Zoeklichtjes. Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel. ook ecu «invang gemaakt niet de Noord straat Zoolang men de Helm nog niet heeft bereikt, zal die straat gebruikt wor den voor het doorgaand verkeer, maar is het vefhoden aldaar wagens te plaat sen. De bodenwagens krijgen standplaats op de markt tegenover het Stadhuis. Vanaf Maandag wordt de Lange Noord- staat verder afgesloten, en zullen dan bij den Watertoren en bij bet Hofplein borden worden geplaatst, die resp. het verkeer leiden langs de Heerengracht en Hofplein, Balans Burg naar de Markt. Vlissingen. De politie heeft het lijkje in beslag genomen van een pasgeboren kindje van het .mannelijk geslacht, dat vermoedelijk direct na de geboorte in een emmer water is verdronken. Ierseke. De fietser A. Nieuwenhuizen reed met te groote snelheid door de Noordzandstraat, waardoor hij bij 't ge meentehuis een dochtertje van Siereveld zoodanig aanreed, dat de heelkundige hulp van Dr Klinkenberg moest worden ingeroepen. Koudekerke. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Allereerst had plaats de in stallatie van mevr. Beneker—de Knegt. Deze heeft bezwaar tegen, den eed en legt de belofte af. De voorzitter zegt, waar zij de eerste vrouw is in den Raad, dat hij hoopt, dat er een goede samenwerking moge zijn en de noodige medewerking. Een verzoek om een .lantaarn op den hoek van de Kerkstraat en 'Breeweg. Dit wordt toegestaan. Rapport van de commissie tot wering van schoolverzuim. Beredeneerd verslag der Gemeente wordt den Raad aangeboden. Verzoek Stoomtram „Walcheren" om een subsidie van 1350 ten einde den autobusdienst het geheel© jaar te doen volhouden. Om advies naar B. en W. Bijdrage aan het comité studie-iepziekte wordt toegestaan. Kohier hondenbelasting wordt met een aanslag van f 232.50 vastgesteld. Tct toetreding tot, den Prov. Brand weerband werd besloten. Aan de orde is nu het voorstel van B. en W. om aan nieuw te bouwen wo ningen een brievenbus aan te brengen en dienovereenkomstig d© bouwverorde^ ning Je wijzigen Dhr Moens \yil deze bepaling alleen voor de kom der gemeente en niet voor het platteland. Hij verzoekt het gemeen tebestuur stappen te willen doen om des Zaterdagsmiddags ook nog een postbe stelling buiten de kom te krijgen. Men heeft slechts zes 'bestellingen per week. De voorz. meent, dat juist het belang van het platteland met ©en bus wordt gediend. „omdat, wanneer de menschen niet thuis zijn, zij dan hun post in de bus vinden, terwijl deze anders moet worden medegenomen. De heer De R ij k e, A.-R., voelt niets voor het steeds uitbreiden der verorde ningen. Het bekért inderdaad de vrijheid der burgers. Laten wij de vrijheid hoog houden. Uit dit oogpunt zijn de A.-R. er tegen. Het voorstel van B. on W. wordt aangenomen met 7 tegen 4 stem men. Tegen de A.-R. en dhr Moens. Voorstel van de meerderheid van B. en W. tot vrijstelling Art. 7 letter A der Bouwverordening. De voorz. verdedigt het minderheids- voorstel en hij spreekt de hoop uit, dat het voorstel der meerderheid niet zal wor den aangenomen. Redenen zijn: a. de ver ordening wordt op losse schroeven gezet en b. 'het algemeen belang wordt er niet mede gediend, c. het zal zeer nadeelig in later tijd voor de gemeente blijken. Mevr. Beneker vraagt lioe lang het is geleden, dat daar die andere woningen gebouwd zijn. Daarvoor is tooh ook ver gunning gekregen. Dit is geschied, zegt de voorz., vóór deze verordening er was. Ook hebben wij ons aan het ontworpen stratenplan te houden. Wanneer wij dit toestaan, krijgen wij later dien ellendigen toestand als in de Breestraat. Deae heeft ons reeds last genoeg bezorgd. Dhr De Rijke vraagt, of daar ter plaat se ook een straat geprojecteerd is. Dit is daar niet het geval. Dhr Contant zegt, het is eten herhaling der oude geschiedenis. Deze verordening bestond toen niet, en men kon destijds bouwen zoo ,men wilde. In dit artikel wordt den Raad gelegen heid gegeven om ervan te kunnen af wijken. De meerderheid van B. en W. is van meening, dat het daar ter plaatse goedkoop bouwterrein is en het voor de minder bedeelden van belang kon zijn. De voorzitter vindt het geval zeer ern stig en van verstrekkende beteekenis, en meent dat het fataal voor de gemeente is, wanneer het wordt toegestaan. Dhr De Kroo zegt, er is gesproken over bouwspeculanten. De oogen dezer heeren kunnen na aanneming van het meerderheidsvoorstel wel eens opengaan en wat zal er dan van de bouwverorde ning overblijven? Het voorstel van de' minderheid, dus van -den voorzitter komt eerst in stem ming en wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. De voorzitter wenscht hier gebruik te maken van zijn recht, om dit Raadsbesluit volgens artikel 70 aan de Kroon ter vea> nietiging voor 'te dragen. Alsnu wordt gestemd over het voorstel van de meerderheid van B. en W. Dit "wordt aangenomen met 6 tegen 5 stem men. Asnsluilingskostein telefoon burgemees ter aangenomen. Benoeming lid der Commissie clrie-jaar- Ijjksc.he verrekening met de scholen ter vervulling in de vacature-Sanderse. Ge- koeea do Imh H. de Iduge» Vaststelling percentage op lie gem. In komstenbelasting op 1.4. Aangenomen. Verkoop Zijkantweg Koudoko.ksche-Big- gekerkscheweg goedgekeurd. Idem vast stelling premie ziektewet. Rondvraag, Dhr Lorier vraagt, is door B. en W. al werk gemaakt van aanleg waterleiding N. Vliss. weg en Lage weg? Gok de verlichting op de N. Vliss, weg eischt verbetering. Hij brengt B. en W. lof voor de goede verbetering van den Groenenweg en vraagt inlichting inzake de financiering voor de werkloozen. Dhr Moens vraagt inlichtingen inzake herziening salaris ambtenaren. Spr. is verder van meening, dat het met het oog op de iepziekte gewenscht is, om andere soorten hoornen te planben. Mevr. Beneker zegt, dat de werkloozen betaald worden met f 1.75 per dag. Zij is van meening, dat het op 'tZand duurder leven is dan op het dorp. De verdienste van een fabrieksarbeider is veel hooger, dan die van een landarbeider. Zij zou hierin gaarne wijziging zien aangebracht. Hoe staat het met het nazien der lan taarns op den N. Vliss. weg? Vaak zijn er bij die niet branden, ook de slooten aan dien weg zien er treurig uit, allerlei vuil wordt er in geworpen. Ook verzoekt zij om een'bord te plaat sen teneinde te verbieden, dat in de sloot achter de woningen bij haar en buiten het erf gelegen vuil wordt gewor pen. Het is er een verschrikkelijke toe stand. Inzake het trottoir is zij' van mee ning, dat zij er destijds 'ingevlogen zijn met 10 jaar lang f 2 per jaar te moeten betalen. Zij zou hier gaarne verbetering zien, ook ten behoeve der veiligheid. Dhr De Kroo vraagt, of door B. en W. vergunning verleend wordt om pen W.C. op de rioleering aan be sluiten. De voorzitter antwoordt aan dhr Lo rier, dat door B. en W. stappen zijn gedaan inzake de waterleiding. Op een vclgende vergadering zal hierover nadere mededeeling kunnen geschieden. Wat de verlichting betreft, dit is in ernstig onder zoek. B. en W. zijn 'in hun nopjes over het pluimpje inzake den Groenenweg. Wat de tinanciëering der werkloozen betreft, hier is er goede hoop, dat men zeer binnen kort cLeze zal kwijt zijn. Aan den heer Moens wordt gezegd, dat er nog geen, stappen zij;n gedaan voor de herziening van de salarisrege,ing voor ambtenaren. Men wil wachten op de jiieuwe salarisregeling, die bij Gei Staten in behandeling is. Iepen hebben wij niet gekocht, alleen die wij hadden zijn uitgeplant, aangekocht zijn Linden. Mevr. Beneker wordt geiantwoord, dat afzonderlijke bepaling der loonen voor werklooze fabrieksarbeiders en landarbei ders heel. moeilijk is. Het licht zal in een andere gemeente opgestoken moeten wor den. Dhr De Rijke zegt; het gebeurt thans vaak, dat men uit den landbouw naar de fabriek gaat, die enkele weken ongeschool de krachten kan gebruiken, en dan weer op straat komt. Men. is dan werkloos fabrieksarbeider. Eenige wijziging zou te overwegen zijn, voor de geschoolde krach ten, die buiten hun wil werkloos worden. Doch voorzichtigheid is geboden. De voorz. zegt, dat B. en W. deze zaak ernstig zullen overwegen. Het nazien der lantaarns gebeurt onge veer cm de 14 dagen, doch de voorz. zal met de gasfabriek nader overleggen. Verontreiniging van slooten geschiedt door pa.rticuliei'bn. Achter de huizen kun nen wij geen bord zetten. Dat is een zaak voor de aangelanden. Over het trottoir is men niet content, B. en W. zullen zich met Middelburg hierover zoeken te verstaan. Loozing van W.C.'s op de pioleering wordt niet toegestaan en in de bedoelde gevallen zal daar verandering in komen. Dhr de Rijke vraagt: kan het resultaat medegedeeld .worden van de opmeting van de vronen in de duinen? Er worden daar op Zondag festiviteiten, gegeven tot opening van gebouwen ,enz. Is dit in orde? De voorz. zegt: er zijn opmetingen ge>- daan, doch het bleek, dat het mijn en dijn niet altijd in het oog is gehouden. Wat festiviteiten betreft, er is door Spr. geen vergunning gegeven voor mu ziek. Er is alleen .muziek gemaakt voor de eigen menschen op particulier terrein. Hierna sluiting der vergadering. Serooskerke (W.). Gistermiddag hield de Gemeenteraad een openbare vergade ring. Alle leden tegenwoordig, benevens de secretaris en eenige belangstellenden. In deze vergadering zou Jhr W. Z. van Teijlingen als burgemeester afscheid van den Raad nemen. Na de gebruikelijke opening en lezing der notulen stelden B. en W. voor gedurende vijf jaar f 4.15 bij te dragen in de kosten ter bestrijding der iepziekte. Dhr A. Melis voelt er niet veel voor. In dertijd is. dit met den kruisbessendauw ook op niets uitgeloopen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Op een verzoek om een bijdrage voor het hloemenfonds voor invaliden en ouden van dagen stellen B. en W. voor afwij- zend_ te beschikken, wat de Raad goed keurt. Verzoek van Ged. Staten om in de bouwverordening op te nemen: dat bij nieuwbouw brievenbussen aangebracht moeten worden. Dhr Jobse stelt voor een maat te be palen voor de aan te brengen kasten, aan gezien die meestal te klein zijn. Hij geeft een maat op van 10 bij 10 c.M. Dhr Iz. d® Hack makt bezwaar tegen de kasten. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt de pensioengrondslag voor den gemeente veldwachter A. Seijs vastgesteld op f 1863. Voor de benoeming van vakonderwijze res in de nuttige handwerken, vacature Mej. v. d. Pluim, zijn 5 sollicitaties inge komen en wel van de volgende dames: Mej. Fleurbaay te Koudekerke, Mej. Kal le, Mej. Oldeman, Mej. Laar en Mej. Zietse, allen te Middelburg. Van den in specteur is een voordraccht ingekomen,- waarop Mej. Oldeman no. 1, Mej. Fleur baay no. 2, Mej.- Zietse no. 3 staat. Weth. Goedhloed wenscht voor de stem ming een besloten vergadering. Na heropening wordt tot de stemming overgegaan. Mej. Zietse, no. 3 van de voordacht, verkreeg 6 stemmen, 1 stem op Mej. Fleurbaay, no. 2 van de voor dracht, zoodat Mej. Zietse is benoemd. Bij de rondvraag deelt dhr I. de Buck mee, dat de gelden voor de bestrijding van den bastaard-satijnvlinder afgedra gen zijn aan de hoofden van scholen. Ook vraagt hij naar de verdere bestra ting van het wegje bij het postkantoor. Weth. Goedhloed zegt, dat dit ligt aan de bewoners. Als die aan hun op zich genomen verplichtingen voldoen, zullen B. en W. 't werk verder laten uitvoeren. Dhr W. Jobse vraagt machtiging als lid van de commissie voor de te keuren steen voor den Molenweg, om die bij aan komst te Middelburg te mogen keuren en als ze niet aan 't monster voldoen om ze dan af te mogen keuren. Hierover volgt een langdurige bespre king, waarvan het resultaat is, dat de steen bij aankomst gekeurd wordt op het in 't bezit zijnde monster, daar men bij keuring op het fabrieksterrein er nog niet zeker van is, dat de goedgekeurde steen wordt ingeladen. Ook vraagt hij naar de diaconessen- vereeniging. De voorzitter zegt van L. Melse wel een staat ontvangen te hebben, doch deze is niet voldoende om de zaak af te handelen. Weth. Wondergem deelt mede, dat het te laat is om macadam met Vrouwepol der samen te betrekken. Voor Vrouwe polder is die in Februari al besteld. Naar aanleiding hiervan stelt de voorzitter voor om het dit jaar nog maar eens met grind te doen, wat goedgevonden wordt. Het laatste punt van de agenda was het afscheid van den burgemeester. Zijn Edelachtbare neemt het woord en memoreert het 24-jarige tijdvak als bur gemeester dezer gemeente. Hij gaat na, wat in die jaren is tot stand gekomen. Dan noemt hij allen, met wie hij de ge meente heeft bestuurd, die reeds overle den of heengegaan zijn. Verder dankt hij de aanwezige raadsleden en den secreta ris voor de aangename samenwerking. In de 235 door hem gepresideerde raadsver gaderingen benevens de 265 vergaderin gen van B. en W., heeft het wel eens ge onweerd, doch dan volgde weer een ge zuiverde atmosfeer. Altijd heeft men el kaar weten te waardeeren, begrijpende, dat ieder op z ij n wijze de belangen der gemeente trachtte te dienen. In het bijzonder dankte hij wethouder Goedhloed voor wat hij voor hem is ge weest als waarnemend burgemeester en verder allen, die hem terzijde hebben ge staan, de politie, de hoofden van scholen, predikanten, dokter, brandweer, wegen commissie, commissie van voorlichting, de zuster Pietje Koster en den gemeente ontvanger. Alle menschenwerk is onvolmaakt. Ik voel dan ook, aldus spr., mijne tekortko mingen, doch ik hoop mijn belangstelling in Serooskerke te mogen behouden en wensch u toe een nieuwen burgemeester, die niet partijdig is, doch boven de partij en weet te staan. Hiermede neem ik als burgemeester van u allen afscheid en ver zoek u na sluiting dezer vergadering nog even gezellig saam te blijven. Nu neemt wethouder Goedhloed het woord: Met leedwezen, aldus spr., namen wij kennis van Uw voorgenomen ontslag, te meer trof het ons als een pijnlijke ver rassing, daar op onze eerste vergadering in 1930 door u de hartelijke wensch werd uitgesproken, dat God ons ook weder hij vernieuwing dit jaar mocht sparen voor ons ambtelijk werk, terwijl de Raad bij monde van den Wethouder het gespro kene onderstreepte, daarbij den wensch uitsprekende, dat U nog jaren als Burge meester in ons midden mocht zijn. U hebt echter uw ontslag aangevraagd wat u eervol is verleend ingaande 7 Mei aanstaande. Het woord eervol onderstreepen wij gaarne. Vanaf 1906 tot 1930 hebt u het voorzitterschap van den Raad dezer ge meente bekleed en wanneer wij een blik terug werpen op de 24 vervlogen jaren, dan moeten wij God danken, dat Hij u altijd in de gelegenheid stelde uw ambte lijk werk met de meeste toewijding te ver richten. Niet één maal zijt gij verhinderd geweest zoover mij bekend is, een raads vergadering of een wethoudersvergade ring te leiden. De voorzittershamer is door u beleid vol gehanteerd en als er geschillen waren wist u ze door uw actieve leiding op te lossen. Ook op uwe zitdagen is ruim ge bruik gemaakt Van de gelegenheid om uwe adviezen in te winnen. Gaarne was u bereid, die, indien maar eenigszins mo gelijk, te verstrekken. 'Ook is het in die 24 jaar meermalen voorgekomen, dat u in vreugd en smart der burgers steeds op de meest hartelijke wijze meeleefde, waaruit ons telkens weer bleek, hoe u als burgemeester lief en leed met ons wilde deelen. U hebt altijd in de richting willen stu ren van een gepast zuinig beheer. Wij zijn er u dankbaar voor, dat ons nooit onnoodige lasten zijn opgelegd. Wij spreken het volmondig uit, dat u geweest zijt de rechte man op de rechte plaats en om dat alles valt het scheiden ons moei lijk. Wij billijken echter uw besluit, dat u uwe vele werkzaamheden wilt inkrimpen. Geve God u nog vele jaren te genieten van een meer rustig leven. De Raad en de secretaris wenschen u bovendien een foto aan te bieden, als blijk van genegenheid en vriendschap. Wij ho pen, da£ deze foto steeds aangename her inneringen bij u moge opwekken aan uw 24-jarig bestuur dezer gemeente. Wees er van overtuigd, dat uw burgemeester schap steeds bij ons in de aangenaamste herinnering zal blijven. De burgemeester dankte den raad voor de aangename en gevoelvolle woorden bij monde van wethouder Goedhloed tot hem gericht. Hierna- sluiting met dankgebed. Zoutelande. Bevolking. Ingekomen: Maatje Dingemanse van Koudekerke; Ja- nis Corbijn en gezin, van Rotterdam; Cornelia van Sluijs, van De Lier. St.-Laurens. Zaterdag herdacht de heer J. Janse alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als klokopwinder van het torenuurwerk der Ned. Herv. Kerk. Bij monde van den president-kerk voogd, den heer M. Francke, werd hem namens kerkvoogden een enveloppe met inhoud aangeboden. Ook het gemeente bestuur toonde zijn belangstelling voor de trouwe plichtsbetrachting van den ju bilaris o.a. door het aanbieden van een geschenk. Maandagmiddag had op de hofstede van dhr J. den Boeft een keuring plaats van melkvee, uitgeschreven door deCon- trólevereeniging alhier. Aangevoerd wa ren door 10 melkveehouders 29 stuks melkvee en één stier. De keuring ge schiedde door dhr Zwagerman. Door de Landbouwvereeniging was een bedrag van f 15 en door de Coöperatieve Boeren leenbank alhier f 10 voor prijzen beschik baar gesteld. De volgende 11 prijzen wer den toegekend: le prijs J. D. Koole; 2e P. Gilde; 3e J. Kasse; 4e. A. Heule; 5e. Jan Marinisse; 6e. J. Koole Mz.; 7e F. Kwekkeboom; 8e. P. J. Wisse; 9e. A. Heule; 10e. F. Kwekkeboom; lie. J. Koole Mz. De heer Zwagerman sprak er zijn vol doening over uit, dat hoewel het de eer ste keuring in deze gemeente was, reeds zulke prachtige dieren werden aange voerd. Zierikzee. Zaterdagvoormiddag raakte in de beschuitgeleifabriek „Zeelandia" de werkman v. B. met zijn hand in een der vier installaties, voor de bereiding van de beschuitgelei. De linkerwijsvinger raakte zoodanig in de knel, dat ze in het Ziekenhuis te Goes moest worden geam puteerd. In „Het Volk" worden verschillende artikelen uit „De Crt." geciteerd tenein de duidelijk te maken dat deze courant niet als arbeidersblad mag worden aan gemerkt. Arbeiders hebben immers geen dikke wintergordijnen die door lichtere zomergordijnen moeten worden vervan gen en evenmin kostbare bontmantels die in speciale magazijnen Ier bewaring wor den gegeven I Maar nu wil het geval, dat ik in „Het Volk" voortdurend aankondigin gen aantref van kostbare buitenlandsche reizen enz. Waaruit dus volgt, dat ook dit or gaan feitelijk geen arbeidersblad is, maar een courant voor menschen die wel heel wat critiek hebben op de tegenwoordige maatschappij, maar die zich in die maat schappij dan toch maar een heel mooi plaatsje hebben weten te verzekeren. Trouwens waarom zou men anders ad- vertentiën opnemen omtrent staatsleenin- gen e.d. die alleen voor „kapitalisten" van belang zijn? OPMERKER. Stavenisse. De prijs van de melk is weder met 2 cent verlaagd en dus nu gebracht op 10 cent per Liter. Wissenkerke. De verkoop van de Emma- bloempjes heeft alhier opgebracht f40.60., (Belangeloos bericht). Colijnsplaat. In April zijn ingekomen: Leendert Marcusse, van Amsterdam; E. J. Meulenberg—Goulooze, van Kats; Es- dra G. Minnaard, van Wemeldinge. Vertrokken: Maria H. Versluis, naar Wissenkerke; Adriana H. Dorst, naar Stavenisse; Helena Priester geb. Kar man, naar Kortgene; Wed. W. Verburg Ponse en gezin, naar Goes; Leendert van der Weele, naar Middelburg; Abrina Geu ze geb. Hollestelle naar Wissenkerke; Cornelia Karman, naar Amsterdam; Jan netje Karman, naar Amsterdam; Jan Bak ker en gezin, naar Nisse. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Dordrecht, W. Deur te Schoonhoven, J. E. Klomp te Ede, G. A. Pott te Kralingen, G. C, Severijn te Waarder, P. van Toorn te Rotterdam en Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Bedankt voor Hoornaar, W. Rijnsbur ger te Polsbroek. Voor Maarssen, B. N. B. Bouthoorn te Putten. Voor Klundert, P. G. de Groot te Zuijlen. Geref. Kerken. Beroepen te Zuid-Beijerland, E. Dou- ma te Oostkapelle. Te Kollum, S, Neerken te Ulrum. Te Geldermalsen, J. W. Eg- gink te Willemstad. Horst. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Enkhuizen, prop. B. E. J. Bik te Gouda, prop. H. J. Jaams te Bus- sum en V. W. F. B. Schmidt te Schie dam. Ten bate der T.B.C.-bestrijding werd te Kapelle een groote bazar gehouden. Hierboven de dames van het Bazar-comité, die met voldoening op hun arbeid kunnen terugzien. Dr G. B. Wurth, voorheen, te O. en Wj. Souburg, werd Zondagavond door Ds C. B. Schoemakers bevestigd tot predikant van de Geref. Kerk van Katendrecht (Rotterdam). De bevestiger had tot tekst 2 Thess. 3 1 en wees op de beteekenis van de voorbede: 1. voor hen, die het Woord brengen; 2. voor het W.oord zelf; en 3. voor hen, tot wien dat Woord gebracht wordt. Na de bevestiging werd Dt Wurth toegezongen de bekende ze genbede uit Psalm 134., Ds J. Sybrandy, Geref. pred. te Blija, vroeger te Krabbendijke, herdenkt van daag zijne 30-jarige ambtsbediening. Kerkbouw. Te Voorburg bestaan vol gens de N e d e r 1. plannen voor de stich ting eener tweede Geref. Kerk. De kerk zal worden gebouwd in het Westelijk deel der gemeente, aan de Prinses Mariannelaan. Giften. Iemand, die onbekend wenscht te blijven, heeft aan de Ned. Herv. gemeente te Leiden f 6000 geschonken, voor 'het aan brengen van lichtkronen in de Pieterskerk, in navolging van dergelijke kronen in de Marekerk aangebracht. Trof. C. van Gelderen vierde gisteren zijn zilveren feest als hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. Namens het huldi gingscomité werd hem door Prof. Aalders een bedrag aangeboden om een reis, welke de jubilaris van plan is, naar Jeruzalem te maken, te vergemakkelijken. Geslaagd voor examen assistent-apothe ker, mej. E. C. Jansen, Goes en de heer F. C. F. M. de Pauw, Middelburg. De Vriend des Huizes, maand schrift voor het Christelijk huisgezin, on der hoofdredactie van Ds H. Kluin. Het Mei-nummer van dit -goed-verzorg- de maandblad, dat daardoor bij1 velein in derdaad een huisvriend is geworden, heeft den volgenden inhoud: Hemelvaart, door Jan H. de Groot; van maand tot maand, door H. Kluin; Uit de geschiedenis van de tabak en het rooken, door "Ph. Midde- ringhof; Pooltocht, door Jan Visser; Toen ik een kind was, door Schouten; Hemel vaart, door A. J. D. van Oosten; Uit het leven der Vorsten, door Mr H. Verkou teren; Iets uit de historie der woning inrichting, door W, S. Sevensma; Zusters (II) door J. M Westerbrink—Wirtz; Kro»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2