Staten-Generaal Uit de Provincie. Uit den Middelburgschen Raad. Kerknieuws. Telegrammen. Be Koning vaa België heeft to Brugge het monument van Guido Gezelle onthuld. we- zeggen niet beter, maar zooveel ga- moedelijkor, vriendschappelijker en har telijker spreekt dan elders'? Men heeft het pas weer te Amsterdam ervaren aan het banket, dat het gemeen tebestuur dei' hoofdstad ter gelegenheid van de enenieg der nieuwe sluis te IJmui- den had aangericht. Be pogingen tot oplossing van het Ne- dsrlandseh-Belgisch geschil naderen het eerste lustrum, en naar hetgeen openbaar werd te oord eel en zou men zeggen, dat wij thans verder van elkaar staan dan in hét begin. De diplomaten hebben er niets van kunnen terecht brengen, omdat, zegt men, de belanghebenden van weerskanten niet willen. Welnu, de belanghebbenden waren aan den Amsterdamsehen maaltijd samen, en als men hen hoorde, ware, met een. dosis goeden wil, een minnelijke schikking het werk van vijf minuten. Zoo zei de heer- Heldring, de voor zitter der Amsterdamsche Kamer van Koophandel, dat de drie havens Antwer pen, Rotterdam en Amsterdam natuurlijk tegenstrijdige, maar ook evenwijdige be langen hebben. Hij vroeg aan Antwerpen te bedenken, dat wij in hooge mate afhankelijk zijn van de verbinding te water, zoowel met het achterland als over zee. Doch van den anderen kant, vervolgde de heer Heldring, moeten ,wij niet onre delijk staan tegenover de eiscihen van Eelgië's groote zeehaven, welker verbin ding met het achterland voor een belang rijk gedeelte over ons grondgebied loopt. De heer Heldring hield zich overtuigd, dat in dit voor België zoo belangrijke jubeljaar de moeilijkheden tusschen de beide landen tot oplossing zouden komen, en, zoo besloot hij, niemand zal zich daarover meer verheugen dan de ver tegenwoordiger van den handel van Am sterdam. Burgemeester Van Cauwelaert van Ant werpen, tot wien dit alles gericht was, liet zich van zijn kant evenmin onbe tuigd. Hij maakte de Nederlandscihe zegswijs: „Oude veeten zijn vergeten" tot de zijne, en betoogde dat mededinging vruchtbare samenwerking der havens niet behoeft uit te sluiten. De Antwerpsche burgemeester pleitte vcor een zoo goed mogelijke oultureele en economische samenwerking van Ne derland en België, die bestemd zijn een voorname rol te spelen bij de toenadering der volken. Welnu. Altijd is beweerd, dat de rivaliteit tus schen £e beide groote Nederlamdsche ha vens en Antwerpen het voornaamste struikelblok is geweest op den weg naar een minnellijke oplossing van het geschil. Bekende Amsterdamsche en Rotterdam- sche namen hebben vooraan gestaan in de actie tegen de overeenkomst, en. tel kens weer was 't het- belang onzer haven steden, dat het zwaarste gewicht in de schaal wierp tegen het voorgeslagen acccord. De heeren Heldring en Van Cauwelaert hebben tegenover elkander aan tafel ge zeten. en wat is" er van den vinnigen naijver, de vijandelijke houding over? Haast is men geneigd te vragen, of men niet wijs zou doen de officieel© diplo maten op stal te zetten en aan de heeren Heldring en Van Cauwelaert en gelijk gezinden te verzoeken, een concept op te stellen? En men begrijpt niet, hoe bij1 de thans gebleken stemming van de eerst-belang- hehbenden de moeilijkheden orn tot een accoord te komen zóó groot kunnen zijn, dat wij nu al vijf 'jaar tobben met een oplossing en ze feitelijk minder dan ooit in het verschiet zien. Laat men, nu het in de 'diplomaten- kabinetten niet is mogen gelukken, de zaak aan tafel trachten op te .lossen. Tweede Kamer. De Tweede Kamer die gisteren na een vrij lange vacantie weer eens bijeen kwam is begonnen met een aantal kleinere ont werpen en conclusies af te doen. Erg belangrijk was het niet. Over een paar dagen wordt dat anders. Dan komt het wetsontwerp tot herzie ning van de Gemeentewet aan de orde, terwijl er naar 't schijnt ook nog een Communistische interpellatie over de pro testen in Nederland tegen de godsdienst vervolging in Rusland in de maak is. middelburg. Het personee. der N.V. Vereen. Meelfabrieken, dat sedert October weer geregeld werkzaam was, is thans, naar „Het Volk" meldt, tegen 10 Mei ontslag aangezegd, wegens stopzetting der fabriek. De wachtgeldregeling, welke des tijds door de vennootschap en de ge meente was afgesloten, loopt met 1 Juni a.s. af. Goes. „E u p h o n i a". „Euphonia" zal Vrijdagavond 8 uur op de Markt het vol gende programma ten gehoore brengen: 1. Luchtpost Marsch, De Pauw; 2. Ouverture. Fête Alpes, A van; 3. Au Golfe de Napels, Valse; E. Larue;4. Les Mousquetaires au Couvent, Fantaisie, Varney. Pauze. 6. K.L.M. Marsch, W. Schootemeyer; 6. Ouverture Cortège d'Attila, G. Gadenne; 7. Rose Marie Se lection, F. Saiabert; S. Grande Fantaisie sur l'opera „Faust arr. Kessels; 9. Finale, Gistermiddag te ongeveer 4 juias; ismd Qg den weg vsüu Mffir naar Kapello een autobus van de firma Wil- lemstein te Y/emeldinge, waarin slechts ,één passagier had plaats genomen. Op het punt waar het iocaaJspoor den weg kruist, brak, juist op het moment dat j er een tram in aantocht was, een der i assen van de bus. Slechts door zeer krachtig remmen wist de chauffeur een aanrijding te voorkomen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. 's-H. Arendskerke. De Emmabloem- collecte heeft te 'sHeer Arendskerke en 's Heer Hendrikskinderen opgebracht de som van f34,30. (Belangeloos^ Beroepen te St. Paucras, R, Bakker, cand. te Enschedé. Drie zittingen zijn aan het Ambtenaren reglement gewijd, maar, nadat alle frac ties, ieder op eigen wrjze, ruim schoots blijk hadden gegeven van goede zorg voor de gemeente-ambtenaren, is het toch eindelijk gelukt het reglement vast gesteld te krijgen. Alleen de eindstemming wacht nog. Deze zal in de gewone Raads vergadering van 21 Mei plaats hebben Veel overzichtelijks boden de discussies van Maandag j.l. niet. Over tal van on dergeschikte punten werd vrij lang ge praat. Wij doen, naar wij meenen, het best, deze nu maar onvermeld te laten en herinneren er alleen aan, dat de amb tenaren bij ziekte uitgekeerd krijgen: 1 jaar vol en 1 jaar 3,4 salaris (dhr Onder- dijk schaarde zich bij deze stemming niet bij zijn fractiegenooten, die 2 jaar vol en een jaar s/4 wilden), en dat op het kantje af (9 tegen 8) het voorstel van B. en W. inzake de samenstelling van het scheidsgerecht werd aangenomen. Verder is alleen nog vermeldenswaard het debat over de huwende en gehuwde ambtenares. Liet de meerderheid van den Raad zich in de vorige vergadering verleiden de verlofregeling bij zwangerschap voor gehuwde en ongehuwde ambtenaressen gelijk te doen zijn, thans besloot de meer derheid (bij rechts sloot zich alleen dhr Portheine aan), dat zelfs een ongehuwde ambtenares bij herhaalde zwangerschap nog niet eens ontslagen kan worden, ja zelfs in dezelfde voorrechten deelt als een gehuwde. Ook de beide „bezuinigers" stemden voor deze gelijkstelling. Het is in Middelburg wel ver gekomen. De on zedelijkheid wordt van Overheidswege volkomen getolereerd. i Een der S.D.A.P.'ers wees notabene op ambtenaressen, die principieele bezwa ren tegen een huwelijk hebben. Terwille van dergelijke, met Russische ideeën be zielde „dames", moet dus de moraal opzij geschoven worden. Als straks een ongehuwde ambtenares in dienst der gemeente Middelburg er geen zonde in ziet, hoewel buiten den echt levende, bij herhaling,moeder te worden, is het Gemeentebestuur bereid daarvoor op royale wijze verlof te geven met behoud van salaris. Welk een schitterend voorbeeld geeft daardoor de Middelburgsche Gemeente raad in een tijd als de onze, waarin met de zedelijkheid door velen de spot wordt gedreven en de grondslagen van gezin en huwelijk worden ondermijnd. En nu moet Weth. Onderdijk niet zeg gen, dat dergelijke dames zeker door B. en W. zouden worden ontslagen, want B. en W., hoezeer ze het misschien ook zouden willen, kunnen dat niet, als dit reglement straks wordt aangenomen. Dhr Onderdijk kan beter weten en moet vooral geen misleidende voorstelling van zaken geven. Oin welke reden zou dit ontslag ook ge geven moeten worden? Die Raad ziet heelemaal geen kwaad in wat de dames doenl Hij brengt zelfs de financieele ge volgen van hare daden voor een 'deel voor gemeenterekening 1 Aan het eind der zitting heeft de Raad met 9 tegen S stemmen besloten de hu wende ambtenares niet te ontslaan. Weer een beslissing, die men vergeefs poogt te begrijpen, en waarbij het ge meentebelang (hoe hoog de linksche da mes en heeren daarvan ook opgaven) ten eenenmale is uitgeschakeld en juist het eigenbelang der betrokken ambtena ressen alleen aan het woord was. Men wilde van links nu eenmaal niet luisteren naar hetgeen dhr Vertregt e.a. aanvoerden. Het was juist dhr Vertregt, die volle nadruk op dat gemeentebelang legde. Uit de statistieken blijkt duidelijk, dat het verzuim der gehuwde ambtenares veel hooger 'Is dan bij de ongehuwde ambtenares en nog weer veel hooger dan bij den man. Alleen dhr Jeronimus liet zich door deze cijfers overtuigen en stemde met rechts mee. Natuurlijk alleen zoo zei hij na drukkelijk om economische redenen en niet op ethische gronden. Zijn partijge noot, dhr Naezer, en de Vrijheidsbon- der mr. Portheine, stemden echter met de vrijzinnig- en sociaal-democraten te gen het ontslag der huwende ambtenares. Wij kunnen deze beslissing van den Middelburgschen 'Raad niet anders dan bejammeren en dat om principieele, so ciale en economische redenen. Dhr On derdijk gaf ook wel blijk te weten, ,hoe de volksmeening op dit punt is. Die voelt deze zaak wat zuiverder aan 'dan de linksche meerderheid in Middelburgs ge meenteraad. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schalkwijk, G. Tjalma te Veen. Geref. Kerken. Tweetal te Alkmaar, C. von Mejjen- feidt te Ferjenoord (Rotterdam) en S. Wouters Ie Draarjjp. Emeritaat. Het Provinciaal Kerk bestuur van Zuid-Holland heeft met in gang van 1 Augustus 1930, eervol emeri taat verleend aan dr J. P. de Bie, Ned. Herv. Predikant t© 's-Gravenhage wegens voortdurende ongesteldheid. Intrede Dr G. B. Wurth. Gis teravond heeft Dr G. B. Wurth, overge komen van 0.- ep. W.-Souburg, zijn in trede gedaan als vierde predikant bij de Geref. Kerk te Katendrecht. Dr Wurth had voor deze gelegenheid tot tekst ge kozen 2 Cor. 214En Gode zij dank die ons altijd doet triumfeeren in Chris tus. Na afloop der predikatie werd Dr W. toegesproken door Ds Popma namens den kerkeraad en door Ds Knoop namens de classis. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Zierikzee besloot in zijn vergade ring van 5 Mei j.l. aan de classis Zierik zee voor te stellen, inzake het promotie- recht aan de Theologische school te Kam pen zich uit te spreken voor eenheid in de opleiding, met mogelijke wegneming van de bezwaren der voorstanders van het promotierecht, alsmede om aan dit voor stel, als zijnde van verdere strekking, den voorrang te verleenen boven dat van de kerk van Brouwershaven, waarin aan de classis verzocht wordt zich vóór het promotierecht uit te spreken. Worstel na hoë dinge. Ds L. P. Vorster, een van de voornamen van de Ge reformeerde Kerk in Zuid-Afrika beeft, na 45-jarigen diensttijd, zijn ontslag genomen eD tot de synode een afscheidswoord gericht. Dit woordj zegt „Zuid-Afrika", is teekenend voor het karakter van de oude generatie. Daarom nemen wjj hier een klein gedeelte er uit over: „Die ou vaders was nie hooggeleerd nie. Maar hulle was opreg, standvastig, trou en eerlik. Wees ook so, jonger broeders. Hou vas daardie pand van die voorgeslag. Wees getrou: staan geregtigheid voor en doen u werk in eerlikheid en opregtheid. „Moenie traag wees nie. Moenie verslap nie. Moenie bevrees wees om 'te werk en op te tree nie. Moet ook nie bang wees om 'n fout te maak nie. Maar wees groot ge noeg om dit te erken wanneer u ander lig kry." „Ek hou baie meer van 'n jong perd wat oor die string skop, as van wat met slap stringe draf. Ek hou baie meer van een wat sy bors rou trek, as een wat sy stringe laat slap bang. Stel ook u ideale hoog. Moe nie denk aan 'n lekker, rustige, aangename lewe nie, aan die stoflike dinge, maar wor stel na hoë dinge." Ds Jongeleen en Ds Littooy. In „De Bazuin" en enkele andere ker kelijke bladen worden den laatsten tijd deze twee namen nogal eens in een adem genoemd. De oorzaak daarvan is, dat Ds Jongeleen, Chr. Geref. pred. te Hilver sum (thans te Groningen) die meer dan eens de Geref. Kerken aanviel inzake het leerstuk van het genadeverbond een her druk bezorgde van een brochure van wij len Ds A. Littooy, vroeger pred. bij de Geref. Kerk te Middelburg, over „Het genadeverbond en de kerk", welk boekje hij van een voorwoord voorzag en waarin hij o.m. schreef: „Als ik een voorwoord schrijf in dit werkje van wijlen ds Littooy, wil dat niet zeggen, dat ik alles letterlijk onderschrijf wat er in staat, maar wel wil ik er in uitspreken mijn blijdschap, dat dit koste lijk werkje weer kan verschijnen." Doordat nadere preciseering achter wege bleef, werd hierdoor de indruk ge wekt, dat Ds Littooy in hoofdzaak het standpunt van Ds Jongeleen zou deelen en dat dus Ds L. in dit opzicht tegen over de opvatting van de Geref. Kerken zou staan. Deze brochure heeft nog al de aandacht getrokken. Dr E. D. Kraan heeft in een artikelen reeks in het Geref. Kerkblad van Vlaar- dingen breedvoerig aangetoond, dat Ds Jongeleen niet het recht had op deze wij ze de brochure van Ds Littooy te ge bruiken, terwijl Ds J. D. Wielenga te Franeker, vroeger te Middelburg, in de „Bazuin" een krachtig protest liet hoo- ren tegen de z.i. van weinig kiesch ge voel getuigende daad van Ds J. Hij wees er daarbij op, dat Ds Lit tooy de man is geweest, die als weinig anderen het verband heeft verdedigd tus schen Doop, Avondmaal en tucht en be sloot: „Uit dankbaren eerbied voor de nage dachtenis van Ds Littooy schrijf ik u deze dingen. Er zou nog heel wat meer te zeggen zijn, maar dit zij genoeg, om er tegen op te komen, dat Ds Littooy als een soort Chr. Geref. in den zin van 1892 tot heden, aan den volke kan worden voorgesteld." Ook de wijze waarop Ds Jongeleen de brochure van Ds Littooy liet herdruk ken, is aan critiek onderworpen, aan gezien eerstgenoemde volstrekt niet het recht had, over de brochure te beschik ken. In verband met de hierover gemaakte opmerkingen, schreef de heer A. D. Lit tooy te Middelburg o.m.: „Of Ds Littooy en Ds Jongeleen als geestverwanten in engeren zin beschouwd moeten worden? Neen, en nogeens neen! Door het schrijven van een voorwoord van de hand van Ds Jongeleen is deze indruk zeer zeker gewekt. De litteraire nalatenschap van Ds L. is eigendom van de familie en de ver schijning van dezen herdruk was dan ook voor haar een ware verrassing. Door de annonceering van deze uitgave heeft zij eerst kennis gekregen van de schen ding van het auteursrecht Temeer be vreemdt haar dezen herdruk, daar de bei de zoons van Ds L, drukkers-uitgevers zijn. Een herdruk had toch meer op hun weg gelegen. Met opzet zijn zij van de zen herdruk onwetend gehouden. Dit blijkt ook hieruit, dat de brochure niet gedrukt is op de drukkerij, waar anders het drukwerk van de firma d'Huy (dhr de Jong, Chr. Geref. en intiem bevriend met Ds J.) wordt vervaardigd. Vast staat, dat Ds J. den uitgever heeft aangezocht, van Z.Eerw. is alles uitge gaan. In deze uitgave wordt gezien pro- paganda-materiaal. En zie dat spijt ons zeer! Dat daar onze vader voor die nen moet, grieft ons. En het is dan ook op een nadrukkelijken eisch onzerzijds, dat in de annonce niet meer mag voor komen: Met een voorwoord van Ds Jon geleen." Dr Kraan merkt hierbij o.m. op: „Ik heb aan dit alles niets meer toe te voegen. De lezers mogen verder zelf oordeelen. Maar wel moet ik nog uitspre ken, dat Ds Jongeleen het aan de nage dachtenis van Ds Littooy, aan het recht der familie, aan de eer van zijn ambt en ook aan den eisch van Gods gebod, ver plicht is, om van deze dingen voor het publiek nader rekenschap te geven. In dien dit schrijven van den heer Littooy door Ds Jongeleen niet met deugdelijke argumenten weersproken wordt, dan... Maar liever voltooi ik dezen zin nog niet." Welnu, Ds Jongeleen heeft zijne hou ding in een brochure nader verdedigd. Maar de hoofdzaak waarom het hier eigenlijk gaat, liet hij daarbij rusten. Dr Kraan schreef naar aanleiding hier van o.a. het volgende: „Het is mij opgevallen, dat het u blijk baar nogal moeite kost om de kwestie's zuiver te stellen en zuiver te houden. Reeds de titel van uw brochure doet dit uitkomen. Deze luidt immers: Ds Littooy- Dr Kraan; en kondigt dus aan, dat u het hebben zult over de verhouding, die tus schen mij en Ds Littooy bestaat. En in dit opzicht beantwoordt het laatste deel van uw brochure geheel aan den titel. Boven de vierde afdeeling laat u zetten: „Stond Ds Littooy op hetzelfde stand punt als Dr Kraan, wat de vraag aan gaat: „Wie zijn bondelingen?" Terwijl u dan tracht aan te toonen, dat dit niet het geval zou zijn. Maar dit alles is op dit oogenblik de vraag juist niet. De kwestie die ons bezig houdt is niet of Ds Littooy en ik, maar of Ds Littooy en u in de verbonds- beschouwing eens geestes zijn. Niet ik, maar u schreef een voorwoord in diens „Het Genadeverbond en de kerk". Niet ik, maar u hebt er voor gewerkt, dat dit boekje kon verschijnen. Niet, dat ik een herdruk op zichzelf betreur. Maar wat de aandacht van het kerkelijk pu bliek trok was niet de combinatie Lit- tooy-Kraan, maar de combinatie Littooy- Jongeleen, en hoe deze tot stand heeft kunnen komen." En verder: „Indien mijn teekening van Ds D. Lit tooy onjuist is welnu, waakt gij dan voor diens eere door mij met de stukken aan te toonen, waarin ik onrecht jegens hem pleegde. En indien mijn teekening wèl met de werkelijkheid overeenkomt, waarom erkent u dan niet openlijk, dat Ds Littooy het grootste deel van zoo niet zijn gehééle leven dezelfde ver- bondsbeschouwing was toegestaan als nu nog door de Gereformeerden wordt ge leerd? Maar zoo lang u over al deze argumenten zwijgt, houd ik het u voor, dat u het niet aandurft voor 't volle voet licht te brengen wie Ds Littooy is ge weest." EEN AGRARISCH EENHEIDSFRONT. Onder het opschrift „De boer bezwijkt" geeft „De T u i n d e r ij" het volgende artikel: „In breeder kring gaat men inzien, dat de boer het gaat opgeven, omdat zijn be drijf onder de steeds ongunstiger worden de omstandigheden hem zelfs geen sober bestaan meer oplevert. Sijmen zal straks niet meer kunnen betalen. Er is reeds nood, groote nood zelfs in den akkerbouw. Straks volgen ook de an dere leden van de groote boerenfamilie, waartoe ook de tuinbouw kan worden gerekend, want het is niet denkbaar, dat de Landbouwcrisis zich zal beperken tot hen, die den eersten slag ontvingen, den graanbouw en in het algemeen den ak kerbouw. Ook in andere takken van bo demcultuur, ook in den tuinbouw gaat het en zal het, naar wij vreezen, nog meer gaan nijpen. De vraag, wat er moet gebeuren om den weerstand in dezen moeilijken tijd te verhoogen, houdt velen bezig. Allerlei raad en allerlei advies komt er los. Of het daardoor niet te rumoerig in de zie kenkamer zal worden, staat te vreezen. Als de één dit roept en de ander weer een ander geneesmiddel aan de hand doet en men daarmede gaat experimenteeren komt er levensgevaar. Wat de patiënt noodig heeft, is dat de goede diagnose wordt gesteld en het juiste geneesmid del wordt toegepast. Daarmede mag niet langer worden ge wacht. Te lang zijn de belangen van den landbouw, de gewichtigste tak van volks welvaart, ook uit het oogpunt onzer volks huishouding, in hun economische betee- kenis onderschat. Als wij niet gaan streven naar een doelbewuste welvaartspoli- t-i-e-k met onzen landbouw, als er geen eenheid en gezonde samenwerking komt tusschen alle organisaties op land- en tuinbouwgebied, als wij niet gaan vor men een agrarisch eenheids front, gaan wij met zijn allen dood. E-r is levensgevaar. Wie dat niet ziet moet wel stekeblind zijn. Wij mogen ons niet langer doelloos rond laten sol len en voort laten drijven op den golf slag van den tijd, een tijd, die voor ons niet veel goeds in den schoot bergt. Wij moeten weten, wat wij willen en in wel ke richting er moet worden gestuurd. Daaraan hapert het vooral. De land bouw is zijn kop kwijt, omdat er geen ieiding is. Leiding en steun moet e: ko men; wij moeten zélf vóór alles weten, wat wij willen. Wat baat het, of er straks al enkele millioenen aan steun zullen worden weggegooid zonder een vast systeem van gezondmaking van den landbouw? Bitter wreekt zich bij dit alles het ge brek aan inzicht bij de Regeering, toen uit andere overwegingen dan de belangen van den landbouw, de laatste band van eenheid in regeeringsbeleid ten opzich te van den landbouw werd doorgesne den door het niet vervullen van den post van Directeur-Generaal van den Land bouw. Met vaste hand en doelbewust moet Nederland zijn landbouwbelangen weer gaan behartigen, waartoe de regeering nu niet in staat is, omdat de Directie van den Landbouw, het regeerapparaat vrijwel versleten is. In den chaos bij de Directie van den Landbouw, in de stuur loosheid bij de regeeringsbemoeiïngen ten opzichte van den landbouw moet door een krachtige hand orde worden gescha pen. Maar ook de land- en- tuinbouworgani saties moeten de koppen bij elkaar ste ken en in het belang van boer en tuin der een eenheidsfront vormen. Dat er niet kan zijn één groote orga nisatie, aanvaarden wij. Verschillen in geestelijke en materiëele belangen heb ben geleid tot wat wij op het gebied van het land- en tuinbouwvereenigingsleven hebben. Maar dit behoeft geen beletsel te zijn om te streven naar samenwerking tusschen de landbouworganisaties onder ling en tusschen land- en tuinbouw, een samenwerking waardoor het mogelijk i3 gezamenlijk op te trekken. Dan alleen zullen wij het hoofd weer boven water kunnen houden. Niet door geld in de eerste plaats, niet door steun, al zal er misschien in enkele gevallen steun moeten worden verleend, maar door een doelbewust, eensgezind optreden van regeering en organisaties alleen zullen wij weer uit het moeras kun nen komen. H. M. de Koningin-Moeder naar Noord-Brabant. DEN HAAG. H. M. de Koningin-Moeder is voornemens Maandag 19 dezer de re sidentie te verlaten, doch alvorens het paleis te 'Soestdijk te betrekken, denkt H. M. eenige dagen in Noord-Brabant te vertoeven, waartoe zij met gevolg haaf iptrek zal nemen in het hotel Bosch en Ven te Oisterwijk. Vermoedelijk zal het vertrek van Oisterwijk naar Soestdijk op Vrijdag 23 dezer plaats hebben. DEN HAAG. Naar wij vernemen, is in de eerste dagen van Juni een semi-offi deel bezoek der Groot-hertogin van Luxemburg, vergezeld van haar gemaal, aan H. M. de Koningin te verwachten. Het zal plaats hebben op het Loo.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2