Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Spr, eindigde met op het doek te doen brengen het portret van gouverneur- generaal van Heutz en van H. M. de Koningin. en wordt ook steeds gaarne gegeven voor de militaire tehuizen. Spr. zette uiteen hoe goed die militaire tehuizen met hun conversatie-, biljard-, studeer- en tooneelzalen, maar o'ok met aangebouwde kerk zyn ingericht. In de pauze was aan de aanwezigen thee met biscuits aangeboden. De heer Tjebbes dankte met hartelijke woorden Ds Duijker voor hetgeen hij heeft verteld en voor het gebruiken van een deel van zijn verlof voor deze rondreis. De heer H. Bierman, overste garni zoenscommandant, meende namens alle aanwezige militairen te spreken, als hij tot den heer ds Duijnber woorden yan dank richtte .voor het gebodene, maar ook tot ds Tjebbes voor wat hij: met zijn medebestuursleden voor de „jongens" doet in het militair tehuis alhier. Gezamenlijk werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, terwijl ds Tjebbes met dankzegging sloot. Goes. De gisteravond gehouden alget- meene jaarvergadering tevens ouder avond van de Vereen, tot bevordering van Chr. Schoolonderwijs had een uit stekend verloop. Over gebrek aan belangstelling viel niet te klagen. De presentielijst was door meer dan 120 personen geteekend. Voor de vergadering begon was er ook nu weer gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. Het spreekt van zelf, dat hiervan door vele ouders gebruik werd gemaakt. Met voldoening werd van de, tentoongestelde resultaten van het on derwijs kennis genomen. De vergadering werd geopend door den voorzitter, D s v. d. Veen, die, nadat hij in gebed was voorgegaan, allen wel kom heette., om daarna te wijken op de g'roote beteekenis van het Christelijk on derwijs. Wij leven in een ernstigen tijd Overal om ons heen zien we de open lijke prediking van haat en feilen tegen stand tegen God en zijn. dienst, waarbij het niet in de laatste plaats gaat om het kind. Daarom is 't goed dat we hier bijeen zijn, om de band tusschen gezin en school te versterken. God heeft ons groote zegeningen geschonken. 'tChr. on derwas heeft zich naar alle kanden uitge breid. Maar daarmee mogen we niet tevre den zijh. 't Onderwijs heeft recht op onze warme belangstelling', een belangstelling, zich misschien meer dan tot nu toe uitend in ons gebed voor de school, de onderwijzers en de kinderen, opdat in vervulling ga de belofte: Het zaad zal mij dienen en het zal den fjeere worden aangeschreven in de geslachten. Vervolgens werd met belangstelling ge luisterd naar eenige zangstukjes door da kinderen van klas 6 en 1 ten beste gegeven. Het als altijd keurige verslag van den secretaris-penningmeester, dat in oip'ge- wekten toon was gestold, werd zonder eeniige aanmerking vastgesteld. Op voorstel van de commissie tot het nazien van de boeken werd de rekening van den penningmeester onder dankzeg ging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren Dis v. d. Veen, L. Duvekot Gz. en F. dei Visser werden met zoo goied! qls algie- meene stemmen herkozen. Het schoolverslag van het hoofd der school, ademde een dankbaren geest. Er viel over 't afgeloopen jaar veel goeds te vermelden. Blijkens de 3-maandelijfcsche tellingen was het aantal leerlingen gemid deld 2623A. Nadat de gewone zaken waren afgehan deld, gaf de heer L. Duvekot een boeiende causerie over zijn reis naar Palestina ten beste. Met groote aandacht werd de spieker, die niet naliet telkens weer het licht van Gods Woord te laten schijnen over alles wat hiji gezien had, gevolgd. Met een pakkend, ernstig slotwoord van Ds v. d. Veen, waarin nogeens het groote doel van het Chr. onderwijs in het licht werd gesteld, werd deze mooie avond beëindigd. Vlissingen. Alhier is ingebroken in een kantoor. Niets wordt vermist, daar er 's nachts geen geld wordt achtergelaten. De politie stelt een. onderzoek naar de daders in, die door het valraam moeten zijn binnengekomen. Alhier is aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Middelburg over gebracht een man, die ?ich bad schul dig gemaakt aan verduistering van een rijwiel. 's Heeren hoek. Naar we vernemen is E. B. reiziger alhier, die onlangs als verdacht van het plegen .van valschheid in geschrifte door de politie werd aan gehouden en ter beschikking van de Jus titie gesteld werd, thans 'in vrijheid ge steld. St.-Laurens. Woensdagavond vergader de alhier de Woningbouwvereeniging „Huis en Hof", onder voorzitterschap van den heer P. Vader. Het jaarverslag van den secretaris gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten over 1929 bedroegen f 2486.76, 'de uitgaven f 2449.99 zoodat er een goed saldo is van f36.77. Goedgekeurd werd dit bedrag bij te schrij ven op het reservefonds. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. Vader Hz. In de vacature Simonse, die niet meer voor eene herbenoeming in aanmerking wenscht.e te komen, werd als lid van den Raad van Commissarissen gekozen de heer J. Francke. AxeL Gisteren bij het .afgaan van. de ïafemken te Sluiskil 'kwamen zooals ge woon een groot aantal arbeiders deze gemeente binnen rijden per fiets. Op nog onverklaarbare wijze, werd een hunner door een achterop rijdende auto gegre pen In bewustloozen toestand weid de arbeider (wonende te Hulst) van onder de auto gehaald, en bij den dokter binnenge- bacht Gelukkig kwam spoedig het be wustzijn terug, en kon de ongelukkige naar zijn woning worden vervoerd Van een en ander werd procesverbaal opge maakt. Wij breiden onze zaak steeds uit met al wat nieuw is op 't gebied van Ge neesmiddelen, Bandages, Toiletartikelen enz. Een bezoek aan onze zaak loont dus steeds de moeite. A. C. VAN DER REST, Ass.-Apotheker. Lange Kerkstraat Goes. Tel. 168. (Adv.) Ned. Herv. Kerken. Beroepen te Vreewijk (Rotterdam) Da- G. Th. van Iterzon te Alblasserdam; te Mas tenbroek, D. Bax Hz. te Puttershoek. Bedankt voor Wilnis, P. A. BÉisbergea te Muiden. Voor Monnikendam, J. v. d. Touw te Altforst. 4 Geref. Gemeenten. Tweetal te Meliskerke, A. van Dijk te Nieuw-Rejjerland en J. A. yan Oordt te Zeist, D's L. M. van Noppen. Naar de Rotterd. verneemt, is ds L. M. v. Noppen, em.-pred. van de Ned. Herv. Gem. van Sche- veningen, zeer ernstig ongesteld. Ds Van Nop pen is Zaterdagmorgen in het Diaoonesseit- buis te Utrecht aan die maag geopereerd. Zijn toestand is van dien aard, dat "de doc toren deen hoop meer geven en bet einde elk oogenblik wordt verwacht. Bijbelverspreiding. De Vereeni- ging tot verspreiding van de Heilige Schrift te Amsterdam beeft onder letters H. H. J. K. te Haarlem voor baar arbeid f 1000 ontvangen. Middelburg. De kerkdienst, welke a.s. Zondagavond te kwart voor 6 in de Geref Noorderkerk aan de Boigardstraat alhier wordt gehouden, zal door de Ned. Chr. Radio-Vereen, over Huizen worden uit gezonden op golflengte 1071 M.. In de zen dienst hoopt op te treden Ds D. Scheele, die preefcen zal over Mattheup 6 vs. 10 a (Catechismus Zondag 48): „Uw Koninkrijk koine". Gezongen wordt Psalm 89:7; 74:2, 18 en 21; 72:6; en Gebed des Heeren vers 3. Meliskerke. Bij ds Bakker, Ned. Herv. predikant alhier, kwam een gift van f25 in van den heer de Braijn van Melis- en Marienkerke, voor een nieuw kerk orgel. De Ambachtsschool te Middelburg. Bij de uitreiking der diploma's en mede- deelingen der bevordering men zie elders in dit nummer werden de aan wezigen welkom geheeten door den heer J. A. Vertregt, voorzitter der onderwijs commissie, in het bijzonder de bestuurs leden, den directeur, leeraren en alle ouders en belangstellenden. Het blijkt meer en meer, dat deze dag, steeds meer belangstelling trekt en de zaal dreigt te klein te worden; wat met genoegen wordt geconstateerd. Dat het onderwijs zeer gewaardeerd wordt te Mid delburg en in de omgeving, blijkt ook uit de groote aangifte van nieuwe leerlingen, zoodat de school feitelijk reeds te klein wordt. Speciaal de afdeeling voor de meubel makers vraagt om uitbreiding en het bestuur overweegt ernstig hoe in het te kort aan ruimte kan worden voorzien. Er blijven nog andere wenschen, maar zoolang de regeering het „stopwetje" niet kan intrekken, zijn die onvervulbaar en daarom wil spreker er nu niet verder op ingaan. Maar er is voor een ander doel bijeen gekomen, en vooral voor de leerlingen is het een gewichtige dag. Het zal nu blijken wat gepresteerd is, en hoe er gewerkt is. Over het algemeen is de uit slag bevredigend, eenige leerlingen kun nen echter niet in de vreugde van an dere ceel en. Onder hen zijn er, die zich niet voldoende toelegden en dan moge daar op berouw volgen, dat hun van nut kan zijn voor het volgende leven. Ook zijn er voor wie het werk voorloopig te zwaar bleek, en deze moeten zich daar door niet laten afschrikken maar voort- werken. Tot de leerlingen, die een diploma krijgen, zegt spr., dat zij er van door drongen moeten zijn, dat zij nog geen volledige vaklieden zijn. Zij zijn met veel nuttige kundigheden voorzien, maar ken nis is nog niet altijd kunnen. In het par ticuliere leven zal de groote leertijd eerst voor hen aanbreken. Als er zich moei lijkheden voordoen, moet men niet di rect steun zoeken bij anderen, maar trach ten ze zelf te overwinnen. Met volharding is steeds veel te bereiken onder Gods on- misbaren zegen. Nadat spr. medegedeeld had, dat be richt van verhindering was ingekomen van den burgemeester wegens uitstedig heid en van den heer Mr P. Dieleman, gaf hij het woord aan den directeur, den heer C. Doets. De directeur wees er op, dat inzake het proefwerk niet veel opmerkingen zijn te maken, alleen dat sommige wel wat al te langzaam daarbij werkten. Hierna deed spr. mededeeling van de bevorderingen der leerlingen, daarbij zich richtende tot hen, voor wie reden was voor een berisping, maar ook tot de leer lingen, die zich in het bijzonder door goed werk, door ijver of op andere wijze onder scheidden. O.a. was er een, die een 10 en enkele, die 9 voor hun proefwerk be haalden. Spr. deelde vervolgens mede, dat in Mei van het vorig jaar aan 12 leerlingen van den machinistencursus een bewijs kon worden afgegeven, dat zij het onder wijs met vrucht hebben gevolgd. Van hen slaagden er 11 voor het voorloopig ma chinisten-diploma, van wie 3 met lof. Hierna reikte de directeur de behaalde diploma's uit en daarbij maakte spr. ook de noodige op- en aanmerkingen tegen over hen, die heel goed of slechts op het kantje af het diploma behaalden. Na een korte pauze, deelde de direc teur mede wie der leerlingen prijzen heb ben behaald. Het percentage daarvan was 70 tot 75 pet., alleen van theorie ging het wel eens iets lager. Het gedrag telt voor alle prijzen mede. Daar in een klasse geen prijzen waren gevallen, wees spr er op; dat hij geen tegenstander is van sport, maar men moet er het huiswerk niet onder laten lijden. Ten slotte wenschte spr. ouders en leer lingen, die bevorderd zijn geluk met het succes, in het bijzonder de jongens, die het diploma hebben gekregen. Sla je ook zoo door het leven, zegt spr. Spr. brengt dank aan het bestuur, aan de commissie van het onderwijs en speciaal aan den heer Vertregt, aan het personeel der school, leeraren en con cierge voor de aangename samenwer king. Steeds is het zijn streven de' be langen van de school te bevorderen (Ap plaus.) De heer Vertr egt wees er op, dat weer vele .jongelui ingewijd zijn in hun vak. Dank brengt spr. aan directeur en leeraren voor die wijze waarop zij hun moeilijke taak vervullen. Ook den con cierge brengt spr 'hartelijfc dank voor zijn toewijding. Spr. wenscht alle geslaag den geluk, en wijst er de gediplomeer den .op niet tevreden te zijn met het di ploma. Verdere inspanning zal vroeg en laat vruchten afwerpen. Spr. drukt hen op het hart de Middelburgsche ambachts school in eere te houden. (Applaus.) Namens de afdeelingen timmerlieden, bankwerkers, electrotechniek, schilders en meubelmakers kwamen woordvoerders der deide klasse dank brengen aan be stuur, directeur, leeraren en concierge. Hierna sloot de heer Vertregt de bijl eenkornst. Ongelukken. Een woonwagen- - vrouw viel Zondag te 01st uit den rij denden wagen en kreeg een der wielen over de borst. Heft* slachtoffer is gis teren aan de gevolgen in hot ziekenhuis te Deventer, waarheen ze was vervoerd, overleden. Te St. Oedenrode is in het St. Oda-gesticht overleden een 2-jarig dochtertje van v. R. uit Lieshout, die een ketel kokend© soep over het lichaam had gekregen en ernstige brandwonden had bekomen. Elf kalveren gedood. Dinsdag middag gebeurde op' den Amersfoortschen Weg een auto-ongeluk, dat aan elf kalveren het leven kostte. Deze bevonden zich met nog 78 andere in een overvol geladen vee-auto op weg van Purmerend naar Olst, toen op den Amersfoortschen Weg, de bovenverdieping, evenals de benedenverdieping der auto, den last niet langer kon torsen, in elkander zakte en viel, waardoor elf kalveren werden gedood'. Deze werden naar het slaohthuis te Apeldoorn vervoerd. Tegen den Ondernemer tevens bestuurder is proces-verbaal opgemaakt wegens dieren mishandeling. Een moeilijke arrestatie. Dins dagavond ontmoete een per fiets survedl- leerende politie-agent te Baarn twee zwerversj, waarvan een in kennelijkan staat van dron kenschap verkeerde. De agent wilde hem ar resteeren. Bjj deze arrestatie, die niet gemak kelijk ging, aangezien de man tamelijk weer spannig was, pikte de andere zwerver de fiets van den agent en ging er mee van door. Deze kon dit niet verhinderen, aange zien hij zijn handen vol had met den arrestant. Woensdag is de zwerver met de fiets bij Naarden aangehouden. Hij is te Baarn opge sloten. D'e regenmaker. Gistermiddag sche nen de kansen voor den regenmaker gun stiger. Het is er tenminste van gekomen, met vier vliegtuigen op „te stijgen. Aanvankelijk was het de bedoeling naar Scheveningen koers te zetten, doch volgens ingekomen berichten was d© toestand boven de Zuiderzee gunstiger. Daar waren tenminste flinke wolken aanwezig. Er werd gevlogen op 1500 M. hoogte. Bo ven de vliegtuigen was een heldere hemel; daar beneden lag een ontzaglijk wolkendek verspreid, dat er als watten uitzag. Precies te 4.30 u. werd het eerste ijs S6" stort, dat als een fijn wit poeder naar be neden viel, Na wat omcirkelen werd een kwartier later de tweede lading gelost. Hier na werd de terugtocht naar Schiphol onder nomen. Of en in hoeverre de proef tot resultaat heeft 'geleid, was dadelijk na afloop nog niet bekend. Als het gelukt is, zullen enkele visscherscheepjes op de ^Zuiderzee hun deel in de onnatuurlijke nattigheid wel gekregen hebben. Naar wij later vernomen hebben, acht de heer Veraart de omstandigheden voor zijn proeven nog niet ideaal. Het wolkendek had slechts een dikte van een paar honderd Me ter. Hij is van plan, in Mei een nieuwe poging t« wsgen. Een s.g. naaktlooper gearres teerd. Het is de politie te Hilversum ge lukt, gisteravond een zoogenaamden naakt looper te arresteeren, die sinds een half jaar in afgelegen lanen, dames en meisjes verontf- rustte. De commissaris van politie heeft eerst het geheele personeel in burgerkleeding dienst laten doen, doch spoedig bleek, dat de man zich op deze wijze niet liet snappen. Eenige politie-agenten hebben zioh daarop in dames- kleeding gestoken, doch ook op deze wijze liet hij zich niet verschalken. Gisteravond heeft een rechercheur zich verstopt in een boschje. Na ©enigen tijd passeerde een man op een damesfiets. Hij scheen zoekende. De rechercheur ia hem achterna gegaan, waarop de man aan den haal ging. Hij werd echter gegrepen en heeft op het politiebureau bekend, velschillende feiten bedreven te hebben. Het s. s. „Blijdendijk". Naar uit Port Said bericht wordt, heeft het bergings vaartuig „Protector" gerapporteerd, dat het verwacht er in te slagen het stoomschip „Blijdendijk" vlot te brengen en het schip den 27sten dezer naar Suez te kunnen' bren gen. Informaties bij de directie van de Hol- land-Amerikalijn hebben dit bericht beves tigd. De bedoeling van het transport van het schip naar Suez is daar ter plaatse de ruimen onder water op lading te onder zoeken. De directie blijft het schip als ver- loren beschouwen. Theorie en prakt ij k. De verte genwoordiger van een der groote verzeke ringsmaatschappijen was dezer dagen bij een slachtoffer te Oegstgeest op bezoek en liet daar zijn auto onbeheerd voor de deur staan. Na enkele uren de .groote voordeelen van verzekering tegen inbraak en diefstal te heb ben uiteengezet of de transactie al dan niet tot stand kwam is niet bekend ging hij vertrekken maar vond buiten gekomen geen auto. Hij' wreef zich de oogen eens uiL maar de wa gen was en bleef weg. Voor den verzekerings man een strop wanthij was niet ver zekerd. Leidsche wonderdokter. Door den Kantonrechter te Middelburg werd gis teren veroordeeld N. K. wonderdokter te Lei den wegens overtreding der wet regelende de uitoefening der geneeskunst tot 4 maai f25 boete. Bij niet-betaling en verhaal te ver vangen door hechtenis gedurende 5 dagen voor elke boete. Door den officier van Justitie te Mid delburg is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der Rechtbank van 21 Maart 1930, waarbij Ch. S„ 22 jaar, arbeider, wo nende te Wolphaartsdijk is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichting, ge pleegd te Wolphaartsdijk. Het huwelijksrecht in Rusland. Aan een beschouwing in „De Maas bode" over dit onderwerp ontieenen wij bet volgende De „Codex inzake huwelijk en ver wantschap", die op 1 Januari 1927 in werking is getreden en die ten doel heeft de vernietiging van het gezin, gaat uit van twee beginselen: ten eerste, het hu welijk is slechts een tijdelijke band tus schen man en vrouw, en ten tweede, beide partijen hebben gelijke rechten en verplichtingen. Deze beginselen zijn met ijzeren con sequentie doorgevoerd bij de uitwerking der wet. Er bestaat dus strikte gelijkheid tus schen de echtgenooien en er is geen sprake van een werkelijke levensgemeen schap: derhalve zijn man en vrouw, ieder voor zich, volkomen meester van hun bestemming; zij blijven bij elkander zoo lang het hun behaagt, zij verlaten elkan der zoodra het hun goeddunkt. De band blijft dus juist zoolang in stand als de eendracht der -echtgenooten duurt; hij wordt verbroken zoodra één van beiden genoeg heeft van het samen zijn. Het vereischte van een minimum-leef tijd (18 jaar voor den man, 16 voor de vrouw) is met de erkenning van een verboden graad van bloedverwantschap (ouders en kinderen, broeders en zus ters ziedaar, alles 1) nog het eenige over blijfsel, dat jaan de huwelijksbeletsslen van West-Europa herinnert. Alle overige bepalingen zijn in Rusland vervallen: het trouwen is er nauwelijks omslachtiger dan het bezorgen of afha len van een aangeteekend en brief op het postkantoor. Een identiteitskaart, en wanneer bij geval een zeer jong paartje zich aan biedt, een geboortebewijs, is al wat ge vorderd wordt. Man en vrouw laten zich inschrijven: zij teekenen het register, de beambte tee kent eveneens en verklaart het huwelijk gesloten: kosten, één roebel. (Gedwon gen koers f 1.25, feitelijke waarde, f 0.45). Waar niets meer bestaat dan een tijde lijk samenzijn is het even onlogisch om te spreken van „echtscheiding" als van „huwelijk". Evenals men zich kan laten inschrij ven, zonder verdere formaliteiten, even zoo kan men zich weer laten a f s c h r ij - ven. Het laatste is wèlbeschouwd nog een voudiger en gemakkelijker dan het eerste. Om zich te laten „registreeren", moe ten man en vrouw beiden aanwezig zijn en van hun toestemming doen blijken: om zich uit het register te laten schrap pen is één van beiden voldoende. Voor dertig kopeken kan men in het scheidingsbureau terecht: geen dagvaar ding, nóch proces, geen rechter nóch von nis wordt gevorderd: een simpele onge motiveerde wilsverklaring volstaat, ver gezeld van een kennisgeving aan de af wezige wederparty. Dadelyk na de scheiding 'kunnen zoo wel man als vrouw een nieuw „huwe lijk" sluiten: een periode van 300 dagen, zooals die ten aanzien der wouw in alle wetboeken is voorgeschreven, kent de Sovjet-codex niet. Geen wonder, dat reeds in de eerste vijf maanden na de inwerkingtreding van het nieuwe wetboek, in Rusland 9000 huwelijken werden ingeschreven en 7000 echtparen wederom werden afgeschreven, soms in dezelfde week, ja zelfs op den zelfden dag, dat zij waren getrouwd. Geen wonder, dat zelfs overtuigde Communisten, bij het aanschouwen der grenzelooze losbandigheid, die het nieu we stelsel al dadelijk ten gevolge had, hun afkeuring niet onder stoelen of ban ken staken, maar in de Sovjetpers on omwonden tot uiting brachten. Maar nog veel noodlottiger dan ten aanzien der echtgenooten werkt de toe passing van den Russischen codex ten opzichte der kinderen, uit het al dan niet geregistreerde huwelijk ontsproten. Immers volgens communistische begin selen zijn de kinderen niet op de eerste plaats zonen en dochteren hunner ouders maar jonge proletaren, leden van het greote staatsgezin der Republiek. Het natuurlijk gevolg van dit systeem zou wezen, dat zoowel de .plicht tot on derhoud als tot opvoeding berusten bij den staat en bij hem alléén. Maar voor deze consequentie zijn de Bolschewiki ten slotte toch teruggeschrokken. Want het was al te duidelijk, dat de Sovjet-familie niet bij machte „zou zijn alle jonge proletaren tot „bewuste Mar xisten op te voeden: daartoe ontbraken haar zoowel de organen als de noodige kopeken. En dus werd in den huwelijks-codex de onderhoudsplicht op de ouders en met name op den vader gelegd. Ondanks deze wettelijke voorzorgen is het aantal ouderlooze kinderen ontstel lend groot. Vóór de afkondiging van den huwelijks- ccdex liep het aantal dezer ongelukkige zwervertjes in de millioenen: thans zou den volgens de communistische pers-ort- ganen nog „slechts" 3*30.000 kinderen ouder- en dakloos rondzwerven; maar dit getal is blijkbaar op last van hooger- hand geflatteerd. Prof. Posnychew van Moskou schatte het in het voorjaar .van 1929 nog op circa één millioen. Het afschuwelijk lijden van deze diep- rampzalige wezens is reeds zoo dikwijls beschreven, dat wij ons van verdere bij zonderheden ontslagen kunnen achten. Geen \yonder, dat bij het steeds was send getal van deze stumpertjes de "Sov jet-republiek omzag naar middelen, om de onrustbarend stijgende menigte van het havelooze proletariaat te beperken, middelen in vele „gevallen niet minder erg dan de kwaal. Gelukkig zijn nog tal van Russen'veel zedelijker en beschikken zij over veel meer verantwoordelijkheidsgevoel dan hun proletarische wetgevers. Vooral bij de boeren, die juim 85 percent vormen der bevolking, is het Mr P. Dieleman. Vandaag is hief, 30 jaar geleden, dait Mr P. Dieleman zijn intrede deed in <Jie Staten van Zeeland, waar hij thans z'ulk een beteekenisvolle plaats inneemt. Mr Dieleman, een Zeeuw in hart en nieren heeft in den loop der jaren eerst ais Statenlid, daarna als Gedeputeerde veel voor de door hem geliefde pro vincie Zeeland mogen doen. En hij heeft dat kunnen doen om dat hij een man is van erkende capaci teiten, een zeer bekwaam en scherp zinnig man die weet wat hij wil en die ook de kunst verstaat met groote kracht en op overtuigende wijze zijn standpunt te verdedigen. Wij brengen den jubilaris op diezen gedenkdag onze hartelijke gelufcwenschen en wij spreken de hoop uit, dat God hem nog vele jaren in staat mag stellen werk zaam te zyn in het belang van ons gewest, in het belang ook van de door werking der Antirevolutionaire beginselen die de liefde hebban van zijn hart en waarvan hij zich meermalen een uitne mend .pleitbezorger toonde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2