sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SprutoL Bij alle Drogisten. Binnenland Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Minister Thomas antwoordde, do. do regeering niet verantwoordelijk kon wor den gesteld voor de slechte conjunctuur op de wereldmarkt tengevolge van de herfstcrisis in de Vereenigde Staten. Er waren andere landen, die relatief en ab soluut met nog grooter werkloosheid op gescheept zaten; bovendien had men in Engeland in het algemeen de ioonen op peil kunnen houden. Het beste antwoord op Lloyd George's bezwaren was, dat de geenirv reeds 65 millioen pond voor nut tige werken had besteed en daaronder waren havens, wegen, dokken, elektrifi catie, of juist allemaal dingen, die de li berale leider als desiderata had geken schetst. Op die wijze mocht men de .twee ling niet verwijten niets te hebben onder nomen. Spr. verwachtte een spoedig zicht bare uitwerking van de verlaging van het bankdiscor:- nn geldmarkt, waardoor geld goe vorden en de onder- nemingslu.-' :©prikkeld. Tenslotte protes teerde de minister met nadruk tegen de telkens herhaalde onjuistheid, om de re geering verantwoordelijk te stellen voor toestanden op de wereldmarkt waarop zij slechts een zeer geringen invloed kon uit oefenen. Korte Berichten. Een communistische „hongerop- tocbit" van Leipzig naar Dresden is door da politie verijdeld. De stoet werd uiteenge jaagd en 38 comm. gearresteerd. Toen la ter opnieuw gelrachlt werd 'n stoet te vor men heeft de politie weer ingegrepen en den stoet ontbonden. Ditmaal werden vijf belhamels ingerekend. Eenige weken geleden heeft Trotski aan de. Spaansche regeering zijln wensch kenbaar gemaakt, om wegens gezond heidsredenen eenige weken in Spanje door te breng'en. De hertog van Alva, minister van binnenlandsche zaken, heeft evenwel namens de regeering medegedeeld, dat aan Trotski's verzoek geen gevolg kon worden gegeven. In de Kroonmij'nen te Johannesburg zijn een Europeaan en 28 inboorlingen gedooid en twee Europeanen en zes in boorlingen gewond doordat een lift, waar van de kabel gebroken was, in een put van 500 meter omlaag gestort is. Volgens een bericht uit Athene is da Simplon-Odent-express ontspoord. De locomotief, het bagagerijtuig en een pas- saigierswagen zijn omgevallen. Vijif perso nen zijn ernstig gewond, van wie twee doodelijlk. Het ongeluk, dat in de Ther mopylae gebeurd is, wordt toegeschreven aan een weigering van de remmen. Op een vergadering van de gematig de vabvereenigingen te Athenei, waar de sociale verzekeringen behandeld werden, zijn een honderdtal communisten binnen gedrongen, die er den boel op stelten hebben gezet. De politie beeft hen moe ten verwijderen. Dat schijnt nogal hard handig in zijin werk te zijln gegaan, want er zijn 30 gewonden bij gevallen. Winkelsluiting. Het bestuur van den Algem. Nederl. Drogistenbond heeft aan de Tweede Ka mer verzocht, het daarheen te leiden, dat bij art. 3 der wet op de winkelslui ting alsnog worde opgenomen de bepa ling, dat na het door de wet vastgestelde sluitingsuur apothekers geen andere arti kelen zullen mogen afleveren /hn ge neesmiddelen en niet anders dan op recept. Adressant meent, dat indien1 den apo theker wordt toegestaan, na sluitingstijd reukwaters, parfumerie-artikelen, limona des, toiletartikelen e.d. vrij af te leveren, dit zal moeten leiden tot schade van een groot aantal handelaren in de ge noemde artikelen. Minister De Geer leest geen smaadschrilten. Op de vragen van den heer Braat betreffende bet instellen van een straf vervolging tegen den oud-Rijksontvanger G. A. Meijer, te Emmen, wegens een door hem uitgegeven smaadschrift heeft de heer de Geer, Minister van Financiën, het volgende antwoord gegeven: Den ondergeteekende is van dit alles niets bekend. Hij verneemt van het smaadschrift eersL uit deze schriftelijke vraag en heeft trouwens weinig tijd om smaadschriften te lezen. Overigens zal wie zich over verzuim van de justitie meent te moeten beklagen, zich kunnen wenden tot den betreffenden Minister. Centraal Genootschap. Mogelijk nit vrees voor herhaling van den strengen winter, was de bezetting der eerste groepen kinderen ini 1930 be neden de verwachting. De volgend© groepen echter laten zich gunstig aanzien, dank zij de groote ac tiviteit van vele afdeelingen. Nog ongeveer een maand en in 9 van de 10 koloniehuizen van het Centraal Genootschap zullen de vroolijkè kinder stemmetjes schallen en niet lang daarna zijn alle 10 huizen in vol bedrijf. De zomerbezetting zal waarschijnlijk weer buitengewoon groot zijn en tot Oc tober of November zullen de huizen tot het uiterste zijin bezet. De intens gevoerde winterpropaganda loopt weldra ten einde. In pl.m. 50 af deelingen is dan de mooie nieuwe film vertoond, met gevolg dat weder nieuwe afdeelingen zijn opgericht en bestaande afdeelingen uitgebreid. De algemeen© vergadering zal dit jaar op 3 Mei te Leiden worden gehouden. Eenige eenvoudige feestelijikheden des avon.ls zullen den volgt ule-i dag met een rijtoer in de omgeving worden voort gezet. Het nieuwe ontwerp-Drankwet. Het Federatief Drankwet Comité heeft aan de leden van de Tweede Kamer een schrijven gericht met de wenschan en bezwaren, welke bij de bij het comité aangesloten organisaties, welke alle be langhebbenden bij de regeling van flen kleinhandel in alcoholhoudende dranken vertegenwoordigen, bestaan tegen hat on t- werp-Drankwet, zooals dit thans bij de Tweede Kamer aanhangig is. Hoewel in het wetsontwerp, zooals dit aanvankelijk werd ingediend ia den loop der tijden eenige wijzigingen zijn gebracht, waar door aan enkele bezwaren van belang hebbenden werd tegemoet gekomen, is het in hoofdzaak zichzelf gelijk gebleven en is nog cds van de aanneming daar van onberec obare schade voor econo misch, zoowel als sociaal-hygiënisch ge zonde ontwikkeling van de .betrokken bedrijven te vreezen. Wijziging art. 66 Drankwet. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging van arti kel 66 der Drankwet. De Memorie van Toelichting luidt als volgt: Ln verband met het feit, dat de ont worpen herziening van de Drankwet niet meer voor 1 Mei van dit jaar baar vol ledig beslag kunnen krijgen, schijnt het igewenaeht, het tijdstip waarop krach tens artikel 66 der Drankwet vergunnin gen voor 1 M-d 1904 en. bijzondere ver gunningen op grond van artikel 63, ver leend aan vennootscnappen, zedelijke lichamen of aan de bestoren van deze, vervallen, één jaar te ^Tsohaiven ©n te bepalen op 1 Mei 1931. Hierdoor wordt bereikt, dat niet incidenteel een beslis sing behoeft te worden genomen over een der punten waarop in het aanhangig ontwerp-Drankwet eein voorziening is voorgesteld. DE TWEE EN TWINTIGSTE NEDER- LANDSCHE JAARBEURS. Opening van het tweede gebouw door H. M. de Koningin. Belang stelling van vele autoriteiten. Optimistische beschouwingen van den secretaris-generaal op de pers conferentie. De twee en twintigste Nederlandsche Jaarbeurs heelt vandaag haar poorten ge opend. Een gebeurtenis, welke in de an nalen van het Jaarbeursinstituut in den meest waren zin van het woord ge boekstaafd zal worden ais één van ko ninklijke beteekenis, dank zij immers het tweeledige; feit, dat deze voorjaarsde-mon- stratie gepaard is gegaan met de opening van het tweede gebouw, en dat bet onze Landsvrouwe is geweest, die het ceremo- niëel dezer opening, mede in tegenwoor digheid van haar Gemaal, zelve verricht heelt! Vandaar dan ook, dat de aloude Bis schopsstad zich vandaag in feestgewaad vertoonde en duizenden harer inwoners door het dragen van het traditioneele oranje-strikje of knoopje van hun blijd schap met het vorstelijk bezoek blijk gaven. Uit tal van „particuliere" vensters, vooral in den omtrek van het Centraal Station hoewel ook de binnenstad en de buitenwijken niet waren achterge bleven alsmede van de openbare ge bouwen wapperde de driekleur; de drukte in de straten was groot. Te 10 uur 10 arriveerden de Koningin en de Prins aan het Centraal Station alhier, vanwaar de hooge gasten zich met het gevolg per auto naar het Vredenburg begaven. Op het station en langs den Leidschenweg en het Catharijnenburg had zich een vrij dichte menigte opgesteld, die het Koninklijk Paar hartelijk toe juichte. Te 10 uur 15 kwam de stoet ter Jaarbeurs aan. De vorstelijke personen werden in het administratiegebouw ontvangen door de leden van den Raad van Beheer en de leden van den Raad van Bestuur van de N.V. Mij tot Exploitatie van Jaar beursgebouwen. Onmiddellijk begaf het vorstelijk gezel schap zich daarop door den hoofdingang van het eerste gebouw naar het Jaar beursrestaurant, dat eenvoudig met pal men versierd was en waar een tweehon derd-tal genoodigden bijeen waren geko men. Wij merkten o.m. op: mr dr graaf van Lynden van Sandenburg, vice presi dent van den Raad van State, Z.Exc. den Minister van Arbeid, H. en N., de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de burgemeester van Utrecht, vele gezanten, de Directie der Nederl. Spoorwegen, de leden van Ged. Staten de wethouders van Utrecht, enz. Toen de vorstelijke personen hadden plaats genomen, nam de voorzitter van den paad van Beheer, de heer F. H. Fentener van Vlissingen, het woord. In zijn zeer uitvoerige rede herinnerde spr. aan het feit, dat al wie geen vreemdeling is in de economische geschiedenis van het vaderland, weten moet, "dat de leden van het Koninklijk Huis steeds zii'n voor gegaan, indien het gold de belangen van onze economische ontwikkeling en onze volkswelvaart, te behartigen. Na de totstandkoming van het Tweede gebouw in den breede te hebben gememoreerd, wierp spr. vervolgens een terugblik in de geschiedenis van het Ned. .Taarbenrsin- stituut, waarna snr. constateerde, dat de dag van heden zeer zeker voor de Nederl. Jaarbeurs een heuglijke dag, een blijde feestdag mag boeten. Desniettemin al dus snr. zijn wij ons er terdeo'e van bewust, dat de thans nog steeds stukende lijn van onzen groei onderbroken kan wor den door meer of minder gevoelige ir. zinkingen. Daarom zullen we slechts na rijp beraad verdere stappen zetten op den weg der geleidelijke uitbreiding. Spr. dankte allen, die aan bet tot stand komen van het Tweede Gebouw hebben meegewerkt, in de eerste plaats aan Hr. Ms. Regeering, die zedde spr. ook ditmaal bewezen heeft, in het voortbe staan en gedijen der Ned. Jaarbeurs een landsbelang te zien. Onmiddellijk nadat de rede was uitge sproken, verlieten de vorstelijke personen de zaal en begaven zich naar de plaats, waar het nieuwe gebouw grenst aan het eerste gebouw. De toegang tot het nieuwe gebouw was met een guirlande van bloe men afgesloten. Een plechtig moment was het, toen het zoontje van wijlen den eer sten voorzitter der Jaarbeurs, de jonge heer Walter Adriaan van Zijlst, aan H. M. op een wit zijden kassen een hamer aanbood. Met dit voorwerp sloeg de Ko ningin vervolgens de guirlande door. Het hooge gezelschap begaf zich vervolgens door de nieuwe zalen van het Jaar beursgebouw naar de eerste verdieping, om van het midden der dwarggalerij het interieur van het nieuwe Jaarbeursgebouw in oogenschouw te nemen. Vervolgens begaven de vorstelijke per sonen zich naar de dienzelfden morgen geopende Internationale Tentoonstelling van Gemeentelijke Openbare Werken (I.T. O.W.U.). Te ruim 11 uur 30 verlieten de vorstelijke personen met het gevolg de Jaarbeurs, waarna naar het Diacones- senhuis werd gereden. Ooik thans was de belangstelling in de straten zeer groot. Aan den ipg&ng van het gebouw werden de Koningin en de Prins ontvangen door de directie, bestaande uit ds Barger, Zus ter Haspels en dr Cramer. Dit bezoek, hetwelk een huiselijk karakter droeg, gold het Zusterhuis en de ziekenzalen. Vooral de patiënten toonden zich over deze vorstelijke belangstelling zeer verheugd. De rondgang duurde tot ongeveer tien voor één. Langs de buitenwijken der stad, waar tal van menschen op de been Wa- ren, keerde de Koninklijke stoet tenslotte langs den koristen weg naar het Centraal Station terug en werden de afzettingen opgeheven. In de conversatiezaal van het Jaar beursgebouw heeft gistermiddag secreta ris-generaal W. Graadt van Roggen in de traditioneel© persconferentie een o.ptimis- tischen toon omtrent deze voorjaarsbeurs doen hooren. Optimisme, dat gerechtvaar digd wordt door het feit, dat de Ned. Jaarbeurs door het in gebruik nemen van het tweede gebouw haar bestaansrecht bewezen heeft. Wat de naaste toekomst betreft, wees de heer Graadt van Roggen er oip, dat de Jaarbeursactie gericht zal blijven op de verdediging en versterking van de positie van onze inheemsche nij1- verheid in het binnenland. Naast deze oude taak moge een nieuwe taak voor de toekomst verwacht worden in de rich ting van uitbreiding van het veld van actie der Nederlandsche industrie bui ten de Nederlandsche landpalen. Wij moeten met ons Nederlandseh fabrikaat de grenzen over. Welnu: de Jaarbeurs is er om dat te verwezenlijken I De buiten- lapdscbe handel, die gewoon is oip de bui- tenlandsche jaarmarkten poolshoogte te gaan nemen, zal ook voor Nederland de Jaarbeurs te Utrecht gaan beschouwen als .het aangewezen centrum om er zich oip de hoogte te stellen van den stand der Nederlandsche industrie en hare ont wikkeling. Deze Voorjaarsbeurs is, wat de deelneming aangaat, een buitengewone verrassing geweest. Het totaal aantal deel nemers is van 1151 aan de Voorjaars beurs 1929 gestegen tot ruim 1300. Het 'gezelschap maakte hierna een rond gang door dei expositieruimten. De bijeenkomst werd besloten met een gezellig samenzijn en een diner in het Jaaxbeursrestaurant. De mist eni de stoomboot- diensten. De mist van j.l. Woens dag blijkt op alle veren ernstige strem ming te hebben veroorzaakt. Zoo weirden in den dienst WalsoordenHansweert de twee laatste vaarten niet gemaakt en moesten de passagiers, die vooral voor de laatste reis talrijk waren, trachten te Hansweert een onderdak! te vinden. Aan een 20-tal kon dat niet gelukken, waarom deze zoo goed en zoo kwaad als het ging op de boot zelf den nacht hebben doorgebracht. Ook op de Ooster-Schelde was stag natie. Daar is de laatste boot uit Zierik- zee dien avond ook niet meer van Kat- sche veer teruggekeerd en hebben de passagiers die er de reis naar Zierikzee wilden maken den nacht op de boot doorgebracht. Middelburg. Gisteren hield de N.V. Slij- tersmelkinriobting en Stoomznivelfabriefc „Samenwerking" haar jaarlijksche alge meene aandeelhoudersvergadering in de zaal van dhr den Roer, Giststraat. Uit het verslag van den secretaris en directeur bleek, dat deze zaak zich flink ontwikkelt vooral in den verkoop van melk en melkproducten. Aangevoerd werden 1.709,707 L. melk, waarvan 1.143.000 L. werd verkocht, het overige deel werd tot bajgpr en bijproducten ver werkt. Verder bleek uit de balans en ver lies en winstrekening, dat ruime aflos sing en afschrijvingen hadden plaats ge had. Besloten werd 5 pot. dividend op het aandeelenkapitaal rit te keeren, waar na balans en verlies en winstrekening werden goedgekeurd. De aftredende commissarissen de hoe ren Sanderse en Daniels© werden her kozen en namen hun benoeming; aan. Vlltslnfitn. Gistermorgen is aan boord i van de provinciale boot „Zeeuwsch-Vlaan- deren" een dekknecht in het kabelgat gevallen. De man die inwendige kneuzin gen bad bekomen, werd het eerst be handeld door dr Detmar. Daarna werd hij per auto naar zijn woning te Mid delburg gebracht. Kloetinge. Ds Raams mocht dezer da gen een schrijven ontvangen van de fa milie Radamachex SchorerCJotterbooke Palijn van Kloetinge., ambachtsheer en ambachtsvrouw© van Kloetinge, waarin werd medegedeeld, dat ze wilden bijdra gen in de groote onvoorziene onkosten- betreffende de grondige restauratie en ver nieuwing van bet mooie kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk, een som van duizend gulden. Voorzeker een vorstelijke gift en wel een bewijs van hun sympathie en medeleven met de gemeente. '8 H. Arendskerke. In de Maandagavond gehouden algemeene vergadering van de Yereenjging „Het Groene Kruis", waarin 29 leden tegenwoordig waren, werd door den secretaris verslag uitgebracht over den toestand der Vereeniging over 1929. Daaruit bleek o.m., dat het aantal leden op 31 December 1929 377 bedroeg en wederom eenige nieuwe verplegingsarti- kelen werden aangeschaft. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1929 bleek, dat was ontvangen f 2092.45, uitgegeven een bedrag van f 973.14, alzoo met een goed slot van f 1119.31. Door dhr Mol werd verslag' uitgebracht van de door hem bijgewoonde vergade ring van de Prov. Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Wegens het bedanken van den heer Ds J. de Vocgd, werd tot bestuurslid gekozen dhr M. Vogelaar. Tot afgevaardigden naar de vergade ringen van de Groene Kruisvereenigingen en naar die van de Prov. Z. Vereen, tot bestrijding der Tuberculose werden benoemd dhrn M. Mol en Z. de Ruil er Fz. en tod plaatsvervangend afgevaardigde dhr K. Janse. Hierna werd op voorstel van het Be stuur, onder luid applaus besloten, de heeren ds J. de Voogd en L. van Ves- sem, die respectievelijk als penningmees ter en secretaris, vanaf de oprichting, dus ruim 20 jaar, hun b-^ste krachten aan de bevordering van de belangen der Vereeni ging hebben gegeven, als eere-leden te be- noemen, waarvoor door voorn, heeren een woord van dank werd gesproken. Bij de rondvraag betoogt dhr Jacs. Snoodijk de wenschelijkheid ook voor 's H. Hendrikskinderen een wijkverpleegster aan fp stellen, waartoe pogingen zullen wor den aangewend. Hierna sluiting. 0. en W. Souburg, Tot verpleegster der C'hr. Wijkverpleging te Souburg en Ritthem, tevens tot enquefrice bij 'tGroe- ne Kruis, afdeeling bestrijding tuberculose, is benoemd mej. G. Keuter te Amsterdam Ritthem. De prijs van 't brood is al hier verlaagd en gebracht van 17 cent op 15 cent. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Monnikendam, J. v. d. Touw te Altforst. Te O. en W. Souburg, F. Postma, directeur van1 bet Diacones- serihris te Haarlem (vroeger te Koade- kerke). Te IJmuiden, J. H. H. van Beem te Breda. Te Dordrecht, R. Bartlema te Zeiist. Bedankt voor Hillegersberg, E. Groe^ neveld te Dalfsm. Voor Maarssen, J. J. Timmer 'te Ermelo. Geref. Kerken. Beroepen te Culemborg, M. den Boer, hulppred. te Haarlem; te Terschelling, W. J. van Hoek, cand te Soestdijk. Geref. Kerken (H. V.) Bedankt voor Middelburg, J. v. d. Woude te Amersfoort. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Onstwedde-Mussel, J. Tolsma te Zaam,slag. Geref. Gemeenten. Bedankt voor 's Gravenpolder, A. de BlO'is te Dirksland. Toegelaten tot den Hei ligen Dienst. Tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk is na examinatie nog toegelaten de heer J. W. B. Cohen, Theol. cand. aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, wonende Da Costa- kade 48bis, aldaar. Afscheid. Ds J. D'. Barth nam Zondagavond wegens vertrek naar Bors- sele afscnei'd van de Geref. Gemeente te Vlaardingen. Als afsciheidsbekst voor deze ure had hij gekozen 2 Cor. 1313b. Na de predikatie sprak Ds Barth af scheidswoorden tot ouderlingen en diake nen, catechisanten en jeugdvereenigingen en de Gemeente. Onderling Drop sprak den scheidenden leeraax toe, waarna de Gemeente zong Psalm 121:4. Na afloop van den dienst hebben velen persoon lijk van Ds Barth afscheid genomen. Op zijn besluit teruggeko men. Ds J. C. Klomp, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Westbroek, die in November 1.1. het beroep naar Schalkwijk had aangenomen, is op zijn besluit, om redenen buiten Schalkwijk gelegen, moe ten terugkomen. Hijl blijlft alzoo aan zijn tegenwoordige gemeente verbonden. Geref. Kerken in H. V. Wegens onvoldoende belangstelling zijln de kerk diensten der Geref. Kerken in Hersteld Verband te Groningen stopgezet. Naar de West. Ds A. de Vries, Ned. Herv. predikant te Schildwolde, heeft aan zijn gemeente medegedeeld, dat hij emeritaat zal aanvragen, wegens zijn aan staand vertrek naar de Zendingsveldem van West-Indië. Dr Henry Beets, predikant der Chr. Geref. Kerk van Grand Rapids (U. S. A.), ia Zondagmorgen voorgegaan in de godsdienstoefening der Geref. Kerk in de Nieuwe Westerfcerk te Rotterdam. Het ruime kerkgebouw was tot in de uiterste hoeken gevuld. Gok was aanwezig de Amerikaansche gezant, de heer G. J. D'iekema. Dr Beets heeft een met groote aandacht beluisterde predikatie gehouden over Joh. 3:16. Aan het einde van de godsdienstoefe ning werd Dr Beets toegezongen de zegen bede uit Psalm 1343. Te Herkingen is bijl de Ned. Herv. kerk benoemd J. Overwoei, godsdienst onderwijzer te Neder-Hardinxveld. De Onderwijsraad. In de ple naire vergiadering van den Onderwijsraad van Zaterdag, werd besloten, den minister eenige voorstellen aan te bieden met be trekking tot een reorganisatie van de af deeling voor het vakonderwijs van den Raad. Voorts werd besloten tot instelling van een commissie, aan welke werd opgedra gen te onderzoeken of men in Nederland voldoende geoutilleerd is om de noodige gegevens te verkrijgen over onderwijstoe standen en over de voorbereiding van on derwijshervorming, zoowel in Nederland als in die landen, wier regelingen voor ons land van beteekenis kunnen zijn. Bij Kon. besluit van 6 Maart is aan dr U. Schults, op zijn verzoek, met ingang van 1 Sept., eervol ontslag verleend als Leraar aan de Rijks H. B. S. te Zierikzee. Ongelukken. De 20-jarige Hepp (een zoon van prof. Hepp te Amsterdam), die Zaterdagavond door de Gooische ben- zinelram is aangereden, is na eenige uren overleden. De 68-jarige W. te Rot terdam is in zijn woning van de trap gevallen. Hiji was op slag dood. De 47-jarigp machinist S., die Zaterdag op het werk der Amsterdamsche Ballast-Mij., in een graafmachine bekneld is geraakt en daarbij ernstige inwendige kneuzingen opliep, is Zondagmorgen in het zieken huis te Beverwijk overleden. Zater dagavond is de ongeveer 30-jarige stuca- doior v. L., toen hiji van zijn werk op weg naar huis was, op den provincialen weg onder Oefelt (N.Br.) van zijin fiets geslingerd en later dood opgenomen. Ver moedelijk is hiji in aanraking geweest meit een auto. Hiji laat een vrouw en twiee kinderen achter. Een Nederlandseh Journalist gearresteerd. Te Zlin is een Nederlan der, dr W., gearresteerd, die als journalist voor een Nederlandsche Provinciale perscom binatie een studiereis maakte door Tsjecho- Slowakije, waar hij reeds vroeger lezingen hield over het minderheden-vraagstuk, die geen algemeene instemming vonden. Volgens de bladen zou W„ zich aan verschillende bedriegerijen hebben schuldig gemaakt en zijn aanhouding zou zijn geschied op aanwijzing van een kellner, wien hij in Zlin geld schul dig zou zijn gebleven. Het Pravo- Ludi weet in dit verband mede te deelen, dat W,. een door de Nederlandsche politie gezocht inter nationale oplichter zou zijn, die dus zal moe ten worden uitgeleverd. Van officieele Neder landsche zijde verklaart mien, dat althans van het laatste op bet Nederlandseh gezant schap niets bekend is. Waarschuwing. De hoofd-commis- saris van politie te Rotterdam, waarschuwt da directies van dagbladen en periodieken, hoofd zakelijk êe in het buitenland verschijnende, geen advertenties op te nemen van de Al gemeen. hande'smaa' schappij voo-r Industriëelea Producten, welke worden aangeboden door bemiddeling van de International Commercial Publishing Company, beide gevestigd aan de Willem Buytewechstraat 171 te Rotterdam'. Het publiek wordt ernstig aangeraden, indien deze advertenties mochten voorkomen, daaraan geen aandacht te schenken en geen geld te zenden, omdat dit als verloren kan worden beschouwd. Ter toelichting diene, dat de Algemeene Handelsmaatschappij voor Industrieele Pro ducten, advertenties plaatst in buitenlandsche bladen van verschillende landen, waarin de aandacht van het publiek wordt gevestigd op de mogelijkheid in de Nederlandsche kolo niën een betrekking te verkrijgen tegen hoog salaris. Men moet circa 60 cent opzenden en ontvangt van de maatschappij daarna een brochure, waaruit blijkt dat men zich voor f 30 per jaar kan abonneeren op De Indi sche Bemiddelingsbode, een blaadje dat om de 14 dagen zal verschijnen en van zeer bescheiden omvang is. Tevens zal het bu reau voor de abonné's solliciteeren. Het misdrijf bij Rennekomi. Bij het onderzoek, dat inzake den moord te Bennekcm, tegen den verdachte J. H. wordt ingesteld, heeft 'r Hesselink, scheikundige en politie-deskundj.' te Arnhem, verrassende re sultaten bereikt Het bleek n.l., zooals we reeds hebben gemeld, bij vergelijking van gevonden vingerafdrukken met die van den verdachte, dat deze debet moet zijn aan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2