Binnenland Kerknieuws. Telegrammen. Marktberichten. Brieven uit de Residentie. Afloop, Verkoopingen, Aanbestedingen, eiu Berichten over onze Adverteerders. Goes, 1 April 1930. f/ teekend hebben; was -dat niet het geval, dan had het Rotterdamsche college van R. en W. dit punt niet op de agenda- der aanstaande vergadering van den ge- ■1 meenteraad kunnen brengener zal dus wel niets meer aan te veranderen zijn." Het Journal d'Alsace publiceert de eer- ite bijzonderheden over 'het met Rotter dam gesloten verdrag betreffende de kali- versclieping'en. Volgens deze gegevens is het verdrag tot stand gekomen op een grondslag van 400.000 ton te verschepen kali. De noodige inrichtingen, pakhuizen, enz. worden op kosten van de stad Rot terdam gebouwd en aan de Maatschap; ij der Opper-Elzasische Kali-industrie ver pacht. De bouwkosten worden met 4 mil- lioen gulden aangegeven. De pachttermijn zou 35 jaar bedragen en de pachtprijs 6-6 pet. .van de bouwsom. Stijgt echter de hoeveelheid her te verschepen kali jot meer dan 400.000 ton nor jaar, dan zal voor elke 100.000 ton meer de pachtprijs met x/2 pet. worden verminderd. Arbeidsinspectie. De Minister van Arbeid, H. en N. heeft de overplaatsing van den hoofdinspec teur van dgn arbeid ir. J. H. H. Huy- gens naar Maastricht en diens aanwijzing als hoofd van den dienst der arbeids inspectie in hot eerste district ingetrok ken. De spoorweg RotterdamGouda. De werkzaamheden aan den spoorweg RotterdamGouda, onder Moordrecht, naar aanleiding van de grondverzakking duren nog steeds voort. Men is echter thans zoover gevorderd, dat onvoor ziene omstandigheden voorbehouden verwacht mag worden, dait half April het verkeer weer over bedde sporen kan worden geleid. De nieuwe gouverneur van Curagao. De volgende proclamatie is ter gelegen heid van de bestuursoverneming te Wil lemstad, door Gouverneur van Slobbe, kondigd Aan de ingezetenen van het Gewest Curagao. Ik breng ter Uwer kennisse, dat het Harer Majesteit, onze geëerbiedigde Ko ningin, heeft behaagd mij bij Hoogstderzel- ver Besluit van 3 December 1929 No. 3 te benoemen tot Gouverneur van Curagao en dat ik op heden "in eene plechtige zitting van den Kolonialen Raad het be stuur heb aanvaard. Ik voldoe aan den wensch van Hare Majesteit, door U de verzekering over te brengen van de groote belangstelling, welke Zij stelt in .de bevolking van het Gewest Curagao. Nederland gevoelt zeer sterk den band, die het, met Curagao verbindt. Deze band kan niet hecht genoeg zijn. Ik doe op U een beroep om ook Uwerzijds het nauwer aanhalen van dezen band te bevorderen. U kunt verzekerd zijn van mijne volle toewijding voor de taak, die ik mei liefde op mij heb genomen. De belangen van Curagao zal ik behar tigen naar mijne beste .krachten. Opdat vruchtbaar werk .kan worden verricht, is het noodig, dat orde en rust heerschen. Alle pogingen om deze te verstoren, zal ik met groote gestrengheid tegengaan. Ik reken daarbij op den steun van allen, die van goeden wil zijn. In een geest van vertrouwen treed ik tegemoet; geeft mij wederkeerig Uw ver trouwen. Ik hoop, dat mijn bestuur met Gods onmisbaren steun en met volle medewer king van TJ allen, mag voeren tot een tijdperk van gro-oten bloei van dit Gewest. Minister Verschuur met verlof. Naar uit Dsn Haag gemeld wordt, is Minister Verschuur voor korten tijd met verlof gegaan. Hij zal o.a. «enige dag^n in het buitenland doorbrengen en zal de volgende, week den arbeid aan zijn depar- ment hervatten. Ned. Herv. Kerk. B eroep en te G ies send a mN cd orhar- dinxveld, M. den Oudsten te Elburg. Aangenomen naar Nijmegen,o G. van Ramshorst te Brummen. Naar Odijk (bij Utrecht), W. W. van Haaften te No-ord- wijk-Binnen. Naar Sprang, J. Fokkema, cand. te Utrecht. Bedankt voor Moerkapelle, Reeuwijk, Lensden, Willigt-Langerak, ScheTuinen, Woudrichem, Sluipwijk, Kortenhoef, Kockengen, Bunnik en Nijega, J. Fokke- ma. -cand. te Utrecht. Voor Eater, M. B. Verkerk te Mijdrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Assen (vac. La.man), en te Leens. B. A. Bos te Haarlemmermeer- Oostzijde. Te Oudega, (Sm.), H. Brink te Onderdendam. Te Kollumerpomp, M. B-ou- kama, cand. te Aalsmeer. Geref. Kerken (H. V.) Aailgen-omen naar Hilversum, J. v. d. Woude te Amersfoort. Baptisten Gemeente. Beroepen te Leeuwarden, S. E. Hui- zinga, cand. te Hamburg. RILLAND1-BATH. A.s. Zoodag zal D.V, in de mergragadsdienstoefening die te half tien; aanvangt het nieuwe kerkorgel in, de Ned. Herv. Kerk in gebruik genomen worden. Dit zal voor de Herv. Gemeente wear een. feest dag- sga, da»? dit injÉircsment in het mooie gebouw nog ontbrak. Door groote offervaar digheid van deze gemeente die ir de laatste jaren al zooveel heeft bijeengebracht voor haar bedehuis, is de kerk thans weer ver rijkt met een orgel, dat een sieraad mag heeten. Alhoewel misschien het aanzien bij sommigen niet geheel aan de ietwat te hoog gespannen verwachtingen zal voldoen, zoo- mag toch gezegd, dat het geheel in den stijl van de kerk uitstekend past. Hierbij1 moet in aanmerking worden genomen, dat de nieuwe kerk geheel andere eischen stelde voor ©en kerkorgel, dan b.v. het oude gebouw. Boven dien z(jn ook op het gebied van orgelbouw de opvattingen niet blijven staan, maar heb ben zich gewijzigd', vooral wel in dezen zte, dat een orgel, dat vroeger soms die gaheede kerk beheersehte, overeenkomstig zjjn. bedoe ling van begeleidend instrument, thans niet meer zoo-'n sprekende plaats mgg innemen, maar zich dient te voegen naar het geheel van kerk en kerkstijl. Inderdaad kan ge zegd, dat het nieuwe orgel aan deze eischen geheel voldoet in zijn opstelling in de beide hoeken van de g alle rij. Met zijn dubbel front, ontwerp van den architect der kerk, den heer Van Damme, vult het de galerij op sierlijke wijze, terwijl het geen afbreuk dOet aan het gezicht op het mooie, van een kruisimo'tiefvoorziene, raam op den achter grond. Het is gebouwd door de firma Dekker te Goes, onder toezicht van den „Kerkorgel- raad voor Nederland en Koloniën" wiens se cretaris, de heer S. P. Visser, ook de dispo sitie ontworpen heeft. Deze dispositie luidt als volgt: Bourdon bas 16 voet, Bourdon disk. 16 voet, Prestant 8 voet, Roerfluit 8 voet, Aeoline 8 voet, Oix celeste 8 voet, Octaaf 4 voet, Fluit (wijd) 4 voet, Wpudfluit 2 voet, Echo trompet 8 voet; terwijl er verder zich aan bevinden koppel pedaal-manuaal, tremu lant, drukknoppenPiano- Mezzo- Forte- Forte- Uitschakeling, en Bourdon 16 vo-et op het pedaal met transmissie. Dat eenvoudige I-kla- vierswerk biedt derhalve heel wat spoél-imo- gelijkhei-d, en zal zeer zeker voldoen. Bij de inwijding zal het worden besipoeld door den heer Visser, zoodat er alle gelegenheid] zal zijn om den ganschen omvang van het instru ment te vernemen. D' r G. B. W u r t h te Oost- en .West- Souburg, hoopt Zondagavond 4 Mei a.s. bij de Geref. Kerk van Katendrecht (Rotterdam) bevestigd te worden door De C. Bi. Schoemia- kers, aldaar, -en Dinsdagavond 6 Mei d.a.v. intrede te doen. Beide pteohtigbedein zullen plaats hebben in het kerkgebouw Putsche plein. Emeritaat. Db G. B. Sohoemiakers, pred. der Geref. Kerk te Katendrecht, v. h. te O. en W-. Soubur g, heeft tegen 1 Dec. eervol emeritaat aangevraagd. D s P. R. A. v a n M e u r s t. Te Midden- Beemster is, 57 jaar oud, overleden Ds P. R. A. van Meurs, Herv. predikant vain Beem- ster sedert 1 Febr. 1914. De overledene stond achtereenvolgens te Barsingerhom (1896), Oud Karspel (1902) Schagen (1911), Combinatie. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Buiksloot beeft aan den kerkeraad te Amsterdam te kennen gegevens, dat hij- met het oog op- de gemeenschappelijke belangen van beide gemeenten, combinatie van beide als een goede oplossing beschouwt. Ned. Herv. Ouderlingen. A.s. Zaterdag zal in de Oude St. Bavo te Haar lem prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine yoor de Ver. van Ouderlingen der Ned. Herv. Kerk spreken over „De taak der Kerk, af gezien van de reorganisatie"; gelegenheid tot gedachten wisseling. Het was eenigszins een triest gezicht. In de zaal op het Binnenhof, waar de honderd veikooraen van het Nederland-1 sche volk vergaderen en de nooden van het volk met de Regeering; bespreken, werd een patiënt binnengeleid. Dokter v. d. Heuvel had hem onder den arm beet en geleidde hem tot vlak voor de tafel van professor Ruys. Eerst moest vastgesteld worden, hoe de patiënt, heette. Het bleek onze vaderlund- sche -akkerbouw te ziju. Je kon aan den man zien, dat hij betere dagen gekend had. Hij stak netjes in de kleeren, maai men kon merken, dat hij erg ziek was. Dokter van den Heuvel somde al z'n kwalen zoo goed mogelijk op en noem de -den professor ook de> middelen, waar uit hiji meende, dat deze wel een heilzame keus kon doen. Me-n kon zien, dat de omstanders erg met den man te doen hadden. Hij was een rustig mensch, niieit veslöTiiS'chend en kon ook tot de- sociaal zeer nuttige wezens gerekend worden. Misschien niet al te best op de hoogte met de „zegeningen" der moderne cultuur, maar overigens toch nog wel bruikbaar. De; professor had ook m-et den man te dotn. Hij hield toch zooveel van hem en wilde gaarnei w,at voor hem doen. Maar de medicijnen, -die dokter v. d. Heuvel hem voorhield, stak hij alle bij; zich, o-m ze eerst thuis nog eens goed te- onderzoeken. Want hiji moest eerst goed weten, of het nu meenens Wias met die ziekte of niet. Blijkbaar dacht de. voorzichtige professor aan het spreekwoordbeter hard geblazen dan den mond gebrand. Intusschen kikkerde de patiënt niets op, hij werd van die Kamerlucht steeds naarder. En de dokters drongen maar o.m hem heen; 't waren er wel twintig. En kelen kwamen met ronde drankjes aan loop-en, die nog nooit iemand geslikt had en meenden, dat die stellig zouden hel pen. Er waren er zelfs, die met Russische1 dranken als alleen heilzaam zwaaiden. Zoo tobden ze twee dagen met den pa tiënt om, toen trok de professor zich te rug en het consult was geëindigd. De patiënt iwgst maar eens terug komen. „Als het dan maar niet te laat is," zuchtte hij geheel ontmoedigd. Thuis vertelde hij, dat onder die om standers één toch al heel vreemd gere deneerd had. Dat was een doininé, die luisterde naar den naam Zandt. Hij1 zag een „diepe" oorzaak en wel het verlaten van God en Zijb geboden. Nu is bet natuurlijk volkomen juist, dat dit de oor zaak is van alle leed, maar deze man, die het zoo slecht gaat, is toch zeker niet minder dan de arbeider iii de stad, die een behoorlijk 'leven heeft? Men begrijpt wel wat ik bedoel. Jezus zelf heeft ons geleerd, dat de achttien, op wien de toren te Silóam viel, niet grooter schuldenaars zijin geweest dan anderen en Hij heeft er voor ietier deze ernstige les bijgevoegd: indien gijl u niet bekeert, zoo zult gij1 allen insge.ijlks ver gaan. Men is het er over eens, dat onze ak kerbouw zeer kommervolle tijden door maakt. Laat i'k u maar eens een enkel feit uit het „consult" herinneren. De w-aarde der akkerbouwproducten is thans teruglgeloopen tot ongeveer de helft van het gemiddelde in 19241929. Dat moet een noodtoestand beteefcenen en al is het dan zoo-, dat er zeker no-g wel zul len zijn, die dat tijdelijk kunnen dragen, bet gaat niet om de personen, maar het g,aat hierom, dat zooiets zich sociaal wreekt. Niet alleen voor enkele m-enschen, maar voor heel het maatschap; elijk le ven. „De aardappelen zijn van dit jaai niet duur," zegt m'n vrouw, maar als stedeling betaal ik toch nog f 4 voor een mud blauwpitten. En dan denk ik we] eens: hoeveel zou de verbouwer daarvan nu gehad hehhen? De weg van den prot- ducent naar den consument in onze maat schappij is dikwijls een lange, maar ook een dure. Er waren bij' het Kamer consult „dok ters", die onzen akkerbouw in het alge meen een slechte toekomst voorspelden en meenden, dat hot wel zoo blijven zou, dat de landbouwproductie niet voldoende meer opbrengt o-m de onkosten goed te (maken, «pan ziet het er dus al heel kwaad uit, omdat dan van „verdienen" schijn noch schaduw van kans is. En zelfs een boer kan toch van den wind niet leven. Het lijkt miji toe, dat aan deze dingen de volle aandacht dient te worden 'be steed. Als mensch uit de stad weet ik, dat zelfs de koning van het veld wordt ge voed en in de oorlogsjaren hadden wij he-el wat meer belangstelling voor onzen lafidbouw dan thans, nu er geen wolken meer aan de lucht zijn. Ook het belang der boeren is een maatschappelijk belang van groote beteekenis. fk was blij, dat de heer Schouten dit in het Kamerdebat eens keurig uiteen gezet heeft. Stedeling en boer, stad en platteland, ze hebben elkaar noodig, ze kunnen niet buiten elkaar. En het is ook een groot maatschappelijk belang, dat het platte land niet meer en meer ontvolkt worde en alles naar de groote steden trekt. Alsof het daar opgeschept ligt! De heer Schou ten zei zoo terecht in de Kamer: „Op het oo-genblik is de situatie reeds zóó, dat de afstand in economische-soi- cialen welstand tus-schen hen, die in en door den landbouw hun bestaan vinden, en degenen, die in de centra van nijver heid en handel werkzaam zijn, zóó groot is, dat daaruit in zeer sterke mate voort vloeit de bevordering van den trek naar de groote steden. Men kan in dezen tijd al volstrekt niet meer zeggen, dat de trek van het platteland naar de steden een zuiver normaal verschijnsel is-, dat hij op de werking van normale, gezonde verschijlnsele-n 'berust; die trek wordt nu reeds in sterke mate bevorderd door 'het. te groote verschil in welstand tusschen het platteland e-enexzijids en de steden, de centra van nijverheid, enz. aan de andere zijde. Ziji, die in -de steden leven, weten dit. Zij weten, welke moeilijkheden dit gebeuren in de gegeven omstandigheden al met zich brengt. Kon men voor allen, die naar de ste den en de centra van nijverheid verhui zen, voldoende werkgelegenheid vindein,', dan zouden daartegen niet zulke bezwa ren bestaan, maar op het oogenblik is voldoende werkgelegenheid zeker niet aanwezig; thans constateert men in de groote sleden een toeneming van hot aantal ingeschrevenen bij de Arbeids beurs en van bet -aantal werkloozen. Waar de toestand op het o-oigenblik reeds zoo is, daar moet de werking van een crisis in een belangrijk deal van bet landbouw bedrijf ook no-g dit zeer ongewensebte gevolg mei zich brengen, dat de trek naar de groote steden n-Qg sterker be vorderd wordt. Want al is het daar niet zoo best, vergelijkenderwijze is het er in menig opzicht beter dan op het platte land. De thans alreeds niet meer gezonde trek naar de steden en de centra van nijverheid zal in nog sterkere mate gaan werken met. de daaxu.it voortvloeiende gevolgen yoor de centra van nijverheid en voor onze steden in het algemeen." Deze gedachten verdienen zeker over weging, Ze kunnen er de oogen voor openen, dat de huidige landbouwcrisis niet alleen haar beteekenis heeft voor den jjoer, maar voor allen, voor heel het maatschappelijk leven. Als ik bij bet lan-dbouw-consult in de Kamer één ding heel .scherp gevoeld heb, dan was het wel dit. J. H. Poging tot doodslag. AMSTERDAM. Een 31-jarige werklooze huisbediende vervolgde reeds sedert eeni- ge maanden een 17-jarig meisje, dat in een woonschip in 't Oostzanergat liggende woont, met zijne attenties waarvan het meisje echter niet gediend was. De man wilde niet meer of minder dan dat het meisje hem naar Duitschland zou volgen en dreigde, dat als hij zijn zin niet kreeg, hij haar wel zou leeren. Gisteravond kwam het van woorden tot daden. Toen het meisje de fabriek aan den Haarlem merweg waar zij werkzaam is verliet, trad de man op haar toe, greep haar beet en sleurde haar naar de vaart. Het meisje, dat zich hevig verweerde, kwam vlak op den rand te liggen, doch voor de man, die door het dolle heen was haar in 't water kon werken, werd hij vastgegrepen en aan een politieagent overgeleverd. Het meisje, dat zeer overstuur was, kon zich later naar huis begeven. De dader zal wegens poging tot moord ter beschikking van de justitie worden gesteld. De Vlootconferentie. LONDEN. In de kringen der vlootcon ferentie is de stemming heden iets min der pessimistisch. Dit wordt voornamelijk toegeschreven aan de besprekingen, die sinds Zondag werden gehouden tusschen den Engelschen Minister van Buitenland- sche Zaken en Briand met medewerking van de Britsche en de Fransche diploma tieke en juridische deskundigen, welke besprekingen heden werden voortgezet. PARIJS. Uit Boulogne Sur Mer wordt ge meld, dat op de spoorlijn CalaisBoulog ne tengevolge van 'n aardstorting 'n zeer ontzaglijke hoeveelheid grond is terecht gekomen. Twee treinen, die uit tegen overgestelde richting kwamen konden nog tijdig tot stilstand worden gebracht, zoo dat een ernstige ramp kon worden voor komen. DELFZIJL. Hedenmorgen omstreeks 9 uur had C. de V. aan boord van de sleep boot „Duitschiand" het ongeluk, dat zijn voet door een staaldraad, waarin hij be kneld raakte, vlak boven den enkel werd afgeknepen. De man moest naar een zie kenhuis worden overgebracht. Het weer in Maart. Het voorloopig overzicht van het weer in Maart, 1930, luidt als volgt: Gemiddeld waren de hoofdstations wat betreft de „ochteindtemperatuur 0.1 gr. C. te laag. De temperatuur was in 3 decaden r-esp. normaal, 1 gr. beneden en 1/3 gr- boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 2en met 4 gr. ben-eden en den 29sten met 4 gr. boven normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was 1 gr. boven normaal. Het gemiddelde minimum was normaal. Het gemiddeld aantal dagen met een minimum beneden het vriespunt was te JDe Bilt '14 tegen 12 normaal. De neerslag was over 't geheel beneden nor maal Het tekort bedroeg in 't Noorden van N -Holland en Friesland 15 tot 30 pet, in Zeeland en N.-Brabant ongeveer 50 pet., overigens 30 tot 45 pet. Te De Bildt werden 141 uren zonneschijn waar genomen tegen 110 normaal Goes. Maandagavond werd alhier door Notaris H Jonkers, publiek verkocht: 1 Een Wo-on- en winkelhuis en erf, in de gemeente Goes, aan de Sint Jacob- straat groot 1 Are 20 centiaren, aan de firma A S. J. Dekker te Goes vo-or f 4920. Accessoir f 100, samen f 5020 2 Een Woonhuis en Erf, aldaar, aan de Kleine Kade, groot 81 centiaren, aan den heer F C. A. Hoornick, voor f 5250. De cadeaulijst der firma O. de Wiljes. Tot dusverre gaf de bekende firma O. de Wiljes aan de verbruikers van haar koffie en thee bij inlevering van een behaald aantal bons verschillende arti kelen. Teneinde tegemoet te komen aan de wenschflin hare-r cliëntèle, wordt voortaan ook goede en leerzame lectuur verschaft De boekencatalo-g'us bevat niet minder dan 427 nummers. Men kan kiezen uit Reisgidsen, Boeken ovex Techniek, Ge zondheidsleer en Opvoeding', Huishoude lijke onderwerpen, Sport. Verder uit Woordenboeken, Atlassen, Jongens- en Meisjesbo-eken, Gedichten, Novelles, enz. Tenslotte heeft men een ruime keuze uit Prenten- en Sprookjesboeken. Er is dus „voor elck wat wils". De N.C.R.V. en haar Voorjaarsreizen. Reizen in Lente en voorzomer is bui tengewoon aangenaam en het is niet te wonderen, dat niet minder dan een 8-tal reizen van de Nederi. Ohr. Reis-Vereen. door zullen gaan, al zouden nog enkele deelnemers, blijkens een annonce in dit nr. bij sommige kunnen worden aanvaard. Er "blijkt o-ofc in het voorjaar voor „elck wat wils". Zoo zijn er reizen naar Lugano, hetwelk omstreeks Pas-chen Oip z'n schoonst is en waar ge een lente- weelde ontmoet, die u ontroert; naar Vevey aan het mondermooie Meer van Genève. Het bezoek aan Genève, daar bij aangesloten, aan de stad van Galvijn, maakt deze reis voor den Calvinist nog in sterker mate attractief. Voorts kan men trekken naar Parijs en Versailles, met zijn talrijke historische hinneringen; naar Brussel de wereld beroemde Grot van Han, en het pittores- que Ardennen-stedeke La Roche; naar Bonn de oude academiestad tegenover het Zevengebergte, waarbij1 de Rijn in lentetoo-i buitengewoon bekoort. Of ook naar Wilderswil, in het hart van het Ber- ner-Oberiand, alsmede naar ons mooie Valkenburg, Spa ent. De meeat uitvoerige inlichtingen km men krijgen uit „Om flaf door het Centraal Bureau gaarne gratis wordt toegezor, dsn ont- vanigon bovendien franco i onmid- delijk bij verschijnen -—/hel 'ft ai geïl lustreerde Reisprogramiriaboek 130. Dit reisboek is ook te koop. Daarvoo: verwij zen wij naar de annonce in dit ummer Nieuwe tarwe f 0.25—f 10, Chevaliei gerst f7 f7.50 haver f6.50, koioikerw1- ten f9.50—f 10, kroonerwten 110.25 -f 12, schokkers f 13f 14, bruine b -oiieri f 10 f 12.50, Maanzaad f 36, Lijnzaad f 18— f 20. Aanvoer gewoon, handel iets beter. Eieren per 100 st. f 4, middenpr. p. 25 fl, winkelprijs 5 cent. boter per kilo f 1.60, middenpr. p. poind 80 ct., winkelpr. 90 cent. Fabrieksboter veikocht k f 1. Eenden eieren f 4.20 p. 100 st. Ganseieren groote 12 ct., kleine 10 cent. V.P.N. Aanvoer 28.500. Prijk f4.50 per 100, (kleine eieren f3.70. MIDDELBURG, 31 Maart 1930. Aardappe- 1 len 2—3, Poters 1—2, Koolrapen 2—3, Wijn- peen 1—2, Spruiten 12—39, Veldsla 26 33, Witlof 4—16, Uien 1—2, Buksla 33— 45, Snij sla 21—41, Spinazie 11<32, Kroten 12, Dunsel 3239, Bruine boonen 1416, Molsla 2224, Winterpostelein 1357, alios per K.G. Raapstelen 23, Proi 310, Savoye- kool 38, Roode kool 419, Selderie 25, Peterselie 2—3, Rabatfoer 6—10, Radij3 4— 9, alles per bos. Kropsla 18—1.65, Bloerrf- kool 811.67, Boerekco-1 1129, alles per kist. Komkommers 7$3, Koolrabi 7 Aardï- beien 3.510.5, alles per stuk. Sterkers 9 ct. per doosjes. Over de id Maart. KLOEXJNGE. Gehuwd: 6, Marinus Jo hannes van Hese, 32 j, gescheiden echt genoot van Elisabeth jirue! te Goes en Maatje Mijnsbergen, 2sj j. jd. Geboren4, Neeltje, Cornelia, d. v. Matheus Jacob Zweed ijl? en. Adriana van de Repe; 11, Pieter Jas, z. v. Joihianneis van Liere en Margareha Maria Bliek; 10, Adriana, d. v. Jadi-bus. Burger en Helena de Schipper; 20 Maria Sanlin-a, d. v. Marinas Snoep en Pieternella Cor nelia van S-abben. Overleden: 29ri Maria ^noep-, 76 j., wc-i duwe van Daniël de S.eii] ernaar. 's HEER ABTSKERKE.l Ondertrouwd 1 20. Janus Geleedst 41 j. w in. v. Kl|zin:j Tempel en Klaz.ina Gjoedej; -bure 23 j jd NIEUW EN ST. JOOSLA iD. Get 25. C. de Wilde 30 j. n. en M. i!J Polderdijk 23 j. jd. f Geboren: 8 ''-1 H. J .v. Z- .Taccmina r Aa. de V KOUT Getrc M. W;ele Bevallen L. do Buck g Overleden: j. met L. C. van Fl THOLEN. Gehuwd: 6, C,. j. en J. A. Ribbe 52 j.J. J.; j. en J. P. Quist 27 j.; 20, H. 27 j. en E. Jansen Gd. 24 j. J1 ,"J W. Quist, 27 j. en G. Moerdijk 23' Geboren: Cent, z.v. J. M. ('isln W. H. Donken; 8. E-va d.v. A. 1 pkn en J. G. van Elteren; 16, MattheusWv.j. M. Moerland, en H. J. Verkammcl; 2ij Jo- ha|nnis C.ornelis, z.v. J. Schot ei T. out; 25, Johanna Tona. d.v. J. Seint e;, M. Biaaij; 26, Cornells z.v. J. Sclit e' G, Elenbaas, 26, Abraham z.v. M. 1'. Zien en L. H. Baaiji, 21, Levenloos amge-gfen kind van K. Cl Deurlo en W. 0, Jaipn. TELEGRAFISCH WEERBER1GH1 Verwachting -tot den avond van :2 A|l: Meest matige, Z.-Oostelijke tot Zde- lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wc of geen regen, weinig verandering n temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 754. Licht op voor fietsers: Woensdag 6 u. 55. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 April 2. Brussel 34.7534.77 Berlijn 59.47—59.48 Parijs 9.759.76 Londen 12.11«/lê—12.12V» New York 2.49—2.49i/* 3Qt'- I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2