Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Afloop, Verkoopingerr, Aanbesfedingen, en; Financieële Berichten. Marktberichten. DE COÖPERATIEVE SUIKERFABRIEK „ZEELAND". alhier heeft heel wat minder werk dan in een grootere plaats wat toch ook niet zonder beteekenis is. De Voorzitter zegt, dat men billijk moet zijn. Als b.v. een onderwijzer een bijakte haalt krijgt hij vergoeding er voor, ter wijl de veldwachter voor een diploma niets zou krijgen. Er moet één lijn ge trokken worden. De heer Vlieger is van oordeel, dat de Voorzitter geen lans behoeft te breken voor den Commissaris. Z.i. stelt deze voor een menschwaardig bestaan een veel te hoogen eisch. Een landarbeider moet met heel wat minder toekomen, terwijl het niet aangaat,dat een veldwachter boven andere ambtenaren staat in salaris. De Voorzitter zegt niet: dat hij het be drag niet hoog genoeg vindt, doch wilde op de onbillijkheid wijzen. De heer Louwerse kan niet meegaan met de wijze, waarop de «Voorzitter deze zaak bespreekt, daar hij het voorstel niet verdedigt. Spreker kan best begrijpen, dat het voor den veldwachter onaan genaam is, doch er blijft verschil van rang en stand. Een veldwachter moet b.v. toch niet meer ontvangen dan an deren, b.v. de burgemeester. De bedoe ling van het voorstel is te protesteeren tegen de wijze waarop hier door den Commissaris der Koningin gehandeld is. Wij kunnen niet alles zoo maar voet stoots toegeven. De tijd gaat in financiëel opzicht achteruit en daarom moet ge remd worden. Het voorstelhierna in stemming ge bracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter merkt hierna op, dat, nu geen besluit genomen is inzake de vergoe ding voor de school, toch wat gebeuren moet. De heer de Buck vraagt naar de bedra gen van andere gemeenten, welke de Voorzitter verstrekt. Vervolgens merkt hij op gehoord te heb ben, dat B. en W. f 11 hebben beloofd en meent, dat zij daarin wel een beetje te ver zijn gegaan, daar de Baad toch te beslissen heeft. Spreker zou niet de laagste gemeenten willen noemen, maar kan instemmen met het bedrag van Se- rooskerke f 10.98%. De heer Rotte zegt, dat die "moeite be spaard kan worden; het schoolbestuur kan en zal in hooger beroep gaan. Spr. meent, dat geen nieuw voorstel kan ge daan worden. De heer de Buck zegt, dat hij meent een voorstel te kunnen en mogen doen en stelt voor de vergoeding te bepalen op f 10.98%, welk voorstel de heer Ce- vaal steunt. De heer Vlieger vindt het een gekke situatie nu nog met een voorstel te ko men en daar het nog beneden het gewone bedrag is kan toch zeker niet gezegd wor den, dat de voorstellers aan den mee werkenden kant zijn. De Voorzitter is van oordeel, dat hier toch de beslissing dient te vallen, anders stellen Ged. Staten het bedrag misschien vast. In beroep kan niet gegaan worden want er is geen besluit. De heer Rotte meent van wel, n.l. om niet aan B. en W.'s. voorstel te voldoen. Na nog eenige gedachtenwisseling komt het voorstel-de Buck om f 10.98% te geven in stemming en wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen (de Buck en Cevaal). De heer de Buck verlaat hierna in ver band met familieomstandigheden de ver gadering. Twee wijzigingen begrooting voor 1929 en 1930 worden vervolgens vastgesteld, waarbij opgemerkt werd, dat de bestra- tingskosten in de kom totaal f 932 heb ben bedragen. Bij de omvraag informeert de heer Rotte gezien de situatie van zooeven toen wel 'n voorstel werd toegelaten of ook rtu een voorstel gedaan kan worden tot vaststel ling van de vergoeding voor de school. Verschillende heeren meenen van wel, terwijl zoo'n voorstel ongetwijfeld aan genomen zou kunnen worden, anderen vinden op zoo'n manier gebruik maken van een gelegenheid als zich nu voordoet, niet zooals 't behoort. Een voorstel wordt niet meer gedaan. Verder informeert de heer Rotte naar het gebruik van het branden van varkens en wijst op de noodzakelijkheid van het openhouden van slooten in verband met den toevoer van water bij eventueelen brand. B. en W. zullen hieraan aandacht besteden. De heer Vlieger zegt, dat het hem op gevallen is, dat de keurmeesters vaak met een auto komen. Iemand, die slachten wil moet maar steeds f 2.50 uitgeven. Het vorig jaar was er nog iets over, thans misschien niets of minder. Spreker ge looft, dat de Vleeschkeuringsdienst wel wat goedkooper zou kunnen werken, dan kan het keurloon omlaag. Spreker zou een actie willen om de keuring goedkooper te krijgen. De heer Louwerse is het in principe met hem eens, maar betwijfelt of het nu daarvoor wel de juiste tijd is. Na nog eenige discussie wordt met al gemeene stemmen besloten het gemeen tebestuur van Middelburg er op attent te maken, dat de dienst goedkooper dient te werken, opdat het keurloon omlaag kan. Hierna sluiting. Wissenkerke.Maandag vierde de weled. keer M. J. Verhorst, burgemeester onzer gemeente, zijn 70stem geboortedag. Door gemeente-ambtenaren, schoolbe stuur, yereenigingen en particulieren wer den den jubilaris bloemstukken aangeboi- den. Hij had veel felicitaties in ontvangst te nemen. Het muziekgezelschap „Apollo" gaf des avonds een serenade, waarna Z.E. dankte voor de aan hem bewezen belangstelling en de leden van „Apollo" ©enig© ververschingen aanbood. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Linsohoten, J. v. Amstel te Putten. Geref, Kerken. Beroepen te Reitsum, F. Dresselhuis te Oldeboom. Te Lemmer, B. G.'de Bruijn te O. en N. Biltzijl. Legaten. Wijlen mej. C. Addink heeft aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Almen-IIarfsen f 2000 gele gateerd, vrij, van successierechten. De Pruisische Landskerk. De Generale Synode der oud-Pruisische Landskerk is gisteren bijeengekomen. De superintendent, dr Dibelius, deed in zijln openingsrede een beroep op de Pruisische Regeering, om ter zake van de concor daten niet langer de Nationale 'Protest. Kerk bij' de R.K. Kerk achter te stéllen Bij het benoemen van de commissies heeft de Synode een studiecommissie voor het gro-ote-stads-probleem in het le ven - geroepen. Onderwijzer geschorst. Aan da Ned. Herv. school te Renkum is een der onderwijzers, de heer J., zonder op gave van redenen (althans waren deze hem twee dagen nadat hem de toegang tot de school was ontzegd, nog niet meegiedeeld) geschorst. Een onderzoek wordt ingesteld door het hoofdbestuur v,an de Vereen, van Ghr. onderwijzers en o-nderwijizeressen in Nederland en O. Bi., terwijl ook de commissie van beroep er mee in kennis is gesteld. Ouderverklaring b :j stich ting van een 11 ij z. school. Bij Kon. besluit van 12 Februari 1930, no. 68, is voer do eerste maal uitgemaakt, dat de verklaring, bedoeld in artikel 73 der L. Onderwijswet 1920, welke moet worden overgelegd bij een aanvrage om stich ting van een bijzondere school en waar uit moet blijken dat 4e school zal wor den bezocht door het wettelijk ve-re-ischt minimum aantal kinderen, alleen dan rechtskracht heeft, wanneer zij is getee- kend door den vader van het kind. Het Kon. besluit overweegt te dien aan zien, dat op grond van een verklaring van de moeder alleen, zonder dat blijkt van het gevoelen van den vader, het schoolbestuur niet met voldoende zeker heid kan aannemen, dat de kinderen de op te richten school zullen bezoeken, aangezien bij verschil van jneening tus- schen vader en moeder den vader, voor zoover hij overeenkomstig den algeme©- nen .regel van het Burgerlijk Wetboek de ouderlijke macht uitoefent, de beslissing toekomt over de vraag, welke school een kind zal bezoeken. Brandstichting. Gisteravond omstreeks 6 uur ontdekte mejuffrouw Everts, die in de voorkamer op de tweede verdieping van pand 27 aan de Lijnbaan- straat te Rotterdam woont/ dat er rook kwam uit de achterkamer van dezelfde étage, welke kamer in gebruik is bij den koopman C. D. Aangezien mej. E. ziek te bed lag waarschuwde ze haar buren, die op hun beurt de brandweer alarmeerden. Bii de komst van de brandweer bleek de deur, in strijd met de gewoonte van den koopman, open te staan. Een bed brandde. Met een slang op de waterleiding was het vuur spoedig gebluscht. De omstandigheden evenwel, waaronder de brand was uitgebroken, deed het ver moeden rijzen, dat er opzet in het spel was. De politie stelde een onderzoek in en dit 'leidde ertoe, dat men besloot den koopman D. aan te houden. De man Heef tijdens het blusschingswerk weg, maar kon later in een logement gearres teerd worden. Bij zijn verhoor legde de koopman een volledige bekentenis .af. De tijk van de stro-omatras had hij opengescheurd en daarna het stro-o in brand gestoken. Kalm had de man daarop zijn woning verlaten. Het doel van deze brandstichting was geweest, als de Toeleg gelukt was, het bedrag waarvoor hij verzekerd was, in bezit te krijgen. JJe koopman D. is ifi arrest gesteld. F e11e fabrieksbrand in Engeland. Te Luton, het centrum van de hoedenfabricage in Bedfordshire, brak in een der grootste fabrieken brand uit. Het vuur verspreidde zich zoo snel, dat binnen enkele minuten het geheele fa brieksgebouw in lichter laaie stond. Dikke rookwolken, veroorzaakt door smeulend stroo, vulden weldra alle werkplaatsen. Toen de brandweer uit Luton en omlig gende plaatsen verscheen, was de vuur gloed zoo verschrikkelijk, dat de ladders onmiddellijk vlam vatten bij de aanraking der muren. Mannen en vrouwen, half bedwelmd door den rook, stonden voor de ramen te schreeuwen om halp, doch het was onmogelijk hen te bereiken eai de een na den ander viel in de laaiende vlammen. Tal van arbeiders sprongen uit de ramen, terwijl de vlammen twintig meter boven het gebouw uitsloegen. Pas drie uur na onafgebroken water geven kon de brandweer het gebouw binnen dringen om de verkoolde fjjken te ..zoe ken. Men vreest, dat zes menscben in de vlammen zijn omgekomen, ofschoon niet onmogelijk is, dat. ©en enkele is' ontsnapt en zich van schrik nog niet bij de politie heeft aangemefidL,i De moord op den heer Lans. Gisteren werd voor de Rechtbank te Rot terdam wederom behandeld de moord zaak-Lans. Het O. M. persisteerde na uitvoerig getuigenverhoor bij zijn op 26 October gestelden eisch (twintig jaar gevangenis straf.) Het voorstel tot liquidatie niet aangenomen. Dat was me gisteren een drukte van belang. Het was wel in alle dealen van Zeeland merkbaar, dat er iets bijzon ders gaande was: in den trein, op de boot, in de autobussen. De trein, die om 9 u. 4 uit Vlissingen vertrekt en alle stations op de Zeeuw- sehe lijn aandoet, was ongewoon lang. Extra-autobussen, tal van particuliere auto's, alles ging naar de richting Bra bant. Er was in Zeeland geen zaal groot genoeg, om de te verwachten schare aan deelhouders der Goöp. Suikerfabriek „Zee land" de veelbesproken „Zeeland' te berden. Dan maar getracht op Bra- bantschen grond een grootere gelegen heid te vinden. De zaal van den Katho lieken Kring te Roosendaal bleek de grootste te zijn, maar kon toch ook nog niet allen een zitplaats bieden, temeer, daar de politie verbood meer dan een zeker aantal personen op de galerijen toe Le laten. Het onderwerp van vrijwel alle gesprek ken in de diverse vervoermiddelen was natuurlijk de liquidatie van „de 7ee- 'ond". Het bleek ons, uit de conversatie, die wij aanhoorden, dat de unanieme mee ning was, dat allen met een gevestigde meening ter vergadering togen. Er was nu wel zooveel over de „Zeeland" ge sproken en geschreven, dat het mogelijk was geweest zich een meening te vormen. Toch zou zooals later bleek nog een stuk kostbare tijd worden volgepraat, met het gevolg, dat waar de stemming urenlang duurde velen het eind der vergadering niet konden afwachten, om dat ze anders denzelfden dag niet meer thuis konden komen en dus vele stem men, vooral volmacht-stemmen, niét meer konden worden uitgebracht. Daardoor is ondanks de reusachtige opkomst (bij na 1000 personen) de uitslag der stem ming nog verrassend geweest. Wie had dét kunnen denken, dat de liquidatie niet zou doorgaan, omdat er per saldo wel genoeg stemmen (meer dan 2/a) vóór werden uitgebracht, maar het aantal door deze voorstemmers ver tegenwoordigde aandeelen niet was meer dan de helft der in totaal uitgegeven aandeelen. De Statuten geven n.l. aan, dat voor liquidatie noodig zijln: 2/3 van het aanta] uitgebrachte stemmen, vertegenwoordi gend meer dan de helft van het aantal uit gegeven aandeelen. Wij willen echter op den uitslag niet vooruitloopem. Uit de woorden, die wijl zoo vóór, tiji- dens en na de vergadering uit den mond v.an' aandeelhouders opvingen, bleek ons wel, dat verreweg de meeisten er voor wanen „de zaak aan den kant te doen". „We weten dan wat het ons kost, geld moet er bij1 maar (zoo zeideln enkelen) als we de fabriek weer lateD werken, is het niet te zeggen, hoe diep we dan in 't moeras kortie: te zitten." „We gaan vandaag ter begrafenis," zei weer een ander. Ook bleek ons, (ook na de vergadering), dat zeker wantrouwen tegen het Bestuur bij vele aandeelhouders bestaat. Het ge niet blijkbaar niet het volle vertrouwen. „Het speelt geen open kaart, het houdt altijd een slag om den arm, legt de zaken niet volledig bloot voor de leden en gaf ook in de laatste maanden, toen het pver al of niet liquideeren ,gjng, geen krachtige leiding. Je weet niets wat er aan hebt/' ziedaar ertkele geluiden, die wijf gisteren opvingen. Een niet-geringe fout lijkt het ons ook, dat het Bestuur gisteren halsstarrig wei gerde de pers tot deze hoogst belangrijke vergadering toe te laten. Het wSs toch een vergadering, waar het niet strikt over huishoudelijke aangelegenheden ging, maar over zeer groote, diep-ingrijpende belangen werd 'gehandeld, waarvoor enorme belangstelling bestaat. Bovendien is het practisch toch onmogelijk het ver handelde in een vergadering van duizend menschen geheim te houden. Er komt dan toch wel het een en an der „in de krant". Maar als dan daar bij onjuistheden voorkomen, is dat niet de schuld der journalisten, maar eerder van het Bestuur. Zooals wij gisteren reeds meldden, wa ren aan de orde een voorstel van de meer derheid van het Bestuur om de fabriek te liquideeren en de "lezittingen te ver knopen aan de Centrale Suiker-Maat schappij „de Dinteloord" en „de Putters- hoek" en wel voor den prijs van f 750.000. De leden zouden zich dan moeten verbin den tot voorloopige -storting van f 300 per aandeel. Ook was er de Zeeuwsch-Vlaamsche motie van de heeren Verplanke c.s., ver dedigd door den heer de Milliano, waar in wordt uitgesproken, dat nog een ern stige poging moet worden gedaan, om „de Zeeland" in stand te houden en de fabriek rendabel te maken. Hierover liepen dan de discussies. Opgemerkt werd, dat als de motie-Ver- planke werd aangenomen, er per aandeel 25000 K.G. bieten zou moeten worden geleverd. Het is n.l. niet voldoende om de fabriek in werking te krijgen, hoofdzaak is, dat gezorgd wordt voor voldoende bieten. Dhr de Milliano drong op aanne ming der motie aan, orndat de felle con currentie van België en Frankrijk niet meer te verwachten is. Waar echter het Bestuur blijkbaar niet meer het volle vertrouwen der leden be zit, is het gewenscht, dat het Bestuur zijn zetels ter beschikking stelt. De voorzitter zegt dit toe. Hij ver dedigt echter het Bestuursvoorstel tot ver koop. Hij legt er nadruk op, dat vóór 15 Maart overschrijving van het erfpachts- recht moet worden aangevraagd. Als het Bestuursvoorstel wordt aange nomen, is de crisis opgelost en kan aan alle verplichtingen worden voldaan, mits de leden f 300 per aandeel storten. De vertegenwoordiger van den W i 1 - helminapol der was het eens met den heer de Milliano. Juist in moeilijke tijden moeten, we coöperatief optraden. De vraag is echter, of bij levering' van 25 a 30.000 K.G. bieten per aandeel de fabriek rendabel is te maken. Dbrn Q uist en Lindenbergh pleitten voor verkoop. Dhr Ha ge wijst op eenige gevaren, die liquidatie met zich brengt. Wat betee- kent noodzakelijke verhoogiing van het minimum, inzonderheid voor de kleine landbouwers? Dhr v .d. Maas behandelde in den breede de lijdensgeschiedenis der Zeeland, die door den uitbouw der fabriek vele offers heeft gevraagd van de landbou wers. Spr. heeft door toevallige omstan digheden een brief van het Bestuur van de Dinteloord in handen gekregen en las das. dat qor „dei Zeeland' f750.000 zou orden geboden, „desnoods meer". (Beweging in de zaal.) Spr. bepleit daar om publieken en geen onderhandschen verkoop. Dr van Ginnekan (Directeur der fabriek) staat neutraal tegenover beide voorstellen. De vraag, bij welke hoeveel heden het bedrijf loonend. is, is te beant woorden door te verwijzen naar de an dere Coöp. fabrieken. Bezuiniging in het bedrijf der Zeeland is niet mogelijk. Wanneer de productie' 175 miljoen K.G. bedroeg, zou 't mogelijk zijn de productiekosten van f 14 op f 13.50 te brengen. Dat zou dus 50 cent verminde ring per 1000 K.G. bete-ekenen. Na deze discussie werd gestemd. Maar het scheen wel, alsof daaraan geen eind kw-am Van 2.50 u. tot bijna half 7 werd hierna over het bestuursvoorstel gestemd. Eerst door de leden voor hun persoen en daarna door hen, die machtiging van anderen hadden gekregen. - intusschen waren reeds velen vertrok ken, die anders niet meer .thuis konden komen of zeer laat en zoo werden er geen 1925 (die hadden kunnen zijn uit gebracht), doch slechts 1642 stemmen uit gebracht. Er jvaren 1115 stemmen voor en 527 tegen liquidatie, dus was het twee derde der stemmen (1095) door de voorstemmers verkregen. De statuten schrijven echter voor, da.t ook minstens de helft van alle uitgegeven aandeelen (dit zijn er 5329) in casu 2665 er voor moeten zijn en nu waren er maar 2401 yoor (en 1451 tegen), zoodat het voorstel toch verworpen was. Eigenaardig jvas de houding van het Be-stuur. Het stemde tegen zijn eigen voor stel. De voorzitter motiveerde dit, omdat de motie gelegenheid geeft te trachten met levering van irieer bieten de fabriek xe-ndabel te maken. De voorzitter deelde den uitslag mede en bracht dank aan de commissie uit do aandeelhouders, welke hij daar op ontbonden verklaarde. Het bestuur zal zich nu bei-aden wat er verder moet gebeuren. De heer van Arenthals, voorzitter der .commissie, bracht dank voor de wijze, waarop deze met het bestuur heeft samengewerkt, zulks bij het groo-te ver schil in meening. Hierna sloot -de voorzitter de vergade ring. Wij vernemen no-g, dat het bestuur nu zal beginnen met verstrekken van zaad aan de leden en waarschijnlijk de led-en in de gelegenheid zal stellen in kring vergaderingen hun oordeel „over de hou ding van hel bestuur uit te spreken. Er is das een eigenaardige toestand ontstaan. De toekomst is geheel on zeker. Een vrij sterke meerderheid der led-en is vóór verkoop. En toch kan het daar toe niet komen. M-et belangstelling kan de verdere loop van zaken worden afgewacht. D© vraag zal zijn, of de leden van de „Zeeland" bereid zullen wo-rden ge vonden, om nu bet verhoogde quantum bieten, dat. thans zal moie-ten worden be>- paald op 25.000 kg, per aandeel, wil de fabriek ramieeren, te leveren. Een vrouw te Leeuwarden doodgestoken. LEEUWARDEN. Hedenmorgen ontstond ruzie tusschen het echtpaar S. Kuipers aan het Romkensplein te Leeuwarden. De twist liep zoo hoog, dat de man op een gegeven oogenblik een kort slagersmes greep en zijn vrouw daarmee een steek in het hart toebracht, die onmiddellijk dood neerviel. Daarna sloeg de man de hand aan zichzelf. Hij werd naar het stadsziekenhuis vervoerd. De politie heeft de zaak in onoerïoc.k. De vri v 29- jarige D. Zandatra, was moeder van twee kinderen. Nader wordt nog gemeld, dat. de vrouw eenige dagen weg was geweest. Toen zij bij haar man, een woonwagenbewoner, terugkwam, ontstond ruzie. De buren had den hiervan niets gemerkt, maar plot seling kwam het 7-jarig dochtertje bij een der buren met de mededeeling, dat va der en moeder elkaar hadden doodge stoken. Toen de buurman ging kijken vond hij den man en de vrouw op den vloer liggen. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon bij de vrouw slechts den dood constateeren. De man is ernstig aan de borst gewond, maar zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Nelly van Kol. f UTRECHT. In het Diaconessenhuis is heden op 78-jarigen leeftijd overleden de bekende publiciste Nelly van Kol, geb. Porree, de weduwe van wijlen het Kamerlid H. van Kol. ELBURG. De korenmolen van C. v. Loo alhier is gisteravond in brand geraakt. In een minimum van tijd stond de molen in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet viel te denken. De vlootconferentie. L'ONDEN. Onmiddellijk na het be kend worden van den val van het Fran- sche Kabinet -heeft Mac Donald zich in verbinding gesteld met de leiders van de Amerikaansche, -de Japansche en de Ita- liaansche delegaties. Besloten werd he denmiddag een bespreking te houden over de volgende punten: le. Of het mogelijk is de conferentie nog voor korten tijd te verdagen; 2e. Of de besprekingen zonder Frank rijk zullen worden voortgezet; 3e. Of getracht zal worden een drie- mogendheden overeenkomst tot stand te brengen tusschen de drie voornaamste vlootmogendheden. De revolutie iri San Domingo. NEW YORK. Alle garnizoenen van de republiek San Domingo hebben zich hij de revolutie aangesloten. De revolutionai ren hebben de hoofdstad omsingeld en in het land de politie,' die den president was trouw gebleven, overmeesterd. Hier en daar is het tot straatgevechten gekomen. De president moet zich bereid verklaard hebben de grondwet, welker wijziging de oorzaak van den opstand is, in te trekken. Een warme dag. NEW-YORK. Gisteren is het de warm ste dag geweest sedert menschienheuge- nis in Februari. De thermometer steeg tot 23 gr. C. en bleef den geb.eelen middag op 221/2 gr. C. Ook "s-avonds was het nog zeer warm. Aan het strand werd druk gebaad. De kabinetscrisis in Frankrijk. PARIJ-S. Met de oplossing van de Ka binetscrisis is onmiddellijk een aanvang gemaakt. De president ontving reeds he denmorgen de voc ;rs van Kamer en Senaat. In den lc„, van den dag zullen de besprekingen worden voortgezet! PARIJS. Poincaré heeft medegedeeld, dat president Doumergue hedenmorgen aan Tardieu (den vorigen minister-presi dent) heeft verzocht een nieuw ministerie te willen vormen. Tardieu verklaarde echter, Poincaré beter geschikt le ach to7' Deze was echter van meening, dat zijn gezondheidstoestand niet toelaat, da l-ij zich naar Londen begeeft. Daarom wil '1 i,i ook liever het kabinet niet vormen. Tardieu was daardoor auto-matise.'i met de kabinetsvorming belast. Poincaré heeft een bezoek aan Tardieu gebracht en dezen vo-lledigen steun toege zegd. Nog dezen middag zal Tardieu met zijn pogingen beginnen. BERLIJN. Volgens berichten, uit Mos kou is door de Regeering bes-lag gelegd op de Engelsche Kerk te Leningrad. JOHANNESBURG. Bij een ontploffing in een dynamietfabriek te Modderfontein zijn een Europeaan en 3 inlanders ge dood. Zaamslag. Gisteren werd alhier ten ver zoeke van dhr V. Haak ten overstaan van notaris Dregmans te Axel publiek verkocht een wo-on- en winkelhuis met tuin en schuur. Koop-er werd dhr C. Haak, alhier, voor de s-om van f4850 in massa. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Febr. 2.30 u. Brusse-l 34.7434.77 Berlijn 69.5259.54 Parijs 9.759.76i/a Londen 12.12Vs12.123/s New York 2.493/s2.191/2 1 GOES. Veiling, van 25 Febr. Peren: Kleip-eren 719, Gieser Wildeman 718, Brederodes 14, Pondsp-eren 1113, St. Remy 1011, Foippepereni 10, Comtosse yd© Paris 8, Dorothea Royal 5 gld. p. 100 'K.G. Appels: Goudreinetten 1757, Fra-n- sche Paradijs 15, zure Bellefleur 7—22, Rembour Mortier 711, Court pendu 7 17, Bismarck 11, Hondsmuil 8, Peper-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3