Uit de Provincie. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rlgemraensu maatregel ran testoor, rege lende de controle op den uitvoer van eieren gereed en ter vertrouwelijke ken nisneming toegezonden aan de organisa ties in den eierhandel. Ten vervolge hierop zjjn in da eerste week van Maaxt alle organisaties uitge- no-odigd tot besprekingen op het departe ment van binnenlaadsche zaken ga land bouw, waarbijj eventueels bezwaren en wenschelijk geachte wijzigingen te berde kunnen worden gebracht. Deze besprekin gen zullen niet plaats hebben met alle organisaties gelijktijdig doch met de ver scheidene vakgroepen afzonderlijk. Zij zul len geleid worden door den heer Kake- beeke. De openbare veiligheid. Het Eerste Kamerlid, de Jheer Van Voorst tot Voorst heeft den minister van Justitie d< -.de vragen gesteld: Is de mi. r niet van .oordeel, dat op schrikbarende wijze de openbare vei ligheid van stad en land vermindert, o.m. blijkende uit de moorden van de laatste maanden te Voorburg, Den Haag, en nu wederom de afschuwelijke moord te Pen- nekom? Acht de minister het thans niet plicht, maatregelen te beramen tot het verkrijgen van meer veiligheid, in h®t bijzonder op de buitenwegen, en tot het overwegen van verscherping van straffen, op mis dreven, in onze wet gesteld, bepaalde lijk tot wederinvoering van de doodstraf? De Zegelwet Een mededeeling van belang voor kerk- en armbesturen. De vraag is gesteld, of afschriften van en uittreksels uit uiterste wilsbeschikkin gen, zoomede afschriften van schenkings akten over te leggen bij verzoekschriften om de Koninklijke machtiging tot aan vaarding van makingèn en schenkingen ingevolge de artikelen 947 en 717 van het Burgerlek Wetboek, vrij zijn van zegel recht. Da Minister van Financiën heeft be slist, dat de vrijstelling van artikel 32 onder 4e der Zegelwet voor deze geval len toepasselijk is. Bedoelde uittreksels of afschriften kunnen dus op ongezegeld papier bij de betreffende verzoekschrif ten worden overgelegd. Christelijk Lyceum voor Zeeland. Wij vestigen gaarne de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van het Comité voor het Chr. Lyceum. Tot 1 April zal er voor hen, die zich als lid der onlangs gestichte vereeniging opgeven, gelegenheid zijn hun stem uit te brengen voor de plaats van vestiging. Deze stemming is zuiver. Niemand wordt door dag en plaats van vergadering verhinderd zijn stem uit te brengen. Laten nu velen van hunne belangstel ling blijk geven door zich tijdig als lid aan te melden en van het stemrecht ge bruik te maken. Het aan den grond nel nopen Fransche stoomschip. Het Fransche stoomschip Yangtse, dat Donderdag, naar gemeld is, bij Terneu- zen aan den grond was geioopen, is door de sleepbooten Wodan, Goliath en Leo pold vlot gesleept en in de haven van Ter- neuzen binnen gebracht. Het schip heeft beide ankers verspeeld. Deze worden thans door visschers gezocht. Het stoomschip zou gistermiddag naar Rotterdam vertrekken. Door den vroegeren autobus-onder nemer M. J. Mallekoote te Goes, is aan Ged. Staten vergunning gevraagd tot het ondernemen van een autobusdienst van Stavenisse-Tholen en omgekeerd, om vattende vier ritten heen en terug. De accu leeg? Wij laden niet alleen, doch onderhouden ook uw accu. J. M. Polderman, Goes. Adv. Middelburg. Gisteravond werd onder voorzitterschap van Ds M. van Empel, de jaarvergadering gehouden van de Ver eeniging tot bestrijding der t.b.c. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw J. Soheps-Beusekamp, blijkt, dat de huisbezoekster in 1929 1683 be zoeken heeft afgelegd en bovendien 339 voor maatschappelijke verzorging. Ei werden in 1929 33 patiënten afgevoerd en 55 andere ingeschreven. Door bemidde ling der vereeniging werden 43 patiën ten uitgezonden, in 12 gevallen had wo ningverbetering plaats en 11 keer werd ontsmet De penningmeester, de heer arts D. N. van Gelderen, deelt in zijn verslag mede, dat het aantal leden te gering is. Door dood en vertrek vermindert het, terwijl een klein aantal nieuwe toetreedt. Het is hoog noodig, dat 'hierin verandering komt en het totaal der contributie, dat in 1929 slechts f 388,75 bedroeg, beduidend groo- ter wordt. De opbrengst der Emmabloem- collecte bedroeg f 529,25. Uitgegeven werd aan. verpleging in kinderhospitia f 988,65. Voor hulp in de huishouding en bij de wasch f 503,20. Voor f 811,37 werd aan versterkende middelen verstrekt, maar dit werd be kostigd uit een afzonderlijk fonds, dat zijn inkomsten trok uit de in de stad ge plaatste busjes, totaal f 631,04, en f 320 aan diverse giften, waarvan f 300 van de oommissie voor de paardenverloting. Beide verslagen werden goedgekeurd, terwijl de aftredende bestuursleden wer den herkozen. Buiten het bestuur was geen enkel lid aanwezig. SUHlsaea. Op Woensdag 2 April nl teer waarschijnlijk da aanbesteding van den bouw van het nieuwe Chr. Zieken huis „Bethesda" plaats hebben. Goes. Dezer dagen hebben wij reeds gemeld, dat de heer J. J. C. van Dijk, lid van de Tweede Kamer, op Vrijdag 7 Maart a.s. voor de A.-R. Kiesvereeni- ging alhier hoopt op te treden. Naar wij vernemen zal de heer van Dijk dan spre ken over den politieken toestand, waarbij dan ruime gelegenheid zal worden gege ven voor het stellen van vragen enz. Ver wacht wordt en naar wij hopen niet ten onrechte dat velen deze gelegen heid zullen aangrijpen om met den heer Van Dijk kermis te maken of de kennis making te hernieuwen. De vergadering wordt gehouden in „De Prins van Oranje". Zooals in dit nummer wordt gean nonceerd, zal op 3, 4 en 5 Maart, zoowel des middags als des avonds, in de Vak school voor Meisjes alhier, de tentoon stelling van het museum van ouders en opvoeders worden gehouden. Er zal op deze tentoonstelling veel te zien en te leeren zijn, waarom wij gaarne dames en heeren uitnoodigen haar te be zoeken. Zij komen dan'tevens op de hoogte van het werk der vereeniging voor Kinder verzorging en Opvoeding, waarover wij dezer dagen schreven. De entree-prijs bedraagt f0.25. (Voor leden van vereenigingen, die deze ten toonstelling i.uanciëel steunen slechts f 0.10). Woensday is in het Slot Ostende de jaarlijksche bijeenkomst gehouden van Ned. Herv. Meisjesver. van Zuid-Beveland. De vergadering stond onder leiding van Ds A. A. Wildschut t" Rilland-Bath. Er waren meer dan 600 meisjes bijeen, die van alle kanten van Zuid-Beveland wa ren gekomen om hun jaarfeest te vieren. Na het gezamenlijk zingen van Ps 25:2 opende de leider de bijeenkomst met ge bed, waarna de presidente, Mevr. v. d. Brink, van Schore, een hartelijk wel komstwoord sprak. Hierna volgden eenige tableaux, voordrachten en een samen spraak, die door verschillende afdeelingen goed verzorgd waren. Na een pauze waarin ververschingen werden gebruikt werd de „Diaconessen- film" vertoond, toegelicht door Zuster Tal- ma, werkzaam in het Diaconessenhuis „Bronovo" te Den Haag. Eerst werd in beeld gebracht de gelijkenis van den barmhartigen Samaritaan en telkens tus- schen alle deelen door werd te zien ge geven hoe de Samaritaan zijn liefdewerk verrichtte met deze vermanende woorden: „Doe gij desgelijks". Een prachtig over zicht van al het werk, dat vanuit „Bro novo" wordt gedaan en geleid werd te zien gegeven. Vooral de opnamen uit Zuid-Be veland werden met belangstelling gevolgd. De ademlooze stilte getuigde wel, dat de film in den smaak viel. Toen Ds ter Haar Romeny van Kruiningen de bijeenkomst sloot, gingen allen voldaan en dankbaar huiswaarts. Het was een mooie avond. Borssele. De voordracht voor bode-dij k- wachter bij het Bestuur der Waterkeering van den Calamiteuzen Polder Borssele luidt: 1. A. van Zweeden, 2. P. de Bue, en 3. A. van Schaik, allen alhier. 's-H. Abtskerke. De Electrische Instal latie in de Ned. Herv. Kerk en Pastorie is opgedragen aan de Fa. W. H. van den Broek, Klokstraat 17, Goes. (Adv.) lerseke. De jaarvergadering van „Zie kenzorg" was als gewoonlijk niet druk bezocht.De aftredende bestuursleden, de heeren G. Hartog en P. de Vey, werden herkozen. In de vac. J. van Sprundel werd geko zen dhr G. Vette. De secretaris-penningmeester, dhr W. Honders, bracht als gewoonlijk het ver slag uit, waaruit bleek, dat de Vereeniging een tamelijk batig saldo heeft (dank zij vorige jaren). Het ledental bedraagt 272. Het nieuwe magazijn voor de eigendommen der ver eeniging, n.l. verplegingsartikelen, is gun stig gelegen (bet nieuwe politiebureau). Zuster Lagemaat legde in dienst der t.b.c.-bestrijding 948 bezoeken af. De Emmabloem-collecte bracht hier op f 129,32 Y-iAan versterkend voedsel werd uitgereikt tot een bedrag van f 217,32. De begrooting 1930 bedraagt in ont vangst en uitgaaf f 1981,18. Vrouwepolder. Donderdagavond verga derde de afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. De voorzitter opende de vergadering, die een feestelijk karakter droeg en verwel komde in het bijzonder den heer P. G. Laernoes uit Vlissingen. Deze laatste, het woord verkrijgend, uitte zijn blijdschap, dat de afdeeling in deze gemeente „vol" is. Hij wekt de enkelingen, die er nog zijn, op, tot aansluiting. In de nu elf jaren van zijn bestaan is de Vrijw. Landstorm geworden een macht, die wat beteekent Spr. wijst echter ook op de beginselen, der revolutionaire partijen en hun krach tige propaganda. Vooral meent spr. te moeten waarschu wen tegen de leuze „Ontwapening". Een krachtig applaus vertolkte den dank der vergadering voor dit woord. Hierna ont vingen alle leden een herinneringsalbum van den Landstorm in 1928 te 's-Gra ven- hage gehouden. Serooskerke (W.) Gaarne vestigen wij de aandacht van H.H. werkgevers op de advertentie in dit nummer, waarin een vergadering in verband met de uitvoe ring der Ziektewet wordt aangekondigd. Arnemuiden. In de Chr. school alhier werd Woenedagavoojd ji. een vergade ring gehouden ma bouwrakorbeldero, aangesloten bij den Ned. Ghx. Bouwarbei- dersbond. De vergadering, die onder leiding stond van dhr G. Mulder, werd op gebruikelijke wijze geopend. Hierna refereerde dhr G. Mol over de W&lchersche bouwvakarbeiders, na voor af nog eenige mededeelingen te hebben gegeven over de Ziektewet. Op dit referaat volgde nog eenige be spreking, waarna de vergadering met dankgebed werd gesloten. Grtjpskerke. Donderdag j.l. werd van wege de door de medewerking van de Ver. van ond-leerlingen L. W. C. en de Landbouwvereeniging opgerichte cursus in bemestingsleer alhier eindexamen ge houden. De cursus is door 15 deelnemers gevolgd. Tegenwoordig waren dhr Stevens dir. R. L. W. S. en een lid van de Com missie van Toezicht Uit het examen bleek, dat er heel wat kennis opgedaan was op dezen cursus. Dhr Stevens sprak nog enkele woorden tot de cursisten, waarna de voorz. van de Ver. van Oud-leerlingen L. W. C. als voorz. en ook als mede-cursist enkele woorden van dank sprak tot dhr Twinter, voor het genoten onderwijs op dezen cursus; tot dhr Stevens voor zijn goede wenschen en voorlichtingen; tot 't Commisielid voor zijn aanwezigheid en verder tot het Ge meentebestuur voor 't gebruik van het lokaal. Tholen. Door de leerlingen der O. L. S. werden bij het hoofd dier school, dhr W. v. Liere totaal ingeleverd ruim 15000 nes ten van den bastaard-satijnvlinder. Een leerling wist een getal van 3000 te be reiken. Benoemd tot telefoniste bij de pos terijen alhier mej. G Voerman, alhier. A.s. Woensdag vergadert de Ghpieente- raad. B. en W. stellen voor, aan den heer Dr H. van der Kamp, op zijn verzoek, in verhand met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, met ingang van 1 November a.s., eervol ontslag te verleenen als leeraar in de wis- en na tuurkunde aan het Gymnasium. Door bet bestuur van de Gods buizen worden ter voorziening in de va cature in dat bestuur ontstaan door hel bedanken van den heer H. Dronkers, als lid aanbevolen de heeren H. R. Struve, notaris en dr K. Huizinga, leeraar Chr. kweekschool. Overeenkomstig de wettelijke bepa lingen wordt voorgesteld de voorschottan over 1930 aan de bijzondere lagere scho len als volgt te bepalen: School voor U. L.O. Singelstraat f 28 en f 2530; Heeren gracht U.L.O. f584; Singelstraat L. O. f 226 en f 67; Heerengracht L.O. f 747 en f125; Zuidsingel f2512; Gravenstraat f2301 en f167; Wal f3086; Veersche Bolwerk f 1579. De commissie van Finan ciën vereenigt zich hiermede. In den Achtersingel, zoowel van de zijde der Zandstraat als van de zïjda der Winterstraat ligt reeds een electrische kabel, doch er ontbreekt een aansluiting tusschen beide uiteinden over een afstand van 120 M. Het komt B. en. W. voor, dat deze aansluiting alsnog behoort te wor den tot stand gebracht, aangezien zij een versterking van 'het kabelnet zal betee» kenen. De kosten worden geraamd op f687.28. B. en W. verzoeken den raad een crediet van rond f 700. Het Bestuur der Godshuizen biedt ter goedkeuring een suppletoire bègroo- ting 1930 aan, met de bedoeling zoowel in het Gasthuis als in het Oude Man nen- en Vrouwenhuis de beveiligingsmaat regelen tegen brand te verbeteren, waar voor bedragen van resp. f 1150 en f 300 noodig zullen zijn. Volgens artikel 1 der Verord. op de beffing van vermakelijkheidsbelasting wordt zij geheven op vermakelijkheden, welke niet plaats hebben in inrichtingen of lokalen, welke staangeld aan de ge meente verschuldigd zijn. Desondanks is de praktijk een zoodanige, dat de belas ting wordt geheven van ciroussen en der gelijke, die staangeld aan de gemeente betalen, en het is, naar de meening van B. en W., ook nooit de bedoeling ge weest hen vrij te laten, doch uitsluitend de inrichtingen, voor welke tijdens de ker mis staangeld wordt betaald. B. en W. stellen voor ter voorkoming van moeilijkheden in de toekomst den tekst der verordening met de practijk in overeenstemming te brengen en dus eenigszins te wijzigen. Nu zij toch meenden dit voorstel te moeten doen, hebben. B. en W. gelijktijdig de beraadslagingen, welke bi} fle behan deling der gemeente-begrooting 1930 over deze belasting zijd gevoerd, ampel over wegen. De meerderheid is van gevoelen, dat bet in strijd zou zijn met het karakter der heffing, die immers het „vermaak" wil belasten, om tegemoet te komen aan de verlangens van die leden, welke het aantal belastingobjecten zouden willen verminderen, hoewel zijl niet ontkennen, dat de aanwezigen voor hun genoegen tegenwoordig zijn. Juist deze laatste om- oimstandigiheid is voor de meerderheid de beslissende factor in dezen. Zi} vindt, dat iemand, die voor zijln genoegen uit is, ook wel een klein belastingoffer kan brengen. De minderheid is echter van oor deel, dat een scherp geformuleerde inwil liging der verlangens geen belangrijke ont vangst-vermindering zal behoeven te be- teiekenen, maar niettemin toch van dien aard kan zijn, dat zij een aantal alhier gevestigde nuttige vereenigingen, die aleehts bescheiden geldmiddelen te barer beschikking hebban, voor minder moeilijk heden plaatst dan onder de huidige ver- prdening het geval is. Ingekomen is een verzoek van het Bestuur der afd. Middelburg e.o. van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restaurant houders en Slijters om een wijziging te be verderen in het Kon. besluit, waardoor door B. en ,W. geen vergunningen meer worden verloend en wel zoo, dat het thans bestaande aantal als het maximum wordt bepaald, waardoor het mogelijk zou worden, dat een weduwe de vergunning vam haar overleden man op haar naam zou krijgen, of dat deze vergunning ook aan een ander kan worden verleend. Het bestuur van Handelsbelang heeft hieraan adhaesie betuigd. Van 1920 tot 1925 gold dit Kon. besluit reeds voor tap-vergun- ningen en van 1926 ook voor slijt-vergun- ningen. Zonder opzettelijke wijziging nu zal dat Besluit ook voor het vervolg blijven gel den en wijziging pas voor het eerst we der in 1934 mogelijk zijn. Vooralsnog kunnen B. en W. geen aanleiding vinden om af te wijken van hun in 1925 te dezer zake ingenomen standpunt. B. en ,W. wijzen er op, "dat onder de Ziektewet vallen .de tijdelijke en losse ambtenaren en weiklieden, voorzoover hun dienstverband korter is dan 2 jaar, en zij niet meer dan f3000 per jaar genieten; personeel werkzaam op burger lijke arbeids-overeenkomst en personen in werkverschaffing werkzaam. B. en W. hebben gemeend voorloopig tot verzeke ren bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid te moeten overgaan, omdat zij eerst wenschen af te wachten hoe het omslag-stelsel bij de verschillende Biedrijlfs- vereenigingen zal blijken te werken. Naar de voiorloopi'ge berekening zal de ge meente voor rond f 70.000 loon per jaar een premie van f 27 per f 1000 of f 1890 moeten betalen. Hiervan zou f945 op de betrokkenen kunnen worden verhaald. Intusschen betreft het hier personen die of een veel geringer belooning genie ten dan andere personen, in dienst der gemeente en voor wie het ziekte-risico geheel door de gemeente wordt gedragen, of wier rechtspositie zeer veel minder is dan die van de andere personen. B. en W. stellen daarom voor dit verhaal niet toe te passen. B. en W. stellen voor eervol ontslag te verleenen aan den heer J. R. Domenie als 'lid en secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim, en leggen over de van de commissie ontvangen' aanbeveling voor benoeming van pen nieuw lid bestaande uit '3e heeren H. J. Adriaansen, ambtenaar ter secretarie, en P. A. Terweer, leeraar R.H.B.S. Bij de begrooting 1930 is toegestaan f3080 voor buitengewoon onderhoud van school G (Langedelft) en bij de behande ling van het desbetreffende voorstel werd toegezegd door B.. en W., dat ook de speelplaats zou worden verbeterd en over wogen zou worden om op de le verdie ping een waschgelegenheid voor de kin deren te .maken. Deze verbeteringen zou den gelijk met die waarvoor het crediet van f3080 is verleend, dienen te worden uitgevoerd. Bv en W. stellen voor daarvoor een aanvullend crediet van f 725 toe te staan. B. en W. en ook de commissie van financiën stellen voor te voldoen aan het verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Gerei. Onderwijs om voor het maken van een speelplaats bij hare school aan de Gravenstraat vergoeding te verleenen voer den achter de school nog te taxee- ren grond en gelden voor de inrichting der speelplaats. Voorloopig raamt het be stuur f4200 voor de inrichting, wat ech ter pas bij het overleggen van plannen kan worden beoordeeld, terwijl de grond door drie taxateurs moet worden geschat B. en XV. bieden den raad aan het ontwerp van een nieuw ambtenaren-regle ment, dat is samengesteld, nadat de com missie van overleg, welke daarvoor ver schillende vergaderingen heeft gehouden, een ontwerp,had opgemaakt en ingezon den. Het ontwerp der commissie en an dere stukken zijn in de leeskamer ter beschikking der leden neergelegd. Afzon derlijk voegen B. en W. een door den gemeente-secretaris vervaardigd overzicht aan het voorstel toe, wat de bestudeering zal vergemakkelijken. Het ontwerp zal niet eerder dan na 4 weken worden be handeld en B. en W. verzoeken even- tueele amendementen schriftelijk vóór 25 Maart bii hen in te dienen, opdat die aan alle leden zullen kunnen worden toege zonden. Ook bij de behandeling in de vergadering zullen nog amendementen mogen worden ingediend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Glanerbrug, O. Koenekoop te Meppol. Te Kampen, W. L. Mulder te Vooithuizen. Bedankt voor Genemuiden, J. Enfee- laar te Ouderkerk a. d. IJssel. Voor Den Bommel, M. Ottevanger te Papendrecht. Voor Gouda, G. Venema te Loosduinea. NnarmatH de bauw van deze Kerk vordert, blijkt ook steeds duidelijker, hoe gelukkig men was met de keuze van het terrein, en alles wijst er dan ook op, dat straks zal blijken, dat deze kerk niet alleen voor de Geref. Kerk, maar ook voor de plaats een mooie aanwinst zal blijken te zijn. Uit de teekening van het orgelfront, die wij Donderdag plaatsten, is gebleken, dat ook aan het interieur der kerk groote zorg wordt besteed. Dit zou nog beter zijn uitgekomen, indien we in verband met do plaatsruimte, de teekening, zooals aie ons door het Architecten-bureau Rot huizen welwillend werd verstrekt niet hadden moeten besnoeien. Op de oor spronkelijke teekening kwam het geheel nog beter tot zijn recht. Eenigen tijd geleden hebben wij mel ding gemaakt van een bazar, die gehou den werd teneinde gelden bijeen te bren gen voor de stoffeering van de nieuwe kerk. Naar wij vernemen, heeft zich thans een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, gelden bijeen te brengen, opdat in de kerk eikenhouten banken kunnen wor den geplaatst, een streven, dat naar ge meld wordt, bij velen warme instemming vindt. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, nm. geen dienst. Wemeldtoge, vm. hulppred. Oskamp, nm. ds Steaniz. lerseke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds de Vries van Goes. Geref. Kerk. Wemeldinge, vm. leesdiemst, nm. d3 R. J. v. d. Veen. Geslaagd voor le ged. arts-examen dhr C. J. Storm te Zierikzee. Vereen, van Chr. Onderwij- z e r s. De heer A. J. Drewes te Amster dam, heeft volgens de Nederl. bedankt voor zijn benoeming tot lid van bet hoofd- lestuur der Vereen, van Chr. Onderwij zers, enz. Het hoofdbestuur, heeft nu een nieuw drietal gesteld, bestaande uit de heeren J. J. Adriaans© te Alkmaar, C. van Dijl te Amsterdam en Tj. K. Roosjen te Bloemendaal. Beroepbaar. De heer J. K. .Lof vers, cand. tot den Heiligen Dienst, be kend door zijn arbeid onder 'de Zuider- zeewerkers, 'stelt zich thans beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Zijn adres is Kerk plein 24, Hippolytushoef, Wieringen. De nieuwe Geref. Kerk te Goes. Met den bouw van de nieuwe Geref. Kerk aan den Westwal te Goes, gaat het tot nu toe voorspoedig. Het werk vordert uitstekend en als zich geen bijzonder heden voordoen, hoopt men over enkele weken de kerk onder den kap te hebben. Schandaal bij een huwelijk. Te Rochefort heeft zich bij het sluiten van een huwelijk een ongewoon incident voor gedaan. Toen de ambtenaar van de© bur- (gcrlijfceni stand aan de bruid, de dochter van een medicus uit Rochefort, de gebrui kelijke vraag stelde, waarop in zulke om standigheden met „ja" wordt geantwoord, klonk ex tot algeheel© verbazing der aan wezigen1 een krachtig „neen" van haar lippen. De bruid heeft vervolgens medege deeld, dat het haar bedoeling was geweest haar bruidegom, een officier van gezond heid, in bet publiek een afstraffing te ge ven, omdat hij het huwelijk telkens had uitgesteld en zelfs tweemaal de vastge stelde trouwplannen weer ongedaan had gemaakt. Auto te water. Donderdag ge raakte tengevolge van een stuurdefect een a|uto, bestuurd door een dame uit Hil versum, in de Ringvaart van den Haar- lcmmerme er polder, nabij Schipholdijk. Een ptaisseerde landarbeider, die het ongeval zag gebeuren, begaf zich gekleed te water en mocht er in slagen het portier te ope nen, waarbij hij eerst een ruit moest stuk slaan. De drenkelinge kon vervolgens op het droge worden gebracht. Ziji werd in ©en naburige woning van droge kleeren voorzien terwijl een ontboden geneesheer de verwondingen verbond, die zij door glasscherven had bekomen. De auto werd korten tijd later gelicht en bleek niet teoemenswa ar dig beschadigd te zijn. De moord te Renmekom. Met betrekking tot den te Bennekom gepleeg de© moord vernemen wijl, dat de politie thans een bepaald spoor volgt. Onder de gemeente Voorthuizen zijn gisteravond een zwart en een grijs costuum aangetrof fen. De politie onderzoekt, in hoeverre deze vondst verband houdt met den moord. Aanvaring op de Schelde. Donderdagavond is op de Schelde 't Fran sche s.s. „Yang "Tse" op een plaat ge ioopen, doch met behulp van de sleepboo ten Goliath, Wotan en Leopold uit Ant werpen gisterennacht weer vlotgesleept. Daar het evenwel beide ankers had ver speeld, besloot men het schip naar de ha ven van Terneuzen te sleepen tot die zou den zijn opgevischt. Onderweg daarheen ontmoette men het van Hartlepool kome- mende s.s. „Tamworth", dat recht op de voorop varende sleepbooten Goliath en Thames afstevende, vermoedelijk om er nog voorheen te pass eer en. Op de Tha mes, waar men zag, dat er groot gevaar voor een aanvaring dreigde, wist men hierop door de tros te laten schieten ta ontkomen, de Goliath echter werd in de midscheeps getroffen. De boot helde on middellijk over, tot het boord bijna het water raakte waarna zes man onmiddel lijk op de 1 nworth oversprongen. Toen men echter z j, dat de boot niet zonk, be gaf men zich weer aan boord, waarna de Goliath pp eigen kracht naar Antwerpen is opgestoomd evenals de Tamworth, die de voorpiek vol water had. O

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2