i 3 'I Land- en Tuinbouw. Ja! dl I Uit de Provincie Posterijen en Telegrafie Voor huis en hof. Het Vrouwenhoekje. Dammen. s •^.2. «Is; 3 ■s ■s ua- .a f 2 tl I I'S1 a Eea lastigo melkboer. De zer dagen hebben de hoofdkeurmees ter en een keurmeester van don keu ringsdienst van waren in Yerseke een onaangenaam avontuur beleefd. De beide ambtenaren waren voornemens een con trole op de melk in te stellen bij v. d. F,, die reeds eerder door den Kantonrech ter te Goes wegens vervalsching van melk met een hooge geldboete bekeurd is. Daar de ambtenaren v. d. E. als een lastig persoon kenden, en omdat zij on aangenaamheden tijdens de controle wil den voorkomen, besloten zij in de na bijheid van de woning van den melk- verkocper te wachten totdat iemand met bij v. d. E. gekochte melk van diens erf af kwam. Toen een jongetje, dat bij v. d. E. melk gehaald ïhad in hun nabijheid kwam, legden zij beslag op het koevocht. Dit werd toevallig gezien door een dochtertje van den boer, die naar huis snelde onder den uitroep: „Ik zal vader eens waarschuwen". Vader werd gewaarschuwd, en vergezeld van een paar groote zoons kwam hij de ambtenaren verantwoording vragen en de melk opeiscken. Dit lukte natuur lijk niet. Zelfs niet nadat een drei gende houding was aangenomen, en nadat een der zoons van v. d. E. een mes had getrokken. Dank zij het feit, dat een van de twee ambtenaren ge wapend was met een revolver, die hij op de woedende melkboeren richtte, beperkte het meeningsverschil zich tot enkele stompen. De melk was èn bleef in beslag. In het dorp veroorzaakte dit geval vrij veel opschudding. Later hebben de ambtenaren ook in de woning van v. d. E. nog een monster melk in beslag genomen. Ook dit ging met verzet en met hooge woorden ge paard. V. d. E. zal zich voor de recht bank te Middelburg verantwoorden moe ten wegens belemmering van een ambte naaf in functie. (G. Crt.) Als een bijzonderheid wordt ons gemeld, dat in Buren (Geld.) dezer da gen bij de aangifte van de geboorte van een kind, benevens de vader, die het kind aangaf, de grootvader uit Zenne- wijnen en de overgrootvader uit St. Lau rens (Zeeland) hierbij als getuigen fun geerden. Middelburg, In de gisteravond onder voorzitterschap van den heer mr A. J. van der Weel gehouden ledenvergade ring van bet Middelburgsche Ziekenfonds werd door den secretaris-penningmeester den heer L. Onderdijk, het verslag over 1929 uitgebracht. De secretaris sprak vorig jaar de hoop uit dat, mede door de medewerking der deelnemers-apothekers, de verliesposten van.de laatste jaren zouden plaatsmaken voor batige sloten, deze hoop is, tenmin ste voor dit jaar verwezenlijkt. Het fond3 staat weer op een gezonde financiëele basis. Het heeft zich in dit jaar weer normaal ontwikkeld. De aanwas van het ledental houdt nog steeds aan, niettegenstaande de bevolking der stad eer af dan toeneemt. Dit wijst er op dat ook in kringen van de bevolking, die vroeger min of meer af- keerig waren van het fondswezen, die af keer is overwonnen. Het zal in de toekomst overweging verdienen na te gaan of niet nog op een of andere wijze aan groepen uit de bevol king, die boven den weistandsgrens gaan, maar niet in staat zijn uit hun inkomsten ineens groote bedragenvoor geneeskun dige hulp en speciaiistenhulp ai te zon deren, daarin tegemoet kan worden ge komen. Nu zijn zij gedwongen zich te wenden tot z.g.n. middenstands-zieken fondsen, welke voor het grootste 'deel par ticuliere ondernemingen zijn en waarbij dus winstbejag op den voorgrond staat. Het ledental bedroeg op 7 Januari '29 5068 leden en 1902 kinderen, en op 6 Januari 1930 5250 en 1952 kinderen. Overleden zijn 52 leden en .7 kinderen. Na afschrijving wegens vertrek, over igden, etc., is er een vooruitgang van 182 leden en 50 kinderen. Geboren werden, voorzoover het leden van het .fonds betreft, 144 kinderen. De aangestelde kraamvTouwenverpleegster, Zr Van Rijn, vervult met ijver en toewijding haar taak. Bij overeenkomst met de Vereeniging voor Zuigelingenzorg is zij; ook voor deze Vereeniging werkzaam, zoowel op het con sultatiebureau als hij huisbezoek. Voorts is aan haar door het bestuur vergun ning verleend behulpzaam te zijh bij da alhier op te richten bakercursussen, voor wat de practische opleiding betreft. Aan zuster De Man die als plaatsvervangend zuster meermalen dienst deed, wordt dank gebracht voor hare bereidwilligheid. Er werden dit jaar verpleegd 104 kraamvrouwen en 103 kinderen. Het aantal bezoeken aan kraamvrou wen en zuigelingen was 3260. De tandheelkundige hulp bleek ook dit jaar weder in een groote behoefte te voorzien, en de mogelijkheid van uitbrei ding tot geheele conservaerende behan deling werd door het Dag. Bestuur dit jaar onder de oqgen geziam Vanwege de Maatschappij voor Tand heelkunde is een oommissie ingesteld om dei verhouding tusschen de ziekenfondsen en de tandartsen onder het oog te zien en zoo mogelijk een regeling ten op zichte daarvan te ontwerpen. De uitslag van dit onderzoek zal worden afgewacht. Pogingen zijn aangewend om te komen tot fusie met het Homoeopathisch Zieken fonds. Aanvankelijk leek deze poging te sullen slagen. Echter, de Algemeens Ver gadering van het Homoeopathisch Zie kenfonds, voor 'deze zaak bij elkaar ge roepen, verwierp de fusie. Reeds spoedig, na het begin van dit boekjaar, moest door den secretaris, we gens ernstige ziekte van den administra teur, den heer Domenie, de administratie van dezen worden overgenomen, en hoe wel in den loop van het jaar eenige beter schap intrad, was dit toch van korten duur en voelde hij zich genoopt zijn ont slag te vragen aan het bestuur tegen 1 Januari. Feitelijk nog voor deze ontslagaanvrage door het bestuur definitief werd afgedaan, kwam reeds het bericht van zijh overlij den. Het Dag. bestuur meende goed te handelen door bij zijn teraardebestelling vertegenwoordigd te zijh en door een bloemstuk een laatste groet te brengen van het Middelburgse!: Ziekenfonds, waar aan hij 24 jaar als administrateur is ver tonden geweest. Een apart woord van ""dank wordt ge bracht aan bode De Jongh, die, naast zijn reeds drukke werkzaamheden voor het .fonds, direct bereid was den secretaris bij te staan op de zittingsavonden van het fonds. De winst- en verliesrekening 1929 geeft aan baten aan f74.231 en een zelfde be drag aan uitgaven met een winst van f 1679. Zooals bekend, wordt de Hofplein- kerk vergroot. Nu wordt er in den tuin die bij de kerk hoort, gegraven voor nieuwe fundamenten. Dit terrein is het oude kerkhof der St. Pieterskerk, waar vanaf de 14e eeuw tot 1830 begraven is: zoowel in- als rond de kerk. Bjj het graafwerk zijn een massa schedels en beenderen gevonden: een kist werd nog gevonden met een volledig geraamte. Van gemeentewege wordt gezorgd dat alles vervoerd wordt naar de Alg. Begraaf plaats. Wolfaartsdijk. Alhier is een voetbal club opgericht, die den naam draagt „Doel naar Vooruitgang", met aan vankelijk 16 meewerkende leden. Door den directeur van den Wilhelminapolder is reeds een terrein beschikbaar gesteld. Kortgene. Alhier is een voetbalvereeni- ging opgericht die den naam draagt „Door Vrienden opgericht" met aanvankelijk 14 leden. Kapelle. Zooals bekend, besloot de ge meenteraad om gas van Goes te betrek ken. Thans is men bezig te Biezelinge met den aanleg. Is men daar gereed, dan zal Kapelle volgen. Zeker zal met ge noegen worden vernomen dat aansluiting spoedig kan geschieden. Goes. Lijst van oribestelbare brieven, van welke de afzenders onbekend zijh, terugontvangen in de le helft der maand Mei 1930. Brieven Binnenland: J. C. Boom, Nieuw straat Mej. M. Derksen, Goes. Brief Buitenland: Arie Baard, Roebelort Vragen over broedmachines. Naar aanleiding van de voorgaande artikels heb ik een groot aantal van de meest uit- eenloopende vragen ontvangen, waarvan ik verschillende h er zal beantwoorden. Vraag 1. Ik heb een nieuwe machine van een goede fabriek. Bij controleering blijkt dat de machine een temperatuursverschil heeft als volgt Bij de deurtjes is de temperatuur 2 3 graden F. lager dan in het midden en achter in de machine is de temperatuur in den regel één graad hooger; onder de warm waterbuis in het midden is de temperatuur 4 graden hooger. Heeft dit verschil ook in vloed op de broeduitkomsten Als de machine goed geïsoleerd is, komen zulke groote verschillen niet voor, maar in elke machine zal men bij de deurtjes en in de hoeken .lagere temperaturen vinden dan in het midden. Vandaar dan ook dat het gewenscht is de eieren niet alleen te keeren maar ook ze iederen dag te verleg gen op de lade. Wat dan den eenen dag aan den buitenkant lag komt den anderen dag weer aan den binnenkant. Hoe beter de ma chine gebouwd is hoe minder verschillen men in de temperaturen op verschillende plaatsen aantreft. Vraag 2. Deze lezer stelt maar even 12 vragende gelijk. Gaarne de beste temperatuur in de machine en hoe de thermometer moet staan. Dit laatste hangt af van de machine en van de plaats van den thermometer. Als regel geldt dat de kwikbol van den thermometer op dezelfde hoogte staat als de bovenste rand der eieren. Temperatuur 103 gr. F. Hoe hooger in de machine echter hoe hooger de temperatuur. Hangt dus de kwikbol een centimeter boven de eieren, dan mag de thermometer wel 104 gr. F. aanwij zen. De fabrikant moet dit bij zijn machine precies aangeven. No. 3. Welke machine de beste? Warm water en heete lucht zijn best te gebruiken, zooals ik beschreef. No. 4. De beste thermometer? De beste thermometers die ik ken zijn de Amerikaansche Tycos. Deze staan meestal op een voetje tusschen de eieren zoodanig, dat de kwikbol juist overeenkomt met den bo venkant der eieren. Daarmee broedt men kip- eieren dus op 103 gr. en eendeieren op 102 gr. No. 6. Vochtgehalte. Dat hangt geheel af van de broedplaats. In een vochtige kelder is toevoeging van vocht niet noodig, op een drooge plaats wel. No. 6. Eieren veel of weinig koelen of luchten. Dat behoeft heelemaal niet. No. 7. Een of twee maal keeren per dag. Hoe meer hoe beter, twee maal dus beter dan een maal. De tijd dat zij gekeerd wor den is genoeg voor luchten en koelen. No. 8. Welke eieren hebben meer vocht noodig, witte of bruine? Bruine meestal omdat de schaal dikker is. No. 9. Zijn electrische machines doelmatig en geven zij vroeg in het voorjaar goede re sultaten Electrische machines reguleeren meestal heel gemakkelijk, maar ik waarschuw tegen zulke machines, die met lichtgevende lampen ver hit worden. Bij besmette eieren werken ze tijdens het uitkomen noodlottig. No. (0. Wat verdient de voorkeur: kachel- kunstmoeders of kuikenhuis met centrale ver warming Dit hangt geheel van het bedrijf af. Ka- chelkunstmoeders eischen natuurlijk veel meer werk dan een centrale kachel. No. 11. Zijn er geneesmiddelen tegen pul- iorumziekte Neen, ik zal over pullorum binnenkort nog eens schrijven. No. 12. Zijn er geneesmiddelen tegen kippen die zwak in de pooten worden. Dit zal wel de noodlottige verlamming der jonge hennen zijn waar niets tegen te doen is. Direct opruimen bij de eerste verschijn selen is het beste. No. 13. Moeten de eieren na den 19den dag nog gekeerd worden Neen, zoodra de kuikens gaan piepen en gaan pikken late men ze met rust. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden opgezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. De Azalea indica na den bloei. Voor de uitgebloeide Azalea's breekt de gevaarlijke tijd weer aan. Staan ze nog in bloei, dan worden ze even ijverig verzorgd als bewonderd, doch zoodra het bioeien ach ter den rug is, zakt de belangstelling be neden het vriespunt. De verzorging der plant verslapt, de plant wordt ergens neergezet en na verloop van tijd in een verloren kwar tier naar den tuin overgebracht. Wordt er ge durende den zomer zoo terloops, als we toch in de buurt zijn, naar omgezien, dan is het vaak al welletjes. Ook gebeurt het nog altijd meer dan eens dat na het bloeien de plant eenige weken finaal droog staat en dat dan de bloemist in den arm genomen wordt, die dan maar mag zorgen er weer een plant van te maken. Het is zelfs wel gebeurd dat de bloemist pas ontboden werd, als de Azalea reeds zoo dood als een pier was. Alvorens een uitgebloeide Azalea naar den tuin over te brengen, is het noodig de plant geheel en al na te zien. Alle overgebleven bloemdeeltjes (steeltjes met vruchtbeginsel) worden zorgvuldig verwijderd, zulks met het oog om zaadvorming en de daarin verbonden nadeelen te ontgaan. Ontdekken we bij dit werkje bladgallen, veroorzaakt door een zwam en waardoor soms heele bladeren tot gal achtige lichamen opzwellen, dan worden deze eveneens verwijderd. Het verpotten, indien noodig, geschiedt eveneens na den bloei. Vervolgens brengt men de Azalea met pot en al, dit laatste is niet noodig doch wel zoo gemakkelijk, over naar een zonnig plekje in den tuin en zorge alleen, dat er tijdens de felle middagzon schaduw is. De verdere eischen voor de verzorging zijn heel gemakkelijk, bepalen zich uitsluitend tot het geven van voldoende water en bemes ting. Wat dit laatste betreft geven we om de twee k drie weken wat koemest of kip penmest, iiefst tijdens regen: Een Azalea met pot en al in den grond staande moet min stens om de twee dagen begoten worden. Men geeft niet gauw te veel water, eerder te weinig. In den nazomer vormen zich voelbare bloemknoppen en beginnen we minder water te geven. In deze periode kunnen we nog éénmaal bemesten, maar dan niet meer. Voordat in den herfst de nachtvorsten ko men gaat de Azalea weer naar binnen, aan vankelijk op een koele, vorstvrije plaats. Juist de overgang is gevaarlijk voor het bloeien en daarom moet deze overgang van tuin naar kamer zoo geleidelijk mogelijk geschieden. Plaats de plant in het begin voor een open raam, dag en nacht, zet langzamerhand de plant iets achteruit en sluit na eenige dagen 's nachts het raam. Plaats men de plant direct in een ver warmde kamer dan zouden de gevormde bloemknoppen verdrogen en is meteen alle kans op bloei verkeken. Zoodra het tijd is de Azalea in de warme kamer over te bren gen voor het in bloei trekken, dagelijks de bladeren afsproeien met lauw water en veel water geven. Laat de bloem kleur zien, dan blijft het afsproeien achterwege. Beschikt men niet over een tuintje, dan plaatst men de plant buiten het raam of graaft zoo mogelijk de pot in een kistje met aarde of turfmolm, waardoor het snelle en gevaarlijke uitdrogen van den potgrond wordt voorkomen. Overigens ook hier dezelfde behandeling als boven aangegeven. Het 'ïs werkelijk met eenvoudige middelen mogelijk de Azalea's jaren achtereen opnieuw in bloei te trekken, mits we ons maar eenige moeite getroosten .willen. De baby-box. De Amsterdamsche kinderarts, dr Enklaar, schrijft over dit onderwerp in zijn boek „Het gezonde en het zieke kind". „Een van de beste hulpmiddelen om de opvoeding op een aangename wijze te leiden", aldus de medicus, „is de box, In het tweede jaar behoort het kind bijvoorbeeld van 9 tot 12 uur in de box. „Na het ontbijt en het gewone dageljjksche bad wordt het kind in de box gezet, indien omstandigheden en het weer het toelaten, zul len wjj de box óf buiten, 'óf op een veranda óf op een balconkamer plaatsen, in ieder geval daar, waar licht en lucht ruim kun nen toetreden. „In die box wordt het kind alleen gela ten met een enkel stuk speelgoed. Voor de moeder zelf is deze regeling gemakkelijk, omdat zjj daardoor de handen vrjj krijgt voor haar bezigheden, en voor het kind zelf is het goed, dat het aan zichzelf is overgela ten. Het moet leeren, zichzelf bezig te hou den. Het is noodig, dat het daarbij niet overstelpt wordt met een reeks van indruk ken en een massa speelgoed, maar dat het geheel zoo eenvoudig mogelijk wordt gehou den. Al naar den leeftijd een wollen of gummipop of nagemaakt beest, een beer, een paard of, als het iets oudftr wordt, iets dat rollen .kan, een eenvoudig wagentje of iets dergelijks. Het kind zal zich geleidelijk wennen aan deze omgeving en zoekeD te bereiken, wat het kan. Het zal verder staan, kruipen of Ioopen en als het vermoeid is zitten of liggen. In verband met de box ook een enkel woord over het speelgoed. Dit mag geen schadelijke stoffen bevatten, geen kleurstof fen, die afgeven, als erop gezogen wordt. Het mag niet zwaar zijn en geen scherpe kanten hebben, waaraan men zich pijn kan doen. Verder moet het eenvoudig zijn en niet overvloedig. Hoe vaak toch zien wij een kind zich vervelen met een kast vol speel goed, terwijl een ander zich met het een voudigste amuseert. Hel is een ervaringsfeit, dat de mooiste en duurste £adeaux vernield worden of vergeten in een hoek staan, terwijl vaak de goedkoop ste prullen de zoo gewenschte afleiding ge ven. Dit is toch wel de groote opvoedkun dige kracht van het speelgoed. Hoe verkeerd is het om vaak te verbie den! Doch dat verbieden voorkomt de box. Hier mag het kind onderzoeken en aanra ken, wat er in is, terwijl het tegen het einde van het eerste levensjaar, in de kamers rondloopend, anders overal met de vinger tjes aan zit. Men kan een box in vele winkels koopen, of door den timmerman op maat laten ma ken. Ik stel den eisch, dat ze een meter hoog zijn. Op den grond legt men een flinke mol tondeken en daar overheen een groot laken. De box wordt hier nu midden op geplaatst en het laken opgeslagen en met banden aan de box bevestigd, waardoor het kind be veiligd is tegen koude luchtstroomingen over den vloer. Bovendien kan men de box (sa- menvouwbaar) op deze wijze buiten ook ge bruiken; het kind is dan beveiligd tegen onreinheden van den bodem". Enkele recepten. Botercake (ongeveer 1 pond). 3 eieren, 11/3 ons suiker, l1/2 ons boter, 120 gr. bloem. Klop de eieren met de suiker 10 k 15 minu ten op een puntje van de kachel of op een heel klein gaspitje tot het dik en luchtig geworden is en vrij warm aanvoelt. Neem de pan van het vuur, blijf doorkloppen tot de massa weer koud is. Smelt in dien tusschentijd de boter Gaat ze gerust even doorkoken, maar zorg dat ze niet bruin wordt) Giet de gesmolten boter langzaam steeds roeren de bij de eieren. Voeg er het allerlaatste de gezeefde bloem aan toe; luchtig steeds in één richting roerende, zoo vlug mogelijk. Doe dit mengsel in een met boter besmeerde cake- of broodvorm. Vul den vorm niet meer dan voor 2/s. Bak de cake in een matig warmen oven bruin en gaar (ongeveer 3/i uur). Oublies. J.1/2 ons boter, iy4 ons poe dersuiker, 3 eiwitten, l3/4 ons bloem. Roer de boter tot room, voeg er de gezeefde poe dersuiker bij en roer deze volkomen glad. Klop het eiwit zoo stijf mogelijk en ver meng dit met een paar slagen met boter en poedersuiker. Voeg er dan, zoo vlug mo gelijk, het gezeefde meel bij. Leg op een met boter besmeerdbakblik een stukje slap wit karton, 9 c.M. breed en 11 c.M. lang, waarin uit het midden een stuk geknipt is ter breedte van 6 c.M. en lengte van 8 c.M. Strijk in deze opening een zoo dun moge lijke laag van het beslag. Leg het barton naast het gevormde koekje, strijk er weer wat deeg in en ga zoo voort tot het bak blik vol is. Bak de oublies in een tamelijk warmen oven zoo vlug mogelijk lichtbruin en gaar, rol ze met een mes voor de open ovendeur op en neem ze direct van het mes af. I^aat het blik bekoelen, voor er nieuwe koekjes op uitgestreken worden. Crème Napolitaine. 1/2L. melk, 1 ei, 40 gr. maizena, 40 gr. suiker, stokje vanille of vanillesuiker, 1/2 ons puddingbis cuits, 2 sinaasappelen. De bereiding: Maak op de gewone wijze een maizena-pudding. Schil een der sinaasappelen zorgvuldig, snijd ze in plakken en garneer hiermee een om- gespoelden puddingvorm. Pers de andere si naasappel uit, week hierin de biscuits en doe dit laag om laag met pudding in den vorm. Presenteer er een sinaasappelsaus bjj. Goedkoope slabbetjes. Goedkoope slabbetjes. Heel goed koop en goed kan men slabbetjes maken van een badhanddoek. Uit één flinken doek krijgt men zes slabbetjes. Stel dat zoo'n badhanddoek ongeveer f 1.25 kost, dan komt een slabbetje op pl.m. een kwartje. En ze staan werkelijk keurig I Men neemt een ge- blokten, gestreepten of gewerkten badhand doek, bijvoorbeeld geel met wit of een an der zacht kleurtje. In geen geval een wit ten met roode randen, want die dwarse stre pen zouden leelijk zijn. Men knipt den doek overlangs in tweeën en overdwars in drieën. De middelste twee stukken houdt men iets langer dan de buitenste vier, omdat voor die laatste vier de franje of zoom van den doek als afwerking 'der slabbetjes dienst kan doen. In den rafeligen zijkant van de slab stikt men een smal zoompje en in den on derkant van de twee middelste slabben legt men een stevigen zoom. Dan knipt men de halsronding uit en vouwt den goheelen bo venkant smal om, stikt daar dan een lin nen band tegen aan den achterkant, welk bandje men tweemaal doorstikt. Tenslotte wor den de banden eraan gestikt. Gelieve alles, deze rubriek betreffen de, te adresseeren aan P. Mons, Wester straat 221, Amsterdam. Probleem No. 145. Auteur: A. Wind, Eindhoven. 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zw. 7 sch. op: 7, 8, 9, 19, 25, 30 en 37. Wit 7. sch. op 29, 32, 33, 39, 40, 41 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Damcursus. XXXI. Nog een -mooi voorbeeld van winst door het vormen van een z.g. klemstand. 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 15 25 35 45 47 48 49 60 Wit wint door dezelfde stelling als de vorige. 1. 30—25 10X46 2. 25—20 Zwart heeft geen goeden zet. Op 4637 wint wit weer door 2435. Op 4610 wint wit door 2447, zwart 15X24, wit 47X4. Oip 510 wint wit door 2435 en 35X 5 en de zwarte dam wordt gevangen. In eindspelen met enkel schijven ko men fraaie winsten voor. 47 48 49 Door 3933 te spelen (zwart 3035 of 34) kan wit er wel een eindspel van drie tegen één maken. Het einde is dan remise. Er zit echter meer voor wit in, deze wint door: 1. 38—32 30—35 Ga na, waarom alle andere zetten ook verliezen. 2. 39—33 29X27 3. 40—34 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zwart Ts Slechts nog één ruit van dam af en toch verliest hij. 1. 39—33 Zwart heeft twee verdedigingen, le manier: 1. 25—30 2. 34X25 45X34 3. 33—29 34X23 4. 2520 en wit vangt de zwarte schijf steeds op met schijf 43. 2e manier: 1. 39—33 45—40 2. 34—30! 25X45 3. 43—39 Zwart moet zijn dam offeren en ver- liest. V fe S "7 CD CD -g a CQ Sb-S'ê fe d-® <D QJ <D a-g a-dfla N rf-8 03 g 3 ■c Ss 8 .S*??— 0 "g 8 g ft 0 S ri 31 - g w 2 43 Q, «r-J a 83 ai 73 e .5 v <g w O •a o 4 !q 3 a a 0) g>l> O .5'3 N 13 a E o ■i "9 O d d :7.2 N Q) .2 9 I* p Sï ^8 O •g "3 8 cfl a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6