Gesprongen H anden SIGAREN N.V. Zuid Ned. Sigarenhandel, v/h J. J. lf.3AAY - Vlissingen. Binnenland Uit de Provincie. STOFZUIGERS te huur, Ruwe Huid Schrale Lippen Kerknieuws. Predikbeurten. Land- en Tuinbouw Uitvoering van de Ziektewet. Gisteren is ten kantore van dein Raad van Arbeid te 's Gravenhage, onder voor zitterschap van den heer "Wittert van Hoogland, een bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers van de Federatie van Bedrijfsvereenigingen en de Vereeniging van Raden van Arbeid. Aanwezig waren van de zijde der Fe deratie: dr F. E. Posthuma, dr L. G. Kortenhcrst., mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, J. Ratté, C. J. Kuiper; mr J. J. Hage en jhr mr P. A. van Holtke tot Echten. Van de zijde der vereeniging van Raden van Arbeid: dr baron Wittert van Hoogland, mr dr J. van Bruggen, P. Keulemans, I. G. Keesing en de se cretaris P. L. Gerritse. De besprekingen hadden tot doel, sa menwerking te bereiken inzake het con trole-vraagstuk bij de uitvoering van 'de Ziektewet. Omlrerrt deze samenwerking werd alge- heele overeenkomst verkregen. De nadere uitwerking van de getroffen regeling zal ressortsgewijze geschieden. De overeenkomst is in beginsel aan gegaan van de zijde der bedrijfsvereeniginj- gen door twintig bedrijfsvereenigingen, die haar administratie 'hebben opgedragen aan Centraal Beheer, en door acht bedrijfs vereenigingen, die mede door de R.-Ka- tholieke werkgeversverenigingen zijn op gericht. De regeling zal voorts worden voorge legd aan de andere bedrijfsvereenigingen. die deel uitmaken van de 'Federatie. De premiën voor de ziekteverzekering. Het Tweede Kamerlid I. H. J. Vos heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: le. Is de minister niet van meening, dat de rechtgeldigheid van het Konink lijk besluit van 3 Januari 1930 tot vast stelling van de premiën voor de verplich te ziekteverzekering in twijfel moet wor den getrokken, op grond van de overwe ging, dat de premiën zijn vastgesteld voor het bedrijf, in strijd met artikel 60, sub. 2, waarbij aan de mogelijkheid van ver hoogde premiën uitsluitend is gedacht voor groepen van verzekerden, in verband met het grootere gevaar voor ziekte, dat de uitoefening van hun beroep voor die verzekerden oplevert? 2e. Heeft de minister het voornemen, te bevorderen dat vóór 1 Maart 1930 zoo danige wijzigingen in dit Koninklijk be sluit wordt aangebracht, dat de rechts geldigheid daarvan buiten twijfel wordt gesteld? 3e. Wil de minister aan de Kamer de statistische gegevens overleggen, op grond waarvan in dit Koninklijk besluit voor bepaalde groepen van verzekerden een hoogere premie is vastgesteld? 4e. Wil de minister aan de Kamer mede- deelen, waar deze statistische gegevens zijn te vinden? Het ontwerp-Pachtwet. In een dezer dagen te Klaaswaal onder voorzitterschap van den heer P. S. Over- water gehouden, door vijftig leden bijge woonde vergadering van de afdeeling Hoeksche Waard van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is met alge- meene stemmen een motie aangenomen, waarin is verklaard, dat er in de Hoek sche Waard niet zoodanige misstanden op pachtgebied bestaan, dat wettelijk in grijpen noodig is; dat het ingediende ontwerp-pachtwet niet in het algemeen belang van den landbouw is te achten en dat het instellen van officiëele pachtcom- missies niet gewenscht is. Postpakketten naar Ned.-Indië. De directeur-generaal der posterijen, te legrafie en telefonie maakt bekend, dat met ingang van 1 Maart a.s., postpakket ten zonder aangegeven waarde, verzonden in het verkeer met Nederlandsch-Indië langs den rechtstreekschen zeeweg, niet meer verzegeld behoeven te zijn. Het bovenstaande geldt derhalve niet voor pakketten, vervoerd met de sneltrei nen van 's Gravenhage naar Gennua of Marseille. De R. K. Staatspartij. In de laatstgehouden bijeenkomst van het partijbestuur der R. K. Staatspartij is besloten om de eerstvolgende Partijraad vergaderingen te houden op 23 en 24 Mei a.s. te Utrecht. In de vergadering van 23 Mei zal o.m. aan de orde zijn de keuze van een voor zitter, in de vacature-Jhr Mr Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck. Het staat thans zoo goed als vast, dat voor deze functie in aanmerking komt de oud-minister prof. mr P. J, M. Aalberse. De Overheid en Dode ordinantiën. Het Verband van A.R. Propaganda- clubs heeft een overdruk laten maken van het in z'n maandblad „Nederland en Oranje" opgenomen referaat (met stel lingen) van Dr K. Dijk, Geref. predi kant van 's-Gravenhiage, over: „De Over heid en Gods ordinantiën" (de grondge dachte van art. 35 van het Program van Beginselen). Dit referaat heeft Dr D'ijk gehouden op de jaarvergadering van het Verband, 15 Januari j.l. te Utrecht be legd- Het keurig uitgevoerde boekje is voor den prijs van slechts 15 ets. per exemplaar te verkrijgen bij het Bureau Centraal Comité, Dr Kuyperstraait 3, Den Haag. Bestellingen worden direcit ha ontvangst van het bedrag (giro 134589) uitgevoerd. Om het belangrijke onderwerp, dat in dit referaat aan de orde is gestald, zoo veel mogelijk in bespreking te brengen, noodigt bet Verband Kiesvereenigingen en Propagiandaclubs uit cursusvergaderingen te organiseeren. Het Verband stelt gaarne leiders voor deze cursusvergaderingen be schikbaar. Men richte aanvragen tot het Bureau Centraal Comité voornoemd. CHRISTELIJK MIDDELBAAR EN VOOR BEREIDEND HOOGER ONDERWIJS VCOR ZEELAND. Vrijdagmiddag werd in „St.-Joris" te Middelburg onder leiding van Dr J. van Lonkhuyzen +e Zierikzee, voorzitter van het Voorloopig Comité, een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een Vereeniging van Christelijk Mid delbaar en Voorbereidend Hooger Onder wijs in Zeeland. De vergadering werd zeer druk bezocht. De voorzitter opende nadat gezongen was Ps. 89: 7 met gebed, waarna hij een kort openingswoord sprak, waarin hij zijn blijdschap uitsprak over de groote op komst en vervolgens wees op het doel van deze vergadering. Er zijn om het gewenschte doel te bereiken ongetwijfeld groote moeilijkheden te overwinnen, maar wanneer wij in het geloof deze zaak aan vatten, dan behoeven we voor die moei lijkheden niet terug te deinzen en zullen ze zeker worden overwonnen. Hierna werd onmiddellijk overgegaan tot de behandeling van de concept-sta tuten. Na breede bespreking werd in overeen stemming met de statuten van „Vrede rust" de grondslag als volgt geformuleerd: De Vereeniging staat voor het onderwijs in hare scholen te geven, op den grond slag van de Heilige Schrift naar de ver klaring der Gereformeerde Kerken, ver vat in hare belijdenisschriften: de Belijde nis des geloofs, den Catechismus en de vijf artikelen tegen de Remonstranten. De in dit artikel gebruikte woorden „de Gere formeerde Kerken" zijn niet gebruikt in den zin van: „de Gereformeerde Kerken in Nederland", die als zoodanig bekend zijn, blijkens missive van den Minister van Justitie, d.d. 14 Juli 1892, maar in breeden historischen zin. In de statuten werd verder vastgelegd, dat in het bestuur niet meer dan de helft der leden tot eenzelfde kerkgemeenschap zal mogen behooren. Nadat de statuten waren afgehandeld en goedgekeurd constateerde de voorzit ter, dat de Vereeniging was geconstitu eerd. Vervolgens k wam aan de orde de vraag waar de te stichten inrichting zal worden gevestigd. Hierover onstond 'n breede bespreking waaraan tal van heeren deelnamen. Het resultaat was, dat nog geen beslissing werd genomen, maar dat besloten werd eerst gelegenheid te openen voor aanmel ding van het lidmaatschap en dan later de leden in staat te stellen zich over deze zaak uit te spreken. In verband met het vergevorderde uur werd de verkiezing van een bestuur uit gesteld tot de volgende vergadering. De vergadering werd tenslotte door Ds van Voorst Vader te Middelburg met dankzegging gesloten. 25 cent per uur. Het Lampenhuis - Goes Warmwater. Aanleg centrale ver warming en warmwater: J. M. Polderman, Goes. Tel. 1?9. Adv. Onderscheiding. Bij Kon. Besl. is aan J. A. Wilton van Reede, bankier te Goes, verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot offi cier de l'Instruction publique. Goes. Vrijdagavond gaf de Christelijke Jongensvereeniging „Timotheüs", onder- afdeeling der C. J. V., aan ouders en vrienden een jnooie feestelijke vergade ring. De voorzitter van den 'avond, dhr J. Ossewaarde las de geschiedenis van David en Goliath en wees er op, hoe David als jongeman zijn vertrouwen niet stelde in groote woorden, maar in de hulp van Zijn God. David gaat den weg, door God hem gewezen en gaat dien zonder schroom. Met dit goede openingswoord werd het veelzijdige programma voortreffelijk uitge voerd. Voordracht, afgewisseld door fer me gymnastische oefeningen vond dank bare waardeering,, terwijl de muzieknum mers verdienstelijk werden ten gehoor© .gebracht. Ligthart's „Toeh Timmerhout" werd goed vertolkt, ook leefden we het kamp leven van onze jongens mee. In de pauze werden de werkstukken van een tiental leden bewonderd, en de aangewezen Jury besloot allen een prijs te geven, daar het heel moeilijk was, het beste aan te wijzen. Alles gaf blijk van toewijding en vaardigheid. Dhr W. 'tHooft vroeg na de Pauze: „Hoe houden we onze jongens vast?" We hebben ze tot hun 17e of 18e jaar, maar dan raken we ze kwijt. En we heb ben zoo heel erg noodig jonge mannen, die zich straks geven willen in dienst van Kerk en Koninkrijk Gods. De voorzitter van dp gymnastiekclub bcod met waardeerende woorden een blijk van erkentelijkheid aan 'de leiders onzer jongens, die dat zeker hebben verdiend. Met een slotwoord, waarin ds Homburg op Simson wees ter waarschuwing en op Samuël als voorbeeld werd deze mooie avond besloten. Mogen de goede wenschen voor onze jongens uitgesproken „in vervulling gaan en God Zjjn zegen geven op het werk onder en voor onze jeugd. Kapelle. De Landbbouwvereeniging al hier kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr J. Wabeke. De voorzitter deelde o.m. mede, dat dhr J. Marits te Biezelinge zijn voorstel om de statuten te wijzigen had ingetrokken. Dhr Marits had voorgesteld om den secre taris in den vervolge te doen benoemen door de leden. De Penningmeester dhr J. Ossewaarde, deed rekening en verantwoording over gehouden beheer, ontvangen was f 436.62, uitgegeven f 400.15, batig slot f 36.47. Alsnu deelde de voorzitter mee, dat de geleverde kunstmest(Jan.-levering) aan de gestelde eischen heeft voldaan, behalve su- perphosfaat 14 Op dit product werd 18 cent per 100 K.G. terugbetaald wegens te weinig gehalte. Dhr P. van de Kuyl gehoord dat dhr Marits zijn voorstel tot statutenwijziging heeft ingetrokken stelt voor om de sta tuten te doen wijzigen en den voorzitter en secr. en penningm. uit en door de leden te laten kiezen, aldus geen functieverdee- ling onder het bestuur. Dit voorstel werd ondersteund door dhr P. de Neef. Dhr J. Ossewaarde, bestuurslid, zegt, wanneer dit voorstel aangenomen wordt of in be handeling komt te zullen bedanken als bestuurslid. Alle bestuursleden verklaren te zijn van dezelfde meening. Het bestuur doet in alles zijn uiterste best en wil niet gewantrouwd worden. Het is dan ook on behoorlijk met zulk een voorstel te dur ven komen. Dhr D. Sandee zegt zich van dergelijke voorstellen en gepraat niets aan te trek ken. Spr. zegt alle vertrouwen te hebben in het bestuur. De voorz. dankt dhr San dee voor dit goede woord. Dhr de Neef ondersteuner van het voorstel-van der Kuyl, bedankt als lid der vereeniging. Het voorstel-van der Kuyl vond geen onder steuning en werd verworpen. Hierna volg de sluiting. Kruiningen. Gisteravond vergaderde al hier de Ring Zuid-Beveland-Oost van Jon gelingsver. op Geref. Grondslag. De heer J. Pasman van Kruiningen hield een inleiding over „Medezegging schap in de ondernemingen" en de heer A. Hillebrand van Goes over „De Jonge lingsver. en de politiek". Op beide inlei dingen volgde een zeer goede bespreking. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad voltallig. Naar aanleiding van een verzoek van de vereeniging van oud-leer lingen van Tuinbouwcursussen te Krab- bendijke tot vaststelling eener verorde ning tot verdelging der nesten van den bastaard-satijnvlinder, hebben B. en W. in opdracht van den Raad het advies in gewonnen van de plaatselijke Landbouw- vereeniging „Reigersberg". Deze advi seert, vooralsnog geen verordening vast te stellen, doch de ingezetenen, die daar voor in aanmerking komen, een circulai re te zenden, waarin op deze zaak gewe zen wordt. Door rondzending van een 70- tal circulaires hebben B. en W. hieraan reeds voldaan. De Raad gaat hiermede accoord. Met algemeene stemmen wordt besloten toe te treden tot den op te rich ten Prov. Brandweerhond en de Kon. Ned. Brandweervereeniging. Voorschotten op de Gemeentelijke vergoeding aan de bijz. scholen worden toegestaan. Overgegaan wordt tot benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school te Rilland in de vacature J. G. P. M. West- strate. De voordracht luidt: 1. W. Treffers te Vrijhoeve-Gapelle, 2. P. J. Millenaar te Wemeldinge, 3. M. P. L. Geene te Ter hole. Met algemeene stemmen wordt no. 1 van de voordracht benoemd met ingang van 1 Maart a.s. Herstemming vindt plaats over een adres om de vergunnings- en verlofsloka liteiten op den Zondag te sluiten, waar over in de vorige vergadering de stem men staakten. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voorstel verworpen (voor de heeren J. Deurloo, G. Weststrate en J. van 't Leven, tegen de heeren A. Blok Jiz., J. van de Sande, A. David en P. A. van Boven). Het ontwerp-uitbreidingsplan, waar ontrent de beslissing in de vorige ver gadering werd uitgesteld tot een voltalli ge bijeenkomst, komt opnieuw in be spreking. Teneinde een tweetal stromin gen tot elkander te brengen, geeft de voorzitter enkele wijzigingen en een 'be perking van het plan in overweging. Met algemeene stemmen vereenigt zich de Raad na eenige discussie met de ont worpen schets en besluit den ontwerper van het plan opdracht te geven tot ver dere uitwerking. 1MÜ In verband met enkele uitbreidingen besluit de Raad het gebruikelijke percen tage te garandeeren voor den aanleg van een gedeelte buisleiding der waterleiding aan den Eersten weg en den Rijksweg. Daarna sluiting. Domburg. Alhier had gistermorgen een demonstratie plaats met de twee-wielige motor-brandspuit uit de Kon. Fabriek van Motor- en Handspuiten van Van Bergen te Heiligerlee. Hierbij waren tegenwoor dig B. en W. met de leden van den raad, de Brandweer en eenige Dagelijksche Besturen uit de omliggende gemeenten. Deze demonstratie slaagde uitstekend. Gewerkt werd met één tot en met drie stralen tegelijk. Biggekerke. Vrijdagvoormiddag verga derde de Raad. De Voorzitter opent met gebed, waarna hij een overzicht gaf van hetgeen door den "Raad ,in het afge- loopen jaar is verricht. Spr. noemt o.a. de oplossing der slachlhuiskwestie, deelname aan de wegsverbetering Westkapelle-Mid- delburg, opheffing der openbare school en verkoop onderwijzerswoning. Dit jaar zullen behandeling vragen naast de ge wone zaken: wijziging der bouwverorde ning, de electriciteitsvoorziening, en als gevolg van de wegsverbetering buiten de kom, verbetering van den weg in de kom der gemeente. Weth. Dekker en de secretaris dank ten hem voor de uitgesproken wenschen. Ingekomen was le van de gemeente Middelburg, een schrijven, dat als ver schuldigde vergoeding voor kinderen die een Bijz. school aldaar bezoeken f 32.41 moet betaald worden; 2e het Kon. Besluit tot ontheffing van de verplichting tot in standhouding van een openbare school, gedurende vijf jaar; 3e Dat als bijdrage in den keuringsdienst van waren de ge meente verschuldigd is f 124.48; 4e de goedgekeurde gem. begrooting 1930. Alles voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat voor de 'ver betering van den .Zandweg is aangekocht een partij van 100.000 straatsteenen. Naar aanleiding van deze mededeeling ontspon zich een drukke discussie over de vdrbe- tering van den weg zelve, waarin aange drongen werd op spoed, gezien de over eenkomst met den heer Boers, dat het achterste gedeelte 1 April gereed moet zijn en ook met het oog op het ongerief van de aangelanden. Ook werd medege deeld, dat aan het .gemeentebestuur van Koudekerke, voor opsluiting van eventu- eelo arrestanten verzocht is, gebruik te mogen maken v.an de daar aanwezige cel. Het in de vorige vergadering inge komen verzoek van den heer J. Kon- raad om als klokkenist en klokluider in plaats van f 15 voortaan'f25 jaarwedde te mogen genieten, werd ingewilligd. Volgens art. 4 der Drankwet kan de raad in 1930 hot maximum getal vergun ningen verminderen. B. en W. stellen vcor hierin geen verandering te brengen en het aantal te laten op 2. Z.h.st. al dus besloten. Naar aanleiding van een in gekomen circulaire stellen B,. en W. voor toe te treden tot de Kon. Nederl. Birand- weerveroen. en tot de Prov. afdeeling. De contributie bedraagt f6. Z.h.st. aldus besloten. Aangezien de Raad in een vorige raads zitting geweigerd heeft de verordening,' op de keuring van waren te wijzigen, heb ben Ged. Staten dit gedaan. De Raad kan hiertegen bij! de Kroon in beroep komen. Besloten wordt zulks niet te doen, doch zich onder protest neer te leggen bij1 het besluit van Ged. Staten. Vastgesteld werden de voorschotten op de vergoeding volgens art. 101 der L.O. wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1930. Aan de vereen, voor Geref. School- onjderwijis zal worden verleend f580 en aan de vereen, voor Chr. Volksonderwijs f526. Door de omzetting van Openb. in Bdj'z. school heeft het gemeentebestuur de be schikking gekregen over een aantal afge keurde schoolmeubelen, bestaande uit een aantal banken, een drietal kasten en een partijtje boeken. B. en W. sfelden voor openbare verkoop. Aldus besloten. Tevens zal een partij musterd, gelegen op de begraafplaats, worden verkocht. De boe ken en platen besloot m;en niet te ver- koopen, doch ze ter hand te stellen aan de hoofden der beide scholen, ter uitdee- ling onder de schoolkinderen. Ingekomen was een verzoek van de landbouwvereen. om een vergooding van 130 te mogen ontvangen voor huur van de schooi van de vereen, voor Geref. Schoolonderwijs, waar thans landbouw onderwijs gegeven wordt. Z.h.st. aldus besloten. Besloten werd het overschot van de verkoopsom van de onderwijzerswoning te beleggen in obligaties van 41/2 pet. Staatsleening. Bij de rondvraag vestigde de heer Cop- P'oolse de aandacht op den slechten toe stand waarin planken en leuningen zich bevinden aan het voetpad van de oude Tol naar dhr Karelse. Ook wees hiji op het stukrijden van den Duinweg door perso nen niet in de gemeente woonachtig, die hier zand halen. Hij zou het zandvoeren ©enigszins willen belasten. Na bespreking werd besloten, dat geprobeerd zal wor den of met het Polderbestuur een derge lijke regeling zou te treffen zijn. De vol gende vergadering zal hierover rapport worden uitgebracht. De heer P. Janse stelde voor eenige ver goeding te geven aan de schoolkinderen die medewerken aan de bestrijding van den bastaard-satijhvlinder. Daar niemand zijn voorstel steunde, was het verworpen Alsnu ging de vergadering over in gehei me zitting. Hierna sluiting. Corpulente menschcn kunnen door een conscentieus gebruikfcvan het natuurlijke „Franz-Josef'-bitterwater bereiken, dat zij ruimen stoelgang zonder forceeren heb ben. Talrijke rapporten van specialiteiten bevestigen, dat ook lijders aan jicht en nierziekten, rheumatiek, steen- en sui kerziekte over de werking van het „Franz-Josef"-water zeer tevreden zijn. Ned. Herv. Kerk. Drietal te VierhuizenZoutkamp, H. B. Spijkerboer te Gaast, J. Douwes te Hau- lerwijik en S. J. M. Halsbergen te Vrou- wepoldeT. Beroepen te Oldemarkt en Paarloo G. Groenieboer te Doelinohem. Te Colijns- plaat, B. Dijkstra te Harich (Fr.). Geref. Kerken. Beroepen te Amsterdam (voor den miss. dienst te Djocja), D. J. B. Al- laart te Kollum. Emeritaat. Naar gemeld wordt is Dr J. Helder, Ned. Herv. pred. te Zierikee, voornemens dezen zomer zijn emeritaat aan te vragen. G. J. d o R 0 o ij f- Na een korte ongesteldheid is te Waddinxveen in den ouder dom van 73 jaren overleden de heer G. J. de Rooij, voorganger bü de Oud-Gereformeerde Gemeente aldaar. De overledene was in de kringen der Oud-Gereformeerden in den lande een bekende persoonlijkheid. Aan de Theol. Sohool to Kampen is ge slaagd voor het cand. examen Godgeleerd heid, de fieer R. Bakker te Enschedé. Kerkelijke strijd. Het bestuur der Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden te Ililligersberg heeft van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente aldaar op zijn adres om nu, na het bedanken voor een beroep voor de tweede predikantsplaats door drie predi kanten van oonfessioneele richting, een vrij zinnig predikant te beroepen,, e-rn antwoord ontvangen dat als een weigering zal moeten worden beschouwd. Zondag 23 Februari 1930. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Sieinz, av. ds de Vries. Wilhelmiaadorp, vm. ds Homburg, n.m. geen dienst. Middelburg (Geref. Bond), St. Pieterstraat, 2 en 6 u. dhr v. d. Ent te Rhoon. Biezelinge, vm. dhr Kooijmans, nm. ds Steinz. Biggekerke, vm. ds v. d. Waa, nm. ds Bakker van Meliskerke. Geref. Kerken. Colijnsplaat, 9.30 en 5.30 u. dr van Lonk huizen te Zierikzee. Geen Provinciale Landbouwtentoonstelling in 1931. Wij lezen in het „Zb.blad": In 1931 zou het 10 jaar geleden zijn, dat in Vlissingen door de Z. L. M. een wapenschouw is gehouden, onder zeer gunstige omstandigheden. Immers de oorlogsverhoudingen waren geliquideerd en de toestand van den landbouw was vrij gunstig, terwijl het zich liet aanzien, dat de wereld zich betrekkelijk spoedig van de geleden verliezen zou herstellen; er was geld onder de menschen en alle gunstige factoren voor het houden van een provinciale tentoonstelling waren aan wezig, welke dan ook uitstekend is ge slaagd. De toestand is nu wel geheel anders. De ervaringen van de laatste jaren heb ben de landbouwers sterk gedeprimeerd en er is geen enkele omstandigheid aan te wijzen, die een belofte inhoudt, dat de toestand zich spoedig zal 'herstellen. Zelfs is de meening niet ongegrond, dat we nog pas aan het begin staan van een tijd van achteruitgang. Het tijdstip om een grootsch opgezette provinciale landbouwtentoonstelling te houden, is dan ook weinig geschikt. Bovendien zijn er in de laatste jaren achtereenvolgens drie goed geslaagde Kringtentoonstellingen gehouden. Een provinciale landbouwtentoonstelling zou slechts dan in het brandpunt der alge meene belangstelling kunnen staan, wan neer er algemeen medeleven is te ver wachten en er iets buitengewoons zou kunnen worden geboden. Wanneer echter de verschillende onder- deelen worden nagegaan, dan is het moei lijk, voldoende voorwaarden aan te wij zen, die een welslagen waarborgen. Er is pas in Goes een nationale trekpaarden tentoonstelling gehouden; onder de paar denfokkers is de animo grootendeels ver dwenen, groote kosten zullen deze niet maken. Ook de rundveefokkers zullen, door den .geringen afzet van fokvee, er weinig voor gevoelen, een grootsch opge zette demonstratie te houden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2