BEïïïESJWiilMO." ISmOTflEKSSO- Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Scheepstijdingen. Radio-nieuws Marktberichten. Met bijzondere zorg Rechtzaken 4» Om ze Drogisterij! Advertee Prijsverlaging Uit den Vlissingschen Raad w. z. vi Vraagt prijs aan Uw leverancier, waar niet ver krijgbaar proef 50 Ko. irr-et fsfc'i k f 8.50 en nat onderctaanden voede tif.v r9 75 po-twissel, Volledig dagrantsoen voor kuikens van 1-30 dagen oud, daarna uitsluitend „Kunstkorrel", ver kruimeld. Vakmenschen getuigen de groei is ongeëvenaard. Prijs 5 Ko. f 2.40, 10 Ko. f 3.90, 25 Ko. f7.90. 50 Ko. f 14.50; in iederen zak be vindt zich onderstaand kuiken droogvoederbakje. Wij maken speciaa! opmerkzaam dat de Kunst korrel" niet enkel is een bloote samenvoeging van ochtendvoer en graan, maar een uitgebalancee d vitaminrijk voeder van grooter waarde, waarvan het pluimvee 20% minder noodig heeft en 30° 0 méér en grooter eieren legt van den allerfijn sten smaak, daar de „Kunstkorrel" alleen ideale grondstoffen en geen vischmeel bevat. Zoo gebruikten b.v. de kippen gedurende den 10en Nat. Legwedstrijd Rijksinstituut Beekber en 51.4 gram Standaard Ochtendvoer plus 63.3 gram graan; dus te samen 114.7 gr. per kip, per dag. De eiarproductie was gemiddeld: Barnevelders 145.5 en W, Leghorns 198.3 per kip, per jaar. Daarentegen gebruiken de kippen gevoederd met uitsluitend „Kunstkorrel" gem, slechts 95 gr-m per dag en legden gem.: Barnevelders 227.3 en W. Leghorns 264 eieren per kip, per jaar. Dus bij 20% minder voedergebruik 81.8 eieren méér bij Barnevelders en 65.7 eieren méér bij W. Leghorns of een meerwinst van gemiddeld f 4.80 per kip, per jaar. Khaki Campbell eenden legden gem dde d 335.6 eieren per eend, per jaar en in 472 op eenvolgende dagen gem. 425 eieren per eend, bij een verbruik van gemiddeld 130 grom „Kunstkorrel" per dag. „Jeugd met C.O. opgevoed, die record-wonderen doet". Vraagt gratia BrochureI Let op ons Loodje, er zijn veel namaaksels t SBERTELS^k^SAMSTERDAM Octrooi reeds verkregen in België.Canada.Engeland. Frankrijk.ltalië. Hongarije. Polen. Spanje.Zuid-Afrika. ken. De correspondentschappen werden uitgebreid, in Indië werd een en ander bereikt. Te Utrecht werden 100 nieuwe le den aangeworven. E,en zeer groot aantal geschriften werd in het afgeloopen jaar verspreid. Het jaarverslag werd na eenige bespre king goedgekeurd. De penningmeester, de heer H. F. Braam van Nijverdal kon een batig saldo vermelden van ruim f 1500. Hij werd gedéchargeerd. De aftredende bestuursleden, de hee- ren J. Beukenkamp, K. Kruithof, L. F. Duymaer van Twist en H. A. Beuken kamp werden hij acclamatie herkozen. De benoeming van. Mr Noteboom tot be stuurslid werd goedgekeurd. Bij de rondvraag werden verschillen de methoden .aan de hand gedaan ten dienste van den arbeid van den Bond. Cor respondenten kunnen in het boekje met aanwijzingen, dat zij van het bureau vau den Bond ontvingen, alles vinden wat zij ten nutte van hun arbeid voor den Bond moeten weten. De heer Rijper, de nieuwe Biondspropa- gandist, deed eenige mededeelingen om trent zijn arbeid en de resultaten daar van. Daarna werd de jaarvergadering ge sloten en de bestuursvergadering voort gezet. Een breed debat over een on dergeschikt punt. De water leiding. Scheidsgerecht. Belasting Rioleering. Di versen. De Raadsleden waren tegen gistermid dag weer in gewone maandelijksche ver gadering bijeengeroepen, om de belan gen hunner stad te bespreken. Veel be langrijks bevatte de agenda niet, waar om ze dan ook in een paar uur was afgewerkt. De Vlissingsche Gemeenteraad verstaat echter ook bijzonder goed de kunst om over onbelangrijke zaken ongehoord lang te praten. Speciaal enkele leden hebben bet in de breedsprakigheid ver ge bracht. Zoo waren er adressen van de hee- ren F, v. d. Hart en L. v. d. Heuvel, die van B. en W. (tot wier bevoegd heid dit volgens de verordening alleen behoort) geen dispensatie konden ver krijgen van art. 23 der Bouwverorde ning. De voorzitter en weth. M. Laernoes toonden aan, dat B. en W. hier niet anders konden bandelen. De eerste voeg de er aan toe, dat B. en W. heuscb voor hun plezier geen neen zeggen. Lie ver zjjn ze de menschen ter wille. En de laatste gaf in overweging, als de Raad dan anders wil, de betrokken bevoegd heid maar aan B. en W. te ontnemen. Enkele Raadsleden waren met B. en W, van meening, dat er in de gegeven omstandigheden niet anders te hande len viel, hoezeer het hun ook speet. Hun rechtsgevoel was niet gekrenkt. Be socialisten (S.D.A.P. en. S.P.) dach- 'ka eébist affiiess Er is een maal zij het dan bij vergissing aan een groot lichaam als de Mij. Zee land ontheffing verleend. Welnu, dan moet de gemeente ook deze klein- industriëelen ter wille zijn. In ieder geval werd op uitstel aangedrongen. Dhr Berger meende, dat er dan wel een mouw aan te passen zou zijn, wat de wet houder van publieke werken voor één der adressanten weer niet mogelijk achtte. In ieder geval zoo zei dhr de Meij zijn de adressen aan den Raad gericht en deze heeft dus het recht er in deze vergadering nog niet op te be slissen. De Raadscommissie ad hoe kan dan ook nog trachten er iets op te vin den. Aldus geschiedde. Verder is en dit is zeker een meer belangrijk punt, waarover echter niemand het woord voerde een commissie be noemd, die het waterleidingvraagstuk, daar binnen afzienbaren tijd de conces sie aan de tegenwoordige maatschappij afloopt, zal hebben te bestudeeren. Van soc.-dem. zijde is in den Raad reeds vaak het pleit gevoerd voor het tot ge meentebedrijf maken der waterleiding. Daaraan zal dus nu wel behoorlijk aan dacht worden geschonken. Het scheidsgerecht voor de ambtenaren is nu ook samengesteld. Een poging van den heer Rorije om daarin het arbeiders element sterker te maken mislukte. De factor voor de gemeentelijke in komstenbelasting zal voor het nieuwe belastingjaar dezelfde blijven als voor het vorige. Nog altijd is hij vrij hoog (1,58). De socialistische partij deed krachtige pogingen (daarbij gesteund door eenige, maar niet door alle sooiaal-demo- ten) om de slechte bestrating op de Groote Markt te vervangen door tegels of asphalt teneinde de leerlingen eener naburige openbare school aan een be tere speelplaats te helpen. Tegen beide werden echter zulke bezwaren ingebracht, dat er wel niets van komen zal. B. en W. bepaalden zich tot een toezegging, de bestrating te zullen „verbeteren". De rioleering van het stadsdeel ten Noorden van den Singelweg zal geheel moeten worden gewijzigd. Opdracht daar toe is daarom gegeven aan een archi tecten-bureau. Dit gaf den heer de Meij aanleiding tot een minder vriendelijk oor deel over de bekwaamheid van den Di recteur van Gemeentewerken. Indertijd zijn aan dezen functionaris zware eischen gesteld _en is zijn salaris daarmee in overeenstemming gebracht. En nu blijkt, dat voor eenigszins belangrijke werken telkens hulp van buiten moet worden ingeroepen. Wethouder M. Laernoes ant woordde echter, dat uitvoering der rio leering in eigen beheer nog duurder zou uitkomen. Bij de rondvraag werden nog door B. en W. enkele in de vorige vergadering door den heer Berger gestelde vragen beantwoord. Hierbij bleek, dat nog niet alle adviezen inzake zwemonderricht aan schoolkinderen binnen zijn, dat nog geen geschikte voetbalterreinen beschikbaar zijn, dat een uitvoerig rapport omtrent het stichten van een badinrichting door het Groene Kruis aan B. en W. is toe gezonden, die het om advies hebben doorgegeven aan den Directeur van Ge meentewerken en dat de beruchte Spui- boezem alleen dan gedempt kan wor den als een even groote wateropper vlakte elders in Vlissingen ter beschik king wordt gesteld, welke eisch van den Polder Walcheren financieel onuitvoer baar is. Geen vluchthaven aan het Zijpe? Men schrijft aan de N. R. Crt. Dezer dagen is de grond in den Stoof- polder te Bruinisse, die "Sloor het rijk was onteigend voor den aanleg van een vlucht haven aan het Zijpe, wederom verpacht. Van het maken van deze haven schijnt dus vooralsnog niets te komen. Op de Waterstaatshegrooting 1930 was voor den aanleg reeds een post uitgetrokken, doch sommige Kamerleden hebben daartegen toen bezwaar gemaakt, voornamelijk, om dat, wanneer mettertijd de verbinding Schelde-Rijn volgens het plan-Van Ko nijnenburg tot stand mocht komen, de vaarweg niet meer door het Zijpe zal voeren. Kampioensrit Op 3 Mei a.s. houdt de Motorclub Zeeland voor haar leden haar jaarlijksche kampioensrit voor automobielen en motoren. De technische commissie bestaat uit de heeren J. C. Krijger, P. v. Ee Jz. en W. Ch. Louisse. De totale afstand bedraagt pl.m. 400 K.M. terwijl de gemiddelde rijsnelheid 40 K.M. per uur bedraagt. De route loopt over hoofdwegen. Vele mooie prijzen zijn voor dezen rit beschikbaar. Inschrijvingen moeten voor Vrijdagmid dag 12 uur opgezonden zijn aan den heer P. v. Ee Jz. te Goes. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Mei 1930, benoemd tot inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie S. W. Weisfeit, directeur van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Enschedé; bij beschikking van den directeur-gene raal der posterijen, telegrafie en telefo nie is den benoemde Middelburg als standplaats aangewezen. Ierseke, Heden is van hier vertrokken met bestemming naar Engeland het mo torschip „Catharina" van Rotterdam met een partij zaaioesters. Wolpbaartsdijk. Donderdagavond ver gaderde alhier in de leerkamer der Ned. S0, -Se Chr, Bftdio-veresmging, teneinde haar jaarvergadering te houden, die onder leiding stond van haar voor zitter, den heer F. v. d. Vreugde. Nadat het samenzijn op de gebruikelijke wijze geopend was, brachten de secretaris, dhr Van Wijk en de penningmeester, dhr J. Snoodijk hun jaarverslagen uit. De ver- eeniging telt thans 50 leden, De heeren M. Smallegange en G. Heijnsdijk werden her kozen tot bestuursleden en lieten zich die herbenoeming welgevallen. Vervolgens werd gesproken over den gezamenlijken aankoop van electrische aparaten. Ds Van Dijk eindigde de huishoudelijke vergadering met dankgebed en daarna werd een openbare vergadering gehouden om den Goessehen uitzendavond te be luisteren, die bijzonder in den smaak viel. Muziek, .zang, en de beide sprekers warren duidelijk te volgen. Na afloop hier van sprak de eere-voorzitter, Dr J. J. Preuniger nog een opwekkend woord om aan te sporen tot meerdere deelname aan den zegenrijken arbeid der Chr. Radio- vereeniging. Oud-Vossemeer. Gistermiddag werd de nieuwbenoemde Burgemeester, de heer J. G. Hamer, geinstalleerd. Om 12 uur arriveerde de heer Hamer met familie te Tholen, waarna hij zich met de zijnen begaf naar de grens zijner gemeente, waar hij werd verwelkomd door de heide wethouders en den Raad van Oud-Vossemeer. Daarna nam hij en de Wethouders plaats iu een gereedstaande landauer, bespannen met 2 paarden ,pn het verdere gezelschap per auto, waarna men te circa half twee te Oud-Vossemeer aankwam. Een groote schare belangstellenden, be nevens het muziekgezelschap en de schoolkinderen stonden in de Molenstraat opgesteld. Onder de fanfares der muziek werd naar het gemeentehuis gereden, waar opgemerkt werd de burgemeester van Tholen, Mr A. J. van der Hoeven. Nadat het besluit van benoeming was voorgelezen, werd de heer Hamer door 2 raadsleden binnengeleid, waarna weth. de Wilde hem na een hartelijke installatie- rede den ambtsketen omhing. Na dank te hebben gebracht aan H.M. de Koningin, den minister en Commissa ris der Koningin en aan den heer De Wilde voor zijn hartelijke woorden, riep de heer Hamer, de medewerking in van Raad en van Ambtenaren der gemeente, en zeide hij toe, de belangen der gemeen te te zullen bevorderen en voorstaan en al zijn krachten te zullen aanwenden, tot bloei en welvaart van Oud-Vossemeer en bevolking. Met de bede, dat Gods zegen moge rus ten op deze gemeente, aanvaardde hij zijn ambt. Vervolgens sprak nog het raadslid, de heer Heijboer. Op het bordes "hield de burgemeester een korte toespraak tot de bevolking, waarna hij door de schoolkinderen werd toegezongen. Daarna werd gelegenheid ge boden met hem kennis te komen maken, waarvan velen gebruik maakten. Vosse- meer heeft zijn nieuwen burgervader op waardige wijze ontvangen. In den namiddag werden de schoolkin deren getracteerd en gaf de muziek eenige nummers op de kiosk. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Soest, W. Rijnsburger te Polsbroek, D. J. v. d. Graaf te Ede en Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Beroepen te Bennekom, J. E. Klomp te Ede. Bedankt voor Kockengen, W. Rijns burger te Polsbroek. De particuliere Synode der Geref. Kerken in Zeeland zal worden .gehouden op Woensdag 4 Juni a.s. in de Gerei Kerk te Goes. Pniël. Van Pniël het bekende en bij zeer velen geliefde blaadje van Dr J. H. Gunning J.Hz., verscheen het tweeduizendste nummer. „Dit is zegt de grijze, maar nog al tijd jeugdige redacteur nu wel geen wereldschuddende gebeurtenis en zelfs in onzen feestlustigen tijd geen aanleiding om er een miniatuurjubileumpje van te maken, maar 'tis toch voor mij, en mis schien ook wel voor enkele mijner lezers, een feit om er even met een dankbaar hart bij stil te staan." Zoo is het. Wij wenschen den ouden redacteur met zijn jonge hart, die nu al 39 jaar dit blaadje bijna alleen vult en zoo als we tot ons genoegen zagen nog volstrekt geen plan heeft er mee uit te scheiden, dan ook van harte geluk. Dr Gunning laat in „Pniël" altijd een eigen geluid hooren. Hij is en dat is geen gering voorrecht altijd f r i s c h. En hij is bij alle verandering altijd in zooverre zichzelf gelijk gebleven, dat hij steeds en met groote warmte, het pleit blijft voeren voor de eenheid van al len, die Jezus Christus als hun Zalig maker erkennen. En dat is óók noodig. MIDDELBURG. Omtrent den eventueelen kerkbouw der Geref. Gem. kan „De Blanier" het volgende mededeelen: De Provinciale Bibliotheek, heeft besloten als de nieuwe kerkbouw doorgaat, het tegen woordige kerkgebouw met alles wat er bfj- behoort tegen taxatieprijs over te nemen. Het terrein waar de kerk op staat, heeft vroeger als tuin en koetshuis bij het patri ciërshuis in de Langedelft, nu de bibliotheek, behoord. Ds biVioiheeJs is bang, 3st, mocht de kerk verkocht worden, dit gebouw in han den zal overgaan van iemand, die er een garage of zoo iets van maken wil, waardoor het brandgevaar, voor het schoone biblio theekgebouw met haar 60.000 boeken, ïeer groot zal worden, te meer daar het aan de kerk paalt. "Ook wordt de bibliotheek te .klein, zoodat de kerk goed voor dit doel kan ingericht worden. Zondag 27 April. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Luuring van Oudwoude, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg nm. ds Steinz. Westkapelle, vm. leesdienst, nm. ds Reus. Zoutelande, vm. leesdienst, nm. ds v. Evert Oost-Souburg, vm. ds v. Evert, nm. ds Hartjes. Serooskerke, vm. en nm. ds de Kluis (Bed. H. Av. en Dankz.). Kats, nm. ds v. d. Most v. Spijk. Tot Directeur van de Bijzondere Kweekschool voor onderwijzeressen „De Christelijke Normaalschool te Zetten" is met ingang van 1 September benoemd de heer G. Kalsbeek te 's Gravenhage. Vrachtauto in brand. Gistermid dag te opistreeks 5 uur heeft een auto te Ede een vrachtauto, die een partij eieren vervoerde aangereden, waardoor 'deze laatste tegen een boom reed en in brand vloog. De drie inzittenden van den vrachtauto werden licht gewon'd. De luxe auto, waarvan het rechter achterspatbord beschadigd is, heeft zijn weg vervolgd alsof er niets gebeurd was. Twee arbeiders door het he melvuur gedood. Gistermiddag sloeg tij dens bet hevige onweer de bliksem in de boerderij van den heer D. te Oostwold ge meente Leek, met het droevig gevolg, dat de zich in de boerderij aan het werk bevindende Rietdekkers Hofsteen, gehuwd en 40 jaar uit Enumatil en S. Solsuma 60 jaar en on gehuwd wonende te Tolbert door het hemel vuur werden getroffen. Zij waren op slag dood. Drie meisjes en een man, die zich even eens in de boerderij bevonden werden door den bliksem bewusteloos geslagen. Er ontstond een begin van brand, dat ech ter spoedig kon worden gebluscht. Een granaat op een vuilnis bak. Je Haarlem vond een voddenkoopman op een vuilnisbak een ontplofbare granaat. Hij bracht het gevaarlijke voorwerp naar het politiebureau, waar de politie zorgde, dat het in handen van den commandant van de militaire politietroepen kwam. Stoomvaart Mij Nederland. J. P. COEN, uitr., 24 Belawan. RADJA, uitr., 25 te Bombay. RIOUW, thuisr., 24 Padang. PRINSES JULIANA, thuisr., 25 v. Genua. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. ENTERPE, 25 v. Amst. n. Kopenhagen. HERMES, uitr., 24 te Cartagena. Programma van Zondag 27 April. HILVERSUM, 1071 M. 9 uur Gramo- foonplaten. 10.15 Concert. 12.40 Concert door het Avro-octet 11.15 Opwekking tot deelneming en medewerking ter vie ring van Goodwill-day (Dag van Goeden wil) op 18 Mei. 2—2.30 Boekeinhalfuur tje. Dr P. H. Ritter Jr over Guido Ga zelle. 2.30—3.15 Concert. 3.153.45 Pi ano-recital. 3.45—4.30 Vervolg concert. 6.30 Kerkuitzending vanuit het gebouw van den Ned. Prot. Bond te Heemstede. 8.15—9.15 Aansluiting van het Concert gebouw te 'Amsterdam. 9.15 Feestconcert ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" te Haarlem". HUIZEN, 1875 M. 8.25-9.20 N.G.R.V. Morgenwijding, ds v. d. Wolf te Bussum. 10 R.K. Hoogmis. 12.30—1.30 Concert. 5.20 N.C.R.V. Kerkdienst. Ned. Herv. kerk Pernis. 8.05 Concert. Programma van Maandag 28 April. HUIZEN. 8.15 uur Morgenccmcert. 10.30 Korte ziekendienst door Ds W. J. v. Lokhorst, Ned. Herv. predikant te Hilver sum. 11 Lezen van Chr. Lectuur. 12.30 Orgelconcert. 3.25 Lezing over „Kunst mest in den tuin". 3.15 Knipcursus. 4 Ziekenuurtje te leiden door Dr J. H. Gunning J.Hzn te "Bilthoven. 5 Concert. 7 Uurtje voor de rijpere jeugd. 8.10 Uit zendavond. GOES 25 April 1930. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling: Kropsla 3.10 6.20 per 100 stuks. Kleine veiling; Bloemkool 1430, Kropsla 2.506.50, Knolselderij 2.50, Tulpen 0.40, Bloemkoolplanten 0.020.11, Eieren 4.10, alles per 100 stuks. Postelein 40, Witlof 913, Spinazie 47, Wijnpeën 0.70, alles per 100 KG- Wortelen 10—-11, Radijs 4.90—5 70, Ra barber 4.905.50, Prei 7, Selderij 1-803 90 alles per 100 bos. VLISSINGEN. Veiling van 25 April. Brederode 16, ermgaard 910, uien 1 1,5, spinazie 26, kroten 2, wijnpeen 1.5—3, witlof 7—14, postelein 40—50 ct., alles per k.g.aardappelen (oude) 33 36, poters id. 1420 ct. p. 10 k.g, eie ren 43—45 ct. p. 10 stuks; bloemkool 5 37, sla 48,5, bakkruid 3 ct., alles per stuk; radijs 35, selderie 12, prei 7'5 10, peen 1220, rabarber 24,5 ram- manas 5, flieren 57,5, tulpen 2566, narcis 22, gele Margriet 19 ct., alles per bos. Peterselie 1214, zuring 1320 ct beide per kist. KAPELLE-BIEZELINGE, 25 April 1930. Spinazie 1112, Witlof 12, beiden per K.G. Kropsalade 26 per krop, Bloemkool 524 per stuk, Radijs 25 per bos, Tulpen 2—3 per stuk. KORTGENE. Op de veemarkt alhier werden aangevoerd 66 stuks hoornvee, 12 paarden, 5 schapen en 32 varkens. Stand van gistermiddag 751. Stand van hedenmorgen 10 uur. Licht op voor fietsers: Zondag 7 u. 34. Maandag 7 u. 36. bereid, is Genius Wondbalsem een onover troffen middel ter verzorging der huid. Zacht en koel als sneeuw. Geeft de huid een fluweelachtige zachtheid. Genius Wondbalsem, dat helpt tenminste. 25 en 50 ets. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg, werden gisteren de navolgende zaken behandeld: C. M. F. 21 jaar, porder bij het Belgisch Loodswezen, wonende te Vlissingen, verdacht van verduistering van een rijwiel. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Door den ambtenaar van het 0. M. bij het Kantongerecht te Goes, was hooger be roep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter aldaar, waarbij Wj. M. 53 jaar, landbouwer te Biorsselen wegens overtreding van de Motor en Rijwielwet (als bestuurder van een motorrijtuig waarmede over een weg wordt gereden terwijl men voornemens is van richting te veranderen, geen teeken ge ven) werd veroordeeld tot een geldboete van f 3 of 3 d. h. Eisch bevestiging vonnis waar van hooger beroep. L. de C. 26 jaar, koopman te Goes was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor en Rijwiel- wet (als bestuurder van een auto daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze dat de vrijheid van het verkeer wordt belem merd, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. en tot betaling van f 40 schadevergoeding aan J. IJzerman. Eisch bevestiging vonnis waarvan beroep. De ambtenaar van het O. M. bij het Kan tongerecht te Goes was in appèl geko men tegen een vonnis van den Kantonrechter aldaar, waarbij zekere A. C. 48 jaar, kan toorhouder der posterijen wonende te Hoe- dekenskerke, werd ontslagen van rechtsver volging van de hem ten laste gelegde over treding van de Motor en Rijwielwet, n.l. als bestuurder van een motorrijtuig waarmede over een weg wordt gereden, bij het veran deren van richting, geen teeken geven. Eisch bevestiging vonnis van den Kantonrechter. C. G. 19 jaar, arbeider te Oudelande, in voorarrest, verdacht van diefstal van f 150 ten nadeele van J. Meertens te Kwadendamme op 16 Maart 1.1. Verdachte door den Pre sident ondervraagd, erkent, hetgeen hem ten laste is gelegd. De Officier van Justitie is van meening dat verdachte goed moet worden aangepakt, en aangezien verdachte reeds tot tuchtschool straf is veroordeeld geweest, eischt hij een gevangenisstraf van 6 maanden. De verdediger van verdachte, Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes, vond deze straf veel te zwaar, en verzocht de Rechtbank verdachte te straf fen gelijkstaande met de straf die verdachte in voorloopige hechtenis heeft doorgebracht. A. H. de V. 69 jaar, scheepsbevrachter en L. R., huisvrouw van de V., beiden te Ter- neuzen, verdacht dat zij in 1928 te Terneuzen een geldsbedrag van ongeveer f 1625, toe- behoorende aan L. Stoutjesdfjk en C. Houten, welk geldsbedrag zij, of een van 'hen, van voornoemden Stoutjesdtfk in ontvangst had den genomen, om dit voor genoemde eige naren te bewaren, wederrechtelijk zich hebben toegeëigend. Eisch voor ieder 8 maanden ge vangenisstraf. De verdediger van verdachten Mr Tichelman, advocaat te Terneuzen, be pleitte vrijspraak. Uitspraak in alle zaken 9 Mei a.s. Een predikant wegens smaadec hrift voor de recht- b an k. In I onder den reeds geruj kant der Dijkstra, teur, en de nen verhoi ganger dezl danig ongel stond deze! feit, dat bf tot het cis hij uiting trent het Op voorij werd het Getrouwd i J. C.| Driewegen Noordv 1890 Op 3C geliefde Grootoud WlLl ELI2 hunne 40-1 te mogen| Dat zij I mogen g| wensch hunnj Seroosked De Fa| NIJENST dat in de| jaren is Broeder Jonkh LEWE Kloetingel Eenig De begrati te Gronid begraafplJ 1930 der Burgemeesl OostkapellJ gedurende ééf 23 Mei a. s.| inzage ligt wijziging Wegen en Binnen dezen Gemeenteraal tegen de wijz Oostkapell| Burgema J. POPPEl jen Orgel la ons I OrgelJ vervaif niet „Man| Laat «ljn vJ menteif taxatie-; condltf Vraag Lanj amsterdI Haarlem! vel In het Huis| Zuivei Zuivei Wasroi Ki

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2