DE ZEEUW TWEEDE BLAD Staten-Generaal Uit de Provincie. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Radio-nieuws VAN VRIJDAG 23 MEI 1930, Nr 197. TWEEDE KAMER. Ongevallenwet en Land- en Tuinbouw- ongevallenwet. In de vergadering van gisteren kwa men aan de orde de wetsontwerpen tot wijziging der Ongevallenwet 1921 en tot wijziging der Land- en Tuinbouwonge- vallenwet 1922. Het feit dat de Ziektewet het zieken geld op 80 pet. van het loon heeft ge steld, heeft er toe geleid, dat de regee ring thans heeft voorgesteld, de tijdelijke uitkeering krachtens Ongevallenwet en Land- en Tuinbouwongevallenwet, d.w.z. de uitkeering, die uiterlijk tot den 43sten dag na het ongeval wordt voortgezet, eveneens (van 70) op 80 pet. te brengen. Dit voorstel, dat ook voor land- en tuinbouw de onkosten weer met een klei nigheid verhoogt ondervond wel eenige bestrijding, maar werd tenslotte toch z.h.s. aangenomen. Arbeidsbemiddelingswet. Aan de orde is het wetsontwerp hou dende wettelijke regeling der arbeidsbe- midde'ing. Mej. Meijer, R.-K., brengt de parti culiere bemiddelingsbureaux voor vrou welijk personeel ter sprake en wijst er op, dat deze niet voldoende waarborgen bieden voor een voldoende bescherming der vaak jonge meisjes. De heer C o 1 ij n, A.-R., kan tot zijn leedwezen het ontwerp niet met instem ming begroeten. In het voorl. verslag is bijzondere aandacht gewijd aan de vraag of het ontwerp noodig was, welke vraag in de mem. van antwoord niet op bevre digende wijze is beantwoord. Spr. behoort tot degenen, die vinden, dat wetten al leen moeten worden gemaakt als ze be paald noodig zijn. Men kan natuurlijk vragen of het dan een kwaad is, een wettelijke regeling te maken. Spr. acht het altijd een kwaad als een wet gemaakt wordt, die niet in een bepaalde behoefte voorziet, zeer spe ciaal op dit terrein, dat een terrein van maatschappelijke bemoeienis is. Indien de Minister er niet in slaagt sterkere argumenten aan te voeren dan in de schriftelijke stukken is geschied, zal spr. zijn steun aan het ontwerp niet kunnen geven. De heer v. d. Bilt, Lib., is het met den heer Colijn eens, dat van urgentie der invoering eener wettelijke regeling, niet is gebleken. De bestaande toestand is zeer voldoende en gevraagd mag wor den of hij niet juist daarom zoo goed is, omdat hij niet aan wettelijken drang gebonden is. Spr. vraagt welke kosten de regeling mee zal brengen. Mevr. B a k k e r - N o r t, V. D., betoogt dat de voordeelen van de bestaande be middeling door deze wet worden ver sterkt en dat bovendien de gemeenten tot samenwerking worden gebracht. De heer RutgersvanRozenburg C. H., betreurt, dat de regeering de par ticuliere bureaux, die geen winstbejag beoogen, met een wantrouwend oog aan ziet. Ook ten aanzien der bureaux met winstbejag is het ontwerp niet billijk. Het uitstervingssysteem kan niet door den beugel. De heer Smeenk, A.-R., betoogt, dat de vraag thans niet is of er een over heidsregeling moet komen, want die is er reeds, maar of een rijksregeling noo dig is. Formuleert men de vraag zoo, dan vervalt ook het bezwaar, dat de overheid partij moet kiezen in geval van staking en uitsluiting. Voor die vraag staan thans reeds de gemeentelijke beur zen. De heer K u p e r s, S. D. A. P., verde digt het ontwerp. Inzake de houding der beurzen bij ar- arbeidsconflicten, sluit spr. zich aan bij den heer Smeenk en mevr. BakkerNort. Er is maar één onpartijdigheid en die is: staking der bemiddeling in tijden van strijd tusschen arbeid en kapitaal. De Minister van Arbeid, Han del en Nij verheid constateert, dat in ieder geval hierover eenstemmigheid bestaat, dat een net van arbeidsbeur zen over het land gewenscht is. Eenigs- zins verrast heeft het spr., dat de vraag gesteld is, of het noodzakelijk is dat de overheid ingrijpt. Dit is reeds geschied; de vraag kan slechts zijn, of het overheids- werk den vorm van een wet moet krij gen. Spr. breekt zijn rede af. De vergadering wordt te 6.25 verdaagd tot Vrijdag 1 uur. Waterleiding. Voor bad en waschtafnlsJ. M Polderman, Goes Te'. No. 129. Adv. Middelburg. Staking geëindigd. Betreffende de staking der kooplieden aan de veiling alhier kan nog worden gemeld, dat er slechts 2 van de 110 kooplieden, w.o. een 70-tal georganiseer- den, bleven koopen. Niettegenstaande reeds was toegegeven en het filmtoestel niet meer zal worden gebruikt op de kleine veilingen is Woensdag nog niet gekocht, daar men eerst de uit Holland aangevoerde groenten wilde verkoopen, wat dus voor de veiling een groot na deel zal hebben beteekend. Intusschen zal nu heden de veiling weer als gewoon voortgang kunnen hebben. Vlissingen. Gisteravond hield de af- deeling Vlissingen van den Chr. Metaal- bewerkersbond haar 29ste jaarvergade ring in de groote zaal van het Concert gebouw, welke geheel was gevuld met feestvierenden. De Chr. Zangvereeniging „Hoop op Zegen", directeur de heer J. C. F. van de Kamer, verleende haar medewerking. De voorzitter, de heer H. Ch. v. Sorel, heette allen welkom en wees er op, dat in het afgeloopen jaar het vereenigings- leven een rustigen gang had. Het ledental ging op bevredigende wijze vooruit: 85 nieuwe leden werden ingeschreven, welk getal reden geeft tot groote blijdschap. Bezien wij echter het getal arbeiders van „De Schelde" dan is er nog geen reden tot rust, maar moet integendeel voort gegaan worden met propaganda, want er zijn nog velen, die tot den Chr. Metaal- bewerkersbond kunnen toetreden. Spr. wees verder op de afsluiting van het collectief contract in de metaalnijver heid, dat weer een belangrijke schrede vooruit mag worden genoemd. Allereerst voerde nu het woord de heer •T. B. H. Grotenhuis, hoofdbestuurder van den Chr. Metaalbewerkersbond, die in opdracht van het hoofdbestuur van het C. N. V. aan den voorzitter, den heer Sorel, met eenige waardeerende woorden het gouden insigne van het C. N. V. overhandigde, daar de heer Sorel dezer dagen 25 jaar lid dér vakvereeniging was. De heer Grotenhuis zegde hem dank voor het vele, dat de heer Sorel in het belang der Chr. vakbeweging heeft gedaan en sloeg hem onder applaus der vergade ring tot „ridder". De heer G. Hordijk, hoofdbestuurder, sprak vervolgens over „Naar het licht". Spr. wees op de belangrijke taak, die de groote afdeeling Vlissingen in de Chr. arbeidsbeweging en speciaal in de me taalindustrie heeft; de arbeid van de laatste jaren in het bijzonder heeft rijke vruchten gedragen. Spr, wees vervolgens op de schoone taak der Christelijke ar beidersbeweging om de arbeiders te lei den naar het licht. De vakorganisatie heeft in de donkerte van het arbeids- bestaan van vroeger licht gebracht. En hierbij heeft God geholpen. De toestan den zijn veel verbeterd door het werk der vakorganisaties ten kost» van groote offers. Doch de dageraad gloort nog slechts en het volle licht is er nog niet. Daarom mogen wij niet verslappen en moeten wij zorgen, dat het oude vuur niet wordt ge doofd. Wij mogen niet alleen ijveren voor wat loonsverhooging en een succesje hier en daar, maar wij moeten er naar trachten, dat het gansche maatschappe lijk leven gereorganiseerd wordt in Chris- telijken geest, naar de eeuwige beginse len van Gods Woord. De heer H. Wetselaar, hoofdbestuur der, sprak over: „Uit donker verleden", die er op wees, dat het nu juist 2 jaar geleden is, dat het groote conflict aan „De Schelde" uitbrak, dat van zoo groote beteekenis was, niet alleen voor Vissin gen, maar voor geheel Nederland. Toen is de grondslag gelegd voor de invoering van het collectief contract in de metaalindustrie. De groote solidariteit onzer Zeeuwsche stoere werkers heeft toen een bres ge maakt in het liberale bolwerk, waarvan op het oogenblik ruim 60.000 metaalbe werkers de vruchten plukken. Zoo ver zou het niet gekomen zijn, wanneer de vrouwen niet zulk een groote offers hadden gebracht voor dit stuk so ciale gerechtigheid. Spr. brengt de vele aanwezige vrouwen daarvoor hartelijk dank.' Spreker wekte èn vrouwen èn mannen op steeds pal te staan voor de Christe lijke sociale beginselen. Spontaan werd daarna door allen het populaire Zeeuwsche Volkslied gezongen. De zangvereeniging zong verschillen de liederen onder de bekwame leiding van den directeur en oogstte dankbaar applaus. Na gemeenschappelijk zingen van Ge zang 52:: 1 en 13, sloot ds Hartjes dezen goedgeslaagden feestavond met gebed. Nisse. In de Woensdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden aanwe zig en werd het volgende behandeld Een wijziging in de begrooting over 1929 werd goedgekeurd. Op verzoek van Ged Staten werd in verband met de motor- en rijwielwet de bebouwde kom opnieuw vastgesteld. Verslag over den toestand der gemeente in 1929 werd aan geboden. Het beffingspercentage gemeen telijke inkomsten belasting dienst 1930 '31 werd gebracht op 4,5. De raad ging niet accoord met de concept jaarwedde- regeling van Burg. en Wethouders, Secre taris en Ontvanger. De rekening van het burg. armbestuur over 1929 werd goed gekeurd in ontvang op f5777.42 en in uitgaaf op f4668.26. Alzoo een goed slot van 11C9.16. Wemeldinge. Gisternacht is de vracht boot „lijn en Schelde" van de reederij Plouvier Co te Antwerpen, geladen met stukgoed, komende van Duitschland en bestemd naar Antwerpen, ter hoogte van het Keeten omhoog gevaren en blijven zit ten. Door twee sleepbooten, uitgezonden door het bergingsbedrijf Hoogenboezem Van der Tak is het gelukt het schip vlot te trekken, waarna het schip onbe schadigd de reis heeft voortgezet. De vrouw van den winkelier N. al hier, had het ongeluk, terwijl zj uit een nog rijdende auto wilde stappen te val len en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Borsselen. In de vergadering van den Koningspolder werd benoemd tot ontvan ger-griffier de heer J. Hommes te Nieuw dorp met 3 st., terwijl 2 st. waren uitge bracht op mej. Timans. De rekening 1929'30 werd vastgesteld in ontvang op 1136.09l/2 en in uitgaaf op f 1370.15Vï, zoodat zij sluit met een nadeelig saldo groot f 234.06. De begrooting 1930—1931 wordt in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 1284.66. Het dijkgeschot Koningspol der werd gebracht van f 9 op f 13 per H.A. en de vronen van f 7.50 op f 11 per H.A. zoodat het kohier Sluit met een totaal bedrag van f 1283.16. In de vergadering van den Van Cit- terspolder werd benoemd tot ontvanger griffier mej. Timans te 's Heerenhoek, met 6 st. terwijl 1 st. was uitgebracht op den heer J. Hommes Besloten wordt, het bedrag der zekerheidstelling te bepa len op f500. De rekening 19291930 werd vastgesteld in ontvang op f 2982.lö5 en in uitgaaE op f 241,3.,j35, zoodat zij sluit met een batig saiio van f566.62. De begrooting 19301931 wordt in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f3438.69. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 2870.57. Souburg, Bevolking le helft van Mei. Gevestigd: Mej. B. Houtman, N. Vliss. weg C 174 a,, Vlissingen; D. Joziasse, Zandweg G 33, Koudekerke; mej. P. Pol derman, Middelb. str. A 197 G, Koude kerke; A. J. Ladenberg, Vliss.str. E 7, Rotterdam; F. Ostmeijer, v. Turnh.str. E 12, Vlissingen; mej. K. G. Betsch, Padweg I! 45, Rotterdam; mej. Chr. de Visser, Ritth. str. B 413, Ritthem; mej. J. J. Risseeuw, N. Vliss. weg 0 160, Rotter dam; P. J. de Noojer, Marnixpl. C 6, Vlissingen; mej. J. Puijpe, Marnixpl. C6, Vlissingen; Wed. Schout VelthujsSmits, N. Vliss. weg O 142, Middelburg; mej. J. v. d. Bosse, Zandweg C 40 a, Heemstede; mej. wed. J. L. Hanegraaf—Hendrikse, N. Vliss. weg C 144, Middelburg; mej. C, P. Brasser, Kejzerslaan A 58 KI, Koude kerke; J. de Voogd, Gr. Abeele A 225 D, Oostkapelle; mej. E, Joziasse, Vliss. str, B 172, Middelburg. Vertrokken: J. Geldof, Zandweg 0 41, St. Laurens, P. W. WarrenGyvat, Vrj- burgstr. G 77 a, Delft; J. Sanderse, Gr. Abeele A 225, Vlissingen; G. v. Taten- hoven en gezin, N. Abeele G 257, Ren Helder; J. Ravesteijn en gezin, de D-ec- kerstr. E 33, Vlissingen; mej. M. v. Sorge, Abeelsche weg O 233, St. Laurens; F. v. Sabben en gezin, Ritthemsche str. A 129, Rotterdam; Mej. J. J. Reuhl, N. Vliss. weg G 175, Middelburg; C. Terwiel en gezin, Vliss. str. B 309, Vlissingen; A. Gideonse en gezin, Keyzerslaan A 58 KI, Koude kerke; A. O. W. v. d. Ent, N. Vliss. weg G 194, Rotterdam; mej. W. v. d. Stols Meulenberg en dochter, Tuindorp D 42, Rotterdam; Ch. L. Deurwaarder, v. Turnh. str. E 44, Den Helder; J. Goedhart, Spoor straat A 114 b, lip. De afd. Souburg van de vereen. Zie- kenhuisvorpleging op Walcheren verga derde Dinsdagavond. De voorz. dhr J. de Priester wees in zijn voorwoord er op, dat 1929 een goed jaar was geweest. Het ledental heeft de 1559 bereikt en ging met sprongen om hoog. Velen werden reeds geholpen. Naar de algemeene vergadering te Mid delburg op Zaterdag 24 Mei werden als afgevaardigden benoemd het geheele be- bestuur, behalve de voorz. Aan de voorstellen voor deze vergade ring werd unaniem goedkeuring gegeven. Aan de leden werd verzocht bij e.v. ver voer naar het ziekenhuis gebruik te ma ken van de goedkoopste gelegenheid. Dit is in het belang van henzelf en van de vereeniging. Koudekerke. Donderdagavond vergader de de afd. van de Ziekenhuisverpleging alhier onder voorzitterschap van Ds A. C. Heij. De opkomst had grooter kunnen zijn. Dhr P. Dorleijn hield een propa- gandarede. Een 8 tal der aanwezige niet- leden gaf zich als lid op. Naar aanleiding van het jaarverslag en de agenda der op 21 dezer te hou den jaarvergadering te Midde'burg werd een drukke bespreking gehouden en op gewekt deze vergadering te bezoeken. Als bestuursleden werden herkozen Ds A. C. Heij en F. de Rijke en gekozen in de plaats van burgemeester Bakker, die als bestuurslid bedankt had, de heer P. Dorleijn. Aardenburg. Naar „Zeel." meldt zal op 2 Juni de Raad van Beroep bijeen komen om besluiten te nemen inzake de wacht gelden voor de ambtenaren van het Bur- gergast- en Weeshuis, welke regeling aan de goedkeuring van Ged. Staten is onder worpen. Kapelle. Onze tijdelijke dorpsgenoot dhr J. Boonstra, vroeger te Midde.burg, thans te Heemstede, slaagde te 'sGravenhage voor het Esperanto-ex amen diploma A. Kapelle. Benoemd aan de openbare school te Delft dhr C. A. de Keijzer thans te Kapelle. Kindermoord? Door de mare chaussee te Harderwijk is een 20:jarige ongehuwde vrouw in bewaring gesteld, wier kind dat voor eenige weken ge boren werd, spoorloos verdween. De vrouw wist niet anders te vertellen, dan dat het kind in een privaatton was ge vallen. Het aangevangen onderzoek wordt krachtig voortgezet. Aan bloedvergiftiging overleden. Het 12-jarig zoont e van den heer Wijma te Heerenveen krabde een puist'e in het gezicht open. Gis teren is het aan bloedvergiftiging over leden. Kassier met de noorderzon verdwenen Uit Breda wordt ge meld Gisterochtend en den heelen dag bLef het kassierskantoor der f rma Wermenbol en Co te Prinsenhage gesloten. Ook het particuliere huis van den heer Wermen bol was gesloten. Al spoedig ver' reidde zich door het dorp het gerucht, dat de heer Wermenbol zonder achterlat'ng van adres naar België vertrokken was. Heel den dag verzamelden zich groepen men- schen voor het bank ershuis. Over het plotseling vertrek van den kassier Wermenbol van de firma Wer menbol on Co. kan nog het volgende worden medegedeeld Iet een auto e - pres uit België gearriveerd is de heer Wermeriliol met zijn vrou.v i-eusdag togen middernacht vertrokken. De kind» ren waren enkele weken geledon naar kostschool gegaan. Den heelen dag bleef het kantoor gesloten en verzamelden z.cb tal van groepjes kleine spaarders en za kenlui en boeren voor het kassiershuis. De firma Wermenbol genoot de laatste dagen nog zoodanig vertrouwen, dat en kele ingezetenen, die huizen verkocht hadden, er resp. sommen van f 10.00J en f 23.000 gebracht hadden. Indien de firma failleert, zullen vooral veel kleine men- schen en zakenlui er de dupe van wor den. Gisteravond tegen 6 uur is het parket gearriveerd en 'heeft een verhoor afge nomen bij een der vrouwelijke bedienden, die aan het parket den sleutel overhan digde, die toegang verleent tot het kan toor, dat naar wij vernemen, thans verze- eld is. Naar wij voorts vernemen, moet e safe do rirma had pl.m, 25 safe houders in orde gevonden zijn. Ook gisternamiddag om 6 uur stonden in de straat waar de firma gevestigd is en voor de kantoren tal van groepjes men- schen. Twee veldwachters bewaken het pand. Van den heer Wermenbol is nog geen spoor te ontdekken. Oneerlijk brievenbestel ler. Onder verdenking van valschheid in geschrifte en verduistering is te Aalten de brievenbesteller R. gearresteerd en ter be schikking der justitie gesteld. Noodlanding. Gisterenm ddag moeit in de Zuid-Oostelijke richting van Gelder- fnalBen een militair oefenvliegtuig een nood landing maken wegens een motor-deffect. De machine, een ééndekker, bemand met twee militairen was qp een oefentocht van Soes- terberg op weg naar Nijmegen. Hoewel de machine bij het landen over den kop sloeg kwamen de beide inzittenden er zonder letsel af. Na demontage zal de machine per auto naar Soesterberg terug worden gebracht. ■Waarschuwing tegen een cre- d i e t- en spaarbank. In het Algemeen Politieblad waarschuwt de commissaris van politie te Schiedam belanghebbenden uiterst voorzichtig te zijn bij het aangaan van rela ties met van Weerden's Landelijke Crediet- en Spaarbank of met de van Wieerden's Nieuwe Rotterdamsche Spaarbank, beheerder van Weerden, gevestigd te Schiedam, Rotter- damschedijk 40b en v- ór het aangaan van eenige overeenkomst de ges elde voorwaar den der kredietverleening goed te overwegen teneinde z ch te eursteil ngen te besparen. Nieuwe modderstroom in Lika- s a n. Een nieuw onheil is, naar Aneta meldt, over de dessa Likasan (Java; gekomen. Een tweede moddereruptie, aikomstig van de Tele- modjo verniet.gde zestien hu.zen, gelegen in de nabijheid van het terrein der vorige eruptie. Daar deze huizen ontruimd waren, zfjn geen menschenlevens te betreuren. Alle dorpen in de nabijheid worden door de be volking verlaten, ook d.e, welke volgens het oordeel van de "autorite.ten totaal geen ge vaar loopen. De eruptie werd wederom vergezeld door een hevig gerommel, dat mijlen in den om trek hoorbaar was. Alle herstellingen, waar mede men na de eerste eruptie was aange vangen, zijn door deze tweede eruptie totaal vernield. Pelgrimsschip in brand. Het Fransche s.s. „Asia", van Alexandrie naar Dejddah met 1500 pelgrims aan boord is in de Roode Zee in brand geraakt. Vermoede lijk zijn reeds honderd menschenlevens te betreuren. Het vuur woedt nog met hevigheid voort en is niet in bedwang te krijgen Kunstmatige regen. De heer Veraart deelt mede, dat hij in de week van 1 tot 7 Juni a.s., de week voor Pinksteren, bij gunstige weersgesteldheid zijn proeven om door het in de lucht uitstrooien van door middel van zacht koolzuur tot een temperatuur .van 78 graden Celsius onder nul onderkoeld ijs op kunstmatige wijze regen te verwekken, zal herhalen. De proefneming zal gedaan worden boven de Zuiderzee, ter hoogte van Schellingwoude of Pampus. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding .straatschenderijP. O., Wemeldinge, A. T., Baarland, M. W., aldaar, C. S., Biezelinge, f 15 of 15 d. h., M. K., Wol- phaartsdyk, vrijgesproken. Arbeidswet: J. K. v. I., Heinkenszand, f3 of 3 d. h. Te Borssele harder rijden dan 20 K.M. per uur in de bebouwde kom: G. J. d. J., Driewegen, ontslagen van rechtsver volging. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: J. P., Ierseke, f2 of 2 d. h. Zonder vergunning loopen over tram lijn: A. V., Driewegen, f5 of 5 d. h. Alsvoren en opgeven van een valschen naam' M. v. d. P., 'sHeerenhoek, fö en f25 of 5 en 25 d. h. Met voertuig rijderde geen rich ing aan geven: A. M., Hansweert, f 15 of 13 d. Met auto rijden zonder geldig rijbe wijs: A. T., Nieuwdorp, J. B. i. M. D„ Breda, L. d. C., Goes, P. J. v. 'tW., 's Heerenhoek, f 10 of 10 d. h., P. B., 's Heerenhoek, f 15 of 15 d. h. Met auto rijden zonder behoorlijke ge luiddemper: J. P. J. M., Rilland Bath, f 25 of 25 d. h. Met auto niet stilhouden als het ver keer zulks vordert: C. L. B., Ierseke, f 20 of 2d. h. Rijwielpad berijden anders dan met een rijwiel: J. K. v. d. H„ Mijnsheerenland, f 10 of 10 d. h. Zonder noodzaak met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: J. A., Hoedekeuskerke. f3 of 3 d, h. Met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. d. J., Bot terdam, i 2-5 of 23 d. h. Met een auto niet behoorlijk uitwijken: J. S., Ierseke, f 15 of 15 d. h. Met auto rijden zonder achterlicht: M. A. d. D., Driewegen, J. v. d. V., Goes, f5 of 5 d. h., L, J. d. C., Goes, f3 of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: K. R„ Heinkenszand, C. B., aldaar, L. d. J„ Baarland, B. K., Goes, f5 of 5 d. h., W. N., J. W. H., Goes, f3 of 3 d. h, Met auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: J. S., Wemel dinge, J. A. B., Goes, f25 of 25 d. h, Met een auto de vrjheid van het ver keer belemmeren: D. K., Wemeldinge, f 15 of 15 d. h. Dronkenschap: J. B,, Nieuwdorp, f 15 of 15 d. h., le herhaling H. V., Bors sele, 3 d. h, Hooger beroep aangeteekend door: J. S. te Wemeldinge, veroordeeld wegens het met een auto de vrijheid van het verkeer in gevaar brengen tot f25 of 25 d. h„ door J. A. B. te Goes wegens zelfde overtreding tot f25 of 25 d. h., en ontzegging het recht motorrijtuigen te besturen voor den tijd van drie maan den, door D. K., Wemeldinge, veroordeeld wegens het met een auto de vrijheid van het verkeer belemmeren f 15 of 15 d. h. Fruitteelt. 'an de N.V. Utrechtsche Asphaltfabriek ontvingen wij een brochure: Voorjaars en Zomerzorgon' in het bijzonder in de fruit teelt". In dit boekje wordt een overzicht gegeven van de noodzakelijke voor aars- en zomerzorgen ter bestrijding van de meest voorkomende parasieten en plan tenziekten. Dit boekje bevat tal van nut tige wenken die voor het verkrijgen van goed fruit en de kwaliteit is be slissend in dezen tijd van nut kunnen zijn. Programma, van Zaterdag 24 Mei HILVERSUM, 298 M. (Na 1 uur 1071 M.1 12.00—2.00 Concert. 2.00—2.30 Modepraatje. 5.306.00 Gramofoon- platen. 6.00 Concert door het Omroep orkest. 8.05 Concert door het V.A.R.A. Orkest. HUIZEN, 1875 M. 8.15—9.30 Gramo- foonplaten. 12.151.15 Concert. 1.15—2.20, 3.00—4.40, 5.00—6.00 en 6.306.55 Gramofoonplaten. 8.01— 9.30 Radio-tooneel. LANGENBERG, 473 M. 7.25—7.50 Gra mofoonplaten. 7.50—8.50 Orkestcon- cert. *10.3511.35 en 12.30 Gramofoon platen. 1.252.50 Concert, orkest en sopraan. 5.506.50 Concert door Luit- en Mandolineorkest. 8.20 Vroo- lijke avond. BRUSSEL, 509.5 M. 5.20 Gramofoon platen. 6.50 Trio-concert. 8.35 Con cert. De verdeeling van den zendtijd. Een A.V.R.O.-zender bij Philips? Wij lezen in „Het Volk" o.a. het vol gende In de kringen der omroepvereenigingen gaat het gerucht, dat de N.V. Philips Radio zich bereid heelt verklaard voor de A.V.R.O. een zender te bouwen, ook al is deze omroepvereeniging niet in het bezit van een daarvoor vereischte vergun ning. De Eindhovensche firma zou zich verder accoord hebben verklaard met een bepaling, waarbij der V.A.R.A. het mede gebruik van zulk een zender in den haar toekomenden zendtijd wordt onmo gelijk gemaakt. Het Volk heeft zich om inlichtingen gewend tot de directie van Philips, die mededeelde, dat het bericht in zijn abso- luten vorm onjuist is. De onderhande lingen over deze aangelegenheid met de A.V.R.O. zijn nog niet ten einde. Inderdaad hebben, naar het blad reeds bekend was, vertegenwoordigers van 'Phi lips, n.l. de heeren Waterman, Guépin en dr v. d. Poll, geconfereerd met de A.V. R.O. over zulk een plan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5