Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. r. ai er- a—ca—iwajwat javjaaftrorw* Dertig Jaar Statenlid. Donderdag 27 Maart zal het 30 jaar geleden zijn, dat de beer mr P. Dii-ele man, wonende te Middelburg, voor de eerste maal eekozen werd tot lid der Provinciale Staten van Zeelanden wel in het toenmalige district Middelburg bij een herstemming met wijlen den heer H. P. den Bouwmeester. Na een korte onder breking werd de heer Dieleman, die, zoo als algemeen bekend is, tot de antirev. partij behoort, op 29 April 1910 we der bij een tusscihentijdsche verkiezing1, ditmaal in het district Hulst bij her stemming met het huidige Statenlid, den heer Ph. J. van Dixhoorn, opnieuw ge kozen om vanaf dat oogenblik in het Provinciaal college zitting te houden. Se dert 1916 heeft hij zitling in Ged. Sta ten en als zoodanig wordt hij als wer ker en ook niet minder als woordvoerder van dat college in de Statenvergaderin gen zoowel door tegen- als voorstanders ten zeerste gewaardeerd. Aanrijding met do o del ij - ken aflo op. In den avond van 13 dezer werd door eenige personen op den straatweg onder de gemeente Sas van Gent de paardenkoopman C. uit Temeu- zen aangetroffen, liggende naast een mo torrijwiel en die bij onderzoek, ernstig gewond bleek te zijn. Hij verklaarde dat, terwijl hij op zijn motorrijwiel reed, door een achter hem komende auto te zijn aangereden en ter aarde geworpen, Bij onderzoek bleek zijn linkerbeen te zijn gebroken, terwijl hij daaraan een ern stig' bloedende wonde had, en hij ook in het gezicht bloedend verwond was. Ver der deelde hij nog mede, dat de personen uit de aanrijdende auto, na de aanrij ding op eenigen afstand waren gestopt en hem waren genaderd, doch hem op zijn verzoek hem mede te nemen, daar hij gewond was, hadden laten liggen en waren weggereden in de richting Sluis kil zonder verder een woord tegen hem te zeggen. De ontboden Dr Puylaert uit Sas van Gent constateerde een gecom pliceerde beenbreuk en liet den verwon den nxan naar het gesticht der R.K. Zie kenverpleging te Sluiskil vervoeren. C. is gisteravond aan de bekomen ver wondingen overleden. De politie die ijve rig spoort naar de auto die deze aan rijding moet hebben veroorzaakt is er tot nog toe niet in geslaagd deze op te spo ren. Middelburg. Nadat in een vergadering van leden van de op 19 Februari door brand vernielde sociëteit de Vergenoe ging reeds tot wederopbouw was beslo ten, kwam het bestuur in een gisteren avond gehouden tweede ledenvergadering met door den architect Iz, Wondergem alhier ontworpen plannen. Deze plannen werden na ampele bespreking; goedge keurd en het bestuur gemachtigd daar aan verdere uitvoering te geven en alle maatregelen te nemen, die een spoedigen wederopbouw der sociëteit kunnen be vorderen. Zooals bekend mag verondersteld, was het bezoek aan de des zomers door het Middelburgisch Muziekkorps in den Schuttershoftuin gegeven concerten de laatste jaren steeds zeer gering en het is dan ook te begrijpen boe jammer het ook is dat het bestuur heeft moeten besluiten met het a.s. seizoen deze concerten stop te zetten. Hiermede verdwijnt weder een typisch stuk uit de Middelburgsche geschiedenis. Die abonne mentsconcerten zijn destijds in de plaats gekomen voor de zomerconcerten, die aan verschillende vroegere geslachten van stadgenooten aangename uren hebben be zorgd, als óf de Schutterijmuziek öf een der stafmuziekkorpsen uit Bergen op Zoom of Breda er uitvoeringen gaven- Deze concerten zijn echter destijds ook wegens steeds minder bezoek opgeheven. Naar „het Volk" meldt, worden er op de Vitrite Vorks nog steeds elke week arbeiders ontslagen. In de gisteren alhier gehouden algemeene vergadering van de afdeeling Middelburg van het Nederlandsche Roo- de Kruis werd door den secretaris ver slag uitgebracht. Daaruit bleek, dat in het afgeloopen vereenigingsjaar geregeld cursus werd gehouden voor de opleiding van adspirant-helpsters. Een 12-tal jonge dames volgt deze opleiding. Ook de transportcolonne oefent zich geregeld. Hiervoor gaf zich bovendien een zestal nieuwe leden op. De bemanning van het politievaartuig te Veere volgt ook een cursus. Het verslag gewaagt verder van de Al gemeene vergadering der Vereeniging in Juni 1929 te Middelburg gehouden. Deze vergadering met de daaraan verbonden feestelijkheden mag mede ten gevolge van het gunstige zomerweer, als volkomen geslaagd beschouwd worden. Het magazijn van de sMeeling tot dus verre in het Burgerweeshuis gevestigd, is, daar aan dit gebouw een andere be stemming is gegeven, overgebracht naar het voormalig Militair Hospitaal. De jaarlijksche Roode Kruiscollecte bracht in verhouding tot die in 1928 ge houden, aanzienlijk meer op. De rekening van den penningmeester wordt goedgekeurd. Deze rekening sluit met een batig saldo van f 154.51. Als af gevaardigden naar de algemeene vergade ring van het Hoofdbestuur worden geko zen de heeren Mr R. M. van Dusseldorp en E. Scheps. Aan de beurt van aftreding is verder de heer H. Dronkers, die zich wegens a.s. vertrek uit Middelburg niet meer beschikbaar kan stellen. In zijn plaats wordt met alg. stemmen gekozen de heer Mr J. H. Bybau. De heer Dronkers zegt, dat dit thans tot zijn leedwezen de laatste vergadering is geweest, die hij als bestuurslid mede- maakt en dankt den Voorzitter en de overige bestuursleden hartelijk voor den steun en medewerking gedurende zoo veel jaren ondervonden en spreekt verder zijn beste wenschen uit voor den verderen bloei van de afdeeling Middelburg. De voorzitter, Mr baron Thoe Schwart- zenberg en Hohenlandsberg dankt dhr Dronkers voor hetgeen hij voor de afdee ling als secretaris heeft gedaan en wenscht hem in zijn nieuwe woonplaats veel goeds toe. Daarna wordt de verga dering gesloten. Goes. De N. C. R. V. (NederlanJd- sche Christelijke ReLSv-erceniging) houdt Vrijdagavond een propaganda-avond voor Zu'id-Bevelarud te Goes, Wij hopen, dat velen, gevolg zullen geven aan die uit- noodiging om daar tegenwoordig te zijn. De N. C. R. V. met haar ruim 14.000 leden, beeft in Zuid-Beveland nog niet veel leden en daarom noodiigt z.ij uit eens kennis te maken met haar werk. Zij za.1 u laten hooren en laten zien hoe zij het reizen, verstaat. Dhr W. Graziano, een Zwitser, zal spreken over zijn heerlijk land, terwijl een viertal films worden afgedraaid, o.a. van de Gotthardspoorweg en van de Lotschbergrou-te van Bern naar Locarno. Deze films geven een beeld van de ma jestueuze pracht ea de geweldigheid van Gods schepping in het hart van Europa- Deze „goede" films alleen zij:n bet bezoek aan deze propagandavergad-e-ring wiard. Verder is er ook voor een muzikaal progTamma gezorgd. Alles bij elkaar genomen belooft het een mooie avond te worden. Wij wen schen de N. C. R. V. succes. Onder voorzitterschap van den Bur gemeester vergaderde gisterenavond in de Melksalon bij den heer Rustraan de af deeling GoesKloetinge van den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm. Na een in leidend woord en een hartelijk welkom tot de aanwezigen werden de leden aller eerst in het bezit gesteld van het fraaie foto-album ter herinnering aan den Na- tiionalen Landstorm-dag in Den Haag in 1928, waarna Z.E.Achtbare het woord gaf aan den heer P. G. Laernoes, secretaris der Provinciale Commissie, die op zijn bekende onderhoudende wijze weder de belangen van den B. V. L. bepleitte en de blijvende onmisbaarheid van het In stituut aantoonde. Spreker wees er op, dat men in ons kalme landje, waar de overgroote meerderheid der bevolking toch van alle revolutionair geweld afkee- riig is, zoo licht geneigd is, het roode gevaar te onderschatten. Maar ook in dit opzicht zij Rusland, waar een mil- li-oenenbevolking door een minderheid van bolsjewisten geknecht wordt, ons tot ernstige waarschuwing. Het gevaar is zie ker niet minder groot dan in 1918 en paraat zijn blijft daarom steeds het pa rool. Spr. wekte vervolgens de leden op, zich te doen inschrijven als abonné op het „Landstormblad", waaraan door alle aanwezigen, voorzoover zij niet reeds ge abonneerd waren, werd gevolg gegeven. Hierop volgde een aangename gedach- tenwisseling naar aanleiding van door enkele leden gestelde vragen. Met een kort slotwoord van den Bur gemeester waarin Z.E.A. dank bracht aan de leden voor hun opkomst en inzon derheid aan den heer Laernoes, werd na het zingen door de aanwezigen van twee coupletten van het „Wilhelmus" de vergadering gesloten. Kattendijke. In de Maandag gehouden raadsvergadering werden verslag en be noeming bestuur Commissie tot wering van schoolverzuim medegedeeld en dat dhr C. Molhoek zich de benoeming als lid armbestuur liet welgevallen. Een schrijven was ingekomen van de PZEM mededeelende, dat aanlegkosten straatverlichting geheel voor rekening der gemeente komen, zoowel voor boven- grondsch als ondergrondsch net. Wat de stroomprijzen voor straatverlichting be treft is intusschen een ander voorstel in behandeling, waarbij jaarlijks een vast bedrag per lamp wordt betaald, terwijl dit bedrag afhankelijk wordt van den brandduur en de lichtsterkte der lamp, en dat de prijs per collectief installeeren wel met fikt 1.50 mag verhoogd wor den. Besloten wordt de brandkranen te Kat tendijke te doen nazien. Besloten wordt lid te worden van den eventueel op te richten Provincialen Brandweerbond en van de Kon. Neder landsche Brandweervereeniging. Mededeeling van 2 ingekomen brieven van G. Huisstede, één dat hij onder pro test zijn hondenbelasting over 1929 heeft betaald; de andere, dat hij geen aangifte wenscht ie doen hoeveel belastbare hon den hij heeft. Er wordt weer veel gepraat over de ver ordening hondenbelasting. Dhr Hunders- marck dient een voorstel in om geen kohier op de hondenbelasting vast te stellen. De Voorzitter geeft den leden, die met die verordening niet medegaan, in over weging met een nieuwe verordening te komen, opdat dan alle strijd uit kan zijn. Het kohier wordt opgemaakt met 41 honden van f3 en 8 van f 1 (tegen dhrn van der Kemp en Hundersmarck). Daarna doet dhr Hundersmarck een voorstel om de 6 pet onderhoudswerken, ingehouden bij aanbesteding voor onkos ten, terug te betalen. De Voorzitter zegt, dat juist aanbeste ding wordt gehouden op aandrang van dhr Hundersmarck en uit die kosten be streden worden drukloon bestekken en sa laris bouwkundige. Hij leest op verzoek van weth. de Groene voor het raadsbe sluit volgens hetwelk de bouwkundige daarvoor 5 pet krijgt. Het voorstel wordt verworpen met 5 tegen 2 st. (die van Van der Kemp en Hundersmarck). Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. B>. en W. deelen mede- dat de winkel van het slachthuis is ver huurd aan dhr P. Simonse te Ko-ude-ketke voor f156 per jaar. Ingekomen stukken a. een schrijven van den polder Walche ren, waarin bericht wordt, dat de zandver stuiving zal worden tegengegaan, b. ra ming der O'pcenlen grondbelasting 1930, door den Inspecteur der directe belastin gen, op een bedrag van f1030; c. id. per- soneele belasting 1930 op f 705 d. uitge trokken on kohier Gem. Inkomstenbelas ting 19291930 f6090; e. verslaig com missie van toezicht op het L. O. Deze stukken worden voor kennisgeving; aan genomen. Verder waren ingekomen de rekening van de Gezondheidscommissie en een verzoek van de Vereen, tot be vordering van het vreemdelingenverkeer alhier, om subsidie, welke stukken beide in handen van B. en W. werden gesteld om advies. Vervolgens kwam in behandeling een schrijven van den Commissaris der Ko ningin inzake toetreding tot een op- te richten Prov. Brandweerbond in Zeeland. De contributie zou voor deze gemeente in totaal f 6 bedragen. B. en W. meenetn dat het nut niet evenredig zal zijn aan de kosten en stellen voor niet toe te treden. Dhr Verhage vraagt aan B<. en W. een betere motiveering van hun voor stel, daar z.i. de kosten van f 6 per jaar toch moeilijk een bezwaar 'kunnen zijtn.. Ook de heeren Maas en Koppejan wen schen meer licht. De vaorz. zegt, dat de regeling der con tributies onbillijk is, daar de 'kleine ge meenten naar verhouding meer moeten betalen dan de- groote. Verder zal volgens spr. uit de voorgestelde regeling voort vloeien, dat de kleine gemeenten een bijdrage moeten geven aan de stad, door welker brandweer zijl worden geholpen. De voorz. is ook wel voor samenwerking, maar dan oip kleiner schaal, b.v. tusschen aangrenzende gemeenten. Dhr Koppejan wenscht ook een billijke contributierege- lijig en wil daarover onderhandelen. Dhr Verhage stelt voor om toe te treden Htit voorstel van dhr Koppejan om eerst over de contributie te onderhandelen al vorens toe te treden, wordt met 5 tegen 2 st. aangenomen. Tegen de heeren Stroo en Maljaars. Het voorschot aan de School- vereeniging, ingevolge art. 101'der L.O.- wet 1920, wordt vastgesteld oip f 650. Een aanvrage door het schoolbestuur om f 60 voor drie lessenaars wordt z.h.s. toege staan. De bouwkundige, dhr A. Jobse, vraagt ruimer helooning voor zijn diensten. In overleg met hem is door B. en W. een tarief ontworpen, dat bedoelt, belooning naar rato der grootte van de bouwplan nen, die behandeld moeten worden. Dhr Koppejan merkt op, dat wijl leven in een tijd van teruggang, waarom het hem be vreemdt, dat Bi. en W. hier direct zoo royaal op zijn ingegaan. Spr. wil een lager tarief. Evenzoo- dhr Maas. De voorz. toont het billijke van deze voorgestelde regeling, aan. Dhr Stroo is ook voor aanneming. Spr. vreest, dat als de bouwkundige het bijltje er bijl neerlegt, dei gemeente nog duurder uit zal zijn. Het voorstel van dhr Koppejan om de verlioo- ging pas in te doen gaan voor gebouwen, waarvan de bouwkosten f5009 bedragen, wordt met 3 tegen 4 st. verworpen. Vóór de heeren Maas, Koppejan en Adriaanse Het voorstel van B'. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. Het kohier hondenbelasting wordt vast- geisteld met in to.aal f 44. Een verzoek van aangelanden van den Middelburgs-chen Kleiweg om tot verhar ding van dezen wag over te gaan, komt nu in behandeling. De kotsten worden geraamd, zonder vervoer, op f 1500, ter wijl de Polder Walcheren 20 pet. en hel Burg. Armbestuur 5 pet. der kosten zul len bijdragen. Dus blijft voor de gemeente en de belanghebbenden elk 37,5 pet. te dragen over. Door belanghebbenden is reeds f640, dus meer dan volgens de ra ming noodig is, aangeboden. Bi. en W. stellen voor het verzoek in te Willigen Dhr Verhage zegt, dat de Gemeenteraad vroeger besloten heeft om in de kosten van verharding van wegen de helft bij te dragen. Waarom wordt -daarvan nu af geweken? Volgens dhr Adriaanse heeft de raad nooit besloten om altijd de helft van de verharding,skosten te dragen. Spr. is er heel blij mee, dat de gemeente op die manier verlicht wordt. Dhr Mal jaars merkt Op, dat er nooit besloten is om in elk geval 50 pet. der verhardings- kosten te betalen. Na de Polder en bet Burg. Armbestuur ook hij dragen, is dit een voordeeltje voor de gemeente en de belanghebbenden. Dhr Koppejan is voor dit voorstel, maar sou willen dat er goed* steen gebruikt werd, vooral omdat de gemeente bet onderhoud overneemt. De voorz. zegt, dat er goede steen zal ge bruikt worden. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. De pensioengrondslag van dhr I. Nieu- wenhuize als bode wordt vastgesteld op f55.—. B. en W. stellen voor de onderwijzers- woning opnieuw te verhuren in den staat waarin zij nu verkeert. B. en W. achten verkoopen niet raadzaam, evenmin ver bouw tot twee arbeiderswoningen. Dit laatste zou de rentabiliteit niet verhoo- gen. De heeren Verhage, Koppejan en Adriaanse voeren het pleit voor verbouw tot twee woningen, om zoodoende in den woningnood eenigiszins te voorzien. Volgens den voorz. is dit huis niet ge schikt om er twee woningen van te ma- krn. Met veel geld zou er wel wat van te maken zijh, maar dan zou de gemeente er niet bijl winnen. Dlir Adriaanse stelt voor deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering en de kosten van verbouw eens op te laten nemen door een timmerman. Dit voorstel wordt met 5 tegen 2 st. verworpen. Voor de heeren Koppejan en Adriaanse. Het voorstel van B. en W. wordt nu met 4 tegen 3 st. aangenomen. Tegen de heeren Adriaanse, Verhage en Koppe jan. Bij de rondvraag vraagt dhr Verhage om maatregelen tegen het verontreinigen, van de Hoenderstr. met gier door dhr P. Cij\ at. Verder of B. en W. stappen heb ben gedaan ter bestrijding van den bas taard satijnvlinder en "waarom of de com missie tot verharding van den Duinweg geen antwoord heeft gehad op haar ver zoekschrift. Do voorz .zegt toe, de ver ontreiniging van de Hoenderstraat te zullen tegengaan. B. en VV. laten de be strijding van den bastaardsatijlnvlrnder over aan het p>articuliere initiatief. Het verzoek van genoemde co;inmissie is nog niet behandeld en B. en W. wachten nog steeds op onderhandelingen, zoodat er niets aan de commissie was mee te dee len. Over dit laatste ontstond een lange discussie, waarbij dhr Verhage meendel, dat het verzoek Jjehandeld en verworpen w.as. Naar aanleiding van een vraag van dhr Koppejan zegt dhr Verhage dat hij momenteel nog te wéinig gegevens heeft om terug te komen o,p de in de vor.'ge vergadering aangeroerde kwestie inzake verplichte gedeeltelijke terugbetaling van gelden door belanghebbenden voor de ver harding van den Boudewijnskerkschen weg gestort. Zierikzee. Dinsdagavond traden in de Gt-ref. Kerk alhier oip met een lezing in heit belang der Vrije Universiteit, de heeren J. Dirks en W. de Kam. Aan heit einde der vergadering werd een comité van actie opgericht teneinde het aantal contribuanten uit te breiden. Bruinisse. Gisternamiddag had de schipper U- Faasse van St. Philipslamd, liggende met zijn schip „Rehoboth" in de tramhaven te Zijpe, het ongeluk aan boord van zijn vaartuig uit te glijden, waardoor hij een been brak. Dr A. J. de Koek, alhier, verleende de eerste hulp. Daarna is de getroffene naar het ziekenhuis te Noordgouwe ver voerd. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (18e pred.pl.), J. W. P. Ie Roy te Sloterdijk, G. van Rams- horst te Brummen en J. I. van Schaik te Soest. Beroepen te Steggerda, J. van Dijk te Overdinkel; te Nes en Wierum, F. C. Bosboom te Gelselaar. Te Woudrichem, J. Fokkema, cand. te Utrecht. Te West maas, Dr D. Jacobs te Krimpen a. d. IJssel. Aangenomen naar Ouddorp, H. H. van Ameide te Sommelsdjjk. Geref. Kerken. Beroepen te Sleen, J. C- Borgdorff, cand. te Oud-Beijerland. Evang. Luthersche Kerk. Beroepen te Monnikendam c.a., H. L. G. Ouwerkerk te Groede. Te Utrecht is geslaagd voor het doet. eix. theologie de heer A. v. Selms. Goes. Naar wij vernemen zullen D.V. van 13 April alhier Maranatha-samen- koimsten gehouden worden, uitgaande van den heer Joh. de Heer, redacteur van het Zoeklicht te Zeist. De leider van deze sa menkomsten zal zijn Ds Hoekendijk te Bussum. Nadere aankondiging zal door advertenties in dit blad plaats hebben. Ned. Herv. Predikanten- vereeniging. -De jaarvergadering der Ned. Herv. Predikanten-Vereemging zal van 26 tot 30 April te Utrecht worden gehouden; referenten de heeren prof. dr Th. L. Iiaitjema uit Groningen („Verzoe ning"), prof. dr F. M. T. Böhl uit Lei den („Hoofdvragen aangaande het Oude Testament"), dr J. C. Kromsigt van Rinsumageest („de reorganisatie van de Kerk en wij predikanten"), en dr J. R. Slotemaker de Bruine uit Wassenaar („De plaats van he' religieuss in het socialisme in Centraal Europa"). Ovezand. Benoemd tot hoofd der Chr. school alhier, dhr J. Geelkerken te Rotter dam. KLOETINGE. Mej. J. J. Bak, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Ranonkel- school te Amsterdam. Onderwijzer geschorst. De Christelijke onderwijzer, F. Schurer, te Lem mer heeft geweigerd om een verklaring te teekenen, hem voorgelegd door het schoolbe stuur, waarin verzocht wordt om de propa ganda voor de vredesbeweging van de Chris- telijke Democratische Unie te staken. De heer Schurer is daarop onmiddellijk geschorst, ter wijl hem ontslag is aangezegd per 1 Mei, De heer Schurer komt in appèl bij de school- raadoommissie, waar hij zal worden bijge staan door mr Dollema wat het juridisch gedeelte der zaak betreft; voor het princi pieels gedeelte zal ds J. J. Bustes, geref. predikant (Hersteld Verband), te Oosterend, op Texel, de verdediging op zich nemen. Vijf jaar inplaats van zes maanden. DEN HAAG. De marktkoopman in de Faber van Riemsdijkstraat, die door de Haagsche rechtbank tot zes maanden ge vangenisstraf werd veroordeeld, wegens het door schuld veroorzaken van den dood van zijn vrouw, die hij na een woor denwisseling volgens zijn bewering op on gelukkige wijze trof, toen hij zelfmoord wilde plegen, is heden door het Haag sche gerechtshof ter zake van doodslag veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf, met aftrek van ongeveer 6 maanden pre ventieve hechtenis, en bevel tot gevan genneming. AMSTERDAM. Naar wij vernemen, hebben twee rechercheurs een 52-jarige kantoorbediende, werkzaam bij een com missionair, aangehouden, verdacht van verduistering van een aantal effecten, ter waarde van f 20.000. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. ROTTERDAM. Bij de Directie van de Holland-Amerikalijn is heden om half één een telegram ingekomen, meldende, dat de toestand van het stoomschip „Blij- dendijk", dat in de Roode Zee in brand is geraakt, onveranderd is. Het vuur woedt nog steeds voort. Lord Balfour overleden. LONDEN. De Engelsche staatsman, Lord Balfour, de voormalige Britsche eerste minister en leider der conservatie ve partij, is hedenmorgen op 82-jarigen leeftijd overleden. Japan en de vlootconferentie. TOKIO. Naar verluidt, zou een con ferentie van vertegenwoordigers van het Japansche departement van Marine met de autoriteiten van den Japanschen Ma rinestaf besloten hebben, het Japansche Kabinet te adviseeren de Amerikaansche voorstellen ter vlootconferentie te Lon den af te wijzen. Het Kabinet komt Zaterdag bijeen en zal dan waarschijnlijk een definitieve be slissing nemen. Inmiddels zal het advies in handen worden .gesteld van den Hoo- gen Militairen Raad. BERLIJN. Te Gharlottenburg vloog bij lascharbeid in een werkplaats een ben zinetank met 5000 Liter benzine in de lucht. Verschillende arbeiders werden ge wond. De materieele schade is zeer groot. PARIJS. Uit het Spaansche visschers- plaatsje Bermeo in de nabijheid van Bilbao, wordt gemeld, dat zes arbeiders, die met reparatiewerkzaamheden in de haven bezig waren, door een vloedgolf in zee werden gesleurd. Twee van hen konden met moeite worden gered. De ove rige vier zijn verdronken. De Liberalen en het Labour-Kabinet. LONDEN. Het gisteren do>or de Liberale Lagerhuisfractie genomen besluit o-m te gen de conservatieve amendementen op de mijnwet te stemmen, aangezien zij: het met het oog o.p de buitenlain-dsche politiek niet gewenscht acht een Kabinets crisis te veroorzaken, heeft in politieke kringen veel sensatie verwekt. Sommige bladen spreken van een politieke sen satie van den eersten rang. De conservatieve bladen constateereo dat Mac Donald door dit besluit weer bewegingsvrijheid heeft verkregen, om de nieruwe verkiezingen op een tijdstip te doen plaats vinden, dat hem past. Hij is niet langer afhankelijk van de Liberalen. Hoewel de Liberale partij zich tot niets gebonden beeft, neemt men aan, dat -ge noemd besluit een sterke toenadering van de Liberale partij tot de Labour-partij tengevolge zal hebben. Op jacht naar narcotische stoffen. PARIJS. Uit New York wordt gemeld, dat naar aanleiding van een mededeelirug dat de Fransche mailstoom-er „France" 2000 pond narcotische stoffen aanboord zou hebben, dit schip- door Amerikaansche beambten geheel werd onderzocht. De Amerikaansche ambtenaren hebben toen zij niets vonden, nog 21 andere scbepenj, die uit Europ-eesche havens naar New York, Boston en Philadelphia binnenkwa men, aangehouden en nauwkeurig onder zocht. Ook dit had geen resultaat. De mogelijkheid bestaat, dat de m-ed-edeelin- gen onjuist zijln of dat de narcotische stoff-en ter waarde van 3 millioen dollar reeds waren binnengesmokkeld voordat de Amerikaansche ambtenaren hun maat regelen hadden getroffen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2