Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Radio-nieuws H. Knuit te Fteinl'enszand ein Abr. Nagel- kerke. Aan óén leerling kon geen diploma uitgereikt worden. De Rjjkstuinbouwcon- sulent wonschte de gediplomeerden geluk met hun succes en verwachtte, dat ze door 't lezen van een vakblad en door de r r act ijk hun kennis zouden onder houden en uitbreiden. Hij' hoopte, dtalt de 4 gediplomeerden, die reeds in 't West- land een passende betrekking hadden ge vonden, later naar Zeeland zouden terug- keeren om daar als hoofd van een tuin bouwbedrijf hun practische ervaring in dienst te stellen van den steeds giroeien- den Zoeuwschen tuinbouw. Wethouder NijSse en het hoofd der school werden dank gebracht voor hun medewerking, evenals de onderwijzers Voa en Provoost. Dhr J. Bliek dankte namens zijn medeleer ingon a len, die hadden mee gewerkt tot het slagen van den cursus. Den onderwijzers werd een passend cadeau aangeboden. Koudekerks. Bevolking van 1631 Maart. Ingekomen: W. J. de Bruijln met gezin, D 29a, uit Middelburg; M. Kleine- pier met gezin, E 200 uit Middelburg; Mej. A. Traas, E 65 a uit Rilland-BathJ. K. Melse met gezin, B 172 uit Biggekerke; M. A. Meeuwse, E 143 a uit Vlissingen. Vertrokken: W. de Witte, van A 3.3c naar Amsterdam; P. Verplakke, van B 177 a, naar Vlissingen; mej. M. Wiele- maker, van B 190, naar Vlissingen; J. de Voogd, van B 134 naar Maarsseveen; Mej. M. J. LoefP, van A 48 naar Frank rijk; Mej. H. A. P. N. Loefü, van A 43 naar Frankrijk; Mevr. de Wed. J. H. Deibei geb. Lijben, van D 56 s naar 's Gravenhage; Mej. C,. J. Beekman, van E' 65 naar Mid delburg; A. J. Wisse, van E 73 naar Berg- schenhoek; C. M. van Leeuwen, met ge zin, van D 56 ij naar Zeist; J. J. van Hoorn, van A 90 naar Den Helder; Mej. M. Dingemanse., van B 217 naar Zoute- lande. Westkapelle. Maandag had een open bare verg. in het café „Het Koffiehuis" alhier plaats. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de afd. Westkapelle van den Centr. bond van Transportarbeiders, sprak de heer Harts, voorz. van den Raad van Arbeid in Middelburg, over de pas in werking getreden nieuwe Ziektewet. Nadat de heer Harts door den voorz. der afd. bij het tamelijk opgekomen pu bliek was ingeleid, besprak de spr. in het kort het wetsontwerp Ziektewet van wij len Talma en dat van oud. Min. Slote- maker de Bruijne, om dan aan te geven, wie thans onder de pas in werking getre den ziektewet vallen, n.l. alle arbeiders, die bij een onderneming werkzaam zjjn. Wat heeft men onder een onderneming te verstaan? Een bedrijf, waarbij winstbejag in het spel is. Alzoo is eetn ziekenhuis een openb. leeszaal b.v. geen onderne ming Een dijkwerker, in dienst van een aannemer, is werkzaam bij een onderne ming. Doch is deze in dienst van den Polder, b.v. bij buitengewone stormschade, dan is hij niet in dienst van ©en onder neming; in het eerste geval is n.l. winst bejag „in het spel, in het tweede niet. Uitgekeerd wordt, wanneer men langer dan 2 dagen ziek is, terwijl de uitkeering plaats heeft vanaf den 3etn dag tot een maximum van 180 dagen voor het eerste jaar. Bij eenzelfde ziekteoorzaak wordt in de volgende jaren uitgekeerd tot een maximum van 90 dagen. Is de oorzaak van do ziekte op verschillende tijden even wel niet dezelfde, dan bedraagt de uit keering, hetzij van den Raad van Arbeid, hetzij van een bedrijfsverzekering 80 pet. van het loon. Ook besprak spr. nog uitvoerig de cate gorie van losse arbeiders. Enkelen van de aanwezigen stelden vragen, die door den heer Harts werden beantwoord. De voorzitter van £le afd. bracht daarop den spr. dank voor zijn heldere uiteenzet ting van de nieuwe ziektewei Zierikzee. Gisteravond kwam de afd. „Patrimonium" in vergadering bijeen. Dhr J. d. Doel hield een referaat over „Het Iluuikoopsysteem". 'Referent bezag dit systeem uit economisch, sociaal en mo reel oogpunt. In bepaalde gevallen en dan met juiste waarborgen omringd kan dit systeem ten aanzien van het produc tieve crediet z.i. gunstig werken, doch ook dan is voorzichtigheid in de aanwen ding er van ten zeerste geboden. In an dere gevallen speciaal ten aanzien van den kleinen middenstand en de sociaal zwakken, zijn er echter ook groote 'be zwaren aan verbonden, terwijll in vele ge vallen de zoo noiodige spaarzin wordt te gengewerkt. Tot directeur van de Christelijke Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen te Middelburg is in plaats van den heer C. Weeda, wren met 1 Sep- tember a.s. eervol ontslag is verlesnd, benoemd de heer dr K. Huizenga, 1 eeraar aan die school. De heer Huizenga heeft die benoeming aanvaard. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de Geref. School voor L.O. aan de Heeren gracht tg, Middelburg is benoemd mej. K. Francke te Grijpskerke. Weinig liefhebbers. Voor hoofd der school in Dan Ham zijn geen sollicitan ten. Het gemeentebestuur zal een herhaalde oproeping doen. Mej. T. Caljouw, kweekelinge met akte aan de openb. school te Westkapelle, staat no, 3 op de voordracht voor een benoeming tot onderwijzeres aan de openb. school A no. 100 te Rotterdam. ZAAMSLAG. Door den heer A. Roete, hoofd der Chr. school in de kom, is tegen October a.s. ontslag gevraagd. De Schoolraad. Tot lid van den Schoolraad van de Scholen roet den Bijbel in de vacature van wijlen den heer Tijo H. van Eeghen is benoemd ds M, van Grieken te Rotterdam, als vertegenwoordiger van de Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Tot inspecteur van laatstgenoemde vereeniging is in de vacature van wijlen den heer J, Schaap Hzn. benoemd de heer H. Schilp, directeur der Christelijke Kweekschool te Lei den. DE UITVOERING VAN DE ZIEKTEWET. Is een zieke, die te werk wordt giesteld, verzekerd volgens de Ziektewet? Het „Vader land" bespreekt deze vraag, die van verschil lende zijden gesteld is. „Zoo meende een werkgever, dat het toch onbillijk zou zijn, indien hij' preimie moest betalen voor een arbeider, die later blijkt reeds ziek te zijn geweest, toen de wet in werking trad of toen de arbeider te werk werd gesteld. Een andere werkgever, die altijd de ar beiders, vóór tewerkstelling deed keuren, ein dit nu is blijven doen, vroeg of ais achteraf bleek, dat, bij die keuring, die arbeider on juiste mededeelingen had gedaan of iets ver zwegen had, deze strafbaar zou zijn en of de verzekering dan niet ongeldig was. Op al deze vragen moet ontkennend ge antwoord worden. De wet verbiedt nergens een zieken arbeider zijn arbeidspraestaties aan te bieden, en er is geen wettelijke bepaling, die, indien deze wordt aangenomen, hem buiten den verzeke- ringsplicht stelt en zijn recht op ziekengeldl- uitkeering ontzegt. Dit is begrijpelijk. Wlant zou 't den wetge ver mogelijk geweest zijn een definitie van „ziek zijn" te geven? Is een epilepticus, die 'n enkel© maal tn toeval krijgt, ziek Is iemand', die een latente tuberculosoraandoening heeft, maar alle werk doet, ziek Was de wetgever hierin getreden, dan zou er een onuitputtelijke bron van moedUjkheden zijn aangeboord. De wetgever bemoeit zich alleen met ar beidsongeschiktheid. Zoo is er wel een be paling in art. 50, waarbij» het bestuur van den Raad van Arbeid, van de erkende be- drijfsvereeniging of de afdeelingskas bevoegd is de uitkeering. van ziekengeld geheel of gedeeltelijk te weigeren indien de ongeschiktr heid tot werken bestond op het tijdstip, dat de verzekering een aanvang nam. Slaat dit uitsluitend op den dag der inwer kingtreding van de wet, of ook op den dag, dat de arbeider zijn werk opneem' in een vOTz.?korirgMp'i:ciLui{p onderneming Wjj» willen aannemen, dat men up heide het oog: heeft gehad. Maar wil dit dan, zooals sommige weta- oomimentators meenen, .zeggen, dat hij, die reeds ziek was, en toch in loondienst gaat, dus niet een absoluut recht op uitkeering zou hebben? Naar onze meening zeker niet. Immers „ziek zijn" en „arbeidsongeschikt zijn" is niet hetzelfde. Men kan. zeer goed ziek zijn en toch niet „arbeidsongeschikt". Voor de toepassing van dit artikel zal moe ten blijken, dat de arbeider, ook al werkte hij enkele dagen, feitelijk reeds ongeschikt was tot werken, toen hij in dienst werd genomen. Was de door ons als onjuist gesignaleerde opvatting wel goed', dan zou men allen chro nisch®. zieken, die werken, en 'dat zjjti er honderden, uitkeering kunnen weigeren, indien zij door tijdelijke verergering hunner ziekte1, ongeschikt werden tot het verrichten van arbeid. En dat is natuurlijk nooit de bedoeling van den, wetgever geweest! Bedoeld zal ?ijn uit te sluiten hem, die zeer goed weet, dat hij feitelijk niet kan wer ken, doch zich ,toch aanmeldt, zijn werk enkele dagen met alle inspanning volhoudt, en zich dan arbeidsongeschikt meldt wegens ziekte. Misbruik keeren heeft mien met deze wets bepaling op het oog gehad. Ook de Invaliditeitswet wijst geen zieken af. Daarin wordt alleen bepaald (art. 34), dat niet-verzekeringsplichtig is de arbeider, die invalide is en niet reeds verplicht ver zekerd is. Art. 50 der Ziektewet slaat dus alleen op bestaande „arbeidsongeschiktheid". Vechtpartij bij den Rotterdamschen Lloyd. Madoerees vermoordt een landgenoot en een Javaan. Gistermiddag om kwart over drie heeft te Rotterdam onder de inlandsche ver pleegden in het hospitaal van de Rotter- damsche Lloyd een ernstige vechtpartij plaats gehad. De Madoerees Asam Gé, heeft daarbij twee andere verpleegden met een mes aangevallen. Gé schijnt ruzie te hebben gekregen om een zeer onbe duidende oorzaak later bleek het om een paar dubbeltjes te zijn en heeft daarbij op een gegeven moment een broodmes gegrepen, waarvan nog niet is uitgemaakt hoe het in zijn bezit is ge komen. Hij heeft den Javaan 'Mat een ernstige wond in de linkerzij toegebracht, en yervolgens de Madoerees Aboe een steek in de borst. Op het oogenblik van de vechtpartij was er geen enkele Euro peaan aanwezig. De andere 'inlanders na men .een onverschillige houding aan. Kort na den aanslag kwam het verplegend personeel, door de ruzie gealarmeerd, bin nen en vonden de getroffenen beiden ziel togend op den grond liggen. Dr Rianter, geneesheer van de Lloyd, kon slechts den dood van Aboe constateeren. De Ja vaan Mat werd per auto van den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij pm half zes aan 'de hei- komen verwondingen is overleden. De dader is gegrepen en ontwapend. Bij het verhoor heeft hij bekend, waarna hij is opgesloten in het bureau van do rivierpolitie. De dader lijkt niet erg onder den indruk van zijn daad. Ernstig mijnongeluk. Gister morgen is in de onaergrondsche bedrijven van de Staatsmijn M au rits te Lutlerad© op de 580 meter een ernstig mijnongeluk gebeurd. Vermoedelijk door het "te veT doorloopen van een kolentrein ontstond aan het einde van een der gangen een instorting. Twee mijnwerkers wenden hier door bedolven. De 36-jarige gehuwde Pool Bialeski werd dood te voorschijn gehaald. Zijn kameraad had zware verwondingen opgei oopen. Uit de gevangenis ont vlucht. Gisteravond brak in het gemeen schappelijk lokaal van de krankzinnigen- aJdeeling van de cellulaire gevangenis te Berlijn groot tumult uit, doordat een der gevangenen een dwarsstang van zijn bed had losgerukt en daarmee de radia toren van de centrale verwarming en de kozijnen van de vensters had inge slagen. Terwijl de beambten .den man met groote moeite overweldigden en hem naar een geïsoleerde cel overbrachten, maakten twee andere gevangenen, die tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld wa ren en in ©en afzonderlijke cel waren opgesloten, van de gelegenheid gebruik om te ontvluchten. Zij hadden p.l. van hun beddenovertrek een koord geknoopt en dit aan een uitsteeksel in den buiten muur bevestigd. De politie heeft onmid dellijk een onderzoek naar de ontvluch ten ingesteld, echter tot nog toe zonder resultaat. De directeur der gevangenis is ervan overtuigd, dat het tumult slechts is verwekt met het doel, de beide gevluch te gevangenen 'in de gelegenheid tie stel len om te ontkomen. Noodlottig gevolg van schrikaanjagen. De heer M. uit Gor- kum passeerde Zondagavond omstreeks 6 uur met zijn auto, welke een gematigde vaart had, Nie-uwendijk, toen mej. S. uit. Dussen in tegenovergestelde richting kwam aangefietst. Even voor zij den auto wilde voorbijgaan, werd zij door enkele jongelui aan het schrikken gemaakt met gevolg dat zij haar stuur verloor en tegen den wagen botste. Mej. S. kwam op de motorkap terecht en werd tegen den grond geslingerd. Dr de Vries die spoedig ter plaatse was, con stateerde bij het hevig bloedende meisje beenbreuk en inwendige kneuzingen. In omstieen toestand werd hst sterht- r"«r naar hot henhuis te Gorkum vez- voerd. Acht inbrekers aangehou den. De politie te 's-Gravenhage heeft een goeden slag geslagen. Zooals medege deeld, is verleden, week' ingebroken bij den boter- en kaashandel van S. in de Heerenstraat. Het is gebleken, dat drie inbrekers moeten zijn birmengeweest en ook bleek, dat een loopknecht van de tirma, de 18-jhrige v. E., de hand erin had. Deze en zeven van zijn kornuiten zijn nu aangehouden^ Ze zijn allen nieu welingen voor de politie. Bij1 de firma S. stond steeds in het kantoortje een brand kast open, met welke omstandigheid de loopknecht bekend was. De "buit bedroeg 400 gulden- welk bedrag verdeeld is onder hen. Vijf van de bende hadden op den uitkijk gestaan. Gedeeltelijk hebben zij bekend. Geacht worden zij te behooren tot een nog grooter inbrekersgezelschap. Er is namelijk door deze aanhouding eenig licht gekomen inzake kort geleden plaats gehad hebbende iubraken, zoo b.v. één bij den confectie-fabrikant S. op het Oranjeplein. Daar waren gestolen een groot aantal jassen, costuums, mantels en japonnen. Er kunnen dan ook nog meer aanhoudingen worden verwacht. Carbolzuur alsCock tail Den laatsten tijd hebben drank smokkelaars in de "Vereenigde Staten een nieuwen 'drank in omloop gebracht, die alscocktail, zeer veel aftrek vindt. Toen de dienst dezer dagen een hoe veelheid van dezen drank in handen kreeg, bleek hij te bestaam uit slechten alcohol, waaraan was toegevoegd zuiver carbolzuur en creosoot. De commissaris van den droogleggings- dienst verklaarde, dat na het gebruik van deze „cocktails" zich verscheidene geval len van verlamming hebben voorgedaan. Goedkoope haring. Door de groote haringvangsten daalde de prijs op de Zuiderzee Zaterdag tot 20 ets. per 200 stuks. Heetgebakerde jongedame. Omstreeks 9 uur gisteravond is een 17-ja- rige jongedame in de Colenzostraat te Den Haag uit het raam van haar woning op de tweede verdieping gesprongen. De Geneesk. Dienst heeft haar naar het zie kenhuis gebracht. Zij had op 't oog geen letsel bekomen, maar was wel bewuste loos, In het ziekenhuis is zij spoedig bij gekomen. De oorzaak van deze onbesuisde daad moet gezocht worden in een woordenwis seling, welke het meisje even voor haar thuiskomst heeft gehad. DE 1 APRIL-FOPPERIJ. 1 April is het vierde eeuwfeest van het ontstaan der Aprilgrappen I De Aprilgrap zegt „De Maasbode" zo-u ontstaan zijn op 1 April 1530. Zoo het al niet de grap zelf is dan toch het ge bruik ervan. In het begin van diet jaar 1530 was de Rijksdag voornemens te Augsburg het Duitsche muntwezen te her zien. Door allerlei kwam daar op die bij eenkomst niets van, zoodat de zitting tot 1 April werd verdaagd. Men zou alsdan een nieuwe regeling gereed hebben. Over den eersten April dacht men, naar men wil. toen nog heel onschuldig, maar niet zoo onschuldig of er werden allerlei munt- speculaties begaan. De speculanten .kwa men echter van een koude kermis thuis. De lang verwachte „Muntdag", zooals de betiteling al luidde, bracht geen enkele wijziging. Men was er loelijk ingevlogen en sinds dien dag zou 1 April zijn gek- ken-reputatie hebben gekregen en behou den. Niet Duit8chland alleen eischt het ont staan van de 1 April-fopperij voor zich op. Het zoogenaamde „narrenfeest" der Romeinen werd ar ook al aan te pas ge tracht. Evenals een overoud gebruik uit Indië, waai- sinds onheugelijke tijden de gewoonte heerschte om op den laatsten dag der Huli-feesten, vallende op onzen 31 Maart elkaar er te laten inloopen. Men poogde elkander tot „Huli-gekken" te maken. De Franschen kennen den „poisson d'Avril". Hiervoor worden verschillende verklaringen gegeven. Een vorst van Lo tharingen wilde het begin des jaars stellen, op 1 April, wat niet naar den zin was zijner onderhoorigen, die daarom den draak gingen steken met den nieuwbak ken Nieuwjaarsdag. "Zij gaven 'elkander allerlei dwaze „Nieuwjaars- of 1 April- geschenken" welke je reinst© voor den mal houderij beteekenden. Daar in April de zon het teeken van de visch verlaat zou men deze lachwekkende cadeaux met den naam „poisson d'Avril" hebben be titeld. Ieder land heeft zijn 1 Aprildag. Zoo zeggen wijOp 1 April stuur je de gekken waar je wil. De Emgelschen zeggen: „Hun ting the gowk", en zij spreken ook van „ali foolsday" „alle gekken-dag". 'De Denen laten iemand „voor April loopen" (wise en april). Hetzelfde vinden wij 'in het Vlaamsche „V-erzendokensdag". Men spreekt daar, (men denk© aan Frankrijk), ook van „April-visschen". Gelukkig heeft April ook ernstiger be- teekenis. Reeds de oude Romeinen be schouwden deze maand als bloeimaand. Wij lezen bij Ovidius: „Martis erat pri mus mensis, Venerisque secundus". Aan Mars was de eerste maand gewijd (oude Rom. tijdrek.) aan Venus de tweede. De naam April wordt dan afgeleid van ape- rire, openen. Deze beteekenis van openen der aarde, tot allen wasdom het begin der Lente, vinden wij overal terug. In Dene marken heet April „Faaremaaned" (tem mermaand). In Noorwegen: „eggcidh" f-iertijd) en in Poten spreekt men van „kwier ion1 (bloeimaand). Wij in ons land neggen, dat April grasmaand is, en vroe ger heette het ook wel „Paaschmaand". De volkswetenschap heeft voor April, de maand van alle groeibegin verschillende nuttige regels bedacht. Heel oud is: April den Lentz bringt, drumb Du Dich Purgieren magst dich lassen sicherlich Artzney am Füssen, mach Krauterbad. Trink, mkssig, sitze zu deiner Saat. Wij zélf zeggen, als blijk van goeden wasdom: Wie in April als ezel is geboren Dien groeien ook nog in Mei de ooren. April heeft ook geluks- en ongeluks dagen. Op 14 April (St. Tiburtius) moeten alle weiden groen zijn. Als het onweert op St. Georg en St. Marcus (23 en 25 April) dan is het met de vorst gedaan. En wat vóór St, Georg bloeit, doet men goed in den grond terug te werken; er komt toch niets van terecht. April is ook een profeet van boeren- en weerregels: „Een droge April is niet der boeren wil". „Als April warm is, is de Mei koel". „Een natte April geeft voor deel". „Aprilleke zoet geeft nog wel eens een witte hoed". De Aprilmaand heeft, ondanks alle goeds dat van haar verhoopt wordt toch geen al te besten naam. April doet immers wat hij wil! Dit houdt al te groote wis pelturigheid in zich. En ook groote on stuimigheid. De „Zeeland". Het gerucht loopt, dat de terreinen van. de suikerfabriek te Breda, welke fabriek 'het eigendom is van de Centr. Suiker Maatschappij, verkocht zijn aan da Ned. Spoorwegen, terwijl dat geheel© bedrijf zal worden overgeplaatst naar Ber gen .op Zoom in de door de Centr. Suiker-Maalschlappij overgekomen fabriek Zeeland, waar dan. in hoofdzaak de sui ker zal worden geraffineerd. Mocht een en ander een voldongen feit zijn, dan is dit voor Bergen op Zoom een „zeer verblijdend teeken. Poot-aardappelen naar Polen. Naar de directie van den Landbouw mededeelt, is bij besluit van de Ministers van Financiën, van Nijverheid en Han del en van Landbouw van Polen bepaald, dat met vergunning van het Ministerie van Financiën pootaardappelen geduren de het tijdvak van 15 Mei tot en met 31 Mei a.s. vrij van invoerrechten in Polen kunnen worden ingevoerd. De crisis-toestand ln Land- en Tuin bouw. Door h&t bestuur van den R.K. Neder- landschen Biocren- en Tuindersbond is ©en adres gezonden aan den Minister van Binnerüandsche Zaken en Landbouw, waarin o.m. het volgende wordt gezegd: Het is u ongetwijfeld bekend, dat de moeilijkheden in den land--en tuinbouw den laatsten tijd zoozeer zijn toegenomen, dat men zonder overdrijving kail spreken van een crisistoestand. Onze Bond overweegt het plan om 'de uitermate zorgelijke positie van den land en tuinbouw t© doen bespreken op oen binnenkort to houden buitengewone al ge meen e vergadering en gezamenlijk mid delen te zoek'en, om aan de crisis het hoofd te bieden of althans de gevolgen' zooveel mogelijk te verzachten. Intusschen meenen wij, dat op de toe passing van één hulpmiddel tot bestrijding dozer moeilijkheden reeds onmiddellijk be hoort te worden aangedrongen, t.w. de instelling van een nood-tarief voor de vrachtprijzen op de Ne- derlandsch© spoorwegen. In het algemeen is hét vrachttarief voor het vervoer van de land- en tuinbouw producten thans veel te hoog1 naar verhou ding van de thans geldende abnormaal lage handelswaarde dezer producten. Dij geldt in heit bijzonder voor die produc ten, welke moeten worden uitgevoerd en Op welke dus de zware vracht tot aan de grens van liet land komt te drukken. Alleen reeds voor het vervoer der pro ducten van d© productieplaats of d© vei ling naar de grens moet veelal een vracht worden betaald, welke 50, 60 ja 100 en moer procent van de momenteele han delswaard© van de vervoerde hoeveelheid producten bedraagt. Dez© omstandigheid is een ernstige be lemmering van den afzet, ja maakt her haaldelijk bepaalde producten zooals bij voorbeeld de aardappelen, welke toch reeds bijna waardeloos zijn, zelfs' ten ©enenmale onverkoopbaar. Indien de vrachten voor deze en andere thans niet of moeilijk af te zetten producten belang rijk zouden worden verlaagd, bij wijize van noodmaatregel, dan zou de kans voor de boeren en tuinders, om althans nog iet3 voor deze producten te ontvangen, stijgen. Ook het toepassen van een nood tarief voor het vervoer van hulpmiddelen voor den land- em tuinbouw, zooals meststof fen, voedermiddelen en dergelijke, kan niet onbelangrijk bijdragen tot verlichting van den geweldigen druk, waaronder de land- en tuinbouwbedrijven op dit oogen blik gebukt gaan. Waar het prijspeil der land- en tuinbouwproducten in het alge meen zo© diep onder het peil der pro ductiekosten is gezakt, moet er alles op gesteld worden om de productiekosten te doen dalen. Hiertoe behooren ook in belangrijke mate de spoorvrachten, die betaald moeten worden voor het aanvoe ren van hulpmiddelen. Wij verzoeken daarom Uwe Excellentie met den meesten aandrang onverwijld stappen te willen doen bij Uwen ambtge noot van Waterstaat ein d© directie der Nedoil. Spoorwegen om tot de instelling van een noodtarief voor het vervoer van land- en tuinbouwproducten te geraken. Hinderwet. Voor den Hoogen Raad is gisteren behandeld hot cassatie beroep van den officier van justitie te Middelburg, tegen het vonnis van de rechtbank, waarbij A. L. is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding der hinderwet. Verdachte had op den stoep van zijn woning een benzine wagen tje geplaatst, zooals .A.P.G. er ruim 2000 in gebruik heeft. De kantonrechter had verdachte vrij gesproken; waarmede de officier van justitie het niet ©ens was doch de recht bank wel. De advocaat-generaal vroeg verwijzing der zaak naar de Haagsche rechtbank. De Hooge Baad zal 5 Mei uitspraak doen. Programma van Woensdag 2 April: HILVERSUM, 1875 M. 12.15—2,00 Con cert. 2.002.30 Andersen-herdenking!. 2.303.00 Gramofoonplaten. 4.00 4.30 Studiemuziek voor piano. 4.30 —5.00 Gramofoonmuziek. 5.306.46 Concert. S.019.00 Gramofoonplaten'. "9.0011.00 Operette-muziek. HUIZEN, tot 6 uur 298 M. na 6 uur 1071 M. 10.30 Koirte Ziefcendienst, te lei den door Ds "J. A. Schep» te Rusiaum. 11..00 Gramofoonplaten. 11.30 Harmo niumbespeling. 12.302.00 Concert 2.45 Lezen van Chr. Lectuur. 3.15 Concert. 4,15 Gramofoonplaten concert, 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoon platen. 6.40 Ciursus Radiotechniek. 7.10 Causerie door de P.RN.A. te Arnhem. 7.40 Causerie over: „Het opfokken van kuikens". .810 Bestuursimededee- lingen der N.G.R.V. 8.30 Uitzendavond. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Gramo foonplaten 1.20 Orkestconcert. 2.20 Concert, sopraan, bariton. 3.45 Concert piano, strijkkwartet. 5.05 Orgelspel. 7.00 Piano-recital 8.05 Concert. Orkest. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Concert 8.20 Concert. Orkest en pianist. 9.05 „De Tooverfluit" van Mozart. Solisten en orkest. LANGENRERG, 473 M. 6.20—7.20 9.3510.36 en 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.50—5.50 Concert. Cembalo», sopraan en fluit. 7.50 Symphonie-co»noert. Orkest en pianist BRUSSEL, 508.6 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Oirkest- concert. 9.35 Galaconoeirt. Orkest en solisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6