DE ZEEUW DERDE BLAD. De avonturen van een verkeersagente. Gemengd Nieuws. MO it ziekenhuis te I hij is overleden, •jarig zoontje van tijdens afwezig en gevallen. Het ischudding waar- tasthuis is over- lad de arbeider Deventer, het on- fallen. Hij kwam dat hem diep ikkenden toestand vervoerd, waar jr B., is te Holy- ien kop geslagen tige hersenschud- cum is de 44-ja- lt en verdronken. Leerd. staan- E n doode, p.agmiddag ruim ergweg te Rot- lijh 22, door eg, dat de ©toe stond, in volle |hting Daar ter J>lik twee jonge IZij hadden ,.eï |d, dat de tram ingaan. Beiden [jongeman werd en dood opge i-jarige maj. E. Iworpen en aan ird overgebracht lokia", waar zij Inoinen. It stilstand was Ir uitstapte, viel ])k hij! werd naar hi n van den iter P. Hu et, |s. Uitg. Ooster- Goes. lezers weihe kje interessante Mbewogen leven pvolgeosJeugd Terug in Hol- |let spiritism® af lag en. bef bij1 deze le- leld voorwoord, et verhoogt de dat met name zen singulieren [ingetwijreld met ar, de heer J. beef ons naar thijnen van dit |h©t hoekje van en ds Huet. Ik beden, die voor De intiemere [»chter, naar ik lering nog wel te Goies niet |r ik meen ?eer hij een .alle- afgeiven op de aden. Zoo ge- Kiesvereeniging gemeenteraad, bad den heer M. I-Katholiek, be- brscheiding van Istverwanten als l>k wel „Stieger bureau", in den tiend Klemkerk |Ds Huet kwam andere Goese»- voegen en gaf land, zijn de kijkje op het Lui. VAN ZATERDAG 19 APRIL 1930. No. 169. Polder Walcheren. Aan de stukken voor de voorjaarsver gadering van het Polderbestuur van Wal cheren, te houden op Zaterdag 26 April, is het volgende ontleend: Verslag, In het jaarverslag over 1929 wordt herinnerd aan het overlijden van den gewezen ontvanger, den heer J. H. van der Harst, die van 15 November 1882, aanvankelijk als adjunct-commies, sedert 1 Januari 1886 tot 1 Jan. j.l. als ontvan ger, zich steeds op uitstekende wijze van zijn plichten had gekweten en zijn betrek king steeds met volle toewijding had ver vuld. Ook overleed in dat jaar de kanton nier op de wegen, L. Gyvat, die sedert 1 Mei 1911, aanvankelijk als vaste arbei der later als hulp kantonnier en kanton nier in dienst van den Polder was. De Polder heeft in hem een voortreffelijk ambtenaar verloren. Kon ten vorigen jare het eenparig be sluit tot stichting eener bemalings-inrich- ting worden gememoreerd, in het ver slagjaar kwam het gemaal en de verdere werken nagenoeg gereed. Op de kohieren van gewoon geschot kwamen 7141 aangeslagenen ter zake van ongebouwd en 8844 ter zake van gebouwd voor, tot een gezamenlijk bedrag van f 478.963,94, tegen f 342.715,12. Deze ver meerdering is een gevolg van de verhoo ging van het dijkgeschot tengevolge van de stormschade in November 1928. De schuldenlast op 1 Januari 1930 be droeg f 939.650 tegen f 904.100 op 1 Ja nuari 1929. Terwijl in de eerste helft van het ver slagjaar slechts één korte stormperiode voorkwam, waren de stormen in de twee de helft talrijk. Behalve de stormperiode in December waren zij kort van duur en minder hevig dan in 1928. Echter ont stonden door den langdurigen storm van 7 tot 12 December 1929, waarbij de wind woei uit zuidel. tot westel. richting, welke op sommige momenten de kracht van een storm aannam, gepaard gaande met hevi- gen golfslag, belangrijke schaden in de steenglooiing, vooral op het zuidelijke ge deelte van den Westkapelschen zeedijk. Met de stormvloeden van 29 en 30 Decem ber breidden deze schaden, welke toen nog maar gedeeltelijk hersteld waren, zich belangrijk uit. De kosten van her stel der directe stormschaden bedroegen voor de Noordwatering f 49156,59. Door de langdurige en strenge vorstpe riode in Februari en Maart kwam veel ijs van de rivieren naar zee afdrijven, dat bij vloed naar de stranden dreef en bij eb zich daarop vastzette. Vooral op het Noorderstrand kwamen vele en groote ijs- schotsen voor, die door den sterken noordoosten wind tegen de paalrijen der strandhoofden werden geworpen en daar aan belangrijke schaden teweeg brach ten, waardoor er 1270 palen afbraken. Ook het rijswerk op die hoofden werd belangrijk beschadigd. In de boveneinden der paalhoofden op het noordeinde van den zeedijk werden door het drijfijs 54 palen afgebroken, terwijl op het Zuider- strand weinig schade van beteekenis ont stond. De kosten van herstel van deze schaden werden geraamd op f 12.500. Aan de oostwatering kwam geen storm schade voor, aan de zuidwatering en de wastwatering wel met f 3300 en f 5664.31 kosten van herstel. Daar de regenval zeer gering was, kon het polderpeil gedurende het verslagjaar behoorlijk beheerscht worden. Tijdens de groote droogte in den zo mer ble'ken vrijwel alle slooten in den pol der droog te staan, dit was dus bij een waterstand van ongeveer 0.30 Z. P. Daar voor het land een waterstand van ongeveer 0.20 Z. P. gewenscht is, en gehandhaafd moet blijven, blijkt hieruit tevens de minder goede toestand van on derhoud, waarin vele slooten verkeeren. Een gevolg hiervan is het gering af waterend vermogen van die slooten, waardoor het komt, dat na regenval van beteekenis het zoolang duurt, eer dat sommige streken van het overtollig water verlost zijn. Voor het deel van den Pol der bewesten het Kanaal moet het ge maal zorgen, dat de Polder spoedig van overtollig water verlost wordt. Daarvoor is noodig, dat de watergangen, sprinken en slooten, de buizen inhegrepen, goed onderhouden en vooral op diepte gehou den worden, teneinde het overtollige wa ter snel naar het gemaal te kunnen af voeren. Bij een bemaling is de voornaam ste voorwaarde in het algemeen en voor den Polder Walcheren in het bijzonder, de goede toevoer van water naar het ge maal. In de overeenkomst van 8 Febr. 1889 met de gemeente Middelburg nopens het gebruik van de vesten voor de afwate ring enz., is voorgeschreven, welke diepte deze vesten onder de bruggen moeten hebben. Aangezien de diepte thans veel geringer is dan de bij het contract be paalde, werd tot burg. en weth. het ver zoek gericht, zorg te willen dragen, dat aan de desbetreffende bepaling werd vol daan. Het gemeentebestuur gaf een be stel tot de baggermolen, bij den Pol der ingebruik, beschikbaar zou zijn. Te vens werd medegedeeld, dat het college den tijd gekomen achtte om gezamenlijk de uitdieping der vesten, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk in overweging te ne men. Het dag. bestuur verklaarde met een en ander in te stemmen en stelde voor de betrokken technischen ambte naren van Polder en gemeente op te dragen, laatst bedoelde aangelegenheid voor te bereiden. Door Gedeputeerde Staten werd het plan voor den aanleg van een rij wielpad langs een gedeelte van den Noordweg tusschen Serooskerke en Oost- kapelle goedgekeurd. Na de voltooiing van het werk werden de werkelijke kosten door dit college op f 24.354.39 bepaald, waarover de bijdrage van 75 pet. zal worden berekend. Geldleening. Voor de verbetering van de afwatering van den Polder werden bedragen gevo teerd van f 111.000, f 21.209 en f 200.000. Aangezien het stichten van een gemaal met bijkomende werken (het laatste be drag) nog niet voltooid is met name moei nog een duiker nabij de Langeviele- huifenbrug worden gemaakt staat het totaio bedrag, dat met de verbetering der afwatering gemoeid zal zijn nog niet vast; bovendien ligt het in de bedoeling van het dagel. bestuur, zoo de vergade ring daarmee accoord kan gaan, ook het uitdiepen van het laatste deel van den Domburgschen watergang uit het totale crediet van f 332.209 te bestrijden. Dit crediel zal vermoedelijk voor een en an der juist voldoende blijken te zijn. Voor- loopig zijn de kosten der uitgevoerde werken gedekt uit opgenomen kasgeld. Evenwel schijnt het zeer gewenscht, thans een geldleening tot dekking van deze uit gaven te sluiten, te meer, nu het dageL bestuur in de gelegenheid is, gebruik te maken van een aanbieding, die alleszins aannemelijk voorkomt. Door bemiddeling van den heer J. W. Gornegoor te Den Haag kar: n.l. met de Pensioenfondsen voor de Koloniale Landsdienaren en Lo cale ambtenaren een geldleening tot 'n be drag van f 300.000 a f 400.000 worden aangegaan tegen den parikoers, een rente van 4.5 pet. en een looptijd van 25 tot 30 jaren. Het dagel. bestuur stelt voor van die aanbieding gebruik te maken, de aflossing zou het over 30 jaren willen verdeelen. Verbetering Noordweg. De kosten van 'het tweede gedeelte van het rijwielpad tusschen Serooskerke en Oostkapelle met inbegrip van de verbe tering van de bocht bij Zeeduin zijn ge raamd op f40.000. Door Ged. Staten is daarin een bijdrage van 75 pet. toege zegd. Het voor dit heele wegsdeel op f 15.C00 geraamde aandeel van den Polder zal met rond f 1000 worden overschreden, doch het dagel. bestuur vertrouwt, dat de vergadering van oordeel zal zijn, dat het werk niettemin voortgang moet heb ben. Verkoop, verpachting en erf pachtsuitgifte van grond. Voorgesteld wordt aan de gemeente Middelburg in verband met het werk aan den Kleverskerkschen weg ongeveer 1000 vierk. M. grond te verkoopen tegen f0.25 pei vierk. M.; aan de belanghebbende grondeigenaars de overgebleven kleine stukjes van de voor den watergang Kou- dekerkeVlissingen aangekochte gronden, behalve één stukje, dat zal worden ver huurd voor f60 per jaar; aan de erf- paebthouders enkele in erfpacht uitgege ven stukjes grond; en ten slotte verlen ging van een erfpacht op een stuk grond onder Vrouwepolder en enkele percee.tj^s onder O. en W. Souburg. Verharding van Wegen te West- kapelle en Zoutelande. Door een commissie uit Westkapelle wordt een bijdrage gevraagd voor verhar ding met klinkers van den Middeiburg- schen Kleiweg, den Rijke's weg, de Roo- verswegeling en de Poppekerksche wege- ling en door het gemeentebestuur van Zoutelande voor den Middelburgschen Kleiweg. De kosten te Westkapelle zijn ge raamd op f 22.000 en te Zoutelande op f 1.500. De uitvoering van de plannen schijnt alleszins te strooken met het algemeen belang van den polder; een oppervlakte van een paar honderd H.A. wordt daar door voorzien van een aan verschillende reeds verharde wegen aansluitend net van kunstwegen, dat eigenaren en gebrui kers van de in dit gedeelte meest zeer kleine perceelen ten goede zal komen. Er rijst echter een principieele moeilijkheid. De minderheid van het dagel. bestuur kan zich geheel vereenigen met het stand punt van den ingenieur, doch de meerder heid meent, dat in het algemeen de wege- lingen weliswaar niet voor een bijdrage in de kosten van verharding in aanmer king behooren te komen, wijl zij geen ver binding vormen tusschen wegen, die reeds verhard zijn of van zoodanige verbindin gen deel uitmaken, doch dat er, waar in het onderhavige geval de wegelingen in kwestie toegang geven tot onderscheidene eigendommen en deel uitmaken van een geheel wegencotnplex, aanleiding is om dit bezwaar minder te laten wegen en, zij het niet de inaximum-bijdrage, dan toch de helft daarvan toe te "kennen. De meerderheid stelt dan ook voor voor de wegen te Westkapelle 20 pet. tot een maximum van f 3300, voor de wegelingen 10 pet, tot een maximum van f 550 en voor den weg te Zoutelande 20 pet. tot een maximum van f 300 toe te kennen. Voor wegen en wegelingen te Westkapelle wordt het maximum bepaald op f3350 en de bijdrage zelve op 17.5 pet. Verharding weg Krommenhoeke Meliskerke. Voorgesteld wordt aan J. van Keulen te Biggekerke voor verharding .van bovenge- noemden weg 20 pet. der kosten ad f 1791 of f35S.20 toe te kennen. Pensioengrondslag Ingenieur. Waar de wedde van den ingenieur met ingang van 1 Sept. 1929 is vefhoogd tot f 4900 stelt het dag. bestuur voor den pensioengrondslag op dat bedrag vast te stellen. Bezoldiging technisch personeel De talrijke werken in aanleg en uitvoe ring bij het Rijk en andere openbare lichamen, en de heerscliende loonstan- daard van het technische personeel ma ken, dal het dikwijls moeilijk is geschikt personeel te verkrijgen. Juist onder het la gere opzichtersporsoneel is een zekere stabiliteit gewenscht, omdat men uit hen bij voorkeur de opzichters aan de wate ringen zal kiezen. Groot is echter de mutatie onder dit tijdelijke personeel en het personeel in lossen dienst. Het valt. niet te ontkennen, dat de sa- larisregeling minder gunstig is dan de re gelingen welke hij vele publieke lichamen gelden. Dit is niet alleen te verklaren uit lageren levensstandaard dan in andere provincies, want in Zeeland betaalt alleen het Waterschap Schouwen ongeveer het zelfde als Walcheren, maar ondervindt dan ook dezelfde moeilijkheden. Het da geL bestuur is derhalve tot de conclusie gekomen, dat de salarissen van het hoo- gere technische personeel, in vergelijking met hetgeen elders betaald wordt, te laag zijn; dit is echter tevens het eenige mo tief, waarop z.i. een verhooging gebaseerd kan worden. Op zichzelf beschouwd toch acht het dagel. bestuur de salarissen vol doende en het kan dan ook geen aanlei ding vinden, te adviseeren tot een verhoo ging daarvan, als bepleit wordt in een adres der opzichters, waarbij het maxi mum van den opzichter aan de Noord watering zelfs dat van de technische amb tenaren van den Prov. Waterstaat in Zee land overtreft. Naar de meening van het dagel. bestuur zal een verhooging van de salarissen van opzichters en adj.-opzich- ters met f200 per jaar voldoende zijn, om deze ''betrekkingen hare aantrekkelijk heid te doen behouden en de financieele toestand van de landbouwende bevolking van den polder is niet van dien aard, dat het verantwoord zou zijn, haar meer las ten op leggen, dan door de noodzakelijk heid of de billijkheid geboden zijn. Slechts om een beteren overgang te verkrijgen tusschen de salarissen van adj.-opzichter le kl. en opzichter, wordt voorgesteld de aanvangswedde van de opzichters met f 300 te verhoogen. Heel andere motieven pleiten voor een verhooging van de jaarwedde van den Ingenieur. Diens bemoeiingen zijn de laat ste jaren, in het bijzonder door den aan leg van werken ter verbetering der afwa tering, niet weinig toegenomen, een toene ming, die een verhooging der wedde met f500 alleszins motiveert. Ten slotte stelt het dag. bestuur voor ook het lagere technische personeel een verhooging toe te kennen en wel van f 100 per jaar, omdat de vaste arbei ders steeds meer hebben .gehad dan de dijkwerkers, wier dagloon sedert 1919 met f 0.50 is verhoogd, en mei hen ook het andere personeel dient te worden verhoogd in wedde. De kesten van een en ander zullen met de pensioensbijdragen een stijging der uitgaven met rond f 2500 per jaar met zich brengen en nog rond f 700 voor de vaste arbeiders. Toeslag op pensioen. Voorgesteld wordt evenals vorige ja ren aan de wed. N. Noorderbroek—de Kal, gewezen bode-concierge eene toeslag op haar pensioen te geven van f 100, waardoor dit stijgt tot f 600. Bescherming duin Noord watering. Naar aanleiding van het in zijn han den gesnelde adres van den directeur der N.Y. Duinbeek, om voor de dui nen dier vennootschap zoo mogedj'k en kele paalhoofden aan te leggen, heeft het dag. bestuur den ingenieur geraadpleegd. De meerderheid deelt het standpunt van den ingenieur, dat uit een oogpunt van beveiliging van den Polder tegen de zee, de bedeelde werken althans vooralsnog niet noodig zijn. De geldmiddelen van den Polder gedoogen h.i. niet een uit gave voor werken, die, hoezeer in het belang van de adresseerende vennoot schap, door het belang van den Polder niet strikt worden geëischt. Een minderheid ,is daarentegen van cordeel, dat de in het adres geschetste gevclgen van de afneming van het duin het gevaar, dat men over ©enigen tijd genoodzaakt zal zijn maatregelen te ne men. die aanzienlijk meer kosten zul len medebrengen, dan de gevraagde, niet denkbeeldig zijn; zij zou daarom, ten einde verderen teruggang van duin en strand tegen te gaan, dit jaar een en geleidelijk ook de beide andere door den ingenieur geschetste hooiden willen aan brengen. Zij ,zou het zeer betreuren, in dien tengevolge van een verderen te ruggang van het duin, een niet te her stellen schade aan de beplantingen ach ter de duinen werd toegebracht, een schade die niet alleen de vennootschap in kwestie, die niet het maken van winst beoogt, doch zich uitsluitend het behoud dier beplanting ten doel stelt, doch ook en voornamelijk het pu bliek, dat van de bosschen der vennoot schap geniet, zou treffen. Zij is ten slotte van meening, dat de kosten van uitvoering der werken, welke door een leening .gedekt kunnen worden, geen be letsel mogen zijn, waar h. i. tegenover een onmiddelijke bezuiniging van enkele duizenden 's jaars een veel aanzienlijker uitgave in de toekomst noodig dreigt te zijn. Het dag. bestuur stelt .in meerder heid voor op het adres afwijzend te beschikken. Begrooting 1930. Ten slotte wordt ter vaststelling aan geboden de polderbegrooting 1930 met een eindcijfer van f 903.433.86 en voor onvoorzien f 4890.12 en die alleen voor het gebouwd met een eindcijfer van f 68296.19 in ontvang en f 64636.48 in uitgaaf. Brutale winkeldieveggen gearresteerd. Bij de firma Ter Meu- len te Rotterdam is men er Woensdag in geslaagd twee brutale winkeldieveg gen op heeterdaad te betrappen. Het zijn de 47-jarige M. en haar 18-jarige doch ter uit Dordrecht. In den loop van den middag hadden zij reeds een 5-tal win kels bezocht, waar zij volgens het be kende systeem te werk gingen. In de étalage hadden zij zoo'n aardig jurkje of kleed gezien, dat zij beslist wilden hebben. De winkeljuffrouw zocht dan eerst in den voorraad in den winkel, legde stapels goederen op de toonbank en werd ten slotte toch gedwongen, het 99. „Juist kwam de linnenjuffrouw van het kasteel in de kinderkamer en toen ze mij zag gilde ze en liep hard weg. Daardoor liep ze mijn poppenbed en mijn tafel met serviesje omver. En vluchtte op haar beurt. Ze zette me een keel op van je welste. Ze leek me zoo ,V> Tvc wex «I. 100. „De koning, de koningin en de prins zaten al aan tafel, toen ik de eetzaal binnenkwam". „Waar zou de prinses blijven?" vroeg de koningin. „Dat weet ik niet", zeide de koning, „laat ons maar beginnen. Als ze te laat komt, moet zemaarden hondindenpot bewuste jurkje uit de étalage te halen. Op dat moment sloegen de twee vrou wen haar slag. Het gestolen goed werd opgeborgen iu een kartonnen doos en een groote city-bag, die zij bij zich had den en daarna overgegeven aan den echtgenoot en vader, die het per schip verder naar Dordrecht bracht. Bij fouilleering werden op hen gevon den gordijnen, mantels en tafelkleeden tot een gezamenlijke waarde van f200. Er wordt nog een onderzoek ingesteld naar de herkomst van 'n beige en een blau wen mantel en een grijs pluchen tafel kleed. De politie heeft de daders in bewa ring gesteld. Zij stonden reeds gesigna leerd als beruchte dieveggen. De verdachte in de Ben- nekomscbe moordzaak. Het is thans komen vast te staan, dat de ver dachte in de Bennekomsche moordzaak, de dader is van de inbraak, ongeveer I1/2 jaar geleden te Wageningen gepleegd in de woning van de dames Suring, waarbij fÜO en een gouden horloge wer den ontvreemd. De toen gevonden vin gerafdrukken hebben dit onomstootelijk bewezen. Aanval op een tol te Vlaar- dingen. Ten einde kracht bij te zet ten aan de actie om tot spoedige op heffing te komen van den tol aan den Schiedamschendijk tusschen Vlaardingen en Schiedam, is Donderdagavond door een twintigtal Vlaardingsche autobezitters een aanval gedaan op dezen tol. Te kwart voor vijf, een dei drukste tijden van den dag op dezen weg, na derde vrijwel gelijktijdig van Vlaardin gen en Schiedam een tiental auto's. By den tol gekomen, weigerde de be stuurder van den eersten auto, de heer Holstein, tolgeld te betalen, waarop hem de doorgang werd geweigerd. De aldaar gestationneerde Vlaarding sche politie agent gelastte den bestuur der achteruit te gaan. Doch aan weers zijden van den tol hadden de demon- streerende autobezitters met hun wagens den dijk bezet. De tolgaarder sloot hier op de hekken. Ondertusschen waren er tal van an dere auto's aangekomen, zoodat zich weldra aan heide zijden een lange rij wagens bevond. Doordat op dien tijd verschillende daar gevestigde bedrijven eindigen, kwamen honderden wielrijders zich hierbij voegen. De verkeersstrem ming was dan ook volkomen. Er werd nog getracht de reizigers van den autobusdienst VlaardingenRotter dam voor den tol te doen uitstappen en voorbij den tol in aldaar slaande auto bussen weer in te laten stappen. Dit gelukte echter slechts ten deele. De burgemeester van Vlaardingen, de heer A. van Walsum, die ter plaatse verscheen, trachtte zooveel mogelijk het verkeer weer in goede banen te lei den, hetgeen hem eerst, bijgestaan door eenige Vlaardingsche en Schiedamsche agenten, na drie uren gelukte. Tegen eenige chauffeurs, die geweigerd hadden tol te betalen, is proces-verbaal opgemaakt. Begrijpelijkerwijs lokte deze demonstra tie een groot aantal nieuwsgierigen. Uit het raam gestapt. De jachtopziener E., wonende te 't Goy (ge meente Houten) droomde 's nachts, dat hij twee stampers hoorde schieten. Hij stapte uit 'bed, begaf zich in den slaap naar het raam, stapte hieruit en viel naar (beneden. Te ongeveer 12 uur werd hij door eenige voorbijgangers in bewus- teloozen toestand met een gebroken been op straat gevonden. De geneesheer advi seerde terstond overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht. Zjjn vrouw had van het ongeval niets bemerkt. Brand te Zetten. Gisternacht heeft een felle brand gewoed in het Mag- dalenahuis van de Heldring-gestichten. De brand werd veroorzaakt door zelf ontbranding van bouwmateriaal. Door den hevigen wind werd het vuur aange wakkerd en de brand nam snel in om vang toe. Op voorbeeldige en ordelijke wijze werden vele vrouwelijke verpleeg den in veiligheid gebracht. Ook het naast gelegen kinderhuis werd ontruimd. On middellijk na het uitbreken van den brand werden de motorspuiten van Eist en Nijmegen gealarmeerd. De motorspuit uit Eist was spoedig ter plaatse, terwijl de brandweer van Nijmegen iets later kwam, daar zij verdwaald was. Het ge- heele massief-gebouwde Magdalenahuis werd een laaiende vuurzee, waarvan niets viel te redden. Het kinderhuis bleef ge spaard. Voor families van verpleegden in den lande behoeft geen enkele vrees te bestaan daar geen enkele verpleegde lichamelijk letsel opliep. Zij zijn allen in de omgeving ondergebracht. De schade is zeer aanzienlijk en wordt slechts ma tig door verzekering gedekt. Tijdens den brand werden reeds groote schenkingen gedaan voor den wederopbouw. Etsendief gearrestee rd. Het is de politie te Madrid thans gelukt, den persoon te arresteeren, die zich schuldig heeft gemaakt aan den diefstal van een groot aantal kostbare etsen van. Rem brandt, D'iirer en andere meesters welke naar Berlijn verkocht werden. De politie arresteerde een bediende van de Biibliotheca National, Antonio Lopèz. Zij was op het juiste spoor gebracht door de politie te Berlijn. Lopèz had sedert ja ren kostbare kopergravuren en zeldzame boeken gestolen. Hij werd reeds sedert geruimen tijd ver dacht omdat zijn uitgaven veel grooter waren dan zijn salaris bedroeg, doch men ïiets bewijzen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3