Uit de Provincie. Zoeklichtjes hoi nog heeft verloren, valt te betreu ren, maar het is voor onze dagbladen geen reden, het beproefde standpunt te laten varen. Naast dit p r i n c i p i e e 1 bezwaar, rijst een zakelyk bezwaar, hetwelk echter ook oen beginsel-ondergrond heeft. I)o bedoeling van het nieuwe Pers bureau is, al zijn berichten ook door te geven aan de niet-Christelijke pers, wat niet anders kon worden verwacht, nu in het bestuur vrijzinnige leden zit ting hebben, die geen voorstanders der Christelijke pers kunnen worden ge noemd. Ofschoon hier de vraag niet aan de orde is of positieve Christenen verstan dig doen als medewerkers op te treden aan vrijzinnige bladen voor beginselru brieken naast andere medewerkers, die rechtdraads tegen hun beschouwingen in gaan, wenschen wij er niet aan mede te werken, de vrijzinnige pers een dusda nig beeld te geven, dat slappe Christenen oordeelen haar voortaan wel te kunnen blijven lezen, waardoor de strijd voor de Christelijke bladen nog moeilijker wordt dan hij nu reeds is. Het is toch een algemeen bekend feit, dat vrijzinnigen zich niet abonnee- ren op Christelijke dagbladen, terwijl in talrijke Christelijke gezinnen de vrijzin nige pers nog steeds den toon aangeeft. Dit in de hand te werken, zou ingaan tegen het gebod, ons beginsel zoo krach tig mogelijk te propageeren. Het scheppen van verwarring zou de verdere doorvoering der Christelijke be ginselen in ons vaderland ten zeerste in den weg staan. Daarbij komt, dat de rubrieken voor welke het nieuwe Bureau stof zou wil len leveren, door onze eigen bladen met veel opoffering van tijd en geld in den loop der jaren zijn opgebouwd. Voor het Binnenland is in het minst geen hulp noodig; alleen zouden wellicht en kele buitenlandsche kerkelijke be richten, op geen andere wijze te verkrij gen, als nieuw materiaal kunnen wor den aangeboden. Wij zouden niet vrij uit gaan, als wij niet bleven voortbouwen in de lijn der historie van de gezegende positief-Christe- lijke actie in Nederland, waarvan onze pers zulk een belangrijk deel uitmaakt en waarvan deze het vertrouwde voer tuig wil blijven. GROOTE OVERSTROOMING OP SOEMBA. Van Soemba werd aan „De .(Indische) Banier" geschreven: Een groote ramp heeft op Donderdag 13 Maart, Pajéti op Soemba getroffen. Pajéti is de plaats, waar de voornaam ste post van de Geref. Zending op Soem ba is gevestigd. Daar woont de familie Lambcoij, miss. pred., met 4 1 kinderen, de familie Mobach, hoofd van een Oplei dingsschool voor Inl. Onderwijzers, met vier kinderen, en ;de familie Krijger, hoofdverpl. van het Inl. Hulpziekennuis met 3 kinderen. V oorts is er een inl. Standaardschool met internaat, vooral be stemd voor kinderen van Soembaneesche Hooiden. De nacht van Woensdag op Donderdag was een regennacht. De rivier van Pa jéti was gevuld tot den bovensten rand der oevers en ging geweldig te keer. Maar in den morgen zakte bet water. Er scheen in het geheel geen gevaar te zijn voor overstrooming. Op den zendingspost ging men aan bet werk, als gewoonlijk. Toen kwam plotseling het water op zetten. in een ©ogenblik stonden de erven blank. Het eerst duchtte men gevaar bij de families Lambooij >en Krijger, die aan een zijde van den weg, het dichtst bij de rivier wonen. Mevr. L. liet drie van haar kindertjes naar den overkant brengen, in de hcop, dat ze daar veilig zouden zijn. Mevrcuw Krijger, pas een paar dagen op Soemba terug nadat ze op Java langen tijd onder doktersbehandeling was geweest en gelukkig genezing had gevonden, was ook al naar dien kant gevlucht. Maar het water bleef stijgen. Het eerst zag de familie van Dijk zich genoodzaakt om de vlucht te nemen. Hun huis ligt iets lager, dan dat van de familie Mo bach, aan de andere zijde van school en internaat Terwijl ze er aan dachten, om vóór de .vlucht een en ander te slui ten, kwam de stroom met een zoo* ge weldige kracht opzetten, dat ze maar liever alles in den steek lieten, dan hun leven langer te wagen. Ze hadden terstond begrepen, dat ze oostwaarts moesten trachten den heuvel van Parai Lioe te be reiken, op een minuut of tien afstands van Pajéti. Maar op vijf meters afstand van hun huis, keerden ze zich reeds weer om, met de gedachte, dat ze onmogelijk die plaats bereiken zouden Dan echter voelden ze dat ze het moesten wagen, omdat het bij hun huis steeds dieper werd, en de grond als onder hun voeten wegzonk. Hand in hand tochtten ze met den stroom mee verder te komen. Het ging met vallen en opstaan. Ook de bewoners van het internaat hielpen mee, om de vrouwen en kinderen door het diepe water naar veiliger bodem te brengen. Men kon on mogelijk bij elkaar blijven. Nu bleef de een, dan de ander achter. Eenmaal zag de heer Van Dijk, dat ©enig© meters achter hem zijn zoontje, dat hij aan twee jongens van het internaat had toever trouwd, ineens onder water verdween en door den stroom meegevoerd werd. Hij mocht do menschen, die hem vasthielden, om op de been te kunnen blijven, niet loslaten. Opeens dook achter de golf, die zijn zoontje meevoerde, een onderwijzer op ym 4© StandaMÖHcJmol, die hem op ving, en hem verder bracht. Mevrouw1 Krijger werd ook een eind door den wil den stroom meegevoerd, maar raakte ge lukkig vast in een hooge cactushaag, van waar men haar kon redden. Gelukkig kregen ze weldra meer vasten grond onder u<- voeten, en eindelek kwa men ze op het droge. Achter hen was een wijde woelende en wielende watervlakte Het ergste was, men wist niet allen in veiligheid. Waar was de familie Mobach? En waar waren de drie kinderen van de familie Lambooij, die naar het huis van de familie Mobach gevlucht waren? Men had op de vlucht dat huis niet meer kunnen bereiken, hoewel de weg op eeni- gen afstand daarlangs voerde. Toen had men nog gehoopt, dat zij: eerder gevlucht en misschien reeds in veiligheid zouden zijn. Maar nu waren ?ij er niet. O, wat stenden die menschen een angsten door. Wat werd er uit den nood tot God ge roepen. Toen zag men, dat het water, niet meer 'hooger kwam. Een kwartier later kon men constateeren, dat het terug ging. Zoo snel als de vloed was gekomen zoo spoedig liep nu ook het water den terugweg. Wadende door het water, dat nog wel boven de knieën reikte, kwamen ze weer bij de verlaten woningen. De eerste ont dekking^ was, dat de familie Mobach, met hun eigen kinderen en die van de familie Lambooij, behouden waren. Ze waren eerst in hun huis gebleven, omdat ze meenden, dat ze daar, al steeg het water reeds tot een halve meter boven den vloer, toch minder gevaar zouden loopen, dan daarbuiten, waar het veel hooger kwam. Maar toen ze reeds meenden te constateeren, dat het water begon te da len, merkten ze, dat twee hoekstijlen van het afdak van hun huis bezweken, en dat groote stukken van de èmper meegingen. Toen werden ze bang, dat in den sterken stroom hun huis het misschien niet zou houden. En nu waagden ze het ook te vluchten. Dwars over een maïsveld, en over een cactusheg, bereikten ze den weg. Ook zij meenden, dat ze den heuvel van Parai Lioe moesten trachten te bereiken. Maar een man kwam hen achterop, die hun vertelde, dat zijn huis nog boven water stond. Daar trachtten ze nu heen te komen, met de zeven kinderen, die ze onder hun hoede hadden. En dat mocht hun ook gelukken. Alle menschen van 'den zendingskring bleven gespaard. Er gingen wel men- sohenlevens bij de ramp verloren. Toen ze bericht zoneten van wat hun overko men was, stond reeds vast, dat er drie dooden waren. Ook ging er vee verloren. De maisoogsts die er vrij goed voorstond, is totaal vernield. Onze menschen vonden in hunne hui zen alles vreeselijk ontredderd. Een dikke kleilaag bedekte de vloeren. Stoelen ($a tafels lagen door en over elkaar, kasten waren omgevallen, veel goed bedorven, ook wel een en ander verdwenen. Ze konden niet dadelijk in hunne huizen blijven. De lucht stond nog dreigend. Het water bleef nog hoog. Tot twee malen toe ging het weer stijgen. Gelukkig konden al de menschen in de pasanggrahan te Waingapoe, dat op een kalkru<~ langs de kust gelegen is, een paar dagen onderdak vinden. Zoowel van de zijde van het. Bestuur als van parti culieren werd al het mogelijke gedaan om hen te helpen. Zaterdag 15 Maart keerden ze naar hun woningen terug. De geleden schade achtten ze gering bij de vreugde over het behoud van hun bedreigde leven. N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te V1 i s s i n g en. In de Dinsdag gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, werden de balans en winst en verliesrekening goedgekeurd. Ook ver leende de vergadering hare goedkeuring aan de voorgestelde statutenwijziging. Tot commissaris werd herkozen de heer T. II. de Meester te Bussum. Electrificatie. Voor .aanleg huisinstallaties in alle plaatsen: J. M. Pol derman, Goes. Tel. 129. Adv. Kamer van Koophandel voor Z.-Vlaanderen. Zaterdagmiddag vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z.-Vlaanderen te Temeu- zen onder voorzitterschap van den heer J. van Rompu. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.a. een bericht van den inspecteur der Pesterijen, Telegrafie en Telefonie te Mid delburg, meldend, dat aan het verzoek der Kamer om het Post- en Telegraaf kantoor te Axel des Zaterdags, in ver band met de markt, ook van 13—14 uur open te stellen, is voldaan. Van den Minister van Waterstaat was bericht ontvangen, dat afwijzend is be schikt op het verzoek van de Schippers- vereeniging „St. Nicolaas", om plaatsing van een misthoorn aan de haven van Temeuzen. Een verzoek van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer te Bres kens om ad- haesie te willen betuigen aan een adres dier vereeniging aan Prov. Staten van Zeeland, waarin pp verlaging der tarie- van van het vervoer per Prov. Boot op de lijn Vlissingen—Breskens wordt aan gedrongen gaf aanleiding tot uitvoerige discussies. De voorzitter adviseert de kwestie nog eens A tête reposée te overwegen en eventueel opnieuw aan de orde te stel len. Hij wees er op, dat kortgeleden het gcederenarief reeds met 33 pCt. is ver laagd. Indien blijkt, dat zulks de inkom- stem der Pwriseie riet ongunstig beïn vloedt, dan zal er nog wél eens een voor stel komen om er nog 25 pot af te doen. Naar aanleiding van een schrijven der gemeente Philippine, waarin steun wordt verzccht aan een adres om ontheffing van de bijdrage dier gemeente in de weg- verbetering van Philippine naax Driekwart ad f66.250 (de gemeente telt 1100 zielen en is niet kapitaalkrachtig) werd besloten den Minister van Waterstaat te wijzen op de onbillijkheden als deze, waartoe het wegenplan aanleiding geeft en een af schrift van dit adres te zenden aan Ged. Staten van Zeeland. Bij de rondvraag kwam o.a. de wen- schelijkheid van verbetering van het veer WalsoordenHansweert ter sprake. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat deze zaak in behandeling is. Goes. Gisteravond hield de Chr. Zang- vereeniging „De Lofstem" haar eerste jaarvergadering, welke een feestelijk ka rakter droeg. Met dankbaarheid sprak de voorzitter in zjjn openingswoord over den bloei der vereeniging. De verschillende ver slagen getuigden van een gezond ver- eenigingsleven. Werd de vereeniging vo rig jaar opgericht met 17 leden, thans is dit aantal gestegen tot 36. De Ver eeniging welke zich in den loop van dit jaar aansloot bij den Bond van Chr. Zangvereen. in Nederland en bij den Ring Zeeland van dien Bond, verleende reeds tweemaal haar medewerking bij gehou den vergaderingen van den Goeschen Chr. Besturenbond en eenmaal bij de Luther- film. Op het met Hemelvaartsdag te hou den concours te Wemeldinge zal zij voor 'teerst meezingen. De muzikale leiding berust bij den heer H. Wolzak, over wiens leiding bestuur en leden meer dan te vreden waren. Als bestuursleden werden herkozen de heeren F. Boogaard en C. Bustraan. Concerten der plaatselijke muziek gezelschappen gedurende den zomer van 1930. Euphonia: 9 Mei, 13 Juni, 4 Juli, 1 Augustus, 1 September, 3 October. Hosanna: 30 April, 22 Mei, 26 Juni, 24 Juli, 23 Augustus, 25 September. Bg ongunstige weersgesteldheid worden bovenstaande data een week verschoven. Vlissingen. Door de Belgische regeering is een dezer dagen uitgeleverd zekere N„ wonende alhier, verdacht van verduiste ring van geld. Vlissingsche Burgerwacht. Gisteravond hield de Vlissingsche Burger wacht in het Militair Tehuis te Vlissingen haar 10e algemeene vergadering. De voor zitter, de heer D. L. H. van Kaalte, riep allen 't welkom toe. Het verheugde hem weer vele jongeren als nieuw lid te mogen begroeten en hij constateert, dat de Bur gerwacht steeds blijft groeien. Na lezing der notulen brengt de secre taris-penningmeester zijn jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: De bevelvoering is sedert 1 Januari '28 in handen van den heer M. van der Beke Callenfels, tevens secretaris-penning meester. In het bestuur kwamen geen wijzigingen voor in 1929. Dit bestaat thans uit de heeren D. L. H. van Raalte, voorzitter; M. van der Beke Callenfels, secretaris- penningmeester; J. Marijs, J. Nonnekes, J. P. Pluijmers, P. G. Laernoes, L. F. Barentsen, G. Laernoes en L. Biesta, leden. Het ledental bleef stationnair 198. Deze zijn over drie vendels verdeeld en hebben een afzonderlijke opdracht. Aan elk is een afzonderlijk gedeelte van de gemeente aangewezen. Deze vendels staan onder bevel van in militairen dienst geweest zijnde personen. Gedurende den zomer werden in 1929 2 schietoefeningen met scherp per week gehouden op de militaire schietbanen, ge legen in de gemeente O. en W. Souburg. Deze oefeningen geschieden ,geheel op voorschrift van den inspecteur der Bur gerwachten, terwijl ook vanwege den Bond van Vrijwillige Burgerwachten in Neder land reglementeering van ©enige oefenin gen plaats vinden. Deze bond staat met 'de regeering in nauw verband en verstrekt subsidie in den vorm van jaarlijks te 'bepalen gelde lijke bijdragen voor de provinciale schiet wedstrijden. De oefeningen hebben hoofdzakelijk ten doel de vaardigheid in het snelvuur te bevorderen. De resultaten waren evenals het vorige jaar zeer gunstig te noemen, doch in 1929 trad het persoonlijk resultaat meer op den voorgrond dan het gezamenlijk optreden (als kcrps.) De nieuwe leden werden, voorzoover zij niet in militairen dienst geweest waren, eenmaal per week in den wapenhandel geoefend in een der lokalen van de voor malige Willem III kazerne, onder leiding van een gepensionneerd sergeant-majoor- instructuur van het 14e regiment infan terie. De financiën lieten, slechts het hoogst noodzakelijke toe bij uiterst zuinig be heer. Gedurende de wintermaanden vonden wekelijksche oefeningen plaats op het K. S.O. 13 geweer in een der bovenzalen van het Militair Tehuis, welke zeer druk bezocht werden. Bij de periodieke bestuursverkiezing werden herkozen de .heeren M. van der Beke Callenfels en L. Biesta, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. van der Hoeven. Dezen zomer werd door den heer J. Fregeres de rang van kcningschutter le klasse behaald, voor welke prestatie hg, bg monde van den commandant, onder instemming der ver gadering, werd gehuldigd. N& afloop het officieels gedeelte werden door dan voorzitter de gedurende de wintermaanden behaalde prijzen uit gereikt. Kapelle. De kruisbessen alhier zgn bui tengewoon goed aangeslagen. Indien geen bizondere gevallen zich voordoen, beloven deze een rgken oogst. Nlsse. Dinsdagavond werd de jaarver gadering van de coöperatieve boerenleen bank gehouden, welke door 40 van de 142 leden werd bijgewoond. Uit de rekening bleek, dat over het jaar 1929 is verhandeld een bedrag van f 296.595.72. Uit de opgemaakte balans, die tot eindcijfer had f 194.212.09, bleek dat er over 1929 een winst gemaakt was van 'f 1396.79. Dit bedrag zal gestort wor den in de reservekas waardoor deze stijgt tot f 10.078.13. Besloten werd het pre sentiegeld van het bestuur te brengen van f 60 op f 150 per jaar. Herkozen werd als bestuurslid dhr A. Vette, en als plaatsvervangende bestuursleden de hee ren Joh. Jansen en J. A. Ph. Bommeljé, en als lid van den raad van toezicht dhr L. Nieuwenhuise, welke allen hun herbe noeming aanvaarden. De rente voor spaargelden en voorschotten bleef onge wijzigd. Hoedekenskerke. Voor de vacante be trekking van Hoofd der school alhier hebben zich vier sollicitanten aangemeld. Wolfaartsdijk. Dinsdag werd in het kerkgebouw der Geref. gemeente alhier een openbare vergadering gehouden tot opening van de Chr. school der Geref. gemeente. Allereerst beklom Ds Bartb van Rorssele, consulent der gemeente, den kansel, om "het openingswoord te spreken. Naar aanleiding van Matth. 13 vs. 33 bepaalde hij zijn gehoor bij de waarheid, dat het Evangelie het gansche onderwijs moet beheerschen, evenals het zuurdeeg het gansche meel doortrekt. Ver volgens voerde Ds Kersten van Rotter dam het woord, die eveneens wees op het hooge belang van Ghr. onderwijs en herinnerde aan den moeilijken en zwareo strijd, die jarenlang in ons land gevoerd is tot "het verkrijgen van Chr. scholen. Op het eind van zijn rede dankte hij den inspecteur van het L. O. en burgem. en weth. voor hun gewaardeerde mede werking, ook afgevaardigden vau school besturen en kerkeraden voor hun tegen woordigheid. Daarna installeerde hij het hoofd, de heer v. d. Vlis en de on derwijzeres, mej. Lekkerkerk. Hierna verkreeg het hoofd der school het woord, die zijn hoop uitsprak, dat er trouwe samenwerking zou "bestaan tus- schen bestuur, personeel en ouders. De heeren Geluk en Kerpenstein voerden ook nog even het woord. De heer Snoep dankte namens hét schoolbestuur allen, die medegewerkt hadden tot het welsla gen dezer vergadering en daarna sloot Ds Kersten het samenzijn met dankgebed. Er zijn thans twee Chr. scholen alhier, die beiden staan op Gereformeerden grondslag. Schore. Dinsdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden, de burge meester en de secretaris. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen is bericht van mej. H. F. de Korte, dat zij hare benoeming tot lid van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs aanneemt, de rekening over 1929 van 'den keuringsdienst voor vee en vleesch met een ontvang van f 5783.47, een uitgaaf vau f 5759.28, en een batig slot van f 24.19, een beschik king van den Minister van Waterstaat be treffende gebruikmaking van rjrjksgronden en -wateren voor het leggen van gasbui zen enz., een verslag over 1929 van de Waterleiding-Mij en de afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Noderlandsche gemeenten. Al deze stukken worden aan genomen voor kennisgeving. Met alge meene stemmen wordt besloten een bij drage te geven aan het Comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepen ziekte >en zulks gedurende ten hoogste vgf jaren. De rekening over 1929 van de Gezond heidscommissie te Kruiningen wordt goed gekeurd met een ontvang van f1914.69, een uitgaaf van f 1053.37, en een batig slot van 'f 861.32. Medegedeeld wordt: dat de gemeente- Gaat het nu langzamerhand in de richting van ontwapening? Aan mooie woorden en leuzen op dit ge bied hebben we geen gebrek. En de Londensche conferentie zoo werd gemeld, beteekende zeer zeker een stap in de goede richting. Ik hoop dat 't waar is. Maarzoo meldden gisteren de bla den in Italië zijn onder groot enthou siasme, vijf nieuwe oorlogsbodems te water gelaten. En in een ander bericht las ik dat de Amerikaansche delegatie ter Londensche vloot- conferentie, bij aankomst in de haven "te New-York door een oorlogschip en drie torpedojagers werd begeleid, £a dat ter hare eere 19 saluutschoten werden gelost. Het is zeker te hopen dat het ter beperking van bewapening zal komen. Maar we doen toch goed er maar niet al te sterk op te rekenen. OPMERKER. begrooting voor 1930 is goedgekeurd; dat de koopakte inzake verkoop van een ge deelte van den Schoorschezouteweg aan het Rijk op 15 Februari 1930 is gepas seerd en dat de boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 29 Maart 1930 zijn opgenomen en in orde bevonden. Door den beer L. Rottier Alhier is de heining voor zijn woning zonder vergun ning geplaatst op gemeentegrond. Aange zien bedoelde grond momenteel niet wordt gebruikt, stellen B. en W. voor tot weder- opzeggens dhr Rottier te vergunnen be doelde omtuining te laten staan onder voorwaarde, dat hiervoor jaarlijks een be drag van 50 cent wordt gestort in de ge meentekas. Met algemeen© stemmen be- slcten overeenkomstig bet voorstel van B. en W. Aangeboden wordt het gemeenteverslag ever 1929 en het verslag der Volkshuis vesting over hetzelfde jaar. Aangeboden wordt de rekening over 1929 van het Bur gerlijk Armbestuur met een ontvang van f 7661.57, een uitgaaf van f 7342.34/2 en een batig slot van f 319.22 V2. De com missie tot nazien van deze begrooting bestaat uit de heeren De Vrieze, Bruijn- zeel en Boonman. Op voorstel van B. en W. wordt in de Algemeene Politie-verordening een wijzi ging aangebracht betreffende het rooken door kinderen. Het zal voortaan aan kin deren beneden 14 jaren verboden zijn te rooken, terwijl ook degenen, die rook-ar- tikelen aan die kinderen verkoopen enz. strafbaar worden gesteld Dhr Zoeteweij acht ook het rooken door kinderen verkeerd, doch vreest moeilijk beden bij de toepassing van het laatste deel van het verbod. Het gebeurt toch meermalen, dat ouders ©en kind naar den winkelier zenden om tabak. De voorzitter wijst er op, dat het enkel in de bedoeling ligt om misbruik te voorkomen en hij1 ver trouwt dan ook, dat de practijk wel zal meevallen. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend, om de loodbedekking van de toren spits te laten herstellen. Met algemeene stemmen wordt besloten dat geen afhouding van het loon van een gedeelte der premie ingevolge de Ziekte wet zal plaats hebben bij de verzekerden, die werken in dienst van de gemeente. Het vermenigvuldigingscijfer der Plaat selijke Inkomstenbealsting voor het jaar 1930—'31 wordt vastgesteld op 1.25. Vastgesteld worden een tweetal kohie ren van de Hondenbelasting met een to taal van 41 aanslagen en een bedrag van f 202.50. Bij de rondvraag zegt dhr Zoeteweij, dat het tegenwoordig meer dan erg wordt met het openhouden van de Schorebrug. Het verkeer over die brug ondervindt dientengevolge groote vertraging en moei lijkheden. Hij stelt dan ook voor een adres te richten aan den Minister van Waterstaat en te verzoeken om de hoog noodige verbetering in dezen. Met alge meene stemmen wordt besloten overeen komstig het voorstel van dhr Zoeteweij. Hierna sluiting. St.-Laurens. Dinsdagavond had in café Bloemendaal alhier een samenkomst plaats van de plaatselijke afdeeling van den bijz. vrgw. landstorm. De leider, de De nieuwe sluizen te IJmuiden, de grootste ter wereld, welke gisteren door H. M. de Koningin officieel geopend zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2