De avonturen van een verkeersagentje. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Rechtzaken W Radio-nieuws Burgerlijke Stand. I Berichten over onze Adverteerders. "T— roor, dat ling met scholen ■eidenden gem diem doem ko- ms reeds genomen b e r e i- ding van ijner tijd ate rij e minis- poordigem vattingem elijke re- zou zijn- werking it inzake 6-jarigen ingesteld. besluit, iet advies es in te n laatst- ïet in zijn et niet erking van het Hoogpr- s ongun- valt, ook te be en geld erbetering celijk. Bij p tot re in algem. aak nadieir ezien. touwhuis- van deo esobieden. onderwijs moeten ids toege- n hoeden Ook in Moskou oozen op vier uur et Volks een op- I V »'.l onderofficier vam de karabiniers, die meteen een flinke hoeveelheid juweelen meenamen. Men nam plaats in een taxi om naar het bureau van politie te rijden. Voor het weg rijden stonden echter de karabiniers den ju welier goedgunstig toe zijn familie te waar schuwen. Toen de man dit gedaan had en terugkeerde, waren de dienaren van het ge zag geweken. De winkelier begon lont te ruiken en snelde naar het politiebureau, waar hem inderdaad bleek, dat hiji slachtoffer was geworden van een paar brutale dieven. Zij hebben den winkelier voor een waarde van meer dan twee millioen lire bestolen. Rijksrechercheur De Jong. Naar wij vernemen, is roet ingang van 15 Maart a.s. de rijksrechercheur de Jong, bekend uit de Giessen-Nieuwkarkzaak, aangesteld bit de passenoontrole te Hoek van Holland. Oplichters aangehouden. In verschillende dorpen in West Fries land hebben den laatsten tijd twee per sonen „gewerkt", die contracten met ca féhouders afsloten voor spijziging van 40 a 50 wielrijders, tijdens een wedstrijd, die in den zomer zou worden gehouden. De caféhouders dienden met hun hand- teekening de overeenkomst te bevestigen. De contracten werden later vervalscht tot contracten voor adv.ertenties voor 'n sportblad, eenige dagen daarna werd dan vooruit over het bedrag gedisponeerd. En kele betaalden, doch een van hen weiger de waardoor de fraude aan het licht kwam. De rijksveldwachters onderzochten de zaak en de Amsterdamsche recherche knipte tenslotte de daders. Een ervan stond op het punt uit te wij ken naar het buitenland, de andere was een employé van het sportblad, dat met de kwestie niets had te maken. De daders zijn in bewaring gesteld. Het totale be drag, dat door hen werd buit gemaakt moet f 1000 bedragen. Z ij n auto onbeheerd ach tergelaten. De politie te Oegstgeest helde Woensdagavond de Haarlemsche politie op met de mededeeling, dat op den Rijksstraatweg in die gemeente een auto was aangetroffen, onbeheerd en onver licht, terwijl de hijbehoorende papieren, die daarin aanwezig waren uitmaakten, dat de eigenaar in Haarlem thuis behoor de. Een onderzoek werd ingesteld en de eigenaar van den auto verklaarde dood leuk, dat het licht van zijn wagen niet wilde branden en dat hij, omdat -er een dikke mist hing, maar besloten had den auto onbeheerd achter te laten. Met een trammetje was hij naar Haarlem terug gegaan1 Onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. Door de politie te Roosendaal is aangehouden een persoon uit Rotterdam, verdacht van het onbe voegd uitoefenen der geneeskunst. Al sedert eenige weken hield verdachte wekelijks in een café zitting voor het ont vangen van cliënten, van welke gelegen heid door verscheidene slachtoffers ge bruik werd gemaakt. Bij onderzoek is gebleken, dat de man, die van beroep glasslijper, coupeur en koopman in ongeregelde goederen is,zich uitgaf voor „directeur van de homoeopa- thische en kruidenkundige inrichting, an nex scheikundig en urologisch laborato rium"," gevestigd aan de Boezemlaan te Rotterdam. Reeds een 30-tal inwoners van Roosen daal en omgeving was met den man in relatie getreden en had al zekere bedra gen geofferd voor „geneesmiddelen". De griep. In Westelijk Noord- Brabant en met name te Oud Gastel en omgeving heerscht de griep wederom in sterke mate en wel zoo, dat naar schat ting wel een paar honderd personen reeds zijn aangetast. 'Gelukkig vertoont de ziekte geen kwaadaardig karakter. (Buiten, verantwoordelijkheid van de Redactie), De Koninginnefeesten in 1930 te Goes. Er schijnt in onze goede stad nog eenig misverstand te heerschem over de juiste verhouding tusschen het Oranje- Comité en de Buurtvereenigingen. Men spreekt zelfs van een willekeurig Comité naast de Buurtvereenigingen en van daardoor reeds ontstane wrijving tus schen beide organisaties. In één der plaatselijke bladen meende een inzender reeds te moeten spreken van een ondeugdelijke organisatie en te mo gen voorspellen, dat er dit jaar wel niets van feestvieren terecht zou komen. Onder bedoeld ingezonden stuk plaat ste de Redactie eenige opmerkingen ha rerzijds, die van een veel beteren kijk op de zaak blijk gaven, doch het Dage- lijksch Bestuur der Oranje-Vereeniging meende, dat het in elk geval geen kwaad kon, de kwestie nog eens even te belich ten en een - juisten kijk te geven op de organisatie. De geheels organisatie is precies g e 1 \j k aan die van vroegere goed ge slaagde feesten. Reeds op een algemeene vergadering van 14 November 1929, waar 13 Buurt vereenigingen vertegenwoordigd waren, is besloten, dat naast het Dagelijksch Be stuur het verdere hoofd-comité zou wor den gevormd door afgevaardigden van de Buurtvereenigingen (van elke Buurtver eniging één) en dat alle nog op te rich ten buurtvereenigingen, onmiddellijk nk de samenstelling, eveneens het recht zul len hebben één afgevaardigde in het hoofdcomité te doen zitting nemen. Pre cies dus, als voorheen het geval .was. En nu maakt het Dagejpksch Bestuur plannen en voorstellen en 'bereidt een goe de feestviering voor, doch straks op de vergaderingen van het geheele hoofd- comité dus met de afgevaardigden van alle buurtvereenigingen worden de beslissingen genomen; er bestaat dus wel degelijk een innig contact Wat is alleen het verschil met vroeger? Dit dat voorheen iedere buurtver- eeniging een vrij belangrijk bedrag uit haar kas (die in de le plaats bestemd was voor betaling der kosten van buurt versie ring), moest afstaan aan het hoofdcomité vcor: muziek, optochten, verlichting, vuur werk, kinderfeesten en algemeene onkos ten; dat bet lang niet altijd gemakkelijk was, de daarvoor benoodigde bedragen van de buurtvereenigingen te krijgen en dat we thans gemeend hebben een Oranje Vereeniging te moeten stichten, waarvan alle ingezetenen van Goes lid kunnen zijn tegen betaling van een kleinere of groctere contributie, ten einde op deze wijze te bereiken: le. dat die ingezetenen, die geen lid zijn van een buurtvereeniging (omdat nog lang niet heel de stad in buurtvereeni gingen is georganiseerd), weten kunnen, aan welk adres zij hun bijdrage voor een Oranjefeest kwijt kunnen; 2e. dat ook zij, die wel bij een buurt vereeniging zijn aangesloten, een afzon derlijke bijdrage kunnen geven, voor dat gedeelte van bet feest, waarvoor het hoofdcomité te zorgen heeft; 3e Dat daardoor het Bestuur der Oranje-vereeniging (het geheele hoofd-co mité dus) steeds de beschikking heeft over vaste inkomsten, om zoo op den duur te kunnen komen tot b.v. het fees telijk vieren van den 31sten Augustus van elk jaar, al is het dan maar door het organiseeren van een schoolfeest Bovendien het vieren van Oranje feesten, als thans er weer een gehouden staat te worden, kost vrij' veel geld. En allen, die in Goes voor ons Oranjehuis voelen en dat is de overgroote meer derheid der bevolking kunnen op deze wijze medewerken, om dat feest le doen slagen. Ten slotte nog een mededeeling: Op 11 Maart a.s. zal weer een verga dering gehouden worden van het geheele hoofdcomité. Op die vergadering zal het feestpro gramma worden behandeld. Een zeer be langrijke vergadering dus. En nu is de gelegenheid nog daar, om meerdere buurtvereenigingen te vormen. Elke nieuwe buurtvereeniging heeft recht op het zenden van een afgevaardigde naar die vergadering. Laat nu de vrucht van bovenstaande uiteenzetting' zijn, dat nog vele buurtver eenigingen worden opgericht en er straks zijéén, algemeen, enthousiast samen werken om het Koning,innefeest schitte rend te doen slagen. Den nurksen en zwartkijkers ten spijt! Het Dag. Bestuur der Oranje-Vereen. J. A. H. ABELEVEN, Voorzitter. J. I. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, 2e Voorzitter. J. DONNER, Penningmeester. J. M. BIELEN, Algem. Adjunct. F. G. C. ROTHUIJZEN, Secretaris. Goes, 7 Maart 1930. Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland". Uitgaande van den groep Zeeuwsch- VIaanderen, h,ad gisteren in de Een dracht te Middelburg een druk! bezochte bijeenkomst plaats van leden der Coö peratie, onder leiding van den heer mr. F. Bielders uit Rotterdam, vertegenwoor diger van den Wilhelminapoider. Deze wees er op; dat z.i. het beste zou zijn, allereerst bet verkiezen van een nieuw bestuur, omdat hij meent, dat er velen voor liquidatie stemden, alleen uit wantrouwen tegen het bestuur. Een nieuw bestuur moet z.i. bestaan uit 15 leden) (nu 17) wat volgens de statuten goed is, en wel 7 of 8 van hiet oude be- istuur en 7 of ,8 zoo mogelijk uit de voor- en tegenstanders van liquidatie. Een directeur kan wel gemist worden. Om voldoende bieten te krijgen, kan ment toepassen een premie van bjjr. 12.50 voor iedere 1000 K.G. hoven hét mini mum, zooals ook Dinteloord doet. Een tweede mogelijkheid is het betalen van den prijs van de vrjje markt, maar dan dreigt dat de tegenpartij den prijs opdrijft om de Zeeland te nekken. De totale be drijfskosten, die steeds dezelfde bleven, drukken minder op een grooter aantal bieten. Daarom is het premiesysteem te ver kiezen. Als men voor deze regelingen voélt zal men aan alle leden een circulaire zenden om spoedig in do kringen een candidatenlijst op te maken. Dhr Dl W. Lindenbergh geefttoe, dat het bestuur het vertrouwen niet heeft, doch meent, dat mr Bielders te veel buiten de kwestie staat. Of een nieuw of een oud bestuur de fabriek doorzet, bet zal dezelfde moeilijkheden ondervinden. Men zal toch niet meer leveren. Er moet volgens spr. een directeur zijn, anders kan het niet goed gaan. Een premie moet toch ook weer door het bedrijf be taald worden, en de prijs van de bieten zal er door ^gedrukt worden. De prijs van de vrije markt betalen is afwijken van het coöp.-idee. Dit zal de fabriek tO'Chi niet kunnen volhouden. Als men f 2.50 meer kan krijgen was men er, maar dan heeft men de „Zeeland" niet meer noodig. Er worden stappen gedaan om van de regeering creidiet te krijgen voor de „Zee land". De heer Bielders zegt, dat het ham niet békend is. De heer Lindenbergh kan mede- deelen, dat het referendum heeft tot ge volg gehad, dat 442 ledeu met 596 stem men en 1537 aandeelan vóór en 919 le den met 1202 stemmen en 2562 aandee l-en tegen verhooging van het minimum hebben jgestemd. Niet gestemd hebben 437 leden met 1247 aandeelen. Er zullen mu 5100 aandeelan overblijven en daar mede kan men niet aan een rendabele exploitatie komen. Spr. zet dat uiteen aan de hand van cijfers en van uitlatingen van Ginneken, die ter zake kundig is. De hoofdzaak is, dat men te weinig geld krijgt voor zijn bieten en minder dan hij andere coöperatieve fabrieken. Dinteloord betaalde voorloopig reeds f8.50 uit en de „Zeeland" bleef daarbij in gebréke. De heer mr Bielders bracht dank voior de zakelijke uiteenzetting door den heer Lindenbergh. Op een vraag van den heer Van A rent ha ls zegt spr., dat hij spreekt namens de Rotterdamsche en Haag- sche groep van aandeelhouders van den Polder en dat de heer Hanken meende dat er niets meer aan te doen is om de fabriek te behouden. De heer Van Arenthals meent, dat men dan de kleine, maar deskundige aandeelhouders van den Wilhelminapol- der heeft uitgesloten. De heer Bielders wijst er op, dat er onder de Zee uwsoh-Vlamingen toch vele kleine aandeelhouders der „Zee land" zijn. Spr. meent, dat niet alleen de geld kwestie de reden is dat men geen ver trouwen meer stalt in het bestuur. Spr. meent dan ook dat het eerste moet zijn ■een nieuw bestuur te kiezen. Men moet gelegenheid hebben personen aan het hoofd te stellen die men vertrouwt. Zéker zal de premie betaald moeten worden, maar daartegenover staat een beter rendement der fabriek. De totale onkosten zullen ten deele minder zijn en de premie vergoeden. Het gaat er -om of de f2.50 te zwaar zullen drukken. Gedurende eenige jaren zal eï door de rente en aflossing steeds een verschil .blijven in den prijs van da „Zee land" en de andere ooöp. fabrieken. Bij volle belasting zal het fl.60 f2 be dragen, De schuld is reeds van 6 op 2 milüoen terpg gekomen. De toestand bij de „Zeeland" is overigens niet minder dan biji de andere fabrieken. De vrije marktprijs is zeker een afwijken van de Goöp. gedachte, en is dan ook het minst teverkiezen. Als de „Zeeland" daardoor te gronde zou gaan; geldt dit voor alle fabrieken tegelijk. Als er Rtappoa bqy de regwaritig women gedaan, is dit niet te laken. Bij door- weriten is spr. verzekerd, dat Dinteloord meer ere-:]iet moet geven, en ook is hem gezegd, dat er geldbronnen gevonden zijn. Met belangstelling heeft spr. den uit slag gehoord van het referendum, hij heeft niet anders verwacht. Mien fcon niet den ken, dat er een meerderheid voor ver- baogjmg was, gender dat een hoogere pr(js werd toegezegd. Het was een wassen neus en dit be schouwt spr. dan ook meer of minder als een zwakke leiding. De heer Risseeuw heeft den voor zitter opgebeld en deze heeft absoluut verklaard, dat er geen steun bij de rei- geering is gevraagd. De beer Lindenbergh heeft er be zwaar tegen gijn bron te noemen. Ook! in een nieuw bestuur zal geen vertrou wen bestaan. Men wil van de fabriek af zonder meer. Als bet ouida bestuur gevoeld had weg te moeten gaan, had het dit reeds verleden zomer moeten dom. Het bestuur voelt ook wel hoe het ge gaan zoiu zijn, als te Roosendaal allen hadden kunnen stemmen. Het had eerst de motie in stemming moeten brengen. Daarom heeft het nu het referendum moeten dom plaats hebben. Volgens spr. komt de f 2.50 pas in waarde als. er meer dan 175 millioen K.G. wordt geleverd. (De heer Bielders zegt 150 millioen.) Spr. meent, dat alle fabrieken dezelfde moei lijkheden ondervinden. Van dm vrijen marktprijs is totaal geen te halen,, de Centrale legt er nu ook geld pp „toe. Daarbij, komt, dat er leden zijn, die te weinig grond hebben. Het is juist, dat ,jie „Zeeland" een contract beeft met Dinteloord, want het is reeds de derde keer, dat de „Zeeland" in financdeela moeilijkheden zit. De heer Bielders vraagt nu uit te maken met zift en en opstaan of men stappen zal dom. Het blijkt, dat een kleine minderheid er voor is. De inleider meent, dat mm het dan niet moet doen, doch laat het aan de groep ZeeuwschrVlaandaren over. De vergadering werd nu gesloten. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Zonder jachtacte zich met een schiet geweer in het veld hevinden: A. v. N., Kruiningen f 15 of 15 d. en verbeurd geweer en patronen. Niet beletten, dat hond wild opspoort: le herhaling, G. V. Colijnsplaat, 10 d. hechtenis. Op openbare weg auto laten staan zon der licht: 'H. M. L., 's Heer Arendskerke, vrijgesproken. Leerplichtwet: A. G., Wissenkerke f 10 of 10 d., J. G. B., aldaar f 5 of 5 d., G. d. D., Hoedekenskerke f 3 of 3 d. Leerplichtig kind gedurende den school tijd laten werken: A. T., Heinkenszand f 15 of 15 d., P. K., Wissenkerke f 10 of 10 dagen. Straatschenderij: le herb., J. M. S. te ■Goes f 40 of 40 d.; B. T., Wissenkerke, terug aan ouders; H. v. V., Kapelle f 5 of 1 w. tuchtsch.; J. Z., Krabbendijke, vrijspraak. Met een vaartuig een rijkskanaal be varende, zijn naam niet op zijn schip hebben: F. W. Hillegersberg f 5 of 5 d. met een vaartuig een rijkskanaal be varende geen reglementen aan boord heb ben: L. d. S., Wintham, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. Met motorrijtuig rijden zonder rijbe wijs: S. R. v. d. B., 'Goes f 5 of 5 d. Met vrachtauto rijden met te ver uit stekende lading: A. K. Kats f 3 of 3 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. H., Goes f 10 of 10 d. Met een motorrijtuig bet verkeer in ge vaar brengen: C. v. D., Kats f 10 of 10 d. Met een rijwiel de linkerkant van den weg houden, zonder dat dit noodzakelijk is: A. v. H., Goes f 3 of 3 d. 71. Toen ging de heks naar den kabouter, die niet had kunnen ontkomen. „En nu tusschen ons", zei de heks tot hem. „Jij zult mij tenminste niet ontsnappen, zoo als die vreemde snoeshaan." De kabouter keek haar moe dig aan, met over elkaar geslagen armen, alsof hij zeg gen wou: „kom maar op". „We zullen jou die praats wel afleeren", dreigde de heks. „Doe, wat je niet laten kan", zei de kabouter. 72. Ze wees hem een hol aan, waarvoor een muis zat. Hier heb je mooi gezelschap. Betooveren kan ik je wel niet, doch je wel gevangen houden", zeide de heks. De kabouter nam alles rustig op. En hij lachte haar uit. „Je bent een brutale", mopperde de heks. „De hrutalen hebben de halve wereld", grinnik te de kabouter. Ihronk«nacitf;.p. f 15 of 15 d. Door A. A. A., 33 jaar, arbeider, SSuid- dorpe, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van de Rechtbank te Mid delburg van 24 Februari j.l., waarbij hij wegens vernieling is veroordeeld tot f 50 of 50 d. hechtenis. Union-rljwielen. De N.V. Union Rrjwielfabriefc vJhL firma B. J. van den Berg, zond ons haren geïllustreerden prijscourant met folder. De keurig uitgevoerde prijscourant maakt een prettigen indruk. Aan de sai- miemstellimg en uitvoering is veel zorg besteed. Men vindt hierin zoowel voor de rijwielen als voor de omiderdeelen alle gewenschte inlichtingen. De folder eveneens in kleurendruk uit gevoerd, stelt op prettige wijze de voor- deelen van de Union-rij wielen, in het licht. Liefhebbers van de rijwielsport zullen ongetwijfeld met genoegen van den iini- hlotud van prijscourant en folder kennis nemen. Programma van Zaterdag 3 Maart. HUIZEN, 1875 M. 10.00—10.15 Mor genwijding. '12.152.00 Concert. 2.30—4.00 Aansl. Vhn bef Tusschins'ki- Theater te A'dam. 4.004.30 Mode- praatje. 4.305.00 Sportpraatje. 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje. 5.30 6.00 Duitsch: Gevorderden en conver satie 6.017.45 Concert door het Om roeporkest. 8.00 Soc.-dem. uitz. HILVERSUM. Tot 1 uur 293 M. Na 1 uur 1071 M. Uitsl. K.R.O.-uitz;. 8.15-- 9.30 en 12.151.00 Gramofoonmuziek. 1.00—2.00 Concert. 2.00—3.15 Kin deruurtje. 4.004.30 Cursus Espe ranto. 4.305.00 Cursus Engelsch. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.01 6.15 Lezing over: Lente in Duitschland. 6.156.40 Gramofoonmuziek. 6.40 7.00 Journalistiek Weekoverzicht 7.207.30 Gramofoonmuziek. 7.30 8.00 Lezing over: Het Mohammedanisme. 8.018.30 Gramofoonmuziek. 3.309.30 Orkestconcert. 9.4010.00 Gramofoonmuziek. 10.0011.00 Ver volg Orkestooncert. 11.0012.00 Gra mofoonmuziek. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 1.202.20 Qrkestcancert. 5.06 Orglelconcert. 7.05 Piano-re cital. 7.50 „Beaten at the Post". Mu zikale burleske. 3.20 Concert Orkest. PARIJS. „RadiOrParis". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Orkest- concert. 6.55 GramofoiOinmuziek. 9.05 Concert. Orkest en solisten. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Triohconoert 6.50 Gramofoo'revu'iek. ,8.20 Con cert. Orkest en sowst ZEESEN, 1635 M. 1.20—1.50 Gramo foonmuziek. 3.504.50 Concert uit Hamburg. 7.50 Concert. Orkest en te nor. Van 27 Febr.—6 Maart VLISSINGEN. Ondertrouwd: E. Joosten, 30 j. en J. Kuiper, 24 j.; H. van der Hoek, 22 j. en A. Ventevogel, 22 j.; C. van de Ketterij, 26 j. en N. de Ridder, 20 j. Getrouwd: P. W. Arnscheidt, 27 j. en A. Broere, 27 j.; C. M. de Baar, 25 j. en M. Lippens, 20 j.; G. Hogeveen, 22 j. en J. S. Kolijn, 20 j. Bevallen: A. Janse, geb. Le Granse, z.; P. Stroo, geb. Suurmond, z.; J. H. van Beers, geb. Meulmeester, d.; T. Kort, geb. de Ridder, z.; E. E. van Oijen, geb. Engel- horn, d.; N. A. van Hasselt, geb. Louwens, z.; M. Riekwel, geb. Sohier, z.; L. de Klerk, geb. van Oosten, z.; P. A. Glerum, geb. Gombert, cL; M. van Dam, geb. van Mer- kerk, z. (Vliss. Crt.) KRUININGEN. Gehuwd: Geleijn Wie- les, 28 j. te Ternjeuzea en Jqhanna Kole, 27 j. Overleden': te Goes, Mathilda Verstoe ten, echtgenoot» van Adriaan Kaan. Van 27 Febr.—5 Maart SOUBURG. Ondertrouwd: Reinier Ulde- rink, 25 j. en Adriana Meijers, 26 j.; Kor- nelis Bruijnooge, 57 j. en Susanna Cla- risse, 38 j. Getrouwd: Jacobus Cornelis Enters, jm. 22 j. en Margaretha Pieternella Hooge- steger, 2.0 j. jd. Geboren: Catharina Johanna, d. v. Cor nelis de Punder en Elizabeth de Kraker. Overleden: Pieternella Boucherie, 77 j., wed. v. Pieter de Voogd; Nicolaas Jan 2 m., z. v. Dingenis Daniël Lobbezoo en Neeltje Jannetje Jagt. Van 28 Febr.7 Maart. IERSFKE. Geboren: PietermeUa, d. v. Philippus Boogert en Eva Boone. Overleden: Cornelia Trampier, 70 j., echtg. vani Hendrik Baaij. Over de maand Februari '«-GRAVENPOLDER. Getrouwd): 28, Nico laas Fierloos 27 j. jrn. te Nisse en Fraacina Butjjn 26 j. jd. te 's-Gravenpold)er. Geboren: 5, Maatje, v. Pieter Smulder en van Elena Varmtie; 19, Martina, d. v. Ma- rinus van Ooaten en van Catharina van dar Hooft. Overleden: 22, levenloos aangegeven kind van Paulu» dia Korne en Johanna Adriana Kewlw.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 7