1 SOPLA-Fabrieken Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz In elk pakje SOPLA-cigarillos van 25 en 30 cent en in elk doosje SOPLA-sigaren van 25 cent bevindt zich een bon. De geschenken, die hiervoor verkrijgbaar zijn, staan aangegeven in onze geschenken-lijst, welke bij ons op aanvrage verkrijgbaar is. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Land- en Tuinbouw IllllillllllllllllllilllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllW arnieuwste! fjd geleden lunistischö het Oos- bezicht niet fijkt echter met een lu i e r s. gebracht uit Zij! wor- op kosten en als ze de uni ver- op kos- voor de het Oos- llutie voor- I wereld van doordron- ÏRKER. lid J. Re- van de Al- W. zullen I verbetering ik van ijve- len, dat in der Herv. tha aUiier mrdigd, die erden uitge- eeling Sou- Iniging „Het Igavond een Vamhalte te srschap van |n secretaris 1.923 11 be- |gen werden vervangen ïe Paspoort onderhands heester werd Het aantal ()p 1 Januari te Ritthem werden 231 a'gegeven, Zes maal woningen, lijfgoederen, oemd zuster er Bergsteen 1)3 bezoeken. Dtaal 27 ge- lot afgevaar- "ïe Ver. „Het len dhr An- lenhouts. lillende huis- loorzitter nog lecte dit jaar lerleden jaar 1 Zonnestraal- en. Voor dit bgericht waar leden van Kruis, waar- lloten. I van Emma- Iracht f 46.13. l-vond gehou- gemeenteraad fan zijn aan- Iverleend aan voor onder inziekte werd in 15 gedu- Lan J. Klop- Id groot onge- aan den Hoo- 50 jaren in prijs van 15 behandeling 3or overname Amersfoort van het Electrisch net der Gemeente door de P.Z.E.M. Dit werd behandeld en vrij wel ongewijzigd goedgekeurd, waarna de voorzitter en de heer Elout nog ver schillende inlichtingen verstrekten. Wordt deze overdracht ook door de vergadering van aandeelhouders van de P.Z.E.M. goedgekeurd, dan zal de stroomvoorzie ning vanaf 1 Juni a.s. door die Maat schappij geschieden. 'In verband met die overgang werd bet personeel der Centrale met ingang van '1 Juni eervol ontslag verleend, het gebouw der Centrale over genomen en machtiging verleend om de machines te verkoopen. De heer Geldof vroeg nog inlichtingen omtrent de waarde van het gebouw en betreurde het dat de P.Z.E.M. niet bereid was het personeel in vasten dienst over te nemen, waarop de beer Elout nog verschillende inlichtin gen verstrekte, Waarna de voorzitter dank bracht aan hen die zich moeite hadden gegeven in verband met deze overname. De heer Geldof vroeg verplaatsing van een lantaarn bij de Hooge Hilweg, hetgeen zal geschieden, en beter onderhoud van Kerkhofweg en Oude Begraafplaats. Ten slotte werd nog in verband ook met een plan tot het vaststellen van nieuwe rooi lijnen voor de gemeente het wenschelijke van rooiing van eenige boomen op het Groentje besproken. De voorzitter en dhrn Elout en Almekinders waren tegen bet rooien terwijl de heeren Westenburger en Geldof zich daarvoor verklaarden; een de finitief besluit werd echter niet genomen, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kruisland (N.B.), D. Dou- ma te Wittewierum. Te Midwolde en Leek, J. F. Homan te Spanbroek. Te Brandwijk, E. Schimmel te Ameide. Aangenomen naar Leusden, P. Hofstede te Noordwijkerhout. Bedankt voor OterdumHeveskes, D. Colenbrander te Peperga. Geref. Kerken. Tweetal te Driesum, P. v. d. Marei te Krabbendam en H. M. Ploeger te Appel scha. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, A. de Blois te Dirksland en M. Hofman te Krabben- dijke. Te Ridderkerk, J. Fraanje te Bar- neveld en J. Vreugdenhil te Bruinisse. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam, J. Enter te N ieu wvliet- Cadzand. vertrekken en na een verblijf aldaar zijn arbeid onder de Chineezen ,op Java aan vangen. met de uit- werd zwaar ,V» Beroepbaar. Het Prov. Kerk bestuur van Friesland heeft tot de Evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den beer G. F. Voorhoeve, te Nijmegen. Het Prov. Kerkbestuur van Gelderland heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den beer A. M. Knotnerus te Vries. Door de Classis Tholen der Geref. Kerken zijn benoemd tot afgevaardigden naar de a.s. particulier© Synode van Zee land: Ds A. Andree 'te Krabbandijke, Ds W. M. Le Cointre, te Bergen op Zoom, tot sec- Dr C. Veltenaar te Tholen en Ds C. 'A. Vreugdenhil te Oud-Vosseme-er. P. Vogelaar, ouderling te Anna-Jacoba- polder en E. Tange, ouderling te Ril- land-Bath. Tot sec. K. de Vries, ouderling te Poortvliet, en C. Haverboek, ouder ling te Krabbendijke. Ellewoutsdijk. Tot ouderling der Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de heer A. de Gruijter en tot diaken de heer O. Behage. Zending. De heer H. A. C. Hil- dering, die door de Geref. Kerken (H. V.) zal worden uitgezonden om te arbeiden als missionair-predikant onder de Chi neezen op Java en (li© deswege door de Gereformeerde Kerk van Amsterdam- Zuid als missionair-predikant 'is beroe pen, is gisteravond in d© Parkkerk als predikant bevestigd. Als bevestiger trad op dr J. G, Geel kerken, die een predikatie hield over Jeremia 1:7—9, waarna de bevestiging op de gebruikelijke wijze plaats had. Na de bevestiging werd .ds Hildering toe gezongen Gezang 96 (gewijzigd). Ds Hildering heeft hierna zijn intrede gedaan met een predikatie over 1 Cor. 1 21. welke predikatie hij besloot met enkele toespraken. Ds Hildering zal binnenkort, ter voor bereiding van zijn arbeid, naar China Handelsavondschool met 4-jarigen cursus te Goes. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: J. van der Bliek, Ch. J. Bruinooge, A. J. Minnaar en J. F. Walrave. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Boer, M. Boutens, M. E. Broekstra, K. O. V. Bruel, G. Hoogesteger, L. J. de Hond, A. A. de Jonge, A. Kouwer, J. Janse van Noordwijk, A. J. van Overbeeke, P. A. Pennings, A. J. Vermaire, P. C. van Zweeden en J. Weststrate. Van de 3e naar de 4e klasse: M. Does, Ma Hoogesteger, W. J. Tielkemeijer en Ph. Wondergem. Het einddiploma werd uitgereikt aan: Aa. Ma. van Bers, I. P. Geense, F. Jere- miasse, C. Maartense, H. J. van Noorden, G. J. Timmerman, M. Verdonk, J. P. Verschuure en M. Walrave. Vlissingen. Met. ingang van 1 Novem- ,ber 1930 is benoemd tot hoofd der Chr. School in de Kasteelstraat, de heer A. Schout, thans le onderwijzer aan die school. Het tegenwoordige hoofd, de heer J. Baarschers, heeft met ingang van dien datum, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, eervol ontslag gevraagd uit zijn betrekking. Souburg. Benoemd aan de School met den Bijbel, Oranjeplein, als tijdelijk on derwijzeres mej. Wolf te Tholen (wegens ziekte van mej. v. Koeveringe). Ongelukken. Do 30-jarige R., vader van 5 kinderen .werd gisterenmid dag aan Scholtens stroocarton-fabriek te Sappemeer dood ei ijk getroffen door een pak papier dat naar beneden stortte, doordat bij het ophijschen de staaldraad brak. Op den Nieuwen Rijksstraat weg nabij Muiden is het 12-jarig zoontje, van den heer B. door een auto over reden. Het jongetje, dat .achter op een boerenwagen gezeten was, sprong daar plotseling af en 'stak den weg over. Hij werd gegrepen door een auto en op slag .gedood. Den bestuurder treft geen schuld. De 26-jarige spoorwegbe ambte C. uit Maasbracht, die met ©en groepje bennissen per fiets naar huis terugkeerde, werd te lunne door een hem achteroprijdenden auto aangereden. Hij werd zoo ernstig aan .het hoofd gewond, dat hij spoedig is overleden. Te le Exloermond is het 2-jarig zoontje van den arbeider D. in het kanaal geraakt en verdronken, Het 2-jarig kindje van H. te Ede is in een onbewaakt oogenblik in een waschtobbe gevallen en verdron ken. Fraude van zeventig mille? Naar verluidt, is er bij de N.V. Maat schappij „voor Scheepscrediet te Rotter dam, fraude gepleegd ten bedrage van f 70.000. De justitie zou de zaak in on derzoek hebben. Uit Rotterdam meldt men nader, dat bij de betreffende politieautoriteiten geen aangifte was gedaan van dit geval van fraude. In Juni 1928 werd besloten tot liqui datie van de N.V. Na dien werden eenige koeren stortingen op het kapitaal ge vraagd. In totaal is gestort 40 pet. van het kapitaal, dat 1 millioen bedraagt. Een nieuw soort diefstal. Maandag was een vliegtuig, uit Parijs naar Londen op weg, genoodzaakt bij Berck een noodlanding te maken. Daar de machine hersteld moest worden, kon de vlucht niet voor den volgenden mor gen worden hervat, -en de vlieger ging ergens in Berck overnachten. Toen hij den volgenden ochtend zijn vliegtuig weer opzocht, bleek de kajuit te zijn leeggestolen. Een deel van zijn lading was ook weg .Het merkwaardige was dat de dief zijn keus had laten vallen op eenige pakken met nieuwe mo dellen van damestoiletten, door een groot Parijsch huis naar Londen verstuurd 1 Auto-ongevallen. Dinsdag hebben op den Amersfóortschenstraatweg bij Zeist twee ernstige auto-ongevallen plaats gehad, welke beide hun oorzaak vonden in de gladheid van den weg. Vooral wanneer het geregend heeft is deze weg levensgevaarlijk om te bera den Om ongeveer elf uur gistermorgen reed een „Studebaker" waarin behalve de chauffeur, de heer Sassen, directeur van het hotel „Centraal" te Den Haag en de heer De Vries, eveneens uit Den Haag, gezeten varen, nabij Soesterberg, toen de wagen ten gevolge van de gladheid van den weg plotseling slipte. De auto kwam met kracht tegen een boom terecht De drie inzittenden werden gewond, de chauffeur en de heer De Vries konden, nadat zij in het gasthuis verbonden waren, naar Den Haag terug- keeièn. De heer Sassen is ter verpleging in bet ziekenhuis opgenomen. De „Stude baker" werd totaal vernield. Om één uur vond een dergelijk auto ongeval plaats op ongeveer 100 meter af stand van de plaats, waar het ongeluk met d(. Haagsche auto was gebeurd. Een vrachtauto waarin gezeten waren een groentehandelaar uit Amersfoort met vrouw en vijf kinderen, slipte ten gevolge van de gladheid van den weg. Eerst botste de wagen tegen een boom op en kwam ten slotte aan den anderen kant van den weg terecht. De groentehandelaar, zijn vrouw en tweo kinderen werden gewond. De man en de vrouw, die voorin zaten, bekwamen ernstige hoofdwonden, terwijl de twee kinderen snijwonden bekwamen. De drie anderen bleven ongedeerd. De auto werd zwaar gehavend. Nachtelijke aanrijding te N i e u w-V e n n e p. Bij Nieuw-Vennep in de Haarlemmermeer is Dinsdagnacht de motorrijder K. uit Den Haag, door het duister misleid, met een auto op der) dijk in aanrijding gekomen en tegen den weg geslingerd. Inzittenden van de auto namen den man, die ernstig gewond bleek, op, legden hem langs den berm van den dijk, waar na zij zeiden een dokter te zullen halen en wegreden. Niemand kwam echter opdagen en den geheelen nacht lag de ongelukkige, ker mend van pijn, langs den weg, tot vroeg in den morgen een voorbijganger hem vond liggen, die onmiddellijk een dokter waarschuwde. Deze constateerde dubbele beenbreuk en gelastte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden. Het nummer van de auto, waarmee de aanrijding plaats vond, is K. bekend, zoo dat de bestuurder zich nog wel zal heb ben te verantwoorden. Paard op hol geslagen. Een wielrijder gedood, de voerman gewond. Te Meerssen bij1 Maastricht eischte gisterenmiddag een aarijding twee slachtoffers. De 33-jarige landbouwer J. reed staan de op zijn met paard bespannen wa gen huiswaarts. Toen uit een zijweg op dat moment een auto kwam, schrok het paard en sloeg op hol. Voor den voerman uit reed een fietser, die door een voorbijganger nog werd gewaar schuwd voor het hem achterop komend hollend paard. De man sloeg daar geen acht op, zoo dat hij door een der boomen van den wagen in dein rug werd geraakt. De wa gen kantelde, de wielrijder geraakte on der den wagen, waar hij eenige minuten later dood onder vandaan werd gehaald. De voerman brak bij den val beide armen en een been. Omtrent de identiteit van den wiel rijder is nog niets "bekend. Op hem be vonden zich papieren, die aanduidden dat hij inspecteur was van den Raad van Arbeid en van B. heette. Deze naam is echter te Maastricht niet bekend. De voerman werd per auto naar Cal- variënberg te Maastricht .overgebracht. Ontploffing in een bak kersoven. Gisteravond omstreeks 9 uur sloegen te Amsterdam plotseling de win kelruiten van de bakkerij van den heer Jansen op den Hoofdweg 139, hoek Pos- tersweg, aan stukken en werd een doffe slag gehoord. Het Jïleek, dat in den bak kersoven ec-n ontploffing had plaats ge had. Een gedeelte van den ovenmuur werd weggeslagen en de ruiten zijn door den luchtdruk verbrijzeld. De brandweer werd gealarmeerd en ook de politie stelde een onderzoek in. De oorzaak van de ontploffing is nog niet vastgesteld. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Het drama te Steenderen. STEENDEREN. Omtrent het vreeselijk familie-drama, dat hier Maandag heeft plaats gevonden, kan nog worden gemeld, dat de vrouw van B. te Zutphen in het Ziekenhuis is opgenomen. Ze is nog steeds buiten kennis. Haar toestand is achter uitgaande. De zaak Yje Wijkstra. LEEUWARDEN. Onder groote belang stelling is heden voor het Gerechtshof alhier begonnen de behandeling in hoo- ger beroep van de zaak tegen Yje Wijk stra, die op 18 Januari van het vorig jaar te Grootegast vier veldwachters neer schoot. De Groningsche Rechtbank had hem tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld, van welk vonnis beklaagde en Ambt. O. M. in hooger beroep waren ge komen. Op de getuigenlijst van het Hof komen 41 namen voor. AMSTERDAM. De „Johan van Olden- barneveldt" zal Vrijdag te 2 uur n.m. de reis naar Indië aanvaarden. HEERLEN. In de mijn Hendrik is de mijnwerker B. uit Sittard verongelukt. Hij was gehuwd en vader van 3 kinderen. DEN HAAG. Tweede Kamer. De voorzitter stelt voor met toe te staan de interpellatie-de Visser over de actie tegen de geloofsvervolging in Rusland; daar gebleken is uit het antwoord der regeering op de vragen van den heer de Visser, dat hare houding ten opzichte van Rusland ongewijzigd is en het hier niet de plaats is om de toestanden in een ander land te bespreken. Het voorstel van den voorzitter wordt met 71 tegen 1 st. aangenomen. Dhr de Visser dreigt met obstructie. MAASTRICHT. De Inspecteur van de Centrale Verzekeringsbank te Den Haag, v. B. is Woensdagavond door een hollend paard omvergeredèn. Hij kreeg de kar, waarvoor het paard gespannen was, op het lichaam en was onmiddellijk dood. De 33-jarige bestuurder uit Meerssen liep een dubbele been- en een arm breuk op. Een staatsgreep in Spanje verijdeld. MADRID. Vanmorgen in de vroegte werd bekend, dat de generaals Martinez Anido te Madrid en Barrera te Barce lona in den loop van den nacht voor nemens waren geweest de regeering met behulp van de militairen in die steden ten val te brengen. Zij konden echter hun plan niet ten uitvoer brengen, aangezien het grootste deel van beide garnizoenen weigerde aan dezen staatsgreep deel te nemen. Toen de regeering op de hoogte werd gebracht, heeft ze beide generaals in hun woning doen arresteeren en voorloopig aldaar onder bewaking gesteld. Vast staat, dat de studentenonlusten de onmiddellijke aanleiding tot den voorge nomen staatsgreep zijn geweest. De Ko ning zou voornemens zijn, zoo spoedig mogelijk een liberale regeering te vor men. De Engelsch-Egyptische onderhandelin gen afgebroken. LONDEN. De onderhandelingen tus- schen Engeland en Egypte zijn afgebro ken. Het is niet gelukt tot overeenstem ming te komen over de Soedan-kwestie. Gisteren is (tot vanmorgen 3 uur) 16 uur vergaderd. Om 11 uur kwam men weer bijeen, welke conferentie tot half een heeft geduurd. Officieel wordt gemeld, dat geen verdere zittingen meer zullen worden gehouden. De Minister van Buitenlandsche Za ken zal vanmiddag in het Lagerhuis een verklaring afleggen. Hij zal dan naar Genève vertrekken, waar de Volkenbonds raad bijeenkomt. Winterweer in. Italië. ROME. Uit Milaan wordt gemeld, dat tengevolge van de daling der temperatuur in Noord-Italië winterweer heerscht. De sneeuw en hagel hebben aan den oogst groote schade toegebracht. Uit Boulogna wordt een wolkbreuk gemeld. Vooral de wijnbergen hebben veel geleden. NEW-YORK. In het gebied in Texas, waar de tornado heeft gewoed, wordt hard gewerkt aan de voedselvoorziening. Alle verbindingen zijn verbroken, zoodat men bij de voedselvoorziening op groote moeilijkheden stuit. Gisteren woedde we derom een hevige storm in Texas. GENEVE. De voorzitter van de ontwa- penings-commissie van den Volkenbond, Jhr Loudon, heeft thans deze commissie officiëel bijeengeroepen op 3 November a.s. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Mei. 2.30 uur. Berlijn 59.30-59.31. Brussel 34.68—34.69. Parijs 9.74V29.75V2. Londen 12.07Vé—12.073/4. New-York 2.48y4-2.483/4. Bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden is de Officier van Jus titie (e Middelburg niet-ontvankelijk ver klaard in het door hem aangeteekende beroep in cassatie tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 31 Jan. j.l. waarbij N. J., huisvr. P. W. den B., 39 jaar, zonder beroep te Goes, is vrij gesproken van de ten jaste legging: op den openbaren weg ©en kwaden hond la ten staan zonder maatregelen, te nemen tegen aan te richten .schade. Ongeval te Sluiskil. Het Haagsche Hof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den uitvoerder van beton werken uit Axel, 'door de rechtbank te Middelburg, wegens bet aan zijn schuld den dood van een ander te wijten heb ben veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. In het vorige najaar was verdachte belast met bouw werken aan de zwavelzure ammoniak- fabriek te Sluiskil. Hij zou volgens de dagvaarding, niet voldoende zorg heb ben gedragen, dat een daarbij gebruikte kabel in deugdelijken toestand verkeerde. Op 26 Nov. j.l. is de kabel gebroken, met het gevolg, dat een betonbak naar beneden viel en terecht kwam op een der Werklieden, die daardoor doodeiijk gekwetst werd. Het Hof heeft thans verdachte vrijge sproken van het hem tenlastegelegde. Middelburg. Het Bestuur van den Pol der Walcheren heeft heden aanbesteed de uitvoering van werken aan de zee weringen (Zuid- en West-Watering). Inschrijvers le perceel: C. v. d, Klippe te Vlissingen f8739; 7. Lindenbergh Cz. te Wemeldinge f8170; A. A. de Wilde te Middelburg f7975; en L. Minderhoud te Westkapelle f7883. 2e perceel: v. d. Klippe f7179; Lin denbergh f6980 en de Wilde f6660. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe f 10—f 10.50, Kroonerwten f 10— f 11. Aangevoerd door boerinnen: Boter 67%, Kipeieren 14.20, Eendeieren 14.50, Ganseieren 113. Aangevoerd door handelaren: Boter 62% ct., Kipeieren 14, Eendeie ren f 4.50, Ganseieren 113,. Part. Prijs: Boter 77%, Kipeieren 15, Poelje-eieren 14, Eendeieren 15.50. MIDDELBURG 8 Mei 1930. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Nieuwe aardappelen 44, Nieuwe poters 40, Oude aardappelen 3.54, Wijnpeën 1-2. Witlof 12—21, Mos krul 12—22, Snij- sla 2—9. Spinazie 16, Molsla 22, War genaarsboonen 1—45, Postelein 923, To maten 100, alles per K.G. Peën 6—14, Prei 4—9, Selderie 13, Peterselie 1 1.5 Rabarber 2—4.5, Radijs 2.54.5, alles per bos. Raapstelen 1—8 per 10 bos. Kropsla 5—1.41, Bloemkool 171.19, Zuring 14—25, alles per kist. Kom kommers 10—12 en .Aardbeien 8, beiden per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 7 Mei. Spi nazie 0.59, koolrapen 11.5, witlof 19 23, postelein 1117, aardappelen 35, asperges 1 62, id. II 4549, id. Ill 36 ct. alles per kilo, kipeieren 41 ct. per 10 stuks; bloemkool 325, sla 1,55, aardbeien 5 ct., alles per stuk; sjalotten 2, radijs 1,53, selderie 0,§— 1, prei 4,5 9, peen 913,5, rabarber 0.51, ram- manas 5, tulpen 125, narcis 314 ct., alles per bos; mos'krul 44, andijvie 34 37, peterselie 16, zuring 313 ct., alles per kist of mandje. KAPELLE. 7 Mei. Kleine veiling. Spina zie 34, postelein 21, zoete veentjes 9, Wondergemappels 1323 gld. alles per 100 K.G., bloemkool 520, Eieren 3.70 4.30 gld. beide per 100 stuks; Krop salade 15 gld. p. 100 krop; rhabarber 13, radijs 3, lathyres 5, tulpen 12, se ringen 19, ster narcissen 9 gld., alles per 100 bos. OOSTBURG, 7 Mei. Tarwe f 10—f 10.25, gerst chevalier f 7f 7.25, haver f 6.50— f 7, kroonerwten f 9.50f 10.50, hr. boo- nen f 11f 12. Over de maand April. BORSSELE. Gehuwd: 3, Adriaan Jong man, 23 j. jm. te Breskens en Janna Eli zabeth de Kunder 17 j. jd. te Borssele. HOEK. Gehuwd: 17, Frederik Jan van Tatenhove, 26 j. en Santina Bak ker, 26 j.' jd.; 1 oornelis Vermeulen, 28 j. jm. eu Cornelia Janna van Wijck, 24 j. jd.; 17, Pier de Vlugt, 22 j. jin. en Jozina Scheele, 26 j. jd.; 17, W.Kem Vinlce, 21 j. jm. en Elisabeth de Bheij, 20 j. jd. 1 Geboren: 4, Maria Adria.na, d. v. Ma- rinus Abraham Reminsen en Cornelia Donze; 10, Jacobus Adriaan, z. v. J.A Scheele en Pieternella Elisabeth de Rid der; 23, Franpoise, d. v. Pieter de Kra ker en Krina de Bruijne. Overleden: 22, Adriaan Marijn Adriaan- sen, 40 j., wednr. van Hendrika Adriana Hamelink. 23, Jacoba Klaassen, 63 j., eebtg. van Jan Jansen; 23, Sara Koster, 7 lj-., weduwe van Jannis Abraham Leen- houts; 23, Petrus, 1 mna., z. v. Meeu- wissen de Putier en Adriana van Hoeve. 27, Pieter Hamelink, 66 j., echtgen. van Cathaiina Harnelink. WESTKAPELLE. Getrouwd: Jakobus Verhage 23 j. en Willemina Jobse 23 j. Geboren: Pieter z.v. Simon Hengst en Sentina Huibregtse. Stoomvaart Mij Nederland. POELAU BRAS, uitr., 6 te Sabang. PRINS DER NEDERLANDEN, uitr., 6 te Sabang. MADOERA, thuisr., 7 v. Liverpool. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. SIMON BOLIVAR, Amst. n. Hamburg p. 7 12 u. midd. Elbe I lichtschip. AJAX, .7 v. Rott. n. Alicante. Rotterdamsche Lloyd. KOTA RADJA, thuisr., 7 v. Padang. TAB AN AN, thuisr., 7 9 u. va. Ouessant. Kort verslag van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der ZI1.M. op 28 April 1930. Onder leiding van den Voorzitter Mr P. Dieleman hield het Dagel. Bestuur der Z. L. M. op 23 April zijn gewone maandeljjksche vergadering, te Middel burg. Alle leden waren aanwezig, bene vens de adviseerende leden Ir G. Stevens, Ir A. W. v. d. Plassche en G. Zwagerman. De voorzitter memoreerde het overlij den van den heer Ph. v. Dixhoorn, her dacht dezen als lid van het Hoofdbestuur en voorzitter van den Kring Axel. Verkiezing Voorzitter. Aange zien Mr P. Dieleman als eenige candidaat door de Kringen was candidaat gestold,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3