Afloop, Verkoopinp, Aanbestedingen, en? EN llEK Kerknieuws. Onderwijs. Rechtzaken Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-nieuws Scheepstijdingen, Financieële Berichten. 1 :nkel lijk oor IEP ^Cachets |fc en e rijen v lacht heeft: niets meer. eens voor at het bij de is. Welnu Izwaar heb- literesseeren. rinnen met lid water zij 1 tweede wel len te beste- likapitaal zij Jan kunnen ■palen en na- |nog door de roet worden oprichten gemeenten, fking willen jemeente of estemd aan- llijk weinig ledeelte van leen leening In en de ge- jrantie voor welke ga- hit over de left geen be dden tot de lan verdeeld pn afzonder- lengte der taar gebied, këel worden leken of ge lorden voor- lient te zijn jte en aflos- In de plaat- Ie 40 jaren ken worden. verplichte |jn. om werke- bkundige te an den heer prd, waarna borstel over (werken. 1/sch-Vl aam- verzoek om ontvangen kandeelhou- Jtemming is Ir afgevaar- (ting te ken- [evolge kon opzet der lte aanslui- op, dat de nededeelin- bestuur der bewerking der rneer- i te houden. Vrucbten- Iging in het (erd ter af- V en W. ening waar- (motorrijtui- werd vast- lof de tram fi, vooral in toegelaten De heeren tien dat te len zou, ge- laatste da- vorden op- er op, dat nog niet geconstateerd is, dat de tram te vlug heeft gereden. Hij zal er echter met den directeur over spreken. Naar aanleiding van het verzoek der Vereeniging voor Chr. Nationaal School onderwijs om een subsidie ad f 17.50 per kind voor het stichten eener fröbelschool werd tegen het advies van B. en W. in met algemeene stemmen afgewezen, Met 6 tegen 3 stemmen werd verworpen een voorstel van den heer 't Gilde tot stichting eener neutrale gemeentefröbel school. Met 8 stemmen tegen 1 werd daarop aangenomen een voorstel van den heer Koster om voor het stichten en onderhou den van bewaar- of fröbelscholen die aan bepaalde eischen voldoen een gemeente subsidie toe te kennen van f 15 per kind boven de 3 en niet ouder dan 6 jaar. Vervolgens werd gunstig beschikt op een verzoek van de voornoemde vereeni ging om aan haar aan de Ds Jan Scharp- straat een terrein te verkoopen voor stich ting van een fröbelschool. Bij de omvraag gaf de Voorzitter op een vraag van den heer Koster te kennen, dat B. en W. nog steeds met de P.Z.E.M. onderhandelen over elektrische verlich ting in het Oostelijk deel der gemeente, doch dat die zaak thans niet tn een sta dium is, dat daarover mededeelingen kun nen worden gedaan. Vervolgens gaven verschillende leden te kennen, dat hunne aandacht getrokken was door besprekingen in den gemeen teraad van Terneuzen, die er op wezen, dat men daar begeerige blikken sloeg op een deel der gemeente Axel. Daaromtrent wer den aan B. en W. inlichtingen gevraagd. De heer Claessens beweerde zelfs, dat de burgemeester van Terneuzen daarvoor al twee reizen naar den Minister in Den Haag gemaakt had en wilde dat zou ge ïnformeerd worden naar de bij die be sprekingen vóór de annexatie aangevoer de argumenten, oiA zich daartegen te kun nen verweren. De heer Dieleman betoogde, dat een grenswijzigong wel gewenscht zou zijn maar dan in omgekeerden zin. De grens tusschen Terneuzen en Axel zou behooren te loopen langs de Oostzijde van het Ka naal, tot aan de Blikstraat, welke laat ste Terneuzen dan mag houden en ver beteren. De voorzitter kon verzekeren dat B. en W. in deze paraat zijn en achtte het 't meest gewenscht over die kwestie thans zoo weinig mogelijk te zeggen. Frederik van Eedm, de bekende schrijver viert vandaag zijn 70sten verjaardag. ERGERLIJKE MISSTANDEN BIJ HET AMSTERDAMSCHE WONINGBEDRIJF. Een millioenen-put. Ergerlijke toestanden, aldus het Han delsblad, onthult het rapport van de Com missie van Onderzoek naar de mislukking van het z.g. 3500 woningen-plan van Am sterdam; de mislukking, die een crediet- overschrijding van zes millioen en onmogelijk dure woningen heeft gebracht, alles ten koste van den belastingbetaler, die er niets aan kan doen. De gemeente Amsterdam zou in 1917, ter voorziening in den woningnood, op drie plaatsen der stad (Buiksloterham, Polanenbuurt, Transvaalbuurt) in het ge heel 3500 gemeente-woningen stichten. Het plan daartoe was opgemaakt onder leiding van den heer Wi'baut, die toen nog wethouder van Volkshuisvesting was maar weldra als zoodanig werd opgevolgd door den heer S. R. de Miranda en zelf zich als wethouder met andere dingen bleef bezig houden. De uitvoering is een aaneenscha keling van tegenslagen en narigheden ge worden, van de 3500 stuks zijn er ten slotte 2381 voltooid. In het begin van 1921 was-gebleken, dat de geraamde bouwkos ten, f 14.886.580, waarvoor Rijksvoorschot verkregen was, bij verre niet voldoende waren; de Raad besloot toen op voorstel van B. en W., de bouwkosten na-der op f 30 millioen te ramen, en voor het sur plus, dus ruim f 15 millioen, eveneens Rijksvoorschot te vragen. De Regeering weigerde; maar Amsterdam bouwde voort en wist het zoover te brengen, dat er f 20.6 millioen aan 2381 woningen werd be steed (een kleine tienduizend gulden per gemeentewoning dusl); -toen vond men het toch welletjes, en heeft het bijltje er maar liever bij neergelegd. Ongeveer zes jaar later, in October 1928. is de rekening pas aan den Raad aangeboden. Die heeft toen op 7 Decem ber 1928 besloten, een Commissie van Onderzoek te benoemen. De soc. democra ten hadden zich, (naar aanleiding van een paar opmerkingen van den toenmaligen wethouder Boissevain) als „beleedigde partij" gesteld en zelf een voorstel daar toe gedaan, dat is aangenomen. De voordracht tot financieele regeling van de zaak hangt sinds dien tijd. Wij halen eerst nog een paar bijzonder heden aan, die sinds October 1928 be kend zijn, dit tot goed verstand van de heele zaak. De tragedie van de millioe- nenput! De gemeente had dus f 5.2 millioen méér bouwkosten besteed, dan zij volgens afspraak met de regeering besteden mocht; ofschoon zij maar twee derden van het aantal woningen had gebouwd. De f 5.2 heeft de gemeente voorloopig zelf betaald, al vleit zij zich officieel met de hoop, dat de Regeering alsnog het surplus-voor- schot wel verstrekken zal hetgeen dan de consequentie zou moeten hebben, dat ook de Rijksbijdrage in het e x p 1 o i t a- t i e-verlies zou moeten worden verhoogd. De hoop op het een en ander schijnt ons nogal jjdel te zijn. Maar er was ook nog een extr a-ver rassing: een bedrag van f 639.520 letter lijk weggesmeten, „verloren op materia len" zooals het heet. Van dit bedrag was f 110.000 besteed aan de voorbereiding van het niet-vol tooide deel van den bouw; de rest was voor materialen, die niet zijn gebruikt. Het blad voegt hieraan toe, dat geble ken is, dat er op de bouwmaterialen een verlies van negentig procent is geleden. Tengevolge van onverschillig heid, besluiteloosheid of gebrek aan in zicht bij B. en W., verschil van meening en ongenoegen tusschen Woningdienst en Publ. Werken, geplukhaar over „bewa- kingskosten", die anders maar door Publ. Werken moesten worden betaald, enz., enz., enz. Men had de materialen vermoe delijk voordeeliger zonder bewaking er gens kunnen opslaan, dan eindelijk, in den loop van 1924, tot den ruïneuzen ver koop over te gaan. De ruzies tusschen Woningdienst en Publ. Werken zijn blijkbaar nog de hoofd oorzaak geweest. En daarin èn bij de wanhopig slechte administratie heeft een toestand geheerscht, waarvoor het woord janboel niet te hard is gekozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Donkerbroek G. W. Ko- bus te Terwolde. Aangenomen naar Rijnsburg, Th. Peter te IJlst. Geref. Kerfcen. Aangenomen naar Lutjegast, K. A. Scheeres, cand. te IJmuiden-Oost. Legaten. Het Deventer Predikanten Weduwen en Weezeinfonds heeft van rnej. O. B. Jordens, overleden te Deventer op' 19 Maart 1930, een legaat van tienduizend gul den ontvangen, vrij van reabfen en kosten, maar belast met vruchtgebruik. D 8 J. M e y e r f. Op 83:jarigen leeftijd is te Leeuwarden overleden Ds J. Meyer, eni. prod, van de Oud-Gereformeerde Gemeente te Den Helder. Het Christelijk Lyceum voor Zeeland. MIDDELBURG. In de gisterenmiddag' in cte sociëteit St. Joris gehouden vergadering van de Vereeniging tot op richting en instandhouding van een Christelijk Lyceum in Zeeland is men nog niet tot overeenstemming gekomen over de plaats van vestiging van het Lyceum. ZOUTELANDE. De heer Heusinkveld van Hoog-Keppel heeft voor de benoeming tot hoofd der Christelijke school alhier bedanktt. Verduistering. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen den 42- jarigen P. T„ gewezen kassier-boekhouder bij het gemeentelijk electriciteitsbedrjjf to Acht- karspelen, terzake van verduistering van ruim f 11.000 en vervalsohing van zjjm administratie, t jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëisoht. Een wereldrecord van een kip. Uit Wellington (Nieuw Zeeland) seint Reuter, dat de winnares van de eie.rleig-competitie in de provincie Tarsi naki een zwarte Orpington was, die 361 eieren in 52 weken heeft gelegd. Men maakt voor deze praestatie aanspraak op het, wereld-record op dit gebied. Lijk gevonden. Gistermiddag werd te' Ho-om in de Zuiderzee drijvende g'evonden net lijk van de ongeveer 40- ja.rige ongehuwde vrouw P. W. uit die gemeente. De oorzaak van dit ongeva' is niet bekend. Dr Baesjou heeft tever geefs gepoogd de levensgeesten op te wekken. Overlast van vliegen. Eenige ja ren geleden werd in den watertoren te IJmui- den een electrisch verlichte klok aangebracht, doch deze schijnt een buitengewone aantrek kingskracht op de vliegen te hebben. Deze toch kwamen zich in zoo grooten getale in de warmte der lampen koesteren dat onlangs een drijfjacht georganiseerd werd en ontelbare exemplaren konden worden gedood, Het euvel blijft aanhouden zoodat de directie van de wa terleiding in overweging heeft genomen het uurwerk weg te nemen omdat het voor een watertoren allerminst wansohelijk is dat zioh daarin besmetting overbrengende vliegen gaan inkwartieren. Internationale oplichter ge arresteerd.. Te Doornik is een interna tionale oplichter geknipt, die drie firma's voor groote bedragen heeft opgelicht. De man heeft gedeeltelijk bekend. Het is een zekere Christo Caryfalis, die onder verschillende namen zijn schelmenstre ken uitvoerde. Zoo is hij b.v. te Hamburg opgetreden als sir John Karr, vertegenwoordi ger van een Engelsohe papierfirma, als hoe danig hij groote koopcontracten met Hamt- butgsche kooplieden afsloot. Na verloop van tijd kwam hü dan met connossementen e.d. en inde geld voor nog niet geleverde waren. Totaal heeft hij op deze wijze ongeveer 10 millioen francs verkregen. De navorschingem der internationale crimi nele politie hebben aangetoond, dat Cary falis aan het hoofd staat van een wijdver takte bende oplichters. Een onderzoek wordt ingesteld naar eenige handlangers. Bomaanslag in een waren huis. In het warenhuis van Tiez te Ham burg is gisteren een. bomaanslag gepleegd. Laat in den namiddag klonk in het trappenhuis van het warenhuis een hevige knal. De rui ten sprongen en het glazen 'dak van den in gang werd in de hoogte geslingerd en viel in den lichtkoker. Het metselwerk van de tweede verdieping leed bij het trappenhuis aanzienlijke schade. Brandweer en recherche waren spoedig ter plaatse. Gebleken is dat er in een W. C. op de tweede verdieping een ontplofbare stof was neergelegd, vermoedelijk zwart kruit in een of ander omhulsel, waaraan een lont ver bonden was. Het moet als een groot geluk worden beschouwd dat de ontploffing in de richting naar boven ging, waar de talrijke ruiten weinig weerstand boden aan' den lucht druk. Anders ware een ontzettend ongeluk gebeuld daar het warenhuis om dezen tijd druk bezocht was. Ontploffing. WAGENINGEN. Hedenmiddag te 12 uur had in het laboratorium voor physiologie der dieren in de Landbouwhoogeschool te Wageningen een ontploffing plaats, door dat een reageerbuis met ether ontplofte. Prof. Grijns bekwam brandwonden aan hoofd en handen. Hij kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning worden vervoerd. In het laboratorium werden alle ruiten vernield en vlogen de gordijnen in brand. Men is er spoedig in geslaagd den brand te blusschen. WEERT. Woensdag ontstond hier door het afstoken van land brand. Een stuk heide van 30 H.A. en een perceel tien jarige dennen, groot 1,2 H.A. werden een prooi der vlammen. Opzet is niet uitge sloten. GELDROP. Woensdagavond is de mo torrijder J. P. uit Helmond op den Eind- hovenschen weg nabij het viaduct op een onverlichte vrachtauto ingereden. De be stuurder bekwam ernstige hoofdwonden; de te hulp geroepen geneesheer consta teerde mede. zware inwendige verbloedin gen. Het slachtoffer is in een ziekenhuis opgenomen. HSSELSTEIN. Gisteravond is de 19- jari'ge schilder v. Z. bijl het verrichten van werkzaamheden in zijh werkplaats, waar bijl hij een electrische lorip'lamp' gebruikte, door den electrischen stroom getroffen en gedood. De Vlootconferentie. LONDEN. Het antwoiord van 3e Japan- sche regeerin'g op' de compromisvoorstel len wordt heden opnieuw tusschen de hoofden van de Amieritaansche, Britsche en Japanseba delegaties besproken. De re serves van de Japansche reg'eerinig worden thans overwogen. Moties van wantrouwen door den Duit- sctaen Rijksdag verworpen. BERLIJN. In de heden gehouden zitting van de Duitsch Nationale Rijlksdagfractie werd met algemeene stemmen besloten tot het afleggen van -een verklaring 'in den Rijksdag door den partijvoorzitteï1, waarin verklaard wordt, dat zijl tegen de moties van wantrouwen zal stemmen. Na het afleggen van die verklaring ging de Rijksdag onmiddellijk over tot het stemmen over de moties van wantrouwen van de Soc. Democraten en de Goa;n'mums- ten. Deze moties werden behalve door de voorstellers, alleen gesteund door de Nat. Socialisten en met 252 tegen 187 st. ver worpen. PARIJS. Te Lyon is een Fransch mi litair vliegtuig in 'brand gevlogen, naar beneden gestort en geheel vernield. Een der inzittenden werd gedood en de andere zwaar gewond. FRIEDRICHSHAFEN. Hedenmorgen te half 9 is de Zeppelin voor een korte proeftocht vertrokken. Aan boord bevond zich, behalve de bemanning, slechts een aantal leden van de werf. ROME. Uit Syracuse woirdt gemeld, dat 'gisteren gedurende geruimen tijld aard schokken werden waargenomen, 'die on der de bevolking groote opwinding veroor zaakten. De uitwerking viel -echter mee. Alleen enkele zeer oude huizen zijh In gestort. MIDDELBURG, 3 Apr'.' Op de graanmarkt was de aanvoer gering. Tarwe 9.5010.25, Kroon erwten 11.00—12.00, "Witte bcanen 38.00 -41.00. MIDDELBURG. Aangevoerd door Walcher- sche boerinnen: Boter 77i/2, Kipeieren 4.10, Eendeieren 4.50, Ganseieren 14. Aangevoerd door handelaren.: Boter 77i/a, Kipcieren 4, Eendeieren 4.50. Part. prijs: Boter 87Va, Kip- eieren 5, 'Poeljeëieren 4, Eendeieren 5.50. MIDDELBURG, 2 April 1930. Aardappelen 2—3, Poters 12, Koolrapen 23, Wjjnpeon 12, Spruiten 12—31, Veldsla 19—21, W|it- lof 615, Uien 12, Baksla 1832, Sniju sla 2331, Spinazie 823, Kroten 12', Dunsel 1822, Plukala 6—23, Postelein 15 38, Nero 1517, aiies per K.G. Raap stelen 24, Prei 212, Rooide kool 613, Selderie 13, Peterselie 12, Rabarber 6 10, alles per bos. Kropsla 9107, Bloem kool 84135, Zuring 1827, alles per kist. Komkommers 721, Aardbeien 36, beiden per stuk. Sterkers 5 per doosje. KAPELLE-BIEZELINGE, 2 April 1930. Kleine veiling. Knolselderie 2, Spinazie 21 22, Snijsalade 2728, St. Reimy 1417, Gie- ser Wildeman 21, Huismanszoet 11, Wortelen 2, Witlof 815, alles per 100 K.G. Aard beien 13, Roode kool 10, beiden per 100 stuks. Kropsalade 19 per 100 krop. Ra dijs 13, Prei 11, Roode kool 10, Narcissen 28, Rabarber 8, alles per 100 bos. GOES. Ondertrouwd: Aarnout Stroosnijder 26 j. jrn. en Aagtje van Aalst 22 j. jd. Getrouwd: Jan Pieter van Sabbeo, 28 j. jm, en Pieternella Cornelia Korstanje, 24 j. jd.; Willem Frederik Johan van Riet, 21 j. jm. en Elizabeth Boutens, 26 j. jd. 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 13 Adriaan van. Keulen, 22 j. jm. en Jannetje Maria van Sabben, 23 j. jd. 20, Pieter Verschxage, 22 j. jm. en Griekje van Belzenl 21 j. jd.; 27„ Gerard Jan Kramer. 25 L tm. en Pieternella Rein houd, 23 j. jd. Geboren: 1, Barbara, d. v. Adriaan van den Dries en Jacoba Paulusse; 4, Wilhelmina, d. v. Cornells van Antwerpen en Aaltje Nijsse; 5, Adriana Maria, d. v. Jacobus Comeiis Adriaenssens en Maria Timmerman; 6, Pieter, z. v. Adam Jan Mulder en Elisabeth Molhoek; 6, Gatha- rina, d. v. Cornells de Jonge en Cor nelia Vette; 9, Marinus, z. v. Laurus Gle- rum en Pieternella Pladet; 22, Adriaan Pieter, z. v. Cornells Meijaard en Pie ternella Adriana de Putter. 25, Anthonia Maria, d. v. Adriaan Driedijk en Corne lia Podfliet; 31, Maria, d. v. Johannes Koole en Lena Hoogeriand. Overleden: te Middelburg, 2, Antho- nina Francina, 2 j., d. v. Christoffel Schipper en Cornelia Meijaard; 2J', Jo hanna Verhaige, 35 j., eqhtgenoota van Willam Moerdijk; 30, Jan Kriger, 90 j., weduwnaar van Maria Go-eree. HEINKENSZAND. Geboren: 5. Jacob, z. v. Jan Vermue en van Johanna de Baar; 8. Ma rinus Cornelia, z. v. #rillis Nioolaas Gesohiere en van Dirkje de Leeuw; 16. Maria Anthoi- netta, d. v. Adrn„an Karelse en van Maria Nijsse; 29. Pauline, d. v. Giljaam Kuzee en van Janna van de Rèepo. Overleden: 7. Adriana Blok 79 j. wed. van Jan van Damme; 11. Petrus Marinus Pol derdijk 77 j. weduwn. van Maria van de Swa- luw; 24. Giljaam yan Damme 54 j. eohgen. van Jacoba Minderhoud. Vlissingen. De architecten A. A. Kul- berg en G. Timmers te Rotterdam, hebben gisteren namens hel bestuur der vereeni ging .tot stichting en instandhouding van een Christelijk Ziekenhuis „Bethesda", aanbesteed: Hel bouwen van een zieken huis met alle daarbij beboerende werken, op een terrain, gelegen aan de Kerkhof- laan. Ingeschreven was door de 'heeron: C. II. Wisse en J. C. Kaijser, Zaamslag f429.639; Fr. Kamerling, Dordrecht f395 duizend; L. Boone, Vlissingen f 379.4S3 J. P. Naaktgeboren, Dordrecht f379.000; F. v, d. Peijl, Vlissingen f378.650; J. Kraaij, Heemstede f377.800; A. de Bruijne en J. M. van Riet, Goes f377.000; J. J. Krijger, Vlissingen f376.944; W. Huson W.Lzn, Vlissingen, f376.765; Gebr. J. en P. van der Merwe Dordrecht f374.300; W. Anker, Vlissingen "f 374.000; Aanne mersbedrijven v.b. Zwo-lsman, Enschedé f367,885; J. Comaad, Rotterdam f328.400 firma W. en C. van den Bosch, Dordrecht f328.000; Gebr. Uiterlinden, Rotterdam f327.900; Aannemersbedrijf C. van Leeu wen, Hiliigersberg, f321.000; A- van den Doel en J. Ie Cointre, Sommelsdijk voor f319.995; Van Ommen en De Groot, Rot terdam f315.760. Afloop der openbare verkooping op Woensdag 2 April ten overstaan .van den notaris J. C. Paap te Vlissingen. Perceel 1. Een perceel weiland aan den Bcschweg te Vlissingen groot 1.17.40 H.A. Kooper dhr G. van de Putte cr.q. voor f6850.-. Perceel 2 inmiddels uit de hand verk. 3. Het huis en erf aan de 'Noordstraat no. 81, groot 1 A. 56 c.A. Kooper dhr J. G. de Muijnck voor f2325. Niet gegund. 4. Het huis en erf aan de Kolvenier- straat no. 36, groot 1 ,swe 4 c.A. Kooper Dhr A. Coljé q.q. voor f 1700. 5. Het huis en erf aan de Prinsenstraat no. 14, groot 76 c.a. Kooper dhr I. Ge- schiere a.q. voor f 2500. 6. te O. en W.# Souburg: Een perceel bouwland aan den Ritthemschen straat weg groot 3 aren. Kooper dhr P. Roeilse te Souburg voor f 140. Noord-Kraaijert. Gisteren is door den notaris van Werkum te Heinkemszand in het café van dhr J. H. van den Dries te Lewedorp publiek verkocht: A. voor den heer P. A. Rijk te Hein- kenszand: een woonhuis met erf e<n tuin te Lewedorp, kad. sectie D no. 1043 groot 5 aren 15 cent. Kooper hiervan werd dhr J. Boonman Cz. te Heinkenszand voor f 2755. B een woonhuis met schuurtje, erf en tuin, aldaar, eigendom van dhr A Zuidweg Jz werd opgehouden. Programma van Vrijdag 4 April. HUIZEN 1875 M. 10.00—10.15 Mor genwijding. 12.15—2.00 Concert door Kwintet. 2.052.45 JLJitz. voor Scholen!. 2.453.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Maak-het-zelf! cursus. 4.305.00 Gramo foonpl. 5.005.30 Lezing over „Boschr brandgevaar". 5.30 Gramofoonpl. 7.15 7.45 Radiocursus vanwege het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 8.00 Kerb- concert, alt, viool, orgel. 9.009.35 Le zing. 9.3510.00 Concert. 10.1511.00 Conoert door Omroeporkest. HILVERSUM tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.3011.00 Ziekendienst door ds Dekker te Wieesp. 12.151.15 Con cert. 1.152.00 Gramofoonpl. 2.00 3.00 Gramofoonpl. 4.00—5.00 Chr. Lie deren-uurtje door Joh. de Heer. 5.00 6.30 Concert, sopraan, viool, fluit, piano en orgel. 6.407.00 Lezing over Voorjaars- en Zomerbespuitiing bjj vrucihtboomen. 8.15 Conoert: Het Boll. Trio. DAVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel. 1.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert voor scholen. 4.50 Orbestconcert. 7.00 Pianorecital. 8.05 Zang, bariton. 8.20 Con cert Orkest. PARIJS „RADIO PARIS." 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 9.05 Concert. Solisten, koren en orkest. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert door Militaire Kapel. De zendtijd-verdeeling. Het H'dbl. van gisteravond meldt: Onze meded'eelingen over het advies van den radioraad inzake den zendtijd hebben be halve levendige besprekingen in. do pers, thans ook blijkbaar nieuw beraad van dien raad tot gevolg gehad. Wij vernemen thans van zeer betrouwbare zijde, dat het college een nieuw advies heeft ingediend, dat in hoofdzaak gelijk is aan bet eerste. In dit tweede advies, eigenlijk het derde, wanneer men de aanvankelijke betuiging vaji onmacht medprekent, wordt het aandeel van don V.P. R.O. in de 5 pet. „diversen" gefixeerd op 8 uur. De „open brief" vaat deze vereeniging heeft dus blijkbaar zijn uitwerking; niet gemist. .De nu voorgestelde regeling zou voor een jaar moeten gelden. Heel erg eens is men het in- tussohon ook niet over dit advies geweest, want het wordt weer verzegeld van twee min derheidsnota's, één links en' één van rechts. Stoomvaart Mij Nederland. GROTIUS, 2 van Amsterdam te Batavia. PRINSES JULIANA, 2 v. Ba.tavia n. Amst. SALABANGKA, Batavia n. Amst. 1 v. Padan', JOHAN DE WITT, thuisr., p. 2 Perim. ROEPAT, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Kon. Ned. Stoomboot Mij. BAARN, 2 van Rotterdam te Duinkerken, BENNEK0M,. 31 v. Amst. te Valparaiso, BRI0N, 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen, B.otterdamsche Lloyd. INDiRAPOERAj uitr., 2 v. Suez. MERAUKE, uitr., 2 v. Suez. INSUL1NBE, 2 v. Rotterdam' n. Batavia. DJEMBER, thuisr., 'p. 2 Kaap del Arrai. TELEGRAFISCH WEEREERICHT. Verwachting tot den avond van 4 April: Meest matige N.-Oostelijfce tot Z. Oos telijke wind; half tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk geen neerslag, iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 2 uur 752. Licht op voor fietsers: Vrijdag 6 uur 59. Wisselkoersen. Amsterdam!, 3 April, 2.30 u. Brussel 34.7434.70 Parijs 9.75—9.77 Berlijln 59.4459.46 Londen 12.11 Vs12.118A New York 2.492.49V8

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3