Gemengd Nieuws. De avonturen van een verkeersagente. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Beschikbaarstelling School- gebouw. B. en W, hebben advies uit gebracht over het verzoek van het bestuur der Ver. tot het verstrekken van L. O. op Gerei. Grondslag om beschikbaarstelling van een schoolgebouw, omdat de lokalen, die de vereeniglng van de gemeente in de school aan het Veersche Bolwerk ge huurd heeft, te klein zijn geworden voor het aantal leerlingen, dat van de oprich ting af in November 1926 is opgekloimr men van 68 tot 126. Ingevolge art. 77 der Wet is door B. en W. met het bestuur overleg gepleegd, waarbij o.a. ter sprake is gekomen of het bestuur een gebouw beschikbaar wenschte gesteld te zien overeenkomstig art. 80, 2e lid, jo art. 77, tweede lid der wet, wat in zich sluit het in eigendom over dragen van het gebouw, nadat de ver schuldigde waarborgsom is gestort (als gevolg waarvan liet gebouw door het bestuur o.a. moet worden verzekerd) óf het in bruikleen verkrijgen van een ge bouw, overeenkomstig de bepalingen van het Derde Boek van het Burgerl. Wetboek, als bedoeld in art. 80, tweede lid der Wet, Aanvankelijk verklaarde het Bestuur der school geen bepaalde voorkeur te hebben, doeli biï nadere nve-wofring wensvhte men liever bet laatstbedoelde geval toegepast te zien. uit ïaaiSte geval, hei. in biuiK,een geven, zonder eigendomsrecht dus, is een bevoegdheid van den raad, doch geenszins een verplichting. In de tweede plaats werd besproken, welk gebouw eventueel boschikbaar zou kunnen worden gesteld, waarbij' keuze wa,s tusschen het bij de Centrale 7e klasse- school in gebruik zijnde gebouw aan de Nieu.ve Haven en het gebouw van d|e voormalig© school I aan de Verwerij- straat, thans in huur bij d© Industrie- en Huishoudschool, wel'k laatste gebouw echter per 1 Sept. 1930 of eventueel iets later vrij kount. Nadat het bestuur beide gebouwen had bezichtigd, werd de voor keur gegeven aan het gebouw aan de Ver- we rijs traat. Aangezien B-. en W. geen redenen aan wezig achten om van den gewonen wetle- lijikem weg af te wijken, stellen zij voor te besluiten tot het verleunen van mede werking aan de inwilliging van het ver zoek, doch met later© eigendomsover dracht, van het gebouw aan de V-erwerif- s traat. D© Commissie van Finaiftiën vereenigt zich met dit voorstel. Bakkers vakonderwijs. Naar aanleiding van het verzoek van het be stuur van den Zeeuwschen Bakkersbond orn over 1930 een gemeentelijk subsidie te vtrleenen van 30 pet. der netto-kosten voor den t© Middelburg gevestlgden cur sus voor bakkei'svakondexwij's, hebben B. en W. zich in verbinding! gesteld met den Minister van Onderwijs, K. en VV. Daarbij! is gebitkan, dat het Rijk den cursus met 70 pet. der netto-kosten, alzoo met naar raming f549.50 zal subsidieeren,, indien en voor zoolang de raad de op richting en instandhouding noodig acht. Aldus blijft te voorzien in f235.50. De Nederlandsche Rakkersbond en de Zeeuwsche Bakkersboind betalen daarvan ieder f25. Voor de gemeente blijft dan f 183.50 over. De cursus zal 10 leerlingen tellen, waarvan 7 buiten Middelburg wo nen, waarvoor f 12.36 per leerling kan werden teruggevorderd, of f 86.52, zoadat Middelburg nog f98.48 moet betalen. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie te verleemen. De Comm. van Financiën vereenigt zich met het voorstel, doch een der leden be tekent, dat voor de 7 leerlingen, van bui ten Middelburg f 109.90 kan worden te rug ontvangen en Middelburg dus maar f 75.60 moet bijpassen, welk© berekening Bi. en W. bij nadere beschouwing over nemen. Geen Kerk op den Singel. Naar aanleiding van het verzoek van den Ker- keraad der Geref. Gemeente om door wif ziging der verordening van 13 Aug. 1924 de stichting van een kerkgebouw aan den Seissingel mogelijk te maken, berich ten B. en W., dat het door adressant be doelde terrein bestemd is voor villa-bouw. Uit art. 4 der verordening blijkt, dal B. en W. eventueels toestemming zouden kunnen verleenen om het bewuste terrein anders te bebouwen dan met villa's. Nu zij intusschen hebben .kenbaar gemaakt daartoe niet genegen te zijn, zou alleen wijziging der verordening, zooals adres sant verzoekt, de gelegenheid tot kerk bouw ter plaatse kunnen mogelijk maken. Die wijziging zou dan daarin moeten be staan, dat meergenoemd terrein nadrukke lijk van het bebouwingsplan werd uitge zonderd en de groote kaart dienovereen komstig werd veranderd. B. en W..kunnen echter geen vrijheid vinden voor te stellen daartoe over te gaan. De yerord. wring im mers is destijds vastgesteld tot behoud van hot stadsschoon langs de Singels en dit zou zeker niet gebaat zijn door den bouw eener keik op de verlangde plaats B. en W. stellen dan ook voor afwijzend op het adres te beschikken. Tarieven zweminrichting. B. en VV. doelen mede', dat na de gehouden openbare inschrijving; voor uitbreiding der gemeentelijke zweminrichting gebleken is, dat de laagste inschrijver het toegekende crediet van f6500 te boven ging en daar om overeenkomstig hun toezegging tot uitvoering in eigen beheer is besloten. B>. en VV. hebben thans ook een onder zoek ingesteld naar de tarieven te Haar lem en Deventer, maar meenen dat de inrichtingen in die gemeenten niet kunnen worden vergeleken met die te Middelburg, omdat zij beschikken over een volledige j bad- en zweminrichting, met een staf van flink bezoldigd personeel, en jaar lijks groote sommen worden beschikbaar gesteld tot dekking van het exploitatiete kort. Verder deelen zij mede dat de abonne menten te Deventer f5 en te Haarlem f6 per seizoen van 4Va maandi bodragen, met belangrijke reductie voor meer leden uit één gezin. To Deventer zij'n bovendien ook nog seizoen-abonnementen voor f 1.per per soon verkrijgbaar met reductie voor meer gezinsleden. In beide gemeenten zjjn de tarieven per bad verder evenredig a,an de abonnementsprijzen en bedragen op de verschillende uren 25, 10 en 2 cent B. en W. méenen uit een en ander te mogen concludeeren, dat de door hen voorgestelde tarieven niet te laag zijn. Re kenend met een seizoen van 4'/'2 maand, komen zij met hun cijifer voor volwasse nen met inkomen van f 2000 en meer tot f 4.50. Voorts zou, wanneer, al naar het verschil in abonnements- en dagprijs, de inrichting .op verschillende uren werd opengesteld", de inrichting vrijwel o-nafge- gebroiken gedurende den géheelen dag moeten geopend zijn. In Haarlem en De venter is dit het geval van 6 uur tot 21V2 uur. Een dergelijke regeling' zou zeker ook l te Middelburg de exploitatie-kosten bui tengewoon belangrijk verhoogen en eep. verdubbeling van. personeel eis a 3' - vendicn zou zij de hestaanue zw eiuschool een scherp© concurrentie aandoen. Ten slotte verklaren B. en W. zich bereid, bij wijze van proef, in 'het a.s. seizoen op Woensdagmiddagen van 1 tot 4 uur ge legenheid te geven voor kosteloos zwem men, uitsluitend voor kinderen van onver- mogenden beneden 16 jaar. Het met toe zicht belaste personeel kan dan zich daar mede alleen bemoeien, zonder nog weer van anderen gelden te behoeven te innen. B. en W. handhaven dus hun voorstel der tarievenregeling als volgt: voo,r in komens heneden f 2000 per bad voor kinderen 2Y2 cent en voor volwassenen 5 cent; maandkaart reap. 30 en 60. In komens van f 2000 ©n meer, kinderen volwassenen 10 cent, maandkaart resp. f 0.50 en f 1. Belooning plaatsverv. hoof den.- Naar aanleiding' van het adres van het bestuur van de afd. van het N. O.G., deelen B. en W. mede, dat nu de Baad zich niet verzette tegen hun plan om aan volontairs, wanneer zij langer dan 3 schooldagen met de waarneming eener betrekking van. onderwijzer of anderwijl- zeres zijn belast, een tijdelijke aanstel stelling uit te reiken en van het begin der waarneming af belooning, berekend naar de minimum-jaarwedde1, toe te kennen, het zeker billijk is een dusdanige regeling O'ük te treffen voor waarneming: van het hoofdschap. Zij! geven in overweging daar toe te besluiten ingaande 1 Mei a.s. Voor do Lagere scholen A, G, J en K en de Centrale 7e klassehschoiol willen zij dit bedrag fixeeren op f 1.40 en voor de ULO- school voor meisjes en die voor jongens op f 2. Zij stellen tenslotte voor de vol gende plaatsvervangers aan te wijzen: school A: J. Lampert G: C. Roelands;; J: A. Dekker; 7de klasse-school: H. Th. de Meijer; school G: mej. M. M. Jungius; ULO-school voor jongens: H. J. Wesse- link. Voor school 'K moet gewacht worden op- de benoeming van een onderwijzeres met hoofd acte. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel. Zege! kosten, kwitanties Be drijven. Sinds het opnemen der meters voor gas en electriciteit als ook het daar voor uitschrijven van kwitanties eens per 2- maanden geschieden, tegenover te voren eens per maand, worden alleen de kosten van zegeling der verbruiks- kwitanties boven f 20 nog aan den ver bruiker in rekening gebracht Daarbij doen zich intusschen herhaaldelijk moeilijkhe den voor. Burg. en Weth. meenen te mogen voor stellen de bezwaren te ondervangen door, te beginnen met het vex-bruik over Maart 1930, de zegelkosten der verbruikskwi- tanties voor gas, water en electriciteit niet meer aan de verbruikers in rekening te brengen. Alsdan „kunnen rechtsgeldige kwitanties worden uitgereikt zonder moei lijkheden alB bovenvermelde. Tevens worden daarmede de groote verbruikers een weinig tegemoet gekomen. De kos ten aan invoering van den voorgostelden maatregel verbonden, zullen per jaar zijn voor: de waterleiding ongeveer f270; de Gasfabriek f 65 .en het e,ectrisch bedrijf f210, ot ongeveer f54" in totaal. Even tueel zouden de moeilijkheden ook voor komen kunnen worden door over de ver bruiken geen kwitanties .doch nota's op te maken. Zegeling zou dan geheel ver vallen, tenzij een yerbruiker bepaaldelijk kwitantie zou verlangen. Dit laatste zou echter zeker hooge uitzondering blijven. De laatste oplossing achten Burg. en Weth. echter niet aanbevelingswaardig, aangezien zij min of meer op ontdui king der Zegelwet zou neerkomen. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel indien de opge somde moeilijkheden buitengewoon dik wijls voorkomen, n.l. indien ze zoo dik wijls voorkomen, dat ze aan arbeidsloon een uitgave eischen van ongeveer f 545.— het bedrag dat de gemeentebedrijven zouden derven door de kosten der zegels voor eigen rekening te nemen. Is even wel de moeite gering, dan is de aange geven oplossing te duui'. De commissie vraagt boe deze zaak bij elders geves tigde gemeentebedrijven geregeld is. Burg. en Weth. brengen naar aanleiding van dit rapport der commissie nogmaals naar voren f cie voorgestelde ir„.„ l- egel belangrijke vereenvoudiging in de administratie zal medebrengen, en dat hij, ofschoon werkend voor alle ver bruikers toch speciaal voor d© grootste een tegemoetkoming beteekent. Of nu de administratieve vereenvou- ding precies met een geldsom van f 545. wordt gewaardeerd is niet positief te zeg gen. Hoe «deze aangelegenheid bij Ge meentebedrijven elders is geregeld is aan Burg. en Weth. niet bekend. Voor de vergadering van Woensdag zjjn verder de .volgende stukken ter visie gelegd Uitvoering woningwet. Door Burg, en Weth. is het beredeneerd verslag uitgebracht in gevolge art. 58 deir Woning wet, over hetgeen met betrekking tot ver betering der Volkshuisvesting in de ge meente in 1929 is verricht. Er zijn vergunningen verleend tot nieuwbouw 11, herbouw 12 en verbouw 16 van gebouwen, waax'in woningen zijn en 8, 3 en 13 voor gebouwen, waarin geen woningen .zijn. Verloren zijn ge gaan 5 woningen door slooping (brand), 3 door verbouw en 1 door verandering van bestemming zonder verbouwing. Bij de niet verplichte woningbeurs wer den 29 woningen te huur gevraagd, 17 te huur aangeboden en 12 door bemid deling verhuurd. Voor 33 woningen wer den verbeteringen voorgeschreven, van 2 was het werk nog niet afgeloopen. Naar aanleiding van een onderzoek door #0 gezondheidscommissie ingesteld werden 14 aanschrijvingen verzonden; een aantal woningen zullen voor onbewoonbaarver- klaring in aanmerking worden gebracht. De loonen in O. Z, -Vlaande ren. Van den ^hoofdcommies .ter secre tarie te Terneuzen is op een desbetref fend verzoek bericht ontvangen, dat de loonen aan de beide fabrieken te Sluis kil van 40 tot 65 cent per uur bedragen. Van den secretaris van Sas van Geint werd bericht ontvangen, dat de fabri kanten aldaar bezwaar maken tegen het bekend maken van hun loonen, en dat hij dus slechts een kort resumé kan geven. In een fabriek wordt f 21 tot f 24.50 be taald in een tweede fabriek voor sjou werlui zonder vakkennis f22; met vak kennis £23.05; voor timmerlieden, schil ders en metselaars f 25f 26.50; bank werkers en smeden f29—f30; electricians, machinisten en gaswerkers f32—f33; 'in de derde fabriek gewone arbei-dei's 45 tot 49 ct; atelier personeel, dus met vakkennis 53—60 ct., plus een premie van ongeveer f 1.25 per week; aan de vierde fabriek f 22 .yoor gewone werk lieden en voor vaklieden 'f 30 tot f 34. De paarden der reiniging. Van den dierenarts den heer S. J. Hoogstra, is het volgende rapport over de paarden der gemeentereiniging ingekomen: De voedingstoestand is over het alge meen goed te noemen. Een paard (zwarte merrie oud 7 jaar) is in minder goeden conditie, oorzaak hiervan is, dat het dier lijdende is aan kieegebrek. Aangezien verschillende paarden een vrij hoogen ouderdom hebben (14 tot 15 jaar) en geregeld dag in dag uit vrij zwaar en vooral ongeregeld werk (hot iedere keer stoppen en weer op nieuw aanzetten, wat vooral slijtage ver oorzaakt) moeten verrichten, is het te be grijpen, dat deze dieren er niet uit kun nen zien als paarden van 6—8 jaar oud en als paarden van landbouwers. Deze dieren verrichten echt seizoenwerk en hebben daarna een .tijdlang weer minder of in 't geheel niets te doen. Do jonge paarden van den dienst zien er dan ook beter uit. Het rantsoen der paarden is ruim voldoende. Indien het gewenscht voorkomt de dieren zoo nu en dan wat rust te geven, zou dit gevonden kunnen worden door uitbreiding van het aantal paarden. Ingekomen is een verzoek van de Com missie voor Zwemonderricht uit den Ne- deriandschen Zwembond, met verzoek schoolonderwijs in zwemmen te doen geven. Burg. en Weth. vragen machti ging om onder verwijzing naar hetgeen de gemeente in de laatste jaren heeft ge daan om het zwemmen aan te moedigen, te melden, dat er momenteel geen aan leiding -wordt gevonden om gelegenheid te geven frt l et ontvangen van zwemonder richt voor schoolklassen. Ook was ingekomen het reeds gepu bliceerde adres yan een aantal bewoners der Rouaansche kade met bezwaren tegen het vestigen van een garage op die Kade. De vereeniging tot verstrekken van L. O. op Geref. Grondslag vraagt voor heit aanschaffen van 7 nieuwe schoolbanken een som van f134 45 aan. D e z a a k-B eider Belang'. Zater dagnamiddag heeft de rechtbank te Leeuwar den in raadkamer behandeld de zaak van Beider Belang en Walstra te 's-Gravenhaga in verband met de noodzakelijke verlenging van de preventieve hechtenis. De officier van justitie eischte verlenging met dertig dagen voor al de aangehoudenen. Mrs Mout en Veldman verzetten zich hiertegen ten aan zien van den directeur en den commissaris van Beider Belang daar h. i. geen enkele aanwijzing van „schuld aanwezig ,w<is. De rechtbank heeft daarna alle aangehoudenen in vrijheid gesteld. Mr J. Muller heeft namens den heer H. A. Koomans, het faillissement aangevraagd van de N.V. Beider Belang. Een en ander we gens niet uitbetaling van verschuldigde rente en uitgelote premies. De aanvrage komt Donderdag voor. Oude munten gevonden. Bij dan landbouwer J. v. d. L. te Geldrop- (N. B.) werd door zijn knecht bij het spitten in den 'tuin ter plaatse waar vroeger een boer derij stond, die twee jaren geleden is afge brand een oude bierpol stuk gestooten, waar in zich 109 oude nagenoeg alle zilveren mun ten bevonden. 94 munten hebben de grootte van een rijksdaalder en zijn gedeeltelijk van Fransche en gedeeltelijk van Zuid-Nederland- sche origine. De oudste munt is van 1619 en draagt de beeltenissen van Albertus, aartshertog en Isabella. De jongste munten zjjn Fransche francstuk ken met het jaartal 1811 en de beeltenis van Napoleon. Vermoedelijk zijn deze munten dus in die troebele tijden begraven. Kantoorhouder der posteren geschorst. Te Den Hulst is de kantoor houder der posterijen wegens onregelmatigi- heden in zijn administratie geschorst. Een ijzeren huis. De Oranje-Nas- sajimijnen te Heerlen zijn voornemens een nieuw" kantoorgebouw te laten bouwen. Daar in zullen zoowel de administratie als de technische dienst van dit bedrijf worden on dergebracht. Dit' gebouw zal zich van de andere gebouwen onderscheiden door het mai- teriaal, dat hiervoor gebruikt wordt. HeO nieuwe gebouw zal n.l. geheel uit ijzer wor den opgetrokken: ook de ,muren worden van dit materiaal vervaardigd. Een brutaal heerschap. De po litie te 's-Graverhage heeft een man aange 91. „Ze deed net alsof ze wegging en terwijl ik bezig was met wat graan te strooien voor de dieren, gooide ze me, voor ik er op bedacht was, een ring over mijn hoofd. Ik werd er koud van". „Ja, ja", zeide de kabouter, „U ziet,'n ongeluk zit in een klein hoekj e". 92. „Ik was nu in een muis veranderd en in de macht van de heks. Het was verschrikkelijk. Ik, een prinses, nu" een muis met een langen staart en ik wist niet wat ik moest doen. Ik was ten einde raad, lieve kabouter, dat begrijp je wel". „Of ik het begrijp, lieve prinses, i k ben niet zoo onnoozol ais ik er uit zie". houden, die op klaarlichten dag uuib maakte om in eer. onbewoond huis op hei Bwuiderboc'. Pinnen te dringen. Hij had reed» een achterdeur open gebroken, maar werd door een rechercheur opgevangen, die in het huis 'geposteerd was op aangifte van _do eigenaar, van het pand, dat er een kostbaar tayd; en een. empircklok uit gestolen waren, man had -een handwagen bij zich en had'z,„.. toegang verschaft door een brandgang. Bij' een huiszoeking in zijn woning zijn ver schillende voorwerpen voor den dag geko men, die blijkbaar vari diefstal afkomstig wa ren. In verband hiermee wordt de aange houdene verdacht van zeven andere inbrar ken die den laatsten tijd geploegd zijn. 5551 woorden op een brief kaart. Ben zeldzaam wereldrecord is ver beterd door een Frauschman, die op do ach terzijde van een briefkaart 5551 woorden van tezamen ongeveer 26000 letters wist te solirij- ven. Hij heeft ruim 2 maanden over dit werkje gedaan en gebruikte daarbij een speciaal voor dit doel vervaardigde pen. Tot nu toe stond dit record tem name van Amerika, waar een diamantslijper inder tijd 3205 ivoorden op een briefkaart wist te schrijven. Gedeelte van conservenfa- briek ingestort. Vrijdagmiddag, juist toen bet personeel van een conservenfabriek te Bordeaux, grootendeels uit vrouwen en meisjes bestaande, weer aan het werk wilde gaan, stortte het aan de jammakerij' gren zende gedeelte van het gebouw in. Een zevental personen werden gewond, van wie enkelen in het ziekenhuis werden- opgeno-' men. In den namiddag hebben brandweerlieden uit de puinhoopen 'n 20-jarig meisje te voor schijn gehaald, dat reeds aan een ernstige hoofdwonde was bezweken. Haar lijk is door het parket in beslag genomen. Het gebouw was van hout opgetrokken, Men schrijft het ongeluk toe aan den enor- men druk welke het gebouw als gevolg van den recemten hoogen ivafürstand van de Ga ronne heeft te doorstaan gehad. Noodlanding. Zaterdagmiddag te omstreeks vijf uur moest het Belgische par ticuliere vliegtuig O. O. A. K. G„ komende van Hamburg, wegens bonzinege- brek een noodlanding maken op een stuk bouwland onder Malden aan den Bjksstraat- weg naa.r Nijmegen, De landing geschiedde vlot, doen toon het vliegtuig na benzine te hebben ingenomen, weer wilde opstijgen, .kwam het •in aanraking met een heg en sloeg over den kop. Do heide inzittenden de eigonaar'-bestuurder de heer Jos Bossyns uit Anthérpen, alsmede do mede-inzittende de heer Bandas, kwamiem er zonder letsel af. Het ernstig beschadigde vliegtuig zal tor plaatse moeten worden gedemonteerd. Een dokter bij een auto-onge luk gedood. Nabij deerenveen heeft terdagmiddag «e-n. ernstig vfwkeorc plaats gehad. De heer Pool, arts te Makkinga, kv ara op een kruispunt dojr onbekende oorzaak in botsing met den auto van den beer L. v. M. uit Drachten. De botsing was zeer hevig. Dok ter Pool bekwam een beenbreuk en verschil lende verwondingen aft was bh03- op- het zelfde oogenblik dood. D-r Pool was 8p jaar oud en gehuwd. Een ICO-j a r i g e. De wed. Th, Ter- weer te 's-Gravenhage werd gisteren 100 jaar. Zü' is te Zaltbommel geboren, doch woont sedert dertig jaar, tjben zij weduwe was ge worden bij een dochter i'n. Haar gezondheid is nog goed, evenzoo haar gehoor en ge zicht -en zij is ondanks haar jaren nog vol opgewektheid en levenslust. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 26 Maart 1930. De Kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnissen gewezen Als bestuurder van een rijwiel buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden: Ma. B„ huisvrouw van M. T. te Vlissingeii f 3 b. s. 3 d. h.;Wi. C. A. F. te .Middelburg f 3 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daar mede over een weg rijden zonder dat het rijtuig is voorzien van een spiegel: J. W1,., Grijpskerke f 3 b. s. 3d. h. Zich in kenlijken staat van dronkenschap' op d-en openbaren weg bevinden: M. W„, te Oost- en West Souburg f 15 b. s. 15 d. h. Idem bij 1ste herhaling binnen één jaar: C. A. P. te Vlissingen: drie dagen hechtenis. Terwijl men niet is geneeskundige in het openbaar aankondigen dat men -do genees:- kunst uitoefent, tw-eemaal gepleegd en «en titel voeren, die hem aan het publiek als geneeskundige aanwijst, tweemaal gepleegd: N. K. te 's-Gravenhage, vier geldboeten van £25 s. 5 d. h. voor iedere boete. Europeesch Boeren-congres I ,,D© Tribune" maakt gewag van. do opening van het eerste Europ-eesche Boeren-congres te Berlijn, waarvoor ook bier te lande orjder allerlei -drogredenen propaganda is gemaakt. Onze nuchtere landbouwers liepen echter niet in -de val, want al spoedig bleek, dat m-en met -een door communisten opgezet zaakje te doen had. Het communistisch blad deelt mode, dat voor de HoHandsche „delegatie" optrad een tuinder uit Nieuwe Niedorp, ze kere J. Langedijk, die een rede hield over het paohtvraagstuk in Nederland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6