ff Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Land- en Tuinbouw Ingezonden stukken Telegrammen. Marktberichten. Financieële leriehten. Burgerlijke Stand. icc, stooping®!, Aanbestedingen, m Radio-nieuws Scheepstijdingen. Advertentiën. zag staan, welke aan het doorgegeven sig nalement beantwoordde. De bestuurder vari dezen auto, de vrachtrijder C. V. uit Be verwijk bleek zwaar beschonken te zijn en verzette zich hevig tegen zijn arrestatie. La ter werd hij door de motorbrigade van de Haarlemsche politie, die er ook op uit was gegaan om den woesteling te achterhalen, naar Haarlem overgebracht. Bij deze over brenging ging de dronken vrachtrijder zóó te keer, dat men hem de boeien moest aan doen. Een rijke vuilak. De politie te Den Helder heeft een bekende straatfiguur Lange Gerrit bijgenaamd, die als venter van thee, koffie en andere verpakte artikelen zijn kostje ophaalde, van de straat verwijderd. De man, die ontzettend vervuild was, werd in een gemeentelijke instelling onder dak ge bracht. Bij onderzoek in zijn woning vond men, verpakt 'en opgeborgen in allerlei doos jes, busjes, trommeltjes, enz. aanzienlijke geld sommen. Tot onder den vloer waren ze ver borgen. Het bedrag loopt in de duizenden. Lange Gerrit, die een stumperigen indruk maakte en zeer het medelijden wist op te wek ken werd eenige jaren geleden voor een paar honderd gulden bestolen. Hij wist toen zóó zeer indruk te maken, dat een co mité uit de burgerij een actie voor hem opzette om hem een nieuwen wagen en wat bedrijfskapitaal te De Banque Ch and oir te Luik afgebrand. Gistermorgen tegen balf twaalf is een hevige brand uitge broken in de kantoren van de Banqne Chaudo-ix te Luik, die zoo snel om z.ioh heen greep, dat om twee uur alle kan toren een prooi dor vlammen waren ge worden. Van de archieven kon weinig gered worden. Het parket beeft zicih ter plaatse begeven oiin een onderzoek in te stellen. De Banque Cihaudoir is de instelling, die door haar faillissement tot het uit treden van minister Tsühoffen uit het kabinet heeft geleid. Het vuur is ont staan op den zolder, nadat de doctor ter van den huisbewaarder in de bad kamer der derde verdieping haar toilet had gemaakt. De Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland1". Naar wij vernemen heeft de Eerste Ne- derlandsche Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent. zich teruggetrokken uit de combinatie, die een bod heeft gedaan voor den aankoop van de Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom. Ook vernemen wij, dat in bedoelde combinatie de Centrale Suiker Maatschap pij het grootste aandeel heeft. De „Zeeland" zal op Dinsdag 25 Fe bruari een algemeene vergadering hou den in den „Katholieken kring" te Roo sendaal, waar een zeer groot aantal leden wordt verwacht en waar belangrijke be sluiten zullen worden genomen. Landbouwproefvelden. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft een ragelingscommissie ingesteld voor het landbouwproefveldwe- zen. In deze commissie zijln benoemd: tot lid en voorzitter ir W. O. v. d. Meer, rijfeslandbouwconsulent te Hengelo; tot lid en secretaris ir J. D. Koeslag, rijkslalndbouwconsulent te Wageningen; tot leden: ir O. G. P. Stevens, rijiks- lajndbouwconsulent te Goes; ir O. J. Cle ver ing,a, rijkslandbouwconsulent te Zut- phen; dr ir. G. K. van Dial en, rijlks- l.alnklbouwconsulent te B-ilthoven, en ir F. G. keijers, rijkslandbouwconsulent te Groningen. Een modelboerderij. Tijdens het landbouwcongres, dat in de week van 19 tot 24 Juni a.s. te Stockholm wordt gehouden in verband met de groote tentoonstelling van kunst, handwerk en huisnijverheid, welke dit jaar te Stock holm, in de Zweedsche hoofdstad plaats vindt, is op de tentoonstelling een geheel electrisch ingerichte boerderij te zien. Deze model-boerderij is ook voor het publiek te bezichtigen. Er zullen de meest moderne uitvindingen te zien zijn, welke heden ten dage het landbouwbedrijf ten dienste staan. Het bedrijf is hier in den hoogst moge lijken graad geëlectrificeerd. Koeien wor den electrisch gemolken, niet alleen in de stallen, doch ook in- de weide. Het keren wordt gedorscht met de aller-mo- dernste electrische dorschmachines, ter wij) ock een electrisch apparaat voor het automatisch voeden van vee aanwezig zal zijn. Voor het drogen en opslaan van graan en stroo zullen de meest mo derne installaties te zien zijn, evenals vGor de zuivelbedrijven. De vloer van den .zwijnenstal wordt electrisch verwarmd, eieren worden in een electrische broedmachine, die geheel automatisch werkt, uitgebroed, terwijl het electrische licht in de hoenderhokken el- ken morgen automatisch uitgeschakeld wordt. Van bijzonder belang zal voor den landbouw een nieuw besproeiingsssyteem zijn, dat onlangs reeds met succes o>p een grocte boerderij in de buurt van Stock holm is toegepast. Bij de .practische be proeving van dit systeem werd een toe neming van den oogst met ongeveer 33 pet. geconstateerd. Het systeem bestaat uit een complex van zeer lichte 'alumi- niumbuizen, gecombineerd met een ge patenteerde sproeiinrichting. De controle op eieren. Naar het Ned. Weekblad van Krui denierswaren meldt, wordt er momen teel in de regeeringsbureaux met voort varendheid gewerkt aan de samenstel ling van een algemeene© maatregel van bestuur, regelende de oontröle op eieren, zulks op grond van de Landbouwuitvoer- wet. Zoodra het concept gereed is, zullen alle georganiseerde groepen., dia belang bij dezen maatregel hebben, tot een be spreking worden' uilgenoodigd. Behoudens onvoorziene omstandighe den kan deze bijeenkomst reeds vrij spoe dig tegemoet worden gezien. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) De Wilhelminapolder en de„Zeeland". De Wilhelminapolder richt zich tot de leden der Coöperatieve Beetwortel-Suiker fabriek „Zeeland" G. A. te Bergen op Zoom met het volgende: „Sedert in de algemeene vergadering onzer leden een commissie is ingesteld om een liquidatie-plan uit te werken, duiken er in de pers allerlei geruchten op, waarvan de herkomst niet altijd valt vast te stellen; berichten, die vaak geheel on juist zijn, doch welker aard en strekking kennelijk eenzelfde doel voor oogen heb ben; de leden voor te bereiden op een snelle liquidatie en een overneming van de bezittingen der „Zeeland" door de ove rige coöperatieve fabrieken. Dat deze berichten uitermate geschikt zijn om een zenuwachtige stemming in het leven te roepen en de leden als het ware slechts één uitkomst voor de oogen te tooveren: „liquidatie en verkoop van de bezittingen" behoeft geen betoog. Het is onze bedoeling daartegen een krachtig woord van protest te doen hoo- ren en tevens een woord van waarschu wing en van opwekking tot de leden te richten om de zaak toch vooral niet a priori als verloren te beschouwen en zich blind te staren op dat eene woord „li quidatie" zegge „capitulatie voor de lage beetwortelprij zen Wat toch zal het gevolg zijn als het voorstel der coöperatieve fabrieken tot overneming van de „Zeeland" wordt aan genomen? In de eerste plaats verlies van eigen zelfstandigheid. Indien het juist is, dat één der onder- deelen van het plan hieruit zou bestaan, dat de lederi der „Zeeland" zich moeten verbinden om gedurende een reeks van jaren de thans bij de statuten voorge schreven minimum hoeveelheid van 15000 kilogrammen beetwortelen te blijven le veren aan de coöperatieve fabrieken, die de „Zeeland" overnemen, tegen prijzen door die combinatie vast te stellen, dan is het toch duidelijk, dat de leden den invloed, dien zij op de prijzen kunnen doen gelden in hun eigen coöperatie to taal verliezen. En dit zal tevens beteeke- nen, dat het voor ons leden niet gemakke lijk zal zijn, de beetwortelen, die boven het verplichte minimum uitgaan, tegen een prijs aan de markt te brengen, wel ke afwijkt van dien der combinatie. Kor tom: deze combinatie zal zelf de prijzen bepalen, die zij wenscht te betalen zonder dat onze leden daarover ook maar het minste te zeggen hebben. Wie waarborgt de behartiging onzer belangen? Worden onze menschen wel licht gedwongen door de lage prijzen, die zij voor de beetwortelen maken, nog meer de beetwortelcultuur in te krim pen dan thans reeds het geval is? En is dit alles nu noodzakelijk? Wij gelooven het vooralsnog niet. Toen bij ons de gedachte opkwam aan de mogelijkheid om door te werken en ons eigen bedrijf, dat wij hebben zien groeien, door de ongunstige tijden van nu en wellicht van de komende jaren heen, staande te houden en te ontwikkelen, hebben wij ons eens van deskundige zijde doen voorlichten omtrent de mogelijkheid. Welnu die bestaat. Indien de leden besluiten de verplichte minimumleveringen op 30.000 K.G. per aandeel te brengen, dan wordt minimaal 167 millioen K.G. en practisch 170 milli- oen K.G. geleverd. In dit geval kan met een behoorlijk rendement gewerkt wor den, daar dan op volle capaciteit gemalen kan worden. Dan, zal vólgens deskundige bereke ning, ook bij de thans geldende lage sui kerprijzen, een. behoorlijk rendement mo gelijk zijn. Het valt nu niet moeilijk te kiezen tusschen doorwerken op die basis en al- geheele liquidatie. Het woord zal binnen kort aan u zijn. Leden, aldus besluit de Wilhelmina polder, denkt nog eens over deze zaak na, bespreekt haar zoo mogelijk in uwe kringvergaderingen. Het gaat om uw bestaan." Uit het typografen-bedrijf. AMSTERDAM. De heer G. D. Klausing, voorzitter van het comité van actie 'tegen het pensioenfonds in de grafische vakken heeft aan Mr S. de Jong, adviseur van dit comité opdracht gegeven met den meesten spoed de rechtbank te verzoeken de op schorting te bevorderen van het royement van de niet-deelnemers aan het pensioen fonds, tot de rechtbank over de princi- piëele kwestie uitspraak heeft gedaan. De politieke toestand in Spanje. PARIJS. Uit Madrid wordt gemeld, dat Primo de Rivera aan alle leden der Nati- nale Vergadering een schrijven heeft ge richt, waarin hij hen opwekt, zich aaneen te sluiten tot een nieuwe partij aan welks hoofd de voormalige minister-president van 't dictatoriale regime zal staan. Pri mo wil dat dei» nieuwe partjj Kj de ver- r kiezing-en candidaten zal steunen, die in het parlement de dictatuur verdedigen. PARIJS. Te Belfort kwam het gisteren tijdens een communistische fretooging tot een bloedige botsing met de politie. Tal rijke personen werden gewond, o.a. een Communistisch Kamerlid. Een 20-tal per sonen werd gearresteerd. Do strijd tegen de misdaad. CHICAGO. De politie is heden begon nen met een drijfjacht tegen de misdaad, greoter dan ooit in de mschiedenis der stad heeft plaats gehad. In de „onder wereld" van Chicago zijn 917 verdachte personen gearresteerd. Twee personen zijn om het leven gekomen. De politie heeft verklaard vast besloten te zijn den strijd tegen de misdadigers voort te zetten. 'In de afgeloope-n week zijn te Chicago 10 moordaanslagen ge pleegd. LONDEN. Uit Allahabad wordt gemeld, dat men daar van de Afghaansche grens bericht heeft ontvangen van een nieuwe samenzwering tegen Koning Nabir Khan. Van welingelichte zijde wordt medege deeld, dat o-o-k door "de stam der Sjin- waris een opstand tegen de Regeering werdt voorbereid. DROOGMAKING ZUIDERZEE. Stand der werkzaamheden. Aan het „Driemaandelijiksch Rericht" betreffende de Zuiderzeewerken, waarin een overzicht wordt gegeven van den stand der werkzaamheden voor de af sluiting en droogmaking over het vier de kwartaal 1929 is het volgende ont leend Aan hiet westelijk einde van den ont worpen beteugelingsdam in de Middel- gronden werd eenige uitschuring van den zeebodem waargenomen. Teneinde uit breiding hiervan te voorkomen werd de aanwezige uitschuring met kleileem vol gestort en bezonken. Dank zij de gunstige weersgesteldheid is de helft van het 1000 M. lang ge deelte van den afsluitdijk der Zuider zee met twee werkhavens op het Bree- zan-d, aan het Oostelijk einde van de wer ken zoo' vroeg in het voorjaar beëin digd, dat in onderling overleg besloten werd nog 530 M. dijkl engte aan het werk in oostelijke richting te maken. Dit werk is op het aanbrengen van de kleibeklee- ding en eenige bijkomende werken na gereed gekomen. Dank zij hot, gunstige weer kon het dijkvak GaatjeZwin nagenoeg voltooid worden. De laatste gedeelten van den W i e - ringermeerdijik werden geheel vol tooid opgeleverd. De dijk weird gqsloten bij een peil binnen de afsluiting van ongeveer 0 02 M. -j- N.A.P., zoodat de zich onder dit peil bevindende hoeveelheid water door de in aanbouw zijnde gemalen, uitgemalen zou moeten worden, wanneer niet de gelegenheid open was gelaten om op na tuurlijke wijze nog een zeer groote hoe veelheid water te loo'zen. Dit kon aan vankelijk geschieden door de opening in den Amstelmeerdijk en door de buiten geul te Kolhorn en het afwateringska naal langs de Noiord-Hollandsche kust naar het Amstelmeer, van waar het wa ter door het Balgzandkanaal en de sluis te Oostoever op zee werd gespuid. Na sluiting v^n. den Amstelmeerdijk kon het water nog slechts het afwateringskanaal volgen. Bij de in December j.l. voorgekomen stormen is de -dijksverdediging aan de binnenzijde, welke uit den aard der zaak van tijdelijiken aard was en licht was geconstrueerd, eenigszins beschadigd en is ongeveer SOOO M3. grond van den birunenherm weggeslagen; ter voorkoming van .uitbreiding dezer schade werd een nuod-rijsbeslag gemaakt. Nadat de opening in het Molendiep op 25 Augustus was gesloten, werd de dijk verder voltooid. Op 10' October was het zandlichaam geheel gereed, waarna nog werd voortgegaan met het aanbren gen van klei voor de bekleeding, hetgeen op 27 November voltooid was. De dijk zou thans geheel gereed zijn, indien niet over eenige honderden meters lengte de versch 'gebaggerde klei van de bekleeding tengevolge van het vochtige weder niet voldoende is uitgedroogd om het zui ver afwerken van het profiel mogelijk te maken, -terwijl daardoor ook nog eenige klinkergioo'iing niet kon worden ge legd. ,Deze werkzaamheden zijn uitge steld tot het voorjaar van 1930. De werken van het kanaalvak Kol hornOostpunt werden voltooid en de finitief opgeleverd. Tengevolge van ver zakkingen in een gedeelte van de kade tusschen Ni-euwesluis en Oostpunt, wer den in de kade 147.000 M3. zand meer verwerkt dan was geraamd; overigens hebben de benoodigde hoeveelheden de geraamde niet overschreden. Voordat met het leegmalen van de Wieringermeer met kracht wordt aangevangen, zal de buiten- geul van de haven van Kolhorn- moeten worden gedicht. De aanleg van het ka naalvak AartswoudKolhorn werd eind December j.l. voltooid en voor de eerste maal -opgeleverd. De schutsluis bewesten Medemblik werd voor de eerste maal voltooid opgeleverd. ROTTERDAM. 10 Fe-br. Op de vee markt waren aangevoerd 486 koeien en ossen, 192 vette kalveren, 566 schapen en lammeren, 1431 varkens. Prijzen per halte A.Cr. koeien 34—39, 46—50, 5367.5, ossen 41, 4548, 52.5 —55, vette kalveren 6067.5, 7582.5, 90—95, schapen 3034, varkens 37, 37.5 38, overjarige lammeren f 22—f 28 p. stuk, zouters 40.5. Koeien en ossen aanvoer iets kleiner dan vorige week, handel behoorlijk, de prijzen niet veranderd. Een prima koe tot lVs cent en prima os tot 3 cent boven noteering. Stieren nog zeer onvol doende aangevoerd dus .geen noteering. Vette kalveren njet iets minder aanvoer, vlugge- h andel, voor 2e en 3e soort de zelfde jzen, le soort iets stijver. Een prima Kalf nog tot 772 cent boven notee ring. Schapen en lammeren iets minder aangevoerd en redelijken handel. Die prijzen bleven vrijwel stationair. Varkens met zeer groo-ten aanvoer, de vleeschvar- kens gingen vlot. van de hand, de vette waren moeilijk te plaatsen, de laatsten met afloopende markt. Zouters flinke aan voer en vlugge handel. Zaden: Geel mosterd f 30f 31, Blauw- maanzaad f 30f32, Lijnzaad wit bloei zaai f 18f 19, Lijnzaad voer f 16f 17, Lijnzaad blauw bloei zaai f 21f23. Vlas: 19920 K.G. Blauw f 0.85—f 1.20, 3400 K.G. Wit f 0.85—f 1.20, 8900 K.G. Holl. Geel f 0.90f 1.25, 4000 K.G. Groningsch f 0.90—f 1.20, 6175 K.G. Dauw root f 0.75 f 0.80. Stemming heden ten gunste der lcoo- pers. Aangevoerd blauw vlas, was groo- tendeels van minderwaardige kwaliteit en een gedeelte bleef onverkocht; terug gaande prijzen en drukkende markt. Aardappelen: Brielsche Eigenhei mers f 1f 1.70, Zeeuwsche Eigenhei mers f 1f 1.20, Blauwe Eigenheimers f 1.10f 1.30, Zeeuwsche bonte f 1.90 f 2.30, Zeeuwsche blauwe id.; Poters f0.70 f 1.10, Bravo's f 1.40—f 1.80, Red Star f 1—f 1.30. Aanvoer tamelijk, vraag stil. Graanmarkt. Tarwe puike, vrijwel onveranderd, overigens iets lager 10 10.40', gerst chevalliier 77.40, haver 66.40, kleine groene erwten 910.25, schokkers 1114, bruine b-oonen niet van bateekeni® getoomd. Het aanbod van alle artikelen was beduidend minder. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Febr. 2.30 u. Berlijn 59.52—59.54 Brussel 34.7234.74 Parijs 9.75—9.771/2 Londen 12.12y812.121/4 New York 2.49]/i2.49% MIDDELBURG. Bevallen: E. M. Tres, geb. Demeijer, z.; C. Polderman, geb. Kakebeke, z. OndertrouwdM. A. Bok 22 jaar en C. Gecrtse, 29 jr; J. Th. D. Niesthoven 23 jr en C. H. v. d. Weel 22 jr; J. Seijbel 21 jaar en C. M. de Koning 19 jaar. Gehuwd: L. C. Moorman 32 jaar e-n P. Witte 25 jaar. Overleden: H. Zeeve-ld, 3 weken, z.; P. J. Akkerman, 68 jaar o-ngeh. vr.; W. Kerkhove. 77 jaar gefa. met C. van Keulen. GOES. Geboren: Hans, z. v. Robert Ralph van de Woestijne ,en Anna Her- mina van Ro-o; Jan Johannes, z. v. Mi ddel v.' Hese en Adriana Johanna gno-ep. Overleden: Jacob Goense te Ovezan-d 2 dagen; Francina Brandt 72 jaar, wed. van Cornells Oele te 's Heer Arendskerke. Middelburg. Ten overstaan van notaris A. de Neeling werd Donderdag 6 Feb-r. j.l. publiek verkocht: de hofstede genaamd „Zonneveld" bestaan-de in woonhuis, ge merkt A no. 86, bakkeet, schuur en ver deren timmer, erf, tuin, boomgaard, bouw en weiland, gelegen aan den No-orddijk te Vrouwe-po-lder. Samen groot 7.36.73 H.A. of 18 gem. 242l/s roeden). Koopster perc. 1—12 in combinatie me- juffr. Wed. M. Maas, geb. Duve-ko-t te Vro-uwepolder voor f 22.975. Perc. 13 plm. ..45 aren .20 c.A. of 1 gem. 45Yïf r. weiland aldaar nabij den Noorddijk. tvoope-r de heer ,W. Duveko-t Sr te Vrouwepolder voor 11380; Perc. 14 plm. 0.48.20 H.A. of 1 gem. 68.72 1'. weiland aldaar naast perceel 13. Koopers de heeren. A., W., S. e-n B. Duvekot voor f 1503; Perc. 15. 0.70.40 H.A. of 1 gem. 238 r. bouw- en weiland naast perceel 15. Koo- per de heer A. Osté te Vro-uwepolder vo-or f 2162. Pe-rc. 16. 0.33.50 H.A. o-f 256 r. bouw land bij -den Huismansweg te Seroo-skerket Kooper de beer L. de Rijke aldaar vo-or 1140 gld. Programma van Dinsdag 11 Febr. HUIZEN, 1875 M. 10.00—10.15 Morgein! wijding. 12.152.00 Concert. 2.00 3.00 Gramof0onmiuzi-ek3.004.00 Knipcursus. 4.004.15 Gramofo-oru- miuziek. 4.155.00 Solisten-concert. 5.306.00 Concert. 6.306.45 Graf mofo-onmuziek. 6.457.15 Engelsch: Conversatie. 7.157.45 Engelsch: Ge- ViCtfCilfcï'- .vJ »0 ten, uitgevoerd door Solisten var., de Ita- liaansche Op-era. 9,009.45 Nulslezing over Indië. 9.45 Voortzetting Opera;- fragmenten. HILVERSUM, tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. K.R.O. uitz. 12.15 1.15 Concert. 1.152.00 Gramofoon- muziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Kniples. 4.006.00 Gramo- foommuziek. 6.156.30 Sp-ortpraatjei. 6.016.15 Gramofoonmuziek. 6.40 7.40 Gramofoonmuziek. 8.018.30 Gra mofoonmuziek. 8.3011.00 Concert. Orkest en koor. 11.0011.30 Gramot- mof oommuz iek. D-AVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij! ding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. Mezzo-so-praan, tenor. 12.50 Orgelconcert. 1.20—2.20 Concert.. Or kest. 4.20 Orkest,concert. 4.50 Cine ma-orkest en .orgiel. 7.00 Piano-trio's. 8.05 Concert. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 0-rkestcon- cert en soli. 6.55 en 7.40 Gramofoon muziek. 8.20 Concert Orkest en solis ten. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20, 9.35 10.30 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orbeistconcert. 4.505.50 Concert. Strijkkwartet en vocale solis-ten. 7.20 Concert. Orkest en sopraan. BRUSSEL, 508.5 M. 6.50 Gramofoonmu ziek. 8.35 O-rkestconcert en soli. 9.50 Harmonica-minziek. 8.35 Vlaam- sche uitz. op- golfl. 338.2 M. Opvoering van de Opera ,%a. B-ohème" van. Puc cini. Stoomvaart Mij Nederland. J. P. C0EN, thuisr., 7 v. Singapore. SINGKEP, thuisr., 8 v. Havre n. Liverpool. P. C. HOOFT, thuisr., 8 te Arasterdam. SALAW-AT1, thuisr., 7 v. Sabaug. KAMBANGAN, uitr., p. 7 Gibraltar. Kon. Nederl. Stoomboot Mij. AGAMEMNON, 7 v. Napels n. Tarragona. ARES, 7 v. Bourgas 11. Varna. BOSKOOP, Chili n. Amst. 7 v. Curasao. ZEUS, 7 v. Valencia n. Tarragona. Rotterdamsche Lloyd. SLAMAT, uitr., 7 v. Southampton. SIBAJAK, thuisr., p. 7 Sa,gres. KOTA INTEN, thuisr., 8 v. Belawan. SAMARIND-A, .thuisr,, 7 v. Tjilatjap. BLITAR, thuisr., 8 v. Batavia. KOTA BAROE, uitr., p-, 8 Pantellaria. MENAD-0, thuisr., p. 7 Finisterre. KEBOE, uitr., j>. 7 Gibraltar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke, in het Zuiden matige Noordelijke tot Oostelijke wind; nevelig tot. half bewolkt, weinig of geen neerslag; temperatu1 om het vriespunt; lichte do-oi in h-c .Voorden en lichte vorst des nachts in n-ei Zuiden. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 774. Licht op voor fietsers: Dinsdag 5 11. 25. aatéssiisisigs gis JAC. KRUIJSSE op 11 Februari zijn 85st8n ge- boortedag te herdenken. Dat kj hij nog lang gespaard mag blijven is de wensch van zijne |fj dankbare Kinderen A. J. KRUIJSSE— NIEUWENHUIJZE. Krabbendijke, Febr. 1930. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Man en Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader. JAN WALRAVE JACs.zoon, in den ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. Uit aller naam. Wed. J. WALRAVE- GLAS. Wemeldinge, 9 Febr. 1930.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3