"De beste methode is steeds Palmolive Zeep te gebruiken" Massé, te Parijs No. Specialiteit in Philips-producten K. BARESVSAN, Goes, IVSagdalertasfr. 8 - Tel- 27 Gemengd Nieuws. Radio-nieuws Rechtzaken EERS 6 Deze autoriteit beveelt een eenvoudige doch nimmer falende regel aan, voor het behouden van een fraaien teint. Dit nummer bracht, terwijl bovendien ook door ande re personen, buiten de Kamer, inlich tingen werden verstrekt. De vraag, aan de Kamer gesteid, n 1 of het vervroegen der ochtendbestellingen in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. voor deze streek v. zoodanige waarde zal zijn, dat dit de hooge kosten daarvoor loonend maakt, is uiteraard moeilijk te beantwoorden. Ze- kor kan gezegd worden, dat het vervroe gen eener bestelling voor de streek voor- deelen heeft, maar deze in cijfers uit te drukken gaat bezwaarlijk. Bovendien is aan de Kamer niet medegedeeld, boe groot die meerdere uitgaven zullen zijn. Reeds op 27 Dec. 1922 heeft de Kamer zich tot den Minister van Waterstaat ge wend met het verzoek, om een postver zending voor Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. te doen geschieden per boot van 5.50 uur uit Vlissingen en bij gebreke van de vroe ger om 6.30 uur uit Breskens vertrekken de tram, het vervoer naar verder gelegen- plaatsen te doen geschieden per auto; de kosten van een en ander werden berekend op f 4125. Bij de bespreking wordt nog opgemerkt, dat invoering van een vroege postbestel ling nadeeligen invloed zou kunnen heb ben voor de late avondbestelling, zulks in verband met de rusttijden van het post- personeel. In aansluiting hierop spreken de heeren als hunne meening uit, dat, wanneer de avondbestelling in 't gedrang zou komen, zij van een vervroegde och tendbestelling geheel afzien, door het groo- te.belang, dat aan eerstgenoemde bestel ling is verbonden. De heeren Risseeuw, Gatsman en Wijf fels lichten enkele voorkomende gevallen nader toe, terwijl de heer Van Melle, voor zitter der vergadering, over den toestand te Breskens spreekt. Hij wijst er op, dat het een goede verbetering zou zijn, indien met de eerste naar Vlissingen terug va rende boot post vervoerd werd, en deze per trein van 7.10 uur uit Vlissingen werd doorgezonden. ■Ook de stagnatie in de postverzending bij mist wordt besproken. Voorgesteld wordt te verzoeken om, indien door mist de prov. boot naar Brpskens niet vaart, met sloepen voor het postvervoer te zor-, gen. Hiertegen merkt dhr Calsman op, dat dit vroeger wel gebeurde, doch doordat het bezwaren had, waardestukken op die wijze te verzenden, is dit gestaakt. De voorzitter meent, dat waardestukken van een dergelijke verzending zouden kunnen worden uitgesloten. Resumeerende, besluit de conferentie in overweging te geven, dat in het advies \an de Kamer zal worden uitgedrukt: a. dat de avondbestelling in elk geval overeenkomstig de bestaande regeling be hoort te worden behouden; b. dat de behoefte aan een vervroegde ochtendbestelling te Sluis dringend ge voeld wordt, doch dat deze al is het ook, dat dit in de overige plaatsen min der wordt gevoeld in het algemeen als een vooruitgang zou moeten worden be schouwd, al is het ook, dat het daardoor verkregen voordeel niet in cijfers (der mcer-kosten) is uit te drukken; c. dat het verzenden der post voor de avondbestelling naar Sluis per kusttram, inplaats van deze te Draaibrug te laten afhalen door een bode, aanleiding zou zijn tot vereenvoudiging en.een vroeger berei ken der bestemming; d. dat de Kamer ook gaarne zou zien, verzending van post met de eerste boot Breskens-Vlissingen en doorzending per trein van 7.10 uur, opdat deze daardoor in vele plaatsen nog tijdig arriveere voor opname in de 2de bestelling; e. dat de Kamer het van belang acht, dat bij stagnatie in de uitvoering van den dienst door de prov. stoombootdienst we gens mist, maatregelen getroffen worden om de postzendingen tusschen Vlissingen en Breskens te doen geschieden per sloep. Bruinisse. Vrijdagavond werd in de Christelijke school alhier een druk be zochte en welgeslaagde Ouderavond ge houden, onder leiding van het hoofd der school, dhr C. Koelmans. Deze opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze en sprak een kort ope ningswoord. Nadat door hem aan de leerlingen der hoogste klassen eenige vra gen waren gesteld betreffende de ver schillende vakken van het onderwijs, werd de avond afgewisseld door zang van eeni ge meisjes. Na de pauze, waarin den aanwezigen gelegenheid werd gegeven om het schrif telijk werk der leerlingen te bezichtigen, hield de onderwijzeres, Mej. M. de Korte, een referaat over: „Bijbel en kind". Dit keurig onderwerp werd door allen met onverdeelde aandacht gevolgd. Door Ds C. Waardenburg werd een slotwoord gesproken, waarna deze de vergadering sloot met dankzegging. Zierikzee. Donderdagavond hield de afdeeling „Patrimonium" haar tweede jaarvergadering in de Hervormde Ge meentekamer. De vergadering stond onder leiding van dhr W. de Kam, die na de gebruikelijke opening, een kort openingswoord sprak, waarin hij de vraag behandelde, welke taak Patrimonium heeft te midden van het georganiseerde leven van onzen tijd. Hierna werd jaarverslag geleverd door den secretaris, dhr J. Dirks, waaruit bleek dat hot ledental toeneemt, het vergader- bezoek bevredigend was en van een opge wekt leven mag worden gewaagd. Aan het verslag van den penningmees ter, dhr K. Berrevoets, ontleenen we, dat de rekening sloot met een batig saldo. Na de pauze, waarin den aanwezigen Doelmatigedoch zachte reiniging der huid thuis- is een absolute ver- eischte voor het succes van ons werk. De beste methode is het re gelmatig, terdege gebruik van de zeep, die grondige reiniging paart aan de bekende cosmetische werking van palm- en olijfoliën." 16. Ruk Daunou. Parijs Emile Massé is de hui dige directeur van de elegante inrichting, die zijn naam draagt, in de Rue Daunou te Parijs, waarvan U hierboven een afbeelding ziet. cent PER STUK TN Palmolive Zeep komt de heil zame werking van palm-en olijfolie, waaraanMassé zooveel waardehecht, het meest tot haar recht. En daar om beveelt Massé en met hem, de bekendste schoonheidsspecialis ten van Europa en Amerika Palm olive Zeep zoo warm aan. De beroemde Palmolive 2-minuten behandeling vormt dan ook den grondslag voor elke werkelijk goede schoonheidsbehandeling. Deze me thode is even eenvoudig als doel treffend. Men wrijve het zachte schuim van Palmolive Zeep en water gedurende 2 minuten flink in de huid en spoele daarna eerst met warm, vervolgens met koud water af. Doe het twee maal per dag het resultaat is verbluffend. Gelieve mij gratis en franco Uw schoonheidsboekje, getiteld: „Hoe men over de geheele wereld den teint der jeugd behoudt", te zenden. COLGATE-PALMOLIVE-PEET Co. N.V., Spuistraat 64-70, Amsterdam C. Afdeeling Reclame Naam - Adres i n W oonplaats thee, enz. werd gepresenteerd, verkreeg dhr K. Berrevogts het woord, om het on derwerp in te leiden „Karei Marx". Hij ontvouwde de drie hoofdgedachten uit Karei Marx werk: „Das Kapital", te we ten: het Historisch materialisme, de meer waarde theorie en de klassen,strijdleer. Bij de leer van het Historisch materia lisme werd uitvoerig stil gestaan, waarbij inleider tenslotte tot de conclusie kwam, dat vooral deze leer in strijd is met het positieve Christendom en Socialisme en Christendom zich tot elkander verhou den als water en vuur. 'Op deze inleiding volgde een uitvoerige en aangename bespreking. Dhr H. v. d. Doel zorgde voor het mu zikale gedeelte. Er heerschte een opgewekte stemming in de vergadering, welke door dhr M. van As met dankgebed werd gesloten. Waarde De heer C. Bal is met in gang van 28 Maart a.s. opnieuw benoemd tof burgemeester dezer gemeente. Ierseke. De Goöp. Oestervereemiging. De Itokzo heeft haar geheele productie zaaigoed tot een toonenden prijs verkocht aan Denemarken. Ongeluk op de gasfabriek te Eindhoven. Vrijdagavond heeft op de gasfabriek te Eindhoven een ernstig ongeluk plaats gehad. De 61-jarige op ziener der stokerij K. kreeg een ijzeren rand van een wagentje tegen de borst en geraakte tusschen een piijler en het wa gentje gekneld. Zijn borstkas werd totaal ingedrukt. De stoker, die den wagen voortbewoog had K. niet zien staan. Later is de on gelukkige in het gasthuis, waarheen hij was vervoerd, overleden. Gasoven ontploft. Zaterdag morgen had in de werkplaats van de N.V. Nijmeegscbe Ijzergieterij en Machine fabriek te Nijmegen een ont loafing plaats in een gasoven. De ovendeur werd door een glazen dakbekapping geslingerd. De arbeider Mol, die bij den oven werkte werd zwaar gewond aan hoofd en pols.. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Auto in de beek. Vrijdagavond is een particuliere auto op den weg DeventerZutfen nabij eerstgenoemde plaats door de houten' leuning van de brug over de Koerhuisbeek gereden en 2 h 3 Meter omlaag in de beek gestort. Het ongeluk geschiedde doordat de chauf feur bij het nemen van de bocht ter plaatse verkeerd uithaalde. Een der inzittenden geraakte onder den wagen doch werd door eenige op het hulpgeroep toegesnelde personen uit zijn benarde positie bevrijd. In bewusteloo- zen toestand werd hij naar het St. Jo* sepbgesticht te Deventer vervoerd. De drie overige passagiers Jtragen slechts lichte kwetsuren. De auto werd totaal vernield. De schilder ij en-diefstal- 1 e n. Het schilderstukje van A. v. d. Venne, de dansende invaliden, ter waar de van ongeveer 1500 gulden, dat ver leden week Zondag in bet Haagsche Ge meentemuseum is gestolen, is door de Belgische politie in beslag genomen bij een sohilderijenhandelaar in Antwerpen. Door een heer was het daar omgeruild voor eenige miniaturen. Het signalement, dat genoemde schil- 'üerijenhandelaar van zijn klant kon ge ven, komt volkomen overeen met da,t van den persoon, die van de diefstallen in Utrecht, Haarlem en Den Haag ver dacht wordt. Hij had ook nog hij zich het in Haarlem gestolen schilderij van Dirk Hals, een jongenskopje. De Belgische politie is ervan over tuigd, dat dit brutale heerschap, de da- cler is van de museumdiefstallen. Vuurbol op den weg. Woens- avond is nabij Zeddam een merkwaardig natuurverschijnsel waargenomen. Plotse ling werd het op den weg licht als bij dag en toen eenige personen arnkek n zagen ze een vuurbal over den weg rol len. Gelijktijdig werd een scherpe zwa vellucht waargenomen, Van de vuurbol is niets teruggevonden. Daar was geen woord F ran sch bij. Het hoofd van een open bare school voor voorbereidend onderwijs te Amsterdam, mevrouw Z rcher-droene veld, hiad aan de moeder van een der schoolkinderen een schrille ijk vcr.oog ge richt over den toestand van verwaar- loozing, waarin dit kind op school pleeg de te verschijnen. In antwoord hierop mocht zij den volgenden ouderlijken brief ontvangen; „Koogachtent Schooljufvrou Met Deze laat ik uw weten dat Zuster Groenevelt Voor zichtig moet wezen wat ze Zegd met verwaarlo'ze dan zal ik haar Een Verwaailc.ze klap op haar Wang geve Mijn kinderen zijn niet verwaarloos zoo Zal Menig Kind nog lopen. Er zijn wel Erger die er vies uitzien en dus Wees voorzichtig Wat je zegt Anders kom ik zelf aan schooi. Uw Hoog Achtent GROENEVELT Vader W. P. S O p i u m-r o oker s en valsch- munters te Antwerpen. De Ant- werpsche politie heeft Vrijdagnacht een inval gedaan in een logement van het haven-kwartier te Antwerpen, dat gehou den wordt door een Chinees en een Belgische vrouw. Sinds lang werd deze inrichting verdacht van te zjjn een opium- roiokerij. Toen de politie zich bij het logement aanmeldde, vond zij de deuren gesloten; de eigenaar weigerde te opmen, waarop da agenten zich met geweld toegang ver sohaften. Bij de huiszoeking bleek het, dat de verdenking gegrond was. Mm vond een giroote hoeveelheid opium, alsmede heel wat rook-materiaal. Tot groote verrassing der politie werd er verder materiaal aangetroffen voor bet maken van valsche Duilsche, Engelsche en Belgische munten, waarvan een aan zienlijk getal in beslag werd genomen. De. twee eigenaars van het gebouw wer den onmiddellijk achter slot en grendel gezet. Schippersknecht verdron- kenl Zijn makkers voeren doorl Vrijdagnacht is de 71-jarige schippers knecht T. van een schuit overboord ge slagen en verdronken. Voor op het vaar tuig stond de schippersknecht G., uit Amsterdam. T. stond aan het roer en de scheepsjager v. H. leidde het paard, dat de schuil trok. Te 's-Gruv nand m(.e T. op tot dusver niet opgehellerde wijze in de 's-Gravenlandsohevaart zja ge/a len, althans ije bolde mannen misten hem plotseling. Zij hebben echter den tocht vervolgd, zonder iemand te waar schuwen. Het lijk Ls later door de po litie opgehaald. De jager en de schippers knecht zijn door de politie in hechtenis genomen. Programma van Dinsdag 4 Maart 1930. HILVERSUM, 1,875. 12.16—2 Concert. 2—8 en 4—4.15 Gramofoonmuziek. 4,15— 5 Soli sten concert. 6.30—6.45 en 9,15 gra mofoonmuziek. 9.80 operette „De Doch ter van den Tamboer-Majoor". 10.86 Con cert door het Omroeporkest. HUIZEN. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. 8.159.30 Gramofoonmuziek. 12.15—1.15 Concert. 1.15—2, 4—5 5,50 6, 6.016.15 en. 6.407 Gramofoonmu ziek. 8.01—9 Orkestconcert en optreden van humorist. 9.40—10.10 Voortzetting concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert, alt, en tenor. 12.50 Orgelconcert. 1.20—2.20 Orkestcon cert en orgelspel. 7 Piano-recital. 8.05 Concert, sopraan, piano, Militair orkest. PARIJS. „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkest-con cert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG. 473 M. 6.20-7.20, 9.35 —11.15 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 en 4.505.50 Orkestconcert. 8.05 9 20 Concert. Her-uitzending van Lon den en Daventry BRUSSEL, 508 5 M. 7.05 Gramofoon muziek 8.35 Op golfl. 338.2 M.: Concert Orkest, vocale en instrumentale solisten. ZEESEN, 1635 M. 11.50—12.15 Gramo foonmuziek. 1.201.50 Gramofoonmuziek 3.504.50 Concert. 8.50 Concert. Orkest. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 26 Fehr. De Kantonrechter te Middelburg beeft do navo'gonde vonnissen ge we :en nut een voertuig not behoorlijk uit wijken naar recht- b'j liet ingehaald wor den: J. J. te 0. en W. Souburg f10 of 10 d. h.; nut een voertuig rijwiel of motor ij'uig buiten noodzaak de 1 nkorzijilo vnn den weg houden: J. J. to Oost- on West-Sou- burg f3 of 3 d. h.: P. M. te N en St. Jooslan! f 1 of 1 d. h.; A. A. B te Mid delburg f3 of 3 d. h.; M. C. W. te O. en \V. Souburg f3 of 3d. h.; L. R. te Domburg: Vrijspraak. met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde va.n den weg houden: J. J. te Middelburg f3 of 3 d. h.; rijden met een motorrijtu'g zonder vol doende remmen, M. P. te Middelburg f 10 of 10 d. h. fietsen zonder licht: R. v. E., Arnomui- den f5 b. of 5 d. h.; J. v. M. te Sluiskil f5 of 6 d. h.; J. T. te' Zoute- lanlo f5 of 5 d. h.; rijden met een voertuig zonder roode achterlamp of roode reflector: P. L. te Middelburg f3 of 3 d. h.; J. A. te Kou dekerke f3 of 3 d. h.; rijden met een voertuig zonder licht: J. de P. te Serooskerke f5 of 5 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs: F. G. te Serooskerke f3 of 3 d. h.; als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der ambtenaren het nummer-rijbewijs vertoonen: A. G. L. te Vlissingen 0.50 of 1 d. h.; Ci. W. M, t<K Middelburg fO.öC of 1 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder da.t behoorlijk zichtbaar is nummer met let ter: J. M., te O', en W. Souburg f2 öl 2 d. h.; Aa. Ma. T. te Oostkapelle f10 of f10 d. h.; W. d. K. te Koudekerke fö of 5 d. h.; dronkenschap: C. H., zonder bekende woon- of verblijfplaats f10 of 1.0 d. h.; Th. R. W. II. te Vlissingen f10 of 10 d.; idem bijl vierde herh. gepleegd binnen een jaar nadat de veroordeeling wegens derde herhaling onherroepelijk is gewor den: J. L. R. te Vlissingen: drie d. h., plaatsing in een Rijkswerkinrichting voor den tijd van zes maanden; als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: P. M. v. W. te Goes f5 of 5 d. h,'.; terwijl men jaagt op grond, waar een ander tot het genot van de jacht gerech tigd is, niet voorzien zjjln van een schrif telijk bewij's van den tot dat genot ge rechtigde: J. J. te Kleverskerke f25 of 25 d. h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer: S. D. te Se rooskerke en W. D. te Vrouwepolder: vrijL spraak, met teruggave aan ieder van hen, van het als overtuigingsstuk gediend heb bende geweer na 9 dagen nadat het von nis in kracht van gewijsde is gegaan. overtreding eerste lid van art. 11 deir IJkwet: G. v. E. te Vlissingen f.3 of 3 d. h. met veibourdverklaring van het in beslag genomen gewicht. als houder van een hondenkar deze gebruiken anders dan met inachtneming van1 de voorschriften; K. O1. te Oost eD- West Souburg f5 of 5 d. h. ronken in een tramrijtuig, in hetwelk dit verbod duidelijk zichtbaar is a mg"ge- vcn: C. de M. te Koudekerke f60 of 50 d. h.; P. do P. te Middelburg f25 of 25 d. h.; over oen Rijks vog r'jl'01 mot een /o r- tuig terwijl de w e en niet van kei on maalc.r zijn ontdaan, A. de K. te S. en At. Joosland f10 of 10 d. h.; K. L. te Middelburg f 10 of 2 w. t.sch.; te Missingen wateren buiten de bakken: II. W. H. te Vlissingen f 1.0 of 10 d. h.; idem te M.ddelbuig; J. de F, on L. 13. beiden; te Middelburg ieder f 3 of 3 d. h. Directeui R. Bureau: Lang; Tel.: Redactie e Postrek Bijkantoi Ffrrna F. P. DHl Ernstige Soms schijnt de Tweede Kam bevestigden dier verschil van gev partijen, toch is, b.v. de best onzedelijkheid, mogelijk is. Telkens blijkt is dan schijn. Zoo schrijft naar aanleiding danscommissie trimonium" aai kaartspelen in om grof geld t „Natuurlijk ze staat toegeven. Maar aangezien verstand heeft zal hij eene benoemen. We zijn op de hoog tijd, dat wordt benoemd lichten in hoev zijn tegen het 1 de broederen dan aan het ka, „variété-commis hoeft geen beto' Maar daarmee Het voetbalspel voor de jeugd, geworden voor „voetbal-commi, spoed geïnstalle En wie ergert wen en manner taurant of tea-n den dag, als eei te werken? Eer scherpe instruc drinken van pe se onmogelijk het werk. Het is wellicl ren doorgedronf duo-zitting tot 0 uitstapjes van ren en dames vi is niet minder f missie ter bete dient ingesteld missie". Komt vriende welke vermake nog mogelijk zi aan elk van lijke zijde zit tot de regeerin is en dus de ze met het verzoel benoemen ten Het spijt ons van dergelijke denken wij onw op den ouden r; rein"." Nader commi uitingen overbo zelf. De schrijver gel", door hem volstrekt niet tl nog weer eens nig medewerki zaak als de bare eerbaarhe verwachten is. Zelfs in deze baarheid al me van de zedenv volgen zoo hu worden waarge treurigen moed andering te br ken. Of 't ook no partijen dicht dijken en damr gen te worden De spotternij bevat een erns Storm be Zuid-Frankrij storm, die op s O

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6