Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Onderwijs. van 76 en 23 honden 2e klasse, totaal aan belasting f 403. De verbouwing van de openbare school te Oostkerke werd ge gund aan dhr A. de Blaij, timmerman al hier, voor de som van f 630ö,50. Het plan van B. en W. tot uitbaggeren der grachten rond het nieuwe gemeente huis werd ingetrokken als zijnde te kost baar; thans werd besloten om de zijkan ten \an bedoelde grachten langs het ter rein van het gemeentehuis te laten be delven, alsook de gracht langs dep achter weg in orde te laten brengen en met den vrijaomenden grond de sloot langs den achterweg, tegenover het gemeentehuis te dempen en te rioleeren wat in totaal met afscheiding is geraamd op f 275. Met alg. st. werd besloten tot aanslui ting bij de algemeene bedrijfsvereeniging voor ziektegeldverzekering. Aan dhr T.' van de Linde, hoofd der openbare sen:o Oostkerke, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend met in gang van 1 April of zooveel later als in het belang van 'het onderwijs kan worden geacht. Besloten werd tot aanplanting rond he* nieuwe gemeentehuis; hiertoe was op verzoek van B. en W. een plan ingedienl door dhr van der Have van Kapeiio een en ander tot een bedrag van f 195 plus kosten van arbeidsloon voor de planters Na eenige bespreking werd dit plan aan genomen en B. en W. machtiging ver leend het te doen uitvoeren. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten de electrische lampen voor het nieu we gemeentehuis aan te koopen bij de firma Kusting Mathiesen 'G. A., als zijn de de goedkoopste aanbieding en een aan bevolen adres door den 'directeur der P. Z. E. M. Bij de rondvraag vroeg dhr Klooster man, of 'het niet mogelijk zou zijn, dat iemand in de gemeente bevoegd is om bij eventueele lekken in de buisleidingen van perceelen, aangesloten bij de waterleiding, deze perceelen aan den weg af te sluiten; deze wensch werd door alle leden be aamd. Getracht zal worden dit van de Maatschappij gedaan te krijgen; aan het zelfde lid werd door den voorzitter mede gedeeld, dat B. en W. van hun plan van het doen plaatsen van het aanplakbord bij het nieuwe gemeentehuis hebben afgezien en dit nu in de Lepelstraat zal worden geplaatst op gemeenteterrein. Nada't nog dhr Overbeke de mededee- ling ontving, dat alsnog geen bericht was ingekomen van den eigenaar van den grond aan den Achterweg werd de vergadering gesloten. Westkapelle. Maandag vergaderde de Raad in voltallige zitting. Dhr J. Minderhoud werd door den voor zitter hartelijk gelukgewenscht met zijn herstel, waarop de heer Minderhoud den voorz. dankte voor de tot hem gespro ken woorden. Daarop deelde de voorz. mede, dat W. Roelse, timmerman, hem medegedeeld had, dat hij dit jaar niet voor de gemeente zou werken, zulks in verband met het ge nomen besluit van den Raad in de vorige vergadering. Daarop is de timmerman Joh. Dekker aangewezen dit jaar voor de ge meente te wérken, die daarop inging. heeren W. Huibregtse en K. Cijsouw gaven daarover hun bevreemding te ken nen; immers de timmerlieden hadden bij schrijven in de vorige vergadering te kennen gegeven, niet voor de gemeente to werken, als de raad zijn genomen besluit tot toelating van Houmes hand haafde. Dhr B. Louwerse deelde nog mede, van meening te zijn, dat Roelse wel voor dit jaar bedankt had, doch dat deze niet voor goed afstand had gedaan van zijn vergunning om voor de gemeente te wer ken. Daarop werd voorgelezen een schrijven i van het bestuur van den Polder Walche- ren, waarin medegedeeld werd, dat bij' dit bestuur een klacht was ingekomen van L. Mindetrhoud Az. te Westkapelle. Deze zou overlast hebben gehad van wa ter op een perceel bouwland, grenzende aan het Noordervroon. De voorz. gaf een oplossing, waardoor z.i. Minderho-ud geen last van water oip zijn bouwland zou hebben, zonder nog te beletten, dat even tueel een ijsbaan op dat gedeelte van het vroon aangelegd zou kunnen worden De heer K. Cijsouw vond het bedoelde gedeelte van het gemeentevroon van te weinig waarde, om eventueel een ijsbaan te moeten missen. Dhr H. de Kam wees er ook op, dat dit stuk niet veel waarde heeft voor de gemeente. Bovendien wees dhr W. Huibregtse er nog op, dat, toen het water v'an de g'emeentevronen was aifgeloopen, het peil van het water op ge noemd perceel bouwland niets gezakt was, wat ook den heer Louwerse was opgeval len. Dhr Huibr. Cijsouw meende -zelfs dat het vroon eer last had van het water op het bouwland dan omgekeerd. De voorz. merkte op, dat het Polderbestuur van het standpunt uitgaat, dat Minderhoud geen overlast mag hebben van water van een aangrenzend perceel.. De heer Huibr. Cijisouw zou er voor zij dat, als verandering mocht plaats hebben, in elk geval de drinkgeiegenheid voor het vee behouden blijft. De voorz. zei, dat thans het water van de vronen is afgeloopen, en dat er maatregelen zullen genomen worden, voor don volgenden winter, zoodat nie mand meer overlast zal hebben. In verband met de voorgenomen uit breiding Ser straatverlichting en een schrijven daarover aan de P.Z.E.M., heeft daarop deze. Mij. aan den raad een schrij ven gericht, waarin zijl mededeelde, dat zij zich liever niet waagt aan een voor spelling omtrent den "tijd, die nog zaj ver loop en, voordat \Vestka[ elle ook aan het net zal aangesloten worden. Zij geeft den Raad in ernstige overweging nog te wachten met plannen tot uitbreiding van de straatverlichting 'tot nader overleg zal gepleegd zijn met B. en W. van Westka pelle over electrificatie. De heeren B. Louwerse en K. Cijsouw vonden het evenwel jammer voor de men- schen, die zoodoende neg op straatverlich ting moeten blijven wachten. Dhr Huibr Cijsouw was van oordeel, dat met even tueele uitbreiding van straatverlichting ge wacht kan worden tot b.v. Augustus. Dhr J. Minderhoud vr&cg of het ook niet ge wenscht zal zijtn, dat de uitbreiding zal strekken tot het Noordkerkepad, waar reeds voel woningen zijn gebouwd. De voorz. meende, dat toch zeker ge wacht kan worden tot 1 Juni of 1 Juli. In behandeling kwam daarop een ver zoek van P. Lievense, wijk B 1 e, n.l. of de gemeenteomroeper niet op .meer plaatsen kan omroepen dan tot heden gedaan wordt. De voorz. verklaarde daar niet tegen te zijn. doch was van meening, dat dan ook de belooning voor den om roeper zal moeten verhoogd werden Goedgevonden werd dat met den omroe per overleg gepleegd zal worden op meer dere plaatsen om te roeipen-. In verband met het voorstel van den heer K. Cijsouw in de vorige vergadering gedaan, n.l. om het keurloon te verminde ren voor het rchten van varkens, welke voor de helft verkocht worden, is een schrijven in dien geest gericht tot het gemeentebestuur van Oostkapelle. Daarop is van den burgemeester van Oostkapelle een schrijven ontvangen, waarin deze den Raad in overweging geeft nog geen ver andering in de verordening op de keur- loonen te brengen, zulks ook op de aan gevoerde motieven van het hoofd, van den Keuringsdienst. Do voorzitter bleef evenwel van mee ning, dat het z.i. wel zou ku&nen. De heer K. Cijsouw zou het zeer billijk vin den, dat er vermindering plaats had. Na nog eenige besprekingen werd besloten, deze zaak nader af te wachten. Op verzoek werd aan de wed. N. Roel se voor een half jaar ontheffing verleend in de hondenbelasting. Daarop werd een commissie benoemd, die na zal gaan, op welke wijze het best een eventueelen brand bestreden zal kun nen worden. In deze commissie werden benoemd de heeren B. Louwerse, voorz., W. Hui- kreglse, L. Minderhoud Pz., Joh. Ver hulst en L. 'Minderhoud Jz. Do voorzitter deelde nog mede; Vrijdag j.L te Domburg een demonstratie met een kleine motorbrandspuit van de firma H. en A. H. van Bergen te Bilthoven te heb ben bijgewoond. Spr. was verrukt over de werking van die spuit. Hij vond, dat zulk een spuit ook voor Westkapelle ge schikt zou zijn. Het is een spuit, die door één man voortgetrokken kan worden, en door haar geringen omvang gemak kelijk door een poort of voordeur op de gewenschte plaats gebracht kan worden. Ren belangrijk punt van overweging is de watertoevoer. Er zouden brandputten moeten zijn Vervolgens werd besloten als lid toe te treden tot den Prov. Brandweerbond en tot de Kon. Ned. Brandweerveroeni- het plan viel. B. en ,W. stelden nu voor om den onderhoudsplicht van bedoelde wegen, na verharding, en na goedkeuring op de ook voor den Oostweg gestelde voorwaarden, over te nemen, en eveneens van de Wegelingen, indien door belang hebbenden geen bezwaar gemaakt wordt, dat mogelijk in de toekomst wegenbe lasting „geheven wordt. De heer J. Minderhoud was van oor deel, dat er geen onderscheid gemaakt meet worden in overname van de wegen en de wegelingen. Hij vreesde, als de gemeente dea on derhoudsplicht van de wegelirigen niet overneemt, hel geheele plan zou mis lukken, wat bij jammer zou vinden, daar men thans goed op weg is, de binnen wegen te verbeteren. De heer Hendr. Cijsouw deelde nog mede, dat hij deskundigen gevraagd had omtrent den duur van de verharde we gen. Hem was medegedeeld, dat een land weg, goed bestraat, en waar geen druk verkeer overgaat, wel een menschenleven kan meegaan. Met. alg. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Vervolgens werd besloten, op voorstel van B. en W. een bijdrage van f50 te verleenen voor eventueel vervallen van het gemeentepad in den Rooversweg. Een en ander na goedkeuring door Ged. St. Daarop werd vastgesteld de gemeente vergoeding, bedoeld in art. "101 van de L. O. wet, voor de Chr. school over 1928 op f 10.22 per leerling, in totaal op f 698.75, waaronder een bedrag van f 60 voor vakonderwijs (handwerken). Op een verzoek van het bestuur der Clir. school om een voorschot op de bij drage over 1930 van f 600 te mogen ont vangen, werd gunstig beschikt. Een verzoek van het bestuur van de Chr. school om medewerking tot aan schaffing yan verschillende leermiddelen, werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Gevraagd is een begrooting van de kosten. Naar aanleiding van een wijziging in de gemeentebegrooting 1929, noodig door dat verschillende posten ontoereikend zijn, deelde de voorzitter mede, dat verschil lende posten verhoogd moesten worden, doordat de door den timmerman K. van Boe ij en ingezonden rekening over 1929, aanmerkelijk honger was, dan de door den gemeente-opzichter gemaakte kosten berekening. Naar aanleiding daarvan is door B. en \V. besloten, om de ambachtslieden, die voor de gemeente werken, iedere maand een opgave te laten indienen van de door hen verrichte werkzaamheden met opgaaf van de kosten. In verband met die hooge rekening van K. van Rooijen, vroeg de heer W. Hui bregtse, of het niet gewenscht is, voort aan het werk voor de gemeente "te doen aanbesteden. De voorzitter meende even wel, dat dit zijn bezwaren had. Bij de rondvraag vestigde de heer W. Huibregtse de aandacht er op, dat in den afgeloopen winter verschillende ma len de straten onnoodig verlicht .werden. De voorzitter zou dit de commissie voor de electrificatie modedeelen, waarop deze de vergadering sloot. Pferatie plaat» had en dat de toestand van den patiënt bevredigend is. Onderwijzersexamens. Vol gens opgave in de „Staatscourant" meldden zich voor het onderwijzersexa men van de gezamenlijke kweekscholen' in 1929 aan: 900 mannelijke en 1337 vrouwelijke candidaten. Van dezen slaag den resp. 824 en 1241. Voor de aantee- kening in de nuttige handwerken voor meisjes meldden zich 1149 candidaten aan, van wie "hr 1091 werden toegela ten. Voorts gaven zich 237 mannelij'ke cn 191 vrouwelijke candidaten op voor de aanteékening handenarbeid. Van hen slaagden 193 mannen en 163 vrouwen. Postwissel vervalschingen. Naar de „N. R. Ct." verneemt, zijn de Nederlandsche posterijen voor f2500 door een Fransch sprekend persoon opge licht. In den loop van Januari kwamen uit Clichy la Garonne bij Parijs zeven post wissels, elk ter waarde van 500 gld. binnen, bestemd voor zekeren heer K. post restante in zeven verschillende plaat sen van ons lands o.a. Scheveningen, Delft, den Bosch en Breda. De wissels hebben ongeveer drie weken op de kan toren liggen wachten, toen een Fransch sprekend persoon deze is komen afhalen, 25 Januari is de laatste geïnd. O'Qgenschijnlijk waren de postwissels geheel in orde. Het stempel, dat men heeft gemaakt, toont geen enkele afwij king; ook de wijze van registreeren en afteekenen is net echt. De man, die de postwissels 'kwam afhalen en innen, le gitimeerde zich met een identiteitskaart. Geen van de postbeambten merkte iets bijzonders. In Delft wist men zich nog de meeste bijzonderheden van den in ner te herinneren. Daar had hij een chauffeur bij zich, die als tolk dienst deed. Ln Scheveningen heeft men slechts een vage herinnering van den man. In Breda en Den Bosch zijn de post wissels blijven liggen. D© vijf andere zijn aan de Fransch© administratie ter verrekening opgezonden, maar kwamen terug. Men wist bij de Fransch© administratie van niets. Zooi its ontdekt, dat men voer f2500 is opge licht. Daar bijna een maand geleden de laat ste wissel is geïnd, kan de politie in ons land niet veel meer vinden. Men heeft zich dan ook in verbinding gesteld met de Parijsohe politie, die met een onderzoek bezig is. Vermoed wordt, dat een Fransch be ambte in de zaak betrokken is. De wis sels moeten via den Franschen dienst der posterijen zijn binnengekomen. Daar bij komt nog, dat de wissels geïnd zijn door een Fransch sprekend persoon. Ongelukken. Gisteren geraakte de ongehuwde 21-jarige arbeider G. Kor- vor uit Marken-Binnen, met zijn hoofd be kneld tusschen het beveiligingshek va,n den liftkoker en de lift in de oliefabriel< „De Tijd" van Wessanen's Koninklijke Fabrieken te Worme veer. In zoigwe ken den toestand werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis te Wormerveer over gebracht. Men vreest voor zijn leven. Op den Ooisterhoutschen weg1 nabij Tete- ringen werd Zondagavond een man gevon den met het gezicht op den grond, lig gende in een plas bloed. D© ongelukkige werd herkend als G. N., wonende aan de Rijklaan te Breda. Voor zoover nagegaan kan worden, schijlnt N., die een rijwiel bereed, door een bloedspuwing overvallen te zijn. Terwijl hij op den grond lag, moet nog een auto over hem heen gegaan zijn. Er bestaan redenen om aan te ne men, dat de verongelukte toen echter reeds overleden was. N. laat een we duwe met drie kinderen na. Te Klun- dert geraakte R. P., werkzaam in de bo- terzaak van J. L. aldaar, met zijln hand tusschen de kneedmachine, met het ge volg, dat drie vingers bijna geheel werden afgeknepen. Reeks inbraken te Oegst- geest. Gisternacht is te Oegstgeast in gebroken ten huize van den heer S., aan het. Wilhelminapark. D© bewoners waren afwezig. D© dieven hebben zich blijkbaar zeer op hun gemak gevoeld, want zij hebben zich aan eenige fles- sohen wijn te goed gedaan. In de kamers is alles overhoop gehaald. Met mede neming van verschillende zilveren voor werpen en kleedingstukken zijn de in dringers vertrokken. Verder is ingebroken bij: mevrouw de Wed. B., aan het Prins Hendrikpark, te Oegstgeest en bij den heer T„ aan den Terweeweg, aldaar. Hier zijn da dieven blijkbaar gestoord, althans er wordt niets vermist. Inbraken te Voorburg. Den laatsten tijd wordt Voorburg verontrust door brutale diefstallen en inbraken, wel ke bijna dag aan dag aan de orde zijn. D© daders, vermoedelijk twee in getal, weten telkens in de avonduren tijdens de afwezigheid der bewoners hun slag te slaan. Te voren overtuigen zij zich door aan bellen aan de buizen van de afwezig heid. Zaterdagavond is wederom op een tweetal plaatsen ingebroken; teweten in een perceel aan de Hooge Weidelaan bewoond door de familie M. en bij dok ter B. in het Westeinde 47. Bij de familie M. werd een bedrag van f 25 vermist en bij doktor B. een grooter bedrag aan geld. In het perceel van de familie M. werd de diet, toen hij het huis verliet opge merkt door een melkbezorger. Deze beeft hem nog achtervolgd, doch de dief loste een vijftal schoten, waarop de achter volging werd gestaakt. Groote brand in een Zie kenhuis. Uit New York wordt gemeld: Hot St. Jozef-ziekenhuis te Providence op Rhode-Island is tengevolge van een groo- ten brand geheel verwoest. Het vuur brak zoo plotseling uit, en verbreidde zich zoo snel dat de ver pleegde zieken slechts met de grootste moeite gered konden worden. Voor een deel moesten zij, op matrassen en in dekens gewikkeld door middel van tou wen uit de bovenste verdieping naar be neden worden gelaten. Dit transport was bijzonder moeilijk,, doordat zich onder de patiënten een groot aantal kraamvrouwen bevond. Men schijnt er echter in geslaagd te zijn alle patiënten in veiligheid te brengen, zonder dat er slachtoffers te betreuren zijn. De V. P. Z. D© Vereeniging tot bevordering van de Pluimveehouderij in Zeeland, de V.P.Z., hield Vrijdagnamiddag haar jaarvergade ring in het Landbouwhuis te Goes onder voorzitterschap van den heer I. A. Ris- seeuw Johsz. te Oostburg, vice-voorzit- ter der Vereeniging. Aanwezig was bijna het geheele bestuur en vertegenwoordigd waren alle afdeelingen uitbrengende in totaal 22 stemmen. Bij de opening zegt de heer Risseeuw, dat de voorzitter de heer H. A. flan ken zeer tot zijn leedwezen verhinderd is de vergadering bij te wonen en her denkt daarna, waarbij alle aanwezigen zich van hunne zetels verheffen, met enkele gevoelvolle woorden het overle den bestuurslid den heer I. C. de Zwart te Zuidzande. Na het woord van welkom van den voorzitter, leest de secretaris daarna de notulen, die worden goedgekeurd en ge schiedt thans mededeeling van de afdee- ling Oostburg, dat in de vacature-de Zwart als bestuurslid is voorzien door de benoeming van den heer L. van Dijke te Groede. D© secretaris leest daarna het jaarver slag der vereeniging over 192.), het rap port omtrent bat fokwezen en de jaar verslagen der afdeelingen voor zoover in gekomen. De heer Van der Graaff, als afgevaar digde naar de vergadering van den Raad van Toezicht op de legwed strijden, leest de notulen van het verhandelde aldaar voor. Beiden wordt door den voorzitter voor hunne mededeelingen dank _gebracht. De rekenipg en verantwoording van den penningmeester over 1929 is nage zien door het Bestuur der afdeeling Zuid- Beveland, dat tot goedkeuring adviseert. Zij luidt in ontvang f 1003.661/2 en uitgaaf f 1362.631/2, dus met een nadeelig saldo van f 358.97. Na voorlezing der reke ning, waarbij de penningmeester eenige toelichting geeft omtrent het nadeelig slot veroorzaakt door den bouw van een mo- delhok voor den legwedstrijd te St. Maar tensdijk, wordt na een korte discussie daarover de rekening en verantwoording goedgekeurd en de penningmeester ge dechargeerd. De begrooting voor 1930 wordt in ont vang en uilgaaf vastgesteld op f930. Dis cussie van beteekenis wordt daarbij niet gevoerd. Als p'aats der volgende algemeene ver gadering wordt Middelburg aangewezen. Wegens periodieke aftreding als secre taris, wordt bij stemming deze, de heer J. M. Slegt, herbenoemd met 20' stem men tegen 2 in blanco. Deze neemt na felicitatie door den voorzitter onder dankzegging aan. Bij de bespreking van het punt Ten toonstellingen wordt op voorstel van het Bestuur aan de afdeeling Hulst en om streken een extra subsidie van f50 toe gekend voor eene in de maand Juni a.s. tegelijk met de tentoonstelling van den kring Hulst Z.L.M. te houden eieren- tento'onstolling. Na eenige discussie wordt verder vast gesteld dat voortaan geene jaarlijksohe provinciale tentoonstelling van de V.P.Z. meer zal worden gehouden omdat uit het feit, dat alle afdeelingen dit jaar de aan geboden jaarlijksohe weigerden blijkt dat er voor deze zaak heel weinig animo bij de leden bestaat. Wel zal deze voortaan worden gehou den om de drie jaar, de eerste in 1933, en dan extra worden gesubsidieerd. Om trent de plaats waar deze gehouden zal worden zal later een beslissing vailen. Thans komen aan de orde de voorstel len <jer afdeeling Walcheren luidende: 1. De afd. Walcheren V.P.Z. stelt voor voor alle Hoofdbestuursleden plaatsver vangers te benoemen. 2. De afgevaardigde naar de vergade ringen der N.P.T. wordt door de alg. verg. benoemd bij voorkeur een pluim veehouder. 3. Het contract met de veevoederfabriek op te zeggen en in anderen vorm te gieten Do heer Rottier, als afgevaardigde van Walcheren, licht een en ander toe, waar bij hij zich verontschuldigt over de eenigs- zins onduidelijke redactie, die voor twee erlei uitlegging vatbaar is en deelt nog mede dat in voorstel 2 voor pluimvee houders te Ie, -a is b edrij fs pluimvee houders. D© voorzitter zegt, dat het be- I stuur er niet voor is, voor wat punt 1 be- 1 treft zou Statutenwijziging noodig zijn en dat loont de moeite niet. Er zijn nog meer bezwaren. Punt 1 in stemming ge- gmg. Daarop werd voorgelezen een verzoek schrift van de Commissie voor het ver harden van den Middelburgschen weg, Schcutswcg, Rooverswerg, en Popp' kerk- sche Wegeling. Het Comité gaf te kennen, dat het door grondeigenaren en belang hebbenden voor het verharden van boven genoemde wegen uitgenoodigd is, zich tot den Raad te wenden met verzoek den onderhoudsplicht van genoemde wegen, na verharding met straatklinkers en na goedgekeurd te zijn, voor rekening van ile gemeente over te nemen. Bovendien Ver zoekt het Comité den Raad een bijdrage te willen verleenen voor het pad, liggende in den Rooversweg, welke in onderhoud is van de gemeente. De voorzitter zeide, de zaa*k in drie deelen te willen splitsen: le. eventueele overneming onderhoud van den verharden weg; 2e Eventueele overneming van onderhoud van de zoo genaamde wegelingen; 3e behandeling van het verzoek tot een bijdrage voor even tueel vervallen van het pad in den Roo versweg. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. voorstellen, mede in verband met het destijds genomen besluit van overname van den verharden Oostweg, nu ook den onderhoudsplicht over te ne men van de verharde genoemde wegen. Hij gou echter aan het Comité willen mededeelen, dat dit rekening moet hou den met de mogelijkheid, dat, als de ge meente door verschillende uitgaven te zwaar belast mocht worden, de gemeente dan eventueel wegenbelasting zou kunnen hetfen. Spr. was evenwel van oordeel, dat dit thans nog jiiet noodig /al zijn. Wat betreft overname van de verharde Wegeling, wilden B. en W. liever het oor deel vernemen van den Raad. De heer J. Minderhoud vroeg, wie eigenaren zijn van de Wegelingen. De voorzitter meende, dat er geen eigenaren daarvan bekend zijn. Ook de heer Hendr. Cijsouw was van die meening. De heer K. Cijsouw zou in dit geval de Wegelingen met de andere wegen gelijk stellen. De heer W. Huibregtse vroeg, of eventueel wegenbelasting geheven zal worden van belanghebbenden aan de We gelingen. De voorz. meende van wel. De heer Hendr. Cijsouw meende, dat er voor het verharden van Wegelingen geen bij drage verleend wordt door het Polder bestuur. De heer Huibr. Cjjsouw zou het jam mer vinden als Leunis de Rijke's weg uit Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Buurse, Adr. Oskamp, hulppr. te Wemeld.'inge. Te Monster, A. F. P Pon te Vaassen. Aangenomen naar Rottum en Stits- werd, M. N. W. Smit, cand. te Emmen. Bedankt voor Zeerijp, Garsthuizen, Goingarijp (toez), Hollandscheveld en Zuiderwoude, M. N. W. Smit, cand. te Emmen. Groote overgang. Prof. J. P. Verhaar deelt in het laatste nummer van het Roomsche Apologetisch tijdschrift „Heit Schild" mede, dat in 1929 alleen in het bisdom Haarlem 1200 andersden kenden tot de Roomsche kerk overgingen, o.w. zeer aanzienlijke personen, wier na men hij echter om de betrokkenen niet in nog grooter moeilijkheden te brengen, onmogelijk noemen kan. Beroep1 ingswer k. De leden der Ned. Herv. Gem. te IJmuidenOost heb ben in een vergadering "bij meerderheid van stommen zich uitgesproken tegen de aanstelling1 van een godsdienstonderwijzer en vóór het beroepen van een tweeden predikant. Hulpprediker. D© kerkeraad der Neid. Herv. Gemeente te Eindhoven heeft als hulpprediker aangesteld voor den tijd van ©en half jaar den heer Ci. J. Laarman, tbeol. cand. jte 's Gravenhage. Kerkbouw. In een slecht bezochte vergadering van lidmaten der Geref. ge meente te Boskoop is besloten de plan nen voor het bouwen van een nieuwe kerk naar den kerkeraad terug te sturen. Aan vrijwillige giften was reeds een bedrag van f31.000 toegezegd. Voor het voorloopig machinisten- diploma zijn te 's Gravenhage geslaagd d© heeren J. B. de Bakker te Middel burg en G. M. Dekker te Vlissingen. Prof. Dr D. H. Th. Vo 11 e nh0- ven. Naar de Stand, verneemt, is Prof. Dr D. H. Th. Vollenhoven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, weer sedert ©enigen tijd ongesteld. Heden is hij in de Bcerhaavekliniek opgenomen, teneinde ©en operatie te ondergaan. Nader vernemen wij, dat vandaag de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2