Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Alioop, Verkoopinp, Aanbestedingen, bik Scheepstijdingen. ÏOQpiRfcgel^kbeièl dw fabriek te onder- zoeken. Hiertegen heeft het bestuur zich krachtig verzet, omdat het begreep, dat dit het begin van het einde zcnu zijn. Maar gij hebt anders beslist, en gij werdt daarin gesteund door onze naaste familie. Dat was de doodsteek en bij rus tige overweging moet gij dat zelf inzien. Als een huishouden lijdt onder den druk der omstandigheden, en dat moet onder vinden: le. dat de huisgenooten zelf niet eens van goeden wille zijn, en 2e. dat zij, die het naast staan, grond- en hulpstof fen bijdragen om den ondergang nog te bespoedigen, dan wordt het bezwaarlijk en dan gevoelt men, dat men een hope- loozen strijd moet strijden. Slechts de overtuiging, het goede te willen, houdt je dan staande. In die positie bevindt zich het bestuur, en het is niet juist om dan te spreken van een zwakke leiding. Ik wil hier wel eerlijk verklaren, dat de rondborstigheid van den heer de Vos, voorzitter van Putterslioek, die ojjs van den beginne af zei, dat hij door ons ver dwijnen zelf wat voordeel wilde binnen halen, veel sympathieker was, dan het gelamenteer over het brengen van offers, zooals de heer Iz. van der Weele dat deed voorkomen. Zoo zou je er toe komen om goed te vinden, dat iemand je uit lou ter vriendschap den hals omdraaide. La ten we elkander niets wijs maken. Als de koopsters geen voordeel in 't zicht had den, dan zouden zij dien koop niet doen, wat wel zeer sterk gedemonstreerd wordt door het feit, dat de C. S. M. hijna voor de helft deelneemster is. Op het voorstel zelf zal ik nu niet meer ingaan. Op onze kringvergaderingen iieb ik de waarde daarvan duidelijk in 't licht gesteld. Maar wel wil ik erop wijzen, hoe gij stelselmatig, stap voor stap, in die richting zijt gedreven. Den laatsten duw hebt gij gekregen bij de uitbetaling in November, toen ons be stuur een paar dagen tevoren van den bankier de boodschap kreeg, dat „Dintel- oord" zijn borgtocht "tegenover ons prac- tisch had opgezegd, ofschoon deze toch uitmaakt, een belangrijk deel van het raf- finagecontract, dat we met „Dinteloord" gesloten hebben en dat nog vier jaar van kracht zou zijn. Op die mogelijkheid óf onmogelijkheid, zooals gij het noemen wilt, had het bestuur niet gerekend, toen het te goeder trouw de bieten aan „Din teloord" verkocht. Juist om de mogelijk heid te ontgaan nooit of te nimmer een offer aan ons te moeten brengen, werd ons die strop aangedaan, en het is niet te ontkennen, dat dit succes heeft gebracht, want de liquidatiestemming is er onte genzeggelijk door vergroot. Nu zijn we het laatste stadium inge treden. Het liquidatievoorstel ligt opnieuw ter tafel. Het bestuur beveelt het voorstel aan, omdat de leden door den uitslag van het referendum hebben getoond, zich niet te willen verplichten meer bieten aan de fabriek te leveren, en zonder grondstof kan de fabriek niet rendabel werken. En toch zullen er dit jaar voldoende bieten zijn, althans de vermoedelijke uitzaai wijst daarop. Maar er is coöperatieve fa- brieksruimte te veel, wordt er geroepen. Ik ontken dat ten stelligste, zoolang de C. S. M. nog jaarlijks 5 a 600 millioen K.G. bieten verwerkt. Het is overigens wel een eigenaardige zet op het coöpera tieve schaakbord, dat men eigen positie wil versterken, door zelf te helpen de te genpartij sterker te maken. Hebben de leden dit alles goed overwogen? Gij staat gereed - al het ons opgespaarde kapitaal kwijt te schelden. Gij staat bovendien ge reed -ons geld op tafel te leggen om van Uwe verplichtingen af te komen. Kunt ge dat niet in voldoende mate, dan staat ge gereed, gedurende zes jaar een verplich ting op U te nemen, door het leveren van bieten, welke verplichting U eveneens geld kost. Kortom, gij staat gereed offers te brengen, niet uitsluitend voor eigen zaak, maar om derden voordeel te geven. Aller eerst zal profiteeren de C. S. M., die, na ons verdwijnen, stellig den contractprijs lager zal stellen dan dat zij zoude doen, als de „Zeeland" bleef bestaan. Ik weet wel, dat juist dit feit ons weer voor groo- te moeilijkheden zou zetten, maar de le den zouden dan hun gezond verstand heb ben te raadplegen en bereid moeten zijn, hetzelfde offer te brengen aan eigen zaak ala ze nu gereed staan te geven aan an deren. Ik weet wel, dat gij aan mijn woorden niet veel waarde meer toekent. Toch spreek ik als eerlijk man, uit volle over tuiging. Juist, omdat ik niet tegen mijn geweten in wil gaan, verdedig ik dit voor stel niet, zal ik er mijn stem ook niet aan geven. Ik mag dat gerust zeggen, ook zelfs tegenover de koopsters, want zij vooral zullen mijn positie volkomen be grijpen. Maar als eerlijk man ben ik bier gekomen, en als eerlijk man wensch ik hier weg te gaan. En zooals ik denk, zoo denkt eigenlijk het geheele bestuur. Dat wil niet zeggen, dat wij het voorstel niet ernstig en zooveel mogelijk in het belang der leden zullen uitvoeren, als het zal worden aangenomen. Dat zullen we stel lig doen, evenzoo goed als wij de ver koopmogelijkheid zoo goed mogelijk on der het oog hebben gezien. Want nu mag de heer van Arenthals wel zeggen, dat wij daarmede getreuzeld hebben, andere leden der commissie zullen mij grif toe geven, dat wij die zaak met de meest mo gelijke ernst hebben bekeken. Het onder scheid zit 'm slechts hier, dat de heer van Arenthals zijn houding reeds bad be paald vóór bij met ons ging confereeren, n.l. de fabriek weg tot eiken prijs, terwijl wij onze uiterste best hebben gedaan, om toot de leden te bereiken, wat te berei ken was. Met gerustheid zullen we straks onze deuren openzetten om anderen bin nen te laten, die ons werk van nabij zul len kunnen bezien. Wij zijn overtuigd, dat dan zal moeten worden toegegeven, dat Uw bestuur altijd en immer met ernst en met eerlijkheid vooral beeft gewerkt. Dat zelfde geldt ook voor den directeur. Bij hem is de proef op de som heel gemakke lijk te leveren, want de gemeenschappe lijke Nederlandsche suikerindustrie zou hem niet op zulk een voorname plaats aanstellen, als hoofd van het op te rich- teen „Instituut voor de bietenteelt", als zij niet wist, wat Dr van Ginneken waard is. Mijne Heeren, van de oprichting af, ja zelfs vóór dien tijd, was ik Uw voorzitter. Lief en leed heb ik uit de eerste hand ge kregen; een groote brok van mijn leven, het mooiste, heb ik eraan besteed; steen voor steen heb ik onze vereeniging helpen opbouwen. Gij moet gevoelen, dat het voor mij heden een dies ater is, temeer omdat ik durf blijven verkondigen, dat „de Zeeland" bestaansrecht heeft, even als elke andere coöperatieve suikerfabriek in ons land, en omdat ik blijf ve-kondigen dat zij niet behoefde te verdwijnen, als de leden er hunne schouders onder wilden zetten. Want onze zaak staat niet finan- tiëel zwak, zooals dezer dagen zoo luide is beweerd, misschien wel het meest door hen, die op die stemming hebben gespe culeerd en onze obligaties hebben opge kocht. Een vereeniging als de onze, die hare bezittingen verkoopt beneden sloo- pingswaarde en dan met drie vierde van het bedrag, waarvoor de leden aanspra kelijk zijn, te storten aan al hare ver plichtingen kan voldoen, verdient niet, dat van baar als van een „Zeeland-af faire" wordt gesproken. Daarom, mijne Heeren, het bestuur doet dit noodschot, beveelt dit Voorstel aan, omdat gij het de middelen onthoudt, een anderen weg te kiezen, maar het blijft overtuigd, dat met. het verdwijnen van „de Zeeland" de belapgen zoowel van U als die van de bietencultuur in het alge meen zullen worden geschaad, zonder nog te spreken van den slag, welke daardoor wordt toegebracht aan de landbouw- coö peratie in het algemeen. Meer dan ooit nog het geval is geweest, zal men, vooral in de finanoiëele wereld concludeeren, dat elke coöperatieve zaak zwak staat, zoo lang ze, zooals nu, door een wilde stem ming, 't onderste boven kan worden ge gooid. Deze veelomvattende Verantwoor delijkheid wil het bestuur niet dragen, vandaar dat. het U dit voorstel slechts als een „uiterste noodzaak", om een gevleu geld woord te gebruiken, voorlegt. Met Oldenbarneveldt zou ik nu zeggen: „Maak het kort". Laten we er niet te lang meer over praten. De zaak is van alle kanten bekeken. De voorzitter wees er in zijn rede nog op, dat het wel eigenaardig is, dat juist nu de contractprijs der Centrale Suiker Maatschappij bekend is geworden en deel de verder mee, dat de adspirant-koopers tot heden hun bod gestand doen en daar om is deze spoedeischende vergadering belegd. Nog besprak hij een persoonlijk feit, betreffende dhr De Milliano, lid van het bestuur, van wien door den heer Ver- brugge uit Waarde is gezegd, dat hij in 1928 alleen het minimum leverde en zijn overige bieten naar Frankrijk verkocht. Dit is een leugen. De heer De Milliano heeft in 1928 al zijn bieten, n.l. 50.000 K.G. per aandeel, aan de „Zeeland" geleverd. Spr. dringt er op aan te voorkomen, dat evenals de voige maal stemmen worden uitgebracht, namens niet meer aanwezige personen. Dit is strafbaar. De heer Corn. Hage meent, dat het voor stel zoo is doodgepraat, dat ieder van den inhoud op de hoogte is. Hij wil direct tot stemmen overgaan. De voorzitter hoopt, dat men aan dien raad gevolg zal geven. De heer J. Risseeuw zegt, dat „de Zeeland" overal bekend is geworden en hij zegt, dat de C. S. M. er al les op zet alvast met „de Zeeland" af te rekenen en dat nog wel gerugsteund door de naaste familie. Dit is door geen wel denkend mensch te verdedigen. Als men voor verkoop stemt moet men alle lusten en lasten er van dragen. De fabriek blijft toch wel draaien, al is het dan voor de C. S. M. Spreker doet uitkomen, dat z.i. de heer Van Arenthals voordeelen bij den verkoop had. Uit de vergadering wordt geroepen: „stemmen, stemmen". De heer Hage eischt, dat als men aan vallend optreedt, men ook bewijzen moet leveren. De heer Risseeuw zegt, dat Van Aren thals obligaties heeft opgekocht. De heer Van Arenthals protesteert en zegt met zijn geld te kunnen doen wat hij wil. De heer Risseeuw zegt, dat als men verkoopt, men het dan publiek moet doen. De voorzitter meent een rustiger at mosfeer te moeten scheppen, en stelt voor 'het dehait te sluiten. De heer Van der Schans vraagt of de voorzitter ook eerlijk: was toen hij' voor f500 <Ie aandeelen naar Hol],and ver kocht. De voorzitter sluit de debatten en. deelt mede, dat 4277 aandeelèn vertegenwoor digd zijn en laat daarna to,t stemmen overgaan. Het voorstel tot verkoop werd aange nomen met 1331 stemmen, vertegenwoor digende 2979 aandeelen. Tegen waren 469 stemmen, vertegen woordigende 1243 aandeelen. Aan alle statuaire vereischten is dns voldaan. De beslissing tot verkoop ls nu gevallen. De prijzen der landbouwproducten. De directie van den Landbouw heeft de indexcijfers gepubliceerd voor December en voer Januari j.l. en bovendien een dubbele vergelijking gemaakt van de in ,die maanden geldende prijzen, n.l. in de eerste plaats mef den gemiddelden prijs in het tijdvak 1910 1914 en in de tweede plaats met den gemiddelden prijs gedurende het tijdvak 1 Juli 1924 tot 1 Juli 1929. Voorbeeld: wanneer men in de jaren tus- schen 1910 en 1914 voor een zekere hoe veelheid rogge gemiddeld f 100 ontving, kreeg men in December j.l. voor diezelfde partij eveneens f 100, doch in Januari nog slechts f 89. Voor een hoeveelheid rogge, waarvoor men in de jaren 1 Juli 1924 tot 1 Juli 1929 gemiddeld f 100 ontving, kreeg men in De cember j.l. nog slechts f 65 en in Januari f 58. Thans laten wij de cijfers volgen: vergeleken bij vergeleken bil 1910 191'. Ju,i '24—1 Juli '29 Producten D-ec. Jan. Dec. Jan. Rogge 100 89 65 58 Tarwe 112 112 78 78 Gerst 104 93 77 69 Haver 87 76 64 55 Veldboo-nen 118 106 86 77 Erwten 86 71 62 52 Stamboonen 111 98 76 66 Vlas 115 108 76 71 Kar wij zaad 126 123 100 97 Geel mosterdz. 114. 104 71 65 Lijnzaad 99 94 100 101 Aardappelen 93 87 48 47 Aardappelmeel 86 81 62 60 Stroo 161 157 135 132 Suiker 69 68 64 63 Indexcijfers Ak- kerbouivpro-d. 95 89 65 61 Run-dvleesoh 129 127 102 100 V arkensvl-eesch 150 142 108 103 Sahap-envtoesc-h 119 157 112 1.0 Boter 141 132 93 90 Kaas 1 B 142 95 92 Melk 95 100 Melkproducten 91 86 Eieren 140 124 89 80 Indexcijfers V e-e(eel p-rod. 142 134 99 94 Indexcijfers Lanlbou.-.pi. 129 121 89 86 Maïs 122 109 81 72 Lijnkoeken 135 121 104 94 Stikstof (Chili- salp-et-er) 87 87 80 80 Stikst. (Zwavel zure Am n-on.) 64 65 80 80 Stikstof (Kalk- salpeter) 85 86 Phosphorzuur (Superphiisp-h.) 122 121 112 111 Phosphorzuur (Thomas e«l) 128 K8 UO 110 Kali (ivam.et; lOi 102 108 100 Arbeidsloon 204 204 100 100 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). 's Gravenhage, 13 Maart 1930. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het bericht in uw geëerd blad van 12 dezer omtrent „De zaak Reuvers" moge ik U beleefde lijk eenige plaatsruimte verzoeken voor het volgende: Voorop zij gesteld, dat van de zijde van mijn zoon nimmer eenig verdraaide of onjuiste voorstelling van zaken is ge geven ten opzichte van de P.Z.E.M., doch dat het noodig is, dat het publiek wele hoe do positie van het personeel (waar van mijn zoon slechts een deel uitmaakte) van dit semi-overheidsbedrijf willekeurig afhankelijk is van de vela inzichten vaï het bestuur dier vannootschap. In de Statenzitting van Donderdag (13 Maart) heeft de heer Adriaans© geen in lichtingen van Ged. Staten verkregen om trent de „tegemoetkoming", die mijn zoon kreeg naar aanleiding van de ingestelde vordering bij den heer Kantonrechter, aan gezien uitsluitend iwm de „onrechtmatig opgelegde hopten" werden terugbetaald. Deze terugbetaling geschiedde niet op grond van een Algemeen Arbeidsregle ment, want dit ontbreekt ten eenenmale bij de P.Z.E.M. Het oj'gen van boeten was niet ongeoorloofd, omdat ten aanzien van het arbeidsreglement louter formeel niet zou zijn voldaan aan de deponee ring ter griffie van het kantongerecht, zo-oals art. 1637\ van het Burgerlijk Wet boek o'.a. voorschrijft, doch omdat er geen enkele arbeidsvoorwaarde was, die het opleggen van boete veroorloof de. Niettemin nam Jmt bestuur der P.Z. E.M. de vrijheid gedurende een tijdvak van langoren „duur voor onbenullige za ken boeten te heffen. Hoe er sprake van zoude kunnen zijn, dat art. 1637u van het Burg. Wetboek niet steeds zou zijn in acht genomen, is mij niet duidelijk. Dit artikel toch be paalt, dat „Boete kan worden gesteld op overtreding van voorschriften van het arbeidsreglement, welke daarin behooren te zijn opgenomen, terwijl verder het be drag van de op te leggen boeten tevens daarin moet worden vermeld". Overigens bepaalt dit artikel o-.a., „dat de over eenkomst waarbij boete wordt bedongen, schriftelijk moet worden aangegaan". 'Aangezien er te .dien aanzien in het geheel geen overeenkomst is aangegaan1, is „in geen enkel geval" art. 1637u van het B. W. in acht genomen; van „ni-elt steeds" kan in deze derhalve ,geen spra ke zijn. Er rest mij ten slotte nog eene ver klaring, die de eehaal der gerechtigheid ten volle naar onze zijde doet uitslaan, namelijk: Reeds twee jaar geleden vorderde de Ned. Bond van Technici die boeten niet alleen terug op billijkheidsgronden, doch tevens,, wees het bestuur van dien bond op de totale onwettigheid daarvan; de Directeur van do P. Z. E. M. bevestigde dit zelfs nog in zijn schrjjvcn van Octo ber 1929. Hieruit blijkt duidelijk, dat de Raad van Bestuur der P.Z.E.M. alias Ged. Staten willens en wetens twee jaar dezen onwettigen toestand in stand heeft gehouden en nu neemt deze Raad een houding aan alsof hij door een .onver klaarbaar misverstand, 'die fout beging, en met een royaal gebaar teruggaf, wat hij onwettig nam. Die Raad was bij den ingestelden eisch echter bang voor 'het veroordeelend von nis van den heer kantonrechter, en bood daarom bij voorbaat aan om alle boeten terug te betalen, en alle kosten te ver goeden, die wij hadden gemaakt om onzen eisch geldig te maken. Dit eft ook dc Pers vermeld, terwijl de vr. g rijst, wat hierin onjuist is te noemen? Met beleefden dank voor de plaats ruimte verblijf ik hoogachtend: Uw dw. G. REUVERS, Den Haag, Copernicusstraat 237. MIDDELBURG 14 Maart 1930. Aardappelen 23, Poters 12, Koolrapen 23, Wüjn- p-een 12, Spruiten 832, Veldsla 843, Witlof 3—1.9, Uien 1—2, Baksla 33—76, Snü1- sla 2749, Spinazie 1839, Kroten 23, Dunsel 3347, Bruine boon-en 1216, Pos telein 1214, Nero 2224, alles per K.G. Rap-en 23, Raapstelen 24, Prei 49, Savoye kool 27, Ronde kool 421, Witte kool 14, Selderie 2—3, Peterselie 12, Rabarber 6S, Radijs 38, alles per bos. Króp-sla 25151, Bloemkool 73175, Boere- kool 1639, alles per kist. ROTTERDAM. 17 Maart 1930. De aan voer ter veemarkt was 454 ko-eiien en ossen, 250 vette kalveren, 103 schapen en lammeren, 1326 varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 32.5— 36, 46—48, 52—56, Ossen 40, 44—48, 5155, vette kalveren 5560, 7075, 85—90, Schapen 3240, Varkens 37.5, 38. 38.5. Lammeren f22f28 per stuk. Zouters 40. Koeien -en ossen aanvoer ongeveer ge lijk aan vorige week, handel iets willi ger prijzen bleven vrijwel stationnair. Prima koeien e-n ossen nog tot 2 cent boven noteering. Stieren nog zeer schaa.rsch ter markt, geen noteering. Vette kalveren ruime- aanvoer, zeer stro-eve handel. Hier werden de-ze-lfde prijzen met moeite bedongen. Een puik best kalf tot 7:Vs cent boven noteering. Schap-en en lammeren met kleinen aanvoer en tragen omzet, dit laatste beïnvloed do-o-r slechte berichten uit het buitenland. Varkens aan voer flink, handel niet vlug, dezelfde prij zen met mo-eite gehandhaafd. Vette ex. moeilijk te plaats-en, terwijl vle-eschvar- ke-ns vlot van de hand gingen. Overigens afloopende markt. Zouters met tamelijken aanvo-er en vluggen handel. Zaden. Karwijzaad '3134, lijlnzaad wit bloei zaai 1718, lijinzaad vo-er 14— 16.50, lijlnzaad blauw b'aei zaai 1921, blajuwmaanzaad 3133. Vlas. 12.030 fc.g. blauw 0.801.10, 6200 k.g. Hoill. ge-el 0.82i/2—1.15, 4000 k.g. dauw ro-o-t f 0.65-0.721/2- Prijken laag. Meer handel. Aanvoer vo-o-r het gro-otste de-el verkocht. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers 0.701.40, Zeeuwsche eig-enh. 0.65 0.90, blauwe id. 0,751, Zeeuwsche bonte "1.402.10, Zeeuwsche blauwe 1.502.10. poters 0.60—0.90, Bravo's 1.20—1.70, Red. Star 0.60—1.20. Veel aiancoer, kalme handel. Graanmarkt. Tarwe minder ruim ter markt, lager verkocht 99.50, ge-rst flauw gestemd 6.506.75, haver lager 55.50, kleine groene erwten lag-er 8 9.25, schokkers vrijwel onveranderd fll f 13.50, bruine boonen lager 1213, alles per 100 K.G. Zib «Mc zfch met 1 April a.s. op „Dc Zeeu\ abonneeren, ontvangen de neg in deze maand verschijnende nummers gratis. MIDDELBURG. G-ehuwd: C. F. Dek ker, 27 j. en P. Jo-ziasse, 22 j. Bevallen: W. Clariase, geb. Roels-e-, z. Overleden: J. C. van Loon, 72 j., wednr v. A. C. Groffen; M. M. Do-bbelaer, 42 j., gah. mat J. G. da Ruijtar. GOES. Huw.-aang.: .Tan Pi-eter van Sab- ben, 28 j. jm. en Pieternella Gorn-elia Korstanj-e, 24 j. j-d. Huw.-afk.: Adri-aan Danielse, 25 j. jm. en Ja-coba Johanna van Balais, 22 j. jd. te Kattendijka. Geboren: Mari-a Elisabeth, d. v. Johan nes Maat en Elizabeth Jozina Guiran; Johanna Maria Elisabeth, d. v. Johannes Jacobus Oranje en Albertba Cornelia' No- teboom; Theodora Pieternella, d. v. Jil- liis Peperkamp en Dina Catsman; Alb-er- tus Abraham, z. v. Digmus Sandee en Pieternella Baljé, te 'sHee-r Arends-berke. Overleden: Janoba Angienieta H-en-driba' van Marcke, 32 j.; Pi-ete-rnella Watted, 69 j„ weduwe van Abraham Jalnnis Siep- maa. Van 1 tol 15 Maart. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: J. Nae- rebout jm. 32 j. en M. Wi-elemaker jd. 23 j.A. G. van Meerendonk jm. 26 j. en M. P. van der Mij le jd. 27 j. Getrouwd: F. P. Snijders jm. 28 j. en N. de Plaa jd. "23 j. Bevallen: J. M. Kaljouw geb. van der Heijden, z.; C. Hamelink geb. Labruijere, z.; S. Joziasse geb. Pleijte, z.; C. Francke geb. Aarnoutse, z.; C. de Kam geb. Ver- hage z.; W. Poppe geb. Corbijn, z.; L. van Dalsen gen. Crucq,- z. Overleden: A. de Bree. 75 j. wedn. van A. Janse. Van 28 Febr. tot 13 Maart. WEMELDINGE. Gehuwd: C. Gijssel 26 j, jm. en M. P. de Mul 24 j. jd. Geboren: Maria Gatharina d. v. A. Meijaard en A. M. Dronkers; Jannetje Maatje d. v. J. Dagevos en J. West- slrate; Catharina d. v. J. L. Vreelce en G. Schoonaard; Adriaan z. v. A. A. Har- tog en J. Vleugel. (Kr. C,). Uitslag der verpachting der zeedijken karrevelden van het Waterschap „De vrije polders" te Tholen, op Zaterdag 15 Maart 1930. De zeedijk en karrevelden van den polder Schakerloo, in massa: Perceel 1, groot 6 gem. 37 roeden J. Braai voor f 190; Perc. 2 groot 10 gem. 291 r. J. Dalebout f 104; perc. 3 groot 2 gem. 220 r. P. Hogerheide f 35; perc. 4 groot 35 gem. 131 r. M. Verkerk f 150; perc. 5 groot 34 gem. 119 r. P. Hogerheide f 131; perc. 6 groot 11 gem. 67 r. J. Dale bout f 200; perc. 7 groot 7 gem. 80 r. M. de Groen f 164; perc.8 groot 6 gem. 223 r. Joh. van Tiggele f 121; perc. 9 groot 10 gem. 147 r. J. Dalebout f 195; perc. 10 groot 5 gem. 136 r. J. Braai f 129; perc. 11 groot 6 gem. 5 r. M. de Groen f 205; perc. 12 groot 6 gem. 35 r. Mach. Mol f 70; perc. 13 groot 6 gem. 35 r. Mach. Mol f 70; perc. 14 groot 6 gem. 35 r. Mach. Mol f-70. Zeedijk 1500 gemeten polder: perc. 1 grooto 4 gem. 152 r. Mach. Mol f 60; perc. 2 groot 6 gem. 264 r. L. van de Zande f 100. Als bizonderheid kan vermeld worden, dat de vorige week de verpachting in massa van alle perceeien slechts f 908 opbracht en nu in het klein totaal f 1994. Krabbendijke. Het bo-uwen van een woonhuis aan den Rijksweg voor den heer Clir. Weststrat-e- Jz. is opgedragen aan Jan v. d. Sandevan Iwaarden alhier. OUDELANDE. Zaterdagmiddag werd alhier in de h-erborg van Gez. Lous ten overstaan van Notaris B-eth te Oudelande voor h-et Burgerlijk Armbestuur dier gemeente Oudelande in het openbaar verpacht, 18 perceeien bouw land. D-e pachtsommen varieerden van f 75 tot f 205 p-er H.A. Stoomvaart Nederland. KONINGIN DER Ni., Ai,LAND-EN, rn'tr., p. 14 Ouessamt. CHR. HUYGENS, thuir., 1.3 v. Colombo-, POELAU LAUT, uitr., 15 v. Amsterdam. ROEPAT, thuis-r., 14 n.m. v. Pt. Sard, PRINSES JULIANA, 15 v. Amst. ts Batari-, SALAW-ATI, 15 v. Batavia te Amsterdam. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT, 16 terug van proeftocht te Amsterdam. Kon. Ned. Stoomboot Mij. BODEGRAVEN, 13 v. Valparaiso n. Amst. BENNEKOM, 13 v. Guayaquil n. Paita. BAR.NEVELD-, Amst n. Curasao 14 (10.50 vm.) 50 mijl 0. v. Niton. Rotterdamsche Lloyd. KED-0E, 15 v. Rott. n. Batavia. KOT'A GED-E thuisr., pass. 14 Peritn. SAMARIND-A, 15 v. Batavia te Rott. SCHOUWEN, thuisr., pass. 15. "Perim. TEXEL, 15 v. Batavia te Soarabaya. iro—r—i in—i— i— li—»ittiih.» TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot -den avond van 18 Maait: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Oos telijke wind, toenemende bewolking), la ter waarschijnlijk weer .regen of natte sneeuw, vooral in het Noorden ko-udier. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 6 u. 33. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Maart, 2.30 u. Brussel 34.75—34.78. Berlijn 59.4859.50. Parijs 9.75—9.77. Londen 12.125/8—12.12%. New-York 2.49^8—0.49!ft.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3