DE ZEEUW DERDE BLAD. Berlijnsche Brieven. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Berichten over onze Adverteerders. Radio-nieuws VAN ZATERDAG 22 MAART 1930. No. 146. Groot-Admiraal Von Tirpitz. Met Alfred von Tirpdtz is op hoogen leeftijd weer een van ben heengegaan, die in den keizerlijken glanstijd een toon aangevende roi gespeeld hebben. Ik herin ner mij, hoe ik hem het laatst bij een militaire herdenking in de oude uniform zag plaats nemen tusschen Hindenburg en von M.ackensen. Dit trio beteefcende voor mij een brok Duitsche geschiedenis. Met dit verschil, dat von Hindenburg op het kritieke moment een aanpassingsvermo gen toonde, hetwelk ook heden nog de verbazing en bewondering der gjansche wereld wekt. Von Mackensen daarentegen beperkte zijn sympathie tot het keizerrijk, tot het vefleden en bij elke redevoering, welke ik van hem hoorcle, viel voor het heden de vergelijking niet bijster gunstig uit. Von Tirpitz was na de ineenstorting der monarchie weliswaar voornemens, om in het politieke leven der republiek een rol te gaan spelen, maar hij is hierin niet geslaagd. Hij zetelde van 1924 tot 1927 wel in den rijksdag, maar de weinige instemming, welke zijln optreden wekte, mede ook zijln hoogen leeftijd, deden hem besluiten, om in 1928 van een nieuwe candidatuur definitief af te zien. Men herinnert zich de uitlating van Duitschland's voormaligen keizer: Unsere Zukunft liegt auf dem Wasser 1 Na afloop van den oorlog maakten spotvogels ervan: onze toekomst ligt onder water I Die Duit sche vloot, de gevreesde, had veel minder aan de algemeene verwachtingen voldaan dan de Engelsche en zulks heeft aanleiding gegeven tot menig hard verwijt, zoowel aan den keizer als aan diens hoogsten vlootaanvoerder Von Tirpitz. Met de vlootpolitiek van vóór en tij dens den ooriog is von Tirpdtz' naam onafscheidelijk verbonden. Bij de scherpe, vaak uitnemend gedocumenteerde vloot politiek des keizers mag niet vergeten worden, dat het hier veelal om meeningen en combinaties gaat, wier waarde wiji voor de toenmalige verhoudingen moeilijk meer kunnen afmeten. Voor den oorlog hield echter een groot deel van het Duitsche volk de door keizer en admiraal gevolgde tactiek voor de juiste. Natuurlijk dacht men er na den vergoef- schen oorlog anders over, begon mem langzaam in te zien, dat de zoogenaam de haat van het Engelsche tegen het Duit sche volk voor een goed deel gebaseerd was op de verhouding tusschen oom eu neef, tusschen Eduard VII en Wilhelm II. Leest men de vele memoires van mannen en vrouwen, welke in engere relatie ston den tot beide hoven, dan schudt men vaak ook nu nog het hoofd over de kort zichtigheid van Duitschland's laatsten keizer. In zijn zelfoverschatting heeft deze het meesterlijk verstaan, zijn Engelsche verwanten en vrienden volmaakt onnoodig te "irriteeren. Ook Engeland's tegenwoor dig© koning, George V, zou daarvan kun nen vertellen. De verhouding der vorsten tot elkander gaf in dien tijd van serviele voegzaam heid de verhouding der staatslieden tot el'kainder aan en zoo is het te verklaren, dat von Tirpitz als hoogste commandeur van de Duitsche vloot tot deze zeer kost- - baue en uiterst noodlottige tactiek den hesiissenden stoot heeft gegeven. In te genstelling tot von Hindenburg heeft von Tirpitz in dien 'keizerlijken tijd een poli tieke plaats bekleed. Het is voor ons leer zaam en interessant, zjjta. levensloop na te gaanals de zoon van een Landgerichtsrat werd hij: in 1849 in Küstrin geboren. Oip 17-jarigen leeftijd werd hij1 Pruisisch kadet en toen Wilhelm II aan het bewind kwam, was von Tirpitz reeds kapitein ter zee. Zeven jaar later werd hij door dezen tot vice-admiraal bevorderd en van 1911 af bekleedde hijl de hoogste positie bij de marine, die van groot- aldmiraal. Van waar, zoo vraagt men zich af, deze ongewoon snelle carrière? Von Tirpitz schitterende loopbaan zette eigenlijk pas in 1S97 in. Hij werd toen staatssecretaris aan het rijksministerie van marine. De aanvankelijk zeer vriendschap pelijke verhouding tusschen den keizer en Von Tirpitz nam, al spoedig een an der karakter aan. Von Tirpitz hield er een eigen meening op na en hij schrikte er niet voor terug, om zijn opvattingen tegenover die van den keizer vol te hou den, te verdedigen en door te zetten. In elk ander geval viel iemand, die hiertoe den durf had, in ongenade. Hoevelen hebben zich vrijlwillig of onder dwang van hoogster hand uit het politieke le ven teruggetrokken 1 Maar Von Tirpitz wist zich te handhaven en in den loop der jaren was zijn invloed op het staats bedrijf eerder grooter dan kleiner gewor den. De plannen, welke door hem werden ontworpen, imponeerden den keizer en deze hoopte door de uitwerking hiervan Duitschland's machtspositie tegenover En geland te kunnen bewijzen. Zijn plan tot de uitbreiding en verbetering der vloot dateert uit 'tjaar 1897. De wet van 1900 maakte het mogelijk, om deze stoute plan nen uit te werken. Kenteekenend voor het door hem ge volgde beleid is de manier, waarop be richten en verslagen van Duitschland's gezant in Londen, graaf WolffMetter- nich, werden behandeld. Wat von Tirpitz voor de door hem uitgewerkte plannen minder gunstig of bevorderlijk toescheen, werd terzijde gelegd en kwam den keizer niet onder de oogen. Voor een compromis was deze autoriteit niet te vinden. Toen graaf Metternich op zékeren dag weer eens in een uitvoerig rapport wees op de groote nadeelen, der door Duitschland gevolgde vlootpolitiek, eischte von Tirpitz in vollen ernst Metternich's oogenblikkei- lijke demissie. Die man, die toen in Berlijn den toon aangaf, was de ook onlangs overleden rijkskanselier von Biilow. Deze moest in een kabinetszitting uiteenzetten, wat zulk ©en ontijdig ontslag zou beteekenen. In Engeland was de vrees voor de Duit sche vloot stellig lang niet zoo enorm, als men 't zich in Duitschland graag verbeeld de, maar de liberalen, die in Engeland toen den toon aangaven, zagen op tegen het effect, hetwelk zulk een chauvinis tisch© daad zou uitwerken. Von Bülow moet in die dagen gezegd hebben: „Von Tirpitz slaat voor, dat we den barometer van onzen Londenschen gezant kapot smijten, omdat deze toevallig op slecht weer staat 1" In ieder geval werd aan Von Tirpitz' eisch niet voldaan. Iioe slecht de verstandhouding tusschen hem en den keizer ook vaak was, inzake de B'Oeren-politiek waren ze het later he laas roerend met elkaar eens. Men zal zich nog wel herinneren welk een diepen indruk Paul Krüger's verschijnen in gapsch Nederland maakte. Ik weet nog als de dag van gisteren, hoe ik in den Haag in het Voorhout heb gestaan, om den grijzen vluchteling zwijgend te huldigen. Een vergelijking tusschen des keizers vrije ontvangst in Nederland en diens optreden tegenover Zuid-Afrika's hoogbejaarden president zullen we liever niet uitwerken. Toen Von Tirpitz, in navolging van den keizer, ook zijn memoires da wereld instuurde, hebben mannen als admiraal von Müller en Generaloberst von Lynck- ner nogmaals hun ontstemming over diens vlootpolitiek uitgesproken. Ook de waar lijk niet links staande geschiedschrijver Ihimme was het in menig opzicht met Von Tirpitz niet eens. Men moet toegeven, dat zijn vlootpolitiek van beide kanten, van rechts zoowel als van links, aan scherpe kritiek werd onderworpen. Ten engste is Von Tirpitz' naam ver bonden met de onderzeebooten. Hij1 kon den keizer er niet toe overhalen, op zijn voorstellen dienaangaande in te gaan en toen het toch eenmaal zoover kwam, had dit alles geen zin meer. In het begin van den oorlog beschikte Duitschland trouwens niet over het benoodigde mate riaal voor een serieuzen aanval. Ten on rechte 'heeft men !tan Von Tirpitz het verwijt gemaakt, dat er te weinig onder- zeebooten beschikbaar waren. De zeeslag aan het Skagerralk heeft bewezen, dat de vijand ook ter zee met Duitschland re kening had te houden. Von Tirpitz heeft zijn optreden reeds kort na den oorlog in zijn memoires verdedigd en deze oor logsherinneringen werden later aangevuld met de publicatie van documenlen ever de jaren 1914 1916. Zijn aariteekeoin- gen uit het Groot-Hoofdkwartier bewij zen, dat hij Duitschland's ineenstorting heeft voorzien. Men vertelt, dat Von Tirpitz naEbert's dood persoonlijk naar Hannover is ge gaan, om zijn grooten tijdgenoot ertoe over te halen, diens opvolger als president te warden. Hiermede zou hij ongetwijfeld veel goed gemaakt hebben van het euvel, dat door zijn vlootpolitiek voor Duitsch land werd aangericht. Van Berlijn uil wees Hindenburg in een telegrafische condolatie op de groote ver dienste, welke Von Tirpitz voor de Duit sche vloot in tijden van vrede en oorlog heeft gehad. Van Doorn uit zond ook de voormalige keizer aan Von Tirpitz' we duwe en kinderen een uitvoerig tel eg. am en in zijin opdracht legde prins Oscar van Pruisen in München een krans op het graf van den groot-admiraal neder. Berlijn, 15 Maart' 1930. Een gevolg van de haven uitbreiding te Vlis singe n. In verband met de belangrijke uitbreiding van de buitenhaven te Vlissingen moesten een aantal gebouwen van de Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland" worden afgebro ken of ontruimd. Ingevolge raadsbesluit van 27 Augustus 1926, verzette de ge meente zich in rechten tegen de door de „Zeeland" bij deurwaardersexploit bijl de rechtbank te Middelburg tegen haar inge stelde rechtsvordering tot het vergoeden van alle kosten, schaden en interester^ die deze maatschappij tengevolge van de bevolen afstand en of ontruiming van door haar van de Mij. „de Schelde" en opvol gend van de gemeente in huur bezeten ge bouwen. Naar aanleiding van de voor de eischeres ingediende conclusie van eisch werd door den Procureur der ge meente op 1 Nov. 1926 een conclusie van .ajntwoord genomen, om eischeres in hare vordering niet ontvankelijk te verklaren, althans haar die als ongegrond en onbe wezen te ontzeggen. In verband met de algemeene belangen welke bij deze zaak betrokken zijln werden kort daarna door den toenmaligen Minister van Water staat pogingen aangewend om het ge- gerezen geschil in der minne te doen oplossen. Partijen verklaarden zich be reid hieraan mede te werken. Op verzoek van B .en W. werd daarna door de „Zee land" een begrooting van kosten, schaden en interesten opgemaakt, ten bedrage van f325.425.13, bovendien nog eenige pos ten ten bedrage van f97.000 en nog eeni ge, waarvan de cijfers toen niet waren te rammen. Sedert zijri over deze aangelegenheid met de regeering onderhandelingen ge voerd en zijn er verschillende berekenin gen ten aanzien van de schadevergoeding opgemaakt. Daarna heeft de Minister van Waterstaat aan deskundigen opgedragen een onderzoek in te stellen en hem te rap porteeren wat billijkerwijze naar hun oor deel aan de „Zeeland" zou dienen te worden vergoed. De Minister stelt in een brief van 12 Eebr. 1.1. voor, teneinde de giomeente zóóveel mogelijk tegemoet te komen, dat van f 210.000 de staat, de ge meente en de Zeeland ieder 1/3 deel draagt en dat van de andere uitgaven do helft ten laste van het Rijk zal wor- d<n genomen, zoodat daarvan slechts 1/6 gedeelte ten laste der gemeente zal ko men. De gemeente zal moeten rekenen op een uitgave van 1/3 van f210.000 en 1/6 van 1130.000 of rond f92.000. Meit den rechtsgeleerden raadsman deir ge meente zijn B. en W. van oordeel, dat het voorstel voor de gemeente aannemelijk is, en stellen zij voor ten aanzien van de aanhangige procedure deze dading aan te gaan, onder beding, dat iedere partij haar eigen kosten betaalt. Terneuzen. Donderdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. in de plaats van dhr B. van Neerbos, St. Ger., wegens vertrek naar het buitenland, werd dhr F. Dekker als raadslid beëedigd, na onderzoek van zijn geloofsbrief. Bü de ingekomen stukken was een schrijven van dhr A. J. Piatteeuw te Poortvliet, dat hij zijn benoeming tot hoofd der openbare lagere school te Sluiskil aanneemt. Dhr Golsen protesteert tegen den datum van in 'diensttreding, weike van 1 Mei naar 1 Juni verschoven is. Ook dhr van Driel spreekt in 'dezen geest. liet verzoek van de Coöp. Vruchten- veiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" om de zomervacantie op de openbare lagere schelen gedurende heel de maand Juli te geven, wordt in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Het schrijven der diverse ondernemin gen inzake watervoorziening wordt vooi kennisgeving aangenomen, waarbij dhr Colsen echter dringend voor voorziening pleit. Den gemeente-geneesheer, Dr A. van Spruitenburg, wordt met ingang van 1 April eervol ontslag verleend wegens ver trek. In de vergadering van 20 Februari was besloten het verzoek om aankoop van gemeentegrond aan de Scbeldekade, .van dhr L. de Bruijne, aan te houden. Adres sant wenscht te koopen p'lm. 445 vierk. M. grond tegen een prijs van f 6 per vierkante M. Gezien den vorm van. dit perceel kwam deze prijs B. en W. alles zins billijk voor. De heer Hamelink wil niet lager gaan dan 'f8 per vierk. M. voor dit gedeelte, dhr D. Scheele wil f 7. De prijs, uitgedrukt in het voorstel van B en W. kan g,een meerderheid in den raad vinden, zoodat dit voorstel verworpen wordt Rekening houdende met de besprekingen, kan dan een hooger bed gedaan worden De affuitloods wordt voor de inge schreven som van f 2623.60 aan de hoog ste bieders, gebr. Verlinde 'te Zaamslag, verkocht. Met de afbraak wordt spoe dig begonnen. De bouw van arrestantenlokalen te Sluiskil kwam reeds een en andermaal in den raad ter sprake. B. en W. mee- nen, thans een gunstige oplossing gevon den te hebben, door van den heer A. M. Verpoorte, agent van politie te Sluiskil diens woning en bijbehoorende grond, ter oppervlakte van plm. 175 vierk. M. te koopen voor f 3000, om dan op den grond achter de woning de arrestantenlokalen te houwen, waarvan de kosten op f 1500 geraamd worden. In overeenstemming met dit voorstel wordt besloten. Van de N.V. Nationaal Houtbedrijf was ingekomen een adres, verzoekend© ver gunning om gebruik te mogen maken van een strook gemeentegrond langs haar ter rein, voor het leggen van een werk spoor. Gezien de breedte van den weg komt het B. en W. ongewenscht voor, aan dit verzoek te voldoen. Enkele leden stellen voor, het verzoek in te willigen. Het wordt aangehouden, teneinde de zaak nader te onderzoeken. Een ambtenaar ter secretarie jvordt benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, en wel dhr C. J. van Hootegem, adjunct-commies ter secretarie. Het bureau van den burger lijken stand wordt thans opengesteld van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. (thans was dit van 1012 uur). Bij de rondvraag, worden diverse ver- bel eringen voorgesteld: door dhr van Aken voor het perceel grond naast de garage Dees, Axelschestraat; door dhr Dekker verbreeding van den Koedijk; ver betering van Schuttershof weg en Tram straat. Dhr de Bruijne spreekt nog over rngelukken tengevolge van straatvuil, ter wijl dhr Colsen bij de scholen te Sluiskil waarschuwingsborden geplaatst wil zien. Axel. Donderdagavond was de afdee- ling Axel van den Bijzonderei Vrijwil- ligen Landstorm in vergadering bijeen. De leiding van deze vergadering was in handen van den beer burgemeester, die met een woord van welkom aan de be langstellenden de vergadering opende. Vervolgens had de uitreiking plaats van de photo-album van den Na.tionalen Land stormdag te 's Gravenhage gehouden op 27 Sept. 1928. Vervolgens was het woord aan den heer P. G. Lam-noe? uit Vlissingen, d'c in een helder betoog uiteenzette het doe! van den Landstorm. Vervolgens werden nog enkele zaken besproken aangaande de plaatselijke or ganisatie. Als agent van het Landstorm blad werd benoemd de heer B. J. Knie riem. De burgemeester sprak nog een woord van dank en waardeering voor deze goed geslaagde vergadering, waarna deze werd gesloten. Moordaanslag en zelfmoord. Eergisteravond laat heeft zich in perceel Cor nelia Mertensstraat 21bis te Zuilen een op- schudding wekkend drama afgesp eeld. De 22- jarige A. W,. v. d. L., werkloos metselaar, kreeg ruzie met zijn hospita en zijn mede- oommensaal .Op een gegeven moment dreigde hij dezen met een revolver en loste acht schoten echter zonder te raken. Toen de politie op het geknal afgekomen ten tooneele verscheen, had de jongeman zich opgesloten. Nog voordat man zijn sohuil- plaals kon binnendringen, had hij reeds door een schot in het hoofd zelfmoord gepleegd. Boodelijke mishandeling v,an een journalist. Naar uit Dresden wordt gemeld, is daar dezer dagen een ongelooflijk staaltje van willekeur der politie voorgeko men. Wegens de aangekondigde communisti sche betoogingen was het hoofdbureau van politie afgezet. De journalist Kiessling, een, bij de politie beleend verslaggever, werd ech- ler door de posten doorgelaten om in het bureau inlichtingen op te 'doen. Toen hij bij het gebou.w kwam en ,een daar staande gepantserde auto bezag, stormden .plotso- ling agenten uit het bureau en sloegen met hun gummistokken op hem los. De journa list werd zoo zwaar gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, waar hij aan zijn wonden is bezweken. Thans heeft de justitie de zaak in handen, Een ondeugend, meisje. De politie te Leiden heeft gistermorgen vroeg op den Rijsburgerweg aangehou den een 13-jarig meisje uit Haar'em, die im bet bezit was van een door haar gestolen rijwiel. Tevens heeft ze gister nacht uit een onbeheerd staanden auto een reisdeken ontvreemd. Den nacht had ze in een wachtkamer van de tram door gebracht. Bij onderzoek is gebleken, dat ze zich herhaaldelijk aan diefstallen heeft schul dig gemaakt. „De Gazelle als redder." Wanneer een schrijver en een teeke naar, beiden van gevestigde reputatie,- sa menwerken om iets te vertellen van ©en artikel, dat zich eveneens in een uitste kende reputatie mag verheugen, dan kan het wel haast niet anders, of er moet iets héél goeds voor den dag komen. Dit is dan ook het geval met de uit gave van het propaganda-boekje, dat de bekende Gazelle Rijwielfabriek te Dieren dit jaar uitgeeft, en waarin wordt ver haald, hoe de „Gazelle" aan twee profes soren, die in de wildernis den kanni- Een mooie fluweelzachte huid en geen pukkeltjes, ruwe of roode plekjes, als U 's avonds een weinig Purol '-isv goed in de huid wegwrijft. Er staat toch wel een doosje Purol op Uw waschtafel? \h\_55rssSM Verkrijgbaar bil Apoth er. Droql.te.. IffiVMl\jWlSr01» balen in handen vielen en op het punt stonden te worden opgepeuzeld, het leven redde. De tekst, die in dichtvorm is geschre ven, wordt verlevendigd door allergees tigste teekeningen, en, waar ook de druk ker voor een keurige uitvoering zorg droeg, zal deze nieuwe Gazelle-uitgave haar weg zeker wel vinden. Evenals zijn voorgangers, is ook dit beekje weer een uitstekende propaganda voor het bekende Gazelle Rijwiel. Wij vcegen hieraan toe, dat als ver tegenwoordiger o.a. optreedt dhr L. Snoo- dijk. Hoek Westwal, Goes, Programma van Maandag 24 Maart. HUIZEN 1875 M. 10.10.15 Morgenwij ding. 12.502.00 Concert. 2.002.45 Kookpraatje. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt-Theater te A'dam. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Gramofoonmu- ziek. 7.157.45 Engelsch: Beginners. 8.009.30 Concert door het versterkte Om roeporkest. 9.30 Aansl. "van het Muziek- Lyceum te A'dam. Moderne Wieensche mu ziek. Koor, vocale solisten, het Concertge bouw-Kamerorkest. HILVERSUM 298 M. Na ,6 uur 1071 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitz. 0.15— 9,00 Gra- mofoon. 10.3011.00 Korte Ziekesndianst o.l.v. Ds J. A. Hoekzema. 11.0011.30 Lezen van Chr. lectuur. 12.301.45 Or gelconcert. 2.002.35 Voor de scholen. 2.35—3.15 A. J. Herwig: „Chrysanten". 3.153.45 Kniples. 4.005.00 Zieken- uurtje o.l.v. Dr W„ G. Harrenstein, 5.00 6,30 Concert, hobo en piano, clarinet, fa got. 6.40 Radio-praatje. 7.10 Voor de rijpere jeugd. Ds G. Laarman: Zelfver loochening. 8.0010.00 Uitz. u. 3. Ned. Herv. Kerk te de Lier. Lezing door den Burgemeester, Ds W,. Moene en Ds W. de Kam. Chr. Zangver., Harmonie, Mannenkoor, Muziekver. D'AVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Orgelconcert. 1.35 Orkest- concert. 4.35 Orkestconcert. 7.00 Piano recital. 10.35 Concert, sopraan, piano. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 —2,20 Grarnofoonpl. 4.05 Concert. 6.55 Gramotoonmuziek. 8.20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 M. 12.25—1.50 Or- kestocncert. 4.505,50 Concert. Sopraan, fluit en piano. 7.20 ,,A Basso Porto". Lyrisch drama van N, Spinelli. Daarna: „Pal jas" Opera van lleonbavallo. Zendtijd verdeeling. Het oordeel der N. C. R. V. In de Omroepgids, het Orgaan der Chr. Radio-vereeniging, wordt ook de zendtijdver- deeling, zooals deze door de meerderheid van den Radio-raad wordt voorgesteld, besproken. De redactie beeft niet weinig bezwaar te gen het principe der verdeeling. „Waarop zco vraagt de Gids grondt de Radioraad het voorstel, om de A. V. R. O. 26 pet van den beschikbaren tijd toe te kennen tegen slechts 18 pet. aan de N. C. R. V.? Met andere woorden: waarom moet de A. V. R. 0. bjjna de helL imeer zendtijd hebben dan onze vereemiging Welke motieven hebben den Ra dio-raad daartoe geleid? Wjj meenen, dat een dergelijke verdeeling niet „naar billijkheid" is. De kleine omroepvereenigingen zjjn zoo goed als alle niet-ChristeUjk. Als we nu zien, welk percentage voor de niet-Christelijk© groepen gereserveerd is .in het plan, dan blijkt dit te zijn: 26 voor de A. V. R. 0., 18 voor de V. A. R. A„ 5 voor de kleinere groepen, totaal 49 pet. Hiertegenover staat 18 pet. voor de N. C. R. V. en 18 voor den K. R. O. Totaal voor de rechtsche groepen 36 pet. Met andere woorden; de linksche groepen zouden ruim! D/s maal zooveel zendtijd krijgen als de rechtsche groepen. Dat is onaanvaardbaar. Tegen de kleine omroepvereenigingen met een bijzonder doel heeft de Gids bedenking en over de 15 pot. voor het algemeen pro gramma valt thans nog niet te oordeelen. Er blijkt echter wèl uit. dat de Raad de A. V. R. 0. niet als de algemeene om roep erkent; doch dan is het ook inconse- kwent om deze vrijzinnige organisatie te bevoordeel en. Stand, van hedenmorgen 10 uur. Licht op voor fietsers; Zondag 6 u. 40. Maandag 6 u. 41. Het nieuwste watervliegtuig van onze Marine, de G I heeft Donderdag nabij Helder proefvlucht-en gemaakt. De start.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 11