DE ZEEUW HET ADRES A. WILKING TWEEDE BLAD Uit de Provincie. Wat er deze week voorviel gmm KLIERZIEKTE Niet door eigen kracht Zoekiïchtjes. Binnenland DE DONKERE ZIJDE VAN HET LEVEN IN PEKING. Zendeling J. P. Leynse te Peking schrijft ons: Vier ricksha's staan voor de deur. Een hoog beladen met dik gewatteerde win- terkleeren, een vol gepakt met zakken meel en rijst, een voor de Zendingszuster en een voor mij. Het is uitdeelingsmiddag. De armen, die geen voldoende kleeren hebben om op straat te komen zonder ge vaar te loopen van doodvriezen of te oud zijn om naar de papkeukens te gaan, wor den nu bezocht. De ricksha-jongens weten reeds waar we heen gaan. Alle gevallen zijn te voren zorgvuldig onderzocht. Ze draven hard, die jongens; de lucht banden der kleine, tweewielige wagentjes snellen over de ongeplaveide straten. On sympathiek toch om gereden te worden door jonge mannen, wier levenstaak be staat uit paard te zijn voor de beter ge situeerden. Maar wat is er anders voor hen te doen in het groote China? De keu ze is voor velen miniem en absoluut ricksha-jongen of hongerlijden. De jon gens zien er goed gevoed en gekleed uit. Zij zijn immers de jongens van de Pres- byteriaansche Zendingspost. Zij verdienen „kou chih fan", genoeg om te eten en zij hebben zelfs naast de poort een klein huisje, waarin ze kunnen wachten op klandizie zonder dat hun handen of voe ten bevriezen. Zij gevoelen zich dan ook ver verheven boven de menigte van ricksha-jongens, die dag en nacht op de straten van Peking krioelen en een hon denleven lijden. Al dravend praten en lachen zij en het schijnt of hun woorden schat voor drie vierde uit zinnen bestaat, die verband houden met geld en eten. Met een zwaai sliert mijn wagentje om de uitstalling van een draagbaar eet- kraampje, dat een venter ineens van zijn rug midden op straat neer zet. Rap schreeuwt de jongen een scheldwoord en als een echo klinkt een tegenschreeuw. Maar voort gaat het, alle vier de wagen tjes achter eikaar naar den kruidenier, om wat fijn meel te koopen voor een paar oude, zieke vrouwtjes. De winkelier ontvangt ons uiterst vrien delijk. Buigend komt hij ons tegemoet. Met een glans neemt hij de Zendings zuster en mij op, taxeert hij ons. Die glans zal den prijs bepalen van de ge- wenscbte waren. Een Europeaan koopt altijd duurder dan een CMmaes, maar een Europeaan, die de taal niet spreekt, betaalt zijn onwetendheid met een toe name van tien tot honderd percent van den prijs der waren. Om tijd te winnen en het lange spel van opbieden en af dingen te voorkomen noem ik zelf den prijs, die ik besteden wil. De winkelier heft zijn handen omhoog in een afwerend gebaar. De man zijn gezicht en houding is een psychologische studie waard. Zijn gebaren zouden volmaakt zijn opi een too- neel, maar hij begrijpt al dra dat een Europeaan, die de taal spreekt, Chinee- sche kleeren draagt en op armenbezoek gaat, geen doorsnee vertegenwoordiger van het gewone type is en vertrouwelijk glimlachend stemt bij toe in mijn prijs. Het is druk op de straten. Het Chi- neesche Nieuwjaar wordt deze week ge vierd. Alle deurposten hebben nieuw© roede papieren met in goud of zwart op schriften over het geluk, vrede en lang leven, dat een ieder ervaren zal, die bin nentreedt. „Open de deur en gij ontmoet vreug de" zegt de een in gouden letters, en „Vrede zij met U" een ander. Het blauwe papier dat op gindsche poort is geplakt geeft te kennen, dat het nog geen drie jaar geleden is, dat do Vader van het gezin gestorven is. Het witte echter, daar een eind verder, duidt aan, dat er binnen de honderd dagen voor het Nieuwe jaar een doode in de familie is geweest. Ook de winkels hebben groote zegenspreuken met gouden letters op rood papier. Er is een hartelijk Oostersch wel kom op iedere poort of deur. Hier en daar staat een poort wat open, maar het igeestenmuurtje achter de deur verhinderd het binnen kijken. De huizen liggen alle achter hooge blinde muren verborgen. Er is geen enkel raam dat op straat uitziet en de straten zijn lange rijen van hooge muren. Hier en daar staat een man voor zijin poort omringd door groepjes kinderen. Zoo nu en dan steekt hij een vuurpijl af om de gestorven voor ouders in het luchtruim te begroeten. Met de Nieuwjaarsfeesten komen zij' immers terug naar het familiehuis. Donderbussen knallen overal. Die scherpe, vlugge knal len drijven de booze goden, de geesten, duivels en slechte elfen weg, maar die groote zware, die de iucni doen trillen, roepen een welkom aan de goede goden en beschermgeesten. Het dunne roode pa pier, ragfijn als kant, dat boven de deuren hangt en heen en weer fladdert in den wind, doet geld naar huis of winkel sticomen. Het lawaai van de donderbus sen is oorverdoovend. Zeven dagen en nachten duurt het voort. Den eersten nacht des jaars is slapen haast onmoge lijk, maar wie, behalve dan de Westerling en Christenen, slaapt er gedurende den Nieuwjaarsnacht. Zeven dagen lang wordt er feest gevierd, gegeten en gedronken. De slagers hebben het druk gehad en de koekebakker heeft zijn winkel tot ver op straat verlengd. De huiskamers zijn met borduursel, spreuken en papieren bloemen versierd en de geur van bloeiende narcissen, de geiuk aanbrengende bloem van het sei zoen, vervult bij'na ieder huis. Menige jonge vrouw heeft lang te voren haar nar cissen zorgvuldig verzorgd. Het brengt im mers geluk als de narcis op1 de feestdagen bloeit en springt een knop open op den Nieuwjaarsdag zelf, dan verheugt iedereen er zich over dat er gedurende het komen de jaar een zoon zal geboren worden in het gezin. Bijna iedereen is vandaag in feestklee- ding en gaat op bezoek of ontvangt gas ten. De straten zijn belijnd met kraam pjes met vuurwerk, witte koeken, vruch ten en papier speelgoed. Het is een kleu rige mengeling en de uitstallingen met groote vliegers maken de straten tot een waar paradijs. Er is een feeststemming in de straat-atmosfeer. Iedereen geniet. Zondagen als vrije dagen zijn wel is waar nog een tamelijk onbekende Wester- sche instelling maar nu met het Nieuw jaar heeft iedereen een week vrij en viert feest. Iedereen behalve de armen en daar zijn er nu juist zoo velen van in China, meer dan in eenig ander land der we reld. Het is het land van de uitersten. Er heerscht hier en daar een overweldi gende luxe, een gemakkelijke Oostersche levenshouding en daarnaast aangrijpende, onbeschrijfelijke armoede en een harde strijd om het bestaan. (Wordt vervolgd.) voor Manufacturen, Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Da man, die woord houdt. Toen de kantoor echteer te Hoes ©eni ge weken geleden den. wachter van den spoorwegovergang tassdhem Hoes en 's Heer Arendskerke, wegens het niet tijdig sluiten van deu overgang tort een aanzienlijk© geldboete veroordeel de, gaf de wachter te kennen dat heit publiek geen gemakkelijk iemand meeir aan hpm zou hebben. Hij, zei ongeveer: „Tot nu toe liet ik het verkeer nog wel eens gauw doorglippen,, dotihl dat is voortaan uit". Dat de wachter woord gehouden hoeft, bleek ons een dezer dagen, schrijft de ,„Goescbe Crt.", toon hij welgeteld 20 auto-bestuurders, enkel© motorrijders, een aantal fietsers en voetgangers ruim 25 minuten voor zijn overgang ophield door geen doorgang te verleeneu. In die 25 minuten passeerden vier treinen en treintjes, doch met zul la© groote pauzen, dat de boomein zonder ©enig gevaar minstens drie maal omhoog gebracht had den fcpnnen worden. Iemand, dia dezen overweg meermalen oversteekt, verzeker de, dat daar herhaaldelijk auto's circa 1/2 uur moeten wachten. Een half uur voldoende om par auto van Goes naar Middelburg te rijden 1 En dat in dezen tijd, waarin het snelle verkeer tusschen VAN ZATERDAG 8 MAART 1930. No. 134. In den parlementairen hoek was het druk. De Eerste en Tweede Kamer ver gaderden dagelijks, zoodat weer behoorlijk aandacht is geschonken aan tal van be langen en belangetjes. In de Eerste Kamer is ook door en kele sprekers de crisis in den landbouw besproken. Belangrijke toezeggingen voor den landbouw kon de Minister echter niet doen. Dhr Van den Heuvel zal over dit onderwerp spoedig in de Tweede Ka mer interpelleeren, zoodat we er dan wel meer van hooren zullen. De Tweede Kamer nam ook het wets ontwerp betreffende de Vlissingsche ha ven aan en zit nu midden in de alge- meene beschouwingen over de winkel sluitingswet. In onze Zeeuwsche pers is ook de laatste dagen nog druk geschreven over de Goöp. Suikerfabriek „Zeeland". Bekend is nu geworden, dat de meerderheid der aandeelhouders niets voelt voor verhoo- gling van 'tkivantum te leveren bieten, zoo- dat er niets anders opzit dan de leden voor de tweede maal te laten stemmen over bet liquidatie-voorstel. Het is nu wel zoo goed als zeker, dat de fabriek zal wor den verkoent. Over haar lot zal op 17 Maart worden beslist. Mochten wij deze week op sommige dagen genietan van mooi voorjaarsweer, Zuid-Frankrijk werd geteisterd door stor men en overstroomingen. De toestand is er zeer ernstig. Do materieele schade is groot, maar bovendien moeten verschei dene honderden personen om het leven gekomen zijn. De regeeringscrisis, die in Duitschland zoo lang gedreigd heeft, is eindelijk toch vermeden kunnen worden door een com promis. Daarmede is een nieuwe hinder paal uit den weg geruimd voor de tij dige ratificatie van heit plan-Youngs waar van in politiek en economisch opzicht voor Duitschland zooveel afhangt. Eigenaardig is, dat juist gisteren bekend werd, dat de bekende president der rijks bank, Schacht, ter wille van de beslui ten! der Haags one conferentie en het Youmgplan, zijn ontslag heeft genomen. In Duitschland is deze week weer een blekende persoonlijkheid uit het „anoian regime", n.l. de admiraal Von Tirpitz, wiens naam vooral in> verband met den duikbootenoorlog zoo vaak is genoemd, overleden. Evenals in. enkele andere landen, had men ook in Dnitschland misschien wel het meest te stellen met de communisten, die op hoog bevel van Moscou op wat rumoerige wijze hun ron den Donderdag wilden vieren. Toch kon de politie overal baas blijven. Frankrijk beeft weer een nieuw kabi net gekregen. Tardieu is teruggekeerd^ De werkzaamheden ter vlootconferentie te Londen kunnen nu ook weer hervat worden. Uit Spanje komen eigenaardige geruch ten. Het schijnt, dat daar een sterke strooming is, die de dictatuur weer te rug wil hebben. is een vorm van tuberculose. Ver waarloost deze kwaal dus niet. Leest wat Dr. J. H. VAN GRAFHORST, arts, schrijft in zijn brochure „Wen ken en raadgevingen bij de behande ling van tuberculose en scrofulose" over de gunstige resultaten verkregen met granuline. Deze brochure, die o.a. talrijke attesten bevat van ge- neesheeren en genezen patiënten, wordt U op aanvrage, in gesloten enveloppe gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAF HORST, Scheveningen. Alkmaarsche- straat D 9. FEU I LLETON. door Annie Lucas. 26) 0— „Rustig te zijin!" Owen verkeerde in dien droomerigen, half bewusten toestand, waarin de in drukken, die van. buiten komen, en de gedachten, die ons bezighouden als het ware ineensmelten, en niet van elkaar te onderscheiden zjjn. „Niet strijden, maar rustig zijn", had Allan gezegd. Die woor den klonken Owen voortdurend in de ooren, en vonden weerklank in een woord uit de Schrift waaraan hij onwillekeurig herinnerd werd „en ziet het heil des Heeren", en die liefdelijke herinnering had een weldadigpn invloed op zijn ver ontrust gemoed, waarin langzamerhand vrede en kalmte nederdaalden. Hij had den vorig,en dag bange uren doorleefd, ineengedoken voor het smeu lend haardvuur, gemarteld door pijn en heest, terwijl zijne ziekte van uur tot uur in hevigheid toenam. Hij had ge voeld, dat de strijd geëindigd, dat al zijn kampen te vergeefs was geweest. Ziekte zou hem afhankelijk maken èf van: de goedheid van vreemden, öf van de onwillige hulp van onverschillige bloedverwanten. Die gedachte deed hem onuitsprekelijk lijden. Een fiere hooghartigheid, niet on gewoon bij menscihea van een gevoelige, teruggetrokken natuur, deed zijn hart als het ware ineenkrimpen bij het denk beeld, van anderen geldelijken steun te moeten aannemen. Genegenheid, deelne ming, goeden raad, daaraan had hij be hoefte, en daarvoor kon hij innig dank baar wezen, maar bet zou hem onbe schrijfelijk hard vallen, ook van de meest bevriende hand, stoffelijke hulp te moia- ten aannemen. Maar als hij ernstig ziek werd, en dit leed geen twijfel, dan zou het niet langer mogelijk zijn die langer verbor gen te houden. Hij had het laatste over schot van het erfdeel zijns vaders reeds lang aangesproken. Hij bezat niets meer dan een kleine sorni, nauwelijks voldoen de om gedurende enkele weken in zijn noodzakelijkste behoeften te voorzien. Het horloge van zijn vader, een stuk van eenige antieke waarde, een geschenk van de leden zijner eerste gemeente, en een eenvoudige, gouden broche, het eenige sieraad dat Mary Charlton ooit had ge dragen, ziedaar alles wat hij van waarde bezat. En hoe dierbaar deze voorwerpen hem ook waren, J;och zouden zij niet veel geld kunnen opbrengen. Het offer, dat bij ging brengen, door er afstand van te doen, iets, waaraan hij ternauwernood kon denken, zou de ramp, die hij zoo zeer vreesde, slechts voor korten tijd kun nen afwenden. Was dat korte uitstel zulk een zwaar offer wel waard? Moest hij niet liever' aan een van zijn rijke bloedverwanten schrijven, en hunne hulp inroepen. Hij ging aan de tafel zitten, nam papier en inkt. Maar aan wie zou bij schrijven? „Neen, ik kan het niet doen!" riep de arme man, terwijl hij zijn pen wegwierp. „Och, mocht God mij genadig zijn, en mij laten sterven." Arme Owen! Zijn hart was vol bitter heid. Zeker er was iets ziekelijks in de pijnlijke gevoeligheid, die er hem voor deed terugdeinzen hulp aan te nemen, waar hij die inderdaad noodig had. Als God ons belooft in onze nooden te zullen voorzien, dan behoudt Hij aan zich de keus der middelen, waarmee, en de wijze waarop Hij ons heipen wil, de steden1 darpa» "ram zooveel bel- teekenis is. We weten niet met welk doel de directie der Spoorwegen den wachter van wachtpost 46, die voor zijn. taak niet be rekend is„ ter plaats© handhaaft. Men zou bijna, vermoeden om de on bewaakte overwegen te propageeren. Warmwater. Aanleg centrale ver warming en warmwater: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. lerseke. Woensdagavond hMd de A.R. Kies vereeniging een vergadering. De beer Rothuizen behandelde het on derwerp „Gemeentepolitiek en Zondags rust". Een geanimeerde bespreking volg de op dit actueele onderwerp. Een dameskoor bracht eenige mooie liederen ten gehoore ter afwisseling. Domburg. Alhier is door "B. en W. tot ambtenaar ter secretarie benoemd de heer H. v. d. Schuur, van Middelburg!, als zoodanig werkzaam te Yet-re. Serooskerke (W.). Donderdagavond vergaderde in bet lokaal „Samenwerking" alhier de afd. „Groene Kruis". Tegen woordig 35 leden. De voorzitter, Dr Reijnders-Schilt, open de op gebruikelijke wijze de vergadering. Uit bet verslag van den secretaris bleek dat de Vereeniging in ledental toenam. Dat als magazijnmeester in Serooskerke werd benoemd J. Sturm, inplaats van dhr Schippers, die om ontslag had gevraagd. Het magazijn in St Laurens bleef bij S. Hillebrand. In uitzicht wordt gesteld splitsing der wijkverpleging en t.b.c.-huisbezoek, om dat het werk voor zuster Koster te Veel wordt. Alsdan zou een tweede zuster wor den benoemd. Uit het verslag van den penningmees ter hoorden we, dat de inkomsten van het „Groene Kruis" f 1890,15 bedroegen, de uitgaven f 606,42, derhalve een batig slot van f 1283,73. De inkomsten van de t.b.c.-lbestrijding bedroegen f 1070,04-, de uitgaven f 1227,58 een nadeelig slot dus van f 157,54. De heeren Broerse en Muizelaar, die alles hebben gecontroleerd, rapporteeren, dat alle rekeningen en boeken in orde zijn. De voorzitter dankt dhr Melis voor zijn accurate administratie. De begrooting Groene Kruis werd vast gesteld op f 2180 aan inkomsten en uit gaven, met een batig slot van f 1480. Begrooting afd. t.b.c. op f 1530 aan in komsten en uitgaven, met een nadeelig slot van f 395. Dee aftredende bestuursleden in Se rooskerke, zuster P. Kosten en J. Ver- sluijs Sz. werden met groote meerderheid herkozen. Inplaats van Dr Reijnders-Schilt, die om drukke werkzaamheden ontslag bad gevraagd, werd gekozen Ds A. T. W. de Kluis. In de vacature van dhr Hamelinck te St.-Laurens werd gekozen dhr P. Boon. Op voorstel van het 'bestuur werd on der applaus der vergadering Dr Reijn ders-Schilt als eerelid der vereeniging be noemd. De secretaris dankte den aftredenden voorzitter voor al wat bij voor de veree niging deed en verheugt er zich over, dat de vereeniging hem het eerelidmaatsohap aanbood. Hierna geeft de voorzitter een nadere toelichting over de splitsing der wijkver pleging. Grijpskerke-Oostkapelle krijgen dan een zuster Diacones en zuster Kosten blijft voor Serooskerke, St Laurens en Vrou wepolder. Natuurlijk zal door gemeenten, diaco nieën en particulieren een niet onbelang rijke bijdrage moeten worden gebracht. Maar het werk eischt het, waarom spr. dan ook allen opwekt de noodige mede werking niet te willen onthouden. Hierna sluiting. Kamperland. Woensdagavond vierde de Geref. Meisjesvereen. „Mirjam" baar 6de jaarfeest, onder leiding van Jobs Ver burg Cz. en Sara Verburg Cd. Het jaarverslag van de secretaresse, Gorrie Bakker, getuigde van bloei en dat van de penningmeesteresse, Jans Filius, van een saldo van f 39. 'Opstellen, voordrachten en enkele zang stukjes wisselden elkander af. In de pauze werden de aanwezigen ge- Owen had lang gestreden tegen dat ge voel van moedeloosheid en bitterheid, waarin zijn geloof als in een zee van twij fel en wanhoop dreigde onder te gaan. Hij had zijn best gedaan om het geloofs vertrouwen van zijn vader en van zijn zuster tot het zijne te maken. „Wat u ook moog overkomen, beste Owen, vergeet niet, dat zoolang gij in Zij ne paden wandelt, God uwe wegen voor u kiest. Er staat immers geschreven: Hij verkiest voor ons onze erfenis!" Dit was een van de dingen, die Mary met haar zachte stem tot hem gesproken had, ge durende een der laaste dagen van hun samenzijn. En hij had zijn best gedaan om de erfenis, die hem ten deel gevallen was gedwee te aanvaarden een er fenis van teleurstelling, en mislukking, en armoede, maar die, met de beste be doelingen, voor hem verkozen was door een wijs en liefderijk Vader. Doch in het diepst zijner ziel had hij toch altijd gehoopt op verlossing. En na elke teleurstelling had hij troost gezocht in de gedachte, dat zijn gedul dig wachten en hopen in het eind hun belooning zouden vinden. Het zaad des rechtvaardigen zou niet verlaten worden noch „zoekende brood", Wanneer zijn ge- Waartoe het socialistisch beginsel van schoolvoerlimig en schoolicleeding leidt, blijkt weer te Amsterdam. Het spreekt wel vanzelf, als men een- mam do vuuorS Vaat uo Zoi-gj vOut bet middagmaal humiot kinderen heeft ont last, dat het daarbij niet blijft. Zoo beeft na weer de sociaal-deino- csratische wethouder van onderwijs jm die hoofdstad aan de hoofden van scholen geschreven,, dat aan de leerlingen in bijzondere gevallen ook een ontbijt kan worden verstrekt, bestaande uit een, piaax gesmeerde boterhammen en een glas of een half fleschje melk. Welja, waarom ook niet? Men denke vooral niet, dat nu bet eindstation is bereikt. Als men eenmaal begonnen is de ouders van de verantwoordelijkheid ten opzichte van hun kinderen te .ontlasten, laten sommigen gaarne ook w©l verder hun kinderen door de Overheid bemoe deren. Het is gemakkelijk en goedkoop. OPMERKER. tracteerd op de traditioneele chocolade melk met bijbehooren. Het glanspunt van den avond was een Bijbelscbe platenvoorstelling wedstrijd. Maximum te behalen was 20 punten. Door 21 van de 22 aanwezige leden werd aan dien wedstrijd medegedaan. De eerste prijzen vielen ten deel aan Koos Leen- dertse, Mina Verburg en Pietje de Smit, elk met 10 punten, de tweede prijzen aan Corrie Bakker en Koos Versluis, elk met 9 punten, als derde prijzen Pieternella Clement, Jans Filius, Koos de Visser en Pietje de Bruine, elk met 8 punten, en vierde prijzen Lena Kempe, Neeltje Leen- dertse, Sara Filius, Kaatje Bakker, elk met 7 punten. Samen 13 prijzen. De dank der regeering. V$f soorten. Minister Ruys de Beeretnbroiuck vertelde dezer dalgen in de Eerste Kamer, dat dia Regeering niet minder dan vijlE soorten dankbetuigingen in petto heeft voor amb tenaren, die den dienst verlaten. Deze me&edeeling verwekte eenige ver wondering en vroolijkheid, weshalve de Msb. eens nadere inlichtingen heeft inge wonnen en er achter kwam, dat de vol gende soorten dankbetuigingen bestaan: 1©. Eervol ontslag met dankbetuiging voor de den lande bewezen diensten. 2©. (En dit is al reeds een groote obderschleiding.)Eervol ontslag met dank betuiging voor de belangrijke diensten, den lande bewezen. 3e. Eervol ontslag met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den land© bewezen. 4©. Eervol ontslag met dankbetuiging voor d© langdurige diensten den lande be wezen. 1 4a. combinatie van 3 en 4. 5e. Eerv-ol ontslag met dankbetuiging voor de II. M. de Koningin en den lan de bewezen diensten (in verschillende yajriaties). (Dit is d© ontslagformule welke o.a. aan ministers gegeven wondt.) Opzichters-werkplaats voor de Staatsspoor- en Tramwegen in N ed.-Indië. „Het Christelijk Comité voor Indië" vestigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat voor bovengenoemden tak van dienst eenige opzichters-werkplaats (in vasten dienst worden gevraagd, n.l. twee ketelmakers, 1 gieter en 1 smid. De practisch© eischen zijn de volgende: a. voor de ketelmabars: goed op de hoogte zijn van ketel-, plaat- en construc tiewerk; b. voor den gieter: bekendheid met het koepelovenbedrijf en goed op de hoogte zijn van hot gieten in ijzer en in koper van de meest voorkomende eenvoudigie onderdeelcn van locomotieven, zooals draagpotten, metalen, roosterijzers, enz.; c. voor den smid: goed op de hoogte zijn van bot smeden uit do hand en onder den machinehamer, alsmede het ontwer pen en vervaardigen van matrijzen. Zij die in het bezit zijn' van het eind- duld tot het uiterste zouden zijn beproefd dan zou God uitkomst zenden. Maar thans had hij den moed geheel en al verloren. Het ergste, wat hij gevreesd had, wat hij gehoopt had, dat God nooit over hem zou beschikken, was toch ge komen. Niets kon hem meer redden van de vernedering, afhankelijk te zijn van de goedheid van anderen. Hem wachtten da gen of weken van ziekte en volslagen hulpeloosheid. Voor dat hij zijne legerstede opzocht, waarvan hij wist den volgenden morgen niet te zullen opstaan, maakte hij een klein pakje. Dit stelde hij Mevrouw Mor rison ter hand, haar verzoekende het aan een buurman te geven, die den volgenden dag naar de markt te Rainsford zou gaan. Hij moest het bezorgen in een zeker win keltje, waar allerlei dingen verkocht wer den, goud en zilverwerken, snuisterijen en antiquiteiten, en dat gehouden werd door een Duitschen Jood, bekend om zijne handigheid in graveeren en het herstellen van kunstvoorwerpen van waarde. Eeni ge van Owen's persoonlijke bezittingen waren reeds dien weg opgegaan. Het pakje bevatte het horloge van zijn vader en een gouden broche van de over leden Mary, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5