Bij Haaruitval Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand. Kerknieuws, Gemeenteraad van Middelburg. Ds verjaardag van Prinses Juliana. heer S. Hillebrand, verwelkomde de tal rijke aanwezige leden in 't bijzonder den waam. burgemeester, dhr Van 'tHoff, dhr P. Vader, lid van de plaatselijke commis sie en den "heer 'P. G. Laernoes van Vlissingen. Nadat het herdenkingsalbum was uitgedeeld hield de heer Laernoes op onderhoudende wijze een rede, waarin hij wees op de beteekenis van het 'in stituut van den B.V.L. en de gevaren waaraan ook ons land door de revolutio naire propaganda blootstaat. De voorz. dankte den heer Laernoes voor zijn leerzame rede, waarna de heer Van 'tHofl nog een opwekkend woord £fprak. Met het zingen van het Wilhelmus werd de avond gesloten. O.- en W.-Saubnrg. In de vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrij dag a.s. des namiddags twee uur, komen aan de orde: Ingekomen stukken en me- dedeelingen. Jaarverslag toestand ge meente. Ontslagaanvrage gemeente-arts J. J. G. Pronk en benoeming J. S. Bloos tot gemeente-arts. Adres kiesvereeniging be treffende tarieven waterleiding. Vaststel ling kohier hondenbelasting. Verbetering speelplaats openb. lagere school. Ziekte wet. Drankwet. Straatverlichting. Geldlee- ning rioleering. Kosten per leerling openb. lagere school. Bezwaarschriften school geld. Het bestuur der Kiesvereen. „Sou- burgsch Belang" zond den Raad een adres, waarin het meent, dat de concept- tarieven waterleiding tengevolge zullen hebben, dat sporadisch wordt aangesloten, wegens de progressie, die het water duur maakt. De aanslag behoort voor elk per ceel gelijkwaardig te z|jn, met een mini mum watergebruik. Het bij deze verordening toegestaan waterverbruik is in verband met de hui -- waarde, van het perceel te hoog, en wordt niet verbruikt, omdat de huizen in deze gemeente meestal een eigen watervoorzie ning hebben. De toepassing van de reductie voor de reeds aangeslotenen op de waterleiding is niet juist. Het komt het bestuur billijk voor, dat de nieuwe aansluiting geheel voor rekening van het bedrijf komt. Aan de toelichting tot da agenda ont- leenen wij: B. en W. stellen voor het adres in punt 5 genoemd voor kennisgeving aan te nemen. Hcewel do tarieven betreffende water levering vrijwel zonder bespreking door den Raad zijn aangenomen, zijn die ta rieven natuurlijkerwijs door B. en W. van alle zijden bekeken ..in overleg met het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening. Hierbij is vanzelf sprekend uitgezien naar een billijken grondslag en ligt het vcor de hand, dat in het tarief een pro gressieve schaal is neergelegd waardoor een ieder zooveel mogelijk naar eigen kracht bijdraagt en .daarnaast de renta biliteit van het bedrijf verzekerd is. De bewering in het adres dat door de tarieven sporadisch wordt aangesloten, komt B. en W. voor ais een greep in de lucht door adressant, daar juist het aan tal aansluitingen zeer bevredigend is, zoo dat niet gezegd kan worden, „dat de wa terleiding geen ingang vindt wegens de progressie dat het „water duur maakt." Deze uitlating van adressant doet vreemd aan evenals de overweging „dat de aanslag voor elk perceel gelijkwaar dig behoort te zijn, met een minimum waterverbruik, dat bevorderlijk is voor aansluiting. Was het tarief op deze manier inge voeld. dan zou bet bedrijf zich zeker niet kunnen bedruipen en zou spoedig tot verho-oging van de prijzen moeten worden overgegaan. Indien adressant beter met de zaak op de hoogte was zou hem bekend moeten zijn .dat het steeds de bedoeling is ge weest, dat het bedrijf zichzelf zou be druipen zonder op het belastingbiljet tot uiting te komen, wat met de aangenomen tarieven mogelijk zal zijn, bij een normaal verloop van het aantal aansluitingen, zoo als zich dat in de praktijk steeds voordoet en waarnaar het zich hier wel laat aan zien. Om de tarieven nu te herzien bestaat dan ook geen aanleiding. Mocht echter door spontane aansluiting het aantal aan sluitingen de verwachtingen verre over treffen, dan zal 'er natuurlijk zeer zeker aanleiding bestaan de tarieven te herzien. Verbetering speelplaats. Op de begiooting voor 1930 is een post uitge trokken van f 230 voor het leggen van een pad met tegels op de speelplaats van de openbare school welk werk zal worden uitgevoerd. Door den gemeente-opzichter is een begrooting opgemaakt van kosten voor het beleggen van het voorplein ge heel met tegels met een pad tot aan den ingang der school. Het komt een minder heid van B. en W. gewenscht voor de zaak afdoende in orde Je maken en het werk direct uit te voeren als door den gemeente-opzichter berekend, terwijl de meerderheid van B. en W. de aanvullende post op de begrooting voor 1931 wil plaatsen. In verband met de inwerkingtreding der Ziektewet moeten de tijdelijke ambtenaren en losse arbeiders verzekerd worden. Dit kan geschieden bij de Raden van Arbeid zoowel als bij particuliere vereenigingen. Voorgesteld wordt aan te sluiten bij de bedrjjfsverzekering „Algemeene Bedrijfs- vereeniging voor Ziekengeldverzekering" te Amsterdam en geen verhaal toe te pas sen, wegens het zeer geringe gedrag, dat van de loonen terug ontvangen wordt. Ingevolge art. 4 der Drankwet is het o.m. mogelijk, dat telkens om de 5 jaren de Kroon op voorstel van den Gemeen teraad, Ged. Staten gehoord een verla ging van het maximum der vergunningen wordt vastgesteld. Dit maximum is door deze gemeente thans reeds bepaald op 12, terw|jl er thans slechts 10 vergunningen aanwezig z|jn. Voorgesteld wordt jaan de Kroon voor te stellen het maximum aantal voor deze gemeente te bepalen op 10. In verband met de verzoeken om plaatsing van een straatlantaarn in de Spoorstraat en Steenenpad wordt voor gesteld deze verzoeken alsnog aan te houden, daar B. en W. de straatverlich ting in haar geheel wenschen te herzien. Voorgesteld wordt voor dit jaar uit te voeren rioleeringswerkem wederom een leening aan te gaan groot f 5000 tegen een rente van ten hoogste 5 pet. met een jaar- lijksche aflossing van f250. Thans moet de rioleering op het Oranje plein en Bitthemschestraat verlegd wor den en de helft van de Paspoortstraat nieuw gerioleerd worden, waarmede dan de rioleering in "haar geheel is verlegd en voldaan aan .de aanschrijving van het Bestuur van den Polder Walcheren. Voorgesteld wordt, de kosten per leer ling van het openbaar lager onderwas ever 1929 te bepalen op f 12.54, zoodat het voorschot ad 80 pet. voor 1930 kan werden bepaald op: Julianaschool 199Vi maal f 12.54 is f 1998.87V2; School met den Bijbel 185 maal f 12.54 is f 1855.92. Mamixschool 12 7-Va maal {12.54 is een totaal van f1279.08. De coöperatieve Boerenleenbank al hier hield Maandagavond een ledenver gadering. De voorzitter dhr W. Louwerse wees er in zijn voorwoord op, dat 1929 een kalm jaar was geweest. Het Bestuur en Raad van Toezicht vergaderden regelma tig. De kas was tweemaal nagezien. Van een incident bij een der collectieve le den had de Bank geen schade geleden. De winst is niet groot geweest, doordat de rentevoet laag is gehouden terwille van de malaise in den landbouw. Spr. wekte voorts op, dat ieder lid zijn best zal doen om de Bank te steunen. Aan spaargelden is ontvangen f 141324,28 en terugbetaald f 137270,1.7. Voorschotten uitgegeven f 40220,84. Te rugbetaalde voorschotten f20570. Het sal do of de winst over dit jaar bedraagt f 336.08. De rekening en balans werden goed gekeurd, eindcijfers zijn f968910,78 en f 254869,55. Aan het Bestuur en leden Raad van Toezicht werd weder een presentiegeld toegestaan als vorig jaar. De heeren A. de Visser en A. Pouwer werden herkozen resp. als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht. Als plaatsvervangend bestuurslid de beeren P. J. Arendse en L. Wisse. Aan het Bestuur werd overgelaten naar bevind van zaken te handelen indien de rentevoet op advies der Centrale Bank nog meer moet worden verlaagd. De winst over 1929 wordt op reserve ge plaatst Terneuzen. Een dezer dagen is ten na- deele van zekere v. d. A. alhier, uit een in zijn woning staande kast, een porte feuille met geld, benevens eenige gouden voorwerpen ontvreemd. De vermoedelijke dader, een Bielgisch deserteur, 'is inmid dels uitgeweken. Ossenisse. Ten nadeele van zekere B. alhier, werd een dezer dagen uit een kast in de woonkamer zijner woning, een portefeuille met bankpapier ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. IJzendijke. Zondag had alhier bij bet uitgaan der Hoogmis een ongeluk plaats. Twee auto's passeerden achter elkaar de kerk. Eén der kerkgangers week uit voor de eerste auto, maar zag de tweede niet. Hij werd gegrepen en verwond aan het hoofd en met gebroken schouder op genomen. Ned. Ilerr. Kerk. Beroepen te Rotterdam (18e pred. pi.) W|. S. van Leeuwen te Velsen. Geref. Kerken. Tweetal te Diwingeloo, R. Bakker, cand. te Kampen en P. M. Veldhuizen te Paesens. Aangenomen naar West- l erschelling.Midsland Wi. J. van Hoek, cand. te Soestdijk. Bedankt voor Achlum, We J. van Hoek, cand. te Soestdijk. Geref Gemeenten. Bedankt voor Meliskerke, A. van Dfjke te Nieuw-Beijerland. Ds G. van Heiningen, beroepen te Wiolphaartsdijk, nam Zondag afscheid van de Geref. Kerk te Ter Aar, met een predi katie over Hebr. 23 :20 en 21. De ver trekkende leeraar werd toegesproken door ouderling v. d. Vliet, Ds v. d. Weerd namens de classis, Ds Moolhuizen als consulent en het hoofd der Chr. School. Op Zondag 11 Mei hoopt Ds v. H. te W.olphaartsdijk zijn intrede te doen. Ds J. H. Landwehrf. In den ouder dom van 66 jaar is te Rotterdam overleden ds J. H. Landwehr, emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk van Rotterdam. Ds Landwehr was in 1864 geboren en stu deerde aan de Theologische* School te Kam pen, waar hij in 1866 candidaatsexamen deed. Op 7 November 1886 deed hij zijn intrede bij de toenmalige Chr. Geref. Kerk te Mon ster, welke gemeente hij in 1892 verwis selde voor de Gereformeerde Kerk van Sneek. In 1894 kwam hij naar Rotterdam, waar hij tot 1 Mei 1925, toen hij wegens ge zondheidsredenen verplicht was emeritaat aan te vragen, is werkzaam geweest. Na zijn emeritaat vestigde ds Landwehr zich te Voorburg, vanwaar hg eenige weken gele den weder mu Rotterdam verhuisde. Ds TfVL Siedersf. Op 84-jarigen leef tijd is te Vlaardingen overleden Ds Wl. Sieders emeritus predikant van de Geref. Kerk al daar. Da Sieders werd op 11 Oct. 1868 bij de toenmaals Chr. Geref. Kerk te Axel in het ambt bevestigd en diende vervolgens de kerken te Herwijnen, Enkhuizen en Vlaar dingen, waar hem in Nov. 1922, na ruim 54 jarigen diensttijd, eervol emeritaat werd verleend. Commissie vakonderwijs land- en tuin- arbelders. Het ligt in het voornemen van den mi nister van binnenlandsche zaken en 'land bouw een commissie in te stellen, wélke tot taak zal hebben, middelen te beramen om het lager land- en tuinbouwonderwijs aan cursussen meer dan tot dusverre onder het bereik van de land- en tuinarbeiders te brengen. Ook vertegenwoordigers der drie groote landarbeidersbonden zullen in die commissie als leden worden benoemd. Tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. te Zie rik zee, Wl. J. K. Labout te Amsterdam. Geslaagd voor Machinisten-examen (voor- loopig diploma) de heer P. C. Kuyper te Vlissingen. Geslaagd voor het examen voor der den stuurman op de groote stoomvaart, de heeren G. J. Spaan, J. S. Veldman, H. v. d. Houwen, W. J. Oele en W;. L. L. de Gee. Een 15-j arige jongen op het nippertje gered. Gisterenmiddag droeg de landbouwer v. E. te Aarlanderveen zijn 15-jarig knechtje J. v. d. M. op in de schuur hooi te gaan schudden. Op onverklaar bare wijze is toen de jongen terecht gekomen in de lus van een touw, dat aan den zolder hing. Eenige minuten later, toen de vrouw van E. in de schuur kwam om eieren te rapen, ontdekte zij het knechtje met het hoofd in de lus hangende. Zij waarschuwde haar man, die het touw doorsneed. De knaap was reeds bewusteloos. Nadat geneeskundige hulp was aangekomen en men ongeveer een uur was bezig geweest, met het beproeven van kunstmatige ademhaling toe te passen, mocht men er in slagen de levensgeesten weer op te wekken. Een schipper vermoord. Gis teravond is in de kajuit van het schip E. H. te Smeermaes even over de Belgische grens bij Maastricht het lijk gevonden van den met bijlslagen vermoorden schipper Frans Stokhoven uit Hoboken bij Antwerpen. De recherche te Maastricht heeft een persoon aangehouden. Een Duitsche knecht van den schipper is voortvluchtig. Vermist. Sedert Zondagmiddag wordt uit het kamp te Noordeide te Giethoorn een tewerkgestelde uit Rotterdam vermist. De man zou vermoedelijk naar Zwartsluis zijn gegaan, doch is tot heden nergens aange troffen. Men denkt aan een ongeluk. Een laffe grap. De Rotterdamsche politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den 19-jarigen timmerman J. Wi. J. B. en den 18-jarigen koopman I. van Wl., die uit een pand aan de Almondestraat, heetge- maakte centen uit het raam op straat wier pen met de bedoeling, dat kinderen deze centen zouden oprapen. Twee jongens, de tienjarige J. S, en de tienjarige F. H,, kre gen brandwonden aan hun handen. Heidebrand. Gistermorgen omstreeks 10 uur werd na het passeeren van den trein NijmegenVenlo brand ontdekt op de heide van de z.g.n. Maldensche Vlakte, eigen dom van de gemeente Nijmegen. De brand was ontstaan b|j wachtpost 30. Hij breidde zich zeer snel uit tot over een oppervlakte van ongeveer 20 H.A. Da Nijmeegsche brand weer trok onmiddellijk uit met den bosch- brandwagen en kreeg assistentie van op de heide vertoevende manschappen van het gar nizoen. Met alle kracht werd het vuur aan getast en omstreeks half twaalf slaagde men er in den brand meester te worden. Eea hardhandige caféhouder. Gisterenmiddag kreeg de caféhouder B'. te Deventer in zijn logement oneenigheid met een. commensaal, den sigarenmaker Groen. De twist liep zóó hoog, dat beiden naar een stoel grepen en op elkaar los trokken, waar bij de logementhouder zijn tegenstander het rechteroog finaal uitsloeg. De getroffene rende naar buiten, waar hij van pijn en bloedverlies in zwijm viel. Toegeschoten po litie en voorbijgangers boden hulp en de den G. per brancard naar 't ziekenhuis ver voeren. Zijn toestand is zorgelijk en de kans is groot, dat het zwaar beschadigde oog voor goed verloren zal zijn. Tegen den hard- handigen B. is proces-verbaal opgemaakt. Schip in nood. Bij ruwe zee en dichten uist liep Maandagmorgen bij Flam- borough het admiraliteitsschip Rosa, op weg naar Chatham met een lading cokes, op de kust. De reddingboot van Flamborough voer uit om de bemanning van het in een gevaarlijke positie verkeerende schip af te halen, doch de ruwe zee maakte het red dingswerk zeer moeilijk. Verscheidene ma len braken de riemen, doch na twee uren uitputtenden arbeid slaagde de bemanning van de reddingsboot erin de geheele bemanning van de Rosa behouden aan wal te bren gen. Men vreest dat de Rosa geheel wrak zal worden geslagen. De gevolgen van een wind stoot. Gistermiddag is een schutting bij een bouwwerk aan den Schoonebergerweg te Rotterdam door een rukwind omgewaaid. Een hit, ^gespannen voor een wagen met huishoudelijke artikelen, schrikte en sloeg op hol. Het dier liep een handwagen met ladders omver, die werden beschadigd, liep vervolgens bet trottoir ap en sprong door een ruit van een «ousWrrein. De hit kwam In het satraterreSn terecht op een crapawl Een gordijn werd aan flarden gescheurd en een schilderij vernield. Hooib_ergen in brand. Gistermid dag ontstond plotseling brand in twee hooi bergen van den landbouwer J. Voordauw te de Klomp nabij Veenendaal. Een zeer ge vaarlijke brand, daar de bergen tusschen twee groote boerderijen gelegen waren. De brandweer met een motorspuit uit Eder- veen was spoedig ter plaatse en deze wist met veel krachtsinspanning de boerderijen te behouden. De bergen zijn tot den grond toe- afgebrand. Een en ander was verzekerd. De waardelooss spinazie. Uit Alkmaar wordt gemeld, dat het op de veiling aldaar is voorgekomen, dat 600 bakken met elk 16 pond spinazie den mi nimumprijs van 10 cent per bak niet kon den opbrengen en daarom voor vernietiging waren bestemd. De directeur der reiniging, die de partij zou moeten laten afhalen, maakte daartegen bezwaar, en op diens initia tief werd de heele partij ten geschenke ge geven aan de beide ziekenhuizen en het Piusgesticht (inrichting tot verpleging van oude r.-k. behoeftigen) te Alkmaar. Te Heemskerk ligt een spinazieveld, waar van de eigenaar, wijl de prijs van het pro duct de moeite van oogsten niet loont, een bord geplaatst had met het opschrift: Vrij spinazie halen. Tot dusver heeft zich geen enkele lief hebber de moeite getroost, een maaltje te snijden. Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard, P. J. Daalhuizen, koopman te Vlissingen. Rechtercommissaris, Mr J. H. Bybau, Rech ter. Curator, Mr P. M. Wl. J. van der Slikke advocaat en „procureur te Vlissingen. Ter Burgerlijke zitting van de Recht bank te Middelburg, is heden beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand te 's-Heer Abtskerke, dhr Wl van Liere, burge meester aldaar. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Terneu zen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij K. den H., hoofdinspecteur van een Veeverzekering te 's-Gravenhage is vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde over treding van de Motor- en Rijwielwet. Door N. K., handelsreiziger te 's-Gra venhage is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter neuzen, waarbjj hij terzake van het uitoefe nen van de geneeskunst, .zonder daartoe te zijn toegelaten, is veroordeeld tot 2 maal f 150 b. of 2 maal 15 dagen hechtenis. Door denzelfden K. is tevens hooger be roep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij ter zake van eene zelfde overtreding is veroor deeld tot 4 maal f 10 b. of 4 maal 5 d. h. De ambtenaar van het O. M. was in beide zaken eveneens in hooger beroep gekomen. en op plekken waar het haar erg dun wordt, de hoofdhuid een weinig inwrijveD met Purol. D'oe dit 1 of 2 maal per week; dit maakt haar en haarwortels weer sterk en groeikrachtig. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd het voorstel van B. en W. tot e 1 e c t r i f i - catie ,van den Nieuwen- en Ouden Vlissingschen. weg met algerneene stemmen aangenomen. Tot onderwijzer aan school C werd met alg. st. benoemd dhr P. A. Vermeulen te Rhenen. Het aanbod van de F o r d-a u t o s p u i t uit de burgerij werd na enkele opmerkin gen met alg. st. aanvaard. Over het verstrekken van een sub sidie voor de Koninginnefees- te n werd een breed debat gevoerd. B. en W. stelden voor een subsidie van f 2500 te verleenen. De heer Hondius stelde voor de gevraagde f3500 toe te staan. Dit laatste voorstel werd met 8—7 st. verworpen. Dat van R. en W. werd aangeno men met 10 tegen 6 st. Tegen de S.D. A. P. en de heer Jeronimus. Koninklijke onderscheidingen. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft benoemd tot Commandeur in de Huisorde van Oranje-Nassau, Mr J. Schokking, bur gemeester van Katwijk, en tot ridder le kl. in die orde R. J. Meijer, Politie commissaris te Leiden. Namens Prinses Juliana heeft baron Baud heden ten paleize aan de rijksre chercheurs Obbink en Hoogeveen, die gedurende het verblijf van de Prinses te Katwijk aan Zee met hare bewaking belast waren, een gouden horloge uitge reikt, in de kast waarvan gegraveerd' is het naamcijfer van de Prinses, waar boven een Koninklijke kroon. Eveneens heeft de burgemeester van Katwijk, na mens de Prinses een zilveren, met goud bewerkte sigarenkoker, voorzien van het gekroonde naamcijfer van de Prinses, uit gereikt aan den politic-inspecteur v. d Wijting te Katwijk. DEN HAAG. Begunstigd door zonnig voorjaarsweer vierde heden de Residen tie den verjaardag van Prinses Juliana en tevens 'die van den Prins, welke op z|jn verjaardag afwezig was. De kinderen van den Oranjebond brachten vanmorgen Prinses Juliana een aubade ten paleize. Verder waren er verschillende feestelijk heden, die besloten worden met een vuur werk op het Malieveld, waarbij de Ko ningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana tegenwoordig hoopten te zijn. De felicita- tieregisters werden druk geteekend. De Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana gebruikten heden het noenmaal b{j de Koningin-Moeder. In den middag werd een rijtoer door het versierde stads gedeelte gemaakt. AMSTERDAM. De burgemeester van Amsterdam is hedenmorgen per Fokker vliegtuig naar Londen vertrokken voor het brengen van een tegenbezoek aan het gemeentebestuur van Londen. Hij is te 11.34 te Londen gearriveerd. AMSTERDAM. Hedennacht is in de buurtschap De Rijk (Haarl.meer) een 5-tal kleine heerenhuizen totaal uitgebrand. Van de inboedels kon slechts weinig ge red worden. LEEUWARDEN. De Rechtbank veroor deelde heden den 46-jarigen koopman H. N. wegens moord op zijn echtgenoote tot 18 jaar gevangenisstraf.'De eisch was 20 jaar. ABCOUDE. Vanmorgen vond men in een sloot "het lijk van een ongeveer 50- jarigen man, een zekere de Bruijn uit Nigtevegt, die per fiets een bezoek had gebracht aan zijn dochter te Abcoude. Waarschijnlijk is de man door den sterken wind het stuur kwijt geraakt. De fiets is echter nog niet gevonden. SOEST. Een 17-jarige jongen wonende aan den Kolonialen weg te Soest, heeft gisteren zijn moeder met bijlslagen op het hoofd gedood. Diaar hiervoor geen aan nemelijke reden is aan te voeren, neemt men aan, dat de jongen in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehan deld. De Volkenbond en de vrede. GENEVE. In de zitting van de Commis sie van den Volkenbond begonnen heden de debatten over het ontwerp-verdrag voor het nemen van maatregelen tot ver mijding van den oorlog, door den Raad van den Volkenbond. Dit ontwerp geeft een belangrijke uit breiding aan de verplichtingen van de leden van den Volkenbond, en bepaalt, dat bij .geschillen of 't uitbreken van 'n oorlog de leden zich onbeperkt onderwerpen aan de maatregelen die de Raad van '3en Volkenbond zal nemen, tot vermijding van den oorlog. Hierbij wordt uitdrukkelijk de ontruiming van reeds bezette gebieden ingesloten. De vertegenwoordiger van Frankrijk verklaarde o.a. dat de leden volgens dit ontwerp gedwongen worden zich neer te leggen bij de besluiten van den Raad. NEW-YORK. Ui: r-elingelichte bron wordt gemeld, dat dent Hoover voor nemens is het ais resultaat der Lon- densche Conferentie opgemaakt drie- mogendheden-verdrag reeds morgen aan het congres ter ratificatie aan te bieden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Mei: Matige tot krachtige, later afnemende N.-Oostelijke tot Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, iets kou der; kans op nachtvorsten. Stand van hedenmiddag 3 üut: Stand van gistermiddag 749. Licht op voor fietsers: Donderdag 7 u. 40. Stoomvaart Mi] Nederland. MADOERA, thuisr., 28 v. Marseille. POELOU TELLO, thuisr., p. 28 Perim. ROTTI, 29 v. Batavia te Amsterdam. Eon. Ned. Stoomb. Maatschappij. BARNEVELD, uitr., 27 te Valparaiso. BENNEKOM, thuisr., 27 v. Curasao n. Havre. BOSKOOP, uitr., 28 v. Curasao n. Cristobal. SIMON BOLIVAR, 29 v. W|.-Indië te Amst. Rotterdamsche Lloyd. AMELAND; thuisr., p. 29 Kaap Bon. BAL0ERAN, uitr., 29 v. Pt. Said. BLITAR, uitr., 29 v. Pt. Said. GAROET, thuisr., p. 28 Gibraltar. K0TA RAROE, 29 v. Batavia te Rotterdam. PALEMBANG, uitr., 29 te Padang. TABANAN, thuisr., 2 vm. 6 u. te Marseille verwacht. TAPAN0ELI, thuisr., ja. 29 Kaap del Armi. MIDDELBURG. Getrouwd: P. N. Haekenberg 25 j. en M. H. Boon 23 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3