EEN OPEN BRIEF van Dr H. Visscher aan Ds G. H. Kersten. De avonturen van een verkeersagentje. ■o Vsjw, - Gemengd Nieuws. Uit de Provincie. Naar aanleiding van de gehouden be- grootingsdebatten en wat daarover ge schreven werd, heeft Dr H. Visscher een paar maal een open brief gericht aan Ds Kersten. Aan den laatsten brief, die de vorige week in „De Standaard" werd opgeno men, ontleenen wij het volgende: Geachte Collega, Gods kinderen zijn wel in de wereld, maar niet van de wereld. Zij zijn een eigen volk, met eigen leven en ook met eigen levensopenbaringen. Dit gaat door op elk gebied, ook op- dat der politiek. Eigenlijk moest het nergens meer blijken dan juist daar, omdat er helaas, zooveel in is, dat fijn voelende zielen afschrikt en aan de politiek over het algemeen een on- gunstigen bijsmaak verleent. Hier juist moest het blijken, dat in "het Gerefor meerde volk andere beginselen leven dan bij anderen. En nu heeft het mij juist bijzonder getroffen, dat met name de ge dragingen der Staatkundig Gereformeer den in Kamer, pers en politieke campag ne, zich in volstrekt niets onderscheiden, zelfs niet van de uiterst linksche elemen ten. Als Gods Woord en onze Catechis mus ons leeren, dat het de roeping is on- zes naasten goed gerucht voor te staan en het blijkt dan, dat de Staatkundig Ge reformeerden, hoewel zij schijnen de waarheid Gods zooveel beter te weten dan alle anderen, er nooit tegen opzien met verdachtmakende woorden, met onwaar achtige beweringen, met schimp en hoon anderen te bestrijden, die van hen slechts weinig verschillen, ziet, geachte Collega, wat onderscheidt de Staatkundig Gere formeerden dan van de kinderen dezer wereld dan alleen een vrome schijn, die des te onaangenamer aandoet, omdat er een misbruik in is van heilige dingen. Zelfs zij, die verre zijn, wijzen er op en ergeren zich. Ook de wijze, waarop gij tegen mij optreedt, toont, 'hoe weinig kies keurig gij zijt, niet in argumenten, want die brengt gij niet, maar in verwijtingen, smaad, schimp en hoon, die elk ernstig man, maar vooral een man, die zich Ge reformeerd bij uitnemendheid noemt, ten eenenmale onwaardig is. In „De Banier" van 15 Febr. vecht gij als een Don Quidhobte tegen een artikel uit een provinciaal blaadje, dat voor on geveer tien jaren verschenen is, dat ik nooit las, noch zag, van welks 'bestaan mij niets bekend is, en waar gij mij als met de haren bijsleept om te toonen, naar het schijnt, dat gij het apostolisch woord verstaat: de liefde handelt niet lichtvaar dig, handelt niet ongeschiktelijk en is niet opgeblazen. En op 19 Februari kent gij mij toe „droevig gegoochel met Bijbel teksten", dat „U dan ook niet raakt". Neen, geachte Collega, dat begrijp ik uit stekend. Iemand, die in zulk een geest schrijft, is door de wol heen. Ik moet zeg gen, zeer tot mijn leedwezen, dat gij in schimptaal, die het heilige aanrandt, het record behaalt, want zoo iets is mij in mijn leven nog nooit door iemand gezegd, als ik op Gods Woord terugwees. Moest mij^iiu, geachte Collega, dit eerst van het hart, ik zal nu komen tot een toetsing van hetgeen gij beweert in Uw artikel, dat tot titel heeft: „Prof. Vis scher over de Vaderen en art. 36". En ik zal aan Uw uitnoodiging om U van antwoord te dienen, met bewijzen \oldoen, o, dat de eenvoudigen, die gij met vrome woorden overstroomt, met volle klaarheid zien zullen, hoe de Staatkundig Gereformeerden niet slechts „onbekook te" voorstellen doen, maar hoe die heele partij-actie en Uw geroep over de Vade ren en over artikel 36 en uw geheele par tij-program, alles saam dus „onbekookt" is en tot niets kan leiden dan tot hetgeen, waartoe het geleid heeft, namelijk: de triumph van Rome. Immers, dit in wezen Roomsc'he ministerie zit er voor een deel door Uwe Staatkundig Gereformeerde actie. Als ik Uw heele zaak. voor den spiegel van art. 36 der Belijdenis zet, zooals gij dit wilt verstaan, dan zal het ook den een voudigste duidelijk zijn, welk een „onbe kookte" politiek de Staatkundig Gerefor meerden voeren. Ja, het zal zelfs blijken, dat het woord „onbekookt" eigenlijk veel te zwak is om dit politiek drijven te ken schetsen. Dat gij van de Vaderen inder daad niets moet hebben en ook voor hun woorden geen eerbied toont, misschien ook al, omdat zij u in den grond der zaak „niet raken", blijkt uit de wijze, waarop gij, als U wordt voorgelegd, hoe dan Voe- tius art, 36 wil toepassen, zijne beschou wingen eenvoudig als met een schop ter zijde trapt, om hem af te maken met zijn eigen theorie. En waar 'haalt gij die the orie uit? Niet uil Voetius zelf, wiens be schouwingen in haar geheel gij blijkbaar nimmer hebt nagespeurd, maar notabene uit het Ad v i e s, dat in 1905 'heeft ge diend, om de amputatie op art. 36 te wettigen. Wat gij vertelt, staat letterlijk zóó in de Acta der Gen. Synode van de Geref. Kerken in Nederland, gehouden in 1905, blz. 291. Daaruit gaat dus voor U, geachte Collega, het licht op, waarmede gij Voetius' woorden met Voetius denkt krachteloos te maken. Zoo keert gij, die het onbesnoeide art. 36 wilt handhaven en geen woorden weet, hard genoeg, om de daad der Gereformeerde Kerken te striemen, als „de gewasschen zeug tot de wenteling in het slijk". Men moet, zoo zegt gij, onderscheiden tusschen „libertas consciontiae" en „liber- tas exereitü". Tk heb er, geachte Collega, geen bezwaar tegen, als dit in den zin van Voetius wordt verstaan, maar met Uw uitleg, die „onbekookt" is., ga ik niet ac- coord. Gij doet, alsof gij het met Voetius eens zijt, maar Voetius is het met U niet eens, zooals ik U heb aangetoond. Voetius houdt rekening met wat kan en wat niet kan, met wat de Overheid vermag en niet vermag. Maar volgens U, gij houdt im mers niet op met het te herhalen, moet de Overheid niet rekenen, zij heeft Gods ge bod maar toe te passen, al zou de staat er bij ondergaan en de revolutie uitbreken. Volgens U doet er dat alles niets toe; hét zijn maar „slappe praatjes" van den neo- Gereformeerden Prof. Visscher. En wat de Vaderen leerden, doet er niet toe, want die moeten immers alles precies zóó zeg gen, als gij het wilt, dat zij het zeggen zullen. Ik zal U nu eens laten zien, geachte Collega, wat gij eischt van deze Roomsche regeering. Haar is, volgens U, van Gods wege opgelegd terstond alle vormen van eeredienst in ons vaderland, die niet in overeenstemming met de Formulieren van Eenigheid geschieden, dus b.v. alle Roomsc'hen, modernen, ethischen, enz. te verbieden en met den sterken arm te doen ophouden. Alle Roomsche Kerken moe ten dadelijk worden gesloten, de mis mag niet meer bediend. En eigenlijk mogen alleen godsdienstoefeningen, laat ik zeg gen, „kerkediensten", gehouden worden naar Uw snit. Zelfs voor mij, die immers volgens U ook maar „een neo-gerefor- meerde" ben, wordt de prediking des Woords onmogelijk gemaakt, opdat ik de goe-gemeente niet langer teksten zal kun nen „voorgoochelen". Uw eisch komt dus hierop neer, dat gij hier te lande een ex tremistische religieuse politiek denkt in te voeren, die alleen daarin van die der Sovjet-Republiek verschilt, dat de Uwe een Gereformeerd randje heeft. Maar geachte Collega, gelooft gij nu zelve ,dat deze eisch, die gij als eisch Gods aan deze Regeering oplegt, redelij kerwijze aan haar kan worden gesteld? Is er onder Uwe volgelingen ook maar één, die ook maar één oogenblik kan ge- loovep, dat in dezen tijd, in deze omstan digheden en aan deze, in wezen Room sche, regeering, den eisch kan worden ge daan, dat zij met den sterken arm de Roomsche kerken sluiten of moderne preeken verbieden kan? Dat is nu Uw e i s c h. Voetius zeide: de regeering moet het kunnen doen zonder dat er revolutie komt. Zij moet dus rekening houden met het geen mogelijk en niet mogelijk is. Neen, zegt gij, het doet alles niets ter zake, geen „slappe praatjesl" De regeering, elke re geering, moet dadelijk, zonder uitstel, zonder consideratie, zonder omzien, op Gods bevel alle eeredienst, behalve die dergenen, die op Uw weegschaal zwaar genoeg wegen, met den sterken arm ver hinderen. Dit is nu Uw eisch, geboden door art. 36, zooals gij dit verstaat, al thans zegt te verstaan. En Uwen volgelin gen scherpt gij dit zonder ophouden in. De regeering moet terstond alle vrijheid, niet van consciëntie, maar van eeredienst opheffen. En terwijl gij dit aan de men- schen voorhoudt, het der regeering als eisch stelt, gaat gij, geachte Collega, om lid te kunnen worden van de Tweede Ka mer, in de handen van diezelfde regee ring den eed zweren, dat gij de Grondwet zult gehoorzamen en aan alle godsdien sten van Staatswege, zoolang als deze Grondwet er is, gelijke bescherming zult verzekeren. Onder eede verklaart gij Gods gebod, dat de Overheid volgens U ter stond moet gehoorzamen, niet te zullen gehoorzamen. Arnemuiden. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig was de beer Schuit. Ra de opening door den voorzitter, hield deze de gebruikelijke Nieuwjaars rede, waarna hij mededeelde, dat inge komen zijn Bericht van Ged. Staten, dat de beslis sing omtrent de goedkeuring der b»?rno ting voor 1930 door hen verdaagd is tot 1 April 1930. Bericht van Ged. Staten van definitieve vaststelling der gemeentel- rekening over 1928. Ingekomen zijn de volgende vorslagon over 1929 van: a. Commissie tot wering van schoolverzuim te Arnemuiden kom; b. Idem van de Commissie te Klevers- kerke; c. Van het hoofd der O.L. school te Arnemuiden kom; d. Idem van het hoofd der school te Kleverskerko; e. De I.andarbeidersvereon. „Wedcrzijdsch Be lang"; f. Van den Vleeschkeuringsdicnst Middelburg; g. Van den Correspondent der Arbeidsbemiddeling alhier; Ingekomen zijn de rekeningen over 1929 van: a. De Keuringsdienst van Wa ren te Goes en b. Van de Chr. Bewaar- naai- en breischool alhier. Een overzicht van de Zuigelingensterf te uitgegeven door den Nederl. bond tot bescherming van zuigelingen. Kennisgevingen betreffende aan de ge meente Middelburg verschuldigde bijdra gen voor Lager en U. L. O. onderwijs tot een totaalbedrag van f 296.80. Een verzoek om voorschot vergoeding art. 101 L.O. wet ten behoeve van de Vei een. voor Bijz. Lager onderwijs, werd ingewilligd. Het, voorstel van B. en W. tot verzeke ring van het personeel der gemeente in verband mei de ziektewet werd met alg. st. goedgevonden. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om het aantal vergunningen niet te verminderen. Dit werd met alg. st. goedgevonden. (Dhr Schuit komt ter ver gadering.) Een door B. en W. voorgestelde rege ling tot gebruik van een vergaderlokaal werd met alg. st. aangenomen. Door den heer M. den Hollander was een verzoek ingekomen inzake afwijking verkeersregeling ten behoeve van den rei nigingsdienst. Dit werd toegestaan. Inzake een schrijven van Ged. Staten om het salaris van den bode-schrijver te verhoogen, waardoor anders de be grooting 1930 niet zou worden goedge keurd, zegt de heer Schuit, dat de bode schrijver voldoende salaris geniet. Alles bij elkaar genomen, heeft hij op het oogenblik f 1400, terwijl hij nog niet eens aan zijn maximum is. Wanneer „er ver hoogd moet worden in den geest, zooals B. en W. voorstellen met f 225, dan is het verstandiger, een vasten ambtenaar aan te stellen met diploma. Er zijn er genoeg te krijgen. Na nog eenige discussie hierover wordt met 5 tegen 2 stemmen het voor stel tot verhooging verworpen. De heer Crucq zegt naar aanleiding van het voorstel van B. en W., tot aanschaf fing van brandbluschmateriaal, dat hij een moterspuit voor deze gemeente niet zoo direct noodig acht, aangezien er .in deze gemeente hoofdzakelijk slechts pén-ver- di.epingshuizen zijn en door het instorten van het dak het grootste gevaar geweken is. Hij vindt het echter jammer, dat er aan de tegenwoordige spuit geen veran dering ka,n worden aangebracht in ver band met het zware pompen. T)ok laat de goede orde onder de brandweerlieden veei te wenschen over. Hij stelt voor dit pumt aan te houden tot 'de volgende vergadering, daar we Dinsdagmorgen juist een demonstratie hel ben van een motorspuit en de leden dagn beter een oordeel zullen kunn'en vellen. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B .en W. met 6 tegen 1 st. verworpen. Vóór alleen dhr J. .lans©. Ook werd verworpen het verzoek om een viertal minimaxen aan te schaffen. Aan de orde kwam hierna een voorstel tot uitvoering van nieuw straatwerk. Dhr Schuit vindt het voorstel van Bi. en W. erg vaag. Waarom wordt voor dit werk niet een bepaald bedrag genoemd, wam om een work aan te bestelen waarvan d@ prijs per vierk. M. maa.r wordt opgege ven, is toch te vaag. Het is wel gemak kelijk te zeggen bij: deze f 1003, welke op de begrooting staan, nog eens f 1000 van een volgende begrooting te nemen. Er kan zooveel nog bij komen. Bovendien is dei Nieuwstraat nojg niet zoo slecht, dat deze vernieuwd moet worden. Wij kunnen dit jaar best met de geraamde post voor onderhoud volstaan. Dhr Crucq is hei met. den heer Schuil volkomen eens. Het voorstel kan niet be schouwd worden als eon totale opgaaf van kosten omtrent vernieuwen en her stellen va.n straatwerken. Dit dient to taal opgegeven te worden, opdat do le den kunnen zien, wat uit de gemeentekas gevraagd wordt. In stemming gebracht wordt het voor stel verworpen tot vernieuwing van de Nieuwstraat. M.a.s. word besloten tot uitvoering van eemiigo onderhoudswerken aan de ge- meetnlowoning van den hoofdonderwijzer in de kom, welko uitvoering werd opge dragen aan C. Oreel. A,an J. Crucq Fz. werd eenig hakhout verkocht. Een verzoek tot gebruikmaking vajn de school voor de to houden bazaar ter verkrijging van een hoogtezon werd m.a.s. ingewilligd. Bij de rondvraag vroeg de jiear Puypie na.ar de reden waarom hij geen „Gemeen testem" e.a. tijdschriften ontving, waarop de voorzitter antwoordt, niet beter te weten of zo circuleeren rond. Na nag eenige besprekingen scheen de wethouder Jan.se de oorzaak te zijn van deze storing in de circulatie. Meerdere leiden, keurden deze handelwijze af. Dei heer Schuit vroeg naar de opbrengst der verkochte boomen, waarop de voor- zittei antwoordde, dat deze f441 was. Verder zegt de heer Schuit verwonderd te zij!n, dat de voorzitter met de 1.1. ver- loopen feestdagen toch weder vergunning had gegeven tot het maken van muziek in do café's. Die vorige keer was de voorz. er van overtuigd, dat het een zwijinen- boel was geweest. Spr. zegt, dat een groot gedeelte der bevolking dit met hem eens is en hij verzoekt derhalve voortaan geen vergunning voor muziek meer te geven. De heer v. d. Ketterij is het volkomen eens mot den heer Schuit. Dhr Crucq is het met den heer Schuit niet eens. al kan hij1 zijn meening zeer goed begrijpen. Z.i. is het niet minder baldadig geweest als op andere feestdagen, w,at de voorzitter als hoofd van de politie toch ook wel zal weten. Hij vindt het stalndpunt van den voorzitter, om ieder in de gelegenheid te stellen op zijn manier te genieten, juist. Er zijln nu eenmaal een aantal menschen, die dergelijke ont spanningen eischen. Spr. en ook dhr Schuit willen op feestdagen genieten, al is het o:p een andere manier. H$ staat c(p het standpunt om ieder vrij! te laten in 'de wijze van vermaak. Dhr Crucq vraagt om zoo spoedig mo gelijk een deurkozijn in de O.L. school aan te brengen; een en ander in verband met de getroffen regeling van de schoon maakster. Dhr Franse vraagt nu verder wat er met de bestrating moet gebeuren nu' het. voorstel van B :en W. verworpen is. Hij acht toch grondig© verbetering gewenscht. Dhr Crucq is er ook van overtuigd, dat. er een grondige verbetering gevraagd wordt. Hij' vindt den tqgonwoordigen toe stand van dein aan- en afvoer van de kade naar station treurig, een en ander teng©- volg© van de verkeersregeling. Hij1 kan dan ook niet "langer verantwoordelijk büji- ven voor de eventueele ongel ukken die kunnen gebeuren op den Oprit van de Westw.al bij1 G. de Nooijier. Spr. memoreer de! verder, dat er 3 straten zijln van de kade naar het station, waarvan er 2 niet mogen worden bereden en de derde niet is te berijden. Volgens zijln moening kan dit met weinig: kosten veranderd wor den door de verkeersregeling: te wijzigen. Ban wordt er aan de' landbouwers en han- deldrijivenden enz. biji hot vervoer veel tegemoet gekomen en zal dit z.i. in de toekomst minder kosten voor de gemeente met zich brengen. Diaar intusschen dhm v. Eetiennaam, Schuit en Jansen de ver gadering hadden verlaten, zal spreker geen voorstel hieromtrent doen en wil hij1 wach ten tot een volgiende vergadering, hetgeen wordt goedgevonden. Hierna sluiting. Dinsdagmorgen werd alhier een proef genomen, met een motor-brandspuit van,de firma Bikkers uit Rotterdam. Tij dens deze proefneming kwam een zekere W. van W„ behoorend tot het personeel der spuit, bij- het voeren van een straal pijp te vallen, waardoor de straalpjjp uit S? 57. Dicht bij het huis van de heks, welk huls men aan de overzijde van de sloot kon zien, werd de boot te water gelaten. Langzaam gleed het bootje het water in, terwijl de kabouters heel zacht een aardig liedje zon. gen. „Wees voorzichtig", maande Keesie, „zorgt dat jul lie de boot niet stoot". „Och, die kan best tegen eenstoot je", zeide een van de kabouters. zjjn handen viel, en hjj verschillende sla gen van de straalpjjp tegen de maagstrpek kreeg en hem een buikwond© werd ge>- slagen. Dadelijk stelde van W. zich onder geneeskundige behandeling. Daar Dr v. d. Bijl afwezig was, werd door zuster v. d. Klooster een noodverband gelegd. 58. Toen werd met een boom het bootje van wal ge- stooten. Voorop stond de verkeersagent, met de sabel hoog opgohoven, terwijl zijn helpers naast hom stonden. Mon ging langzaam vooruit. Keesie, dio altijd nog vol goeden moed was en zeker dacht aan het St.-Nicolaas- feest,, zong zachtjes, zoodat alleen de kabouters het konden hooren: „Zie daar ginds komt do stoom boot uit Spanje weer aan". De venter aan een ramp ont snapt. Maandag ontdekte men op het u-irein dor gasfabriek te Deventer dat d© giooto gashouder opeens nagenoeg ledig was, hoewel kort tevoron nog goh col gevuld. Ér had eon, massa-ontsnapping van gas plaats gehad, waarbij 'teen won der mag heofen, dat tegelijk geen explosie was voorgekomen. Bij' onderzoek bleek, dat door <-en mochamsch gebrek in den gastoevoer naar den gashouder de groot© ketel scheef was gezakt, waardoor het gas met geweldige kracht naar buiten was geperst. Naar schatting heeft zich 'n hoe veelheid van niet minder dan 8000 kub. meter een weg naar buiten gebaand. Om toch in de behoefte aan gas voor de stad te kunnen voorzien, is in aller ijl de waterstofgastabriek in werking ge-> steld. Men hoopt aldus het bedrijf nog in gang te kunnen houden. Ernstige vechtpartij te Gro ningen. Vannacht om 12 uur heeft to Groningen een ernstige vechtpartij plaats ge had, waarbij een zekere B. R. uit Groningen met een mes zoo zwaar gewond is, dat voor zijn leven wordt gevreesd. De man lag in een grooten plas bloed; de slagader van bet been was doorgesneden. De dader is gevlucht. In zorgelijken toestand is het slachtoffer naar het academisch Zie kenhuis overgebracht. Vermist. De heer G. J. Pikkers, wo nende te Steenwijkermoer, werd van Zondag- 11 uur af vermist, nadat hij het laatst in een café was gezien. Gistermorgen had men nog steeds niets van hem vernomen, en besloot men de politie te waarschuwen. Deze heeft het Krimkanaal afgedregd met het resultaat, dat de fiets van den man uit bet water werd opgehaald. Het onderzoek wordt voortgezet. Vermoedelijk is P. na de brug. naar Steen wijkermoer gepasseerd te zijn verkeerd afge slagen en zoo in bet water gereden. Inbraak te Haarlem. Gistermor gen werd door personeel van de N. V. Bloem- boilenkwoefceirij v. h. R. Sohoo Zn., te Heem stede ontdekt, dat, in bet kantoor was inge broken. De dader had een ruit van de schuur verbroken en was zoo het kantoor binnenge drongen. In een kast had ftij den sleutel van de brandkast gevonden, waarna hij het in de brandkast aanwezige kleine bedrag aan geld had ontvreemd. Gistermiddag, half een, werd bij de Ned. Middenslandsbank te Haarlem een wissel, groot f 653 aangeboden, ,welke wissel getrok ken was op do firma Schooi D'aar de wissel niet aan de noodigo vereischten voldeed, werd de politie gewaarschuwd en de man gearres teerd. Bij het onderzoek bleek men den in breker van den afgeloopen nacht te pakken te hebben. Bij den inbraak had hij ook eenige firma-stempeltjes ontvreemd en daarmede ge tracht den wissel deugdelijk te maken. De handteekening van den directeur had hij valschelijk nagemaakt. De wissel was zooge naamd getrokken door een Belgische firma, welke bij onderzoek niet bleok te bestaan. Een smokkelaar gearresteerd, Dezer dagen kregen surveillerende Duilsche beambten bericht, dat zich op Duitsch ge bied onder Kerkrade, nabij de grens een smok kelauto bevond, die weldra zou arriveeren. Nauwelijks hadden de ambtenaren deze mede- deeling on,vangen of zij versperden. in allerijl den weg met een boerenkar. Eenigen tijd latéb kwam een auto aangereden. Deze moest sloppen, de chauffeur liet alles in den steek en ging aan den haal, achtervolgd door de met hun revolver in de lucht schietende be ambten. Het gelukte hun den smokkelaar, ze keren P. Wonende te Kerkrade, doch van Duilsche nationaliteit, te arresteeren. De Hollandsche auto, waarvan het nummer en andere ,k©nteekonen door Duitscihe waren vervangen, werd in beslag genumem, evenals de 400 K.G. koffie en een kwantum thee, die frauduleus1 waren uitgevoerd. Kolendampvergiftiging Gis terenmiddag werd aan het politiebureau te Winterswijk medegedeeld, dat het perceel Houtvinkenstraat 12 gesloten bleef, hoewel de buren meenden, dat de bewoners niet uit- stedig waren. Door het openschuiven van, een raam, heeft de politie zich toen toegang tot het perceel verschaft. Bij onderzoek bleek, dat de bewoners zich nog te bed bevonden en het geheele porceel met kolendamp gevuld was. De Geneeskundige Dienst werd gewaar schuwd en spoedig waren eenige doctoren, ter plaatse. Het bleek, dat de 24-jarige vrouw M. Sjollema—Boerman reeds was overleden. Haar man, de heer S, Sjollema, buitengewoon opzichter bij den Rijkswaterstaat, was be wusteloos en door toepassing van kunstmatige ademhaling kondon de Jwensgeesten zoover worden opgewekt, dat hij naar het ziekenhuis kon worden vervoerd. De kolendampvergiftiging is ontstaan, door dat van een brandende kachel in den nacht de pijp was losgeraakt, waardoor het geheele huis vol kolendamp kwam tp staan. De jonge menBchon waren pas veertien dagen gehuwd. Minnenijd. De politie te Amsterdam hield een twee-en-twintig-jarige vrouw aan, dis in de Kajverstraat een seksegenoot® mot eon mes in de hand stak. De wonde kwam niet erg aan. Van de twee vrouwen meende elk betere rechten op oen jongen man ala verloofde te kunnen doen gildon; hetwelk aanleiding word tot een woordentwist, on vervolgens tot een vechtpartij. Hierbij .trok de eens een mes, waarmede zij da andere met bet gemelde, niet zeer bloedige gevolg te lijf ging.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6