No. 1421 D Wetenschap en Kunst Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken De avonturen van een verkeersagenfje. Land- en Tuinbouw. Financieële Berichten. Radio-nieuws EERS Dit nummer Den vertegenwoordigers van ingelanden van Walcheren wijst spr. op het resul taat van hun ijver om de belangen van het geliefd Walcheren te bevorderen. Zij namen het besluit na rijp overdenken, zij weten, dat de bevordering van den bloei van Walcheren hen is toevertrouwd, maar ook, dat deze bloei alleen kan toe nemen, wanneer Hij, die ons aller lot be stiert. Zijn onmisbaren Zegen schenkt, op wat menschengeest en menschenhanden tot stand brachten. Moge het nageslacht hen dankbaar zijn, dat geene opoffering hen te groot is geweest om Walcheren te laten groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Voor een der aanwezigen is deze dag een bijzondere. Het is hem toch bekend, dat de Ingenieur reeds van den aanvang, dat hij op Walcheren kwam, en dit is reeds ongeveer tien jaren geleden, als een ideaal voor oogen had het stichten van een gemaal. Het is spr. dan ook een bijzonder aan gename taak den heer Boreel te mogen mededeelen, dat er prijs op is gesteld dit gemaal zijn naam te geven en dat voor taan zijn werk, waarin hij zoo geheel is opgegaan, den naam zal dragen van „de Boreel". (Applaus). De Commissaris der Koningin, de heer Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, het woord verkrijgende, zeide, dat met den bouw van dit electrisch gemaal een groot en nuttig werk is tot stand geko men. Door alle eeuwen heen is in Zeeland met mannenmoed de strijd tegen het bui tenwater gestreden. Die zware strijd voor het behoud der zeeweringen en dijken zal Wel een der redenen zijn geweest, dat destijds in Zee land niet in die mate, als wenschelijk ware geweest, aandacht is geschonken aan de afwatering van het binnenwater. Alhoewel, wat dit vraagstuk betreft, in de latere jaren in meerdere deelen der pro vincie vooruitgang valt te ontwaren, hoort men in sommige streken nog voort durend gegronde klachten over waterover last. Het behoeft geen betoog, dat door dien wateroverlast de ontwikkeling van landbouw en tuinbouw wordt tegengehou den en dat van een intensieve cuitivee- ring van den bodem eerst sprake kan zijn, als de afwatering op behoorlijke wijze plaats vindt. Nog voor enkele jaren, n.l. in Januari 1928, hebben Ged. Staten aanleiding ge vonden om eene circulaire te richten tot de polder- en waterschapsbesturen met uitnoodiging om hunne ernstige aandacht aan de afwatering te wijden. Met vreugde mag spr. constateeren, dat in meerdere polders en waterschappen die circulaire niet uitsluitend ter aanvulling wan het archief heeft gediend. In enkele deelen der Provincie zijn nieuwe plannen ontworpen en ten deele reeds tot uitvoering gekomen. Het valt echter te betreuren, dat somwijlen naast formeele bezwaren, als b.v. de artikelen van een reglement, zooals onlangs in Zuid-Beveland is voorgekomen, ook ge brek aan onderlinge samenwerking de uitvoering van ontworpen plannen doet vertragen of in den weg staat. Met het oog hierop dient naar spr.' meening onder het oog te worden gezien, of men in Zeeland niet meer dan tot dus verre tot oprichting van grootere water schappen moet komen, wier taak het is de afwatering van een uitgestrekt gebied te regelen. Intusschen voor het Polderbestuur van Walcheren is de zooevenbedoelde circu laire van Ged. Staten niet noodig geweest, aangezien het bestuur van dien polder reeds tal van jaren naar eene oplossing van het af waterings vraagstuk zocht. Het bestuur heeft niet stil ge zeten; meerdere plannen zijn aan het oor deel der vergadering onderworpen en ein delijk is het voorstel van den heer Boreel in de algemeene vergadering goedge keurd. Dat het zoover is gekomen, is al lereerst te danken aan de deugdelijkheid van het plan. Spr. sluit zich daarom van harte aan bij de hulde, door den voorzitter gebracht aan den ingenieur en spreekt de hoop uit, dat dit werk zijn naam blijvend eer zal aandoen. Zijn vreugde spreekt de Commissaris tevens uit, dat de electriciteit bij dit gemaal als drijfkracht zal dienst doen, aldus wordt het dan ook dienstbaar gemaakt aan de ontwikkeling van oen ander belang, dat hem nauw ter harte gaat. Het welslagen van het plan is in niet mindere mate te danken aan de zorg zame toewijding van den voorzitter en zijn leiding, alsmede aan het goede in zicht der raden en commissarissen. Het is spr. bekend, dat de voorzitter per soonlijk steeds geijverd heeft voor den bouw van dit gemaal. Evenzeer als a'an den ingenieur mag derhalve aan den voorzitter lof en hulde worden toege bracht voor het groote aandeel, dat hij in de totstandkoming dezer bemalings inrichting heeft gehad. Als oorzaak voor het slagen van het plan noemt spr tenslotte nog de meer en meer bij de ingelanden van dezen polder zich vestigende overtuiging, dat in den strijd om het bestaan en in den eervol len concurrentiestrijd, welke ook in land en tuinbouw zich openbaart, het noodza kelijk is om met zijn tijd mee te gaan en zoo noodig een offer over te hebben om de productiviteit van den bodem zoo hoog mogelijk op te voeren. Den Wal- cherschen landbouwers biedt spr. daarom zijne hartelijke gelukwenschen aan. Aanminnig Walch'ren, daar de blonde [Ceres woont, Die met haar goudgeel graan de [groeizame akkers kroont en door Pomona praalt met uitgelezen [vruchten; Daar keurige Flora"s zagto hand De liefelijke bloemen plant Bekoorlijk verblijf der vleijende [Genugten." Wat zijn natuurschoon betreft, is Zea land's tuin reeds dcor alle eeuwen heen hoog geprezen. Moge Walcheren ook straks, wat zijn producten betreft, aan de spits staan onzer vaderlandsche bodem cultuur. De opening van dit gemaal is voor den Walcherschen landbouwer niet alleen van materiëele maar ook van sociale betee- kenis. Spr. zal daar niet verder op in gaan, maar noemt als voorbeeld slechts de klachten, welke hem in natte jaarge tijden bereikten van landbouwers, die somwijlen meerdere weken achtereen door den hoogen waterstand belet werden hunne kinderen naar school te zenden en die als 't ware geheel van de wereld waren afgesloten. Spr. biedt zijn hartelijke gelukwenschen aan aan den voorzitter, de raden en com missarissen, den ingenieur, zijn personeel en aan allen, die in eeniger mate hebben bijgedragen aan de voorbereiding en uit voering van het plan. Alvorens tot de officiëele openingsplech tigheid over te gaan, brengt spr. den volgenden tweevoudigen wensch tot uiting: 1. dat de uitvoering van dit plan tot voorbeeld moge strekken aan andere dee len der provincie, opdat, waar noodig, binnen afzien baron tijd eene behoorlijke "watering tot stand worde gebracht; 2. dat onder Gods onmisbaren zegen dit gemaal moge strekken tot meerdere welvaart en voorspoed in Walcheren en dat daardoor land- en tuinbouw in den meest ruimen zin tot hooger peil moge worden gebracht. Ook op deze toespraak klonk applaus. De derde spreker was de heer P. d e Visser, Raad van den Polder, die de geheele geschiedenis van het gemaal op humoristische wijze op rijm had gesteld, waarvan de voorlezing zeer op prijs werd gesteld. De heer JhrBoreel bracht dank voor de hulde hem gebracht door aan het gemaal zijn naam te verbinden. Dank bracht spr. ook aan allen, die aan de tot standkoming hebben medegewerkt. Spr. deelde mede, dat het aanzetten dei- pompen ongeveer een kwartier zou duren, waarna tot de eigenlijke plechtigheid zou kunnen worden overgegaan. De heer Jhr P. J. Boogaert sprak als voorzitter van den Kring Walcheren der Z. L. M. zijn groote voldoening uit over het tot stand komen van het gemaal. Het is voor den Polder een feestdag, maar ook voor den land- en tuinbouw ten Wes ten van het kanaal. Spr. uit den wensch, dat bij het werken van het gemaal steeds meer en meer zal blijken, dat het Polderbestuur een in alle opzichten goed besluit heeft genomen. Ten slotte voerde nog het woord de heer A. Bakker, burgemeester van Koudekerke, die er op wees, dat de ope ning van het gemaal voor geheel Wal cheren, dus ook voor Koudekerke van groot belang is. Ook deze spreker ging na hoe dringend noodig een gemaal was, en zeide, dat men niet heeft volstaan met een gemaal te geven van groot ver mogen, maar dat kracht aan schoonheid is gepaard. Het gebouw, dat een soliede bescherming geeft tegen weersinvloeden, is van strakke lijn. Staande aan een vlak ken dijk, toont ook het gebouw een sterk horizontaal accent. In onderscheiding van zoovele moderne gebouwen, waaraan men bijna uitsluitend horizontale lijnen onder kent, geven de hooge verticale lichtko- zijnen van dit gebouw een weldadige, op heffende stimulans. Het geheel, zonder gewilden opschik, in vorm passend bij de bestemming, is van eenvoudige schoon heid. Spr. wenscht den ingenieur geluk met dit stuk werk en hoopt, dat het lange tijden zijn naam zal eeren. Maar ook den schotplichtigen wenscht spr. geluk, zij moeten jaarlijks weer betalen en nog eens betalen. Maar zij mogen weten, dat het geld aan dit gemaal besteed, een groot rendement geeft, juist in deze tijden zoo buitengewoon te waardeeren. En men bedenke dat een boerenbelang tevens een burgerbelang is.Spr. besluit men den wensch, dat onder Gods zegon dit gemaal Walcheren, beroemd als Zeelands tuin, tot nog hooger bloei moge brengen. Ook op deze laatst redevoeringen klon ken blijken van instemming. Terwijl de pompen in gereedheid wer den gebracht, werden ververschingen aan geboden en was ieder in de gelegenheid eens rustig rond te kijken. In een der wanden is een steen aange bracht ter herinnering aan het feit, dat de eerste steen is gelegd door den jongeheer J. A. Lantsheer, zoontje van den voorzit ter van den Polder. Na eenigen tijd was het mogelijk, dat een der pompen in beweging werd ge bracht en draaide de Commissaris der Koningin aan een rad, waarop spoedig het water met groote kracht in het ka naal stroomde. De lage waterstand, die na de vele weken van droogte is ont staan, was oorzaak, dat het opgepompte water nu juist niet de aangenaamste geu ren verspreidde. Een nieuwe planeet ontdekt. Uit Cambridigie (Massachusetts!) seint Reuter dat de directeur van het Observa torium der Havard Universiteit de ont dekking heeft aangekondigd van een nieu- wiei planeet door Lowell op de sterren wacht te Flagstaff (Arizona). De baan van de planeet ligt buiten die van Neptunus en de nieuwe planeet is grooter "dan de Aarde, maar kleiner dan Uranus. Beroepbaar. Door de Classis Deventer is na praeparatoir-examen be roepbaar verklaard bij de Gerot Kerken de heer R. Bakker, Theol. cand. te En schedé. Aan eigen leeraar niet ge noeg? Te Moerkerk heeft de Kerkeraad der Ned. llerv. Gein. besloten, naast den plaatselijken predikant om da veertien dagen andere predikanten van verschil lende richting to laten optreden. Kerkbouw. Te Gouda heeft de Kerkeraad-der Geref. Kerk besloten over- le gaan tot den bouw van een nieuwe kerk. Jubileum. .Bs J. van 't Hooft, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk te I-laarlom, hoopt 20 Maart a.s. den dag te herdenken, waarop hij zestig jaar ge leden het predikambt in de JsTed. Iierv. gemeente van 's-Heorenhoek aanvaardde. Ds van 't Hooft diende o.a. de .gemeen ten van 's-Heorenhook (18701873), Nisse (18731874), Bruinisse (1874 1876), Koudekerke (18791888). Op 1 Juli 1910 verkreeg hij eervol emeritaat. Echter diende hij van 19151920 nog de gemeente van Hekendorp als hulppre diker. Ned. Bijbelgenootschap. Vrijdag 1.1. vergaderde in dei consistorie kamer der Groote Kerk te Goes de Prov, Vergadering van het Ned. Bjibel-Genoot- schap. Zeven van de tien afdeelingen waren vertegenwoordigd. Besprekingen werden gehouden over avonden met li&ht- beelden bet werk van het Ned. Bijbel Gen. betreffende en dan speciaal voor kinderen. De ervaringen in sommige af- deeliingen gedurende dezen winter daar mee opgedaan waren zeer moedgevend, zoodat in den komenden winter daar stellig mee zal worden doorgegaan. Ook werd gesproken over de wemschelijkbeid om Zuiid-Beveland West te splitsen in twee afdeelingen en te komen tot een afdeeling die het zuidelijk deel van Be veland omvat. Voorts werd gewezen op die gToote belangstelling die de z..g.n. Bijheltentoon- stollingen overal in den lande genieten. Ook in deze provincie wil men komen tot de organisatie van zulke tentoonstel lingen. Het Ned. Bijb. Gen. heeft wer kelijk veel interessants te laten zien. Dan zal mee daardoor misschien meer bekend worden het feit, dat Kerkten, Vereeni- gingen, Zondagsscholen enz. enz. het boste doen zich bij eventuoele aanschaf fing van nieuwe Bijbels b.v. te wenden tot het bestuur der afdeeling waaronder zij rossorteeren. Er bostaan in Zeeland 10 afdeelingen, t.w. Zeeuwsch-Vlaand eren Oost en West, Middelburg, Vlissingen, Domburg, Zuid- Beveland,, Zuid-Beveland Oost, Noord- Beveiand. .Zierikzee, Brouwershaven, Tho- len hoewel geografisch tot Zeeland be- hioorende, wordt administratief tot Noord- Brabant gerekend. Het Chr. Lyceum voor Zeeland. In antwoord op de motie welke 4 Maart 1930 door verschillende leden van het Chr. Lyceum te Goes is aangenomen, die ter kennis werd gebracht van het Hoofdcomité, is van den secretaris Ds A. C. Heij het volgende schrijven inge komen: „In antwoord op uw schrijven, namens een in Goes gehouden vergadering, ge zonden aan het moderamen van het co mité voor een op te richten Christelijk Lyceum voor Zeeland, heb ik de eer u te berichten, dat het moderamen in zijn vergadering van Vrijdagmiddag besloot, een algemeene vergadering te beleggen op D.V. 2 April a.s. te Middelburg om daar voort te zetten de bespreking over de plaats van vestiging. In verband daarmee wordt de termijn voor de schriftelijke stemming verscho ven tot na 1 April." Hoedekenskerke. Door den heer J. de Reij hoofd der openbare school alhier, is als zoodanig eervol ontslag aange vraagd tegen 15 Sept. a.s. Een prettige gevangenis. In het Moabiter Huis van Bewaring schij nen merkwaardige toestanden te lieer- schen. Er is n.l. aan het licht gekomen, dat eenige gevangenen, met behulp van ambtenaren in het huis van bewaring aa. oen wedren-centrale hielden, wisselzaken deden etc. Verder hadden zij eveneens met behulp der beambten een geheime onderaardscbe brievenpost ingericht. Ten gevolge van een langs dezen weg ver zonden brief die in verkeerde handen viol is men op het spoor van deze onregelmatigheden gekomen. Togen de betrokken beambten is thans een aanklacht ingediend. Een emmer d r i n k wa t e r 2Vé c e n t. In Oostelijk Groningen, waar ge brek aan drinkwater is, wordt een emmer drinkwater aan de huizen ad 2*4 cent verkocht. Noodlanding. Gisterenmiddag is bet zandterrein achter de Scheld ©straat te Amsterdam weer eens als vliegveld gebruikt. Een Duitsch vliegtuig, dat op weg was van Hannover naar Londen kreeg on klaarheid aan den motor, met als gevolg gebrék aan benzine. De piloot was daar om gedwongen een noodlanding te maken. De landing geschiedde vlot. D'e machine kreeg geen schade. In het vliegtuig za- teu piloot I. Klarefc en een mecanicien. Toen na een paar uur de benzine voorraad per auto van Schii, hol was aan gevoerd, kon de tocht naar Schiphol ver volgd worden. De mecanicien bleef met de bagage achter teneinde het vliegtuig zooveel mogelijk te ontlasten. Het, voorval trok drommen nieuwsgie rigen. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 12 Maart 1930. De kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnissen gewezen: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aangeven: W. M. Borssele f 3 b, s. 3 d. h.; A. C. te Hoedekenskerke, ontslag van rechtsver volging. 79. Snel ging de boot terug, maar wat ze zagen deed hun het bloed in de aderen stollen. „Zie je dat", zei de eene kabouter, terwijl de anderen krachtig boomden, „zie je dat?" Inderdaad wat de verkeersagent zag, deed hem den moed in de schoenen zinken. Maar hij werd weer kor dater en spoorde de lien aan: „Vooruit, laat ons h e t g e- vaar moedig onder de oogen zien". 80. Wat ze zagen was dan ook wel verschrikkelijk. Rijdende op een bezem vloog de heks het venster uit, terwijl zij den tooverring vasthield. Haar vlucht deed een hevigen wind ontstaan. Het was zeker, dat zij het op het verkeersagentje en*de kabouters had gemunt. „Wacht maar", schreeuwde op haar beurt de heks, „ieder op zijn beurt, zegt het spreekwoord". Als bestuurder ven een motorrijtuig verboden weg berijden: J. K. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spie gel :W. de K. te Koudekerke f 5 b. s. 5 d. h.; C. V, te Grijpskerke f 3 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van bevoeg de ambtenaren nummerbewijs vertoonen: C. V. te Grijpskerke f 3 b. s. 3 d. h. Dronkenschap: E. A. G. te Vlissingen f 5 b. s. 5 d. h.; F. O. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h. Idem, terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar is verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van de schuldige wegens gelijke overtreding on herroepelijk is geworden: A. H. te West- kapelle f 25 b. s. 25 d. h. Te Vlissingen wateren buiten de bakken: P. C. I. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Bakkers en boeren. Te Lage Zwaluwe (N.-Br.) zijni de bak kers met de boerenbonden, overeengeko men dein broodprijs te stedlen naar rato der verlaagde gr aanprijzen etn te bren gen van 16 op 14 bruin, van 20 op 18 water, en "van 25 op 23 melkbroodi, alles per 8 ons. De moeilijkheden in land- en tuinbouw. De Centrale Anti-Rev. Kies,vareeniging in het Statendistrict Sluis, in vergadering bijeen op Vrijdag 14 Maart 1930 te Oostburg, gehoord de besprekingen in betrek king tot de tegenwoordige moeilijkheden van het land- en tuinbouwbedrijf, sluit zich, wat het algemeene gedeelte betreft, volkomen aan bij de motie aan genomen op de vergadering van de Centr. Anti-Ilev. Kiesvereeiiiging te Emmen op Zaterdag 1 Maart 1.1., besluit deze motie ter kennis te bren gen van de Anti-Bev. Kamerclub en de Prov. organisatie. A. I. CATSMAN, Voorzitter. J. B0ID1N, Secretaris. N.V. Onesiforus-Bank, Mij tot Geldver- scbaifing voor Kerk- en Schoolbouw te Utrecht. In de op 15 dezer gehouden Alge meene Vergadering werden de Balans en Verlies- en Winstrekening goedgekeurd. De netto-winst bedraagt f 11.703.68 /a (v. j. f 10.651.82) welke toelaat een di vidend van 5 pet. (als v. j.) voor de pet. Cum. Pref. aandeel en en'van 5/2 pet. (als v. j.) voor de gewone aandee- len. De aftredende Commissarissen Dr C. W. Th. .Baron van Boetzelaer van Dub beldam te De Bilt en L. Slagler te 's-Gra- venhage werden herkozen. Aan het jaarverslag wordt het vol gende ontleend: Het totaal der aanvragen overtrof ook dit jaar verre het voor uitzetting beschik bare bedrag. Van de in behandeling ge nomen posten werden er 18 toegestaan tot een gezamenlijk bedrag van f 251.900. waarvan er 2 voor tezamen f 10.500 door de aanvragers weder werden inge trokken,. Op 31 Dec. j.l. stonden i,n totaal uit 114 leeningen ad f 1.983.854.16. De betalingen van renten en verplichte af lossingen vonden regelmatig en op tijd plaats; slechts één debiteur was op 31 Dec. j.l. iets ten achter, maar haalde den achterstand in Januari weder geheel in. Het effectenbezit der Bank staat te boek gewaardeerd naar de beurskoer sen van 30 Dec. j.l. voor f 333.592.52. Aan obligaties was op 31 Dec. j.l. in omloop: 4'/2 pet. f 602.050 en 5 pet. f 1.472.300. Het geplaatste en volgestorte aandee lenkapitaal bedraagt f 150.500; de geza menlijke reserves bedragen na de winst- verdeeling f 33.003.92. Programma van Dinsdag 18 Maart. HILVERSUM, 1875 M. 10.30—12 Gramo- foonmuziek. 12.152 Concert. 23 en 4 4.15 Gramofoonmuziek. 4.155 Solisten concert. 5.306.30 Concert. 6.306.45 Gra mofoonmuziek. 8.019 Orgelconcert. 9— 11 Concert. Omroeporkest. HUIZEN, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 8.15 9.30 Gramofoonplaten. 2010.30 Da meskoortje. 12.151.15 Trio-Concert. 1.15 2, 46 en 6.156.30 Gramofoonplaten. 6.407.30 Bezoek aan Suis' Biscuitfa briek te Deventer. 9.4011 Concert. Strijkkwartet. 1112 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Concert. So praan, bariton. 12.50 Orgelconcert. 1,20 2.20 Orkestconcert. 2.25 Gramofoonmuziek. 4.20 Orkestconcert. 4.50 Concert. Orkest en orgel. 7 Zang. 8.05 Concert Militair Or kest. PARIJS „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Koren, orkest en solisten. BRUSSEL, 508.5 M. 6.50 Gramofoonmu- aiek. 8.20 Piano-recital. 9.20 Internation. Programma. Her-uitzending van Berlijn en Londen. 8.35 Op golflengte 338.2 M. Concert. ZEESEN, 1635 M. 11.50—12.15 en 1.20 1.50 Gramofoonmuziek. 3.504.50 Concert. 7.20 Concert Koor en alt. 8 Gramofoon muziek. 8.30 Zang. 9.20 Internat. Pro gramma. Uitzending uit Berlijn, Londen en Brussel. /i ;Vr ibel 9* i'if) 9d Hl >rl Directeur R. Bureau: Lang Tel.: Redactie f Postrek Bijkante» Firma F. P. DHI Zij, die zich Zeeuw" abonnee deze maand gratis. Ernstige Er is onlangs spot gedreven geering tegenor de instelling va zaak te bestude voorlichting te lach begroet. Het was te dv men. En wie m en van dansgev daardoor blijk van kortzichtig Wij hebben e vrijzinnige krin dansen kent en noodlottige ge\ slaan, vaak we De „Resident gen tijd geledei Dit blad hac gynaecoloog Di wees, dat het algemeene mor de meest bana. bod vertreedt. Wij laten de den, die de gri, rusten, maar 1 antwoord op di van deze verscl Daarbij verkl „Er is dezer cings gewezen, hiervan volkon de daarbij in 1 kleeding der te; voor menig jon| haar geestelijk Deze toestandei ze beschaving. Daarbij is ooi oogenblik voor het alcoholgeb: menige vrouw is de cocktail ook dit drankg op zedelijk geb Door dit alle ontaard in eeri meisje en zelfi alleen haar re zondheid verlid Wanneer eer gezondheid hac dancing doet z dicale maatreg nomen." Terecht voei hieraan toe: „Deze woord bend en tegen verschillig sta geen commenl Zij zijn een optreden der Maar ook den minderwa zinnige en soc oogenblik ver De Gisteravond toe, dat feitel: uit den weg ook algemeer van de confer haar Parijs ni zal in de wee sprekingen te Het werk 1 deze week w; tot informeel leden der ver Van Engels de gesprekke: kwestie geho standpunt" b Brilsche en nog dat het tussclien de De voornaart

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6