dusseldorfsche moor denaar te zijn en die reeds een gedeelte lijke bekentenis had afgelegd, heeft thans erkend meerdere aanrandingen en moor den te hebfyen gepleegd. Het verhoor wordt nog voortgezet. BERLIJN. Vanmiddag om 12 uur is brand uitgebroken in een loods van de werkplaatsen der rijksspoorwegen. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen. Verschillende aangrenzende loodsen geraakten ook in brand. Uit alle deelen van Berlijn is de brandweer met groot materieel uitgerukt. Eenige ultvoercijfers. Volgens de maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, heeft onze uitvoer van groente in April be dragen: Witte en Savoye kool 9113 ton ter waarde van 'f412.000, tegen 9657 ton ter waarde van f 844.000 in April 'van het vorig jaar. Roode kool 5405 ton, ter waarde van f 373.000, tegen 5731 ton ter waarde van f647.000. Bloemkool 790 ton, ter waarde van f158.000, tegen 423 ton ter waarde van f 90.000. Sla 11.950 ton, ter waarde van f3.084.000, tegen 2732 ton ter waarde van f 1.391.000. Tomaten 101 ton, ter waarde van f 47.000, tegen 83 ton ter waarde van f33.000. Uien en sjalotten 4291 ton, ter waarde van slechts f 194.000, tegen 5709 ton ter waarde van f462.000. Peen 6143 ton, ter waarde van slechts f 73.000, tegen 6059 ton ter waarde van 220.000. Komkommers 966 ton, ter waarde van f 399.000, tegen 689 ton ter waarde van f351.000. In April werden 9479 ton versche eie ren, ter waarde van f5.718.000 uitge voerd, tegen 8493 ton ter waarde van f5.911.000 in April van het vorige jaar. Ook werden uitgevoerd 24.019 ton klei- aardappelen ter waarde van f 403.000, te gen 26.758 ton ter waarde van f 1.044.000 in April van het vorige jaar. Onze tuinbouw. Op zoek naa| nieuwe afzetgebieden. in deze tijden, nu de land- en tuinbouw in zulke moeilijke omstandigheden verkeeren, meent de Nederiandsche Tuinbouw niets te mogen nalaten ten einde door eigen kracht deze moeilijkheden zooveel mogelijk te bestrij den. Eén der voornaamste middelen daartoe vormt ongetwijfeld het zoeken naar en het vinden van nieuw afzetgebied. Het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen, waarbij alle kweekers van groenten en fruit in Nederland zijn aangesloten, zal daartoe deelnemen aan een internationale tentoonstel ling, welke gedurende de maand Juni te Ziirich in Zwitserland zal worden gehouden Voor den Nederlandschen tuinbouw is deze tentoonstelling in het bijzonder van groot belang, omdat zij niet alleen een eerste stap in een nieuwe richting beteekent, daar tot heden nimmer aan tentoonstellingen in dezen tijd van het jaar werd deelgenomen, maar omdat zij ook een poging vormt om voor onze producten vasten voet te krijgen in een gebied, dat tot nu toe bijna uitsluitend van Fransche en italiaansche artikelen wordt voorzien. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 21 Mei 1930. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: J. H. te Serooskerke f 10 of 10 d. h. dronkenschap: J. v. d. M., te Vlissin gen f 15 of 15 d. h.G. O. te Dordrecht, tijdelijk te Middelburg f10 of 10 d.h idem bij eerste herhaling: W. B. te Vlis singen, 3 d. h. idem bij tweede herhaling, na gedaan verzet: C. de K., te Middelburg: Be krachtiging van de uitspraak waartegen verzet; - i te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken: C. M. F. te Vlis singen: f3 of 3 d. h.; A. J. P. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. N.V. Zeeuwsche Credietbank te Middelburg. In de Zaterdag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhou ders werden balans en verlies- en winst rekening goedgekeurd. Het dividend, is na afschrijving en reserveering bepaald op 6 pet. De heer W. K. de Feijter werd als commissaris herkozen. Levensverzekering Ml] (R. V. S.) In de heden gehouden algemeene verga dering van de Levensverzekering Mij. N.V. Rotterd. Verz. Mij. (R. V. S.) werden de balans en de winst- en verliesrekening goed gekeurd. Deze Mij. blijkt in een zeer bloeienden toestand te verkeeren. Op voorstel van Commissarissen werd be sloten het winstsaldo (f 870.676.29) zoodanig te verdeelen, dat het dividend bepaald werd op 30 pet. over de verplicht gestorte be dragen en 10 pet. over de onverplicht gesporte bedragen; de uitkeering op Winstbewijzen werd vastgesteld op f 169.49 per stuk. De heer P. J. M. Dolk te Rotterdam, die volgens rooster moet aftreden als commis saris werd als zoodanig herkozen. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Mei 2.30 u. Brussel 34.6934.71 Berlijn 59.3059.32 Parijs 9.749.761/a Londen 12.073/412.08 New York 2.48Vï2.483/4

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2