Uit de Provincie. Kerknieuws. Telegrammen. Zoeklichtjes ftlloopt Verkoopinp, Aanbestedingen, em Marktberichten. Ingezonden stukken Uit da Pers. jaren tijds verwierf Quaker Havermout zich wereldvermaardheid is hel beste Havermout Havermout is de voedzaamste spijs ter 'wereld, en Vlugkokend Quaker Havermout is het beste havermout, In duizenden gezinnen is het een dagelij ksch gerecht. Het is te herkennen aan den Quakerman op het pak. Verstandige huismoeders weigeren ieder ander merk. Alleen echt met dit handelsmerk Vlugkok end uaker bezocht door een controleur van den arbeid, op wiens rapport de medicus van de R. V. B. zijn conclusie had gebouwd, dat hier van geen „bedrijfs-ongeval in den zin der wet" sprake was. Hoe de Raad van Beroep in deze zal beslissen moet nader worden afgewacht. Men betoonde mij de bijzondere welwil lendheid door mij te acoepteeren als pleitbezorger van getroffene. Maar is deze situatie nu niet al te dwaas dat men als premiebetaler geen recht heeft in beroep te gaan tegen een naar mijne meening onjuiste beslissing en men in zijn eigen zaak niets kan doen.,zonder medewerking van den werk nemer, die waar zijn loon verzekerd is met onverschilligheid tegenover het geheele geval komt te staan? Welke stappen kunnen er gedaan wor den om hierin verandering te brengen? Ministeriëel bezoek aan Zeeland. Hedenmorgen met den trein van 10.55 kwam te Middelburg aan de Minister van Onderwijs, K. en W., mr Terpstra, de heer Visser, chef der afdeeling K. en W. van het departement en de Jieeren prof. v. d. Steur, voorzitter van de Rijks commissie voor de Monumentenzorg, en dr Kalff, 'directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg. Van het station begaven de hooge be zoekers zich naar het Stadhuis, onder weg werd met belangstelling gade ge slagen de ruïne van het Grand Hotel maar nog meer het reeds gerestaureerde pand der firma Meinsma. Pp de Markt werd geruimen tijd de yo-orgevel van het Stadhuis in oogenschouw genomen. Hierbij _gai de heer Kalff den Minister inlichtingen over dit gebouw. Spoedig daarop begaven de beeren zich in het Stadhuis. Verder stonden op het programma be- "zeeken aan de Abdijgebouwen en de Steenrotse. De lunch werd gebruikt ten huize van den Commissaris der Koningin. Vervolgens werd naar Veere gereden, waar bezocht werden het Stadhuis, de Groote Kerk en het Schotsche Huis. Na een vermoedelijk oponthoud te Nisse, zou naar Goes worden gereden voor de bijwoning der ingebruikneming der gerestaureerde Groote Kerk aldaar. Een man van een stelling gevallen. Gisteren heeft aan de in aanbouw zijn de amoniakfabriek te Sluiskil wederom een vrij ernstig ongeval plaats gehad. Een Italiaansch werkman, die werkzaam was op een ongeveer 9 M. hooge stelling, verloor op een gegeven oogenblik het evenwicht en terwijl hij tot steun naar een aan de stelling aangebrachte leuning greep, brak deze en stortte de man naar beneden. Ernstig inwendig gekneusd is hij naar het ziekenhuis te Sluiskil over gebracht. De politie heeft termen gevon den het stellingmateriaal in beslag te nemen teneinde op de deugdelijkheid te worden onderzocht. Waterschappen. Bij Kon. be sluit zijn benoemd met ingang van 7 April tot dijkgraaf van den Wilhelminia- polder (Waioheren), A. J. Klomp© te Nieuw en St. Jooslan-d; tot dijkgraaf van den Kanaatpolder P. Dekker te Hoek; tot dijkgraaf van den Stad-Phi- lippinepolder, A. F. van Hijfte te Philip pine; tot dijkgraaf van den SI uisp older (Tbolen) G. W. J. de Graaff te Oud- Vossemeer. Borsselen. Gistermorgen is brand ont staan in de landbouwsohuur van den heer v. 't Westeinde in den Konings polder. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch kon de vlammen niet be dwingen. De geheele schuur en het wa genhuis brandden af. Eenige kalveren en een paar biggetjes 'kwamen om. De brand is ontstaan doordat de eigenaar een op het dak van de schuur zittend© kip, die het riet losmaakte, trachtte dood te schieten.. Het gevolg was, dat het kogeltje bet riet deed vlam vatten. Het verhaal meldt niet, of ook da kip al dan Wiet het slachtoffer is geworden. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagtiamiddag waren allen aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat door Bl en W. aan het hoofd der schoot op me disch advies 2 maanden ziekenverlof is verleend. Nog is'ingekomen een afwijzen de beschikking op1 het verzoek tot het plaatsen van een brievenbus aan het star tion. Aan den heer J. de Reij wordt daarna- op zijn verzoek, na eenige discussie, eer vol ontslag verleend als hoofd der open bare school alhier met 15 Sept. a.s. we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. De voorzitter brengt daarbij in herinnering, dat de titularis is benoemd biji raadsbesluit van 13 Dec. 1390 en 1 Januari 1S91 in functie is getreden. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de nieuw te bouwen rijksveldwachters- woning te Kwadendamme aan te sluiten aan de waterleiding en daartoe de Directie der Waterleiding-Mij', uit te noodigem inge volge art. 4 der concessie-voorwaarden over te gaan tot uitbreiding der leiding in deze gemeente, waarbij de gemeente zich gedurende 10 jaar voor die uit breiding garant verklaart. De voorzitter1 doet in 'Verband daarmede eenige mede- deelingen omtrent de aanbesteding der woning en zegt dat de leening tot een maximum van f5000 tegen 4 V2 pet. door een persoon in deze gemeente zal worden geaccepteerd. De geheele aannemingssoim bedraagt f366.75, zijnde beneden de ra ming. De grondaankoop bedraagt f 630. Vervolgens wordt op voorstel van B-. en W. de verordening o-p het ouderwijzend personeel in deze gemeente aangevuld met een bepaling, dat, behoudens onthef fing door R. en W. in bijzondere geval len inwoning in de gemeente verplichtend wordt gesteld. I Goedgekeurd wordt nog de rekening over 1929 ad f 2319 en de begrooting voor 1930 van den vleeschkeuringsdienst in den kring Ovezand ad f 3050. De voor zitter geeft daarbij eenige toelichting, waaruit blijkt dat over 1929 ruim 41 ct. is betaald per ingezetene, en voor 1930 ruim 44 cent wordt geraamd. Hij wijst er nog op, dat de keurloonen in 1929 beduidend in opbrengst zij'n gestegen. Bij de daaropvolgende rondvraag vraagt de heer Boone eenige inlichtingen over de werking der Ziektewet voor zooveel de gemeente betreft, welke worden ver strekt. De voorz. zegt dat B. en W daarvoor de gemeente hebben aangesloten bij de Tuinbouwonderlinge. Nog wijlst de heer Boone op de wenschelij'kheid de houten paaltjes op de begraafplaats door paaltjes van ander materiaal te vervaardi gen. Bk en W. zullen dit overwegen. Naar ajanleiding van een vraag v,an den heer De Uegt deelt de voorzitter mede, dat met den Inspecteur van het L.O. overleg wordt gepleegd omtrent de te nemen maatregelen, wegens het aan het hoofd der school verleend ziekenverlof. Nadat nog'is vastgesteld de afrekening over 1929 aan de R.K. Jongensschool te Kwadendamme ad f527.26 wordt de ver gadering gesloten. Terneuzen. In den ouderdom van ruim zestig jaar is alhier overleden de heer J. A. Klaassen. De overledene was directeur van de Ne- derlandsche Middenstandsbank kantoor Terneuzen en vervulde voorheen o.m. de functie van gemeente-ontvanger; was des tijds correspondent eerste klas van de Ne- derlandsche Bank, en ontvanger-griffier van den Nieuw-Neuzenpolder. Ook in het bestuur van de Vereeniging voor Chr. onderwijs had de overledene langen tijd zitting als voorzitter, o.m. ook tijdens de herdenking van het 50-jarig bestaan der school in 1908. Axel. Gisteravond kwam de Anti-Rev. Prop.Club in cursusvergadering bijeen. De heer Mr P. Dieleman uit Middelburg behandelde het onderwerp: „Arbeid en Loon". Dit onderwerp werd van alle zij den goed en helder belicht. Een drietal leden stelde vragen aan den spreker, welke tot genoegen werden beantwoord. Zaamslag. Gisteren vergaderde de ge meenteraad voltallig. De voorzitter deed med&deeling van opname boeken en kas van den administrateur van het gem. e-lectr. bedrijf; van geplaatste geldleening; van aangekocht begraaf toestel; deze drie voer kennisgeving aangenomen. Ingekomen zij'nverslag vleeschkeurin-g- dienst, kring Axel 1929; verslag co-mm. we-ring schoolverzuim 1929; verslag plaatselijke comm. van toezicht op het L.O-. over 1929; verslag volkshuisvesting over 1929; begrooting dienst 1930 terug van Gedep. Staten met bewijs van goed keuring; idem rekening 1923; schrijven van de co-öp. vruchtenveiling Z.-Vlaan- deren vragende medewerking bijl vacantie inzake plukken van aardbeien enz. Deze zaak gaf aanleiding tot een tame lijk drukke bespreking. Dhr Haak wilde volle medewerking ver kenen. Verschillende leden gingen hier mee a-ccaord. Wethouder v. Hoeve zegt dat dit alles niet zoo gemakkelijk gaai Ondanks dat wil hij dit steunen. B. en W. zullen hieraan aandacht schenken. Benoeming van 2 leden van het Burg. Armbestuur. Gekozen worden dhr J. C. Kaijzer met 10 en C. de Putter meit 11 stemmen. Alles voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. om. afwijzend te beschikken op een verzoek van A. Dees inzake pelitie-verordening, betreffende het bgerih waden te dicht bjj den openharen weg. Deze bjjenzaak was oorzaak van een tamelijk uitgebreide, doch genoegelrjke be spreking. Dhr A. Haak meende dat ieder moet trachten te zorgen dat niemand last hebbe van onze liefhebberij'. Dhr Dees had ook al veel klachten gehoord over de bijenhouder^ en meende, dat hoewel dit den een tot een lust moge zijn, het daarom een ander nog niet tot een last moest zijn. Dhr Bakker verklaarde als zeer kort bijwonende nog nooit las-t te hebben gehad van de bijen. De voorz. liet uitkomen dat ooik in de bijenwereld zoo schoon uitkomt „o Heer wat zijn Uwe werken groot". Hij1 denkt dat met een kleine dosis verdraagzaam heid en geduld -de bezwaren wel zijn te verduren. Besloten om op deze klacht af wijzend te beschikken. Voorstel van B. en W. om niet toe te treden tot een op te richten prov. Birand- weerbond. Na ampele bespreking wordt dit voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van; B.en W. om afwijzend te beschikken op- het verzoek van dhr T. du Puij' om subsidie autodienst op- Woensdag van StoppeldijkZaamslag Neuzen en terug. Dhr A. Dees bepleitte in deze steun, vooral met het oog op het belang der werkmenschen naar Sluiskil. Hij stelde voor -om een subsidie te geven van f50. Dit voorstel wordt ondersteund door de heeren Jansen en Wisse. Door dhrn voorzitter, Haak en v. Hoe ve wordt gevraagd: \^aar is tenslotte hef eind? De uitslag is dat drie stemmen voor subsidie waren, en acht tegen. De andere punten der agenda werden overeenkomstig voorstel van B-. en W. afgewerkt. Na rondvraag volgde sluiting. £ng« met volle belangstelling te vol- gen. Earn eventueel© nieuwe schoolstrijd mag ons niet onvoorbereid vinden. De Indische leening. DEN HAAG. Naar wij vernemen is het ter emissie aangeboden bedrag van de Ned. Ind. leening 1923E, uitgifte 1930, vele malen overteekend, zoodat met uitzonde ring van de ten volle toe te wijzen in schrijvingen, welke in totaal niet meer dan f 100 bedragen, op de overige inge schreven bedragen slechts een zeer ge ring gedeelte zal kunnen worden toege wezen. DEN HAAG. De Adj.-Onderofficier Z. te Leiden in garnizoen, die reeds eenige malen wegens overtreding van de Leer plichtwet met boete werd gestraft en die inmiddels uit de vaderlijke macht is ont zet, is heden wegens overtreding van de Leerplichtwet door het Hoog Mil. Ge rechtshof tot 3X1 dag hechtenis ver oordeeld. De krijgsraad te Den Haag had hem 3X3 dagen hechtenis opgelegd. Een vrachtauto te water. Een kind verdronken. EMMEN. Hedenmorgen te half 9 is te Nieuw-Buinen nabij de aardappelmeelfa briek „Holland" de vrachtauto van den heer H. Sijpkes uit Buinerveen in het Zuiderdiep geraakt. Boven op de auto hadden eenige kinderen plaats genomen, om mee te rijden naar de school te Nieuw- Buinen. Alle kinderen op een na, konden door den chauffeur worden gered. Het 11-jarig dochtertje van den heer Sijpkes was onder een zak aardappelen geraakt en is verdronken. Het lijkje werd later opgehaald. De auto werd met veel moeite op het droge gebracht. Niet ten onrechte zegt het spreek woord dat er altijd wel een stok is te vinden om een hond te slaan. Bij de behandeling van de Winkel sluitingswet, werden door de afgevaar digden van de S. G. P. verschillende door hen ingediende amendementen in getrokken omdat zij begrepen, dat er op aanneming niet de minste kans was. Dat was heel verstandig. Een kwestie vain practijk. Wat geeft het, voorstellen te handhaven, waarvan het vaststaat, dat ze worden verworpen? Maar nu moet men zien hoe van die zelfde zijde Minister Donner wordt be oord-eeld en veroordeeld. De minister heeft verklaard* dat hij voorstander is van 4© doodstraf als eisch der gerechtigheid, en dat hij, zoodra een voorstel in die richting kans van slagen zou hebben tot invoering zou willen overgaan. Dat hij thans geen voorstel hieromtrent doet, is, omdat vooruit vast staat dat zulk een voorstel zou worden verworpen. Ook heel verstandig zou ik zoo zeggen. Aan paradevoorstellen hebben wij niets. Nu komt echter „De Baaiier" en stelt den Minister in gebreke. Het niet in dienen van een voorstel dat toch' geen kans beeft aangenomen te worden, wordt hier aangemerkt als een bewijs vain ver slapping. Zoo is er altijd een stok te vinden om daarmee te slaan. OPMERKER. snelheid van de „Europa" bedraagt 28 zeemijlen tegen 27,72 zeemijlen van de „Bremen". Aan de N.V. Mawe te Middelburg is door den Rijkswaterstaat voor f 170.900 opgedra gen het aanbrengen van betonverhardingen met bijkomende werken op den Rijksweg PrinoenhageBergen op Zoom. Goes 25 Maart 1930. Nieuwe Tarwe 9.2510.00, Cbevaliergerst 7.00, Krocnerwten 11.00—12.00, Schokkers 14.0014.50, Bruine boonen 10.0012.75, Maanzaad 35.00. Aanvoer goed; handel kalm,. Boter 1.60, middenprijs 0.80, winkelprijs 0.90, Fabrieksboter 1.00. Eieren per 100 stuks 4.10, middenprijs I.O21/2, winkelprijs 0.05; Eendeneieren 4.10 per 100 stuks; Gans- eieren kleine 10, groote 12 ct per stuk. Ei-erverkoop. Onder afdeeling Zuid-Beweland V. P. N. Aanvoer 26620 eieren. Prijs f 4.50 per 100 stuks. MIDDELBURG 24 Maart 1930. Aardappelen 23, Poters 12, Koolrapen 23, Wijnpeen 1—2, Spruiten 17—36, Veldsla 16—33, Wit lof 1120, Uien 12, Baksla 3254, Snij- sla 2449, Spinazie 24—36, Kroten 12, Dunsel 4146, Postelein 1844, Nero- 23 26, alles per K.G. Raapstelen 23, Prej 311, Roo-d-e kool 323, Selderie 15, Pe terselie 45, Rabarber 89, Radijs 48, alles per bos. Andijvie 5456, Kropsla 53 179, Bloemkool 113161, Zuring 3335, B'oerekool 1229, alles per kist. Komkom mers 1021 per stuk. Sterkes 911 per doosje. Aardbeien 15 ct per stuk. KAPELLE BIEZELINGE 24 Maart 1930. Kleine veiling. Spinazie 1522, Snijsia 30 32, beiden per 100 K.G. Kropsla 8—9 per 100 krop. Radijs 3—4, Narcissen 6, beiden per 100 bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Mrt. Toenemende tijdelijk m-eer krachtige Zui delijke tot Westelijke wind; toenemende be wolking, later waarschijnlijk regenbuien, aan vankelijk zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Woensdag 6 u. 45. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redakteur. Mag ondergeteekende zoo vrij zijn een kleine plaatsruimte te yragen in uw blad, in aansluiting op het ingezonden stuk van den gemeenteontvanger van Katten- dijke, Zaterdag j.l. in uw blad opge nomen. Geachte Ontvanger, U schrijft dat u al dikwijls uw schouders hebt opgehaald over ingezonden stukken hondenbelasting, maar over uw ingezonden stuk kunnen mjjn schouders niet tot bedaren komen. Ned. Herv. Kerk. Drietal -te Amsterdam (vac. Ds G. Mans- velt), H. P. Fortgens te Voorschoten, J. L. G. Gregory te Gorssel en G. P. van Itterzon te AJblasserdam. Beroepen te Joure, J. C. Vollenwei- der te Birdaard. Te Schelluinen, J. Fok- kema, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Eindhoven, J. N. v. d. Heijden te Letkkerkerk. Naar Biergeijk, D. J. v. Brommen te Hardinxveld. Bedankt voor Glanerbrug, C. Koene- feoo-pite Mepp-el. Voor IJmuiden, J. H. H. v. Beem te Breda» Voor Soest en Eemnes- Binnen, J. J. Timmer te Ermelo. Geref, Kerken. Beroepen te Urk', R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. Te Lutjegast, K. A. Scheeres, cand. te IJmuiden-Oost. Te 0. en W. Souburg, S. J. Popma te Nieuwendam. Eenigszins verdacht. Naar dezer dagen gemeld werd heeft het partijbestuur der S.D'.A.P. in zijn jong ste vergadering besloten tot het instellen van een nieuwe onderwijscommissie, aan welke de volgende opdracht zal worden gegeven: „Een advies uit te brengen over de vragen Ie. Welke veranderingen moeten wor den -gebracht in de toepassing van het grondwettelijk beginsel der gelijkstelling op het gebied van het lager onder wijs? 2. In hoeverre moet het beginsel van de -gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, dat voor het L.O. in de Grondwet is aanvaard, ook toe gepast worden op andere onderwijsge bieden: voorbereidend onderwijs, ver volgonderwijs, middelbaar en gymna siaal onderwijs, nijverheidsonderwijs, handelsonderwijs, hooger onderwijs Het is eenigszins verdacht, we willen het niet verhelen, merkt onze R 011 e r d. hierbij op, dat de S.D.A.P. o-p dit oogen blik, nu nog steeds gewacht wordt op het rapport der Commissie-Rutgers, be- hoefte gevoelt aan een zoodanige com missie. Die Commissie heeft ook tot opdracht o-m na te gaan, of en zoo .ja, welke wijzigingen in de L.0.-wet aangebracht kunnen worden waardoor zonder bei beginsel der gelijkstelling aan te ran den bezuiniging op de onderwijsuit gaven mogelijk zal zijn. Zal de commissie uit de S.D.A.P. zich eenzelfde vraag stellen? Het is onwaar schijnlijk. Er wordt in 't algemeen slechts gevraagd, welke veranderingen in de toe passing van het grondwetsartikel moeten worden gebracht. Is dat soms een concessie aan de frontmakers, die zich roeren in den roo- den onderwijzersbond en het N.V.V., dat ook tot medewerking uitgenoodi-gd is Het meening,sversch.il is niet te loo chenen. De leiders der S.D.A.P. verhef fen zich nog gaarne op de bekende Gro ninger motie en beschouwen zich als de bevrijders der bijzondere school; doch vele partijigenooten in den rooden onder wijzersbond streven naar de verplichte, neutrale staatsschool. Het kan als een tegemoetkoming aan deze laatsten beschouwd worden, dat de politieke leiders der S.D.A.P. nog een zeer gereserveerde of wel beslist afwij- zende houding aannemen tegenover an dere takken van onderwijs; maar wat de lagere school betreft is een compro mis onmogelijk. Daarom rpt de vraag: waarom ging de S.D.A.P. op dit oogenblik over tot de instelling van een zoodanige com missie; en wjj Bullen goed doen Üeze Sigarenfabriek verbrand. CULEMBORG. In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur is brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de N.V. Ph. de Ruiter en Zn te Culemborg. De brand weer was spoedig ter plaatse. Doordat er geen wind was, bleef de brand beperkt tot het drie verdiepingen hooge fabrieks gebouw, dat geheel uitbrandde. Het was een fantastisch gezicht toen de vonken regen van de brandende tabak zich over de stad verspreidde. Het op 15 M. afstand gelegen mooie stadhuis bekwam gelukkig geen schade. Tengevolge van den brand zijn 27 arbeiders werkloos. De schade wordt geraamd op pl.m. f 20.000. DEN HAAG. Reeds eenigen tijd is bij hef Hoofdbestuur van de Mij. van Nij verheid -en Handel de vraag aan de orde of het algemeen vormend onderwijs1 hier te lande wel voldoende nuttig rendement oplevert, evenredig aan de kosten. Men heeft zich daarbij afgevraagd of de resultaten van het onderwijs voldoen aan de eischen die de maatschappij moet stellen; wat er hapert aan de aanpas sing tusschen lager en voortgezet on derwijs, -en of er in 'tal-gemeen wel vol doende organisatie en centralisatie is op dit gebied. Het Hoofdbestuur heeft naar wij ver nemen in zijn voorlaatste vergadering be sloten het vraagstuk van de do-el matig heid onzer onderwijs-organisati© in stu die te geven aan een kleine daarvoor in Je stellen commissie. De studie zal althans voorloopig, heperkt blijven tot het algemeen vormend lager en middel baar (voo-rber. hooger) onderwijs en het vraagstuk der aaneensluiting. Als voorzitter der Commissie die dezer dagen geïnstalleerd werd is aangewezen Prof. Ir D. Dresden, oud- hoogleeraar aan de Techn. Hoogeschool te Delft, thans Directeur van die N.V. Mij. „Jaffa" v.h. L. Smulders en Co. te Utrecht. De Vlootconferentie te Londen. LONDEN. Aan de besprekingen tusschen MacDo-nald en Grandi wordt in de kringen der Vlootconferentie groote betaekenis ge hecht. De „Times" bevestigt dat Grandi er op gewezen heeft, dat Italië moet vast houden aan pariteit met de sterkste Euro- peesche vloot. Daarnaast heeft hij voor gesteld, stappen te doen om de conferentie iormeel voor den tijd van 6 maanden te verdagen. Italië en 'Frankrijk zouden hun goedkeuring er aan hechten, dat 'deze verdaging vo,or de Vereenigde Staten, Ja pan en Groo-t-Brittannië geen beletsel zal vormen onderhandelingen te openen, over een overeenkomst tusschen deze drie moi- gen-dheden. Jn de voorgestelde pauze zou den Frankrijk en Italië hunne besprekin gen voortzetten om na te gaan óf er een mogelijkheid bestaat de bestaande moeilijkheden te overwinnen. Mocht blij ken dat deze mogelijkheid bestaat, dan kan getracht worden de eventueele drie- mogendheden-overeenkomst in een ver drag van alle vijf mogendheden te wij zigen. Italië en Japan zouden zich ver plichten gedurende deze zes maanden geen nieuwe vlootaanbouw te beginnen. In do kringen der Conferentie is men van meening, dat 3eze voorstellen van Grandi nieuwe mogelijkheden openen. Zendelingen vermoord. TOKIO. In de Chineesche provincie Hupei op 21 K.M. afstand van Ithang, zijn twee R.-K. zendelingen door Chinee sche roovers vermoedelijk communis ten vermoord. In ruim i dagen over den Oceaan. BREMEN. Volgens hier ontvangen be richten heeft de „Europa" voor het over steken van den Oceaan slechts 4 dagen, 16 uren en 48 min. noodig gehad. Wan neer deze berekening juist is, dan heeft de „Europa" het record van de ,3remen" met 54 min. verbeterd. De gemiddelde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2