Schoonmaaktijd Uit de Provincie. Ke Gem< 106 van de wet op de inkomstenbelasting 1914. Het ontwerp brengt eenige wijzigin gen van administratieven aard. O.m. wordt opgelegd de verplichting tot het verstrekken van een loonopgaaf met be trekking tot personen, welke, op het oogenblik, dat de opgaaf wordt gevraagd niet meer bij den werkgever in dienst zijn. Voorts zal voortaan ook een loonopgaaf kunnen worden verlangd van buitenland- sche ondernemingen, die hier te lande personeel in dienst hebben. Cumulatie van functies bi] de S.D.A.P. Op het Nijtmeegscha Congres der S. D'. A. P. werd naar aanleiding van eenige afdeelingsvoorstellen door den voorzitten de benoeming toegezegd van een com missie, die zou nagaan of het besluit van 1929 over de cumulatie van functies uit breiding behoeft. De commissie was door het Partijbe stuur samengesteld uit: W. Drees, voorzit ter; Mr D. A. v. Eek, G. W. Jacobsen, K. Vorrink, C. v. d. Lende, P. Moltmaker, F. L. Osseadorp, J. Reijnders, W. H. Vliegen en C. Woudenberg, secretaris. Het rapport door de oommissie uit gebracht en op het Groningsch Congres met Paschen te behandelen, is door het Partijbestuur goedgekeurd met overneming van de voorstellen als Partijbestuursvooir- stellen, welke voorstellen als volgt lui den: le. Het Congres verklaart onvereenig- baar: a. het lidmaatschap van de Tweede Ka mer met het burgemeesterschap b. Het lidmaatschap van de Tweede Kamer met het wethouderschap van een gemeente met meer dan 30.000 inwoners en van kleinere gemeenten, die op groeten afstand van Den Haag gelegen zijin. c. Het lidmaatschap van de Tweede Kamer met het lidmaatschap van Gede puteerde Staten. 2. Het Congres verklaart den Partijraad bevoegd van de in punt 1 genoemde ver bodsbepalingen tijdelijke afwijking toe te staan, b.v. voor den duur van een loo- pende zittingsperiode. 3. Het Congres verklaart den Partijraad beveegd om maatregelen te nemen tegen iedere andere combinatie van functies, die naar zijn meening kan leiden tot scha de in de vervulling van een der ambten. 4. Het Congres spreke de wenrchelijlk- heid uit van heit maken van regelingen in de publiekrechterlijke lichamen, waar- bi/ pensioenen, verkregen uit de vervul ling van een openbaar ambt, worden be perkt, indien zij! samen met andere pen sioenen of salarissen uit apenbare amb ten een bepaalde grens overschrijden. VLIEGEN DES NACHTS; RADIO EN VERLICHTING. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van het IXe Hoofdstuk der Rijfcs- blegrooting voor 1930. In de Mam. v. Toelichting wordt er op gewezen dat de Duitsche Regeering het traject Berlijn via Hannover tot Kal verde (21 km ten N.O. van Rheine) als nachtluchtroute gereed heeft gemaakt; zij is doende, die nachtluchtroute verder in orde te brengen langs Wesel en Keulen tot Nederlandsch Limburg, met het oog op een verbinding via Brussel naar Parijs, en van Hal ver de tot de Nederlands ch© grens bij Oldenzaal, met het oog opi de verbinding met Amsterdam. Ziji doet dit in de verwachting^ dat van Belgische en Nederiandsche zijde het noodige zal worden gedaan ten aanzien van 'het ge deelte der route, dat binnen die landen is gelegen. De Belgische Regeering, die reeds de route BrusselOstende gereed maakte, heeft thans op de begrooting voor 1930 voor bebakeming en uitrusting der luchtlijnen voor nachtvluchten 3 mil- lioen francs uitgetrokken. Het is voor ons land van uitnemend belang om in deze niet achter te blijven (of te laat te komen Ook van Zweedsche zijde is enkele maanden geleden sterk aangedrongen op tijdige voorziening van de nachtlucht- route van de Duitsche gjrens naar Am sterdam'. Verzoeken van dezelfde strek king zijn ontvangen van de Kon. Lucht vaart-Mij. voor Nederland en Koloniën en van de gemeente-besturen van Amster dam en Rotterdam. Onafhankelijk van deze verzoeken wa ren reeds plannen in voorbereiding om de bedoelde route voor het nachtverkeeir in orde te> brengen. Als resultaat van besprekingen en on derzoekingen, mede in verband met het geen in het buitenland geschiedt, is thans meer zekerheid verkregen en is komen vast te staan, dat èn door den radio dienst èn door verlichting van de route, voorzien moet worden. Met op- de begrooting reeds uitgetrokken gelden kan aanstonds eon aanvang wor den gemaakt met het plaatsen van enkele lichtopstanden tusschen Amsterdam en de oostelijke grens. Daardoor zal vóór het zo merseizoen van 1930 een voorloopig voor de diensten in dat seizoen voldoende ver lichting zijn tot stand gebracht op de route AmsterdamDuitsche grens en in aansluiting met de route Amsterdam Retranchement, met gebruikmaking van de bestaande lichten Her luchtvaart terreinen Schiphol -en Waalhaven en van de kustlichten voor de scheepvaart op de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilan den. Ten aanzien van den radiodienst zal ,men zich dan nog met de bestaande middelen moeten behelpen. Verder zijn echter nog noodig gelden tot een bedrag van f60.000 voor de inrichting van een nieuw radiotelefonie- station en tot een bedrag van f 100.000 voor de oprichting van de noodige Iicht- ppstsJMtea tocht hei onderhoud der; verlichting, alsook voor het vorbetetferi van die gelegenheid tot het maken vat) noodlandingen bij duisternis. Deze gelden worden in het ontwerp aangevraagd- Ten aanzien van het plan tot bobake ning van de luchtroutes wordt- nog opgemerkt, dat het voornemen be staat, de route, loopende van een punt van de Duitsche grens bijl Oldenzaal on geveer in een rechte lijn naar het lucht vaartterrein Schiphol, vandaar over het luchtvaarterrein Waalhaven en verder in een rechte lijn naar Vlissingen, te voor zien van een negental sterke schitterlich- ten. Deze lichten zullen op een deed der route op onderlinge afstanden van plm. 25 km worden geplaatst. Op het andere ge deelte der route, waar profijt kan wor den getrokken van de lichten der lucht vaartterreinen, het licht van de groota steden, alsook van de genoemde scheep- vaartlichten, zullen de opstanden op groo- teren ouderlingen afstand worden ge plaatst. Hoewel de lichten op de routes in Duitschland en België op nog iets kortoren onderlingen afstand zijn ge plaatst dan voor ons land in het voorne men ligt, wordt gemeend, dat met een plaatsing, als boven omschreven, aan vankelijk kan worden volstaan. Gerekend moet worden op één lijht in het zuiden Limburg als bebakening] van de route KeulenBrussel, voor zooveel die over ons land gaat. Chr. Lyceum voor Zeeland. Gisteren werd te Middelburg een ver gadering gehouden van de Vereen, tot oprichting en instandhouding van een Chr. Lyceum voor Zeeland. De vergadering, die bij ontstentenis van Dr van Lonkhuizen, gepresideerd werd door Mr Goedbloed, was druk bezocht. Meer dan 100 personen waren aanwezig. Nadat de notulen van de oprichtings vergadering waren vastgesteld kwam op nieuw aan de orde het vraagstuk van de plaats van vestiging. Na breede bespreking waarbij het in hoofdzaak ging over de vraag schrifte lijke stemming of arbitrage, werd ten slotte besloten, dat een schriftelijke stem ming zal worden gehouden. De bijzonderheden hieromtrent zullen nader door het moderamen worden be kend gemaakt. Schoonmaak. Eleetrolux stof zuigers en parketboenders (ook te huren) J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. Vreemede lingenverkeer. Maandagavond 1.1. hield de vereen, tot be vordering van 't Vreemdelingenverkeer „Haamstede-Burgh" haar jaarlijfcsche alge*- meeine ledenvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental der vereeniging! steeds toeneemt en het vreemdelingenver keer in deze omgeving zich voortdurend uitbreidt. Besloten werd richtingsborden en rust banken opnieuw te doen verven en we derom bakens op het strand te Westen- schouwen te doen plaatsen, om aldaar een veilige badplaats aan te geven. Ver zoekschriften zullen gericht worden aan Gedeputeerde Staten en de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij', om de avonddien sten van provinciale boot en .traim zoo danig vast te stellen, dat vanuit Z u i d-B e ve 1 and en Walcheren 's avonds Westelijk Schouwen nog bereikt kan worden; aan 't bestuur der posterijen en telegrafie om een verbetering in de bestelling van post stukken en een g'elijk tarief als op andere plaatsen voor locale telefoongesprekken visa-versa Westenschauwen; aan den A. N.W.B. om1 hij den uitgang van de No- belpoort te Zierikzee een richtingsbord te doen plaatsen voor Schudd'ebeurs enz. en op den richtingswijizer even buiten Zie rikzee ook Haamstede en Biurgh aan te geven. (M. Ct. Met ingang van 11 dezer wordt de brigade-commandant der Kon. Marechaus see te Vlissingen dhr J. Uleiman, over geplaatst naar de brigade te Wezep. Verplaatst met ingang van 19 April a.s. de besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. Meijaard van het post-, telegraaf- en telefoonstation te Schore naar het post-, telegraaf- en tele foonkantoor te Hansweert. Ten natleele van den landbouwer J te Meliskerke, werd een dezer dagen van een op diens erf liggenden hoop aard appelen, een hoeveelheid ontvreemd De politie stelt een onderzoek in. Middelburg. Heden wordt alhier de 33e algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging „Onderlinge Vrouwenbescher ming". De meeste afgevaardigden en aan de vergadering deelnemende vereenigingen kwamen reeds gisteravond aan en brach ten hedenmorgen een bezoek aan de Markt, enz., terwijl onder leiding van het bestuur der afdeeling Middelburg een autotocht door Walcheren werd gemaakt. Nadat in Hotel de Abdij een gemeen schappelijke koffiemaaltijd had plaats ge had, werd in de Sociteit St. Joris heden- namiddag de vergadering gehouden. Goes. Op de te Breda en den Bosch 'gehouden Paaschveetentoonstellingen be haalde onze stadgenoot de heer O. Blok- poed met zijn collectie Paaschvee 5 eer ste, '2 tweede en 3 derde prijzen. 's-Gravenpolder. Gisterenavond hield de werkmansvereeniging een ledenvergade ring. Tegenwoordig waren 62 leden. De voorzitter opende de vergadering en sprak zij» blijdschap uit over de groota op komst Hij leidde de bespreking in over het voorstel om In verband met de ziek tewet de vereeniging te ontbinden. Eenige leden wenschten voort te gaan. De secretaris las eenige artikelen uit de Ziektewet voor, waaruit bleek, dat dit niet doenlijk is. Er werd dan ook verder zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd om de ver eeniging te ontbinden. Een der leden sprak zijn dank uit jegens het bestuur voor den arbeid, die altijd zoo belange loos is verricht. De voorzitter, dhr C. v. d. Velde, brengt dank aan al de leden en vooral aan 'dhr J. Bosman, die als secretaris 22 jaar al dien arbeid belangeloos had verricht De secretaris dankt al de leden voor het vertrouwen hem geschonken en voor den aaagenamen omgang, want kwesties zijn er in die 25 jaar eigenlijk niet ge weest. De voorzitter deelt mede, dat 23 April om 8 uur uitbetaling zal plaats hebben. In al die jaren is niet minder dan f 9580.88 uitgekeerd. Er is ongelveer f 830 te verdeelen onder 73 leden. Iereseke. Door een tweetal oester-firma's (de firma Salm en de firma de Haas) wor den dit jaar op concessiegrond onder Texel een 500 bennen oesters gezaaid. Doel is vanuit Texel (ieder voor eigen rekening) Holland van vette oesters te voorzien. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr J. Ganseman Jr kwam de Kolenbond „Ons Voordeel" in algemeene ledenverga dering in het lokaal „Obadja" bijeen. De voorzitter heette de talrijke opgeko- menen welkom en deelde mee, dat de afna me van kolen niettegenstaande den zach- ten winter, grooter was dan verleden jaar. Alle verrichtingen geschiedden tot tevre denheid van het bestuur. Het ledental klom. De secr.-penningm., dhr W. K. C. Schrier, deed rekening en verantwoor ding over gehouden beheer, ontvangen was, waarbij goed slot der vorige jaar rekening f 555.05, f 15126.60. Uitgaven in totaal f 14603.04. Uit het verslag van den secretaris over het afgeloopen dienstjaar bleek, dat het ledental tot 346 klom. Aangekocht wer den 725 ton kolen en 27000 K.G. bruin koolbriketten. Uitgebracht werden 977y2 H.L. kolen en 889 pak sloffen. Het gebruik van eierkolen nam verbazend toe, dat van noten verminderde sterk. 300 ton kolen werd verkregen door contract wat een voordeel opleverde van f 150. Met de waarde van de opgeborgen ko len bedraagt de reservekas f753.56. In het bestuur kwam geen verandering. Herko zen werden de aftredende bestuursleden J. Ossewaarde en M. Bom. Het aanbesteden van vervoer en lossen werd overgelaten aan het bestuur. Alsnu wees de voorzitter op de nood zakelijke afname van kolen, ook in de zomermaanden. Bij geregelde afname heb ben wij goedkoopere kolen. Westkapelle. Met ingang van 9 April is de melkprijs met 2 cent per L. verlaagd en gebracht op 12 cent per L. Domburg. In de Dinsdagavond gehouden Raadsvergadering werd een adres van de Commissie tegen het Alcoholisme, o.a. verzoekende het maximum-aantal ver gunningen te verlagen, voor kennisge ving aangenomen en een adres van A. Frank, houdende verzoek om medewer king tot het verkrijgen van een buiten gewone vergunning volgens art. 5 der Drankwet afgewezen met 0 tegen 1 st. (die van dhr Westenburger). Het hef- fingspercentage van de Germ. Inkomsten belasting voor het belastingjaar 1930 '31 werd op: li/a bepaald, vorige jaren was dit 21/2 pet. Besloten, werd zich aan te sluiten bij het Nederl. Verbond van Ziekenkassen voor verzekering van het daarvoor in aanmerking komende personeel ingevol- de de Ziektewet en geen verhaal van premie op dat personeel' toe te plassen (tegen dhr Houmes). Een zeer uitvoerige discussie vond daarna plaats over de kwestie van aan schaffing van een motor-brandspuit. Dhr Elout zou in allen gevalle vóór tot aan schaffing werd overgegaan het rapport van de Kon. Ned. Brandweer Vereen) «uilen afwachten, zoolang echter geen vol doende water aanwezig is of daarin wordt voorzien, b.v. door het maken van g'roote brandputten, zou hij zeker nog niet willen overgaan tot het aanschaffen .van zulk een spuit. Ook de heeren Geldof en van Sluijs waren van hetzelfde gevoe len. De heeren de Visser en Houmes vreesden dat de motorspuit waarmede gedemonstreerd werd, te weinig capaci teit zou hebben bij blussching van een groote brand. De voorz. stelde daarna voor: ten eerste te vragen aan de Kon. Ned. Brandweer Ver. om het rapiport spoedig te mogen ontvangen, verder een spoedig en ernstig onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid van voldoende watervoorziening bij brand door het ma ken van brandputten of anderszins en wanneer deze kwesties voldoende waren opgelost, te' beslissen of een motorspuit zou worden aangeschaft. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men. Nadat daaromtrent verschillende be sprekingen waren gevoerd werd op voor stel van dhr Elout besloten P. Meijer gedurende twee halve dagen per wéék bij de gemeente te werk te stellen, zulks in verband met een, in de vorige verga dering genomen besluit. D'hr de Visser vroeg of de nieuw ver harde Westweg c.a. reeds door de ge meente was overgenomen, waarop de voorzitter antwoordde, dat daartegen bij B. en W. thans no,g bezwaar bestond in verband met het tipstipi waarop het her stel van dezen weg heeft plaats gehad. Dhr Houmes vroeg inlichtingen omtrent de tijdstippen van landbouwverlof. De voorzitter antwoordde dat dit verlof op de Leerplichtwet steunt en volgens de verordening voor kinderen in Domburg wonende, al bezoeken zij ook een school in een andere Gemeente, kan. worden ver leend van 1—15 Mei en van 1530 Sep tember. Verder vroeg dhr Houmes streng toe te zien bij de te houden Schouwing der wegen. Dhr Geldof verzocht beter onderhoud van de omheining van de oude Begraaf plaats en van de Kanonnierstraat, terwijl hij de -aandacht vestigde op den slechten waterafvoer hoek DuinstraatHeeren straat. Dhr v. Sluija zeide, dat reeds met den pÊimeenteop'Zichter de verbetering van den hoek Duinstraat is besproken, dit zal geschieden wanneer de Schuitvlotstraalt verder wordt bestraat. Die slechte toe stand van de omheining van de begraaf plaats wordt vooral veroorzaakt door kin deren, die steeds maar alles stuk maiken. Nadat dhr Geldof op zijn verzoek nog enkele inlichtingen waren verstrekt in zake de overneming van de electrici- teitsvoiorziening' door de P.Z..E.M. werd. de vergadering gesloten. Vrouwepolder. Dinsdagmiddag hield de Raad dezer gemeente onder voorzit terschap van den Burgemeester een open bare vergadering, waarin alle leden te genwoordig waren. De Voorzitter deelde mede, dat het voorschot der Rijksvergoe ding voor het O. L. Onderwijs voor 1930 is vastgesteld op f 6920, dat volgens mede- deeling van den Inspecteur der Rijks Di recte Belastingen op de kohieren voor het belastingjaar 1929/30 wegens opcenten op de hoofdsom der Rijks Inkomstenbelas ting is uitgetrokken een bedrag van f 1955 en wegens gemeentelijke Inkomstenbelas ting f9301, dat de aanslag over 1929/30 ten name van Mej. J. A. Oldeman in de plaatselijke Inkomstenbelasting doorGed. Staten is vernietigd en dat het besluit tot aankoop van een perceel bouwland en tot het aangaan van een geldleening tot dek king van de kosten van dien aankoop door Ged. Staten is goedgekeurd. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. in hun vergadering van 28 Maart j.l. hebben besloten met afwij king van het bepaalde bij artikel 85 van het Reglement op de Wegen en Voetpa den in Zeeland, toe te staan dat de in de gemeente gelegen voetpaden met rij wielen zullen mogen worden bereden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten voor kennis geving aan te nemen het verzoek van het bestuur van het Centraal Archief inzake maatschappelijk hulpbetoon voor Neder land om als lid tot die Vereeniging toe te treden. Eveneens werd op voorstel van B. en W. m.a.st. besloten voor kennis geving aan te nemen het schrijven van de Nationale Commissie, tegen alcoholisme betreffende de toepassing van artikel 4 der Drankwet. De Voorzitter deelde mede,'dat het aan deel in het goed slot van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle over 1929 voor deze gemeente is vastgesteld op f 135.60. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten tot goed keuring van de rekening van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle over het jaar 1929. Mede werd op voor stel van B. en W. m.a.st. besloten de reke ning over 1929 van de Gezondheidscom missie zetelende te Veere goed te keuren in ontvang op f2473.68 en in uitgaaf op f 801,34. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat B. en W. e.en onderzoek hebben in gesteld naar de mogelijkheid om en te Vrouwepolder en te Gapinge een tele graaf- en telefoonstation te krijgen, welk onderzoek ten gevolge heeft gehad, dat is gebleken, dat die mogelijkheid bestaat mits de gemeente een garantie stelt, dat zoo over een afgeloopen jaar de helft van de ontvangsten wegens uit een station aangevraagde interlocale gesprekken min der bedragen dan f84 en f55.50 de ge meente het verschil bijbetaalt, hetgeen in Ruwe, «node of schrijnende handen weer gaaf, zacht en mooi door Purol het ongunstigste geval van de gemeente een jaarlijksche uitgave vergt van ten hoogste f 139.50. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. aangezien het hier een algemeen belang geldt en het hebben van zoo'n station in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk is, den Raad voor de gevraagde garantie te stellen. Na breed voerige bespreking van het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten het vesti gen van bedoelde stations te Vrouwen polder en te Gapinge te helpen bevorde ren en mitsdien de gevraagde garantie te stellen. Naar aanleiding van het ingekomen schrijven van de Z. H. D. I. te Seroos- kerke (W.) houdende verzoek om een sub sidie uit de gemeentekas van jaarlijks f 100, ten behoeve van de aanstelling van een tweede wijkverpleegster/stellen B. en W. den Raad vow op dat verzoek afwij zend te beschikken, op grond dat door de Z.H.D.I. geen nader overleg is gepleegd met de afdeeling van het Groene Kruis te Vrouwenpolder. Na bespreking van het verzoek en van het voorstel van B. en W. werd m.a.st. overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Na breedvoerige bespreking werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. m.a.st. besloten het heffingspercentage op de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930/31 vast te stellen op 3 procent en daarnevens over dat be lastingjaar 50 opcenten te doên heffen op de hoofdsom der Rijks Inkomstenbe lasting (als vorig jaar). Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten onder de kinderen der Lagere Scholen in de gemeente een bedrag van f 15 te doen verdeelen voor de ingelever de nesten (ongeveer 5000) van den bas- taardsatijnvlinder. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat het advies van de Gezondheidscommissie omtrent de vast te stellen algemeene politieverordening is ingekomen, waarna m.a.st. werd be sloten bedoelde verordening vast te stel len. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten tot vaststel ling van een aanvulling der verordening op de heffing van leges met de voor de af te geven ventvergunningen te heffen leges. Ver.volgens deelde de Voorzitter mede, dat zich één sollicitant heeft aan gemeld voor de betrekking van Hoofd der O. L. school in de afd. Gapinge en dat in overleg met den Inspecteur van het L. O. is besloten een herhaalde op roeping te plaatsen. Vervolgens werd op voorstel van den Voorzitter besloten bij de eerstvolgende beproeving der brand spuiten, de brandspuiten uit de beide af- deelingen samen te laten werken ten ein de te kunnen constateeren of alles in orde is en zoo noodig met twee spuiten tegelijk zal kunnen worden gewerkt. Niets meer te behandelen zijnde werd de ver gadering met dankzegging door den Voor zitter gesloten. Tbolen. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Ingekomen bericht van Ged. Staten, dat zij hun beslissing tot goedkeuring van de begrooting 1930 aangehouden tot 1 Juli a-s. Besloten wordt naar aanleiding van een verzoek van Ged. Staten een admi nistratieve wijziging aan te brengen in de begrooting 1928, daar dit noodzake>- lijk is, voor gelijkvormige uitvoering bij de straks .komende financiëele gelijkstel ling. .1 li, .LU De heer Dekker vraagt, of dit dan geen gevaar op kan leveren. De voorzitter merkt op, dat dit eenigs- zins het geval begreotingen stei meer werd uit| werd verbruikt, beurde. Besloten werd de Provinciale van den bastaa eeniging een sul f 10 ter verdeel! ren in deze Pro Besloten wen de heeren Baaij Quist en Deulo< zekeren bij de eeniging voor e Daar de wet tot uitvoering d werd met algom een verordening dering van besr op voorstel vai ting als volgt Tot f 1500 vri tot f2500 25 50 pCt.van f daarboven 100 Op een desbi Quist zegt de den noodzakelijl besmettelijke zi in te richten gingspersoneel Plannen zijn een barak te p Eiland. Aangeboden gemeente over circuleeren. Een voorloop de verkoop groi aan den publi den raad defii De heer Deki sollicitanten zijl onderwijzer m< zitting zal de mededeelingen Deze weel schrijven aan h terleidingbedrijf lood was ontvi zoek door de opkooper B. op kend, wie het dader, die bek© vakman, is dir zijn betrekking feit bekend. Ned Beroepen te I rijn te Waarde: Wiersma, canri Aangenomen F. W. Boers Bedankt vooi burger te Pols W. L. Mulder Chr Bedankt voor op Langendijk. De classis daat H. D. Vi pen predikant remptnir geëxa den Dienst des ten in de Gere De heer Vis kapelle, en F. Visser, predi te Nijmegen. Emeriti Ned. Herv. pre tegen 1 Juli el Gerefol band. Wij or slag van het vens de agend Utrecht te houij In deze meer aan de| het rapport vraagstuk en Waterink: OnJ vak LichameliJ school. Het ra~ artsenvraagstu| In het versla heer J. v. d. van veel zegeil Gereformeerde I buiten de orgi Schoolonderwijl kele Geref. Kwl deelnemen aaf inyloed op de de Geloofsleer! zijn relatie met] stoel van betef ling der Gerefol het ons dankbC ons in het G.£ Het aantal land is zeer die leven buitel Te Rotterdam is Dinsdag de groote Paaschveètentoonstelling gebonden. Een 06 van C> van Oeveren uit Zierikzee, die den Kampioensprijs kreeg, de gouden medaille, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Rotterdam, Ongeli besteller de dag spelende I bluschte kalk.l knaapje schotq dig was gene Gisteren is hl gevolgen overlï de 3-jarige vq de ouderlijke k -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2