4 i# Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Radio-nieuws week te loei staan, Scheepstijdingen. New-York 8.48Jfr-2.48$. elzinnigen chool met School" bedeorven, erne en en >r betreft, en. zuiver tusschen chool. met den ssloten dit r heel de nooit uit es op het ;e van de oudig met het onder- ran de ge er terecht, hooi" zou prezen als zich kan ijk worden maar moet Zij' vindt uitgangs- Et tot taak sgezin aan wortelen, ijbel open- schen Ge- voorkomt at en dus opzichte Dat recht a niet ge en Jaar langstelling in het fa- gezin niet leverancier lijk gewor- n van het .an school- rstaan, dat ■kleed; dat blijven en even. Noch school, ze scholen rs en niets die in het tot aller ■agen wor- hulpmiddel taak der bzonde op- 'Chool meer n zij ver iet aanma- e opvoeder en dus de De eerste blijven: on- iit opzicht eggenschap wijs beslist ijstaak, die nige is, die s het juist le kinderen le hoogere wie zich leermees- ontwikke- ■vengoed als mdere ver- ik in onze Laat de den in de envertaling. verlooche- almeer be- eerste taak js; en steu- <n het indi- opvoedings- ons volk. llende rap- Verschoor de namens is, de heer commissie s J. J Im- sns de com- lillen. rekeurd. De __.i 4f- ▼oorz. wenschte Ds Impeta, die over acht dagen tachtig jaar wordt, Gods zegen toe en dankte hem voor wat hij ook in vroeger jaren voor den Schoolraad ,had gedaan. Hierna werden "de voorstellen behan deld. Het bestuur der school te Nieu- wendijk (N.B.) had een voorstel ingediend, dat de Schoolraad er bij de regeering op zou Aandringen, dat kinderen die met vrucht zes leerjaren der lagere school hebben doorloopen, verlof zouden krijgen twee dagen per week een lagere land bouwschool te bezoeken en kinderen die het zevende leerjaar doorloopen hebben en die een lagere land- of tuinbouwschool bezoeken, vrij zijn van leerplicht. Beslo ten werd, dat de Schoolraad zich inzake deze kwestie tot de .regeering zal wen den. In de middagvergadering sprak Ds M. van Grieken van Rotterdam over „Verhoudingen in de schoolwereld onder den invloed van de L. O.-wet 1920", Spr. kwam na een historische inleiding en een definieering van wat de school moet zijn, tot zijn eigenlijke onderwerp, waarbij hij erop wees, dat de school moet uitgaan van de ouders, en er dan drie soorten scholen zullen komen: le de Gonfessioneele school, 2e de school die wereldlijk, zonder belijdenis, 'is inge richt, doch een verlengstuk heeft van re ligie; 3e een school, wereldlijk en gods dienstloos. Wanneer het zoo wordt, dat alle ouders kunnen krijgen de school, welke zij wenschen, dan krijgen we schoolvrede. Dan wordt de school buiten de politiek geplaatst. En dan moeten de onderwijzers geen staatsambtenaar zijn, maar onderwijzers op bijzondere scholen, voor wat ons betreft zijn dat scholen met den Bijbel. De bijzondere scholen zijn thans teveel aan banden gelegd en in veel achtergesteld bij het openbaar on derwijs. Spr. toonde dat met vele voor beelden aan. Die overheid mag niet bepa len, of er op een school een vreemde taal zal worden geleerd of niet. De over heid mag niet beletten, dat de ouders de salarissen der onderwijzers verhoogen of betalen voor een akte. Dat is vrijheids beperking. Er is veel verkregen voor het bijzonder onderwijs, vergeleken bij vroeger, maar we zijn nog niet waar we wezen moeten. Het moet zoo worden, dat de bijzondere school regel wordt en de openbare school, de staatsschool aanvulling is. Er is nog altijd bet gewijzigde Unie-rapport. Er moet gewerkt worden, er is nog veel werk te verrichten. Na de bespreking sprak de voorz. het slotwoord, waarin hij zeide, dat de fun- damenteele fout, die in 1920 gemaakt is, deze is, dat men niet een geheel nieuwe constellatie gemaakt 'beeft op schoolge bied, maar de bijzondere scholen gewoon beeft aangemeten en aangepast aan de openbare scholen. En zoo zijn we gebon den. We hebben geen vrije school en daar moeten we voor werken. Ds Van Grieken heeft vervolgens de vergadering, die zeer druk bezocht was, met dankgebed gesloten. Het dagelijksch schoolge ld e d. 't Thuringsche ministerie van volks ontwikkeling, zoo meldt Wolff uit Wei- mar, heeft een verordening uitgevaar digd nopens de invoering van het gebed in de Thuringsche scholen. Het Ministerie, zoo wordt daarin ge zegd, acht het dagelijksche schoolgebed een vanzelfsprekende zaak in alle klas sen, waarvan de meerderheid (der leerlin gen) tot een der Christelijke geloofsbelij denissen behoort. Het is in strijd met den geest eener democratische grondwet, zoo heet het verder, dat een meerderheid on der do scholieren moet afzien van het beoefenen van hun religieus denken en gevoelen, en dit alleen, omdat een min derheid in de klasse en de onderwijzers zich van het Christendom hebben afge keerd. Onder het voorbehoud, dat aan het zelfbeschikkingsrecht der godsdienstige kerkgenootschappen en aan de geloofs- en gewetensvrijheid van onderwijzers en scholieren daardoor op geenerlei wijze afbreuk wordt gedaan, wordt een Thu- ringsch schoolgebed ter invoering aanbe volen, dat bij het begin en g,an het einde van den wekelijkschen arbeid door leerlingen of onderwijzers moet worden uitgesproken. Er worden tevens vijf ontwerpen gepu bliceerd, waaruit een keus moet worden gedaan. Het Bestuur van de Schoolonderwij- zers-Weduwenbeurs in de Prov. Zeeland hield Woensdag vergadering ten huize van den Inspecteur van het; L.O. in de Inspectie Middelburg, waarbij aanwezig waren de inspecteurs van het L.O. in de inspecties Goes, Middelburg en Neuzen, de heeren J. A. H. Abeleven, Cl. Wit en H. v. d. Weijer, de heeren M. Diieleman te Westkapelle en de Rentmeester, de heer F. de Hullu te 's Gravenhage. Door den Rentmeester werd verslag ge daan over den staat der Beurs, waaruit bleek, dat het aantal leden thans 29 dat der pensioen-trekkende weduwen 18 bedraagt. Aan de weduwen der eerste klasse kon het verloopen jaar f140, aan die der 2e klasse f70 worden uitgekeerd. De rekening en verantwoording over 1929 werd goedgekeurd en vastgesteld evenals de begrooting voor 1930. Benoemd tot onderwijzer aan de Re- hoboth-school te Werkendam de heer P. de Wolf te Veere. De heer J. J. Verlinde, hoofd der Chr school te Othene, is benoemd als hoofd der Ghr. school te Oudewater. Ongelukken. Gistermorgen werd in de ondergrondsche werken van Staats mijn Maurits de 22-jarige mijnwerker K., woonachtig te Grevenbericht, door een in beweging zijnde transportgoot, waar van de kabel brak, meegesleurd en ge dood. De man was Nederlander en onge huwd. Een 9-jarige jongen sprong gistermiddag in de Groote Straat te Maastricht van een melkwagen, terwijl juist een autobus naderde. De chauf feur kon een ongeluk niet meer voor komen en de jongen werd door de bus gegrepen. Toen men hem opnam bleek hij reeds overleden. Te Middelstum is het zoontje van S. onder een melk- auto geraakt. Beide beenen werden den jongen verbrijzeld. In zorgwekkenden toe stand is hij naar het Academisch zie kenhuis te Groningen overgebracht. Op den weg NijmegenGrave reed de heer v. D. uit Overangel tegen een boom onder Wijchen. De auto werd verbrij zeld. De bestuurder v. D. en een der twee inzittenden, de heer G. V., werden zwaar gewond en moesten naar Nijme gen worden overgebracht. Men vreest voor beider leven. Te IJsselmuiden is Dinsdag het 10-jarig meisje K. door een vrachtauto overreden en onmiddel lijk gedood. Een historische penhou der z o ek. De Haagsche recherche is op 'toogenblik op zoek naar een gou den penhouder, in den vorm van een ganzepen. Dit is geen gewone penhouder, maar een stuk van historische waarde, n.l. de penhouder, waarmee het verdrag van Locarno is geteekend en dien het comité voor de Vredes- en Volkenbonds tentoonstelling, welke in Februari te 's-Gravenhage is gehouden, met andere op de onderteekening van het verdrag betrekking hebbende voorwerpen, zooals de klok uit de vergaderzaal, een inkt koker met gegraveerde handteekeningen van bekende staatslieden, enz. enz., van den gemeenteraad van Locarno te leen heeft gekregen. De penhouder moet tenminste, blij kens de douaneverklaringen naar Den Haag zijn afgezonden, ontvangen heeft men hem echter niet, noch heeft men bij het uitpakken gemerkt, dat een van de geadviseerde voorwerpen ontbrak. De mogelijkheid wordt nog niet uitgesloten geacht, dat men zich te Locarno bjj het afzenden van het voor de tentoonstel ling bestemde heeft vergist en dat men den penhouder wel op de douanever klaring vermeld, maar door een verzuim niet afgezonden heeft Doch evenzeer is het mogelijk, dat de penhouder er wel bij geweest is, maar men hem bij bet uitpakken van de klok, die gedemon teerd en in onderdeelen verzonden was tusschen het pakpapier over het hoofd gezien heeft. Is dit laatste het geval, dan is de reliquie verloren, daar het pakpapier in den oven van de centrale verwarming verbrand is. Tenzij een on bevoegde bem gevonden en onder zich gehouden heeft. Men kan zich begrepen, dat dit voorval voor het comité van de tentoonstelling hoogst onaangenaam is. Bondsdagbezoekers ge wond. Een aantal jongelui uit Den Hel der die op Paaschmaandag den bonds dag der Noord-Hollandsche afdeeling van het Ned. Jongelingsverbond te Enkhuizen hadden meegemaakt, keerden in den la ten avond in twee autobussen van Enk huizen naar hun woonplaats terug. Te Andijk is een der bussen aan den Stormweg in botsing gekomen met de Betonnen leuning van een brug. De scliok was zoo hevig, dat enkele passagiers gewond geworden zijn en een hunner bewusteloos in een nabijgelegen woning moest worden binnengedragen. Door den ijlings ontboden geneesheer werden zijn wonden verbonden. De bus was zeer ernstig beschadigd. Vandalistische verwoes ting. Onbekend gebleven vandalen heb ben op ergerlijke wijze huisgehouden in de evangelische kerk te Bornim bij Pots dam. Zij braken niet minder dan 60 pijpen uit het orgel, schroefden de ven tielen van de centrale verwarming af, zoodat de stoom ontsnapte en draaiden voorts een gaskraan open. Toen de koster kwam om de kerk voor de godsdienstoefening in orde te maken, vond hij daar de aangerichte verwoesting. De kerkdienst kon echter toch door gaan, waarbij men zich in de plaats van het orgel van een harmonium be diende. Onmenschelijke moeder. De vrouw van een metselaar te Torgau a.d. Elbe maakte Dinsdag met haar beide kinderen een wandeling. In de nabijheid van het z.g. Biberloch gaf de vrouw haar 9-jarig zoontje met een sleutel een slag op het hoofd en wierp het knaapje in de Elbe. Haar dochtertje wierp zij eveneens in het water. Het meisje wist echter den oever te bereiken en vluchtte. Het lijk van het knaapje werd korten tijd jater ge vonden. Men weet niet, wat de vrouw tot haar vreeselijke daad heeft gedreven. Zij is gearresteerd. Zichzelf vergiftigd. Door een noodlottige vergissing heeft een landbou wer in Pommeren zichzelf vergiftigd. De 60-jarige man wilde een slok wijn ne men, toen hij van zijn veldarbeid thuis kwam, doch bij vergissing nam hij een slok uit een flesch lisol. Hij is kort na zijn opneming in het ziekenhuis over leden. Groote heidebrand. Ten Oos ten van den straatweg Utrechtr—Amers foort, ter hoogte van het kamp van Zeist, ontstond gistermiddag omstreeks 12 uur een groote heidebrand, welke zich over een oppervlakte van 4 KM. ontwikkelde. Vermoedelijke oorzaak: kampeerende padvinders. De brandweer uit Soester- berg en van het vliegkamp verleenden hulp, terwijl ook het garnizoen Amers foort gealarmeerd werd. De genie uit Utrecht kwam met vrachtauto's ter plaat se. Om half drie was men den brand meester. Rijk en toch armoedig ge storven. Eengen tijd geleden moest zekere Stephan Lancourt, oud 85 jaar in het Oudemannengesticht van Gent wor den opgenomen. Hij bewoonde alleen een huisje en bleek van het allernoodzakelijkste verstoken te zijn. Kort nadien stierf de man en nu heeft men in een muur van zijn huisje een geheime bergplaats ontdekt, waar voor een waarde van pl.m. 350.000 francs goud, bankbiljetten en aandeelen lagen. De schatgravers te Zaan dam Woensdagmorgen is het werk van opgravingen krachtig ter hand genomen. De Beiersche schatgraver heeft thans 15 arbeiders uit Zaandam aangenomen te gen een vergoeding van 70 ct per uur, die op verschillende plaatsen loopgraven maken, welke tot drie Meter moeten wor den uitgegraven. Op sommige plaatsen is men reeds tot 2 Meter diepte gekomen, zonder dat evenwel nog iets bijzonders is ontdekt of schatten zijn gevonden. Men beschouwt het echter als een moedge vende omstandigheid, dat op 2 Meter diepte nog geen water wordt aangetrof fen, wat overigens in Zaandam niet voor komt. Kinderstoel in brand. Het kind overleden. Te Kollum (Fr.) is het eenjarig kind van S., toen de moeder afwezig was, in een kinderstoel in brand geraakt en eenige uren later aan de bekomen verwondingen overleden. In dezen stoel was een test met vuur gezet en om den stoel een schort ge bonden. Vermoedelijk hebben eerst de schort en daarna de kleertjes vlam ge vat. Een begin van brand is gebluscht. Stroopersdrama aan de grens. Dezer dagen heeft zich aan de Belgische grens onder Nispen een bloe dig drama afgespeeld. De ambtenaar der douane de kom mies, uit Roosendaal, trof op zijn sur veillance aan de grens in de Nederheide eenige personen aan, die aan het stroo pen waren. Toen een dezer personen zekere B. uit Horendonck (België) bem was genaderd, verzocht hij dezen zgn geweer af te geven, wat R. weigerde. Hierop volgde een worsteling tusschen beide mannen. Ten einde schrik aan te jagen loste de ambtenaar twee schoten in de lucht. Hierop richtte R. zijn jacht geweer op den kommies dreigende „nou zal ik jou eens schieten". Tegelijkertijd schoot hij den kommies een schot hagel in bet achterhoofd. De kommies loste nu uit zelfverdediging drie schoten op R., die op zijn beurt nog weer een schot gaf in de richting van den ambtenaar. Deze wierp .zigh echter plotseling ter aarde waardoor het hagelschot hem miste. De strooper begaf zich nu in de rich ting van de grens waar hij zijn makkers zeide toch getroffen te zijn. Deze heb ben hem toen naar zijn woning vervoerd waar geneeskundige en geestelijke hulp moest worden ingeroepen. Hij bleek on der het hart getroffen te zijn, terwijl de kogel tot in zijn linkernier was door gedrongen. Zijn toestand is bedenkelijk. De kommies S. die zich per rijwiel naar Roozendaal had begeven heeft zich eveneens onder geneeskundige behande ling gesteld. WIND GEZAAID, STORM GEOOGST, Wig lezen in het Handelsblad: Het debat over het Clumulatie-rapport (op het congres van de S.Di.A.P.) was niet het minst belangrijke van het congres. Reeds hierom, omdat daarbij aan den dag 'trad, hoe de met ijver gekweekte afgunst op meer bevoorrechte medemen- schen zich ook keert tegen vooraanstaan de figuren van de partij die in openbare lichamen werkzaam zijn. Minder de vrees, dat onder de overbelasting van betrekke lijk weinigen het werk zou lijden, of de gezondheid en het gezinsleven der werk ezels van de partij, sprak daaruit de vale njjd op partijgenooten, die als gevolg van kiezersgunst in openbare functies en als vakvereenigingsvrijgestelde inko mens genieten die aan daglooners in aiecht rendeerende bedrijven fabelachtig hoog voorkomen, omdat ze wel eens tot en boven de vijf cijfers per jaar beloopen Die afgunst is de oogst van het zaad, dat in vroeger dagen met gulle hand is gestrooid, toen het gold de arbeiders tegen het „kapitalisme" en de „kapitalis ten" scherp te maken. De hooggehoede dikke meneer met zijn hoedenlint van rijksdaalders uit „De Notenkraker" en van verkiezingsprenten zweeft den eenvoudi- gen van geest voor als een toonbeeld van anti-maatschappelijke verwerpelijk heid, en nu zijn er partijgenooten, die door cumulatie van functies hun door het kiezersvolk en de leden van vakvereeni- gingen gegeven, inkomens hebben, die hen ook in de oogen van „visschers en fabrieksarbeiders", zooals een Vlaar- dingsch afgevaardigde zeide, van de „massa der bezitloozen", gelijk een Heer- lensche spreker het -.ti-drukte, tot derge lijke antisociale wezens stempelen. DEN HAAG. Gisteravond heeft de po litie in een pension te Scheveningen een Oostenrijker gearresteerd, die in het al gemeen politieblad was gesignaleerd, we gens inbraak in een museum van Volks kunst te W eenen. DEN HAAG. 'Op den Rijswijkschen weg is de 47-jarige trambeambte B. H. door een woest rijdenden chauffeur uit IJsselmonde met zijn auto aange reden, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. DEN HAAG. Op 29 April a.s. zal H M. de Koningin het meisjeshuis te Al phen a. d. Rijn openen. Onlusten in Britsch-IndilS. LONDEN. Naax uit Calcutta gemeld wordt, zijn bij de jongste onlusten in ver schillende steden in Indië talrijke per sonen gedood en gewond. Uit Lahore wordt gemeld, dat aldaar bij een botsing 27 Indiërs werden gedood. Een viertal Indische gevangenen wisten te ontvlucn- ten, nadat zij eerst een bewaker hadden gedood. Hongersnood in China. LONDEN. Volgens uit China ontvangen berichten zouden bij den hongersnood in de provincie Sjansi ongeveer 20 millioen menschen zijn omgekomen. De secretaris van de internationale hongersnood-com missie deelt mede, dat de vooruitzichten voor den oogst vrij gunstig zijn, maar dat slechts een vijfde gedeelte van den beschikbaren grond bewerkt kan worden. Vele vrouwen en meisjes zijn naar andere streken verkocht. Een missionaris deelt mede, dat talrijke gevallen van kanibalisme zijn voorgeko men. PARIJS. De Fransche Kamer heeft heel den nacht vergaderd en tenslotte het wetsontwerp op de sociale verzekering met 547 tegen 29 st. aangenomen. Vanmorgen leed de regeering een ge voelige nederlaag, aangezien een voorstel om de maximum-ouderdomsrente te bren gen van 400 op 500 fr. met 293 tegen 257 st. werd aangenomen. EEN CODE VOOR VOETGANGERS. Het schijnt in het voornemen der Brit- sche autoriteiten te liggen, het nieuwe wetsontwerp voor het wegverkeer wan neer dit eens wet zal zijn geworden te verrijken mét een soort annex, in den vorm van een serie aanbevelingen en paiaidgevingen aan het adres van. den voet ganger, voor z'jn bewegingen op den rijweg. Van wettelijke voorschriften kan en zal geen siprake zijln. Het zou een Code van Advies worden. Wie deze code veronachtzaamt maakt zich niet schuldig aan een strafbare overtreding, maar zou in het ongelijk gesteld 'kunnen worden in een geschil, of een gerechtelijke actie mét ©en anderen weggebruiker. Er is op het ocgenblifc geen officieel lichaam in Engeland dat de bevoegdheid heeft voetgangers in verhouding tot het verkeer die wet voor te schrijven. Het ministerie voor transport b.v. stelt zich opi het standpunt dat een. voetganger geen „transport" is. Er is naar men zal weten, een „Safety First"-Raad, welks moreel gezag men graag erkent, maar die Overigens slechts niet officieel advies kan geven aan gebruikers van den weg. De voetganger heeft dus niemand naar de officieel© oogen te zien en heeft geen autoriteiten over zich. De voeitgangerscode, flie zal worden gevoegd bij het verkeersbesluit, zal al thans een officieel tintje krijgen. Ze zal aangeven hoe v.an hooger hand wordt gedacht over den koers welken de voet ganger in de verkeerazee moet innemen. Wat er in staat, zal bovendien meer zijln dan officieel advies. Het zal zeggen: als ge mijn raad niet aanneemt, fc'unt ge ook geen sympathie van mijl verwachten. Vele voetgangers zonden zeker graag weten of van hen wordt verwacht, idait ziji b.v. links of rechts houden. Voor de trottoirs, noch voor de wegen bestaan hiervoor vaste aanwijzingen. Geen politieagent kan zich in Engeland het recht toekennen een voetganger naar een ander trottoir te stu ren. Maar indien van officieele zijde de raad wordt gegeven rechts te houden, zullen de bewoners het als één man of één vrouw doen. In de regeling van het verkeer ia het verkeer der voetgangers niet begrepen, maar de opvatting wint veld, dat bij het zoo sterk toegenomen rijlverfceer, de voetgangers niet mogen verwachten dat zij vrij kunnen blijven van alle ver antwoordelijkheid. Middelburg, 24 April. Aanvoer op de graanmarkt zeer gering Tarwe f 10f 10.50, kroonerwten f 11.50 f 12.50, Aangevoerd door Walchersche boerin nen: boter 85 ct., kipeieren f4.20, eend- eierer: f 4.60, ganseieren f 14. Aangevoerd door handelaren: Boter 821/2, kipeieren 4, eendeieren 4.50. Part. prijs: Boter 92i/a, kipeieren 5, poelje-eieren 4, eendeieren 6.60. MIDDELBURG. Veiling van 23 April. Aardappelen 34,5, poters 2, koolraap 12, wjjnpeen 23, 'spruiten '22, witlof 9—17, uien 23, baksla 11—15, snij- sla 7—14, spinazie 28, dunsel 1—12. molsla 36, Wagenaarsboonen 119, pos telein 40—51, nero 16 et alles per silo. Peen 12—18, raapstelen 8, prei 5—11, selderie 0.6—8, peterselie 2, rabarber 8— 7, Radijs 4—8 ct., alles per bos; kropsla 21—155, bloemkool 51-239, zuring 9 —27 ct., alles per kist, komkommers 18 19 ct. p. stuk, tuinkers 4—7 ct. p. doosje. Tomaten 1.11 gld. p. kilo; aardbeien 0.5 9 ct. p. stuk. VLISSINGEN. Veiling van 23 April. Oude aardappelen 39, ld. poters 1819 ct. per 10 K.G.; uien 2, spinazie 1/2 61/2, wijnpeeën 2Va—3, witlof 914, nieu we aardappelen 40 ct., alles per K.G.; bloemkool 11—39, sla 21/27 ct., bei den per stuk; raapsteel 2 Va, radijs 71/281/2, selderie 1—li/g, prei ö1/»—9, peeën 17i/a18, rabarber 4725, flieren 441/2, tulpen 3389 ct., alles per bos. Peterselie 8, zuring 1215 ct, beiden per kist. KAPELLE. Kleine veiling van 23 April. Spinazie .811, witlof 12, Holl. zoet 16 gld. alles per 100 K.G.; kropsalade 14 gld. p. 100 krop, rhabarber 6, radijs 36 gld., beide per 100 bos, bloemkool 626, knolselderie 1, kipeieren 4.20 gld. alles per 100 st. Een automobilist mag niet met ver blindend licht binnen de bebouwde kom rijden; sommige rijwielen zijn voorzien van verblindend licht, zoodat ze zelfs den autobestuurder hinderen. Stel uw lamp op de fiets niet zuiver horizontaal, maar iets naar beneden, op den weg ge richt. Programma van 'Vrijdag 25 April: HILVERSUM 298 !M. (Na 6 uur 1071 M.) 12.002.00 Ooncert. 2303.00 en 4.305.30 Gramofoonplaten. 5.30 6.30 Concert. 6.307.30 Concert Viool, piano en zang. 8.01 Concert Alt. Het Holl. Instrumentaal Kwintet. 10.16— 11.00 Populair concert. HUIZEN, 1875 M. 10.30 Ziekendienst (ds Post te Bunschoten). 12.151.15 Concert. 1.152.00, 2.003.00 en 4.00 5.00 Gramofoonplaten. 5.006.30 Concert. Viool, cello, piano. 7.007.30 Gramofoonplaten. 8.15 Concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 11.20 Concert, viool en piano. 11.50 Orgelconcert. 12.501.50 Gramofoonplaten. 3.20 Or kestconcert. 6.00 Piano-recital. 9.00 Kamermuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20, 9.35 10.30 en 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert. Orkest en hobo. 4.505.50. Concert. Piano en bariton, 7.20 „Dion Giovanni". Opera in 2 be drijven van Mozart. BRUSSEL, 608.5 M. 4.20 Kamermuziek. 5.55 Gramofoonplaten. 7.35 Concert Orkest en zangeres. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 11.20 en 11.60 Gramofoonplaten. 3.05 Orkest concert en soli. 8.05 Orkestconcert. 8.50 Concert. Orkest en solisten. Stoomvaart Mij Nederland, BORNEO thuisr., 21 v. Singapore. CHRISTIAAN HUIJGENS, uit, 23 te Southampton. J. P. COEN, uitr., 23 te Sabang. POELAU BRAS, uit., 23 v. Suez. PRINS DER NEDERLANDEN, uitr., 23 v. Suez. SALABANGKA, thuisr., 21 te Marseille. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. BACCHUS, 22 v. W.-Indië te New-York. HAARLEM, uitr., 22 v. Curasao n. Cristobal. ULYSSES, 22 v. Malta n. Antwerpen. Rotterdamsohe Lloyd. GORONTALO, thuisr., pass. 23 Ouessant SIBAJAK, 23 v. Batavia n. Rott TAB AN AN, thuisr., pass. 23 Perim. TERNATE 23 v. Batavia n. Djeddah. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 April: Meest matige Zuidelijke tot Oostelijke wind, licht tot half bewolkt, weinig of geen regen, weinig of geen verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 752. Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 u. 30. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 April, 2.30 u. Berlijn 59.321/»—59.33i/s. Brussel 84.6934.70. Parijs 9.74—9.75V». Londen 12.081/s—12.08i/4.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3