Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Radio-nieuws De avonturen van een verkeersagentje. emancipatie-gedachte, als zou de vtouw alles kunnen doen, wat de man kan. Als Mevr, Wejjl gezegd heeft, dat zwan gerschap door de gunstige regeling, die getroffen is, geen bezwaar behoeft te zjjn, dan wijst Spr, op Amsterdam, waar het kindertal onder de gemeente-ambte naren zeer gering is. Het streven is; men wil een groot inkomen hebben en liefst geen of zeer weinig kinderen. Ook onderschrijft Spr. wat dhr Streef kerk gezegd heeft over het aanstoot ge ven door de gehuwde ambtenares in zekere omstandigheden (heftige protesten der vrijz.-dem. dames). Ten slotte wil Spr. toch trachten te voorkomen, dat man en vrouw beide in gemeente-dienst zijn. Dhr v. d. F e 11 z, C.H., ontkent, dat de Overheid zich met deze kwestie niet zou mogen bezig houden. Het gezins leven moet er onder lijden, als de vrouw buiten haar huis werkzaam is. (Dhr Jeronimus; daar hebben wij niet mee te maken. Da's privaat-zaak.) Dhr v. d. Feltz vervolgt; de kinderen komen te kort. Het betoog van mevr. Weijl is niets dan theorie. De statis tieken leeren, dat in kringen, waar de j inkomens het hoogst zijn, het kinder tal het laagst is. De vrouw is aange legd op het moederschap en het aantal echtscheidingen is bij kinderlooze huwe lijken het grootst. De Overheid heeft hier wel degelijk een taak. Zij moet het hu welijk hooghouden. Weth. Onder dijk, s. d., zegt, dat het den schijn heeft, alsof de linkerzijde per sè den arbeid der gehuwde vrouw wil. Dat is echter onjuist. Maar er kun nen omstandigheden zijn, die dezen ar beid noodig maken. Spr. weet wel, dat het standpunt van rechts een soort volks- meening is. Maar volgens Spr. mag een gehuwde ambtenares alleen om redenen van dienstbelang worden ontslagen. Ook weet Spr., dat er gehuwde ambte naressen zijn, die niet alleen om geld te verdienen, maar ook uit liefde tot het beroep in functie blijven. Dhr Vertregt, A.R., meent, dat we het vrije bedrijf buiten bespreking moeten laten. Daarover hebben we geen zeg gingschap. De cijfers die Spr. zoo juist heeft voorgelezen, wijzen er juist op, dat het dienstbelang het ontslag der ge huwde ambtenares vraagt.. Wij hebben de zaak hier te zien uit het oogpunt van gemeentebelang. Mevr. W e ij 1 vraagt alleen het zelf beschikkingsrecht der gehuwde vrouw. Het voorstel der S.D'.A.P. en V.D. om de huwende ambtenares niet te ontslaan, wordt aangenomen met 9 .tegen 8 stem men (voor dhr Portheine, v.d., s.d.a.p. en dhr Naezer). Tegen de rechterzijde en dhr Jeronimus. Het voorstel-den Hollander om te ver bieden dat man en vrouw beiden in gemeente-dienst werkzaam zijn, wordt verworpen met 10 tegen 7 st. (Rechts- links). Bij art. 58 vraagt dhr Jeronimus of er beroep is op het scheidsgerecht, als B. en W. een ambtenaar ongeschikt verklaren. De voorzitter meent van wel.. Dhr Jeronimus: Dus de gemeente kan gedwongen worden ambtenaren 'in dienst te houden, die zij ongeschikt acht? Dhr Paul: dat zou volgens de Amb tenarenwet ook kunnen Dhr den Holland er: da's toch een eigenaardige toestand. Een scheidsgerecht kan toch moeilijk beoordeelen, of een ambtenaar al dan niet ongeschikt is. Dhr v. d. Weel: een dergelijke clau sule kan toch niet gemist worden. An ders zou alles op de ongeschiktheid wor den geschoven. Dhr Paul: we moeten toch voldoen aan het. minimum der Ambtenarenwet. In Art. 61 luidende: „De bepalingen van dit reglement omtrent verplichtingen, indienen van wenschen en bezwaren, handhaving van orde en regeling van den werktijd gelden mede voor het losse personeel, wil dhr v. d. Feltz het woord mede vervangen door: „zooveel mo gelijk op overeenkomstige wijze". Aange nomen. Dhr Paul vraagt nog, of de in dit reglement vastgestelde verlofregeling dit jaar al geldt. De voorzitter antwoordt bevestigend en stelt daarna voor de eind stemming te doen plaats hebben in de volgende Raadsvergadering, die gehouden zal worden op 21 Mei. Goedgevonden. De voorzitter brengt daarna dank aan de commissie voor georganiseerd over leg en speciaal aan weth. Onderdijk voor den velen verrichten arbeid. Dhr Onderdijk dankt wederkeerig den Raad voor de wijze van behande ling van dit reglement. Hierna sluiting. Vereeniging van Ned. Ge meenten. De afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten houdt Dinsdag 20 Mei een algemeene vergadering in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg. Na behandeling van verschillende huis houdelijke zaken zal door den heer drs C. van den Berg, adjunct-directeur der Vereeniging van Ned. Gemeenten, een lezing worden gehouden over het onder werp: „Herziening van de gemeentebe lastingen in verband met de financieele verhouding tusschen het rijk en de ge meenten." Aan het verslag van deze afdeeling over 1929 ontleenen wij het volgende: Tot de afdeeling zijn toegetreden 64 van de 109 Zeeuwsche gemeenten. Naar aanleiding van een circulaire van Gedep. Staten van Zeeland betreffende verbetering van gemeentelijke archiefbe waarplaatsen heeft het bestuur der af deeling zich gewend tot de directie der Vereeniging, om in verband met de aan dezen maatregel verbonden kosten zich tot de regeering te wenden, ten einde geldelijke bijdragen uit 's rijks kas toe te kennen voor het stichten van brandvrije archiefbewaarplaatsen, daar in deze ook het rijksbelang op het spel staat. Door 51 Zeeuwsche gemeenten werd deelgenomen aan het geschenk (aanklee ding bestuurskamer vereenigingsgebouw) als blijk van sympathie met het tot stand komen van een vereenigingshuis. In verband met de aanvankelijk voorge nomen invoering van het persoonskaar tenstelsel voor de bevolkingsboekhouding heeft het bestuur zich tot de directie der vereeniging gewend met daartegen aange voerde bezwaren. Bij invoering van het stelsel wordt uitsluitend een rijksbelang bevorderd, zoodat het rijk alle kosten be hoort te dragen. Ook tegen de wijze van voorbereiding van deze zaak werd be zwaar gemaakt. Mede tengevolge van de actie van de vereeniging van Nederland- sche gemeenten heeft de regeering be sloten de invoering van het persoons kaartenstelsel voorloopig niet te doen plaats hebben. Het bestuur was vertegenwoordigd on de te 's Hertogenbosch gehouden verga dering, welke ten doel had te geraken tot bet stichtenvan een destnr t van. vleesch voor de zuid.lrjke prcv Ten aanzien van deze zaak is door de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij een commissie ingesteld om haar in studie te nemen. Het rapport van deze commissie, waarin het bestuurs lid Mr A. J. J. M. Mes te Heinkens- zand zitting heeft, is nog niet versche nen. De inkomsten der afdeeling bedroegen over 1929 f 522 (waaronder f 384 we gens entreegelden), de uitgaven f234,14, aldus een batig slot van f317.86. Hilversum. Voor Radio N. S. F. en Philips: J. M. Polderman, Goes. Tel. No. 129. Adv. Goes. De Correspondent van de Neder- landsche Bank verzoekt ons in het be lang van het publiek het volgende mede te deelen: De termijn, waarbinnen de biljetten van f 10 model 1904 en model 1922, betaal baar zijn is thans verstreken. Thans blijven alleen in circulatie de bankbiljetten, waarop een Zeeuwsche boerin is afgebeeld. Geheel onverplicht en slechts voor korten tijd is het Correspon dentschap hier ter plaatse nog bereid de biljetten van het oude model in te wisselen, om houders het ongerief te be sparen, dat zij hun bankpapier ter ver krijging van betaling naar de Hoofdbank te Amsterdam zouden moeten opzenden. Het publiek zal dus verstandig doen, zich zoo spoedig mogelijk met deze bil jetten bij den Correspondent te Goes aan te melden. Kloetinge. Bevolking. Ingekomen: van Kapelle, Adriaan Kaaisteker en ge zin, B 6; van Driewegen; Maria Smal- legange, B 72; van Goes: Abraham Job- se en gezin, A 59a; van Goes: Willem Frederik Johan van Riet en gezin, B 53; van Wolphaartsdijk: David Schip per, C 61; van Goes: Jan Weststrate en gezin, C 22a; van Waarde: Abraham Panny en gezin, B 117; van Amsterdam: Markus Herdink, D 26; van Goes: An- tonia Hoogesteger, B 141; van Goes: Maatje Adriana de Jonge, B 127; van Eindhoven: Leo Antonius van Bers, B 144. Vertrokken: naar Rotterdam: Wille- brordstraat 88, Jacob Willem Sinke en gezin; naar Rilland-Bath: Maatje Min- naard; naar Rotterdam: G. J. Mulder straat 2b: Hendrik en Gijsbert Marcus; naar Ridderkerk, Lagendijk H 102: David Remijnse; naar Geertruidenberg, Koe straat 95a; Gilles Janse en gezin. Krabbendijke. Bevolking. Ingeko men: Cornelis Goud en gezin, van Waar de; G. A. van Nieuwenhuijse en gezin van Rilland-Bath; Anthonie van 't Leven van Rilland-Bath; Cornelia van Nieu wenhuijse van Rilland-Bath; Adriaan de Bruine en gezin van Ierseke; Jan Sinke van Kruiningen; Wilhelmina Butijn van Ierseke; Corn, van Iwaarden en gezin van Kruiningen. Vertrokken: Jac.omina M. Meloen naar Ossendrecht A 139; P. Kriekaard naar Schiedam, Den Bommelschestraat 21; II. Visscher naar Zwijndrecht; P. M. Dielo- man en gezin naar Arnhem, Rooden- burgstraat 80; Jacobus Bliek naar Over- schie, Willem de Zwijgerstraat 8; Adri aan de Schipper naar Soest, van Wely- straat 43; J. Ph. de Vroe naar 's-Heer Arendskerke H 232; Gommert Zuidweg en gezin naar Rijswijk, Verb. Metm. str. 75. Kruiningen. De eerste eitjes van de bietenvlieg zijn alhier gevonden den 3den Mei op suikerpeeën. Op dien datum wer den ook enkele vliegen op het vrije veld aangetroffen, terwijl er op 1 Mei in de daartoe geplaatste kooi werden gevangen. Weest voorzichtig met de nesten van den bastaardsatijnvlinder. Bij enkele personen alhier waren de uit de vrucht- boomen geknipte nesten op den grond blijven liggen en in de aardbeien ge waaid. Eind April bleek, dat de rupsen ook de bladeren van dit gewas lusten, want spoedig waren heele plekken kaal gegeten. Heinkenszand. Maandagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare zit ting bijeen oud'"" voorzitterschap van 1 :er BurgemeesTegenwoordig waren alle leden. De voorzitter stelt aan de orde het contract met de P.Z.E.M., de vaststelling van de kom en de begrooting voor de straatverlichting. Besloten wordt de kom te bepalen zooals deze reeds vroe ger was vastgesteld, behoudens dat zal worden beproefd den Varkenshoek onder de kom te doen vallen zonder garantie bepaling wat alleen mogelijk zou zijn naar het tegenwoordig ontwerp, wanneer de Varkenshoek geen particulier terrein was. Besloten wordt 23 straatlantaarns te doen aanbrengen en den brandtijd te bepalen tot des avonds 10 uur, behalve dat 4 lantaarns zullen branden tot 3 kwartier voor zonsondergang. Aan B. en W. wordt door den Raad met algemeene stemmen machtiging verleend het con tract te teekenen. Daarna komen aan de orde de schattingen die gemaakt zijn voor de noodige gronden ter verbetering van het Claraspad tot de Suikerheul. Be sloten wordt over enkele schattingen na dere inlichtingen te doen inwinnen. De voorzitter stelt thans voor de vergade ring in geheime zitting te doen overgaan, waarna de vergadering wordt gesloten. Kapelle. Zooals bekend, organiseerde de vereeniging van oud-leerlingen der Tuin- bouwwintercursussen vier jaar geleden alhier een zeer goed geslaagde tuinbouw tentoonstelling. Gelet op de uitbreiding die de Tuin bouw in deze omgeving krijgt, heeft het bestuur dier vereeniging gemeend goed te doen, wederom een tentoonstelling te houden en wel in de 2e helft van Sep tember 1930. Het Bestuur der Veilingsvereeniging was zoo vriendelijk wederom hare gebou wen, die nog pas belangrijk zijn uitge reid, disponibel te stellen. Echter is hiervoor veler medewerking noodig, hetzij door inzendingen dan wel door bezoek, terwijl steun in welken vorm ook ten zeerste op prijs gesteld zal wor den. Zooals bekend, is Kapelle het centrum der intensieve culturen. Het is dan ook een prachtgelegenheid voor vereenigingen of dergelijke een excursie naar deze plaats te ondernemen om behalve de tentoon stelling, de diverse cultures te bezichti gen. Het bestuur der genoemde vereeni ging is volgaarne bereid om voor deze excursies een plan op te maken, of des- gewenscht voor geleide te zorgen. Secretaris is dhr L. Willeboer (A 131). Oud-Vossemeer. De gemeenteraad be sloot den factor voor de belasting te stellen op 1.3 in verband met den toe stand op landbouwgebied (vorig jaar 1.1). Aan den Vrijw. Landstorm werd f 25 subsidie toegekend. In de vacature C. W. Snijder als lid van hot Algemeen Armbestuur werd met 4 stemmen benoemd de heer M. P. v. d. Stel, in de vacature W. A. van Nieuwen- hujjzen werd benoemd de heer B. Aar- noudse. Tot lid van hot, Weezen-Armbe- stuur in de vacature van don heer Van Nieuwenhuijzen voornoemd werd na een viertal stemmingen met 4 stemmen be noemd de heer Anth, Gunst. Besloten werd met algemeene stem men niet aan te sluiten bij den Zeeuw- schen Provincialen Brandweerbond. Bjj de rondvraag vestigt de heer Van Gorsel er de aandacht op, dat do nieuw benoemde burgemeester tweemaal in de gemeente is geweest .vóór zijn installatie. De Raadsleden hadden echter geen ge legenheid gekregen kennis te maken. Dit vindt hij onaangenaam. Natuurlijk treft den Burgemeester in deze geen schuld. Bij dit betoog sluiten ook andere heeren zich aan. Wissenkerke. Maandag had de land bouwersknecht G. Jeronimus het ongeluk van een met stroo geladen wagen te val len en daarbij met zijn hoofd op den grond terecht te komen zoodanig, dat aan vankelijk het ergste gevreesd werd. De ontboden arts, dhr Bruijnzeel, kon echter geen ernstige kwetsuren constateeren. Ongelukken. Te Beek bü Breda, is een D/j-jarig jongetje in een waterput ge- jalien en verdronken. De marktbezoeker B. uit Dwingelo geraakte gisteren met zijn rijwiel in de diepe Beilervaart en verdronk eer voldoende hulp aanwezig was. Ter wijl de ouders buiten aan het werk wa ren is te Beek (Ld, in de woning van den landbouwer Th.een wieg in brand jgevlogen, waarin een 2-jarig kind lag. Met ernstig verbrande voetjes is de kleine naar het zie- kenhuis te Sittard overgebracht. De toestand is zeer bedenkelijk. Vermist. Sedert Donderdagavond wordt de heer J. R., schrijver aan het hoofdbureau van politie te Amersfoort, vermist. HÜ is toen 's avonds uitgegaan zonder dat niemand weet waarheen. Vrijdagmorgen .ver scheen hij niet op het bureau. De heer R. is een accuraat, nauwgezet persoon, die soms buien van neerslachtigheid hoeft. Hij is on gehuwd en zou Zondag juist zijn 63sten verjaardag vieren. Gevaarlijke oorlogssouve nirs. In de nabijheid van Toulon had een arbeider op een kast in zijn 'woning een gevonden granaat geplaatst als herinnering aan den wereldoorlog. Toen de man gister avond bezig was zijn kamer to schilderen en zijn ^sgchilderstrap tegen de kast zette, viel de granaat er af en ontplofte. De man zelf en zijn in de- kamer aanwezige zwager wer den zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later overleden. Ook de vrouw des huizes liep ernstige verwondingen op. De schatgravers te Zaandam. De harten van de schatgravers zijn sedert gistermiddag bij het vinden van het geteerde vat, waarin de schat of althans een deel daarvan volgens het protocol moet zijn ge borgen, njet hoop vervuld. Zondagmorgen had de helderziende dame uit Berlijn gezegd dat de schat zich zou bevinden in een geteerd vat bij een eiken boom op 150 M. Oostwaarts van de Oostzij der kerk. Nadat zij opnieuw het terrein en de naaste omgeving met de wichelroede had onder zocht, stelde zij de juiste plek vast waar de millioenen zouden zitten. Op die plek is men gistermorgen "ijverig begonnen te graven. Het eerste dat ontdekt werd was de eiken boom, waarvan een ge deelte van den stam en de wortels nog vrij gaaf waren. Nu moest ook het vat wel gevonden wor den, en inderdaad ook op dit punt zijn de voorspellingen uitgekomen. Gistermiddag stieten de gravers plotseling op iets stevigs, en dit bleken de duigen van het vat te zijn. Het vat was langs den binnenwand met een drie c.M. dikke stroolaag bekleed; men rekent er stellig op nu met een paar uur arbeids in het bezit van den schat te zpn. Daar het inmiddels halfzes was geworden, werden de werkzaamheden gestaakt; deze worden hedenmo-gen *n acht nnr voortgfA, Een politiepost ie bij den kuil geplaatst, om te verhinderen "dat niet een ander met de winst zou gaan strijken. Behalve op deze plaats, is gisteren ook nog op een andere plek, dichter bij do kerk, go- graven. Volgens de helderziende dame ligt daar een nog grootere schat verborgeu. 109. Ze wilde me meenemen naar haar hut en ze zette me op haar bezem en zoo vlogen we door het lucht ruim. Ik voelde me niets op mijn gemak en ik vreesde telkens een buiteling te zullen maken, want de stok van den bezem was erg smal en ik verkat, dat ik een kleine muis was geworden, die weinig plaats noodig had. „Ik wist me niet te keeren of te wenden". 110. Hoog gingen wij over een groot bosch, waar de kruinen der boomen dicht naast elkaar stonden. Hetwas een groot oneffen, groen vlak in allerlei tinten. Met flad derende haren en fladderende staart, zoo reden wij op den bezem. Hoe gaarne was ik van den stok afgespron gen om aan de kwade heks te .ontkomen. Maar wat gaf het. De menschen zouden in mij niets anders dan een muis zien en geen prinses. Ik dacht: Nalijdenkomt verblijden en geduld overwint alles. Programma van Donderdag 8 Mei. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 12.00—2.00 Concert. 2.00—8.00 on 8.804.00 Gramofoonplaton. 5,306.4Ö Concert. 8.15 Aansluiting van hot Con certgebouw te 'Amsterdam. Beothovon-concert onder leiding van dr Willem Mengelberg. HUIZEN 1875 M. 8.15-9.30 Concert. 10.0010.30 Zang door dameskoortje. 10.30 Ziekendienst (ds v. Petegem te Hilver sum). 11.30 Uurtje voor de landbouwers 12.302.00 Concert, zang, viool, cello, piano. 4.00 Ziekenuurtje (ds Schüller van Den Haag). 5.005.45 Gramofoonplaten. 5.456.45 Orgelconcert. —7 7.157.45 G. Kamphuis: „Martin Leopold". 8.0011.00 Avond van het Nederl. Jongelingsverbond. Mu zikale medewerking. DAVENTRY 1554.4 M. 11.20 Concert, sopraan, cello, piano. 12.20 Orgelspel. 1.20 Gramofoonmuziek. 305 Concert, alt, tenor. 6.00 Piano-recital. 7.05 „The Four Feathers". 9.00 Concert. 9.50 Concert. LANGENBERG 473 M. 6.25—6.50 Gra mofoonmuziek. 6.507,50 Orkestconcert. 9.3510.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest en kamerkoor. 4.50—5.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Schil ler-herdonk ng. Opvooring van „Maria Stuart". Treurspel van Friedr. von Schiller. ZEESEN 1635 M. 1.20—1.50 Gramo foonmuziek. 3.504.50 Concert. 6.50 „Der Freischütz". .Opera. De verdeeling van den Zendtijd. Voor de microfoon van den Huizer zender hoeft gisteravond de voorzitter van do N.C.R.V., mr A. van der Deure, te Bennekom, eenige beMuursmededoe.ingen. gedaan. Do eerste berichten over hot advies van den Radioraad, in „Het Handelsblad" verschenen, waren in hoofdzaak juist; er zijn evenwel onjuiste conclusies getrok ken, n.l. dat voor de V.P.R.O. geen zend tijd beschikbaar gesteld zou worden. Deze mededceling was onjuist. „Ik heb reden om te gelooven"aldus mr Van der Deure, „dat het tegenwoor dig aantal zenduren van de V.P.R.O. bij de nieuwe regeling niet zal worden ver minderd Zal de ministeriëele beschikking nog lang op zich laten wachten? Dienaangaan de meende de heer Van der Deure zich niet positief te kunnen uitlaten Zn. wacht de beslissing op den algemoenen maat regel van bestuur, "die door de Radiowet is voorgeschreven. De inwerkingtreding van een en ander verwacht de voorzitter van de N.C.R.V. niet eerder dan half Juli, mede in verband met het feit, dat de V.A.R.A. bij den meerderen zend lijd haar programma's nog moet vast kunnen stel len Hoe zal die verdeeling er in de toe komst uit zien? Ook dat kan spreker niet beantwoorden. Hij meende echter te mo gen profeleeren, dat het advies van den Radicraad, waarbij de A.V.R.O. meer zal krijgen dan de N.C.R.V. en de K.R.O. niet zal worden opgevolgd. De V.P.R.O. behoort zendtijd te ontvangen van de A.V.R.O. en. van de V.A.R.A. Wij hebben hoop, dat de ergerlijke fout van minister Van der .Vegte, die den V.P.R.O. Vrij dagsavonds op den Huizer zender toeliet, zal worden hersteld en voorkomen. De A.V.R.O. dient precies evenveel zendtijd te krijgen als de N.C.R.V. en de K.R.O. Spr. persoonlijk wenscht in het be lang van het omroepwezen in Nederland geen ondergang van de A.V.R.O., die in de behoefte van een groot deel van het volk voorziet. Vervolgens behandelde de ,heer Van der Deure het algemeene programma. Wat moet hieronder worden verstaan? De K. R.O. en de N.C.R.V. hebben zich verzet legen deze programma's, die van de vier omroepvereenigingen moeten uitgaan. Spr. lichtte dit nader toe. Iedere vereeniging moet zelfstandig kunnen blijven in .de vaststelling der programma's. Bij de be sprekingen met den Radioraad over deze quaestie is voorgesteld eeri commissie van programma-regularisatie in te stellen, om b.v. te voorkomen, dat op een avond op een der zenders een „Concertgebouw- concert zou worden .uitgezonden en op een anderen zenderreen concert van de Arnhemsche O.k stveneniging. Iedere in menging van andere omroepvereenigingen in zulk een programma dient te worden afgesneden. Spr. achtte het een fout, dat de leden van den Radioraad de kern van de quaes tie niet hebben aangevoeld, n.l. een op lossing waarmede ons Christenvolk ac- coord kon gaan. Hij bracht in dit verband hulde aan het lid mr Gerbrandy uit Sneck die in de vergaderingen van den Raad steeds voor jjeze rechten op de bres heeft gestaan. Dit college heeft een groot deel van zijn invloed in den omroep verspeeld. Bedriegen niet alle voorteekenen, dan kunnen onze menschen gerust zijn. Ln deze zaak, aldus besloot de jieer Van der Deure, is door ons gedaan wat moge lijk was. In de radio is Christelijk Neder land nu eens niet achter gekomen. Laat men zorgen, dat men in de toe komst ook niet meer achteruit gaat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6