Binnenland Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Van het HoL Da Koningin wordt 3 April voor eenige dagen op Het Loo verwacht. De Prins is voornemens-, 2 April voor eenigen tijd naar Zwitserland te vertrek ken. Nederland en België. Uit Brugge wordt aan de „N. R. Crt." gemeld Naar aanleiding van het studiereisje, door den minister voor de verkeersmid delen, den hoer Lippens, en een groep Belgische technici de vorigie wieeik in Ne derland gedaan, deed gisteren ha-er het gerucht de ronde, als zou tijdens deze reis een belangrijke wisseling van godaclv ten over het Neder] andseh-B elgisc h 3 vraagstuk hebben plaats gehad, welke aan beide zijden der grens de hoop op een yoor beide partijen aannemelijk ac- coord aanzienlijk zon hebben versterkt. In de onmiddellijke omgeving van mi nister Lippens is evenwel van een derge lijke wisseling, van gedachten, welke trouwens tot het gebied van het de partement van buiten] andsche zaken en geenszins van dat voor verkeersmidde len behoort, niets bekend. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is benoemd tot bur gemeester van Herwijnen K. Punt, oud burgemeester van Almkexk. Binnenlandsche Postpakketten. Met ingang van 1 April a.s. wordt het maximum gewicht der binnenlandsche postpakketten verhoogd tot 10 K.G. De kosten bedragen dan voor pakket ten tot 1 K.G. 30 cent; 1 tot 3 K.G. 40 cent; 3 tot 5 K.G. 50 cent; 5 tot 7 K.G. 60 cent; 7 tot 9 K.G. 70 cent; 9 tot 10 K.G. 80 c.t. In de bepalingen omtrent de maximum afmetingen wordt geen wijziging ge bracht. In verband hiermede zullen eerlang frankeerzegels van 70 en 80 cent in om loop worden gebracht. De veerdienst Moerdijk. Namens den Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland is gisteren het volgènde telegram aan den minister van Water staat gezonden: De veerdienst Moerdijk wordt weer ge durende enkele dagen onderhouden door een pont, welke niet voldoet aan de ver- keerseischen. Vooral het zware vrachtver keer wordt hiervan de dupe. Afgesloten vervoer- en leverantiecontracten kunnen hierdoor niet nagekomen worden. Wij verzoeken Uwe Excellentie, in belang van verkeer, handel en industrie, dringend, voor de toekomst maatregelen te willen nemen, opdat stagnatie van het vervoer voor zwaarder verkeer voorkomen wordt. De uitvoerregeling van eieren. Blijkens een mededeeling in het Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren heeft het bestuur van de Ned. Ver. van Koel techniek te 's-Gravenhage van de regee ring een schrijven ontvangen, meldende, dat het met betrekking tot de uitvoerrege ling van eieren in de bedoeling ligt, bij het doen uitvoeren van die regeling reke ning te houden met den feitelijken toe stand en met de door dien toestand be- heerschte belangen. Hieruit zal, in het bij zonder voor koelhuiseieren, voortvloeien, dat de op het moment van inwerking treding van de regeling in de koelhuizen opgeslagen eieren van de werking van de uitvoerregeling worden uitgezonderd. Be-grafenis burge-me ester Richel. Gistermiddag had onder gro-ote belangstelling te Den Haag d-e begrafenis plaats van wijlen den heer J. L. Ri chel, burgemeester en secretaris van B-o-rs- sele, president-kerkvoogd ein ontvanger diverse polders te B-orssele. Op de begraafplaats Oud Eik en Duinen waren o.m. aanwezig de burgemeester van 's H. Arendsier'ke, Ovezande, Baar land, ElkJwoutsdijfc, Nisse en 's Heeren- hoek, de heer P. Dekker, voorz. van den cal. polder Bo-rssele, enkele predikanten, do fiesident-comm-issaris en de directeur van de Spo-o-rweig-Mij. „Z.uid-B-ev-eland" en voorts vele belangstellenden en vrienden. Het woord werd gevoerd door Ds Elen- baas van Biorssele, Jhr L-ewe van Nijen- ste-m, burgemeester van 's Heer1 Arends- kedce en burgemeester Mulder van Ove- zanrte. Nog vele personen uit Zeeland, voor namelijk uit Borssele en omstreken waren overgekomen om burgemeester Richel de laatste eer te bewijzen. In de kapel siprak het eerst ds 'J. E. Elenb-aas namens de burgerlijke e-n kerke lijke gemeente te B-orssele, de Zuid-B-eve- landsche polders en d-e vele vrienden te B-orssele. Hij schetste het leven van bur gemeester Richel en legde er den nadruk op, dat deze een man was van daden. Do verslagenheid in de gemeente is groot, nu zij plotseling iemand moet missen die inderdaad een burgervader is geweest. Namens allen uit B-orssiele dankte spr burgemeester Richel voo-r alles wat hij in zijn bijna 25-j.arlgei ambtsbediening voor do gemeente heeft gedaan. Do burgemeester van 's H. Arend'skeike, jhr. Lewe van Nijenstein, sprak namens do vereenigin-g van burgemeesters op N.- en Z.-Bevela-nd enkele woorden van her innering aan Richel, die zich steeds een gewaardeerd medelid heeft betoond en een waar 'Tiend was. Burgemeester Mulder van Ovezande sprak namens den C-entralen Vleeschkeu- ringsdienst te Ovezande, bijl welken dienst ook Borssele is aangesloten. Het Eleotrotechnisch en. Radio- Bureau ^Provincie Zeeland", firma Van Drie!. .Spoorstraat A 222 -telefoon 366 te Kloetiage, maakt bekend, dat zij alle soor- en accu's en batterijen laden, en grondig repareeren en onderhouden. (Adv.) Vervolgens voorden nog het woord ds Binzo, ds v. Hengel en de heer Slier nar mens de loge L'astre de l'Orient tp Vli-s- singen. Onder orgelspel werd de kist, welke met vele bloemstukken gedekt was, graf waarts gedragen. Een familielid heeft dank gezegd voor de belangstelling. Goes. Benoemd tot notaris alhier, de heer H. Jonkers, candidaat-notaris. Vlissingen. In de gisteren gehouden Raadsvergadering kwam opnieuw aan. de orde het voorstel tot den bouw van den tweeden vleugel aan de Üranjescho-o-1, Het werd thans z.h.st. aangenomen. Het voorstel inzake subsi-die aan de Jeugdherberg werd aangenomen met 13 tegen 5 stemmen (tegen dhrn Berger en Ro-rije, s.d., Sorel en Woltering, A.R. en Wesseling, v.b.). Z.h.st. werd aangenomen een voorstel om over te gaan tot aanschaffing van een motorwegwals. Maandag uitvoeriger verslag. Ierseke. De verzending van zaaioesters naar het buitenland gaat evenals vo-rige jaren niet onaardig, maar de prijzen zijn zeer gedaald. Zaaioesters die verleden jaar f l—l 1.10 tot zelfs f 125 per. K.G. opbrachten gaan nu voor 3550 cent per K.G. Naai' schatting zullen dit jaar 13—14 millio-en zaaioesters naar het bui tenland (Denemarken, Engeland en Frank- rijki gaan De verschillende landbouwproducten naar algemeen bekend is zijn zeer ve-e-1 in prijs gedaald Reden, waarom men zich in onze gemeente speciaal gaat toeleggen op tuinbouwproducten, O- a. frambozen en aardb-eiencultuur. Gemeten aan een stuk worden beplant met frambo-zanstruiken. Voor de aardbeien worden reeds con tracten gesloten van 50 cent per K.G. A.s. Maandag zal de gemeenteraad vergaderen tot het nemen yan een be sluit inzake aansluiting bij de Provin ciale brandweer. Verschillende personen die zich voor een en ander (voor aanslui ting) interesse-eren, voeren daar een ac tie voor. Het telefoonkantoor zal op werk dagen den geheelen zo-mer van 8—8 uur geopend zijn. Op de algiemeene ledenvergadering van de Boerenleenbank gisteren gehouden, waren aanwezig 114 leden, uitbrengende 148 stemmen. Het eindcijfer der rekening bedraagt f 618.896.68, dat der balans f 632.955.89. De bank mag zich in voortdurenden bloei en vooruitgang verheugen. De periodiek aftredende bestuursleden de beeren E. de Jonge directeur en W. Bakker werden herkozen. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad voltallig. Ingekomen een me dedeeling van de Gezondheidscommissie te Veere, dat er dit jaar geen bijdrage moet gegeven worden. Tot onderwijzeres aan de Openbare school te Kamperland werd met algemee- ne stemmen benoemd mej. T. de Kok te Oostburg en aan de Openbare school te Geersdijk met 10 stemmen Mej. S. J. J. Sanderse te Koudekerke (W.). Daarna wijziging der instructie voor den Keurings-veearts. De tijdelijke keu ringsveearts werd benoemd als vaste keu ringsveearts voor den Keuringsdienst op Noord-Beveland. Vastgesteld werd een re geling van de borgstelling voor de ambte naren, belast met de inning der keurloo- nen. Herbenoemd werd als lid van het B. A. de periodiek aftredende de heer J. C. Kramer. Verzoek om bijdrage voor het paedago- gisch congres (onderwijs en opvoeding) werd na eenige bespreking voor kennis geving aangenomen. Het voorstel-de Regt om inplaats van de opcenten op de Rijks inkomstenbelasting te verhoogen de op centen op de Gemeentelijke inkomsten belasting een verhooging te doen onder gaan, 'twelk in de vorige vergadering was behandeld, werd nu op voorstel van B. en W. aangenomen met verhooging van y2 pet. op 1 pet. Bij de rondvraag vraagt dhr Schippers de aandacht van B. en W. voor de vaargeul naar de Kam- perlandsche haven en vraagt: zou het mogelijk zijn om in de vaargeul naar de haven te Kamperland een wachtplaats aan te brengen, daar het bij getijen, dat er weinig water komt, gebeurt, dat er in komende geladen schepen omhoog varen, waardoor de uitgaande schepen niet kun nen vertrekken. Spr. stelde hierbij in 't licht den last en de schade welke hier door door de vertrekkende schippers wordt ondervonden. De voorzitter zegt gezien de kosten hier aan verbonden, gaarne te hooren hoe an dere leden hieromtrent denken, daar er z.i. veel bezwaren aan verbonden zijn. Dhr Abrahamse zegt, gezien de kosten niet veel te verwachten van een wisselplaats, temeer daar het vastvaren veroorzaakt wordt door inkomende schepen, die te vroeg op de vaargeul komen tijdens de zoogenaamde doode tijen. Misschien was het meer afdoende, dat de havenmeester bevel kan geven om bij doode tijen gelet op den diepgang der schepen niet voor hoogwater de vaargeul in te varen. Meerdere leden bespraken den toestand. De voorzitter zegt de verschillende mee ningen der leden gehoord te hebben en zal in overleg met B. en W. tergelegener- tijd hierop terugkomen. Bh? Kramer informeert naar de aanbe steding van het te vernieuwen wegge deelte. De voorzitter zegt, dat als datum van aanbesteding is bepaald 15 April a.s.; dat er twee aannemingssommen zullen wor den gevorderd, dit met het oog hierop om zooveel mogelijk inwoners te werk gesteld te krijgen. Wolfaartsdljk. Vrijdag j.l. liet de land bouwer M. J. Mol zijn auto een oogenblik onbeheerd staan aan den Tweedenweg dicht bij het bedrijf van dhr J. Reimijnse. Waarschijnlijk door het niet voldoende aanstaan der remmen kwam ear beweging in het voertuig en reed het in de .vrij diepe sloo-t aldaar. Door een. kraanwagen uit Goes werd bet vehikel op den weg gebracht. Het bleek slechts geringe schade te hebben bekomen. Vrijdag hield de raad dezer gemeen te een openbare vergadering. Tegenwoor dig alle leden. Door den burgemeester werd medegedeeld, dat hij aan de ge meente wenscht te schenken een kaart in lijst gevat, waarop de ligging van Wol- faartsdijk omstreeks den jare 1600 voor komt, alsook een kopergravure van de Ned. Herv. kerk te Oud-Sabbinge, uit de jaren omstreeks 1801, onder voorwaarde, dat een en ander zal dienen tot verfraai ing van het inwendige van het gemeente huis. Hterna werd overgegaan ter behande ling van de electrificatie van de gemeente, waarbij de 'heeren Slooves en de Regt, directeur en opzichter der P Z. E. M., tegenwoordig waren om van advies te dienen, welke adviezen dan ook meerma len werden gevraagd. Na uitgebreide be sprekingen werd met algemeeno stem men besloten tot ondergrondscben aan leg, zoowel voor huis- als voor straat verlichting. De leden van den raad waren overtuigd van het groote belang van een ondergrondsch net, dat volgens de hee ren Slooves en de'- Regt verre te verkiezen is boven bovengrondscb. Over de plaatsing en het model der straatverlichtingspalen, evenals over de sterkte van de straatverlichting, zal in 'n volgende vergadering worden beslist. Een propaganda-commissie werd be noemd, bestaande uit de leden van den raad met den burgemeester als voorzitter. Dhr Slooves stolde zich bereid om op Verzoek van de commissie een uiteenzet ting te geven over electriciteit als bron van licht en kracht. Op een vraag van dhr Slooves, wanneer hij dacht, dat de gemeente van stroom zou kunnen worden voorzien, werd ge antwoord, dat dit in den loop van de maand Augustus waarschijnlijk mag ge acht worden. Hierna sluiting. Voor de betrekking van hoofd voor de openbare school te Oostkerke hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Souburg. Dinsdag 1 April a.s. hoopt de heer W. G. Ross den dag! te herden ken, dat hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de .P T. T., terwijl het diiem dag juist 25 jaar zal geleden zijn, dat hij de functie van kantoorhouder bij de P.T.T. te Souburg aanvaardde. Eveneens hoopt 1 April de heer M. P. Marijs den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar .ais besteller bij dezen dienst werd aangesteld. Zierikzee. Tot notaris te Zieriltzee is benoemd de heer H. F. van 'tHaaff, candidaat-notaris te Sneek. Terneuzen. Vrijdagmiddag had alhier op de nieuwe begraafplaats de ter-aarde- bestelling plaats van wijlen den heer J. A. Klaassen, in leven directeur van het kantoor Terneuzen der Ned. Midden- standsbank. Bij de groeve werd allereerst het woord gevoerd door Ds S. Groene- veld, Geref. predikant; vervolgens door dhr Van Eek, namens de hoofddirectie, en dhr Weijers, rayonchef der Ned. Mid- denstandsbank. Ook Ds J. v. d. Berg, Geref. pred. te Rhoon en Ds S. J. Koster, Geref. pred. te St.-Anna Parochie spraken woorden van gedachtenis, waarna dhr A. J. Klaassen, broeder van den overledene, namens de familie dankte voor de eer, den overledene betoond. DE EERSTE KAMER EN HET GEVAL- FRUYTIER. Naar aanleiding van de gisteren in de Eerste Kamer gevallen beslissing schrijft de Nederlander: „Wij kunnen niet anders doen, dan ons hartelijk verheugen over dit besluit. Talrijke moeilijkbelen zijn daarmede voor komen. Moeilijkbelen als hadden kunnen voortvloeien uit een aangenomen motie, die niet zou zijn uitgevoerd." Het Algem. Handelsblad ziggt o.m. „Wij gelooven, dat de minister, al was dit bakzeilhalen natuurlijk niet aangenaam voor hem, zoo verstandig mogelijk beeft gehandeld. Hij kon toch onmogelijk zijn ministerieel e loopba.an beginnen (al zou het dan ook maar een minderheidsvotum zijn geweest) waaraan twee van de rectit- scha fracties in de Eerste Kamer zou den hebben deelgenomen. Nu heeft hij, materieel, een veer moe ten laten, doch moreel gewonnen: zijn prestige is stellig in deze Kamer en in. den lande nog heei wat gestegen." Het Vaderland besluit zijn beschou wingen aldus: „Vele opposanten van gisteren, ook de President, gingen Zijne Excellentie de hand drukken. De zelfoverwinning was een gelukwenscb waard. En constateeren wij tenslotte, dat de Eerste Kamer weer goed werk heeft gedaan. Alleen het pres tige der Regeering en van den Minister van ^rbeid in bet bijzonder is door de affaixe Fruytier niet versterkt. De Maasbode zegt o.a.: En de Kamer was zichtbaar ingenomen met dit besluit. „Op volkomen eervolle wijze," aldus, de heer Slingenberg, heeft de minister zicb uit de moeilijkheid gered en ook de heeren Fock, Lohman en v. Gi Iters toonden zich zeer erkentelijk en voldaan. De C.H. afgevaardigde bewonderde „den zedelijken moed" van den minister. Deze heeft zeker nog meer moed getoond, toen hij alleen de klappen opving voor 'n daad, op geen stukken na van zulk belang als die van het verleenen van eervol ontslag, waarbij de Eerste Kamer zicb had neergelegd. Een lichtpunt in deze heele tragi-co- mische geschiedenis, was de buitenge wone hartelijkheid, waarmee de heeren Lohman en v. Citters, na het aannemen der begrooting, den katholieken minister kwamen complimenteeren. Ook de heer Fock ontbrak niet: hij. was ridderlijk ge noeg om met de andere aanvallers harte lijke handdrukken te wisselen met een be windsman, die zijn beleid daarover waren allen het eens op kranige wij'ze had verdedigd. De Residentiebode oordeelt: De minister heeft naar onze vaste over tuiging door zijn houding hedenmorgen aangenomen, zijn parlementaire pos.tie zelfs niet weinig versterkt. Het zou ook zeker in hoage mate te betreuren zijn geweest, indien het noodlot tig incident van Curasao op 8 Juni van het vorige jaar nu ook nog 'de oorzaak was geworden van een ontijdig einde van een zeer verdienstelijk minister, wiens verdere arbeid door het overgroote deel van de Kamers met 'groot vertrouwen wordt tegemoet gezien. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jaarsveld D. Th. Kecfc te He- teren. Te Koekengen (U.) en Kortenhoef (N.-K.) T. Fokkema, candidaat te Utrecht. Te Gla- nerbrug W.. Kroese te IJmuiden-Oost. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwlan.de, J. C. Borgdorff, cand. te Oud-Bieijerland. Emeritaat. Door dr J. P. de Bie, Herv. pred. te 's-Gravenhage is, naar de Nederl. meldt, wegens voortdurende ongesteld heid, eervol emeritaat aangevraagd met in gang van 1 Augustus 1930. Afscheid en intrede. Ds G. van Heiningen, van Ter Aar, hoopt Zondag 27 April a.s. van zijn tegenwoordige Gemeente afscheid te nemen en Zondag 11 Mei d.a.v. bij de Geref. Kerk van Wolphaartsdijk (Z.) intrede te doen, na bevestiging door Ds H. Moolhuizan, van Aarlanderveen. Geref. Predikantenvere e-n. De jaarlijksche algem. vergadering der Vereeniging van Predikanten van de Ge ref. Kerken in Nederland zal, volgens de Stand. Woensdag 23 en Donderdag 24 April a.s. te Utrecht in het Jaarbeursge bouw worden gehouden. Als referenten zullen optreden de hee ren Ds C. B. Bavinck van Rotterdam met het onderwerp: „De praedestinatie-leer van Augustinus"; Prof. Dr J. Waterink, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit met het onderwerp: „De oorsprong en het we zen van de ziel"; Prof. Dr D. H. Th. Vol lenhoven, eveneens hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, met het onderwerp: „De beteekenis van het Calvinisme voor de reformatie van de wijsbegeerte." In de avondzitting van 23 April zal de heer J. H. v. <L Veen, architect te Am sterdam, een causerie met lichtbeelden houden over: „Bouwkunst en godsdienst". Ned. Herv. Kerken. Goes, vm. ds de Vries (wijding van het kerk gebouw aan den dienst des Wioords), av. ds Homburg. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. geen dienst. Nisse, vm. dhr Louwerse, nm. geen dienst. Schoolraad vergadering. De vergadering van district IX van den School raad is voor dit jaar vastgesteld op Vrijdag '16 Mei a.s. Als sprekers hopen dan op te treden, in de morgen vergadering de heer W|. A. van Wijk van Wolphaartsdijk en in de middagvergadering Mr J. A. de Wilde van 's-Gravenhage, met het onderwerp': De School en onze nationaliteit. Ned. Christen Studenten Velr- e e n i g i n g. De Ned. Chr. Stud. Ver. beeft voor haar te stichten centrale huis op een terrein van ruim 50 H.A. aan den Wouden- bergschenstraatweg te Zeist, waarvoor zij eein vorig jaar een gift van f 75.000 ontving!, thans ongeveer f 1SO.OOO, zijnde ongeveer drie-vijfde deel van het in totaal benoodigde bedrag, bijeen. Het kasteel Hardenbroek be- antwoordt niet aan de eisohen van het werk. Met de architecten ir. D. Jansen en Charles Queró, is het bestuur in onderhandeling ge treden over de verdere voorbereiding van het gebouw, dat onder meer slaapgelegenheid moet bieden voor ongeveer 140 personen. De wraak der Heerlensche communisten. Een verdachte aangehouden. Door de politie te 1 Heerlen werd gistermiddag op een bouw- Het geval-Fruytier, dat een oogenblik een geval-Verschuur dreigde te worden beeft op het laatste moment nog een goede wending genomen, die ongetwij feld het rechtsgevoel bevredigt, Het eigenaardige bij deze zaak is, dait het de Ëorste Kamer was die hier de leading nam en tenslotte het beslissende woord sprak. Er is een tijd geweest, dat men van de Eerste Kamer spettend sprak als van het ouwe-h.eeren-col 1 ege, dat zonder eenig bezwaar gemist, zou kunnen worden. Maai' op 't oogenblik is de zaak zóó, dat de debatten in onis Hoogeirhuis met niet minder belangstelling worden gevolgd dan in de Tweede Kamer en soms zijn er zelfs verschijnselen die er op wijzen dat in de politiek het zwaartepunt ver legd wordt van de Tweede naar de Eerste Kamer, waar minder gekrakeel is over allerlei splintertje kwesties, terwijl meer de groote lijnen in het oog worden ge houden. Hoe dit zij, aan de Eerste Kamer komt een wooïd van dank toe nu zij goed maakte wat de Tweede verzuimde. OPMERKER. werk aangehouden de communist A. H. v. B. Deze aanhouding staat in verband met de inbraak en poging tot brandstichting ten huize van Ds Mol aldaar. De aange houdene is secretaris van de afd. Heerlen der communistische partij. Inbraak in een pastorie. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in de pastorie van de Geref Kerk te Amstelveen. Uit de woning van den predikant, Ds Buurman, werd ont vreemd een bedrag van ongeveer f500 en pl.m. f 100 aan zilverwerk. Onder de ge stolen gelden is een bedrag van een paar honderd gulden, behoorende aan Chr. Ver- eenigingen, waarvan Ds B. bestuurder is. De dieven hebben vermoedelijk gebruik gemaakt van valsche sleutels. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld. Voor eenigen tijd werd uit de naast de pastorie gelegen woning bewoond door de Wed. S. een be drag ad f 600 aan geld gestolen. Tot he den heeft men de(n) dader(s) van dezen diefstal niet kunnen ontdekken. Een Hollander, die van ge luk mag spreken. Een kleine auto, bestuurd door een te Brussel wonenden Hollander, den heer Willig Van Vloten, werd in de Wetstraat te Brussel tusschen twee trams ingekneld en letterlijk verbrij zeld. De ontzette toeschouwers kwamen toegesneld, met het idee een lijk te aan schouwen, doch ziet, de heer Van vloten kroop uit zijn verpletterden wagen te voorschijn, zonder eenig letsel te hebben opgeloopen! Deze zeker ongewone chance werd nog lang en levendig door het publiek bespro ken. Gevaarlijke individuen. Bij- t ij d s geknipt. Door oordeelkundig op treden van den hoofdconductaur van trein 1263 die om 11 uur mm. uit Rotterdam te Venlo aankomt, is het geilukt twee on gunstige individuen aan de politie pver te leveren. Zij zaten zonder plaatsbewijs in den trein en weigerden te betalen. De hoofdoonducteur waarschuwde onderweg tusschen Eindhoven 'en Venlo het sta tion Venlo om voor politie te zorgen. Toen de heeren uitstapten werden ze dan ook ingerekend en naar het politiebureau vervoerd. Het bleken te zijn de 17jarige Duitsoher Kirstein en de 18-jarige Gertsdorf, zon der middelen van bestaan, en uit Duitsch- land gevlucht voor eenige dagen om in Holland werk te zoeken. Zij hadden in Gelsenkirchen eenige rijwielen ontvreemd en verkocht en keerden nu terug. Bij fouil leering bleken beiden in het bezit te zijn van ieder drie revolvers, pistolen, boks beugels, electrische zaklampen en bat terijen en tal van inbrekerswerktuigen, met het doel in Venlo en omstreken tewerken. Zij zijn voorloopig opgeborgen en zullen aan de Duitsche crimineele politie worden overgegeven. Een ambtenaar van het Arm bestuur te Arnhem aan ge vallen. Toen de heer S., bode van het Burgerlijk Armbestuur te Arnhem, gistermorgen te kwart over acht zijn woning verliet, om zich per rijwiel naar zijn kantoor te hegeven, werd hij door 'n zekeren v. d. P., die ©enige dagen geleden door den bode uit het gebouw van het Armbestuur was verwijderd, aangevallen. De heer S. sprong van zijn fiets, om den aanvaller, die hem met ©en geopend knipi- mes te lijf wilde gaan, af te weren. Er kwam echter een zekere H, een vriend van v. d. P aan te .pas en deze bracht don bode een aantal vuistslagen in het gelaat toe, ter wijl deze den heer S. diens gummistok ont rukte. Eerst daarna sloegen de beide mani- nen op de vlucht. Later zijn de daders door de politie gearresteerd. Onregelmatigheden? De com missionair in effecten R. te Deventer, die door de rechtbank te Zutfen op eigen ver zoek failliet is verklaard, heeft zich ter be schikking gesteld van den officier van jus titie. Er moeten onregelmatigheden' zün voorgel komen. Omtrent den omvang der débacie is nog niets te zeggen, aangezien het actief nog niet is vastgesteld. Geruchten omtrent door cliënten geleden verliezen doen de rond^w Inbraak in een juwelierswtin- k e 1. In den juwelierswinkel van de firma J„ Noordeinde no. 1O0 te 's-Gravenhage, is in den nacht van Zondag op Maandag inge broken en voor een waarde van ongeveer f 24.000 aan feoatbaarhedea, goud, aieraden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2