Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken ingezonden stukken Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. DEN HAAG. Het Haagsche Gerechtshof heeft, het veroorzaken van den dood door schuld niet bewezen achtend, ver oordeeld tot 50 of 25 d. h. den melk handelaar L. v. d. E. te Naaldwijk, die door de Haagsche Rechtbank tot 3 maan den gevangenisstraf was veroordeeld we gens het aanrijden met zijn auto in Aug. van den politie-agent Bakker te Naaldwijk, die spoedig aan de gevolgen daarvan overleed. Aardbeving geregistreerd. AMSTERDAM. Het Kon. Met. Instituut te De Bildt deelt mede: Na de aardbe ving van Maandagmiddag in het district Birma, afstand 8500 K.M. werd gister avond om 22 uur, 40 min. weer een ster ke aardbeving opgeteekend, op een af stand van 3300 K.M. Oorsprong in of om streeks Trans Kaukasië. De aanvaring van de „Johan van Oiden- barneveldt". AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal het nieuwe motor-mailschip, „Johan van Oldenbarneveldt" van de Mij „Neder land" waarschijnlijk a.s. Vrijdag de reis naar Indië opnieuw aanvaarden. ARNHEM. Gisteravond werd aan de politie medegedeeld, dat een viertal per sonen zich op verdachte wijze ophield in een winkel van de Maatsch. De Unie, aan den Klarendalscheweg. Zij werden door 'de politie aangehouden. Vermoe delijk heeft men hier te doen met de personen die meer weten van de dief stallen met braak, die onlangs in deze omgeving plaats vonden. ZAANDAM. Met de schatgraverij te Zaandam is het momenteel afgeloopen. Hedenmorgen hebben de schatgravers de gemeente verlaten. Naar het heet zullen zij over een week terugkeeren met mo derne instrumenten van grondboringen. De kuil waaruit de millioenen te voor schijn moeten komen is weer dichtge- worpen. Naar gemeld wordt overwegen de arbeiders het denkbeeld om op eigen gelegenheid het werk voort te zetten. Hevige wervelstorm. NEW YORK. Uit Trost in Texas wordt gemeld, dat in den afgeloopen nacht bo ven dat gebied een hevige wervelstorm ■heeft gewoed, waardoor een groot aantal gebouwen zwaar beschadigd werd. Op verschillende plaatsen is brand uitgebro ken. Men vreest dat minstens 70 personen om het leven zijn gekomen. Hitte in Amerika. NEW YORK. Nog steeds heerscht in een groot deel van de Vereenigde Staten een hittegolf. De thermometer wijst op vele plaatsen nog 30 gr. en meer in de schaduw aan. Ondanks enkele regenbui tjes komt er geen koelte. Tengevolge van de hitte zijn op vele plaatsen uitgestrekte boschbranden ontstaan, die tot nog toe niet gebluscht konden, worden. Twee ste den worden door de voortschrijdende vlammen bedreigd. Een duizendtal wo ningen moeten reeds door het vuur ver nield zijn en duizenden personen zfjh dakloos geworden. De aardbeving in Brltscli-Indië. LONDEN. Het opruimingswerk in het aardbevingsgebied in het district Birma is in vollen gang. Hoewel het aantal .slachtoffers nog niet definitief vast staat wordt het aantal dooden op 600 h 700 geschat. Te Pegu is het aantal slachtof fers bijzonder groot, omdat tengevolge van de aardbeving tegelijkertijd een bios coop, een school en een ander openbaar gebouw, waarin zich vrij veel publiek bevond, instortten. Te Rangoon steeg het aantal dooden tot 70 en het aantal ge wonden tot 200. Inbraak te Haarlem. Bij de politie te Haarlem is aangifte gedaan, dat in een perceel aan de Nassaustraat 2 aldaar, is ingebroken. Beneden is een radiohandel en boven woont 3e vader van een der firmanten, de heer P. Van den winkel kon men binnendoor naar bo- ven-komen. Vermoedelijk heeft hiervan de bediende van den radiohandel gebruik gemaakt om tijdens de afwezigheid van den heer P. uit een cassette, die zich bevond in .een in de woning van den heer P. staand dressoir, .f60 te stelen. Sinds Zaterdag is deze bediende voort vluchtig. De politie stelt een onderzoek in. Toepassing Landbouw-uitvoerwet. Bij Kon. besluit van den llden April is bepaald: Art. 1. Het is verboden, andere dan verduurzaamde uien, zilveruien en groen- geboste uien naar door ons aangewezen landen uit te voeren of tot uitvoer naar die landen aan eenig middel van ver voer aan te bieden, voor zoover zij niet zijn vergezeld van een door Onzen met de zaken van den landbouw belasten minister vastgesteld certificaat, ten be- wijze, dat de zending voldoet aan de bij en krachtens art. 2 gestelde eischen. Art. 2. Een certificaat, als bedoeld in het vorige artikel,' kan slechts worden afgegeven, indien de zending voldoet aan de navolgende eischen A. de uien moeten gezond zijn; vorst- vrij zijn; rjjp zijn; droog zijn; behoor lijk afgestaart zijn; behoorlijk vrij van grond zijn; per verpakkingseenheid ge lijkkleurig en gelijksoortig zijn; vrjj zijn van bout en van stijve of dubbele exem plaren; wat doorsnede betreft, voldoen aan eischen, door onzen met de zaken van den landbouw belasten minister ge steld; gesorteerd zijn volgens grootte-klas sen, door onzen voornoemden minister vastgesteld; B. voor zoover de zending niet los wordt verladen, moet de verpakking be staan uit soliede balen, zakken of an dere verpakkingsmidde en, waarvan de netto-inhoud 25 K.G. of 50 K.G. weegt, of waarop het netto-gewicht van den inhoud duidelijk waarneembaar is aan gegeven. De eischen, ten aanzien van doorsnede en de grootteklassen door onzen voor noemden minister vast te stellen, kunnen voor verschillende landen verschillend zjjn. Art. 3. Het in art. 1 bepaalde is niet van toepassing op daaronder vallende uien van buitenlandsche herkomst, welke zijn vergezeld van een door onzen met de zaken van den landbouw belasten minister vastgesteld bewijs. Een bewijs, als in dit artikel bedoeld, wordt niet afgegeven, dan nadat de be langhebbende ten genoege van de met de afgifte belaste personen .de herkomst uit het buitenland van de uien heeft aange toond. Art. 4. De uitgifte van de in de voor gaande artikelen bedoelde certificaten en bewijzen zal geschieden door de rechts persoonlijkheid bezittende instellingen, aan welke ingevolge art. 11 der land- t'ouwuitvoerwet 1929 de uitreiking van de in art. 10 dier wet bedoelde merken of teekenen wordt opgedragen. De bepalingen van genoemd art. 11 gelden mede ten aanzien van de uitgifte van certificaten en bewijzen, ook in die gevallen, waarin niet tevens merken of teekenen worden uitgereikt. De in genoemd art. 11 bedoelde alge- meene .maatregel van Bestuur zal mede bepalingen bevatten betreffende de gel digheid van de certificaten en bewijzen. Art. 5. Dit besluit treedt in werking op een door ons te bepalen tijdstip. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 0 Mei 1930. De volgende personen waren gedag vaard: H. B., 23 jaar, voerman te Clinge, we gens mishandeling van Cornells de Puyse- laar. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; H. Th. v. S., 45 j., koopman te Goes, wegens huisvredebreuk te Goes op 16 Maart 1.1. in de besloten lokaliteit van W. Harink en wegens mishandeling van W. Harink. Eisch f25 of 25 d., uitspr. f20 of 20 d.; A. M. J. I., 35 j., zonder beroep, West- dorpe, wegens beleediging van I. M. S. Vernauwe. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. A. P., 37 j., voerman, St. Jansteen, wegens mishandeling van Charles Vias- senroot. Eisch f 20 of 20 d., uitspr. f 15 of 15 d.; S. P., 19 j., zonder beroep, te Koude- kerke, wegens verduistering van gelds bedragen van f 1 en f 1.20, toebehoorende aan Jan Leynse, welk geld hij als slagers knecht had ontvangen van Cl. M. de Valet en E. Leer voor geleverde vleosch- waren, te Middelburg, ornstree"ks Maart 1930. Eisch en uitspraak f20 of 20 d.; E. F. B., 13 j. landbouwer te C'linge, wegens bet niet voldoen aan de vordering van de marechaussee om af te stappen van zijn rijwiel. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. P. J. P., 49 j., werkman te Hengstdijk, wegens diefstal van een riek toebehocr- rende aan E. Markusse. Eisch en uitspr. f20 of 20 d.; P. L. 24 j., koopman te Vlissingen, we gens diefstal van een kleine hoeveel heid oud ijzer. Eiscb. f 15 of 15 d., uitspr. f 10 of 10 d.; A. B., huisvr. A. v. d. W., zonder be roep te Vlissingen, wegens mishandeling van Adriana Sinks. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d.: I. d'G. 34 j., letterzetter, te Hulst, wegens mishandeling van P. C. Diuvivier. Eisch sn uitspr. f 10 of '10 d. A. C.. W., 61 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gedetineerd, we gens bedelarij te Middelburg op 25 Aprii 1930. 'Eisch en uitspr, 3 d. h. en 3 jaar R.W.I. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Te Koudekerke op den openbaren weg luid- ruchtig zingen en schreeuwen: A. M. te Big- gekerke, f 10 b. of 1 week tuchtschool. Te Vlissingen op den openbaren weg voet. ballen: C. M. te Vlissingen, f 2 b. of 1 week tuchtschool; A. K. te Vlissingen: Teruggave van verdachte aan zijn ouders. Dronkenschap: C. F. S. te Middelburg, f 15 b. of 15 d. h. Straatschender^: J. P. H. de G. te Mid delburg, f 5 b. of 1 week tuchtschool. Fietsen zonder rem: S. W. D. te Middelburg, f 5 b. of 5 d. h. Overtreding ventverbod te Vlissingen: J. W: te Middelburg, ,f 5 b. of 5 d. h. Niet toegelaten tot de uitoefening van een beroep waartoe de wet eene toelating vor dert, buiten noodzaak dat beroep uitoefenen, tweemaal gepleegd: W,. F. M. te Vlissingen, 2 boeten ieder van f 150 of 15 d. h. voor iedere boete. Overtreding der hinder wet. De Hooge Raad heeft Maandag ar rest gewezen in het cassatieberoep van den officier van justitie te Middelburg te gen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij A. L. te Goes is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Hinderwet. Verdachte had op 15 October 1929 op de stoep voor zijn wo ning een benzinetankwagentje geplaatst. In de dagvaarding was hem ten laste ge legd, dat hij een inrichting tot bewaring vdn benzine in werking heeft gehouden op de afgesloten stoep van perceel Wijn gaardstraat 32, althans dat hij een be waarplaats van benzine heeft gehad, al thans, dat hij circa 130 L. benzine had opgeslagen op die stoep. De Hooge Raad verklaarde den offi cier van justitie niet ontvankelijk in zijn beroep van het primair ten laste gelegde doch ontvankelijk wat het subsidiair en meer subsidiair ten laste gelegde betreft en vernietigde het vonnis van de recht bank te dien aanzien, met terugwijzing van de zaak naar den kantonrechter te Goes. De zichzelf bestelende Dia ken. De Arr. rechtbank te Alkmaar heeft gisteren den veehouder-diaken uit West woud, die geld van de Herv. Gemeente verduisterde en een diefstal fingeerde dcor zijn brandkast opengebroken in een sloot te werpen, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, overeenkomstig den eisch. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie/. Geachte Redactie, In de provinciesteden bereidt men zich voor den 50sten verjaardag onze geëer biedigde Koningin op waardige wijze te vieren; ook wel in sommige plattelands gemeenten. En in Westkapelle? Zeker, velen zul len opgaan naar Middelburg, maar voor de kinderen is het toch pas echt feest als dit ter plaatse gevierd wordt. Wie neemt hier het initiatief? Met dank voor de plaatsing. Een Kindervriend. Westkapelle, Mei 1930. Uit den goeden ouden tijd. De vork is nog niet zoo heel lang gele den uitgevonden, tenminste niet zoo lang als dat eenvoudige werktuig zou doen vermoe den. Waarschijnlijk was de Engelsche Ko. ning Edward I de eerste die zich van een vork bediende. Clementia van Hongarije bezat er eveneens een en liet haar als een kunstvoorwerp be wonderen door de dames van haar gevolg. De gunsteling van Eduard II, Pieter Galve. stijn, bezat er drie en Karei V wel een half dozijn. Tijdens zijn regeering begon dat kleine instrument bij den adelijken stand in te werken, wat niet zeggen wil dat men er zich, tijdens den geheelen maaltijd van bediende. De vorken werden toentertijd alleen ge bruikt om geconfijte vruchten tot zich te nemen of er brood aan te steken om dit te roosteren. In de middeleeuwen at iedereen, zelfs vorsten en hovelingen, mgt de vingers. Gewoonlijk gebruikte men ook geen borden. Deze werden vervangen 'door groote, dikke sneden brood die voor de gasten gelegd wer den en waarop deze het vleesch en de an dere gerechten legden. Die sneden werden alleen aan de heeren gegeven, maar zjj hadden ieder voor een dame naast zich te zorgen, moesten met haar de spijzen deelen, welke zij op hun brood legden. Na den maaltijd gaf men die met allerlei sauzen doorweekte sneden aan de armen, die er van smulden. Kwam er salade vop tafel dan verzocht men een dame, welke eenige onderscheiding verdiende, zoo goed te willen zijn die te bereiden en met de handen om te werken, wat ze in allen eenvoud deed. Zoo werden alle spijzen met de hand ge nomen en naar den mond gebracht. Eerst tegen het einde der iöe eeuw be gonnen de hoogste standen met die primitieve gewoonten te breken. Maar de invoering van vorken verwekte niet alleen de hoogste verwondering, maar zelfs heilige verontwaardiging. Het onschul dige voorwerp werd eon „schuldige verfij ning" genoemd en „overdreven weekeüjkheid", Een bekend pamflettist uit die dagen uit zich daaromtrent op de volgende manier: „De saiade werd opgediend in groote scha len welke in verscheidene schappen verdeeld waren. De gasten £ten daaruit met vorken, want het is in dat laqd verboden (het denk- beeldige eiland waar zijn geschiedenis zich afspeelt) Tiet voedsel met zijn handen aan te raken. De menschen daar voelen liever de tanden van oen vork, dan hun eigen vingers aan de lippen". Die taal klinkt ons thans vreemd in de ooren en 't is duidelijk dat onze voorva deren niet hetzelfde begrip van fatsoen en properheid hadden. De invoering van dat voor dien tijd zoo vreemde instrument ging dan ook met groote moeilijkheden gepaard. Zelfs in de 17e eeuw was het nog niet overal verspreid. Menig man van aanzien en hoogen bloede gebruikte liever zijn handen aan tafel dan een vork. Tijdgenooten beweren dat prins Guéméneé altijd met zijn vingers at en wel zoo slor dig, dat hij geen omelet naar binnen kon werken zonder een menigte sporen daarvan op zijn kleederen en hoofdhaar achter te la ten. Van den kanselier Séguier wordt gezegd dat hij gr niet tegen opzag zijn handen in de saus te wasschen. Die dingen beletten echter niet dat die hooge personages geëerd werden zooals het betaamde. Andere tijden, andere zedenI Amsterdamsche Bank. Aan het jaarverste?, over 1929 ontleenen wij het volgende: Het grootste deel van het jaar 1929 le verde ons gunstiger resultaten dan het zelfde tijdvak in 1928. De in het na jaar van 1929 uitgebroken crisis was even wel van nadeeligen invloed. Toch over treffen de uitkomsten van 1929 die van het daaraan voorafgegane jaar. De ren te-rekening en provisie-rekening sluiten met hoogere baten. Doch de consortiale re kening sluit met een nadeelig saldo, om dat wij op onze deelneming in syndicaten van langen duur belangrijke bedragen afschrijven. Wij hebben de Algemeen e debi teuren-reserve wederom met f 2.500.000 gecrediteerd. Op onroerende goederen hebben wij f 1.843.917.08 afgeschreven. De bouwreser- ve, groot f3.000.000, welke wij in vroe gere jaren hebben gevormd, bleef onge wijzigd. Zij komt in het passief der ba lans voor. Wij stellen U voor het dividend te be palen op 9y2 pCt. en in het reservefonds te storten f 750.000. Dit fonds zal dan 83.63 pCt. van het maatschappelijk kapi taal bedragen. Het saldowinst bedraagt f7.671.701.37. Te verdeelen als volgt: 9% PCt. dividend aan aandeelhouders f5.225.000. Reservefonds f750.000. Tantiè mes volgens artikel 50 der statuten f 1.229.104.48. Saldo op nieuwe rekening f397.596.89. Wisselkoersen. Amsterdam 7 Mei, 2.30 u. Berlijn 59.30—59.32. Brussel 34.68.34.69. Parijs 9.749.76. Londen 12.01^—12.01^. New-York 2.48i/2—2.483/4. GOES 6 Mei 1930. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling: Kropsla 1.60 —8.30 per 100 stuks. Kleine veiling: St. Remy 1719, Kleiperen 15, Reinette d'Oor 25, Pomme d'Orange 18, Aardbeien 216, To maten 50, Spinazie 5, Postelein 1921, Boon tjes (Amqrikaantjes) 16, Hazelnoten 30, Vroege Aardappelen (And. Muizen) 34, Aardappelen (Zeeuwsche Blauwe) 1.501.80, alles per 100 K.G. Groene Komkommers 17, Bloemkool 9 14, Kropsla 0.805.60, Aardbeien 0.503.40, Kipeieren 4.20, Ganseieren 10.10, alles per 100 stuks. Wortelen 78, Radijs 1.803, Rabarber 0.802.80, Selderij 1.70, Prei 9, Rozen 24, Tulpen 1217, Anjelieren 12, Nar cissen 7, alles per 100 bos. ROTTERDAM. Op de gisteren in het vei lingslokaal, Warmoez'e-straat 37-39.» gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 4.155.50, Eendeieren 4.455.05. Aanvoer 275000 stuks. MIDDELBURG. Bevallen: C. E. de Jonge, geb. Adriaanse, d.; J. C. Sies, geb. W|ol- lenberg, z.; J. Gaers, geb. Rijkse, d.; L. J. van Geelen, geb. van Flierenburg, d. Overleden: E, C. Cremers 36 j. ongeh. d.; J. M. van Riel 78 j. wed. van W|. Schonis; H. G.Net 48 j. gek. met M. J. M. de Hooge. GOES. Gehuwd: Johannes Frederik Otto Huese, 38 j. gesch. echtgen. v. Gertrude Susan Laming, en Annet van Poelgeest 23 j. ja. Over de maand April 1930. 'sH. ARENDSKERKE. Gehuwd:,24, Jo ris Schipper, 25 j. jm. en Johanna Schip per, 20 j. jd.24, Willem Henderik Mod- derkreeke, 37 j. jm. en Geertruida .Aga tha Tolhoek, 32 j. jd.; 24, Simon Smits, 29 j. jm. en Elisabeth Huige, 22 j. jd. 24, Maxinus Bakker, 27 j. jm. en Jozina Maria de Kok, 25 i. jd. Geboren: 8, Jacornina Maria, d. v. Bou- dewijn van Doezelaar en Catharina Kerk- hove, 10, Hubrecht, z. v. Jacobus Goe- degèhure en Tannetje Polderdijk; 10, Pie- terneila Anna Catharina, d. v. Adriaaa Vreeke en Cornelia Ludovika Hoondert; 11, Jozina, v. Pieter Jansens er. Janna Scheele; 12, Johanna Maria, d. v. jlen dlik van Siuijs en Johanna de Koeijer; 15, Pieter, z. v. Jacobus Speijkers en Ja- coba de Bue; 16, Maatje Jacomina, d. v. Jan Marinus Baaijens en Wilhelmina San- dee; 16, Adriaan, z. v. Leendert Moel- ker en Cornelia van Boven; 17, Antho- nie, z. v. Johannis Baaijens en Pieter nella Janse. 18, Jan, z. v. Andries Pol- fliet on Catharina Traas; 21, Catharina Lientje, d. v. Geerard van Damme en Maria Johanna Wiskerke; 21, Elisabeth Maria, d. v. Cornelis Goedegebure en Adriana Cornelia Geene; 22, Maria Jo hanna, d. v. Jan Levinus Back en Ma ria Aaltje Elizabeth Rekkers; 24, Maria, d. v. Bastiaan Lanser en Maria de Vis ser; 25, Geertruid, d. v. Jacobus la Grand en Janna Dommisse. Overleden: 5, Adriaan Zuidhof, 55 j., echtgenoot van Adriana Zuidhof; 9, Adriana de Maaker, 75 j., echtgenoote van Adriaan Remijn; 11, Jan Timmer man, 64 j., echtgenoot van Pieternella Blomaard; 12, Maatje, 7 weken, d. v. Willem Johannes Abraham Duininck en Leuntje Wilhelmina van der Maaie; 12, overleden te Goes, Jan Wiskerke, 64 j., echtgenoot van Maria van Woensel; 14, Jobje Anthonia, 8 mnd., d. v. Daniël Goense en Klazina de Winter; 11, over leden te Goes, Cornelia Geschiere, 53 j. DOMBURG. Ondertrouwd: Samuël de Visser, 28 j. en Leuntje de Pagter, 29 j. Gehuwd: 11, Pieter Marinus de Kam, 24 j. en Wilhelmina Cornelia van Sluijs, 24 j.; 11, Jacobus Geldof, 27 j. en Jo hanna Klopmeijer, 23 j.; Pieter Jacob Davidse, 25 j. en Elizabeth Willemina Suzanna de Kam, 22 j. Geboren: Pieter, z. v. Cornelis Klop- mejjer en Jannetje de Pagter. ZOITELANDE, Gehuwd: Gfflee Ge schiere, 26 j. jm. en Maatje Geschiere, 23 j. jd.; Pieter Meijers, 22 j. jm. en Suzanna Vos, 21 j. jd.; Antheunis Francke, 25 j. jm. en Johanna van Siuijs, 23 j. jd. Geboren: Abraham, z. v. Eliza Janse en Elizabeth Mocns; Antje Johanna, d.v. Hendricus Franciscus Cornelis Musch en Johanna Adriaantje in 'tVeld; Willem, z. v. Dingemaa Verhage en Jakomina Adriaanse. Overleden: Johannes Pieter Louwerse, 68 j., echtgenoot van Kornelia Johanna Adriaanse. AXEL. Huw.-aangiften17, Krijn Adolf van Arenthals, 22 j. jm. en Pieternella Pleuntje Scheele, 21 j. jd.; 17, Berend van Oort, 21 j. jm. en Elisabeth Lou- rens, 25 j. jd.; 19, René van Damme, 24 j. jm. en Anna Maria van Grem- berghe, 22 j. jd. Gehuwd: 10, Pieter Jan van Driel, 25 j. jm. en Neeltje van Langevelde, 24 j. jd.; 17, Pieter van Es, 24 j. jm. en Koos Krina van 'tHoff, 24 j. jd.; 22, Ge- rardus Looymans, 32 j. jm. en Zulma Breepoel, 27 j. jd.; 24, Desiré de Rech ter, 24 j. jm. en Margaretha van Over- maire, 24 j. jd. Geboren: 8, Adriana, d. v. Pieter Da niël van Aalten en Anna Dixhoorn. 13, Johannes Louis, z. v. Edumondus, Leo nardos van den Bos en Maria Jacoba Maas; 13, Jan, z. v. Christiaan Donze en Janna Verberkmoes. 14, Geleijn, z. v. Anthonie Verlinde en Cornelia Molhoek; 17, Levinus Jacobus, z.v. Levinus Adri aan Verberkmoes en Johanna Frangoise van Sweeden. 18, Hubregt Jan, z. v. Gerrit Jan Adriaan de Jonge en Corne- nelia Christina Heijnsdijk. 19, Jan, z.v. Jan Levinus Bareman en Cornelia Koster. 19, Abraham, z. v. Ja cobus Koster en Cornelia Koekkoek. 20, Jan Cornelis, z. v. Joris de Vos en Maria Jacoba de Vos. 24, Geertje Maria, d. v. Dirk Stolk en Aagtje Maria de Ruyter, van Rotterdam. 29, Angelus An- dré. 5. v. Petrus Johannes Pleunis en Sophia Maria Anna Kegels. Overleden: Geertrui Bakker, 81 j., we duwe van Dingeman Jacobus Oggel. 4, Abraham Goossen, 66 j., echtgenoot van Cornelia P>ooze. 4, Peter Joannes Smo- lenaers, 62 j., echtgenoot van Maria Eve lina van Acker. 6, Janneke Naeije, 80' j., ongeh.; 7, Jan Dieleman, 52 j., echt genoot van Suzanna de Kraker; 19, Pou- lina Dieleman, 78 j., echtgenoote van Leendert de Regt; 15, Philippus Johan nes van Dixhoorn, 67 j., echtgenoot van Wilhelmina Pieternella Lama Are; 33, Jo- sephina. Maria Staal, 68 j., weduwe van Alouysius van Puyvelde. BRUINISSE. Gehuwd: 24, Pieter Jo hannes Berrevoets, 34 j. jm. te Eind hoven en Christina Barthelina Jumelet, 37 j. jd.; 25, Abraham Bal, 26 j. jm. en Adriaantje Jumelet, 25 j. jd. Geboren: 16, Jan Johannes, z. v. A. A. van de Panne en H. M. Matthijsse. 17, Engel, z. v. P. Bodbijl en A. van Veen. 26, Elizabeth Joh<v ra, d. v. H. J. Ca pelle en G. Hago Willem Kornelis, z. v. G. Zondei.cn en J. C. Nikerk. Overleden: 8, Jan Bal, 55 j., echt genoot van C. Vijverberg. 21, Kornelia Marina de Graaff, 89 j., weduwe van M. van den Berge. 26, Jozina Vi.ssou 89 j., weduwe van Leendert Hoek. Stoomvaart Mij Nederland. CHRISTIAAN HUYGENS, uitr., 6 te Pt Said. KAMRANGAN, thuisr., 6 te Genua. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisr., 5 v. Sabang. M0ENA, 6 v. Amst. te Batavia. RADJA, uitr., 4 v. Belawan. RIOUWi, thuisr., p. 6 Perim. Kpn. Ned. Stoomb. Maatschappij. NICKERIE, 5 v. Amst. te Paramaribo, ODYSSEUS, 6 v. Danzig te Amst. SIMON BOLIVAR, 6 v. Amst. a. Hamburg. ÏELAMON, 6 nam. 9 u. v. W..-Indie te Umuiden verwacht. Roiterdamsche Lloyd. K0TA GEDE, uitr., 6 v. Suez. KOTA TJANDI, thuisr., 6 v. Colombo. TABANAN, thuisr., p. 6 Fiiiisterre, 7 nam. 10 uur te Cowes verwacht. TJERIMAI, uitr., 6 v. Gibraltar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Mei: Meest matige Noordelijke tot Noord-W|es- telijke wind, meest zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen; iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 757. Licht op voor fietsers: Donderdag 8 n.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3