DE ZEEUW s De WELFSCHOEN voldoet aan alle eischen van den voet. JACQL.EPLOUVIER TWEEDE BLAD HET ADRES A. WIL KING Wat er deze week voorviel Uit de Provincie. - KLIERZIEKTE Onderwijs. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Voor huis en hof. Niet door eigen kracht GOES VLISSINGEN FEUILLE TON VAN ZATERDAG 19 APRIL 1930. No. 169. Uit de enkele dagen geleden gepubli ceerde opgaai bleek, dat de opbrengst van de Rijksmiddelen in bet afgeloopen kwartaal niet ongunstig genoemd mag worden. De opbrengst bleef niet alleen bovon die van het eerste kwartaal van verleden jaar, maar ook boven de raming. Er is in dit opzicht zeker reden tot dank baarheid. In bet Engelsche Lagerhuis moest de Minister van Financiën ganscb andere mededeelingen doen. Daar is een groot tekort over bet vorige dienstjaar, zoo dat tal van nieuwe belastingen noodig zijn. Ook de nieuwe Duitsche regeering moest de financiën des lands aan een grondige studie onderwerpen. Speciaal is door haar aandacht geschonken aan de bescherming van den Duitschen land- en tuinbouw, een bescherming, 'die vanwege de verhooging der invoerrechten, voor onzen land- en tuinbouw weinig goeds en veel moeilijkheden voorspelt. In Duitschland zelf verwacht men van deze nieuwe wetten een toeneming der duurte. Onze Nederlandsche regeering is, blij kens mededeeling in de bladen, nog slechts aan het overwegen of er ook reden is tot het instellen van een staats commissie, tot verleenen van steun aan onzen land- en tuinbouw. Inmiddels mag er melding van gemaakt, dat de prijzen van enkele producten, speciaal van aard appelen, den laatsten tijd wat opgeloopen zijn. Er komt dus voor sommigen eenige verbetering in den precairen toestand. De Engelsche regeering staat behalve voor de financieele kwestie, waarop wij reeds doelden, ook nog voor moeilijkhe den van anderen aard. In de eerste plaats dreigt er een splitsing in de Arbeiders partij, omdat i lang niet alle leden dier partij accoord' gaan met de belastingplan nen van Minister Snowden. Verder is er de Egyptische kwestie. Het heette, dat de onderhandelingen tusschen Engeland en Egypte tot een goed resultaat hadden geleid en dat Egypte een onafhan kelijke staat zou worden, maar op het laatste oogenblik kwam er toch nog een kink in den kabel, zoodat vóór Paschen de zaak nog niet voor elkaar is gekomen. En dan Rritsch-Indië. Daar dreigt de actie van den voor Engeland zoo gevaar lijken Gandhi een omvang aan te nemen, als zeker aanvankelijk niet werd vermoed. Het verzet wordt er steeds ernstiger. Bot singen zijn reeds voorgekomen en zullen zeker verder niet uitblijven. En intusschen sluit Engeland (evenals Italië) een handelsovereenkomst met het gevaarlijke Rusland, dat in Engeland zelf, maar nog meer in zijn koloniën zoo ontzaglijk veel kwaad kan brouwen. Met de vlootconferentie loopt het nu werkelijk op het eind. Het ontwerp-ver- drag, dat als resultaat der conferentie tot stand komt, zal vandaag wel worden voltooid. Dan wordt de inhoud onmiddel lijk naar de betrokken hoofdsteden ge- voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST seind. Gehoopt wordt, dat de antwoor den tijdig zullen zijn ontvangen om Dins dagochtend den tekst definitief vast te stellen, in welk geval de laatste ple naire zitting zal plaats hebben op het vroeger vastgestelde tijdstip. Hilversum. Voor Radio N. S. F. en Philips: J. M. Polderman, Goes. Ted. No. 129. Adv. Middelburg. De eerste vacantietijd in dit jaar, de Paasohvacantie, brengt onze gemeente reeds de eerste groote groe pen vreemdelingen Afzonderlijke bezoe kers uit verschillende landen van Euro pa werden reeds heel de maand April aangetroffen. Donderdag was o.a. 'n En gelsche kostschool van uit België een be zoek aan de Markt komen brengen, maar ook tientallen, die voor een paar dagen komen, zijn gearriveerd, w.o enkele groote vereenigingen. De hotels kunnen dan ook reeds een paar goede dagen boeken. Kapel Ie. Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig dhrn A. v. d. Have en H. Slahbekoorn. Mededeelingen: Ged. Staten verleenden goedkeuring aan het besluit van den raad, inzake gasvoorziening van Goes voor de gemeente Kapelle. 'Onderhande lingen, reeds gevoerd over punten, waar enkele leden de aandacht op vestigen om ook deze gedeelten van het dorp voor gas in aanmerking te laten komen, werden tot bevrediging gevoerd. 'Ook deelt de voorz. mee, dat Ged. Sta ten de aanvrage van het bestuur der Chr. School te 'Kapelle-Biezelinge en Evers- dijk om uitkeering langs den weg van art. 72 voor leermiddelen, kapstokken, enz. ongegrond hebben verklaard. Het bestuur ging in hooger beroep hij de Kroon. Aangeboden werd het financieel ver slag van den Raad met de begrooting 1930 van de Chr. Bewaarschool Samuel te Kapelle, het verslag van de Ruyter- school te Vlissingen, over het dienstjaar 1929, alsmede van den 'keuringsdienst van vee. en vleesch, 'het beredeneerd ver slag van de ver. volkshuisvesting, dat der N.V. Z.-B. waterleiding-maatschappij en van de Gezondheidscommissie, zetel Kruiningen. In dit laatste werd gewe zen op de onzuiverheid van den bodem, lucht en water voor de perceelen A 181 en A 182. Geadviseerd werd hierin ver betering te brengen. Tot demping werd besloten. De voorzitter brengt verslag uit van de gehouden vergadering met de vereeniging van oud-leerl. van den Tuinbouwcursus en meerdere vereenigingsbesturen, waar in de verdeeling heeft plaats gevonden aan de scholen van de bijdragen, ver leend tot bestrijding van den bastaard- satijnvlinder. Door de Gemeente was f 50.geschonken, door de Landbouw- vereeniging f 10.door de vereeniging van Oud-leerl. f 10.en door het Prov. Com. van Veilingen f 21,92, totaal be drag f 91,92. Alsnog deelt te voorzitter mee, dat de beplanting van bet nieuw aangelegd kerk hof voor Kapelle 'haar voltooiing bereik te. Vastgesteld werd bet kohier honden belasting tot een 'bedrag van f 502,50. 't Percentage van de gemeentelijke inkom stenbelasting werd bepaald voor 1930 '31 op 2, verleden jaar op 1. Ingewilligd werd bet voorstel van B. en W. om de paardendekkleeden, behoo- rende 'bij den Lijkwagen, te vernieuwen. De kosten zullen f 245 bedragen. Het verzoek van dhr P. Sandee, om vergunning voor radio-distributie kon niet ingewilligd worden, daar dit reeds eerder verleend werd aan dhr 'H. K. Kramer te Kapelle. Na drukke bespreking werden de be- graafrechten herzien. B. en W. stellen voor om over te gaan tot aankoop van strookjes grond tot ver- breeding van de straat te Biezelinge bij is een vorm van tuberculose. Ver waarloost deze kwaal dus niet. Leest wat Dr. J. H. VAN GRAFHORST, arts, schrijft in zijn brochure: „Wen ken en raadgevingen bij de behande ling van tuberculose en scrofulose" over de gunstige resultaten verkregen met granuline. Deze brochure, die o.a. talrijke attesten bevat van ge» neesheeren en genezen paiiënten, wordt U op aanvrage, in gesloten enveloppe gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAF HORST, Scheveningen, Alkmaarsche- straat D 9. de voormalige Geref. kerk tot een bedrag van f 138,87. Met algemeene stemmen werd biertoe besloten. Bij de rondvraag vraagt dhr van der Graaff naar de vorderingen tot verbete ring voor de brandweer. De voorzitter dient van antwoord. Alsnog moet een af wachtende houding aangenomen worden. 'Oo'k vraagt dhr van der Graaff, hoe ver B. en W. zijn gevorderd om verbete ring te krijgen bij wachtpost 37 inzake bet verkeer. De voorz. zegt toe, dat alsnog beproefd zal worden door anderen om verbetering te verkrijgen. De pogingen van den raad waren tot op beden zonder resultaat. Ook zag dhr van der Graaff gaarne, dat de aschbelt te Biezelinge een andere plaats kreeg dan juist midden in 't dorp. Dhr van Wingen zegt: dan raak je het Fort kwijt (van een eind lijkt het wel 'n fort. Corr.). Dhr van der Graaff: nou, neem dit dan maar voor Kapelle (gelach De voorzitter antwoordt hierop, dat in de vergaderingen van B. en W. meerma len de moeilijkheden inzake de aschbelt zijn onder de loup genomen en dat het op den duur wel tot een ophaaldienst zal moeten komen en dan buiten de gemeente een aschbelt. Dhr van Wingen vraagt naar de vor deringen met de P. Z, E. M. in verband met de electriciteitsgeschiedenis. De voorzitter dient van antwoord en vindt eveneens, dat deze vordering lang zaam is. Op den duur hebben wij nog eerder gas. Binnenkort beeft de schoon maak plaats van de zuiggasmotor bij dhr v. d. Have en dan zitten wij weer een poos zonder licht. Dhr Fraanje vraagt, of er niet kan ge zorgd worden, dat de klok in den toren den juisten tijd aangeeft, dit laat wel eens te wenschen over. Wethouder Zuidweg dient van ant woord. Hansweert. Het schip „John", schip per van Aerden, geladen met tarwe naar Diuitschland is hier op den sluismuur ge- loopen. Het schip bekwam een lek in het voorschot. Door de firma Hoogenboezem v. d. Tak is het lek gedicht. Kruiningen. Donderdagavond hield de G. J. V. ,,0-ra et Labora" een voordrach tenwedstrijd, waaraan door 10 leden werd deelgenomen. De jury-leden waren Ds Bi. ter Haar Romeny, dhr Jansen Verplanke en Dhr A. Koppejan. De prijzen, bestaande uit boek werken, werden toegekend aan: afd. A: le prijs M. Nieuwenhuize 114V2 P-, 2e pr. A. Leijs 1131/2 p. Afd. B: le pr. Di. Waverijn 123 p., 2e pr. C'. Waverijn, 118 p., 3e pr. H. v. d. Velde II31/2 p., 4e P. Deurwaarder 108 p., 5. J. Maartense 100 p. Souburg, Bevolking. GevestigdJ. O. Freekenhorst en gezin, Wissel 0 138, van Middelburg; J. Ode, Spoorstr. A 94, var. Eindhoven; mej. Christiaans Duve- kot en gezin, Vrijburgstr. Cl 80, van Am sterdam; mej. J. v. d. Vrede, Tuindorp, O 76c, Bergen op Zoom; A. Jagt, Ritth. str, A 123, van Rotterdam; P. van Liere en gezin, v. Turnhoutstr. E 17, Middel burg; 0. v. Belzen en gezin, Burchtstr. E 63 van Rotterdam. Vertrokken: Mej. J= Bek Bostelaar en kind, Ritth.str. B 376, naar Den Helder; mej. P. Boucherie, Vrijburgstr. "O 111, naar Ginneken; mej. Rotbijl Mollenbrok en kind, v. Turnhoutstr. E 22, Brielle; J. W. Rotbijl, v. Turnh.str. E 22, naar Vlissin gen; J. J. Walraven, Tuindorp D 2\ naar Utrecht; mej. P. Davidse, Buteuxstr. B 183, Vlissingen; Prof. J. Th. Ubbink en gezin, Middelb.str. A 191, Groningen; mej. S. Clarisse, Zaaihoek A 205, naar Middel burg. Baarland. De opbrengst van. de Emma- fclcemcollecte te Hoedekenskerke en Baar land waarvan de leiding in dezelfde handen is 'bedroeg in eerstgenoemde gemeente f 24.051/2 en in laatstgenoemde f 15.35V2. Gapinge. Woensdagmiddag, na afloop van den schooltijd, vereenigden zich in de O. L. school alhier de burgemeester en de raadsleden, teneinde officieel afscheid te nemen van het hoofd dier school, dhr v. Maelsaeke, die wegens benoeming tot hoofd eener O.L. school te Echteld, de ge meente verlaat. De burgemeester sprak den scheidenden hoofdonderwijzer en diens echtgenoote toe en bracht den heer van Maelsaeke o.m. dank voor hetgeen hij gedurende de tien jaar van zijn verblijf te Papinge voor het onderwijs en de sa menleving beeft gedaan en wenscbte hem en zijn gezin in de nieuwe woonplaats all ègoeds "toe. Namens de leerlingen dankte Maatje de Nood meester voor het aan hen gegeven onderwijs. De heer van Maelsaeke dankte mede namens zijn echt genoote den Burgemeester voor de tot hun gesproken woorden, alsmede de raadsleden voor hun tegenwoordigheid, de verzekering gevende dat zij steeds met ge noegen op hun verblijf te Gapinge zullen terugzien. Nadat de kinderen, die getrac- teerd werden, nog eenige liederen hadden gezongen, was deze plechtigheid geëin digd, waarna men ten huize van den heer van Maelsaeke nog eenigen tijd ge zellig bijeen bleef. De heer F. Eringa,, inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Hil versum, vroeger te Middelburg, zal lMei a.s. als zoodanig aftreden. Menschen met verzwakte werking van het hart verschaft een glas natuurlijk „Franz-Josef"-bitterwater, dagelijks 's och tends op de nuchtere maag genomen, zonder forceeren gemakkelijken stoel gang. Specialiteiten in hartkwalen zijn tot de conclusie gekomen, dat zelfs in zware gevallen van hartklepgebreken het „Franz-Josef"-water zeker en zonder den minsten hinder te veroorzaken werkt. Jaarverslag der Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge. Donderdag Werd te Goe3 onder voor zitterschap van den heer H. A. Hanken te Wilhelminadorp de jaarlijksche alge- meene leden-vergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge, Af- deeling van de Bedrijfsvereeniging „De Centrale Landbouw-Onderlinge". Uit het jaarverslag, loopende over het boekjaar 19281929 blijkt, dat de Zeeuw sche Landbouw-Onderlinge bij het einde van het boekjaar 2998 leden had met een jaarloon van f7357.740. Het ledental van de geheele Centrale Landbouw-Onderlinge beliep bij het af sluiten van het boekjaar 34857 met een jaarloon van ruim 64 millioen gulden. In het jaarverslag werden bij de Zeeuw sche Landbouw-Onderlinge aangegeven 1009 ongevallen, van welke er 54 aan leiding gaven tot het verleenen van een schadeloosstelling over een langeren ter mijn dan zes weken. Het aantal ongevallen, dat over het boekjaar voor rekening van de Centrale Landbouw-Onderlinge kwam bedroeg 7820. Van deze ongevallen hadden er voor zoover de wettelijke verzeke ring betreft 17 en voor zoover de vrijwillige verzekering betreft één 3en doodelijken afloop. In twee gevallen wer den renten toegekend wegens blijvende invaliditeit Van de 18 ongevallen met doodelijken afloop gaven er negen aan leiding tot het toekennen eener rente aan nagelaten beirekkingen, alle krach tens de wettelijk- 7,,r.;„kering. De kosten der verzekering beliepen voor de leden der Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge over hei verslagjaar 1 ï.irj per f 100 jaarloon. Dit kostenerjfer is hooger dan dat over de voorafgaande jaren. Deze kostenstijging is het gevolg van dc sterke toename van het aantal ongevallen, in het bijzonder van de zeer ernstige ongevallen. Zoo vertoont, ver geleken met het boekjaar 192719'28, het in het verslagjaar ten laste van de Centrale Landbouw-Onderlinge gekomen aantal ongevallen met een invaliditeits- duur van meer dan 100 dagen een stijging van circa 50 pCt. Het hooge afreken ingscijfer is uitsluitend een ge volg van de stijging der ongevallenkos- ten. De bijkomende kosten, samengevat onder de benaming administratiekosten, zijn vrijwel onveranderd gebleven. Het verslag geeft voorts meuedeelingen over de vrijwillige verzekering voor pa troons en kinderen van leden en over de beide ziekteregelingen. Kantongerecht !a Koes. Door den Kantonrechter te Goes zjjn veroordeeld wegens: Fietsen door het Papegaaistraatje: M. L. V., Ierseke, f0.50 of 1 w. tsch. 'sAvonds fietsen zonder reflector: M. v. d. V., Ierseke, f2 of 2d. h. Ais schipper met zijn vaartuig een rijkskanaal bevarende niet voorzien zijn van daa.rop betreffende reglementen: J. D., Gent, 2 maal f2 of 2 maal 2 d. h. Dronkenschap bij 2e herhaling: P. S., Ierseke, 14 d. h. voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zonder bevoegd te zijn buiten nood zaak de geneeskunst uitoefenen: W. F. M., Vlissingen, 10 maal f100 of 10 maal 5 d. h. Door G. H. S., 45 j., overwegwachter te 'sH. Arendskerke, is cassatie aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank van 11 April 1.1., waarbij hij wegens het niet tijdig sluiten van dei Spoorweg overweg, bij de nadering van een trein, is veroordeeld tot f25 of 25 d. h. Lelietjes der Dalen. Voor Tuin en Kamsr. De Lelietjes der Dalen, de Duitsehers spre ken van. Meiklokjes', behooren ongetwijfeld tot de lieflijkste der lenteboden. Ik mag ver onderstellen dat alle lezers dit bekoorlijk® bloempje kennen; dit poëtische plantje, dalt zich als een zedige schoone voor onbeschei den blikken tracht te verbergen. In boschrtjke streken worden ze vrij algemeen op bescha duwde plekjes aangetroffen. Hoe eenvoudig van. bouw de bloempjes pok mogen wezen, ze zijn niettemin bijzonder ecnocn. Tusschen twee breeds elliptische blar deren schiet het naar een zijde overhellend trosje met blanke, welriekende bloempjes schuchter naar buiten, als brengers van dei* geurigen groet der Meimaand. Ze luiden met hun coquet omgebogen tandjes het ontwaken der geheele natuur in. In bloemwinkels kan metn ze reeds in No vember en December bewonderen en dit duurt voort tot ze in 't wild of in sten tuin bloeien. De moderne cultuur weet het ontwikkelings proces zoodanig te bespoedigen of te vertra gen, dat men het geheele jaar door bloeiende plantjes kan hebben. W© kunnen ze met succes in den tuin- kweeken, zonder bet minste of geringste hulpi- middel. Noodig is een op het Wiesten ge legen half beschaduwd perk, dat behoorlijk door Annie Lucas 57) 0 Behalve Murray dacht iedereen, dat dit weer een van Cecil's grillen was. Bertram Hayes, met wien Margaret ge zegd had bij de eerste gelegenheid de beste ernstig te zullen spreken, voor kwam haar bedoeling door haar om een onderhoud te laten verzoeken, waarin hij alles aanvoerde om zichzelf van mede plichtigheid aan Cecil's bedrog vrij te pleiten. Hij gaf toe, dat hij eerder had moeten spreken, maar hij had er tegen opgezien om haar verdriet aan te doen, en ongenoegen tusschen Allan en Cecil te veroorzaken, en zijn stilzwijgen was gekocht geworden door Cecil's stellige beloften van beterschap. Cecil bevestigde alles wat hij zeide, en dus had de zaak geen gevolgen, be halve voor Margaret, die de onaange name herinnering maar niet van zich af kon zetten. „Margaret, ik moet tijd zien te vin den om een dezer dagen met u naar Ravenscraig te gaan", zeide Allan op een mooien morgen vroeg in het voor jaar. De winter was gekomen en gegaan sedert dien treurigen Novembernacht, zon der dat er iets bijzonders was voorgeval len. Toch was het een moeilijke tijd voor Margaret geweest, bezwaard door tal van zorgen en moeilijkheden, die haar niet minder drukten, omdat ze zoo ge woon en zoo alledaagsch waren. Daaren boven werd haar geduld voortdurend op een zware proef gesteld, daar er steeds verhindering kwam in Owen's plan, om een lang voorgenomen bezoek aan Had- ford-Leigh te brengen. „Dat is goed, Allan," antwoordde zij niet zonder eenige verwondering. Zooals wij weten was Allan zeer trotsch, en hij onthield zich stelselmatig van alles wat aanleiding zou kunnen geven hem te verdenken zich als geneesheer te wil len opdringen.. De bewoners van Ra venscraig werden in den regel door de Mayburns beschouwde als staande een sport hooger op de maatschappelijke lad der dan zij zelf. Met de laatste eigena res, Lady Maitland had men echter zeer vriendschappelijk omgegaan. Haar dood werd dan ook door allen in meer dan één opzicht als een groot verlies be schouwd. Ravenscraig was verkocht ge worden, het goed had verscheiden ver anderingen en verfraaiingen ondergaan, en de nieuwe bezitster, Mevrouw Selwijn, insgelijks een weduwe, had er zich se dert korten tijd gevestigd. Het spreekt van zelf, dat allen zeer nieuwsgierig wa ren naar de nieuwe bewoners van een huis, waaraan voor ieder in het bijzon der zulke aangename herinneringen ver bonden waren. Margaret had den bodem ingeslagen aan elke verwachting eener nadere ken nismaking, overtuigd als zij was, dat Al lan nooit den eersten stap zou doen, die toch van hem moest uitgaan. Van daar hare verbazing. „Het bevreemdt u", zeide Allan. „Ik zou er ook niet aan gedacht hebben een onbekende bewoonster een bezoek te brengen, maar ik ben tot de ont dekking gekomen, dat deze Mevrouw Sel wijn dezelfde is bij wie ik tijdens mijn verblijf te Fdenburg veel aan huis placht te komen. Ik stond destijds bij haar in een goed blaadje, zij was ten minste bijzonder vriendelijk voor mij. Het zou onbeleefd wezen thans geen notitie van haar te nemen." „Ja, dat zou het zeker. Hoe vreemd, en toch hoe prettig om weer op de oude plaats te komen. Wanneer zullen we gaan, Allan?" „Mij dunkt hoe eerder hoe beter. Zij is hier nog geheel vreemd, en misschien kunnen wij haar wel met het een of ander van dienst zijn. Misschien lukt het mij van daag. Ik zal eens zien." 't Lukte hem dien dag evenwel niet, en den volgenden evenmin, maar den der den was hij gelukkiger, en kou hij zijn plan volvoeren. 'tWas een heerlijke lentemorgen. De lucht scheen helder aan den blauwen met donzige wolkjes bedekten hemel. Een ritje was een zeldzaamheid voor Mar garet. Zij was een echte huismusch ge worden, iets wat zoo dikwijls gebeurt met een vrouw, die aan het hoofd van een talrijk gezin staat. Zij had zich den laat sten tijd niet heel wel gevoeld, en ter wijl zij daar snel voort reed in de warme zonnige atmosfeer, overviel haar een on gewoon maar aangenaam droomerig ge voel, en zij was blijde dat Allan, die bijzonder stil en nadenkend was, haar aan zich zelf overliet. Ravenscraig was een fraai, nieuwer- wetsch gebouw, omgeven door een klein, maar goed onderhouden park. Het huis, dat tegen de helling van een heuvel stond, kwam duidelijk uit tegen den don keren achtergrond van zwaar geboomte, en was mijlen ver in den omtrek te zien. Naar Margarets zin was het doel van den tocht veel te gauw bereikt. Zij had een gevoel alsof zij wel uren had willen doorrijden. En Allan's verzekering, dat Mevrouw Selwijn haar zeker goed zou bevallen, verdreef den zenuwachtigen schroom niet, waarmee zij tegen deze kennismaking opzag. Zij was niet gewend aan vreemden, en dit bezoek viel haar dubbel moeilijk. Het terugkeeren naar een bekende plek, waarvan de bekende ge zichten verdwenen zijn, waar alles het zelfde gebleven, en toch zooveel veran derd is, maakt altijd een pijnlijken indruk. De weemoedige herinneringen, die bij Margaret oprezen, toen zij de welbeken de lanen doorreden, en het goede, oude huis naderden, waren niet geschikt om haar zenuwen, welke dien morgen zeer gevoelig schenen, tot bedaren te bren gen.. Maar zoodra zij den drempel hadden overschreden moest elk gevoel van be klemdheid plaats maken voor verbazing en bewondering. Alles was zoo geheel an ders geworden. Inplaats van de vroegere ouderwetsche, min of meer sombere def tigheid, droeg thans de geheele inrichting den stempel van weelde, smaak en kunst zin. Margaret had moeite om in de sier lijke, in modernen stijl gemeubileerde ka mers de oude, stijve, donkere zitkamer met het groote, zware huisraad, het lie- velingsvertrek der goede, oude Lady Mait land te herkennen, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 7