Staten-Generaal Uit de Provincie. Stukken voor den Gemeenteraad van Vlissingen Zoeklichtjes Kerknieuws. Ontslag aan de Hembrug. Het Tweede Kamerlid Guit heeft aan don minister van defensie gevraagd: Is het juist, dat aan de Hembrug ont slag op groote schaal wordt verleend aan arbeiders? Zoo ja, wat is daarvan de oorzaak? Wil de minister mededeelen naar welke regelen het ontslag wordt verleend? Het interlocale telefoontarief. Het Tweede Kamerlid Ebels heeft den minister van waterstaat gevraagd: Is de minister bereid mede te deelen, tot welk resultaat de door Zijn Excellen tie in de vergadering van de Tweede Ka mer van 10 December j.l. toegezegde over weging van verlaging van het interlocale telefoontarief in het bijzonder door uit breiding van de laagste tariefszone, heeft geleid? Massa-ontslag aan mijnwerkers. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond heeft aan den Minister van waterstaat een adres gezonden, naar aanleiding van het feit, dat de mijnonder- nemers groote aantallen mijnwerkers (per 1 April plm. 300) ontslaat, terwijl zij te gelijkertijd groote aantallen, meestal bui- tenlandsche arbeiders, te werk stelt. Het hoofdbestuur verzoekt den minis ter, er bij de mijnondernemingen op aan te dringen, die ontslag-aanzeggingen in te trekken en in de toekomst, alvorens tot massa-ontslagen wordt overgegaan, overleg te plegen met de vakorganisaties. EERSTE KAMER. Buitenlandsche Zaken. De Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling van de begrooting van Buiten landsche Zaken voortgezet. Onze ruimte laat niet toe de breedvoerige debatten hier weer te geven. Wij moeten volstaan, met te vermelden, dat de begrooting z.h.s. word goedgekeurd. TWEEDE KAMER. De Winkelsluiting. Aan de orde was gisteren allereerst de .eindstemming over het wetsontwerp tot regeling der winkelsluiting. De heer Kersten, St. Geref., over weegt, .dat bet wetsontwerp allen prin- cdpiëelea grondslag mist, vooral met het oog op den Zondag. La deze wet worden bovendien 'Roomsche en 'Christelijke feest dagen gelijk gesteld. Spr. zal zijn stem aan het ontwerp niet kunnen geven. De heer Lingbeek, Herv. Geref., verklaart, dat de Zondagswet omzeild wcrdt,die wet zelf op sterk water wordt gezet en de winkelsluiting de vrijheid van den winkelier beknot. Het wetsontwerp wordt -aangenomen met 73 tegen 16 stemmen. Tegen stemden de liberalen (met name omdat de vrijheid op Zondag te veel aan banden wordt ge legd), de staatkundig-Gereformeerden, 'de heeren Visscher (A.-R.), Beumer (A.-R.), Wijnkoop (Comm.), Braat (Platt.), en Ling beek (Herv. Geref.) De Drankwet. Vervolgens werd het wetsontwerp tot verlenging van den termijn, waarna ver gunningen van voor 1 Mei 1904 en ven- nootschapsvergunningen vervallen, tot 1 Mei 1931 zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Arbeidswet. De behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de Arbeidswet werd teneinde gebracht. Het ontwerp werd z.h.st. aangenomen. DE BESTUURSOVERDRACHT OP CURAgAO. Omtrent de bestuursaanvaarding van gouverneur Van Slobbe in een plechtige zitting van den Kolonialen Raad, meldt de „Amigoie de Curasao", na de installatie rede van den voorzitter van den Kolonia len Raad te hebben weergegeven: Hierop nam Zijne Excellentie gouver neur Van Slobbe het woord. Het was geen breed uitgewerkt werkpro gram, dat de nieuwe gouverneur gaf, maar een flinke, korte en krachtige be ginselverklaring. Daar stond een man, dat voelde een ieder die weet wat bij! wil, en die 't goed meende met Oura^o. Met krachtige, senore stem kwam bet er uit, dat 'tniet 'de eerste maal was, dat Curasao een militairen gouverneur heeft; doch de benoeming beeft in dezen tijd een eigenaardig kenmerk, dat zij' n.l. open baart den vasten wil der regeering om orde, rust en veiligheid te handhaven. Want nu Curasao: meer en meer op het gebied van handel, scheepvaart en indu strie van internationale beteekenis wordt, moet het zijn uitgesloten dat het een speelbal wordt van verkeerde, misdadige elementen en avonturiers. Doch daarnaast is Zijne Excellentie ook bezield met den vasten wil om aan den opbloei en de welvaart van dit gewest op allerlei gebied met alle kracht te arbeiden. 'tls nu niet de tijld, om een vollen gedragsregel te geven en bet rageerings- program in den breede uit te werken. Toch erkent Zijn Excellentie, dat Curasao, als het ware verrast door de snelheid van zjjh ontwikkeling, öp velerlei gebied is ten achter gebleven. Gropt zijn de moeilijkheden; de nooden dringen van alle zijden. Dit is echter geen reden om bevreesd' te zijn. Integen deel is dit voor Z. Excell. een reden om zich te verheugen, omdat hjji daardoor in staat wordt gesteld iets te kunnen doen voor Gurapcao, dat natuurlijk op da eerste plaats aan «&a haere» leden van den raad, maar ook aan heen dierbaar is. Want steeds heeft hij' met belangstel ling de ontwikkeling van Curasao gevolgd, veel heeft hij erover gelezen. In handen van Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin heeft hgl den eed van trouw afgelegd. Hij heeft al zijn krachten beschikbaar gesteld voor den bloei van dit gewest; en hoept daarom als een braaf en goed en degelijk gouverneur dit gewest te besturen. Met een woord van dank voor de woor den en beloften van den voorzitter, waar uit de geest van goeden wil en trouwe samenwerking hem tegenwaait, besloot Zijne Excellentie zij'n rede, die door allen in ademlooze stilte werd aangehoord, en aanvaardde het bestuur over dit kleine, maar niet onbelangrijke deel van Groot- Nederland. Het zeekanaal Gent—Ternenzen. De reeds vroeger, op aandringen van het Belgische departement van buiten landsche zaken, uitgestelde viering der honderdste verjaring van de opening, on der de regeering van koning Willem I der Nederlanden, van het zeekanaal Gent— Terneuzen, zal nu, naar de „N. R. C." meldt, 29 Mei en 13 Juli plaats hebben. Van den Nederlandsch-Belgischen water stoet, die oorspronkelijk op het program ma voorkwam, is afgezien. Wel zal er een waterstoet zijn, maar alleen van Ter- donk tot Gent, waar muziek- en zang uitvoeringen aan de nieuwe haveninstel lingen zullen worden gehouden. In dezelf de havenbuurt zullen de schepen, brug gen en kaden worden geïllumineerd. Op 13 Juli, samenvallend met de gemeente feesten en het bezoek van het Belgische koninklijke paar aan Gent, trekt ook nog een historische en symbolische optocht, betrekking hebbend op het ontstaan en de beteekenis van het zeekanaal Gent Terneuzen en van de haven van Gent, door de stad. Naar wijl vernemen hopen op de jaarvergadering van de Zeeuwsche afd. van Jongeilingsvereen. op G. G. als spre kers op te treden de heeren P. van Nes Czn. te Nijkerk, eind-redacteur van het JongelingsbLad en ds P. Ch. v. 4. Vliet uit Utrecht. R.-K. Zuigelingenbescher ming. In een te Terneuzen gehouden vergadering van de Commissie voor de R.-K. Zuigelingen-bescherming in Z-- Vlaanderen met de afgevaardigden van de Wit Gele Kruis-afdeeungen in Zeeland is na een inleiding van Dr Gribling, voorzitter der Diocesane Federatie in het Bisdom Haarlem en een toelichting door den weleerw. heer Terwischa-van Scheli- linga, leider van R.-K. Nationaal secreta riaat voor Volksgezondheid te Utrecht, in principe tot oprichting van een Zeeuw- schen bond van het Wit-Gele-Kruis met zetel te Middelburg besloten. Na goedkeuring van dit besluit door de afdeelingen, zal een definitieve op- richtings-vergadering worden belegd. Tot leden van het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren C. F. A. M. Horsigh, burgemeester van 's Heerenhoek B. Truffino, burgemeester van Hulst, P. van Hecke, Sas van Gent, L. P. Noll at, Aardenburg, en C. H. M. Plasschaert, wet houder te St. Jansteen. Middelburg. Wat reeds een hardnekkig gerucht was, is gisteren werkelijkheid ge worden, het Grand Hotel Verseput is in andere handen overgegaan, of beter gezegd, de acte is gepasseerd, waarbij de aandeelen in biet bezit komen van de heeren A. Lootm alhier en J. W. van Hoof te Breda. Naar men ons mededeelt, blijft de heer F. Kluivingh als exploi tant aan het hotel verbonden. Woensdag hield de afdeeling Mid delburg van „Ons Driecentsfonds" een propaganda-avorud in de Bogardzaal. hi 1926 is deze afdeeling opgericht. Het doel is bet werk ten bate van den arbeid onder ontslagen gevangenen, zwer vers, landloupers, alcoholisten en maat schappelijk ongeschikten, uitgaande van de vereeniging „Het Hoogoland", geves tigd te Arnhem, door het werven van contribuanten te steunen. De heer Hofstede, hoofdvertegenwoor diger der vereeniging, was uitgenoodigd, de film van het gevangeniswezen in Ne derland en die der Kolonies te vertoonen. 's Middags werden er twee kindervoor stellingen gegeven, waaraan de heer Cal- liher zoo welwillend was zijn medewer king te willen verleenen, door de leiding op zich te nemen. De heeren hoofden van scholen hadden medegewerkt voor kaartenverkoop. Beide keeren was de zaal vol,terwijl des avonds de zaal geheel was bezet 's Middags bad bet bestuur de schoolklassen van „Kinderzorg" gratis uit- genoodigd. 's Avonds 8 uur opende ds D. Ringnalda de samenkomst en in zijn daaropvolgend openingswoord zette spreker uiteen, hoe ons streven steeds moet zijn als daad- Christenen, onze medemenscben te steu nen en te sterken. Hierna verkreeg de heer Hofstede het woord, die een en ander uit de praktijk van het Reclasseeringswerk mededeelde. Nadat deze spreker geëindigd had, las de secretaresse der afdeeling, Mej. M. M. den Hollander, haar jaarverslag; waar uit duidelijk bleek, dat de afdeeling Mid delburg van het 3-oents fonds zich in 6en grooten vooruitgang kon verheugen. Na dit verslag sprak de heer Loof, voorzitter en correspondent der afdee ling eenige woorden van dank, waarop de film van Se gevangenissen vertoond werd. Hierop volgde een korte pauze, waarin 'de afdeeling 16 pieuwe „contri- i buanten kon boeken. Na de pauze volgde de vertooning van de openluchtgevangenis te Veenhuizen, en nog een film van het werk op Wilhelminahoeve, Te ruim 10 uur verkreeg 'Dr Obbink het woord, waarin deze de aanwezigen wees op den plicht van den mensch tegen over den evenmensch, waarop zijn eerw. met dankzegging deze vergadering sloot Zij, die zich willen opgeven als col- lectante of contribuant(e) der afd. kunnen dit doen bij bestuursleden der afdeeling, P. Loof, Julianastraat 26; Mej. v. d. Ende Punt en Mej. den Hollander, Kinderdijk. Goes. Zooals reeds is meegedeeld en geannonceerd, heeft de heer Wisse aan zijn schilderszaak in de Lange Vorst- straat een kunsthandel verbonden. Het is zijn bedoeling, daarin geregeld te ex- peseeren en te verkoopen schilderijen; etsen en producten van kunstnijverheid en sierkunst. Het pand van den beer Wisse beeft daartoe zoowel in- als uit- wendig een belangrijke verandering on dergaan. Lu den modernen, artistieken winkel, die ook zeer hij zond er geschikt is als expositie-ruimte, heeft thans (vanaf hei den tot en met 1 April a.s.) de schilder Albert Goethals van Brugge een uitge breide collectie (meer dan veertig) schil derijen, etsen, teekeningen, pastels en aquarels tentoongesteld. Het was zeker een zeer gelukkige gedachte van den heer Wisse, om hiermede zijn kunsthandel te cpenen, want inderdaad wat de heer Gcethals brengt, is sublieme kunst Zooals wél te begrijpen is, zien we vele Brugsche plekjes op het doek ge bracht, maar ook tafereeltjes uit Neuren berg, Cornwall, North-Wales, Avignon, en Italië. Natuurlijk zal, omdat kunst en dus ook kunstwaardeering iets .zuiver indivi- diueels is, niet ieder zich tot hetzelfde doek of genre het meest aangetrokken gevoelen. Wat ons opviel (zonder ook maar iets te willen afdoen aan het andere geëxposeerde) was, dat de heer Goethals een meester is in het weergeven van brug- en water-tafereeltjes. Hij bereikt hierin iets buitengewoons. Maar ook van tal van andere zijner werken zou iets aparts te zeggen zijn. Wij willen dat echter niet doen. Liever wekken wij onze lezers op eens rustig het tentoongestelde te gaan bezien. Men zal er geen spijt van hebben. De heer Goethals is voor Goes nog een onbekende. Hij heeft wel in verschillende andere meest grootere plaatsen ,met veel succes geëxposeerd. Wij twiife'en er erh- ter niet aan, of ook in het kleinere Goes zal zijn werk gewaardeerd worden. De gisteravond in het „Schutters hof" gehouden propagandavergadering van de Nederl. Christel. Reisvereeniging was flink bezocht. De leiding berustte bij den heer W. L. B. J. Dekker, die na ge bed en bet lezen van een Schriftgedeelte een kort openingswoord sprak, waarin allen welkom werden geheeten. Vervolgens werd het woord gevoerd door Ds Raams van Kloetinge, die wees op de beteekenis van het reizen om de groote werken Gods in de natuur te lee- ren kennen en bewonderen en de lof van den Schepper te verkondigen, waarom 'n Christelijke Reisvereeniging gewenschl is. Nadat vervolgens een lid van het Hoofd bestuur enkele mededeelingen had gedaan omtrent de ontwikkeling van de N O. R. V., werden door den heer "W. Graziano, vertegenwoordiger van de Schweizerische Verkehrs Zentrale een viertal schitterende films van Zwitserland vertoond. Met groote belangstelling werd het afdraaien van de prachtige rolprenten gevolgd en met niet minder belangstelling geluisterd naar de toelichting daarbij door den heer Graziano gegeven. Een klein strijkje gaf de gewen schte muzikale afwisseling, waarvoor door de fa. Goldschmeding welwillend een piano en een orgel beschikbaar was gesteld. Het was nog een mooie avond, die, naar verwacht kan worden, aan het doel heeft beantwoord. Ovezand. De Raad vergaderde giste ren. Afwezig de leden Mol en van den Dries. De rekening van het Vleeschkeurings- bedrijf dienst 1929 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 2819. De begroo ting van genoemd bedrijf dienst 1931 wordt opgemaakt op f 3050 in ontvang en uitgaaf. Het gemeenteverslag over 1929 wordt den Raad aangeboden. Beslo ten wordt wederom voor een tijdvak van 5 jaren de voormalige openbare school in bruikleen af te staan aan het Christe lijk Schoolbestuur te Ovezand, en voor hetzelfde tijdvak ontheffing te vragen van den in het le lid van art. 19 der Lager Onderwijswet gestelden regel. Wegens den slechten financiëelen toe stand van het landbouwbedrijf wordt het percentage van de Inkomstenbelasting dienst 1930/31 verhoogd van 1,6 tot 1,8. Rilland. Gisteravond hield alhier de ring van Jongelingsvereen. op G.G. haar jaar vergadering waaraan een openbaar ka- raktér gegeven was. Mede was aanwezig de voorzitter der Zeeuwsche afdeeling, de heer J. P. Kögeler. De secretaris en de penningm. leverden hun jaarverslag, waarin de danktoon naar voren kwam. De heer Haverhoek hield een inleiding over „De roep van 't heden en de eisch voor de toekomst" welke punten hij in den breede uiteen zette. InpLaats van den secretaris (aftr.) en den penningmeester, die zich niet meer herkiesbaar stelden werden de vrienden K. Verheule uit Ierseke en J. Waverjjn uit Kxuiningen als bestuursleden gekozen. Die alg. adjunct werd' herkozen. Deze ringveig., die voor de eerste maal te Rilland werd gehouden, is uitstekend geslaagd. Enkele belangstellenden waren aanwezig. Kapelle. Ons werd meegedeeld, datGed. Staten van Zeeland ongegrond hebben verklaard het verzoek van de. Chr. Schoolvereen. Kapelle-Riezelinge en Eversdijk om vergoeding te ontvangen vol gens art. 72 L.O.wet 1920 uit de ge meentekas voor kapstokken wegens ver meerdering van het leerlingental, nieuwe leerstof voor de hoogste klasse en nieuwe leesboeken voor de derde en vierde klasse. De raad der gemeente besloot destijds deze aanvrage niet in te willigen, op grond van reeds ontvangen bijdrage vol gens art. 101 L.Oi.wet 1920. Het bestuur teekende in Dec. 1929 pro test aan bij' Ged. Staten van Zeeland, doch ook deze besloten heit genomen besluit van den raad te handhaven. Besloten werd door het schoolbestuur om in hooger beroep te gaan bijl de Kroon Serooskerke (W.) Donderdag hield de Chr. Oranjevereen. alhier een vergade ring, geleid door 't voorloopig comité, waarvan als voorzitter optrad Ds de Kluis, die de vergadering opende met ge bed. Na lezing der notulen, reglement en statuten werd overgegaan tot verkie zing van een definitief bestuur, dat uit zeven personen zou worden saamgesteld. Na vele stemmingen werden gekozen dhrn Ds de Kluis, P. Melis Wz., G. v. d. Krefce, J. de Wolf, Anth. Wattel Pz., P. Dregmans en Joh. Wondergem. De contributie wordt vastgesteld op vijftig cent pier jaar, zoodat het onder ieders bereik is om lid te zijn. Ieder is vrij om dit bedrag naar eigen goedvinden te ver- hoiogen. Daar er met het stemmen zeer veel tijd verstreken was, 'kon er wegens biet late uur niet verder gewerkt worden. Nadat Ds de Kluis bij acclamatie tot voor zitter was gekozen, eindigde dhr de Wolf met dankgebed. O.- en W.-Souburg. Donderdagavond hield de Landbouwvereen. een aflg. ver gadering. Het jaarverslag van den secreta- ris-pennmgm. wordt goedgekeurd. De af deeling musschenbestrijding leverde een tekort van f8.67 op. Na eenige discussie werd besloten om hiermede toch door te gaan, de te heffen contributie voor dit doel weid vastgesteld >en aangenomen. De ar ge vaardigden naar het Kringbe- stuur Z. L. M. en die naar de Alg. vergadering worden herkozen. Hierna hield dhr Jacques een causerie over „belastingzaken den landbouw be treffende". Een ruime bespreking volgde waaibij vele vragen naar genoegen werden beant woord. Daarna voerde nog het woord, dhr Flipse, directeur der Goöp. Eiland Wal cheren, welke kwaliteiten en gehalte van voederartikelen en meststoffen besprak. Beide sprekers werden door den voor zitter dank gebracht waarna de vergade ring werd gesloten. Domburg. Toen een dezer dagen een inwoner alhier bezig was met werkzaam heden te verrichten, op het erf gele gen achter zijn woning, vond hij in den grond verborgen acht stuks zilveren Zeeuwsche geldstukken, dateerende van 1600 tot 1700. Ritthem. Op 72-jarigen leeftijd is al hier overleden de heer W. Cevaal .Pz., sedert vele jaren wethouder dezer ge meente en president-kerkvoogd "der Ned. Herv. Gemeente. Ook bekleedde de over ledene in vele vereenigingen een be stuursfunctie, zoodat hij in breeden kring zal worden gemist. Opvolger in den gemeenteraad voor de C.-H. partij is dhr Joh. de Visser. Aardenburg. De heer J. de Hullu, ge neesheer aan het Burgergasthuis alhier, heeft een deurwaardersexploit beteekend aan de regenten van die instelling en den burgemeester van deze gemeenta In dit exploit wordt gesommeerd geen uitvoering te geven aan het besluit, waarbij het Bur gergasthuis wordt opgeheven, alvorens er ten genoege van den gasthuisdokter een regeling is getroffen voor (volkomen schadeloosstelling bij het vervallen van zijn betrekking. Winkelsluiting. Door de afd. van den Nederl. Kap- persbond was verzocht te bepalen, dat de kapperswinkel- en salons moeten ge sloten zjjn des Zondags, op Zaterdag en dergelijke dagen na 9 uur, andere da gen na 8 uur, bij welk verzoek de afd. van den Bond van Kapperspersomeel zich aansloot. Ook werd gevraagd een vrijen Maandagmiddag na 1 uur, maar later bleek, dat men ook Dinsdag- of Donderdagmiddag, goed vond. Door het meeremcLeel der niet-georganiseerde kap- perspatroons bestond tegen de Maandag- miiddagsl uiting bezwaar en vooral ook tegen sluiting van den winkel. Door de afd. Vlissingen van de R.KU de Chr. en de moderne organisaties van bandeds- en kantoorbedienden is verzocht bet sluitingsuur te bepalen op 7 uur en Zaterdag 9 uur en des Woensdags te 1 uur des middags- Van de Winkeliersvereeniging „Gemeen schappelijk Belang" is bericht ingeko men, dat door haar besloten is geen bepaalde middag- of morgensluiting, noch eenige verandering in bet sluitingsuur der winkels aan den Raad te verzoeken. B. ien W. zijn van oordeel, dat ten op zichte van de winkelsluitingskwestie voor loopig een afwachtende houding dient te worden aangenomen en zulks totdat door de regeering voorgestelde „Winkelslui- De Socialistische regeering in Enge land, die hare verantwoordelijkheid ge voelt, schijnt over het ontwapeningsvraag- stuk wel een weinig anders te denken dan de Socialisten in ons land, die nog géén regeeringsverantwoording dragen. Hier roept men om eenzijdige ontwa pening. In Engeland tracht men precies als de rechtsche partijen in ons land te komen tot internationale ontwapening of althans beperking der bewapening. Deze week werd in het Engelsche La gerhuis de begrooting voor Luchtvaart in gediend, die ruim f 10 millioen hooger is dan die van vorig jaar. De betrokken minister verklaarde hierbij, dat deze ver hooging geëischt werd, door den stand der verhoogingen in andere landen. De Regeering hoezeer ook op verminde ring der bewapening bedacht rekent dus terdege met wat er op internationaal ge bied te koop is. De fout van onze ontwapenaars-met- den-mond is, dat zij dat niet doen en de massa misleiden door het voor te stel len alsof eenzijdige ontwapening tot het gewenschte doel: bevordering van den vrede en beperking van het oorlogsgevaar zou kunnen leiden. OPMERKER. tings wet" zal zijn tot stand gekomen. Dan zal de winkelsluiting in haar ge heel onder de oogen moeten worden gezien. Intusscben kan worden nage gaan hoe het werktijdenbesluit in de praktijk zal werken. Jeugdherberg. B. en W. deelen mede, dat door hen aan de stichting Jeugdherberg „Schel - destroom" met ingang van 1 Mei voor f350 per jaar enkele lokalen in de voor malige kazerne Willem III ter beschik king waren gesteld, en dat thans ver zocht wordt dit bedrag als subsidie toe te kennen. B. en W. willen afwachten hoe deze instelling zich ontwikkelt en stellen voor alleen voor dit jaar een subsidie gelijk aan de huur vanaf 1 Mei of f 233.34 toe te kennen. Uit het voor stel blijkt verder nog, dat de stoom vaartmaatschappij Zeeland aan de stich ting in bruikleen afstond 100 spiraal matrassen met bijbehoorende knssens en bedden, en dat de stichting voor het nog niet beschikbaar gestelde bedrag een obliigatdeleening, rentende 5 pot. in stuk ken van f100 zal sluiten. (Wordt vervolgd.) Bij darmtraagheid, lever- en galziekten, vetzucht en jicht, maag- en darmcatarrh, gezwellen aan den dikkedarmwand, ziek teverschijnselen aan den endeldarm ver wijdert het natuurlijke „Franz-Josef"-bit- terwater opstoppingen in de organen van den onderbuik vlug en pijnloos. Lang jarige ziekenhuiservaringen leeren, dat het gebruik van het „Franz-Josef"-water de darmfunctie voortreffelijk regelt. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Maarssen: R. Bartlema te Zeist, B. N. B. Bouthoorn, te Putten, S. van Dorp te 's-Gravenhage, T. Lek- kerkerker tie Delft, W. L. Mulder te Voorthuizen en Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. Beroepen te Blauwkapel, S. C. van Wijngaarden te Veenendaal. Te Zeerijp (Gr.), G. C. Postma te Overveen (v.b. te BIggekerke). Te Oldemarkt en Paas- loo, A. J. Splinter te Dragtem (Evang.) Vlissingen. In het „Vlissingsoh Predik beurtenblad" wordt medegedeeld, dat het mooie orgel in de Groote Keik geen geluid, of bijna geen geluid meer geeft. De oorzaak hiervan is nog niet bekend. Het wordt toegeschreven aan de herk- verwarming, doch in tal van kerken is verwarming aangebracht en nochtans hebben de orgels daarvan niet te lijden gelhad. Er zal nu een orgelbouwer ge raadpleegd worden, teneinde het defect te verhelpen. Borsselen. Donderdagmiddag had bij de Gereformeerde Gemeente alhier de bei- vestiginig en intrede plaats van Ds J. D. Bartb, overgekomen uit Vlaaxdingen. Als bevestiger tod op Ds M. Hofman van Krabbendijke, die tot tekst had gekozen Joh. 1 vers 43 eerste gedeelte. Des avonds deed Ds Barth voor een overvolle kerk zijn intrede. Van heinde en ver waren belangstellenden overgekomen om bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Efeze 619, waar uit hij een drietal punten ontwikkelde, n.l. wat, waarom en waartoe hij be geert. Daarna hadden de gebruikelijke toespraken plaats. In woerd en gebed werd door Ds Barth nog gedacht aan den heer Burgemeester der gemeente Borssele, die door een ernstige ziekte verhinderd was de bevestiging en in trede bij te wonen. Op verzoek van Ds Hofman werd den nieuwen leeraar toegezongen Ps. 99:3. Beroepen. De beer J. L. Bak- ker, Tfaeol. oand. te Hilversum, Vaart- weg 61, zal na 1 Mei a.s. gaarne een eventueel beroep uit de Geref. Kerken Jn] overwegjns nemen. De heer R. Bakker, Theol. oand. te Kampen, Louise de Colignystoat 33, zal begjin April gaarne een eventueel beroep uit de Geref. Kerken in over weging nemen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2