Gemengd Nieuws. Rechtzaken Raüio-nieuws Land- en Tuinbouw De avonturen van een verkeersagentje. so teelt van Roemen bestond reel animo. Besloten .werd tot aankoop van 8 obli gaties groot i 100 van de veiling K,-B>. en O. De voorz. deelt mede, gekomen zijnde aan "bet einde der vergadering, dat de Rjjkstuinbouwcon&ulent Ir v. d. Plassche een vergadering te Wemeldinge heeft en zoo zal verschijnen om mededeelingen te doen den tuinbouw betreffende. Dhr J. A. Mol, gehoord dat dhr v. d. Plassche te Wemeldinge optreedt in het belang der 'Goesche Veiling en van oor deel dat het meer in het belang was cim de belangen van den Tuinbouw te be- hartigen, stelt voor niet meer te wachten, maar deze vergadering te beëindigen. Al dus werd besloten. 'e Heer Arendskerke. In de Maandag- vcormiddag gehouden raadsvergadering, die door 9 leden en den secretaris werd bijgewoond en waarin dhrn H. Goede- geburo met en P. van den Dries, zonder kennisgeving afwezig was, werd o. m. medegedeeld, dat de rekening der ge meente over 1928 door Ged. Stagen was goedgekeurd, en dat de boomen, staande langs den Parallelweg, toegang gevende tot het station 's Hoer Arendskerke, door B. en W. niet zijn gegund, omdat, de som welke daarvoor ingeschreven is, hen te laag voorkwam. Verder wordt besloten als lid toe te treden tot den Provincialen Brandweerbond. In verband met een van de Gezond heidscommissie te Goes ingekomen ad vies, wordt besloten de perceelen staande in den Noord-Kraaijertpolder, kadastraal bekend gemeente 's Heer Arendskerke, Sectie C nos. 11, 11a en 11b, plaatse lijk gemerkt wijk H nos. 121, 122 ,en 123, onbewoonbaar te verklaren, als zijnde deze woningen niet meer ter bewoning geschikt. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten een geldleening aan te gaan van f 12000 tegen hoogstens 5 pCt. 's jaars voor de vergrooting van de R.-K. llijz. Lagere school te Noord-Kraaijert, ge meente 'sHeer Arendskerke. Op verzoek va.n G. Goetheer en Jacs do Winter, beiden wonende in deze go meen te, om vergoeding ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, wordt gun stig beschikt en besloten aan adressanten veer één hunner leerplichtige kinderen een tegemoetkoming te verleenen van f25 pei jaar. Naar aanleiding van een tweetal inge komen verzoekschriften om ontheffing en vrijstelling van hondenbelasting over'29, wordt besloten den aanslag van P. M. Janse te verlagen en te brengen van f6 ap f 3 en die van Jacs van Hekke op het kohier te handhaven. Bij de rondvraag verzoekt dhr Schipper maatregelen te nemen, dat worde voorko men, dat het vuil voor den aschbak be stemd, niet daarvóór, maar daarin worde geworpen. Vervolgens vraagt dhr Schipper of de voergenomen demping van de sloot aan den langen Achterweg, op kosten .van de gemeente zal geschieden en zoo- ja, of hier dan geen onbillijkheid wordt begaan tegenover de bewoners van het Einde- wege, die destijds ook vroegen om dem ping van de sloot gelegen voor hunne perceelen, doch welk verzoek werd af gewezen. Nadat den heer Schipper was aange toond, dat. in dezen geen onbillijkheid was begaan, en deze tenslotte nog had aan gedrongen op opruiming van vuil bij een terrein gelegen aan den langen Achter weg, sluit de voorzitter de vergadering. Serooskerke (W.) Vrijdagavond kwam de afd. Serooskerke (W.) van den Bijz. Vrijw. Landstorm in jaarvergadering bij een. De leiding; berustte bij wethouder Goedbloed, die woorden van welkom sprak tot dhr Laernoes uit Vlissingen en tot de leden. Na geconstateerd te hebben, dat 80 procent der leden present was, sprak dhr Laernoes een door alle leden met groote aandacht aangehoorde rede uit. Spr. deed opnieuw met klem voelen, dat er ook als Bijz. Vrijw. Landat. ge werkt moet worden om tegenover den groei der revolutionaire partijen ook onze groei te plaatsen, om „als 't moeit" klaar te s-taan voor Vorstin en Vaderland. Wethi. Goedbloed dankte den spreker voer zijn woord, waarna werd gezongen het Wilhelmus. De penningmeester dhr J. Meijans bracht verslag uit, waaruit bleek, dat 1929 een klein saldoi opleverde. Die pl. leider dhr Muiselaar welde alle leden op tot het trouw bijwonen der schietoefeningen. Enkele voordrachten werden nog ge leverd, waarna dhr Goedbloed deze goede vergadering sloot. Ritthem. Gisterenavond sprak in de Ned. Herv. Kerk zendeling Bonzei, die na zijn verloftijd naar Indië teruggaat om daar op 't eiland Halmaheira (res sort Djaitolo) bet evangelie te brengen. Dj ail oio is het zendingsterrein, waar voor Walcheren in 't bijzonder werkt. Na ingeleid te zijn door Dr II. van Oyen vertelde de zendeling naar aanlei ding van een serie lichtbeelden over het maatschappelijk en het godsdienstig le ven der bewoners van Djailolo en over het brengen van 't evangelie onder de bevolking aldaar. De spreker had een aandachtig en belangstellend gehoor. Aar^enburg. De verdee ing der roeren de eai onroerende goederen van de bei de in deze gemeente reeds meerdere eeuwen bestaande instellingen, met name het Burger-Gasthuis en het Burger-Wees- buis, is bijna afgeloopen, schrijft „Bres- kensche Courant". Over de verdeeling van de meeste der bezittingen is door de doelende par tijen reeds overeeratomming bereikt. De goederen waarvoor geen belangstelling be stond, of wel men niet tot overeenstem ming kon komen, n.l. de dokterswoning Én de gebouwen van het Gast- en Oude mannen- en vrouwenhuis met den gehee- len inventaris komen 3-10-17 en 18 dezer in openbare veiling. De bezittingen worden verdeeld onder de 5 verschillende armbesturen. ^let goedkeuring van Ged. Staten heeft de verdeeling volgens een door mr Blau- pof ten Cato te Kootwijk samengesteld reglement plaats gehad en hoopt men neg voor 24 dezer de slotaote voor den notaris te passecren. Voor zijn bemoeiingen diende mr Blau- pot ten Cate een nota in van f 12.000 waarvan f 10.800 voor eigen honorarium. Over dit boogie bedrag i3 blijkbaar ge reclameerd, want in een schrijven aan een der corporaties komt o.a. voor, dat slechts Vb deel is gerekend van het ho norarium dat voor dergelijke zaken, waar aan weinig arbeid te verrichten is, had mogen berekend worden. Verder heet het in dat schrijven, dat de armbesturen te vreden kunnen wezen, dat ze 'het geld gekregen hebben, daar ze absoluut ge,en recht op de bezittingen konden doen gol den. Oostburg. Het uurwerk in den kerk toren alhier, dat ongeveer 200 jaar oud is draagt de kenteekenen van don ouder dom zóó sterk, dat kerkvoogden en no tabelen hebben besloten, tot aanschaf fing van een nieuw over te gaan. Een uitgever die een op lichter was. Eanigen tijd geleien in stalleerde e§n te Brussel wonend 27-jari- ge Hollander, Willem Vanderloos, op den Haeohtsche Steenweg de „Uitgevers-Maat schappij Wibo". Deze uitgever gaf echter geen boeken uit, doch bestelde wel schrijfmachines, bureaumeubolen en stapels drukwerken, die hij vergat te betalen. Verder nam hij nog employes in dienst, die hem cauties van 10 en 20 duizend francs stortten. Na over de eerste week salaris uitbe taald te hebben, vond de' pseudo-uitgevar bet blijkbaar niet noodig hiermee voort te gaan, en verzocht hij zijn personeel wat te wachten. Op 1 Februari j.l. was hiij hum 25.000 frs. schuldig. Vander- ioos verdween daarna met de Noorder zon. De politie van het parket van Brussel zoekt hem. De oplichter in kwestie heeft reeds in andere landen, o.a. ook in Holland en Zwitserland, slachtoffers gemaakt. Tragisch eind Vrijdag, toen de burgemeester van Alkmaar ziclh met eenige kennissen per autoi naar Amster dam begaf, wierp zich ter hoogte van Heemskerk plotseling een ma,n voor de auto-, waardoor hij op slag gedood werd. Bij onderzoek bleek, dat de ongelukkige een ontsnapte krankzinnige was- uit het St. Bavogesticht te Noordwijkerbout. Een vermiste cheque weer terecht. Door een der banken te Al melo werd ruim een jaar geleden voor de fa. M. aldaar een cheque van f3900 naar een handelaar in Utrecht verzon den. Deze cheque is echter niet terecht igëkomen en een onderzoek leidde tot geen enkel resultaat. Zaterdag 8 Febr. kreeg de firma M., door tusschenkomst van een R.-K. gees telijke uit Utrecht, de cheque weer toe gezonden. Een stal in brand. Te Groes- sem is gisterenavond een groote schuur van den landbouwer Peters in brand ge raakt. Vier paarden en 24 stuks hooiin- vee kwamen in de vlammen om. De brandweer uit Duiven, die spoedig ter plaatse verscheen, stond machteloos te genover de vuurzee. Er wordt aan kwaad willigheid gedacht. Op he et er daad betrapt. In de Brood- en Koekfabriefc van de firma K. te Bussum was in eenige weken tijds reeds twee maal ingebroken. Hoewel men S©tracht had het kasregister te fotrceemi, lepaalde de buit zich telkenmale slechts tot verschillende snoeperijen uit de bak kerij. De politie vond in een en ander aanleiding gedurende eenigon tijd te laten posten. Door twee agenten werd 's nachts wacht gehouden en met goed gevolg. Zaterdagnacht half twee werd een kelder raam stukgetrapt en een hand werd door het raam gestoken om dit te openen. Toen de dief binnen was, werd hij ge knipt. Hij bleek te zijn de 21-jarige V. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Trein,vertraging. Gistermorgen ondervond het treinverkeer LeidenDen Haag aanzienlijk vertraging door een wis seldefect onder Voorschoten. De eerste trein uit Leiden kwam o.m. ruim een half uur te laat te Den Haag aan. Eenheeldorpvoordenrech- t e r. De bewoners van het Servische dorp Zude bij Belgrado kunnen er trotsch op zijn in de annalen der rechtspleging een record te hebben geboekt. Daar alle man nelijke inwoners beklaagd waren hout ge stolen te hebben, trok het heele dorp, mannen als beklaagden en vrouwen als getuigen, onder geleide van gendarmen naar de gerechtszaal. Uit de behandeling van de zaak bleek duidelijk, dat de be klaagden het geheele stadsbosch hadden omgehakt en het hout verstookt hadden. Nadat de rechter vonnis gewezen had, sprak hij de hoop uit dat het dorp zich voortaan niet meer aan diefstal van hout zou schuldig maken, waarop een der ver oordeelden de geruststellende woorden tot den rechter sprak: „Ik verheug mij, u te kunnen verzekeren dat het voortaan on mogelijk zal zijn, want ik heb met eigen handen de laatste drie boomen van het bosch omgehakt en naar huis gesleept". Verduistering door den Rijksontvanger te T h o 1 e n. In hoo- ger beroep Jjad zich voor het Bossche Ge rechtshof te verantwoorden dei oud-ambtenaar H,, thans gevestigd te 's-Gravenhage, die voor de rochtbank te Breda terecht had gestaan terzake dat hij op verschillende tijdstippen in het tijdvak van 1 Sept. 1932 tot 1 Maart 1929 te ïholen, als ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen te ïholen, opzettelijk bedragen in geld, totaal tot een bedrag van f 8841.86, toebehoorend© aan den Staat der Nederlanden heeft toegeëigend. Hij was terzake veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. Verdachte, die voor zijn werkzaamheid te Tholen Rijksontvanger te St. Maartensdijk was, bekende hef hem ten laste .gelogde 'en deeldie o.m. mede, dat hij aanteebening had gehouden van de gepleegde verduisteringen, door welke het rijk en niet de belastingbetalers gedupeerd werd. De belastingbetalers hadden volledige quitanties gekregen. Ilij gevoelde zich moreel verplicht de schade te vergoeden en een bloedverwant te 's-Hertogeinbosch was bereid daartoe een voorschot te verleenen. De verdediger, mr. Van der Meulen uit Bergen op Zoom, bevestigde, dat restitutie in de bedoeling ligt; zijn cliënt kan dan in rijksdienst blijven. De president uitte daar over zijn verbazing, aangezien hij van meerling was, dat de minister van financiën streng optreedt tegen dergelijke ambtenaren. Opmer kend, dat het hier een belang van den staat geldt, zeide de verdediger, dat terug betaling' zal geschieden op voorwaarde, dat verdachte in dienst kan blijven. O.m. werd als getuige gehoord de heer T. J. Sikkers, inspecteur der directe belastingen, die mededeelingen deed omtrent het onderzoek in deze zaak. De advocaat-generaal vroeg tenslotte zes maanden gevangenisstraf met bevestiging van het vonnis der Rechtbank te Breda. Mr. Van der Meulen pleitte clementie en vroeg voorwaardelijke veroordeeling. Het Hof zal 20 Febr. arrest wijzen. Programma van Woensdag 12 Febr. HUIZEN. 1875 M. 10-10.15 Morgen wijding. 12.15—2 Concert door het A.V. R.O. trio 2—8 Gramofoonmuziek. 84 Naaicursus. 4—4.30 studiemuziek voor de piano. 5—5.30 Lezing. 5.30—6.45 Concert door het Omroeporkest. 6.45—7.15 Itali!- aanscli voor beginners. 7.15—7.45 Itali- aonsch voor gevorderden. 8.01 Uitzending van „Turf in je Ransel" (revue). HILVERSUM. Tot 6 uur 298 M. Na 6 jiur 1071 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitz. 8.15 —9 Concert. 10.30—11 Ziekendienst. 11 —11.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.30 Harmoniumbespeling. 12.30—2 Concert. Zang, viool en piano. 2—2.45 Concert. Sopraan, fluit en orgel. 2.45—3.15 Lezen 3.16—4.15 Vervolg concert. 4.15—5 Gra mofoonmuziek. 5—6 Kinderuurtje. 6—6.30 Cursus Radio-techniek. 6.40—7.10 Cursus Beschrijvende Meetkunde. 7.10—8.10 Voor de Rijpere Jeugd. 8.40—9 Concert door kwartet. Twee violen, alt en cello. 9—9.20 Lezing. 9.20—9.40 Vervolg concert. 9.40 —10 Lezing. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen- wijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert sopraan on bariton. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.20—2.20 Orkestconcert. 3.40 Concert, alt. 5.05 Orgelconcert. 7 Piano trio's, 8.05 Concert. Kwintet, sopraan. 10 Orgelconcert. 10.40 Concert orkest, tenor. PARIJS. „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 —2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 en 7.40 Gramofoon muziek. 8.20 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.20-7.20 en 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 10.40 11.20 Muziekuitz. voor scholen. 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Or kest en sopraan. 4.50—5.50 Orkestconcert. 7.20—8.20 Orkestconcert. 8.209.20 Vroo- lijk programma. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orgelconcert 9.20 Concert. Orkest, cello-soli en zang. ZEESEN, 1635 M. 11.20-12.15 Gramo- fconmuziek. 1.20—1.50 Gramofoonmuziek. 3.50—4.50 Concert uit Hamburg. 8.05 Vrcolijke avond uit Munchen. Controle op de eieren. Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren meldt wordt er thans in de regeeringbureaux met voortvarendheid gewerkt aan de samenstelling van een algemeenen maatregel van bestuur, rege lende de controle op eieren, dit op grond van de Landbouwuitvoerwet. WINTERWERK. III. We hebben dus nu een en ander be sproken. omtrent de hokinrichtingp Deze weeik kreeg ik nog een vraag omtrent de jgaasramen onder de zitstoikken, die ik hit hygiënische1 gronden sterk aanbeveel. Een verder voordeel i,s ook nog, dat de kippen hun poolen niet zoo sterk bevuilen als wanneer ze op de mestplank kunnen loepen. Daardoor blijven de legnesten ook schooner en krijgt men dus ook reiner eieren. Om het slapen der hennen in de legnesten tegen te gaan doet men goed eenige dagen de dieren 's avonds er uit te halen of 's winters, tegen een uur of drie, als het leggen toch afgeloo- pen is, de legnesten ontoegankelijk te ma ken met een stuk gaas of een paar latten. Bij voiohtig weer moet men opletten, dat de dieren buiten niet een door en door vochtig veerenkleed krijgen, daar door koelen zo veel te veel af en houden op met leggen. Hebt ge dus een goed hok houdt ze dan bij koude, vochtige nevel, enz. binnen. Is het in het hok zelf vochtig, o.a. doordat het hok te laag staat en heit strooisel nat optrekt, dan loopen de kippen weer groote kans als ze naar buiten gelaten worden kou te vatten. Kortom, onthoudt goed: Kippen en vocht verdragen zi cË niet. Van vecht gesproken: Drinkwater moe ten de kippen juist heel veel hebben en mij bevalt het goed dit ongeveer 50 c.M. hoog te zetten op een raampje van gaas. Daardoor houd ik het water prach i//« 39. De een na den anderen kabouter verdweep in het gat en toen was de beurt aan het verkeersagentje. „Dat is me ook wat moois", zuchtte Keesie, „ik moet me heelemaal inkrimpen en mijn buik zit me in den weg. En ik ben toch geen slak, die zich kan terug trekken in zijn huisje. Enfin het is te probeeren, baadt het niet, het schaadt ook niet." 40. Terwijl de kabouters heel gemakkelijk door het gat waren gekropen, duurde het heel lang voor het hoofd van den agent aan den anderen kant van het gat zichtbaar werd. De kabouters waren natuurlijk dadelijk bereid hem te helpen. Ze trokken hem aan zijn armen, doch ons agentje zat gekneld als een spijker in nat hout. „Langzaam, langzaam", zuchtte meneer Keesie, lang zaam, dan breekt het lijntje niet. tig schoon en werkt de ehmosoloplos- sing beter. Omtrent dit laatste kreeg ik verleden week oen klacht, dat het water zwart werd. By onderzoek bleek me, dat men pompwater gebruikte, dat sterk (jzor- houdend was en toen ik regenwater liet gebruiken was het bezwaar direct op geheven. Met water-verwarmere moet men oppas sen. Als het water maar even lauw is, is dat voldoende. Al gauw wordt het water te lauw en wordt dan onsmakelijk voor de dieren. 10 h 12 graden Celsius is al meer dan voldoende. Vaak is het water al voldoende vorst vrij te houden als men net overdag op oen flinke hoete steen zet, die met courantenpapier om wikkeld is en daardoor lang warm blijft. Men gebruikt ook wel kooldraadlampen die men half in het water laat hangen, doch ik ben daar niet erg op gesteld. Men moet zeer voorzichtig, zijn dat 't montuur niet nat wordt en dit gebeurt al gauw als de kippen er tegen aan springen of vliegen. IJswater is natuurlijk weer te koud, want men moet bedenken, dat als een kip b.v. 100 gram water per dag drinkt, zij in haar lichaam deze 100 gram van ongeveer 0 graden Celsius tot .ongeveer -10 gr. C. moet verwarmen. Dat kost veel warmte, dus veel voer! Zoo zien we dus boe schijnbaar kleine, niets beteekenende dingen 'van graoten econoi- mischen invloed bij; de kippenhouderiji kunnen zijln. Vooral 's morgens hebben de dieren dorst als ze pas van stok komen. Zorg dus dat dan een flinke hoe veelheid goed water gereed staat. De voeding eisoht in den winter ook heel wat zorgen en is een der voornaam ste punten. Wie in het klein kippen houdt kan met allerlei keukenafval nog heel wat bereiken, doch men moet er om denken, tevens behoorlijk eiwithoudend voer te geven. Van aardappels en groen- lenafval kan een kip niet leggen en zo-o werd ik laatst geroepen bijl een aantal kippen die maar niet wilden leggen, ter wijl ze net zooveel mais en keukenafval kregen als ze maar lusten. In zoo'n geval lean b.v. gehakt paardenvleesch al weer aardig helpen en fijngemalen versche beenderen tot ongeveer 10 gram per kip per dag is ook goedkoop en uitstekend. Wie kippen houdt om er in het voor jaar mee te fokken moet natuurlijk aan de voeding meer eischen gaan stellen en doet wijzer eon of ander goed merk leg- meel te nemen. Jn verband met talrijke klachten, die ik den laatsten tijd kroeg over kippen die ontijdig ruien, halsrui krijgen, wind eieren leggen, elkaar pikken, zwak in de b&e.nen worden, eieren met kleurlooze dooiers .leggen, moet men er om den ken den voerhandelaar .uitdrukkelijk te vragen of gijn meelvoer er op berekend is, dat de kippen opgesloten zitten en geen groenvoer krijgen. Daar wordt nog veel te weinig op gelet. Verschillende tabrikanten rekenen daar wel op, maar anderen baseeren hun meelvoer op kip pen, die buiten loopen en groenvoer kra gen. Met zulk voer loopt men bij opge sloten kippen vast, terwijl het voer toch overigens best is voor Josloopende kip pen .Heeft men last van een der ge noemde kwalen, probeer het dan nog eens door per kip per dag ongeveer 2 gram beste levertraan te voeren of veel versch groenvoer (koolbladeren) of versch ge kiemde haver. Deze dingen zijn niet al leen van belang ter bestrijding van de be schreven kwalen, maar ook vooral met het oog op de voedingswaarde der eieren en de broedwaarde als broedeieren. Denk er om, dat koolbladeren wèl de noodige vitaminen bevatten, bieten, mangels, enz. echter niet. Deze kunnen wel als ver snapering dienen, als middel om de kip pen wat te doen te geven of de darmen wat los te houden, maar ze hebben geen vitamine waarde. Velen gebruiken als groenvoer gekiem de haver wat uitstekende resultatftn geeft. Men laat de haver twee dagen weeken in lauw water, voegt er desnoods tegen het schimmelen een paar druppels for- 'maline bij (dit alleen .als men werkelijk last van schimmelen heeft en dan één druppel op een liter water) Leg de haver in een laagje van een paar c.M. hoog op fijn gaas en bespren kel haar 2 h 3 maal per dag met lauw water. Na een week zijn de spruiten dan onge veer 10 c.M. lang en men kan deze dan voeren. Men moet niet meer per dag pro- duceeiren dan de kippen per dag opeten, anders wordt het te oud. De groene sprui ten bevatten vooral veol A vitamine, be nevens D vitamine. Als men de dooiers der eieren bekijkt tiet men dat bij groen voer deze donkerder worden en ze be vatten dan meer vitaminen, waardoor de voedingswaarde en broedwaarde beter zijn. Vooral voor de foktoomen lette men daarop. Men moet rekenen dat kippen der lich te rassen per dag ongeveer 100 k 110 gram meel en graan eten, zwaardere ras sen eten ongeveer 110 k 120 gram en do boste verhouding is, dat ze de helft aan graan eten .on $e helft aan meel. Voert men keukenafval, dan kan men des morgens 20 gram graan geven, daar na zooveel meel als ze lusten en des avonds keukenafval. Heeft men beschik king over goedkoope melkpreparaten, (als ondermelk, karnemelk, enz.) dan zijn deze als drinken prachtig, doch dan moet het meelvoer veel minder diermeel of visch- meel 'bevatten, anders Jcrijgen. de kippen te veel eiwit en worden te duur. Dr TE HENNEEP. Vragen, d.eze rpbriek betreffende, kun nen door onze abonné's warden gezonden aan Dr Te Hennepe, D'ierjgaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel van <f> cent voer antwoord insluiten en blad vermelden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6