Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. staan, wanneer zo al bozig zijn u naar do plaats uwer bestemming te brengen; zoo rustig, zoo gelijkmatig schieten ze over de rails. Dat hebben we tenminste van Utrecht naar Arnhem met een snel heid van 90 K.M por uur en daarna op de 120 K.M. snelle terugreis kunneD vaststellen. De inwendige uitvoering zal ons pu- pliek wel het meest interesseeren. Die is aller-comfortabelst. Wel is bet gevaar voor een glimmende pantalon niet ver dwenen alle waar naar zijn geld maar als men bedenkt dat de teakhouten banken van kunstlederen leuningen en oorkussens zijn voorzien en dat in twee toilets een W.G. met automatische water spoeling en een neerslaande waschkom eveneens met zelfwerkende watervoorzie ning zijn aangebracht, dan begrijpen we bet volkomen, dat de spoorweg-autoritei ten, die ons vergezelden, het nieuwe type derde-klasse als den eersten stap tot het systeem der twee klassen beschouwden. Elk rjjtuig heeft zes afdeelingen, elk van twee coupé's, waarvan één met por tieren en één met breede schuiframen. Door dwarsschotten met schuifdeuren zijn de afdeelingen gescheiden, de coupé's on derling door half-hooge schotten, terwijl een doorloopende middengang alle cou pé's in 'tweeën verdeelt. In eiken wa gon kunnen 93 reizigers plaats nemen. Voor lezers met een knobbel voor tech niek laten wij nog deze gegevens vol gen: De rijtuigen zijn voorzien van eenWes- tinghouse-snelrem met een Svenska-rem- versteller, die voorzien is van tweedeelige remblokken volgens den internationaal voorgeschreven vorm. Verder treft men twee noodremkleppen met kastjes onder tegen den kopwand aan. De stoomverwar- ming (systeem Engels) is regelbaar voor elke afdeeling; aan eiken kopwand bevin den zich twee kranen, een met twee deelige en een met één-deelige stoom- koppeling. In elke afdeeling vindt men tegen de rugleuningen in den doorgang twee krukjes „warm matig koud" De electrische verlichting is volgens het stelsel B.B.Ci.; het reguleertoestel is in een kastje in een der closet-afdeelingen opgenomen, terwijl de hoofdschakelaar te gen een kopwand aangebracht, door mid del van een trekker, buiten den kopwand, op de standen „licht" of „duister" is te plaatsen. Aan het onderstel: een dynamo met riemaandrijving van een as en met accubatterij, verdeeld over twee bakken. De wagons worden met ringveerwrijvings- buffers tegen elkaar beschermd. Doordat de rijtuigen een ijzeren ge raamte hebben met opgeklonken plaat ijzeren bekleeding en ijzeren dak, is het gevaar voor ernstig persoonlijk letsel bij eventueele onverhoopte ongelukken aan zienlijk verminderd. Het is ook een sympathiek denkbeeld geweest om door het geheele rijtuig heen pleizierige foto's van onze verschillende steden aan te brengen. Als men nu maar dit en al 'bet andere moois ongerept laat! Want het wekt toch wel eenige er gernis als men hoort dat men op een zeker traject alles wat maar eenigszins los zit, zooals gordijntjes en gordijnstok jes, heeft moeten wegnemen, omdat de reizigers hierop een barbaarsche verniel zucht uitoefenden. Zuid-Beveland in vollen bloei. In denzelfden tijd -dat velen uit ons land en uit den vreemde zich spoeden naar d© Betuwe en de bloembollenrolden, is ook op Zuid-Beveland de schoonheid van het voorjaar geboren. Massa's boom gaarden, tuinen en kweekerijen hebben zich gestoken in bet smetteloos bruids gewaad, dat thans te bewonderen is. Als met tooverslag staat alles in vallen bloe sempracht, die ieder in verrukking brengt. Het is wellicht niet ondienstig voor automobilisten en fietsers, die van de prachtige natuur willen genieten een rich ting aan te geven. De beer G-. Houte- kamer, secr. van „Vreemdelingenverkeer", geeft de volgende route in overweging. Volgt men die, dan valt er van den bloe sempracht wel bet meest te genieten. Uit Walcheren komend, volgt men den dijk naar 's Heerenhoek (derde- dijk rechts vanaf Sloedam), rijdt naar Ovezand en Kwadendamme naar (s Gravenpolder. In plaats vandaar links den weg naar Goes in te slaan, blijft men recht door rijden, door Eversdijk en Biezelinge. Vandaar rechtsaf den Smo-kkelhoek door naar Schore. Over Scborebrug langs den Zand dijk naar Ierseke. Vandaar langs den Post weg over .de Postbrug naar Kapelle. Dit dorp .doorrijden in de richting van Go-es. Den eersten zijweg rechts inslaan waar langs men komt op den weg naar Weme-1- dinge. Dit mo-oïe dorp doorrijden tot men ko-mt aan den vluchtheuvel van den burgemees ter. Verlof vragen dezen te beklimmen, (prachtig panorama.) Van Wemeldinge over den Oosteï-Scheldedijk langs Katten- drjke naar Goes (eindpunt.) Zij1, die in Goes hun to-cht beginnen, doen het best ook eerst te rijden naar den dijk die naar 's Heerenhoek leidt (zie b-cvèn). Middelburg. Het béstuur fier buurtver- eeniging „Nieuw Middelburg" dat bet ini tiatief nam om op den jaardag van Prin ses Juliana een muzikale wandeling te organiseeren, beeft bet Christelijk muziek korps „Oefening na dm arbeid, directeur de beer J. C. F. van Kamer, daartoe uilgenoodigd; terwijl een afdeeling pad vinders ook medewerking toezegde. Te kwart over acht zal bet muziekkorps vertrekken van de yarkensmarkt, en dan d« vojgsodc moi« snmsa; Sortstrad» de Markt, Langedelft, Korte St. Pieterstraat, Giststraat, Molstraat, Koepoortstraat, Mo lenwater, Veersche Singel, Jac. Cats-straat, Julianastraat, Hendrikstraat, Zacharias Janssenstraat, Emmastraat, Wilhelmina- straat, Jac. Catsstraat, Jasmijnstraat, Le liestraat, Koepoortbrug, Molenwater, Bree, Balans, Abdij, Koorkerkhof, Wal, Groen markt., Lange Burg, Markt, Langeviele en ontbinden bij bet Militair hospitaal. In de Wilbelminastraat, in de Abdij en op de Marat zal worden halt gehouden. Goes. Woensdag a.s. 30 April hoopt de Harmonie „Hosanna", ter gelegenheid van den jaardag van H.K.H. Prinses Juliana een concert te geven op de Groote Markt alhier, des avonds van 8 tot 10 uur. Het programma luidt: 1. a. Wilhelmus; b. „Prinses Juliana- marsch", van Erp; 2. Ouverture sur des motifs de l'opéra „Norma", Jos. Kessels. 3. „In Lausicher Nacht" Walzer, E. Zieh- rer. 4. „Fantaisie Pastorale", S. Vlessing. Pauze. 5. „Chantecler" marsch, Blanken burg. 6. „Ouverture Symphonique", De- neufbourg. 7. a. „Pamis Anglicus" (trom bone solo), Cesar Franck; b. „The Song That Reached My Heart" (piston-solo), Jordan. 8. „Grande Marche No. 4", De- neufbourg. 9. „Flying Eagle" marsch, Blankenburg. Met dank maakt het bestuur van de Z.-B. Dorcas melding van de ontvangst van een gift van f 100 van wijlen Mej. M. W. van Heel, die vele jaren met toe wijding en liefde voor die vereen, werk zaam was. Zaterdag j.l. werd door den moder nen Bestuurdersbond en de afd. Goes der S.D.A.P. een onderhoud met B. en W. aangevraagd, omdat naar de meening dezer organisaties de werkloosheid zóó groot was geworden, dat ingrijpen der Overheid noodig was. Geantwoord werd, dat, waar een der wethouders afwezig was, dit onderhoud op Vrijdag 2 Mei zou kunnen plaats hebben. Dit was niet naar genoegen van ge noemde organisaties. Althans vanmid dag kwamen twee afgevaardigden den Burgemeester meedeelen, dat er niet lan ger gewacht kon worden. De Burgemeester antwoordde, dat B. en W. de heeren Vrijdag wenschten te ontvangen. Tevens verzocht hij vooraf een lijstje te mogen ontvangen van de werkloozen, opdat dan zou kunnen blij ken, hoe groot hun aantal inderdaad is en voor wie van hen hulp noodig is. Tijdens dit onderhoud demonstreerde een aantal personen op de Markt voor het Stadhuis. Hoevelen van hen inderdaad werkloos waren, viel natuurlijk moeilijk uit te maken. Vlissingen. De Emmabloem-collecte heeft hier Zaterdag f 1016 opgebracht. Zaterdag reed op den Singelweg een motorrijder tegen een boom aan. De man, die slechts licht gewond was, verkeerde onder drankinvloed en werd naar het politiebureau overgebracht. De politie maakte proces-verbaal op tegen een schipper, die een zijner collega'b waarmede hij „uit" was, van zijn porte- monnaie beroofde. Borsselen. Door B. en W. is opgemaakt een alphabetische aanbeveling voor ge meentesecretaris1. G. A. Haringman, C-olijnsplaat; 2. F. W. J Immink, B-ors- sele. Uitslag van den wedstrijd gehouden op 2en Paaschdag. Personeele Baan: 1 S. Meulpolder 3191/2 P-; 2. P. Karelse 336 p.; 3. J. v. Liere 3411/4 p.; 4. Ci. de Krijger 369 p.; 5. Jac. de Bue 375 p; 6. Jan Melis 3381/2 p.; 7. H. de Kok 390 p.; 3. M. van Sabben 392 p.; 9 L. Maas 400 p.; 10. W. Dekker 406 p.; 11. J. v. d. Ende 440 p., 12. W. van Schaik 441 p.; 13. J. B-ras 450 p.; 14. J. Paar- dekooper 459 p.; 15. Joh. de Smidt 4311/2 p.; 16. A. Melis 434 p.; 17. Joh. Walhout 504 p.; "18. J. de Smidt 540 p.; 19. Ai van Liere 5531/2 p. Vrije baan: 1. L. Maas 120 p.; 2. S. Meulpolder 120 p.; 3. J. van de Ende 119 p.; 4. L. Nieuwenhuize 119 p.; 5. Joh. Walhout 119 p.; 6. P. Karelse 119 p.; 7. Van Eenennaam 119 p.; 3. J. Rottier 119 p.; 9. G. Smit 119 p.; 10 C. de Krijger 118 p.; 11. A. Melis 118 p. Eerebaan. No. 1, C. de Krijger met 96 p.; no. 2, Joh. Walhout met 95 p. Staande Baan. No. 1, P. Karelse met 55 p.; no. 2, J. van de Ende met 51 p. Arnemulden. Vrijdagavond werd in de openbare school een vergadering gehou den van de Chr. Werkliedenvereeniging. De voorzitter, dhr J. Crucq, hield na de gebruikelijke opening een inleiding over het voornaamste punt der agenda „Her ziening Reglement van het Ziekenfonds", dit in verband met de op 1 Maart 1930 in werking getreden ziektewet. Door deze herziening wordt art. 5 nu zoodanig ge lezen, dat de leden een wekelijksche con tributie van 2 cent per maximum ver zekerde gulden uitkeering betalen plus 1 cent voor den bode. Daar nu deze vereeniging door de inwerking tredende Ziektewet gedeeltelijk van haar taak ont heven wordt, en zij nu een aanvullend karakter krijgt, wordt Art. 7 als volgt gewijzigd en gelezen: a. De uitkeering bedraagt per lid 20 pCt. van zijn weekloon of ten hoogste het maximum verzekerd bedrag per week, indien bedoeld lid uitkeering van de Ziek tewet geniet. Zij die bij ziekte onder bovenbedoelde omstandigheden meer dan 20 pCt. van hun loon in ontvangst ne men kunnen worden gestraft met inhou ding van één week, bij herhaling met twee weken uitkeering. Een en ander te verrekenen bij het eerstvolgend ziekte- of ongeval, waarvoor uitkeering wordt b. Een lid dat na een maand of meer werkloos te zijn geweest en dientengevol ge buiten de uitkeering der wet valt en ziek wordt ontvangt van dit zieken fonds per week 2 maal zijn maximum verzekerd bedrag als uitkeering over ten hoogste 13 weken. Wanneer een lid onder de Ziektewet vallende drie dagen of minder ziek is en dus onder de Ziektewet geen uitkeering ontvangt, zaf hem hoogstens twee dagen f 2 per dag uitgekeerd worden uit de kas der vereeniging. Daar er in deze gemeente verschillende personen zijn, die niet onder de Ziekte wet vallen, zooals visschers en anderen, en alsdan ook geen aanvullende uitkee ring behoeven, is aan dit artikel 7 let ter c bijgevoegd: Een lid, buiten de Ziek tewet vallende, kan zich bij dit zieken fonds verzekeren voor een maximum uit keering vanaf f 12 per week. gedurende 26 weken tegen de in artikel 5 genoemde premie. De daguitkeering zal berekend worden door de weekuitkeering te dee- len door zes. Na eenige discussies werden de wij zigingen van de artikelen 16 tot 22 goed gekeurd, de resultaten hiervan zullen Sep tember 1931 nader onder het oog wor den gezien. Door dhr G. Boone werd voorgesteld een zeker bedrag aan de kas te ont- Érekken en dit onder de leden te ver- deelen in verband met deze nieuwe re geling, welk voorstel werd verworpen. Meliskerke. Woensdag vergaderde al hier de gemeenteraad voltallig. Ingeko men o.a.: verslag der Comm. tót wering van schoolverzuim (één niet-geoorloofd verzuim is behandeld); verslag der Com missie voor Plaatselijk schooltoezicht; 'n beredeneerd verslag van den toestand in de gemeente over 1929. Voor (kennisgeving aangenomen: Een verzoek van de Ghr. Besturenbond, om aan te sluiten bij het werkloosheidsbe sluit 1917. Nadat de voorz., dhr de Korte en weth. de Buck hierover hun meening hadden gezegd, werd het verwezen naar B. en W. Verder kwam in behandeling de door B. en W. voorgestelde verordening op de heffing en invordering van rechten we gens bijdrage enz. in de kosten, bedoeld in art. 21 der Besmettelijke ziektenwet 1928. Met algem. stemmen aangenomen. Vervolgens komt aan de orde het vast stellen van het vermenigvuldigingscijfer voor het belastingjaar 19301931. B. en W. meenen dit te moeten verhoo- gen; vorig jaar was dit 1.3 en het laat zic'h aanzien, dat de dienst 1929 mét een zeer klein batig saldo zal sluiten en ver der lettende op het ongunstige landbouw jaar in 1930 zal het cijfer 1.5 misschien wel 1.6 moeten zijn. Dhr Huysman zegt: in onze gemeente is er veel gemengd bedrijf in den land bouw en daardoor is het mogelijk elders ongunstiger. Bovendien is dit het laatste jaar onder de oude regeling. Dhr de Kqrte zegt: de cijfers en mo tieven van B. en W. zijn moeilijk aan vechtbaar, doch met 1.5 wil hij het wa gen. Dhr de Buck merkt op: JB. en W. zouden niet gekomen zijn met een hoo- ger cijfer, als de inkomens even 'hoog ge bleven waren. De voorz. herhaalt, dat de inspecteur der Belastingen is geraad pleegd en die geeft de inkomens niet hooger op. Ook de andere heeren vinden tenslotte 1.5 goed, zoodat met algemeene stemmen dit wordt vastgesteld. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. in verband met 'n schrijven van Janus Wisse en anderen alhier, om den Koudekerkschen weg geheel van gemeentewege te verharden, voor kennisgeving aan te nemen en niet verder te gaan dan een vorig besluit, om 40 pet door belanghebbenden te doen be talen. B. en W. meenen, dat dit besluit bil lijk is en verder gaat dan in eenig ander geval zou worden gedaan. De gemeente- financiën eischen een voorzichtig beheer. Dhr de Korte wil nog verzoeken allen 25 pet te laten betalen. Dhr Huysman zegt: de vorige keer is een tegemoetko mende houding aangenomen door den Raad. Dhr Dekker vraagt: kan het niet met goedkooper materiaal? De voorz. spreekt dit tegen. Dhr Holthuijsse wil het laten rusten. Belanghebbenden willen alles ontvangen. Dhr de Buck zegt: het particulier ini tiatief moet in dezen ook intact blijven. B. en W.'s voorstel wordt z.h.st. aange nomen. B. en W. komen weer met het voorstel, om het bestaande gemeentehuis te repa- reeren. Het gemeentehuis is zeer primi tief, herstelling is noodzakelijk en ook is meer gerief nöodig. De muren moeten hersteld worden en meer ruimte is noodig. Eveneens behoor lijke kasten voor het archief. Ook een W.C. moet aangebracht worden. B. en W. hebben een onkostenbereke- ning doen opmaken, begroot is f 600. Alle leden vinden dit voorstel een mooi plan en zouden deze verbetering willen aanbrengen. B. en W. krijgen opdracht het nader uit te werken en overleg te ple gen over de uitvoering. Het kohier hon denbelasting wordt vastgesteld op f 50 voor 20 honden. Verder wordt goedkeu ring verleend aan de rekening Armenwe zen, dienstjaar 1929. Wederom komen B. en W. met een voorstel in verband met de Drankwet. In Meliskerke mogen twee vergunnin gen zijn, één vergunning is echter maar uitgegeven. B. en W. stellen voor het m®»Mna op ééjj te bepalen, niet omdat er drankmisbruik geconstateerd kan worden, doéh een tweede vergunning is overbodig. Z.h.st. aangenomen. Tenslotte stellen B. en W. ook nog voor een algemeene regeling te treffen voor het verleenen van subsidie bij het verhar den van wegen in de gemeente. In de gemeente Meliskerke zijn nog vele wegen, die voor verharding in aan merking komen; als nu het particulier initiatief in dezen voorgaat, willen B. en W. dit goede streven steunen en een ze ker bedrag uit de gemeentekas beschik baar stellen en wel 30 pet dQr_totale kos ten benevens het onderhoud in lateren tijd. Mits voldaan wordt aan de eischen die B. en W. stellen (materiaal, kwaliteit en als de wegen uitkomen aan bestaande straatwegen). Bovendien moet alles door B. en W. worden nagegaan en goedge keurd. Ook dit voorstel vindt algemeen bijval. Weth. de Buck spreekt hierover zijn blijdschap uit. In onze gemeente is hier een achterstand, die moet worden inge haald. Goede verkeerswegen zijn econo misch en brengen meer resultaat. De landbouw kan zonder goede verkeersmid delen niet floreeren. Een landbouwbelang is in Meliskerke een gemeentebelang. Straks krijgen de kombewoners bij het aanbrengen van electriciteit en misschien ook waterleiding een grootere kans om billijk geholpen te worden. Dit voorstel is meer voor de menschen van buitenaf, ofschoon dicht hij de kom ook nog wel wegen kunnen verhard worden. Met al gemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vestigt dhr Koppe- jan de aandacht op het goed schouwen van wegen en voetpaden. Dhr Matthijsse brengt een woord van dank aan B. en W. en aan het Burger! Armbestuur voor het beginnen dezen winter met het effenen en herstellen van aarden wegen. Dit werk wordt zeer op prijs gesteld. Ook vraagt dhr Matthijsse nog naar de nieuwe ligger van de voetpaden. B. en W. deelen mede, dat men is begonnen om het op kaart te brengen, doch deze mo len draait langzaam. De voorz. brengt nog een woord van dank aan allen, voor de eendrachtige sa menwerking. Dezen dag zijn in onze ver gadering belangrijke besluiten genomen. Hij' sluit de vergadering en gaat voor in dankgebed. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Utrecht (Neder! Protestan tenbond), D. A. Hoekstra te Zierikzee, W. de Voogd van der Straaten te Nieu- wenhoorn en dr P. Glas te Boskoop. Bedankt voor Wilsum, A. .M. den Oud- sten te Elburg. Voor Wapserveen, C. A. Schenk te Berkhout. Aangenomen naar Haarlem, K. H. Mis- kotte te Meppe! Naar Oost- en West- Souburg, L. C. Spijkerboer te Welsum. Naar Dokkum, C. A. Schenk te Berkhout. Naar Tholen (toez.), H. K. Wolfensber- ger te Noordeloos. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Hilversum, J. W. Geels te Apeldoorn en P. J. de Bruin te Vee- nendaa! Te Rotterdam-West, K. Groen te Nieupoort en A. H. Hilbers te En schedé. Beroepen te Nieuw-Vennep (als voorg.), D. L. Aangeenbrug te Sassenheim. Geref. Gemeenten, Beroepen te Aagtekerke, A. de Blois te Dirksland, Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Groningen, A. van Strien, leerend ouderling te Goes. Tholen. Zondagmiddag nam Ds K. P. Datema afscheid van de Ned. Herv. Kerk alhier. De kerk was tjokvol; o.a. werden opgemerkt de predikanten Rootselaer van Poortvliet, de Bres van St.-Maartensdijk, Moerman van Stavenisse en de Gids van Oud-Vossemeer. Ds Datema had tot tekst Openb. 22:21: „De genade onzes Heeren Jezus Christus zij met u allen: amen". In verband hiermede werd gehandeld over: le. de beteekenis der genade; 2e. de algenoegzaamheid der genade; 3e. de heerlijkheid der genade en ten laatste de onmisbaarheid der genade. Het thema der predicatie was, dat men moet kennen een onderwerpelijke kennis der waarheid, indien men deze voorwer- pelijk wil bezitten. Velen hebben tegen woordig Jezus of de genade, en Jezus of de genade heeft hen niet, velen zijn nog Roomscher dan Roomsch. In zon derheid in de scheurkerken denkt men direct den Geest te bezitten, terwijl indien men daar 3 woorden kan spreken men wordt aangezien voor een profeet. Door het geheele Eiland, aldus spr., heb ik het aangezegd, dat men zonder de genade van Jezus Christus, niet kan za lig worden en zij, die hiervan niet zullen willen hooren, zullen gewis ter helle zinken. De Heere Jezus moet ons een en al zijn; aan Zijn heerlijkheid is wel een begin, doch geen einde. Zonder gena de kan niemand het stellen. Grijpt dit dan aan indien gij dit in uw hart gevoelt. Daarna dankte spr. den kerkeraad voor al de liefde en medewerking; vervolgens werden toegesproken Kerkvoogdij, Nota belen, Ringbroeders, Onderwijzers der O. L. S., Voorlezer, Organist, Koster, Stok man, Orgeltrapper en Collectanten en de burgerlijke Overheid en daarna de ge meente. De scheidende leeraar werd toegespro ken door den consulent, ds de Gids, als vriend en namens zijn gemeente en col lega's, waarna de, president-kerkvoogd, dhr W. M. Geluk, een woord van dank sprak en memoreerde den zuiveren gi'ond- slag van het woord, door hem gelega. Staande zong de gemeente haar leer aar toe Ps 121: 3. Na den dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid ds Datema en echt- genoote de hand te drukken ten afscheid. Auto te water. Chauffeur verdronken. Passagier gered. In den nacht van Zaterdag op Zondag is aan de Ruysdaelkade te Amsterdam een auto te water 'gereden. Een jeugdige chauffeur reed in dat deel der stad met een passagier, toen hij op de brug nabij de Hobbemakade tege moet gereden werd door een anderen auto. Naar het schijnt heeft de vrij zwa re mist, die over de stad hang, het uit zicht dermate belemmerd, dat de chauf feur den anderen auto eerst op het al lerlaatste oogenblik opmerkte. Teneinde de botsing te voorkomen, zoo is de on derstelling, schijnt hij toen zijn stuur met een ruk te hebben omgegooid, met het gevolg evenwel, dat hij op het trottoir terecht kwam en tegen de brugleuning opreed. Dit moet met zulk een kracht zijn gebeurd, dat de leuning bezweek en de auto in het water stortte. Enkele late voorbijgangers, die 'het on geluk zagen gebeuren en zelf geen hulp konden verleenen, renden naar een per ceel op de kade, waar zich een brand schel 'bevindt. Zij trokken de schel af en op dit alarm rukten de motorspuit met den ladderwagen en een tweede motor spuit uit. Er bleken zich in de taxi twee perso nen te bevinden. De chauffeur en een passagier. Laatstgenoemde bleek, hoewel hij wel water had 'binnen gekregen, er nog goed te zijn afgekomen. Hij was, toen hij op het droge was gehaald vol komen bij bewustzijn en is er, zoo snel hij kon, op eigen gelegenheid vandoor gegaan. De chauffeur, een jongeman van 24 ja^ ren, was echter verdronken. Feestgebouw te Bussum afgebrand. Te Bussum is het beken de gebouw Concordia afgebrand. Er was juist een groot Indisch feest gevierd ten bate van het Roode Kruis. Om drie uur Zaterdagnacht waren de laatste bezoekers weggegaan, om half vijf de kellners en even later deed de heer Padberg, de directeur, de laatste ronde. Omstreeks half zes werd de brand ont dekt. De rijwillige- en politie-brandweer tast ten het vuur met twee motorspuiten aan en slaagden er in, de voorpui, de zijmu ren en een deel van de bovenverdieping te behouden, terwijl tevens kon verhin- De nieuwe burgemeester van Oud-Vossemeer de heer Hamer, met' familie en raadsleden op het bordes van het raadhuis. Boven (met ambtsketen) burgemees ter Hamer, naast hem (links) zijn a.s, vrouw, daarnaast Weth. de Wilde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2