Weer een brand te Middelburg. Onderwijs. Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Telegrammen. Afloop, lferltoopingen, Aanbestedingen, en* Burgerlijke Stand. Marktberichten. ingezonden Stukken. Financieële Berichten. Laatste Berichten. Bidstond. Naar wij vernemen, heeft de Classis 's-Gravenhage der Chr, Geref. Kerk een bidstond uitgeschreven voor den nood der Christenheid, speciaal die in Rusland, Deze bidstond zal worden gehouden In de godsdienstoefeningen van Zondag 2 Maart. S o e m b a - z e n d i n g'. Door den Ker- keraad der Geref. Kerk te Appingedani is!, als zendende Kerk', beroepen voor den misr sionairen dienst op 'Soemba, in de vacature Ds J. F. Colenbrander, Ds, S, J. P. Goossens te Achlum (Fr.). Een te eken des t d s. In De Zondagsbode schrijft ds W. de Kam, pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te De Lier o.a. ook het volgende, nu hij sedert enkele maanden in De Lier werkzaam is: „Ik verbaas er mij smartelijk over, dat zoo vele catechisanten, jongens en meisjes, jon gere en zelfs oudere, hun taak voor de catechisatie zoo weinig ernstig opvatten. En het gedrag van sommigen is van dien aard dat ik hen, hoezeer het mij ook spijt, zal moe ten verwijderen. Willen de ouders hun kin deren er nog eens op wijzen, dat zq zich behoorlijk hebben te gedragen, en niet maar zoo'n beetje, maar grondig hebben te loeren wat hun wordt opgegeven? Het is toch wel droevig ,dat jongens en meisjes van 16 jaar niet dan met de grootste moeite de aller bekendste psalmverse» kunnen opzeggen! De onverschilligheid voor de hoogere dingen bij velen van onze jonge menschen is onrustba rend. Ouders, denkt toch aan uwe belofte, bij den Doop!" Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot arts, de heer J. A. Ross, geboren ,te Goes. Geslaagd aan de Technische Hoogesohool te Delft voor ingenieurs-examen voor werk tuigkundig ingenieur, de heer M. Goote te Vlissingen. Dhr M. C. van Weele, onderwijzer aan de 0. L. School te Waarde, bericht ons', dat hij niet benoemd is aan eea Chr. School te 's-Gravendeel maar aan de 0. L. School II aldaar. De tegenwoordige schoolorde. In het laatste nummer van het Paeia- gogiscib) Tijdschrift behandelt Prof. Wa terink oca. de vraag hoe de thans gel dende schoolorde is ontstaan. Hij zegt daarvan: „Bij het algemeen „geldig" worden van het klassikaal stelsel heeft men zeker niet gevraagd naar de ordening Gods voor het leven. Het klassikaal stelsel is eenvoudig een vinding om de gedien stigheden van de praotijk ter wille te zijn. Het is gegroeid in de historie tegelijkertijd met het naar voren treden van een atge- meene behoefte aan onderwijs bij het volk. In de oude schoolorders werd wel eens eon enkele maal een verdeeling in twee of drie klassen geëischt. Zoo bijvoorbeeld in het „Placaet van Zee- lanidt" van 1853 waar een lesrooster geëischt wordt voor „elckeu classis van kinderen naer begryp ende capacitevt". Maar hoewel nu bij die vorm van klassi kaal onderwijs nog wel degelijk het hoof delijk onderwijs bleef bestaan, berustte bovendien de klasse-indeeling op de leer vakken, niet op den leeftijd noch op het kalenderjaar. Men had soms bijvoorbeeld 5 klassen: de ABC-klas, spe.klas, lees- en schrijfklas, schrijf- en rekenklas. Deze klasse-indeeling sluit zich' dus stil zwijgend aan bij het feit, dat er bij de kinderen ongelijkheid in ontwik keling en aanleg is. Aan bet einde van de 18e eeuw echter komt in de Nederlandsche litteratuur de uitdrukking „klassikaal ge lijktijdig onderwijs" dikwijls voor. Daar mee wcrdt dan bedoeld, dat de school is ingedeeld in groepen of klassen, en dat elke klas weer is verdeeld in smal- deelen. Veelal stonden al deze klassen onder één onderwijzer, die dan een of meer, maar in den regel toch' onvol doende assistenten had. Geleidelijk ontwikkelde zich echter het meer strenge klassikale onderwijs, waar bij een onderwijzer een klas heeft en met alle kinderen dezelfde stof heeft te behandelen: Hoe langer hoe meer gaat ook de wetgeving uit van de gedachte:, dat een kind met andere kinderen in de klas zit en hetzelfde werk doet als alle andere kinderen. De negentiende eeuw neeft het klassikaal onderwijs al gemeen gemaakt. Dit hing samen met het feit, dat het besef doordrong, dat ieder kind schoolonderwijs moet ontvan gen, en onzerzijds stond het in verband met het feit, dat het zoogenaamd ver klarend onderwijs algemeen opgeld deed. In artikel 10 van het reglement van orde voer de openbare school in de Bataafsche Republiek in 1801 wordt het verdeeld worden van de kinderen in klas sen verplicht gesteld voor elke school. Hoewel artikel 21 nog de onderverdee- ling in tafels toelaat, wordt in dat ar tikel toch verplicht gesteld, dat alle leer lingen in dezelfde tafel deze.fde boekjes gebruiken en dezelfde lessen laeren. Het schoolbord moet op een bepaalde wijs worden aangewend in verband met het soort onderwijs zooals artikel 24 aan geeft. En wat men bedoelt met de ver deeling van de klas in tafels geeft de agent van de nationale opvoeding aldus aan: „dat iedere kLas banken voor aan komenden en meer gevorderden zal be vatten". We krijgen daar dus dan de drie klassen, elk in tweeën gedeeld, zoo- dat er praktisch zes klassen zijn. En de wet van 1803 eisctot in artikel 7 weer drie klassen, terwijl in artikel 9 ge vraagd wordt, dat zooveel mogelijk tyj eea bard zal worden onderwezen, het geen natuurlijk beteebent, dat alle leer lingen betzelfde onderwijs krijgen. Het zou ons te ver voeren om alle bepalingen te omschrijven, die met dit klassikaal systeem verband houden. We verwijzen voor verdere bijzonderheden •var het boek van Dr Valks „Klassi kaal en individueel Volksonderwijs". Ge noeg hebben we echter reeds van de invoering van het klassikaal onderwijs meegedeeld, om te doen zien dat het vaderschap van deze regeling nu niet berust bij een wet die bij ons Chris tenvolk zoo sympathiek is. We kunnen gerust zeggen, dat het klassikaal onder wijs gemaakt is, en niet gegroeid. Trou wens nog jaren lang kwam uit de prak tijk allerlei verzet tegen het klassikaal onderwijs, evengoed als er thans van de mannen en vrouwen van de praktijk verzet k'omt wanneer men het klassi kaal onderwijs wil bestrijden." De wetsontwerpen: Regeling pacht en pachtcommissie. Ter beantwoording' van de 21 vragen, ge steld door het hoofdbestuur inzake de wets ontwerpen: Regeling pacht eti pachtcwnmdd- sies, heeft de afd. Rotterdam, Schiedam en Orastreken^gistermorgen te Rotterdam een al- gemeene ledenvergadering gehouden, onder voorzitterschap van den beer F. A. Nele mans. Nadat van enkele zijden inzake deze wetsr ontwerpen het voor en tegen was bepleit de een noemde de pachtwet te eenzijdig ge steld, aangezien alleen rekening wordt ge houden met de pachters en niet met de verpachters, een ander zeide, dat de pach- terstand tot het uiterste wordt getergd, en dat de regeering dus een taak had, om er voor te zorgen, dat het niet tot uitspattingen komt werden tenslotte de volgende voor- stollen in stemming gebracht. De nieuwe pachtwet als zoodanig te ao- cepteeren. Dit voorstel werd met algemeene stemmen verworpen. Het voorstel van notaris Knegt, luidende geen pachloommissies en de toestand dus te laten, zooals deze vandaag qan den dag is, (onderlinge regeling, hetgeen in het behing van de pachters is), werd met negen tegen vijf stemmen aangenomen. Het voorstel van den heer Koert n.l. bet accepteeren van pachtcommissies, in den geest van een verzamelkantoor, waar klachten 'kun nen worden ingediend ,vond geen bijval. Do voorzitter deelde mede, dat hij het hoofdbestuur van het verhandelde in ken nis zal stellen. Nu de wetsontwerpen: regeling pacht en pachtcommissies door de afdeeling zijn ver worpen, werd van de beantwoording der 21 vragen afgezien. De Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland". Naar wij vernemen ligt het ontwerp- koopcontract, dat is opgemaakt voor het geval, dat de algemeene vergadering zich vereenigt met het voorstel tot verkoop van de fabriek enz. bij de bestuursleden voor de leden ter inzage. Het schijnt niet makkelijk te gaan al- geheele toestemming te verkrijgen van het departement van financiën inzake overdracht van het erfpachtsterrein, waar op de fabriek staat. MEER BROOD ETEN? Onder dit opschrift lezen we in „Die Standaard": Wel was het een merkwaardige belofte, die de leden van het Engelsche Hooger- huis op het eind der achttiende eeuw ten aanhoor© van het gansche volk afleg den. Plechtig verzekerden zij in de komende dajgen slechts de helft van het brood te zullen nuttigen van hetgeen tot dus verre door hen werd gegeten. Zij deden dat, omdat twee achtereenvol gende jaren van misgewas groot fcoren- gebrefc hadden veroorzaakt en zoo aan het volk een voorbeeld gegeven werd van ver sobering, die het pijnlijk tarwe-tefcort Moiodzakelijb maakte. Mede onder 'den invloed daarvan schreef Malthus zijn boek, waarin hij1 de dreigende overbevolking als ernstig kwaad schilderde, dat met inspanning van alle kracht diende te worden bezworen. Hoo zijn de toestanden sindsdien ge wijzigd Niet het gebrek ,aam tarwe, maar haar overvloed benauwt thans de geesten. Met de prachtige gegevens, welke het Internationaal Landbouwinstituut te Rome verschafte, ten grondslag, berekende Dr van Rhijh dezer dagen, dat, terwijl de be volking na den oorlog met 11 pet. steeg, de productie van tarwe met niet minder dan 28 pet. omhoog ging. Wanneer wijl Rusland en China uitscha kelen, blijkt de tarweproductie over heel de wereld in de laatste voor-oortogsjaren 82.3 milhoen ton per jaar te bedragen, terwijl deze in 1928 steeg tot 105.1 mil- lioen. De toename van de productie valt ra onderscheidene landen saam met een ver mindering van het verbruik, doordien de verhoogde welvaart het broodgebruik deed inkrimpen. „Wij zullen meer brood ,eten", is een gelofte, die nu van heel wat meer ge meenschapszin zou getuigen dan de vroe- gerè verklaring der Rritsch© lords. Tal van omstandigheden bewerkten deze disharmonie en prikkelden de pro ductie. Reeds wezen wij er Op:, dat de verhoog de productie-techniek in Argentinië, CA- pada, de Vereenigde Staten en Australië veel grooter oppervlakte imi bebouwing deed nemen. Dian drijven in verschillende Europee- sche landen nationalistische .factoien tot hef bcgoeren om zich, wat betreft de korenvoorziening, van andere landen zoo veel mogelijk onafhankelijk te maken. Mussolini© ving om die reden zijin krachtige graan-propagianda aan. Tardieu gaat er in Frankrijk prat op', den landbouw systematisch te beischer- men. Door allerhande kunstmatige prikkels bracht Frankrijk, dat voorheen niet tot' de 'graam-exporieerende landen behoorde, de laatste weken heel wat tarwe op de Rotterdamsche beurs. Duitschland voert met zijtn schaalreCh- ten en invoercertificatie eenzelfde be schermende politiek. Zoo kwam er een wijlziging in de graan markt, die in de naaste toekomst den Ne- derlandsphen landbouw voor ernstige moeilijkheden plaatst. Moeilijkheden, waaraan door de gelofte van meer brood te zullen eten, geen eind wordt gemaakt. BRAND TE MIDDELBURG. Verzekert u bij de Assurantie-Mij „De Nederlanden". Agentschap Hendrikse en Co. N.V., Goes. (Adv.) ran een opeenhooping van kleine onnauw keurigheden, dan van opzettelijk gepleegde fraude. Het geheel betreft echter een zuiver administratieve quaestie, die geheel staat bui ten de verpleging der patiënten. De typografenkwestie. AMSTERDAM. Naar gemeld wordt heeft in de gisteravond gehouden ver gadering yan typografen, de heer Cau sing, voorzitter van het comité van actie tegen het pensioenfonds in de grafische vakken, naar aanleiding van de uitspraak in kort geding in deze kwestie, den 120 weigerachtigen gezellen geadviseerd thans tot premiebetaling over te 'gaan. De heer Clausing zelf zal premiebe taling blijven weigeren. Hij heeft aan Mr S. de Jong opdracht gegeven, de zaak ten principale bij de rechtbank aanhangig te maken. Getracht zal worden de behan deling pp korten termijn te doen plaats hebben. VLISSINGEN. Door de Koninklijke Maat schappij de Schelde zijn de 31 woonhuizen, welke wegens uitbreiding der haven en Schelde, verwijderd moeten word-m bij on- derhandsohe Inschrijving voor afbraak ver kocht aan de heeren Hoornick en zoon, sloo- p©r te Goes. MIDDELBURG. Gehuwd: J. den Hollander 26 j. en C. M. Diierx 22 j. Bevallen: J. S. A. Normann geb. Lagendijk, d.J. P, Geervliet geb. de Praa, z,J. Amol- dus geb. de Klerk,z. Overleden: R. D. P. Hageman 69 j. wed. D. A. Schuit; A. J. van de Kop 34 j. ongeh. z.A. Leempoel 77 j. geh. met R. Goede- mondt. GOES. Geboren: Jacoba Maria, d. v. Jacob Meijer en Jannetje Hoogstate. VLISSINGEN, 18 Febr. 1930. Gieser Wil deman 79, Kleiperen 78, Pondsperen 15, Goudreinet 2428, Zure Bellefleur 8 17, Ermgaard 1015, Reine d'Or 9, Cam pagne zoet 13, Grauwzoet 412, Uien 1 1,5, Koolraap 2,5, Spruiten 1021, Witlof 916, Schorseneeren 8, Roode kool 55,5, Bruine Boonen 1012 ct., alles per K.G. Boerekool 24, Roode kool 2,55,5, Sa- voye kool 2,56,5 ct., alles per stuk. Selderie 0,51, Prei 4,59 ct., beiden per bos. Veldsla 3379 ct. per kist of mandje. GOES, 18 Febr. 1930. Peren: Giezer Wildeman 720, Kleiperen 714, Ponds peren 9-—11, Souvenir de Vacheur 512, St. Remeij 10 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten 1352, Fran- sche Goudreinetten 13, Sterappel 1018, Gron. Kroon 913, Tante Dora 1415, Reinette Tulpa 9, Annanas Reinetten 9, Zure Bellefleur 920, Dubb. Zure Belle fleur 19, Rembour Mortier 611, Bismarck 913, Court Pendu 713, Krab de Kruin 5, IJziken 5, Zoete Armgaard 617, Pom- me d'Orange 817, Zoete Ruster 1013, Zoete Bellefleur 610, Zoete Campagne 79, Geld. Holaart 78 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Spinazie f 32f34, Stoof- sla f 25, Spruiten f 7f 18, Witlof f 11, Wijnpeen f 1.10f 1.20, Wortelen f 0.80, alles per 100 K.G. Knolselderij f 2.60 Raap stelen f 2.40, Radijs f 5.80, Prei f 1f 9, alles per bos. Savoye kool f 5.70, Roode kool f 2f 6.90, Rapen f 2.80, Knolselderij f 1.50, Ganseieren f 15.50, Kipeieren f 5.80 f 6.20, alles per 100 stuks. Eenden f 0.50 f 0.66 per stuk. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eier- veiling, Warmoezierstraat 3739, werden 140.000 eieren aangevoerd. Prijs: kipeieren f 5.507.45, Eendeieren f 5.65—f 6.80. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot dein avond van 20 Febr. Meest Noordelijke tot Oostelijke wind; helder tot licht of half bewolkt,, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag dood. Stand van hc middag 3 nar: Licht op voor fietsers: Donderdag 5 u. 40. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie), De Coöp. Suikerfabriek „Zeeland." In antwoord op enkele ingezonden stukken het volgende: Dat de C. S. M. de Zeeland goed ge- zind zou zijn heb ik niet geschreven, wel dat er tot het verkrijgen van nor maler verhoudingen in de bietenwereld een offer gebracht moest worden en dat de G. S. M., als belanghebbende daaraan had mee te betalen. Voor Sas van Gent en Roosendaal is het te brengen offer blijkbaar te zwaar gebleken. De cijfers die de f 150.— samen stellen,, welke per aandeel aan de Zeeland wor den toegelegd, zijn de volgende. De aandeelhouders der Zeeland krij gen f 100.—. Dat wordt met rente om gezet in een annuiteit f 126.—. Er moeit direct ruim twee millioen gulden betaald werden waarvan een "deel slechts lang zaam terugkomt. Bovendien moet er ruim f 20.000.— betaald worden voor over drachtskosten en dan is er nog kans op verlies op de fabriek. Voor dit alles mag gerust f25.— per aandeel worden aangenomen. Dan de contingenteering der bieten. Twee jaar is beproefd hierover tot over eenstemming te geraken en het is telkens mislukt. Zal het er ooit van komen? Er wordt mij gevraagd of men den strijd om den opzet "is vergeten? Hierop "kan men volmondig ja ant woorden. Sas van Gent en Dinteloord zijn uit den nood der tijden ontstaan, daar het ging om de kracht van een Onregelmatigheden aan het militaire hospitaal te Amers foort. Naar aanleiding van de berichten die in enkele bladen zjjn verschenen be treffende onregelmatighed -n aan het militaire hospitaal te Amersfoort, waarin wordt ge sproken van groote knoeierijen, heeft de Amersfoort sche correspondent van het Hbldl. zich tot dien chef van deze inrichting gewend ter nadere informatie. Deze doelde mee, dat de berichten zooals die in emkele bladen, zijn gepubliceerd, sterk overdreven zijn. In derdaad. zijn er in da administratie enkel© onjuistheden voorgekomen, naar aanleiding waarvan de Minister van Defensie een oom missie heeft samengesteld om doze zaak! nader te onderzoeken. Aan deze commissie is ech ter de strengste geheimhouding opgelegd, zoo dat nadere bijzonderhe1 niet vertefd ,um- nen worden. Wel kon do chef van het hos pitaal de mededeeling doen dat db z.g. on regelmatigheden meer bet karakter hebben Uitslag openbare verknoping gehouden op 19 Februari 1930 te Ierseke voor Cujé Nolet ,ten overstaan van notaris El. C. v. Dis sel te Goes en ten verzoeke van de fam. Jan van de Velde, een woonhuis met schil derswerkplaats, tuin, open grond en erf. Groot 2 aren, 20 centiaren. Kooper hiervan werd de heer Willem Bom Cornelisz. q.q. oest'erkweeker te Ierseke voor 1810. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Febr. 2.30 u. Berlijn 59.47—59.50 Brussel 34.7034.74 Par J.74—9.763/2 Londen 12.11%12.11% New-York 2.49)4—2.49Vi Hedenmiddag te ongeveer kwart over twaalf is brand uitgebroken in de socië teit „De Vergenoeging" op de Markt. De oerzaak is vermoedelijk gelegen in het afbranden door schilders van den voor gevel. Boven lekten jn 'een der consoles de ylammen door. Spoedig kon men spre ken van een uitslaanden brand. De brandweer was spoedig met al haar materiaal, ook met de tijdelijk gehuurde moterspuit ter plaatse enbestreed het vuur. Ze kon echter niet voor komen, dat het geheel© gebouw een prooi der vlammen werd. Met veel moeite is men er tot op het oogenblik, dat wij dit schrijven, in ge slaagd de belendende perceelen. (aan de ©ene zijde den winke' .De Roode Tor m" en aan de andere zijde do bioscoop) voor het vuur te behoeden. Het zal echter, naar het zich laat aanzien, zeer groote moeite kosten, om uitbreiding te voorkomen. Tijdens het branden van het gebouw viel de groote lichtreclame 'der Turmac- cigaretten met donderend geweld neer, gelukkig niet op de "Markt maar in het brandende perceel. Tijdens het blusschen .is een der oude motorspuiten defect geraakt, zoodat zij buiten dienst moest worden gesteld. Een brandweerman werd gewond en moest door de politie naar het "Gast huis worden overgebracht. Op het terrein merkten wij o.a. op: den Commissaris der Koningin en vele leden van Gedep. en Prov. Staten, die in de afdeelingen vergaderd waren. De Sociëteit de Vergenoeging", een ge bouw uit de achttiende eeuw, was voor f 75000 verzekerd bij de Haarlemsche Brandweer Maatschappij te Dordrecht. De motorspuit, die tijdens den brand defect raakte, kon later weer in dienst worden gesteld. Toen voor uitbreiding geen gevaar meer bestond, is men overgegaan tot het omverhalen van den voorgevel van de Sociëteit, om verdere ongelukken te voorkomen. Vanaf den uitkijktoren van „Den Roeden Toren" is het dak van dit win kelpand goed bespoten 'kunnen worden en is het slechts weinig beschadigd. Het gebouw van de bioscoop is erger getroffen. Hier is een schoorsteen door het dale gevallen. De films werden spoe dig in veiligheid gebracht. AMSTERDAM. Naar aanleiding van de staking van schilders, die in dienst van den Amsterdamschen schilderspatroon Wirts werkzaam zijn bij de Nederl. Scheepsb. Mij. heeft gisteren onder lei- dig yan den Rijksbemiddelaar een be spreking plaats gehad tusscben de be trokken gezellen-organisatie en den werk gever, welke niet tot resultaten heeft geleid. WINSCHOTEN. In het huis van be waring zijn ingesloten een slager en diens vrouw uit Oude-Pekela die er van ver dacht worden in den nacht van Zondag op Maandag hun huis in brand te heb ben gestoken. De slagerij en het belen dend perceel werden grootendeels ver woest. VLISSINGEN. De mijnenlegger „Van Meerlant" heeft op de rede van Vlis singen hel motor klipperschip „Corne lia" uit Middelburg zoodanig aangevaren dat het schip met een .sleepboot binnen gesleept moest worden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. VLA4RDINGEN. Hedenmorgen vroeg is hr'v uitgebroken in de olie-goeder en- iabrk van J. v. Toor aan de Parallelweg alhier. De brand werd ontdekt door den eigenaar, die gewekt werd door vallende planken en die onmiddellijk de brandweer waarschuwde. De brand is waarschijnlijk ontstaan in de naaikamer. De brandweer was spoedig met materiaal ter plaatse om het woedende vuur, dat in het zeer brandbare materiaal gretig voedsel vond te bestrijden. Om 8 uur waren nog slechts enkele kale muren overgebleven. Ook het woonhuis werd aangetast en brandde ge deeltelijk uit. De firma was tegen brand schade verzekerd, maar niet tegen bedrijfs schade'. In de verbrandde fabriek waren een 40 personen werkzaam. BEVERWIJK. Hedenmorgen te half 3 is in café „De Zon" van Cl. Duin, aan de Breedstraat, een felle brand uitgebro ken. Het perceel brandde geheel uit. De belendende winkelhuizen bekwamen veel water en vuurschade. Door de hitte spron gen de spiegelruiten aan de overzijde van 4e straat, terwijl etalagepoppen (smolten. De brandweer die vrij! laat ter plaatse was, slaagde er in den brand te blusschen De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Hevige ontploffing te Elizabeth (New- Yersey). NEW-YORK. Te Elizabeth (New-Yer- sey) heeft een hevige ontploffing plaats gehad in de alcohol raffinaderij van de Standard Oil Comp. Er werden 5 perso nen igedoiod en 63 gewond. Tengevolge van de ontploffing ontstond een gewel dige brand. Talrijke gewonden verkeeren in levensgevaarlijken toestand. Nader wordt nog gemeld, ,dat 4 lij ken geborgen zijn en dat het aantal ge wonden gestegen is tot 64. Een groot deel van de gebouwen is ingestort. Van een groot aantal gewonden is 'de toestand hopeloos. Eenigen zullen in elk geval blind blijven. Naar de oorzaak van de ramp wordt een onderzoek ingesteld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3