Uit de Provincie. van de eene zeer waarschijnlijk de oor spronkelijke toegang tot de sacristie nu consistoriekamer is. De ruimte achter die poortjes werd benut als stovenberg- plaats en niemand vermoedde, dat dit on ooglijk hokje nog een uitgang tot de kerk ruimte had. De drieërlei vloeren op verschillende hoogte in dit hokje wezen er op, dat er in den loop der eeuwen al heel wat veranderd is in dit kerkge bouw. Thans kwam er weer meer even redigheid in de vloerhoogte door verla ging van den vloer in het koor. De kosterskamer zal verdwijnen en op gelost worden in de consistoriekamer, die dan weer haar oorspronkelijke ge daante en afmetingen krijgt De nieuwe poort zal van die kamer uit toegang ge ven tot de Kerk en een nieuwe kosters- kamer zal verrijzen aan het Kattestraatje, in een stijl, welke zich niet bij de oude Gothiek doch bij de Renaissance aansluit. De open ruimte welke er nog zal zijn tusschen consistorie- en kosterskamer zal niet met een onooglijken muur worden afgesloten van de straat, maar een ijzeren hek zal een intiem hoekje van het trot- sche bouwwerk doen zien, een fragment voor een kunstschilderl Het andere poortje is ontdekt vlak in den zuiderzijbeuk van het koor, zoowat op de grens van het dwarsschip. Waar voor dit gediend heeft, laat zich slechts gissen. Misschien heeft het wel toegang verleend tot een torentrap. Als men nu weet, dat het pleisterwerk in de oude preekkerk verwijderd is en de plafonds grondig hersteld zijn, kan men zich voorstellen welk een heerlijken in druk de kerk maakt met haar slanke pilaren in baksteen en hardsteen en met de nu weer gave baksteenen muren. Het eigenlijke schip der kerk wil men niet geheel onbenut laten. Daar, achter den kansel dus, zullen in den vervolge o.a. de huwelijksinzegeningen plaats heb ben. De tijd moet leeren of ook in barren wintertijd het systeem der heeteluchtver- warming zal voldoen. Onder de diaconie- kamer is de installatie daarvoor aange bracht. In de zijbeuken vindt men de roosters, waardoor de heete lucht in de kerkruimte wordt gestuwd, terwijl ach ter den kansel een rooster is, welke dient tot afvoer van de koude lucht. Bij dit systeem moet het uitgesloten zijn, dat de speling van de warme en koude lucht lagen „tocht" veroorzaakt. Vrijdag en Zaterdag a.s. zal op de daar voor vastgestelde uren het kerkgebouw voor een ieder te bezichtigen zijn. Wij twijfelen niet of velen zullen van die ge legenheid gebruik maken en met welge vallen het oog slaan op de schoone archi tectuur van het bouwwerk. Wij zullen niet probeeren de namen in herinnerig te brengen van allen, die tot de restauratie hebben bijgedragen, het zij door hun moreelen, hetzij door hun geldelijken steun, hetzij anderzszins. Zon der bijdragen van de overheid ware het zoover niet gekomen, maar dit is wel zeker, dat 'took zonder de krachtige lei ding van de Restauratie-commissie en de Kerkvoogdij niet tot grootsche daden ge komen zou zijn. Dankbaar is geconsta teerd, dat ook de Gemeente zelve zich niet onbetuigd gelaten heeft. Als wij één naam moeten noemen, den ken wij aanstonds aan die van den heer A. D. F. van der Wart, die wel een groot aandeel had in het restauratiewerk. De Hervormde Gemeente niet alleen, maar allen, die de redding van het majestieuze gebouw toejuichen, mogen den heer van der Wart wel heel dankbaar zijn voor de wijze waarop hij mede de schouders er onder gezet heeft. Wij eindigen deze regelen met den wensch, dat de gerestaureerde Groote- of St. Maria Magdalenakerk vooral zal blijken te voldoen aan de eischen, welke de eeredienst der Ned. Hervormde Ge meente er aan stelt. Vóór alles zij het bedehuis en de Naam des Heeren worde er tot in lengte van jaren groot gemaakt. G. B. C. S. EEN BEWIJS VAN GOED GEDRAG. We lezen in „Ons Noordien": Ons kwam dezer dagen een geval ter oore, dat ongetwijfeld recht heeft op wij dere belangstelling en nader commen taar. Een oppassend huisvader van een groot gezin, was door omstandigheden buiten zijn schuld in financieele moeilijkheden geraakt. Gelukkig kwam er uitkomst, de man kon een goede betrekking krijgen. De zaak was geheel voor elkaar, zoodat zü, 'die zich voor dit gezin ingespannen hadden, meenden, dat het gezin gered was. De man moest echter een bewijs overleggen van goed zedelijk gedrag, en nu; -Jbleek, dat hem dit op het laatste oogenblik geweigerd werd. De oorzaak was een straf, die de man in zijn jeugd jaren, "30 jaar geleden, had ondergaan voor een betrekkelijk klein misdrijf. Deswege kon de man, die in 30 jaar niet meer met de Justitie in aanraking was gekomen, steeds een oppassend le ven had geleid en daardoor getoond had, zijn schuld van vroeger geheel te heb ben uitgeboet, van de overheid geen ver klaring krijgen, dat hij was van een goed zedelijk gedrag. De betrekking ging he laas niet door. Maar daar bleef het na tuurlijk niet bij, want wat deze man, zeer begrijpelijk steeds zorgvuldig had verzwegen, werd nu weer in ruimere mate "bekend. Zelfs zijn vrouw, die er nooit iets van had vermoed, kwam nu tot de ontdekking, dat haar man enkele maanden gevangenisstraf had doorge bracht. De wreodbraid van ©sa dergelijk geval behoeft niet nader te worden geïl lustreerd. Het instituut der voorwaardelijke ver oordeeling bestaat nog maar enkele ja ren. Kleinere misdrijven worden sinds dien bijna alsregel voorwaardelijk ge straft met eenige proefjaren. Zijn die om en heeft de verdachte zich in die jaren werkelijk gerehabiliteerd, dan is niet alleen zijn straf vervallen, maar krijgt hsrj ook officieel zijn eerlijken naam teruig. Hij krijgt weer een blanco straf register en komt dus ook ia,» aanmer king voor een bewijs van goed zedelijk gedrag, en1 alle rijkst en gemeente^- en particuliere betrekkingen staan voor hem open. Nu was het natuurlijk! niet mogelijk, aan dit mooie en zegenrijk erkende in stituut der voorwaardelijke veroordeeling terugwerkende kracht te geven. Wie zijn straf eenmaal uitgezeten heeft, heeft ban een kwijtschelding niets meer. Maar de goede naam van zoo'n man kan wel hersteld worden, en wanneer een aantal jaren later gebleken is, dat zoo'n man zich werkelijk geheel gereclas- seerd heeft .dan is bet in strijd met elk begrip van recht en billijkheid, om op zoo'n man tot aan zijn dood toe het brandmerk van zijn jeugdzonde te blijven (drukken en niet alleen bem, maar ook zijn gezin, jaren later daarvoor nog te boeten. Deze zaak is intusschen nog erger. Tijdens de mobilisatie zijn heel wat jonge mannen wegens delicten met den militairen strafrechter in aanmerking ge komen. Hieronder waren tal van jougelui, die in. normale omstandigheden nooit de dingen hadden gedaan, waarvoor ze nu gestraft zijn. In de mobilisatiejaren be stond het instituut voorwaardelijke ver oordeeling nog niet. Al deze jonge man nen moesten dus onvoorwaardelijk ge straft worden. Met het gevolg, dat zij ook niet meer in aanmerking konden komen voor een bewijs van goed, zedelijk gedrag en dus voor hnn leven lang uit gesloten zijn van allerlei, overhaidsbe- trekkingen en tal van particuliere be trekkingen. Het wil ons toch voorkomen, dat aan dezen toestand spoedig een einde moet komen. Niet alleen voor deze menschan zelf, maar ook voor 'hun gezin. Deze menschen, die gestraft zijn vóór de invoering van het instituut der voor waardelijke veroordeeling, moeten, na een zeker aantal jaren in de gelegenheid worden gesteld, zich volkomen te reha- biliteeren. Het wil ons voorkomen, dat het noch christelijk, noch barmhartig, maar zeer onrechtvaardig is, om iemand voor een kleinen misstap-, jaren geleden begaan, heel zijn leven te doen boeten, zonder kans op herstel of genade. Autobusdienst Zierikzee-Bergen-op-Zoom. Woensdag j.l. werd te Zierikzee een bij eenkomst gehouden van het Bestuur van Vreemdelingenverkeer, met afgevaardig den van de Handelsreizigersvereeniging en Vreemdelingenverkeer uit Bergen-op- Zoom. Deze bijeenkomst had ten doel te komen tot een goede verbinding Zierik zeeBergen-op-Zoom. Vooral met het oog op de a.s. Wereld tentoonstelling te Antwerpen was het van belang voor Schouwen en Duiveland een ééndaagsch-retour gelegenheid te schep pen. Wat betreft de ochtenddienst van uit Zierikzee: deze bestaat reeds bij de tram, terwijl op Anna-Jacoba een bus van Gebr. de Rooij staat, die aansluiting geeft op de bus Bergen-op-ZoomAntwerpen. Ook de avonddienst van Antwerpen tot Zijpe is reeds in orde. Na lang en rijp beraad werden de ondernemers de Waal en van Zweden bereid gevonden om voor een sub sidie van f 375 voor den tijd van 6 maan den een avonddienst ZijpeZierikzee in te leggen in aansluiting op het veer van half elf. Natuurlijk wilde Vreemdelingenver keer niet alleen een uittocht van Schou wen en Duiveland .naar Antwerpen be vorderen, maar meer nog een invasie van tentoonstellingbezoekers op Schouwen- Duiveland vergemakkelijken. Ook daar aan zal de noodige aandacht worden be steed. Bij Kon. besluit is aan L. Melse op zijn verzoek met ingang van 17 April 1930 eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente St.-Laurens. Middelburg. Vrijdagavond is hier op 62- jarigen leeftijd overleden de heer J. R. Domenie, aan wien met ingang van 1 April eervol ontslag was verleend als commies ter gemeente-secretarie. De overledene was de oudste ambte naar ter secretarie en was aldaar 42 jaar werkzaam. Bij zijn 40-jarig jubileum is nog geble ken hoe zijn werk als ambtenaar op prijs werd gesteld. Zijn naam zal ook verbon den blijven aan het Middelburgsch Adres boek, dat hij jaren lang redigeerde. Ook in verschillende vereenigingen heeft wij len de heer Domenie bestuursfuncties vervuld. Goes. Gaarne verwijzen wij naaT de annonce van de Ver. voor Chir. Winter- lezingen, die haar laatste lezing in dit seizoen aankondigt. Ds D. A. van den Bosch te 'sGraven- hage is een begaafd man èn een re denaar en hij pleegt een goed woord te laten hooren. Hij verdient een volle zaal op Vrij dag 28 Maart. Ter voorkoming van ongerustheid, herinneren er aan, dat morgenavond te half zeven de klok zal worden geluid in verband met de weder-mbruikneming van de gerestaureerde Groote Kerk. Dit klokgelui is dus geen brandalarm. Zaterdagmiddag hield de oudheid kundige vcreeniging „De Bevelanden" een openbare vergadering in de Prins van Oranje, waarin als spreker optrad, het bestuurslid dhr A. Tollenaar van Krab- bendijke met het onderwerp „Iets over de Gilden". Op 'duidelijke wijze zette dhr Tollenaar het ontstaan en de ontwikkeling van het Gildewezen uiteen en het ap plaus dat hierop volgde bewees wel, dat men met genoegen sprekers lezing had gevolgd. Vervolgens sprak de voorzitter, dhr P. C. de Gelleke, een enkel woord over Brugge, waarheen de vereeniging dezen zomer een excursie hoopt te maken. De beer Dallet, conservator van het Stedelijk Museum aldaar, komt in Mei naar Goes, en zal voor de leden van „de Beve- landen" een lezing over Brugge houden. Na deze mededeel ingen ging het groot aantal beLangst ^11 enden naar het Go- thische Huis, teneinde de studeerkamer der vereeniging te bezichtigen en te zien wat door het bestuur reeds bijeen is ge bracht. Aan den wand hangen overzichtelijk, keurig ingelijst, de oude kaarten van „de Bevclanden", benevens een serie fijne Heraldische figuren, die door den Heral dicus der vereeniging, dhr H. Vissers, geschilderd zijn. Dit keurige werk trok ieders aandacht en is boven allen lof verheven. Ook zag men een collectie munten, die steeds aangroeit. De prent verzameling „der Bevelanden" is reeds aardig groot en geeft een helder beeld van den vroegere®. toestand op onze eilanden. Ook do bibliotheek bevat reeds vele Zeeuwsohe werken, die tegen tee- kening van re<;u voor de leden (welk getal de 150 is overschreden) te lezen zijn. Door den heer Lenshoek van Kloe- tinge, werd staande de vergadering, een oud vaandel aangeboden, waarmede de Goesche Schutterij in 1830 naar Brabant ten strijde trok, benevens eenige helle baarden. Voons schonk genoemde heer aan de vereeniging nog eenige alleraar digste bizonderheden. Na de bezichtiging sprak dhr W. Dek ker, namens alle aanwezigen, den voor zitter hartelijk toe, hem met dezen dag geluk wenschende. Hij hoopte, dat „de Bevelanden" nog wijder hare vleugelen zal uitslaan. Een groot werkplan der Vereen, is reeds uitgestippeld. Mochten er nog zijn, die de Vereeniging wenschen te steunen in haar historische® arbeid, dan zal de secretaris, dhr A. M. Wessels, gaarne platen, boeken enz. ont vangen. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Goes en de Restauratie-Commis sie verzoeken ons de aandacht te wil len vestigen op het volgende: De plechtige weder in gebruik name van de Groote Kerk te Goes zal den 25 Maart a.s. niet, zooals aanvankelijk tepaald was, aanvangen des avonds om half acht, maar om half zeven. Tot deze wijziging is besloten in verband met de tegenwoordigheid van Z. E. den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. De kerk zal geopend zijn van des avonds zes uur af en men wordt ver zocht in ieder geval tijdig aanwezig te zijn. De kerkdeuren zullen onherroepe lijk om half zeven gesloten worden. Aan ieder, die tijdig een bewijs van toegang beeft aangevraagd en 'die voor het ontvangen daarvan in aanmerking kwam, is dit toegezonden. De officiëele personen met hunne dames ontvingen een blauw toegangsbewijs, dat recht geeft op één der gereserveerde plaatsen. De ove rige toegangsbewijzen zijn geel en de hcuclers daarvan kunnen een plaats zoe ken op het niet gereserveerde gedeelte der zitplaatsen. Ieder, die niet in het bezit is van een toegangsbewijs, wordt beslist de toegang geweigerd. De kerk zal voor het publiek ter be zichtiging geopend zijn op Vrijdag 28 Maart, des avonds van GVa—8 uur en op Zaterdag 29 Maart des namiddags van 2—4 uur. Vllssingen, B. en W. stellen den raad nog voor ben f 3500 crediet te verleenen, voor het aanbrengen van een tegeltrottoir cp het gedeelte van den Singelweg tus schen de Badhuisstraat en de Schelde- straat voor zoover zulks nog niet is geschied. Kapelle. De vereeniging ter bevorde ring van de Glascultuur kwam Zaterdag in vergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr. J. A. Mol. De voorzitter deelde o.m. mee, dat voor de vroege groenten reeds driemaal in de week veiling wordt gehouden, en dat de aanvoer steeds toeneemt. Ook werd meegedeeld dat reeds meer dan 100 telers zich hebben opgegeven als lid voor den op te richten proeftuin. Een drukke bespreking volgde over de teelt en verkoop van sla en komkommers. Dhr. D. Landman was er voor dat even als vorig jaar de 8 uur of morgenveiling werd gehouden. Vooral voor de 'krop sla is dit noodzakelijk. Besloten werd een aanvrage te richten aan het bestuur der Veilingsvereeniging en medewerking te verzoeken. Door het bestuur was onder het oog gezien om een andere regeling van ver koop der komkommers te volgen. Dhr. H. C. J. Gunning achtte het beter aan voer op de veiling en sorteering wat voor de toekomst meer gewenscht is. Opgegeven werden voor deze teelt onge veer 1500 ramen. Voorkomende zaken: Dhr. W. Poley gehoord dat de vereeniging van Oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen weer een fruit-, groenten en bloemtentoonj- stelling wenscht te doen houden in de maand September stelt voor om de ge- wenschte medewerking te verleenen en gezamenlijk in te zenden. Dit voorstel werd door vele leden ondersteund. Zelfs gingen stemmen op een medaille te schen ken door de vereeniging. Besloten werd in de e.k. vergadering een beslissing te nemen. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond kwamen in het zeer gezellig ingerichte lokaal der Chr. school de Geref. Knapenverg. „Kent den Heere in al uwe wegen" en de Geref, Jongemeisjesvereen. „Kleine Kracht" met haar leiders, leidsters en genoodigden in feestelijke jaarvergadering bijeen. De avond stond onder leiding van dhr W. A. van Wijk, die na op gebruikelijke wijze geopend te hebben voorlas Joh. 1: 44—52, waaruit hij achtereenvolgens op drie plaatsen den nadruk legde. Ten eerste op het „Volg Mij", daarna op het „Kom en zie" en ten laatste op de be lijdenis „Rabbi, Gij zijt de Zoon Gods". In verband hiermee werd een ernstig en leerzaam woord tot alle aanwezigen in 't bijzonder tot de jarige vereenigingen gericht. Alle aanwezigen werden hartelijk welkom geheeten. De jaarverslagen der beide vereenigin gen gaven een duidelijk beeld van het werk, dat steeds met lust en opgewekt heid gedaan wordt en den stand der kas. Verder was er een zeer groote afwisseling van kranige opstellen, voordrachten en komieke samenspraken- Ter verpoozing werden door de Jongemeisjesvereen. ver schillende zangstukjes tweestemmig ten gehoore gebracht, verder een tableau en „Het Lintenspel", dat alles zeer in den smaak viel. De pauze's verliepen gezellig onder het gebruik van thee met toebe- hooren door bereidwillige handen rond gediend. Afgevaardigden brachten de groeten der zustervereenigingen over en kregen die ook wederkeerig met de beste wenschen mee terug. Gezamenlijk werden ook vele liederen gezongen. Ten slotte werden allen dank gezegd voor de medewerking waarna de leider, dhr J. Katsman, dhr v. Wijk nog dankte voor zijn voortreffelijke leiding en na het zingen van Ps. 136:1 voorging in dankgebed. Borssele. De Gemeenteraad van Vrijdag werd gepresideerd door den oudsten wet houder, aangezien de Burgemeester door ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen. De voorz. spreekt de hoop uit, dat de Burgemeester spoedig hersteld mag zijn. De andere leden sloten zich hierbij aan. Medegedeeld wordt, dat als tijdelijk secretaris is benoemd de heer F. H. J. Immink. Aan Mej. Rottier wordt met ingang van 1 April eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de openbare lagere school wegens haar benoeming te Schiedam. Als onderwijzeres wordt benoemd Mej. A. M. Everse te Kloetinge, met 6 van de 7 stemmen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt de bebouwde kom na der vastgesteld. Ingevolge een schrijven van de commissie tot instelling van een Prov. Brandweerbond, om als lid toe te treden, wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten daarop afwijzend te beschikken. Wegens verbouwing van de dokterswo ning voor een nieuw gemeentehuis, voor het aanschaffen van benoodigdheden voor een nieuw lokaal in de bijzondere school, voor herstellingen aan de haven wegens stormschade en voor het bouwen van een nieuw arrestantenlokaal wordt besloten een geldleening aan te gaan van f 4600 te gen ten hoogste 5 pCt. en af te lossen m 20 jaar, aan te gaan bij de Boeren leenbank. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op een aantal honden van 79 en een bedrag groot f 229. Krabbendijke. In de gehouden eindles van den tweejarigen cursus onder leiding van dhr. Van der Linde, Nieuwenhuyse en .den vakonderwijzer Molwerden door den Rijkstuinbouwconsulent de diploma's uitgereikt aan mej. Nieuwenhuyse en de heeren Chr. Dees, H. Lobbezoo, Joh. Kos ter, A. Prevo, H. Lobbezoo Joh.zn., A. van Koeveringe en F. Trumper. Tegen woordig waren de leden van de commis sie van toezicht dhr. Welleman, Frelier en C. Tollenaar. Toepasselijke woorden werden gesproken door burgemeester Wel leman, den Tuinbouwconsulent en het hoofd van den cursus dhr. Van de Linde, Bij monde van dhr. H- Lobbezoo werd een woord van dank gebracht aan de onderwijzers voor het genoten onderwijs en werd hen als blijk van waardeering een passend cadeau overhandigd. Onder voorzitterschap van dhr Wel leman kwamen een twintigtal leden der veiling bijeen om de mogelijkheid te be spreken van het telen van spruitkool voor expertveiling. Door de aanwezigen werd een oppervlakte van 20 gemeten toege zegd Een commissie van drie personen bestaande uit dhr. Th. A. Vogelaar, C. Traas Jzn en W. 'v. d. Werf te Rilland, zal trachten het werk te regelen en de oppervlakte nog te verhoogen Spoedige opgave is gewenscht, met het oog op het aankoopen van zaad Biggekerke. Vrijdagavond hield de af deel ing van Patrimonium haar laatste ver gadering in deze wintercampagne. De heer P. Polderman leverde aan de band van de conclusion van het sociaal con gres van 1891 een inleiding over „Het diaconaat". Na gewezen te hebben op den .eisch der Schrift, dat barmhartigheid moet worden geoefend en gesproken te hebben over de instelling van het dia conaat, ging spreker na de beginselen die de H. Schrift aan het diaconaat stelt. Kort saamgevat zijn die de volgende: a. siiet de armoede de wereld uit te helpen, omdat dit practisch onbereikbaar zou zijn, maar hen wie dit kwaad treft, zooveel mogelijk daarvan afhelpen of hun leed verzachten; b. hulp moet geboden niet alleen aan den arme die zich niet on derhouden kan, maar ook aan hem die zijn stand niet langer ophouden kan; c. armoede moet niet alleen bestreden, maar zoo mogelijk voorkomen worden; d. het diaconaat verleene zoodanige hulp, dat de arbeidszin niet verslap-pe maar ge sterkt worde; e. niet slechte leden der kerk maar ook wie daarbuiten Btaan moeten worden geholpen; f. het algemeen priesterschap der geloovigen (dienst der barmhartigheid in ruimen zin) mag niet miskend maar moet juist tot zijn recht komen; g. de mystieke eenheid der kerk kome uit door samenwerking in haar organen. Een drukke bespreking volgde, daar over verschillende punten de le den een andere meening hadden. Beslo ten werd bij wijze van proef ook een vergadering te houden in den zomer. Domburg. Donderdag 1.1. werd alhier de algemeene vergadering gehouden van de Vereen, tot bevordering der belangen van de badplaats Domburg. Wegens afwezig heid van den Voorzitter werd de vergade ring geleid door den heer P. J. Elont. In zijn jaarverslag wees de secretaris oip het goede seizoen 1929, waarin Dom burg wedeiom niet over bezoek van vreemdelingen te klagen had. Het aantal beziekers was maar iets minder dan in het recordjaar 1928. Het aantal schrif telijke aanvragen om inlichtingen omtrent logies bij de vereeniging ingekomen be droeg 532. Dit is meer dan ooit. Ook hot aantal mondelinge aanvragen giroeit steeds, omdat vele vreemdelingen 't huis van den secretaris beschouwen als bureau voor Vreemdelingenveirkaer. In de plaats van den tot het vorig jaar uit gegeven Gids van Domburg, waarvan de voorraad uitgeput is, heeft men nu naast de Duitscho en Engelsche folders een met Hollandsche tekst laten drukken. Aan de reclame van de A.N.V.V. voor de Noordzeebadplaatsen in 't buitenland nam Domburg deel, dat voor zijn. aandeel daarvoor f375 bijdroeg, door belangheb benden samen gebracht buiten bezwaar dor kas. Voorts werd alleen reclame gemaakt door 't plaatsen van een advertentie in den Zeeuwschen Toeristengids, uitgave Don Boer en in den gids: In welke bad plaats zal ik mijn vacantia* doorbrengen? Het ledental groeide aan van 140 tot 147. In het bestuur kwam geen verande- ring. Volgens 't financieel verslag bedroegen do zuivere ontvangsten over 1929 f531.07, do uitg;aven f 443.59. De vergadering herkoos de heeren D. H. Scheele en Dr Vaandrager als leden van 't Bestuur. Aan 't Domburgsche fanfarecorps werd voor het loopend jaar weder de gewone subsidie van f 50 toegekend. Op voorstel van den heer Westenburger wordt besloten .afdrukken te laten maken van een reclameplaat, vervaardigd door den heer Abeleven te Middelburg, welke zeer in den smaak viel. Daarmede za] propaganda gemaakt worden in de bu reaux van de A.N.V.V., op de 'tentoonstel lingen te Antwerpen en Luik en in enkele voorname spoorwegstations van Nederland en 'tDuitsche Rijnland. Het pad langs het duin naar den voet van den Hoogen Hil zal weder afgezand worden en de voor-Manteling geregeld in 't seizoen van papieren enz. gezuiverd worden. De heer Westembuiger stelt voor aan de N.V. Stoomtram Walcheren te verzoeken, een brievenbus aan hare autobussen aan te brengen om daarmee post te kunnen verzenden tusschen den mopgen- en den avondtrein, wat een te lange tnsschen- ruimte geoordeeld wordt bijl de huidigel postverzending. Tevens wordt op voorstel van den beer De Kam besloten een poiging aan te wen den een betere postverbinding te krijgen! tusschen Domburg en Vlissingen, n.L rechtstreeks door de tram. Een voorstel van den heer W. Brand om de ringrijiderij', zooals die verleiden jaar ijl het badseizoen gehouden is en die door de vereen, gesubsidieerd werd, 'dit jaar vanwege de vereen, te doen uitgaan, kon bij het bestuur geen ingang vinden. Arnemuiden. In de openbare school werd door de firma v. Nelle uit Rotter dam een lichtbeej,denavond gegeven. Dui delijk werd de groei en de verwerking, als mede de machines gedemonstreerd. Een en ander werd afgewisseld door zaaag met piano-begeleiding, terwijl de aan wezigen, die in grooten getale waren opge komen, getracteerd werden op een kop Van Nelle's koffie, hetgeen zich goed' lief. smaken, en als versnapering werd mede gegeven een pakje v. Nelle's thee. Voor de kinderen werd een kindervoor stelling gegeven, waarbij door die kinderen van beide scholen eenige liederen werden gezongen. Zulks onder 'leiding van het onderwijzend personeel. Bruinisse. In de te Bergen op Zoom gehouden vergadering van het Hoofdbe- bestuur van den Bond van Mosselkwee kers in Zeeland, welke werd bijgewoond dcor de heeren A B. Brouwer, chef der Aideeling Visscherijen aan het Departe ment van Binnenlandsche Zaken en Land bouw te 's-Gravehhage en H J. van Hengel, inspecteur der Visscherijen in de 2e en 3e Inspectie te Den Helder, wer den de regelen waarnaar de verdeeling van Zuiderzee-mosselzaad onder de Zeeuw, sche kweekers dit jaar zal plaats heb-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 16