Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Afloop, ver koopmgen, 1 lan oesieoin gen, m Radio-nieuws Burgerlijke Stand. Marktberichten. «h den zich bevinden, indertijd van de Ge meente zou zijn gekocht. 2e. dat hij voor één perceel dubbel zou zijn aangeslagen. De eerste bewering is onjuist. Er heeft een grondruiling plaats gehad. De tweede bewering is bij onderzoek juist bevonden, doch het betreft enkel een administratieve fout, welke gemak kelijk is te herstellen. Aanslag in de Grondbelasting. De Gemeente is in de Grondbelasting aan geslagen terzake van het Openbaar Cen traal Slachthuis, zulks ondanks het feit, dat in artikel 25, eerste lid sub a der Wet op de Grondbelasting zijn vrijgesteld de eigendommen van den Staat en van pro vinciën, gemeenten, polders of water schappen, uitsluitend gebezigd voor den publieken dienst. Temeer verwondert B. en W. deze aan slag, waar bij beschikkingen van Ged. Staten van Friesland dd. 4 Februari 1925 em van Ged. Staten van Zeeland1 dd. 4 Mei 1923, van gemelde belasting zijn vrijge steld de gebouwen en gronden, behooren- de resp. tot 't Prov. Electriciteoitsb edrijf in Friesland en de N.V. Prov. Zeeuwsche Electriciteitsmaatschappij, in welke be schikkingen er de nadruk op wordt ge legd, dat deze bedrijven zijn opgericht als inrichtingen van openbaar nut, terwijl in eerstgenoemde nog wordt aangevoerd, dat het niet de bedoeling is om met het bedrijf winst te maken. Waar dezelfde omstandigheden zich voordoen voorzooveel het openbaar slacht huis alhier betreft stellen B. en W. voor bij Ged. Staten van Zeeland tegen dezen aanslag te reclameeren. Tijdelijke geldleening. Door de Commissie voor de Restauratie van de Groote- of St.-Maria Magdalenakerk, is B. en W. medegedeeld, dat het wensche- lijk is, de rekening-courantschuld aan de Gemeente om te zetten in een vaste schuld. Zij stelt daarom voor, een geldleening aan te gaan tot een bedrag van f 110.000 af te lossen als volgt: In het jaar 1931 f 44.000; in het jaar 1932 f34.000; in het jaar 1933 f16.000; in het jaar 1934 f1000; in het jaar 1937 f 4000; in het jaar 1938 f 3000; in het jaar 1939 f 4000; in het jaar 1940 f4000. To taal f 110.000. Gezien .den voordeeligen rentestandaard voor kasgeld, lijkt het B. en W. evenwel gewenscht om aanvankelijk voor dit be drag een tijdelijke geldleening aan te gaan, waardoor een aanmerkelijke rente besparing kan worden verkregen. De Ned. Middenstandsbank is bereid, bovenge noemd ..bedrag te verstrekken voor den tijd van drie maanden tegen een rente voet van 3^/2 pet. per 'jaar. B o u w p o 1 i t i e. Door den beer Jan de Kok, aannemer alhier, wordt verzocht om hem alsnog vergunning te verleenen tot het bouwen van drie woningen aan den Oostsingel, waarvan de erkers buiten de rooilijn naar voren zullen springen en, zoo zulks niet mogelijk mocht zijn, een vergoeding toe te kennen wegens geleden schade tengevolge van onjuiste inlichtin gen, welke zouden zijn verstrekt door een ambtenaar der Gemeente. Tot het toekennen van schadevergoe ding bestaat volgens B. en W. geen aan leiding. In de eerste plaats staat het vol strekt niet vast, dat een ambtenaar der Gemeente adressant verkeerd heeft inge licht de beweringen van twee perso nen staan hier tegenover elkaar en in de tweede plaats kan niet worden aan genomen, dat er schade van eenige be- teekenis is geleden. Het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein. De Nationale Commissie tegen het Alcoholisme (N.A.C.) verzoekt om, evenals is geschied ia 1920 en 1925, aan H. M. de Koningin een voor stel te doen tot verlaging van het maxi mum-aantal vergunningen voor den ver koop van sterken drank in het klein bin nen deze Gemeente. Genoemde Commissie stelt zich blijk baar op het standpunt, dat vermindering van het aantal vergunningen voor drank verkoop vanzelf tot geringer drankver- bruik leidt. Alhoewel de juistheid daar van niet absoluut ontkennende, wil het B. en W. toch voorkomen, dat er ten slotte een grens is, welke niet straffeloos kan worden overschreden, m.a.w. dat een te ver doorgevoerde vermindering van het aantal drankgelegenheden leidt tot klan- destienen verkoop en klandestien ver bruik, waarvan de gevolgen veel ongun stiger zijn dan die van gereglementeer- den openbaren verkoop. Dat het drankverbruik gedurende de laatste halve eeuw belangrijk is vermin derd, dient dan ook niet in hoofdzaak te worden toegeschreven aan de sinds dien in het leven geroepen wettelijke, bepalingen, doch aan de veranderde le venswijze, voornamelijk ten gevolge van het beoefenen van sport en zeker niet het minst aan de door verschillende drank bestrijdersorganisaties gevoerde propa ganda. Tot een juist begrip van den inhoud van het adres zij het volgende medege deeld: Artikel 4 der Drankwet bepaalt o.m. dat in gemeenten beneden 10.000 zielen het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitgezon derd die vtjor den verkoop in logemen ten alleen aan logeergasten niet meer mag bedragen dan 1 op 250 inwoners (het wettelijk maximum). Gemeld artikel bepaalt echter tevens, dat om de vijf jaar, te beginnen met 1905, door de Kroon, op voorstel van den Raad en! Ged. Staten geboord, bet maximum' kan worden verminderd (het kunst- sastiig. ffisïimum). In 1920 bedroeg het w e 11 e 1 ij k maxi mum 31 ;op voorstel van den Raad werd het door de Kroon bij beschikking van 9 December 1920 verminderd met vijf zoodat daarna het kunstmatig maxi mum bedroeg 26. Door plaats gehad hebbende mutaties is dit cijfer in den loop der volgende vijf jaar bereikt; er waren in 1925 in Goes dus 26 vergunningen. In laatstgenoemd jaar verminderde de Raad andermaal het kunstmatig ma ximum en wel met 2, zoodat dit werd teruggebracht tot 24. Door onderlingen handel in vergunningen is, met toepas sing van art. 5 tweede lid der Drankwet, ook het eerstgenoemde cijfer bereikt, zoo dat er momenteel te Goes zijn 24 vergun ningen. Tengevolge van de stijging, welke het getal inwoners sedert 1925 heeft onder gaan, zou het wettel ij k maximum thans niet, gelijk in dat jaar 34 bedragen, doch 36. Hieruit volgt, dat het verschil tusschen het we11e 1 ij k en het kunstmatig maximum in den loop der laatste tien jaar automatisch is gestegen. Dit verschil was in 1920 v ij f, in 1925 tien en is thans twaalf. Het komt B. en W. voor, dat het ver standige politiek zal zijn, voor de eerste vijf jaar althans den toestand eens aan te zien en het aantal vergunningen op het bestaande peil te handhaven, dus op 24. Stoomschip op de Schelde gezonken. Vrouw van den schipper verdronken. Zondagmorgen heeft nabij Walsoorden een aanvaring plaats gehad tusschen de uitgaande Duitsche zeeboot „Aller", me tende 12.000 ton van de Nord-Deutsche Lloyd en het voor Antwerpen bestemde riviertankschip „Kura", schipper Nortier, afkomstig uit Rieme bij Gent en op weg naar Antwerpen met een Jading olie. De „Kura" is gezonken. *De vrouw van den schipper is vermo>edellijk verdronken. De schipper en twee knechts konden zich ternauwernood redden. De Duitsche zee-v boot is omhoog gevaren en gisteravond te kwart over zeven door een aantal Belgische sleepbooten vlot gesleept. Het schip is toen naar zee vertrokken. De berging van de „Kura" is opgedra gen aan W. A. van der Tak's Bergings bedrijf te Rotterdam. Geref. Jonge 1. Vereen. De Zeeuwsche Bondsdag der Geref. Jongel. Vereenigingen zal D. V. op Paasch-Maan- dag te Middelburg worden gehouden. In de morgenvergadering, die in de Gast- huiskerk plaats heeft, zal, nadat da huis houdelijke zaken zijn afgehandeld, dhr. H. B. Woltering uit Vlissingen een refe raat houden over „De Jongel. Vereen en het sociale leven". In de openbare middagvergadering in de Noorderkerk hopen het woord te voe ren de heeren P. van Nes te Nijkerk over: „Het juiste midden" an ds P. C. v. d. Vliet te Utrecht, die een opwekkende rede zal uitspreken. Middelburg. Alhier en te Vlissingen is bij verschillende patroons een staking on der de kleermakers uitgebroken wegens het niet voldoen aan het landelijk con tract. Hedenmorgen heeft op den Zuid- singel ahiler een vrachtauto uit Goes den 19-jarigen wielrijder de Jonge van achteren aangereden. De fietser kwam te vallen en werd bloedend aan bet gezicht gewond. Het rijwiel werd be schadigd. De politie stelt een onder zoek in. Op 45-jarigen leeftijd is alhier over leden de heer J. van der Putte, die zich als secretaris der Middelburgsche Reddingsbrigade zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Goes. Het openbaar eindexamen aan de Rijkslandbouwwinterschool alhier, zal warden afgenomen op Woensdag 16 April e.fc., des nm. te half twee. Op verzo ek verwij zen wij onz e l e zers naar de advertentie in dit nummer, waarin bet optreden wordt aangekondigd van ds Wartena te Zevenaar. Deze zal Donderdagavond a.s. spreken over „Onz,e Christelijke roeping inzake oorlog en oor logstoerusting". Op 15 April a.s. zal behoudens goedkeuring van B. en W. gehouden worden de bekende Emmabloemcollecte. Aanbeveling daarvan is overbodig, daar genoemde collecte zeer populair gewor den is en haar doel: „middelen verschaf fen tot de bestrijding van de tuberculose", aller sympathie heeft. De geheele .opbrengst komt ten goede aan de Goessche T. B. C.-bestrijding. Krabbendijke. Loop der bevolking. Ingekomen: 1, Jacob Minnaard en ge zin, van Kattendijke; 7, Jan Kaan en gezin, van Kruiningen; 15, Jan Hooge- steger en gezin, van Rilland-Bath; 17, Benjamin Boers en gezin, van Naaldwijk. Vertrokken: 5, Pi eter Zandee en gezin, naar Rilland-Bath; 8, L. J. Overbeek© en gezin naar Waarde; 10, Willem Lobbe- zoo en gezin naar Kattendijke. Heinkenszand. De gehouden bazar die hier de vorige week gedurende drie da gen gehouden is ten bate der Chr. Meis- jesvereeniging heeft f1350 opgebracht. Terneuzen. Punten van behandeling voor de openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 10 dezer, des nm. te 2 uur. Voorstel van B. en W. om het erf pachter echt op te zeggen van een gedeelte van perceeltjes gemeentegrond aan den School w-eg Voorstel van B. en W. om aan de N.V. Nationaal Houtbedrijf vergunning te verleenen gebruik te maken van een strook gemeentegrond voor den aanleg en bet gebruik van een werkspoor. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de zekerheid van den gemeente-ont vanger op een bedrag van f 10.000; tot wijziging van de instructie; tot benoe ming van een gemeente-ontvanger. Voorstel tot voorziening in de genees kundige armenverzorging in de gemeente. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groenlo, M. v. d. Voet te Lemmer. Aangenomen naar Staphorst, D. Th. Keek te Heteren. Bedankt voor Krimpen a. d. Lek, M. Ottevanger te Papendrecht. Voor Krab bendijke, J. Kramer te Elden. Voor Nes en Wierum, F. C. Bosboom te Gees- teiren. Voor Spijfcenisse, N. Luyendijk te Hoek van Holland. Beroepen te Den Helder, C. W. Keur te 'Oud «water. Geref. Kerken. Aangenomen naar Capelle a. d. IJssel, J. v. d. Berg te Rhoon. Rilland-Bath. In de Vrijdagavond gehou den vergadering van notabelen der Ned Herv. Kerk alhier, is toit Kerkvoogd ge- koizen dhr G. Nagelkerke alhier. Emeritaat. Ds Ci. B. Bavinck, predikant bij de 'Geref. Kiertt van Rotter dam is, naar de Standaard meldt, voor nemens 1 Dec. zijln emeritaat aan te vragen. Naar gemeld wordt, zal de pre dikanteplaats der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem, die vacant komt door het vertrek van den Diaconessehuis-predikant ds F. Postma, niet worden bezet, aan gezien deze plaats zal vervallen. Prof. d r G. J e 1 g e r s m a, hoog leeraar in de psychiatrie te Leiden, is in het Diiaconessenhuis aldaar opgenomen, teneinde daar een operatie te ondergaan. Theol. candidaat. Aan de Vrije Universiteit te Amstemdalm is ge slaagd voor het cand. examen Godgeleerd heid: de heer A. P. Heiner te Gorincham. Ongelukken. Zaterdagmiddag is te Langezwaag het 8-jarig dochtertje van. den slager B. door de stoomtram overreden en gedood. Vrjjdag is de gemeenteveldwach ter V. uit Giessen in de Maas te Heusden verdronken. Zaterdagavond is te Roer mond de 42-jarige S. uit Maasaiel door een Belgische auto aangereden en gedood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Zaterdagmiddag is op den straatweg te As sen het 6-jarig dochtertje van den heer N. bij het plotseling oversteken van den rijweg door een auto overreden. Het kind is met een schedelbreuk naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. Hevige brand te Tilburg. Za terdagnacht heeft een hevige brand gewoed in het fabriekscomplex van Üe N.V. Broek- maa's Schoenindustrie te Tilburg. Qe brand werd team halfeen ontdekt door een politie agent. Tom de brandweer arriveerde had het vuur reeds een aanzienlijken omvang aan gekomen en had vooral in de magazijnen fel om zich heen gegrepen. De brandweer slaag de er echter in, het vuur zoodanig aan te tasten, dat het weinig kans kreeg de bedrijfsruimte met de daar opgestelde ma chines in het eigenlijke fabrieksgedeelte aan te tasten. Het magazijn bevindt zich in een ruimte van 50 bij 50 M. en is gelijkvloers ge bouwd en voorzien van glazen lichtkappeni. Bij het uitbreken van den brand lag er een groote voorraad ruw materiaal en grond stoffen opgeslagen en stond er een groote voorraad afgewerkte schoenen, naar schatting wel 20.000 k 40,000 paar. Gistermorgen tegen halfzes kon de brand weer eindelijk aan inrukken denken. Het ma gazijn was toen .geheel uitgebrand, terwijl de bedrijfsruimten voornamelijk waterschade had den opgeloopen. Omtrent het ontstaan van den brand tast men nog in het duister; door de recherche wordt een onderzoek .ingesteld. Het bedrag van de schade is zeer aanzienlijk, maar staat nog niet vast. In ieder geval wordt zij1 door verzekering gedekt. Het bedrijf, waarin onge veer 300 arbeiders werkzaam zijn, zal wel eenigen tijd moeten stilstaan. Jnbraak te Voorburg. Zater dagavond tusschen 8 en 10 uur is tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken in perceel Koninginnelaan 70 te Voorburg, bij den beer K., waar tevens is ge vestigd het kantoor van den ontvanger der directe belastingen. Bij zijn thuiskomst bemerkte da heer K., dat aan de achterzijde van zijn wo ning de afsluitvensters waren verbroken en men zich van <ïien "kant toegang tot de woning had verschaft. Het geheele huis is doorzocht en alle kasten en laden overhoop gehaald, waarbij men .gebruik heeft gemaakt, van sleutels, welke men in een der vertrekken had gevonden, het geen het werk der 'inbrekers aanzienlijk moet hebben vergemakkelijkt. 'Ook het kantoor van den ontvanger is aan een grondig onderzoek onderworpen. Men heeft er alle kasten en lessenaars open gebroken; een poging om de brandkast te forceeren is echter mislukt Ten na- deele van den heer ,K. is slechts een bedrag aan contanten van ongeveer f70 ontvreemd alsmede een gouden dames horloge. Van de daders heeft men geen spoor kunnen ontdekken, doch ongetwijfeld zijn zij goede bekenden geweest Eenige maan den geleden is ook bij den heer K. in gebroken, doch toen heeft hij onraad be speurd, waarop de ongenoode gasten ver trokken. Hierna zijn de afsluitvensters aangebracht. (Telegr.) Van het Hol. DEN HAAG. In verband met het over lijden van de Koningin van Zweden heeft het Hof voor 6 daigen de halve, en voor 2 daigen de lichte rouw aangenomen. ROTTERDAM. De Directie -der TIol- land-Amerika-Lijn heeft een telegram ont vangen van den kapitein van het stoom schip „Binnendijk" welk schip de vorige week hulpeloos ronddreef, dat hef thans in Westelijke richting stuurt, vermoedelijk naar Boston, waaruit kan worden afge leid dat de machines weer functiomeeren. HEERLEN. Gisteravond heeft te Heer- lerheide in .een café een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij de 20-jarige A. E. zes steken met een dolk bekwam. In le vensgevaarlijken toestand is hij naar een ziekenhuis overgebracht. Vermoed wordt dat de dader door diens vader met een auto over de grens is gebracht. De Vlootconferentie. PARIJS. Het onderhoud dat Briand gis teren miet Tardieu had en dat ook betrek king1 had o,p de interpretatie van Art. 16 van het Volkenbondspact, duurde 3 uren. Na de beëindiging van het onderhond, waarover het diepste stilzwijlgen wordt bewaard, verklaarden de Ministers, dat de geruchten, dat Briand nieuwe Engelsche voorstellen met betrekking op' de veilig heidskwestie zou hebben jneegebrachti, volkomen ongegrond waren. Briand zal Dinsdag weer naar Londen vertrekken. Vliegtuig verongelukt. LONDEN. Het Duitsche vrachtvliegtuig D 1649, dat hedenmorgen vroeg uit Croy don naar Berlijn vertrok, is boven Limps- field Common in het graafschap Surrey in brand geraakt en neergestort. De pi loot Wessel en de mecanicien Connert zijn daarbij omgekomen. Naar de oor zaak van het ongeluk wordt een onder zoek ingesteld. Onrust in Engelsch-Indië. LONDEN. Uit Indië wordt gemeld, dat de eerste dag van de Ghandi-actie in to taal 69 arrestaties tengevolge heeft gehad. Onder hen is een zoon van Ghandi en een van zijn voornaamste assistenten. De bewegingsvrijheid van Ghandi is tot heden nog niet ingeperkt, daar de Regee ring zich op het standpunt stelt, dat het gewonnen zout niet voor de consumptie geschikt is en de regeering het vervaardi gen er van niet als een overtreding van het zoutmonopolie beschouwt. Van En gelsche zijde is men van meening, dat de campagne van Ghandi groot nadeel ondervindt, doordat ongeveer 60 millioen leden der laagste kaste, die der "paria's yvaigeren zidh bij hem aan te sluiten. De leden der paria-beweging hebben besloten Ghandi niet te steunen, omdat hij tot nog toe te weinig aandacht heeft geschon ken aan hun eischen op maatschappelijk en godsdienstig gebied. Spoorwegongeluk in Japan. TOKIO. In de nabijheid van Otukyushoe heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats giehad, waarbij! 17 personen werden ge dood en 7 zwaar gewond. Nader wordt hieromtrent nog gemeld, dat de oorzaak van de ramp is toe te schrijven aan een noodlottige vergissing. De tender van de locomotief van den ver ongelukten trein was geladen met kolen, waardoor een groote hoeveelheid dyna miet gemengd was. Er onts'ond ©en gewel dige ontploffing waardoor een groot deel van den trein in de lucht vloog. KEULEN. Door ontploffing van een tank brak brand uit in een asfaltfabriek. De tank stond onder 70 atmosferen druk. De ontploffing was zoo hevig, dat de muur van een aangrenzende machine hal werd ingedrukt. Eén arbeider kwam in de vlammen orn, terwijl een tweede ernstige brandwonden opliep. FRIEDICHSHAFEN. Hedenmorgen te 8.10 uur is de Graf Zeppelin voor het ma ken van een proefvlucht vertrokken. Aan boord bevinden zich, behalve de beman ning, 37 passagiers. Vier personen verdronken. KOPENHAGEN. Bij' een preziertocht op hef Karl Gaardmeer bijl Fabr© in Jutland is gisteren een boot omgeslagen. Drie broeTS van 17 tot 27 jaar, benevens een scheepsbouwer, zijln bij de ramp omgeko men. 1 BELGRADO. Tengevolge van longont steking is te Belgrado op 84-j.arigen leef tijd overleden <le patriarch D'imitri, hoofd van de orthodoxe kerk in Servië. III 1 e Vlissingen. Door het gemeentebestuur van Vlissingen is heden aanbesteed: a. hef leggen van riolen in de stra ten op het Eiland. Minste inschrijver C. v. d. Klippe te Vlissingen voor f49500; b. het herieggen dier riolen op de Droogdok, O.Z., den Steenen Beer, het Groenewoud en de Vlamingstraat. Min ste inschrijver: M. Vader te Vlissingen Vtoop f 10.850. Baarland. Uitslag aanbesteding bouw nieuw woonhuis voor P. Leijs. Bouwkun dige J. A. Hoogvliet. Inschrijvers: J. de Mol, Baarland 5870: Gebr. Jansen, Nisse f 5S40; C. F. Schijf, Driewegen f5825; J. Priem, Ovezand f5810; Gebr. Peeters, Kwadendamme f5760; J. la Grand, Hoe- delkenskerke en J. M. Verheijke, Ellewouts- dijk f5640: Joh. v. d. Poel, Ovezand f 5464. Gegund aan den laags ten in schrijver. Wolfaartsdijk. Zaterdag werd alhier vanwege de Coöperatieve aankoopvereeni- ging Landbouw en Veeteelt aanbesteed de levering van 280 balen van 100 K.G. Kalksalpeter (in korrelvorm) en 110 balen gemalen Chilisalpeter van 100 K.G. De laagste inschrijver was voor beide par tijen gecombineerd, Kalksalpeter f 10.05 per 100 K.G. en Chilisalpeter f 11.10 per 100 K.G. het Centraal bureau, aan wie de levering werd gegund. Kamperland. Door notaris Mathijs zijn Zaterdag voor de erven miej. wed. 1. Rein- houd Bastiaane in 'tcaié „Havenzicht" verkocht 2 woonhuizen met schuur, erf en grond, groot 3 A. 35 c.A. Ivooper dhr *J. van Goudswaard, voor f2400. 2 Woon huizen en grond, groot 2 A. 93 c.A. Koo- per dhr Adr. Wildeirom voor f2370. Bei de koopers alhier woonachtig. 1 pet. pre mie en SYs pet. onkosten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 April: Zwakke tot matige', veranderlijk© wind, later uit Noordelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen re gen, iets zachter overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 748. Licht op voor fietsers: Dinsdag 7 u. 5. Programma van Dinsdag 7 April. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur 1071 M12.20—2.00 Concert. 2.003.00 en 4.00—4.15 Gramofoonplaten. 4.15 5.00 Solistenconcert, piano, bariton. 5.30—6 45 Concert door het Omroep Or kest. 7.45—8.00 Gramofoonplaten. 8.01—8.30 Kamermuziek. 9.3010.00 Optreden van een Doedelzak Trio, HUIZEN. 1875 M. 8.15-9.30 Concert. 12.15-1.15 Concert. 1.15—2.00 Gra- mcfoonplaten. 5.00—6.00 Concert, (pia no), sopraan. 6.40—6.45 Gramofoon- muziek. 9.30—11.00 Concert door Sclo-Kwartet (sopraan, alt, bariton en tenor), Dubbel Mannankwartet. DAVENTRY. 1554.4 M. 12.20 Piano recital. 1.05 Orkestconcert. 2.25 2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Copcert. Orkest en Orgel. 4.35 Gramofoonplaten. 4.50 Orgelconcert. 7.00 Cello-recital. 8.05 Concert. Kwintet, sopraan. 8.50 Schotsche muziek. Vocale solisten. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Or kestconcert en soli. 8 20 Concert Ko ren, orkest en solisten. MIDDELBURG. Gehuwd: C. Westdorp, 29 j. en M. Goedhart, 29 j. Bevallen: N. Sturm, geb. Breel, d.; N. de Bart, geb. de Nooijer, z.; C. J. Laoor geb. Pluijmers, d. Overleden: J. L. de Brandt, 77 j., wednr v. B. Timmerman; N. van Holthnijsen, 75 j., ongeh. d.; A. B. Geelhoed, 15 j., ongeh. d. KRABBENDIJKE. Getrouwd: 20. Jan Branden- f burg 27 j. te Schiedam en Pieterneila Kriekaard 27 j. te Krabbendijke; 27 Andries Cornells Bartholomeus Maurits Weber 38 j. en Jobje Cornelia Traas 38 j. beiden te Krab bendijke. Geboren: 3. WSlIemi Jacobus, z. v. Johannes van Strien en Taonetje de Bourgraaf; 14. Jot- hanna Cornelia, d. v. Jacobus Luteijn en Cornelia van Zweetten; 25. Lamibrecht, z. v. Alexander Henneky en Martina Augusta Schrier. Overleden te Goes: 23. Marinus Anthonie de Jonge 8 j. z. v. Marinus de Jonge en Forra Felius. Rotterdam, 7 April. Veemarkt. Aanvoer: 446 koeien en ossen, 273 vette kalveren, 109 schapen en lammeren, 1441 varkens. Prijzen per halve k.g.koeien 31—36, 46—49, 52,5—57,5, ossen 40, 44—48, 52 55, vette kalveren 47,555, 62,5—67,5, 7580, schapen 32—40, varkens 35, 35,5, 36, lammeren f22f 23 p. stuk, zouters 37. Koeien en ossen aanvoer vrijwel gelijk san vorig© week, handel niet zoo vlolt, de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2