Uit de Provincie. Kerknieuws. fHwtoiteJte sii» Sjss'aee. Dw Iwwr P. M. van Rooaw, dlrcohvir rein lie te Amsterdam gevestigde Oost- Borneo Maatschappij, is met hot s.s, 01- denbaniovelt naar Ned. hul ié vertrokken om tien gang van zaken na te gaan op tit) siepilkoiomuij'im i rj'.-f Maatmhappij iii isamarinda. Loagpest tn India. Het Alg. Indisch dagblad „De Preanger- bc-de", vernoemt uit Garoet, dat aldaar aan iongpest is overleden de Gouvern. Indisch arts Mas Slamat Atrnosoediro, verbonden aan het provinciaal ziekenhuis, die verscheidene met pest besmette pa tiënten had opgezocht. Voorts zijn in kampong Tjiledoek te Garoet enkele gevallen van Iongpest ge constateerd. In het bergstadje heerscht in verband daarmede een zenuwachtige stemming. Zomerdienst in het luchtverkeer. Met ingang van 15 Mei a.s. ondergaat het luchtverkeer naar en van Nederland zqn grootste uitbreiding. Op Londen lascht de K. L. M. een nieuwen dienst in, welke om 18 uur uit Rotterdam vertrekt. De aankomst van deze avondverbinding te Londen heeft om 20.55 plaats. De K. ,L. M. onderhoudt - met ingang van 15 Mei dus 3 diensten naar en van Lon den. Ook aan de Fransche Jijn wordt uit breiding gegeven door inlassching van een vliegtuig om 8 uur uit Amsterdam en 16.50 uit Parijs. Deze beide diensten verzekeren in hoofdzaak het doorgaand verkeer naar en van het Zuiden. De passagiers en goederen, welke om 8 uur Amsterdam en 8.45 Rotterdam verlaten, komen om 11.25 te Parijs, om 14.15 te Lyon, om 16.05 te Marseille, om 18.30 te Barcelona en om J930 te Genua aan. Ook in omgekeerde richting kunnen deze trajecten op denzelfden dag wor den afgelegd. Dit is de eerste maal, dat doorgaand luchtverkeer met Spanje en Italië mogelijk gemaakt wordt. Door deze uitbreiding zijn er dagelijks 4 vliegtuigen naar en van Parijs. Tenslotte wordt de directe verbinding van de K. L. M. Rotterdam—Berlijn v.v. hervat. Door veranderde vertrektijden is deze verbinding belangrijk in waarde ge stegen. Uit Rotterdam vertrekt het vlieg tuig <nm 16.05 en is reeds om 19.30 te Berlijn, in omgekeerde richting heeft het vertrek om 13.30 plaats met aankomst om 18.05 te Rotterdam. Zoowel naar als van Berlijn wordt aansluiting op Am sterdam en Londen gegeven. Bovendien geeft de machine naar Berlijn aldaar aan sluiting op den nachtvliegdienst naar Ko ningsbergen, Riga, Reval, Smolensk, Mos kou en Leningrad. De begrafenis van Mr Troelstra. Naar wij nader vernemen, is de rege ling van de begrafenis van mr P. J. Troelstra op Vrijdag a.s. zoodanig ge troffen, dat in de rijtuigen alleen zullen plaatsnemen de familieleden en naaste vrienden van mr Troelstra, benevens de heeren J. Oudegeest en Woudenberg, voorzitter en secretaris van het partij bestuur, Albarda, politiek leider van de S.D.A.P. en Kupers en v. d. Walle, ver tegenwoordigende het N.V.V. De kist zal worden gedékt met de partijvlag. 's Middags 1 uur precies vertrekt de stoet uit de Leuvensche straat. Partijge- nooten, geestverwanten en verdere be langstellenden zullen onmiddellijk achter de rijtuigen aansluiten om den gang naar de begraafplaats mee te maken. De opstelling van den stoet met om floerste vaandels en vlaggen heeft jdaats om 12 uur aan den Badhuisweg, mqt den kop van den stoet aan de Brussel- schelaan. De plechtigheid op de begraafplaats zal beslaan in een défilé langs de op een verhooging geplaatste baar, waaromheen alleen de familie zal zijn geschaard. Dit défilé zal omstreeks kwart vóór twee beginnen. Er worden op verzoek van de familie geen bloemen meegevoerd. Aan het graf wordt niet gesproken, maar na het défilé wordt in optocht gemarcheerd naar het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen. Daar wordt een herdenkingssamen komst gehouden; alleen bij deze plechtig heid zal gesproken worden, voor wat de arbeidersbeweging betreft slechts door vertegenwoordigers van organisaties daartoe door bet partijbestuur uitgenoo- digd. Het défilé is bedoeld als afscheid van den doode; bij het zakken van de kist is dus alleen de familie tegenwoordig. De landbouwcrisis. Het Tweede Kamerlid Braat heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vraag gesteld: Is de regeering bereid mede te deelen, of het haar voornemen is om wetsvoor stellen aan de Kamer voor te leggen, welke nog vóór bet a.s. zomerreces der Kamer behandeld kunnen worden, welker inhoud zal zijn: steun of bescherming, in welken vorm ook, aan de landbouwers, ter opheffing of vermindering van de thans bestaande landbouwcrisis? Het Nederlandsche Roode Kruis. Heden wordt te Gouda in tegenwoordig heid van Z. K. H. Prins Hendrik de algemeen© vergadering gehouden van het Nederlandsche Roode Kruis. Reeds gisterenavond waren verschei dene gedelegeerden aanwezig in een. fees telijke bijeenkomst der afdeeling Gouda in de sociëteit „De Reünie". In deze bijeenkomst heeft de heer P. J. Diefz, arts 4e Scheveningen, gesproken ovv,? de bsteekenis van het Roode Kruis- wgïfc UodwMchtcmd ir Ueu uur werd do ver gadering ln do sudiitoit „Ova Genoegen" aangevangen. De voorzitter, Z. R. II. Prins Hendrik, hield de volgende openingsrede: Wederom inag ik u tillen, welkom hee- j tel: ter AlgeMooné Vergadering. Met bij - Ktmdtf guioegtsn begroeten wij den hoor Nauta, die het Centraal Comité Ln No- dcriandsch-Indië in ons midden vertegen woordigt. Zijne aanwezigheid is ons een zichtbaar blijk van de erkenning van den band jusschen de leden onzer vereeni- ging aan weerszijden van den evenaar een band, die zich bij rampen en in critieke tijden nimmer heeft verloochend. Tevens maak ik van deze gelegenheid gaarne gebruik om een woord van wol kom toe te roepen aan den heer Best, Majoor van den Generalen ,Staf, die den heer Zeeman als lid van het Hoofdbe stuur is opgevolgd en aan den heer Bloem, die, insgelijks met ingang van 1 dezer, tot directeur van het Informatie bureau werd benoemd. Moge de heer Bloem in zijnen nieuwen werkkring even veel bevrediging vinden als zijn ambts voorganger. die zoo lange jaren en met zooveel toewijding die functie heeft be kleed. Wij stellen het bijzonder op prijs, dat de heer Leclercq aan onze uitnoodi- ging heeft willen gevolg geven hier heden aanwezig te zijn. Ongetwijfeld spreek ik uit u aller naam, wanneer ik een woord van warmen dank richt tof de Afdeeling Gouda, op welker uitnoodiging de Algemeene Vergadering dit jaar hier plaats vindt. De voorberei dingen plegen aan het Bestuur der ont vangende Afdeeling veel arbeid, tijd en overleg te kosten. Moge het Bestuur der Afdeeling Gouda, wanneer wij aan den avond van dezen dag weder in verschil lende richtingen huiswaarts keeren, zijne belooning vinden in de algemeene erken telijkheid voor de ontvangst, welke ons hier bereid werd. Wanner wij den blik terugwenden over het tijdvak, dat ons thans scheidt van de Jaarvergadering in het hart van het schoon© en gastvrije Zeeland, mogen wij met dankbaarheid constateeren, dat ons land voor rampen bewaard mocht blij ven. Andere gewichtige gebeurtenissen van bijzonderen aard, waarvan in dit korte openingswoord melding zoude moe ten worden gemaakt, zijn evenmin voor gevallen. Toch wil ik niet nalaten mededeeling te doen van een persoonlijken indruk tij dens mijn laatste verblijf in Zwitserland. Wederom heeft mij de wezenlijk inter- natoniale beteekenis van het Roode Kruis getroffen, toen de omstandigheden mij in hernieuwde aanraking brachten met het Zwitsersch© Roode Kruis. In menig op zicht heeft die organisatie met dezelfde moeilijkheden te kampen, die ook wij hier kennen. Hare vredestaak is daardoor nog niet tot volle ontwikkeling kunnen gera ken. De waarnemend secretaris-generaal bracht vervolgens verslag uit over het jaar 1929. Hieraan ontleenen wij, dat het aantal leden van het Nederlandsche Roode Kruis gestadig stijgende is. Telde de vereeniging verleden jaar in totaal 15.946 leden, thans bedraagt hun aantal 17.200 In navolging van het .Roode Kruis in Engeland heeft de Rotterdamsche Afdee ling een bloedtransfusiédienst in het leven geroepen. De formatie van de transport- colcnnes gaat goed vooruit. Bij rustende colonnes wordt getracht nieuw leven op te wekken, en nieuwe .colonnes worden door vele afdeelingen opgericht. De getal sterkte zou 1162 zijn, wanneer bij 335 het bewijs van geoefendheid nog geldig was. Aan de betrokken afdeelingen wordt gevraagd dit verlies zoo klein mogelijk te doen zijb. Eenige vooruitgang is in het instituut helpsters te hespeuren, hoewel het aantal 129 nog zeer klein is. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Besloten werd aan TH.M. de Koningin voor herbenoeming voor te dragen Jhr J. H. Roëll als eerste onder-voorzitter en mr G. van Slooten Azn, mr W. J. Baron van Lijnden, prof. G. J. W. Koolemans Beijnen en dr M. Rutgers als leden. Verder werd besloten den heer A. J. ten Hope, lid van Jiet Hoofdbestuur der Nederl. Vereeniging E.H.B.O. aan H.M. de Koningin voor te dragen als lid van het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis. De vergadering behandelde daarna eenige1 afdeelmgs-voorstallen, waarover het Hoofdbestuur prae-adviezen had uitge bracht. De vergadering besloot overeen komstig deze prae-adviezen. Te kwart over twaalf had een ont vangst der afgevaardigden op bet Stad huis plaats. In de middaguren werden de St. Jans- kerk en eenige Goudsche fabrieken bezich tigd. In den namiddag 'bood de burgemees ter te zijnen huize een thé aan. De dag werd besloten met een gemeenschappelij- ken maaltijd. Stichting „Vrederust". Op 12 en 13 Mei werden te Bergen op Zoom de examens gehouden voor het verpleeg- personeel, ter verkrijging van het Rijks diploma B. Als regeeringsgedelegeerden waren tegenwoordig: A. J. de Blinde, Ge- jieesheer-directeur van de stichting „Voge lenzang" te Bennebroek; J. W. Gleuns, Geneesheer-directeur van „Het St. Elisa- beths-gasthuis" te Deventer; en A. J. M. Ie Nobel, le Geneesheer aan het gesticht ^Het Groot Graffel" te Zutphen. Aan dit examen namen deel 10 broe ders m zusters, Hierra» siaag&ea de broeders: 0 .Fessen, J. Kok, H. Eindhout, Ji C, Schüm, S. Tromp on K. Wolters en de zusters: P, Dinaemanse, D. Hollestelle, B. Jonkman, L. Klomp, P. C. Konings, G. R. Kuysten, M. v. Loopik, S. A. Nieuwland, A. M. H. Reijsmeijer, J. G, Roubcèj II. de Schipper, P. M. Stoel, D. v. Tatenhove én J, M, de Vieh Schoonmaak. Electrolux stof zuigers en parketboenders (ook te huren) J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. Wederom een ongeval aan de araoniakfabriek te Sluiskil Hedenmorgen heeft wederom een ongeval plaats gehad aan de amoniakfabriek te Sluiskil, dat deze keer voor de daarbij betrokken arbeiders betrekkelijk goed is afgeloopen. Op het terrein hing reeds eenige dagen in z.g. „stoelen" een onge veer 30.000 K.G. wegende gashouder. Op een onverklaarbare wijze is dit gevaarte hedenmorgen uit de stoelen geschoten en naar beneden gevallen. Een in de na- hijheid zjjnde arbeider werd geraakt en liep eenig letsel op. Middelburg. Tot agent van politie al hier is benoemd de heer J. van Alm- kerk uit Loosduinen. De heer A. Jeronimus heeft een adres aan den gemeenteraad gezonden in zijn kwaliteit van eigenaar van het perceel P 100, waarin hij er op wijst dat door de acte van 'dading de proce dure over het perceel tusschen hem en de gemeente is geroyeerd, met volledige betaling door de gemeente van de kosten dezer procedure, ook aan de zijde van eischer, is komen vast te staan, dat de plaatsing van het bord „onbewoonbaar verklaarde woning" een onrechtmatige daad was, voor de gevolgen waarvan de gemeente aansprakelijk is. Adressant vraagt in der minne en beleefdelijk de hem door de plaatsing van dit bord toe gebrachte schade, hoe weinig en hoeveel ook, te vergoeden door de gemeente en deze schade te doen bepalen door scheidsmannen, en zulks teneinde een procedure te voorkomen. Spr. haalt enkele uitlatingen aan, die in den gemeenteraad ten opzichte van deze zaak zijn gedaan en ontkent perti nent gaarne te procedeeren, maar hij is niet, omdat hij raadslid is, van zins zijn individueele rechten prijs te geven, en een hem toegebrachte schade te beta len. Spr. geeft volkomen toe, dat het jammer is dat er steeds geprocedeerd moet worden en hij acht het zeer d'e vraag of, indien de gemeentebesturen zel ve met hun eigen portemonnaie aanspra kelijk zouden zijn, op losse overwegingen zoo lichtvaardig tot procedeeren zou wor den overgegaan. Door dit adres wil spr. nogmaals bewijzen, dat hij niet steeds wi] procedeeren, en voorts is het de taak der gemeente om de van haar uitgaande stuk ken zoo te stellen, 'dat ze goed zijn en adressant er niet onderuit kan komen. Tegenover een uitlating van den heer De Veer, 'dat hij zich moest schamen er zulke huizen op na te houden, merkt adressant op, dat bedoeld huis reeds lang zou zijn afgebroken geweest, indien ten tijd en wijle adressant het wilde ont ruimen en afbreken, hem daartoe de mo gelijkheid niet ware ontnomen. De over heid krijgt op deze wijze de gevolgen thuis van "hetgeen zij met de macht van het recht heeft veroorzaakt en doorgezet. Schore. Op Maandag 9 Juni a.s. (2e Pinksterdag) zullen te Hansweert 4 a 500 Belgen arriveeren en vandaar naar het station Vlake wandelen. Van Vlake wordt per trein gereisd naar Goes, om- aldaar deel te nemen aan de groote sportwedstrijden. Bij deze gelegenheid zal ook aanwezig zijn de Kon. Antwerpsche Fanfare. Deze zal tijdens den marsch van Hansweert naar Vlake enkele mu zieknummers spelen. De hulpkommies J. Zuijdweg Mzn. uit deze gemeente slaagde voor het exa men kommies bij 's Rijks directe belastin gen. Van Rijkswege worden momenteel grondboringen gedaan langs het kanaal door Zuid-Beveland. Naar men ons mede deelt staat zulks in verband met een eventueele verbreeding van genoemd ka naal. Met ingang van 15 Mei a.s. zal de gemeente-secretarie voor het publiek ge opend zijn op iederen werkdag van des voormiddags half tien tot des namid dags half een en het kantoor van den gemeente-ontvanger op Zaterdag van des Voormiddags half elf tot des namiddags half een. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas kwam de vereen, van Oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen io vergadering bijeen in het lokaal Obadja. Benevens de talrijk opgekomenen heette de voorz. inzonderheid de nieuwe leden van den pas gehouden 2-jaxigen cursus, welkom. De secretaris, dhr L. Willeboer, deel de mee in zijn jaarverslag dat het af geloopen vereenigingsjaar zich kenmerkte door activiteit der leden. De vergaderingen werden steeds goed bezocht, de onderlinge besprekingen en behandelde onderwerpen bevorderden de vakkennis. De excursie naar Walcheren leefde in aangename herinnering voort. Die gehouden lezingen door dhr De Groe ne over aardappelteelt en de voorkomen de ziekten, die van dhr Adema over ziekten en haar bestrijding bij de plant en die van den Rijkstuinbouwconsulent over zijn reis naar het Rijngebied waren genotvol en leerrijk, jover opkomst viel niet te klagen. Aan de verdelging van deD bastaardsatijnvlinder is hard gewerkt. De resultaten hiervan stemmen tot tevreden- De ponningm., dhr Dele, dood reke ning on verantwoording, do inkomsten over 1929—1980 bedroegen f 123.99, de uitgaven f 104.92. Herkozen werden de aftredende be stuursleden Wi Glas, voorz., W. de Groe ne en Mart. Bayens 1'z. Nu volgde een drukke bespreking over de te houden tentoonstelling in de tweede helft van Sept. e.k. De secr. dhr L. Wil leboer deelde reeds een en ander mee uit de gehouden bestuursvergadering. Aan het bestuur der Veilings vereen. K. B. en O. was een aanvrage gedaan om bereids haar gebouwen in bruikleen af te staan. Met genoegen kon medegedeeld worden, dat deze werden toegestaan, de ruime afdeelingen kunnen velen bevatten, vooral nu deze gebouwen belangrijk uitgebreid zijn. Besloten werd om per autobus een excursie te maken naar de tentoonstelling te Antwerpen. Als datum werd bepaald Donderdag 22 Mei e.k. De Gymnastiekvereen. „Olympia" te Kapelle besloot om haar 20-jarig be staan Zaterdag 12 Juli feestelijk te her denken. Medewerking van den Z. Br. Turnkring is toegezegd. Het zal op dezen dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Westkapelle. In de Dinsdagavond alhier gehouden raadsvergadering, waarin alle ledeu tegenwoordig waren, kwamen na voorlezing der notulen, de volgende inge komen verzoeken in behandeling: een verzoek van W. Westerbeke, café houder, om in zijn gelagkamer, een luid spreker te mogen plaatsen voor het weer geven van muziek. Naar aanleiding van dat verzoek, merk te de voorzitter op, dat het geven van de gevraagde vergunning, volgens de politie verordening, aan den burgemeester toe komt. Bij het verleenen van da gevraagde vergunning stelde de voorzitter voor, dan de legesverordening te wijzigen, in dien willen hef.en voor 'n dergelijke vergunning, f 2.50 geëischt zal worden per jaar, wat spreker een billijk bedrag voorkomt. Spr. meende, dat ook in andere plaatsen een jaarlijksch bedrag gevorderd wordt. De heer W. Huibregtse zou geen leges willen heffen voor dergelijke vergunning, te meer ook, daar de herbergier kosten moet maken voor het geven van muziek in zijn café. De voorzitter merkte evenwel op, dat daar tegenover staat, dat de caféhouder meer publiek zaJ trekken, waarmede ook de heeren Louwerse en Minderhoud ac- coord gaan. Aangenomen werd daarop de voorgestelde wijziging in .de leges-veror dening met 5 tegen 2 stemmen, n.l. de heeren K. Cijsouw en W. Huibregtse. Daarop stelde de voorzitter voor, de gevraagde vergunning te verleenen onder de volgende voorwaarden: le gaan radio- muziek op Zon- en Feestdagen; 2e pp radiomuziek mag niet gedanst worden; 3e de vergunning wordt verleend tot we- deropzeggens toe, telkens voor één jaar. Voorgelezen werd daarop een verzoek van het Comité inzake de bestudeering ter bestrijding van de iepenziekte, om een bijdrage te verleenen. Met alg. st. besloten dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Een verzoek van het bestuur van de muziekvereen. „Oefening Kweekt Kunst", om de kosten voor het plaatsen en op ruimen van een podium, noodig voor het geven van muziek in de open lucht, voor rekening van de gemeente te willen nemen, werd op voorstel van den voorz. daar dit verzoek perst heden was inge komen, in handen van B. en \V. gesteld. De voorz. zeide, persoonlijk meer te gevoelen voor het verleenen van een jaar- lijksche subsidie. Voorgelezen werd daarop een schrijven van den Commissaris der Koningin, waar bij den Raad werd medegedeeld, dat den burgemeester een verlof is verleend van 16-29 Mei. Daarop werd voorgelezen een schrijven van de commissie uit belanghebbenden voor verharding van wegen onder West kapelle. In dat schrijven vraagt het co mité den Raad, ook den onderhoudsplicht van Do Rijke'» wog na bestrating, to zijnor ti)<l voor rekening van do goineonto to willen overnemen, In verband daarmode was ook een schrijven ingekomen van Ged. Staten. Na bespreking werd besloten, om ook den De itijke's weg, na verhar ding, in onderhoud over te nemen, op dezelfde voorwaarden, als gesteld zijn voor den Middelburgschen weg en andere wegen. Rondvraag: Dhr W. Huibregtse bracht in herinnering, dat er geruimen tijd ge leden in den Raad gesproken is over het rooien van de populieren aan het Kerke- pad. Ook de heer Hendr. Cijsouw herin nerde zich, dat er in dien geest gesproken is. Er zal nagegaan worden, wat er met tertijd zal gedaan worden. In verband met de aanstaande fessten op Koninginnedag, vroeg de heer J. Min derhoud, of ook hier van gemeentewege de schoolkinderen niet eens zouden ge- tracteerd kunnen worden. Het was spr. gebleken, dat zulks ook jn andere plaat sen gebeurde. Ook de heer Louwerse sym pathiseerde met het idee. De heer Hendr. Cijsouw was evenwel van meening, dat zulks moest gebeuren uit de burgerjj. De voorzitter zeide van plan te zijn, als hij van verlof terug is, te trachten een comité te vormen. Daarop vroeg de heer Hqibr. Cijsouw waar hij den brandput moet laten gra ven, als tijdens hoc verlof van den burge meester de betonnen ringen, die reeds be steld zijn. gekomen zijn. Op het Kouddorp of in de Koestraat op de plaats, waar reeds geboord is? De voorzitter meende, dat wel eenige bezwaren verbonden „zijn aan het plaat sen van een brandput op het Kouddorp. De heer Huibregtse vond evenwel Koud dorp de mooiste plaats, het is tevens de plaats, die aanbevolen was door de brand weercommissie. De heer K. Cijsouw was het met den vorigen spreker eens, en meende boven dien, dat reeds door den raad was be sloten, dat Kouddorp de aangewezen plaats .zou zijn voor het plaatsen van een brandput. De heer H. de Kam merkte nog op, dat het terrein van "W. Minder houd Pz. bij Kouddorp zeer waterhoudend is. Na eenige bespreking werd besloten tot het aanleggen van een brandput op Kouddorp, waarop de vergadering werd gesloten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te VierhuizenZoutkamp, Th. J. Mudde te Musselkanaal, F. Siega te Sellingen en N. J. van 't Hooft te Waal op Texel. Beroepen te Wilnis, J. D'. Kleijne, cand. te Bodegraven. Te Glanerbrug, E. J. Mul der te Herveld. Aangenomen naar Mensingeweer, Joh. Bender te Noordwolde. Naar Doetinchem (3e pr.pl.), P. Warners te Nederhorst den Berg. Bedankt voor Zuiderwoude, L. Plette te Etersheim. Voor Bennekom, J. E. Klomp te Ede. Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam (Noord), W. H. den Houting te Huizum en J. Wijmenga te Charlois. Te Haarlem (3e pr.pl.), A. Dercksen te Klundert en D. van Dijk te Groningen. Beroepen te Zwartebroek, R. Bakker, cand. te Kampen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Rilland-Bath, A. de Blois te Dirksland en J. Fraanje te Barneveld. Beroepen te Ridderkerk, J. Fraanje te Barneveld. Oudelande. Maandagavond had in de Ned. Herv. Kerk alhier een vergadering plaats van (doóp)leden. De vergadering was belegd door de kerkvoogdij1 en had ten doel de mogelijkheid te overwegen van grondig herstel van het interieur van het kerkgebouw. Na een inleidend woord ,van Ds G. J. Derksen, werden de onder- De vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden heeft een wedstrijd in het liplezen georganiseerd, waarvan de eindwedstrijden op 10 Mei te Amsterdam plaats hadden. Links de spreker, rechts twee dames welke aan dachtig de woorden aflezen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2