CACHET dFAIVRE Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Stukken voor den Gemeenteraad van Vlissingen KOORTS HOOFDPIJN RHEUMATIEK ZENUWPIJNEN] rrtlng van de voor den Tuinbouw eoo nuttige vogels en beter politietoezicht. Ook werd verzocht om in plaats van een doornhaag aan het nieuw aangeleg de kerkhof, hiervoor iets anders te nemen, daar doornenheggen veelal kweek plaatsen zijn van allerlei schadelijke in- sekten die den tuinbouw benadeelen. Op de eerste vraag wordt geantwoord, dat het niet de bevoegdheid van den Raad is om toe te zien op de bescherming der vogels, maar dat dit de taak der politie is. Omtrent de tweede achten B. en W. dit een misplaatsing. Dit is een inmen ging in gemeentezaken. Deze heg, reeds ge plant, kan moeilijk weder gerooid worden. Ook kwam het B. en W. voor, dat doorn het beste was voor beschutting omdat men dan beter is gevrijwaard voor bin nendringing van allerlei. Dhr van de Have moet bekennen dat de verschillen de begraafplaatsen door hem aangelegd niet worden beplant met een doornhaag. Spr. zou hiertoe niet gaarne adviseeren, omdat het kweekplaatsen zijn van aller lei schadelijke insecten. Verschillende hegsoorten noemde Spr. die goed vol doen. Stemming volgde om al of niet tot rooiïng over te gaan. Voor rooiïng stem den dhrn A. v. d. Have en J. v. Wingen, de andere leden tegen. Ingewilligd werd het voorstel van B. en W. om toe te treden tot het Centraal archief en inlichtingenbureau voor maat schappelijk hulpbetoon. Eveneens tot den Prov. Brandweerbond. Verzoeken om een voorschot ingevolge art. 101 L. O.-wet 1920 door de beide bi- zondere scholen werden ingewilligd. In gewilligd werd het verzoek van de school- schoonhoudster van de openbare school om verhooging van salaris tot een be drag van f 300. Voor de bestrijding van den bastaard- satijnvlinder adviseerden B. en W. f 50 uit te trekken. Dit werd ingewilligd. Benoemd werd tot lid van de commissie tot toezicht op het lager onderwijs dhr J. Zaanen en herbenoemd werden Q. van de Vrie en R. v. d. Hoek. Bij de rondvraag vraagt dhr v. d. Graaff naar de verlichting en het benutten van grond achter de Chr. school te Biezelinge voor speelplaats. Op de eerste vraag antwoordt de voor zitter, dat dit in verband staat met den bouw van een transformatorenhuisje, waarvoor steeds naar een plaats gezocht wordt. Naar het tweede zal door B. en W. een onderzoek ingesteld worden. Dhr van Win gen wijst op de onbehoor lijke bestrating bij de veiling. De voorz. zegt: dit is particulier terrein. Dhr Fraanje vestgt de aandacht van B. en W. op enkele slechte gedeelten van straten te Biezelinge, dank zij de kabellegging. De voorz. zegt, dat verbetering is toe gezegd. Dhr van der Have vraagt of er geen weg is te vinden om de bewoners aan den postweg en Teekenburg te helpen aan een aansluiting aan de waterleiding. De voor zitter wijst op het moeilijke, maar wil het uiterste beproeven. Westkapelle. Zaterdagmiddag vergader den aangelanden voor den tweeden keer in het café „De Valk" alhier ter bespre king van plannen om te komen tot ver harding van den Middelburgschen weg, Roevers weg, L. de Rijoke's weg en we- gèling Poppeikerke. De vergadering was ditmaal bezocht door ongeveer 60 be langhebbenden en werd geleid door den voorz. van het comité, dhr J. Cijsouw Lz. Uitvoerig werden de voorgestelde plan nen besproken, vooral ook wat de kos ten betreft in de bijdragen voor de aan gelanden per gemet. Het bleek, dat velen de meening toe gedaan waren, dat, door in bet plan ook op te nemen verharding van L. de Rijke's weg, de kosten onevenredig aan het belang zouden verhoogd worden, waarom bestolen werd dit voodoopig niet in bet plan op te nemen. Velern der vergaderden verklaarden zich al dadelijk bereid instemming te betui gen met de voorgestelde plannen door buin handteekeninig, dat zij accoord gingen met een bijdrage van f 70 minimum per geniet. Daarop sloot de voorz. de geanimeerde vergadering met de hoop uit te spreken, dat i.n de naaste toekomst deze wegen ook in de natte periode zouden te berij den zijn, wat ten goede zal komen aan den verbouw van verschillende landbouw producten. 'lostkapelle Vrijdagavond hield de Chr. Zangvereen. „Hallelujah" haar 22e jaar vergadering op feestelijke wijze. Een der lokalen der Chr. school was voor dit doel fraai versierd en gezellig inge richt. Do voorz., dhr A. Rotte, opende de vergadering en ging voor in gebed, waarna allen zich aan den maaltijd ver- eeinigden. Nadat de voorz. den maal tijd met dankgebed geëindigd had sprak hij een openingswoord. Hierop volgden de verslagen van secretaris en penning meester welke een gunstig beeld van de vereeniging gaven. Verder wisselden voordrachten en sa menspraken elkander af en werden door de vereeniging verschillende liederen ten gehoore gebracht. Afgevaardigden van den Ring en van zusterverenigingen brachten hun felici tatie over. Verder werd de avond ge zellig doorgebracht. De penningmeester eindigde met dankgebed. N. en St. Joosland. Zaterdagmiddag hield de Coöperatieve Vereen. „Weeg brug Nieuwland" alhier de jaarvergade ring, waarbij 36 aandeelhouders aanwe zig waren. Na opening door den voorz. dhr .P de Visser, deelde deze mede, dat de jaartallen 1920—1930 op de agenda ieteekenen, dat de vereeniging 10 jaar bestaat, en dat het bestuur dit feit niet ongemerkt wilde laten passeeren. De aan wezigen werden daarom onthaald op si garen. Door den secretaris, dhr J. Dingemanse werd daarna het 10e jaarverslag uitge bracht. Deze releveerde daarin in korte trekken o.a. dat de vereeniging begon met 47 aandeelhouders met 80 aandeelen A £25 thans bedraagt dit aantal 71 met 80 aandeelen en een reservefonds van f 640. De weegbrug is destijds overgeno men van de toen bestaande vereeniging voor 12000, Van de oprichters zitten er thans nog 3 leden in het bestuur. Aan het eind van zijn verslag sprak de secretaris den wensch uit, dat alle coöperaties er zoo goed voor mochten staan als deze. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvang sten in 1929 waren f 937.65 en de uit gaven f 727.92, zoodat er een voordeelig saldo is van f209.73. Met het oog op dit saldo vroeg dhr Verlare of het weeg loon van de bieten voor de aandeelhou ders niet met één cent per 1000 K.G. kan verminderd worden. Het bestuur acht te dit niet goed mogelijk, met het oog op den stand der kas. Het tarief voor het wegen der ver schillende producten van aandeelhouders en particulieren werd vastgesteld op de zelfde prijzen als voor 1929. Aan de orde was nu verkiezing van 2 bestuursled.':: wegens periodieke aftre ding van de heeren P. de Visser en M. I. Verhulst. De heer P. de Visser, voorz., deelde mede, dat hij niet meer in aanmer king wenschte te komen, en dat hij op dit moment den tijd gekomen achtte om zijn functie neer te leggen, waarna hij de verdere leiding der vergadering over gaf aan den waarn. voorzitter, den heer M. I. Verhulst. Bij de eerste stemming werd gekozen dhr M. I. Verhuist met 31 st., terwijl in de ontstane vacature gekozen werd de heer J. Durink. Als weger werd wederom aangesteld dhr J. W. Fritz op een salaris van f 400 tehcudens bijzondere meerdere werk zaamheden, waarvoor dan f 25 zal betaald worden. Het salaris van den secretaris penningmeester werd bepaald op f 40, evenals voorheen. Dhr L. Wattel merkte op, dat men feitelijk te Iaat was met de herdenking vai^, het 10-jarig bestaan. Het bestuur zei dat dit door een misverstand, door hen te laat is bemerkt. Na afloop der vergadering werd door het bestuur als voorzitter gekozen dhr M. I. Verhulst. Door het bestuur der Vereeniging van Christelijk onderwijs was verzocht te wil len besluiten tot uitbreiding van 't school gebouw aan de Bloemenlaan met ten min ste één leslokaal. Het leerlingental steeg sedert 1 September 1928 van 133 tot 164 en te verwachten is, dat dit aantal bij den aanvang van het schooljaar 1930'31 wederom aanzienlijk zal stijgen. Dan zal zeker een vijfde leerkracht noodig zijn, voor wien dan geen leslokaal aanwezig is. In verband met het feit, dat 109 wo ningen in de nabijheid der Oranjeschool in aanbouw zijn, komt het B. en W. beter voor direct tot volledigen bouw van den tweeden vleugel, door het bijbouwen van drie lokalen over te gaan, wat ook tech nisch en finantieel beter is. Het bestuur is bereid gevonden de voorgeschreven 15 pet der kosten als waarborgsom in de ge meentekas te storten. B. en W. stellen voor in dezen geest te besluiten. B. en W. stellen voor, gezien het feit, dat ook de gemeente aan openbare scholen over 1928 vakonderwijzers heeft aangesteld gehad, de volgende bedragen over dat jaar vast te stellen voor de bij zondere scholen: Vlissingsche schoolver- eeniging f 324,54; Bijz. Lagere school Wa- genaarstraat f 359,48; R. K. Meisjes school f 359,48; Geref. school Kasteel straat f 346,50; Geref. School Verkuyl Quakkelaarstraat f 19,25; R. K. Ulo school f 658,35 en Chr. Ulo-school 747,52 gulden. Daar volgens de gemeenterekening '28 de uitgaven voor het openbaar vervolgon derwijs gemiddeld f 32,47 per leerling be droegen, wordt voorgesteld aan de Ver eeniging tot bevordering van Chr. Onder wijs f 573,64 voor haar vervolgonderwijs uit te keeren. Als voorschot over 1930 aan de bijzon dere scholen wnrdt voorgesteld voor de lagere scholen op 80 pet van f 10,90 met en f 9.07 zonder het gewone onderhoud en voor Ulo-scholen resp. 80 pet van f 20,90 en f 18.77 per leerling, zijnde de gemiddelde bedragen der openbare scho len over 1927 met inbegrip van f 0,50 voor administratiekosten. Daarenboven wordt een voorschot voor gesteld voor het vakonderwijs van f 280 voor de VI. Schoolvereeniging, de school Wagenaarstraat, de R. K. Meisjesschool, de Geref. scholen Kasteelstraat en Ver kuyl Quakkelaarstraat; f 260 voor de Oranjeschool; f 620 voor de R. K. Ulo school en f 710 voor de Ghr. Ulo-school. Ten aanzien van de verschillende wenschen, welke B. en W. ten opzichte van de electrische tram koesteren, zijn zij in onderhandeling getreden met den Raad van bestuur der P. Z. E. M. Daar bij is gewezen op het feit, dat het tram verkeer door de smalle, drukke Walstraat hoe langer hoe meer ernstige bezwaren ontmoet. De toestand in deze winkelstraat is ten gevolge van het rijden van de tram nog wel aan de linkerzijde van de straat onhoudbaar geworden, te meer, waar verschillende straten de Walstraat krui sen. Naar de meening van B. en W. kan de trambaan Walstraat-Nieuwendijk zonder eenig bezwaar gemist worden. Het tram verkeer behoeft echter daaronder niet te lijden, daar het heen en terug door de Goosje Buskenstraat naar het Bellamy- park kan worden geleid, aan het einde van welk park dan een wissel zou kun nen worden gelegd. De raad van bestuur heeft zich bereid verklaard de opheffing van het genoemde deel der stadslijn te be vorderen. Baarbij werd als voorwaarde gesteld, dat het herstel van de bestrating in de Walstraat en Nieuwendijk voor re kening der gemeente zal 'worden uitge voerd en de jaarlijksche recognitie ad f 300 naar evenredigheid worden vermin derd. B. en W. meenen, dat het verlang de dit geldelijk offer wel waard is. Toe zegging werd gedaan, dat geen concessie voor een autobusdienst langs de route Walstraat-Nieuwendijk zal worden ver leend. Ten slotte deelen B. en W. mede, dat de P. Z. E. M. zal overgaan tot het maken van een wachtlokaal nabij de trap aan het einde van de Badhuisstraat, waar aan groote behoefte bestaat. B. en W. stellen voor, deze handelingen te bekrachtigen en de gestelde voorwaar den te aanvaarden. B. en W. stellen voor over te gaan tot aanschaffing van een motor-maaima- chine van f 1071, teneinde het gras van de grazons in de plantsoenen steeds kort te houden. B. en W. stellen voor aan 'de opge richte vereeniging „De Vlissingsche speeltuinvereeniging", waarbij thans 110 gezinnen met ongeveer 450 kinderen zijn aangesloten, terwijl nog anderen toetre ding toezegden als de speeltuin er is, een terrein van ongeveer 5000 M2. ter be schikking te stellen ten Westen van de Bloemenlaan. B. en W. deelen mede, dat aanslui ting bij den Prov. Brandweerbond f 24 per jaar zal kosten en waar zij groot belang zien in het tot stand komen daarvan, stel len zij voor tot toetreding te besluiten. Voorgesteld wordt den prijs van den grond aan de Irislaan te bepalen op f 7; aan de Anjelierenlaan op f 5 voor den grond tot een diepte van 15 M. vanaf de gevellijn en f 3 voor den overigen grond eg., daarom te verkoopen aan A. de Rij- cke q.q. 279 M2. op een hoek van beide lanen voor f 1821. Vervolgens om de des tijds tegen een waarde van f 7150 uit het grondbedrijf genomen grond voor een schoolspeelplaats aan den 'Singelweg- Paul Krugerstraat-Scheldestraat, als zijn de niet meer noodig daarin weder op te nemen. Nog wordt verkoop voorgesteld van 411 M2. aan de Bakkersdorplaan aan de hee ren W. Anker en Zoon q.q voor f 2365; van 165 M2. aan den Singelweg aan J. Huijsman q.q. te Koudekerke voor f 2460; van 240 M2. aan de Lampsinsstraat aan den heer H. Zeijger voor f 1200. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Genemuiden, J. Enkelaar te Ouderkerk a. d. IJssel. Te Sneak (hnlppr.), Mej. C. A. Elimlk Schuurman, cand. te 's Gravenlhage. Te Elburg, J. H. Gunning E.Bz. te Schoonhoven. Te Gies- sendam, J. Boekzema te Zegveld. Aangenomen naar Wagenborgen, M. J. A. Bouwers te Hardegarijp. Bedankt voor Bergeijk, M. J. A. Bou wers te Hardegarijp. Geref. Kerken. Aangenomen naar Scrooskerke (W.), W. F. M. Lindeboom, cand. te Amsterdam- Naar Steenwijk, J. B. v. d. Sijs te Koilu- merp'Oiinp. Bedankt voor Amsterdam-Noord, Balk en Wijcke', Dwingeloo, Oo- t nrg e Reit- sum, W. F. M. Linieboe n, cand. te Am sterdam. Voor Bruinisse Oosfer and, E. H. Woddring te Kornhorn. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlissingen, W. Kremer te Kornhorn en J. W. van Ree te Bareai- dreciht. Bedankt voor Dordrecht, W. Bijleveld te Haarlem. Geref. Gemeenten. Beroepen te Benthuizen, A. de Blois te Dirkslamd. Jubileum. Ds J. D. Wi i e 1 e n g a, pred. der Geref. Kerk te Frane leer, die voor heen o.a. de kerken te Middelburg en Annaj- JaoobarPolder diende, hoopt op 26 Februari a.s. zijne 25-jarig® ambtsbediening te her denken. Emeritaat. Mr. E. Di. G. van der Horst, Nederlandsch Hervormd predikant tet Genderen (N.-Br.), is voornemens met ingang van 1 Mei emeritaat aan te vragen. Gen. Synode der Geref. Ker ken. Naar de Stand, verneemt, zal de Gen. Synode der Geref. Kerken, die te Arnhem zal worden gehouden, 19 Augustus a.s. aan vangen. Aan den avond van Maandag 18 Aug. zal D'r K. Dijk van 's-Gravenhage-Wiest, als praeses der laatste Synode (van Groningen 1927) den bidstond leiden. B e r o e p i n g s w e r k. Had de kerke- raad van de Ned. Herv. gemeente te Zuidr Soharwoude gemeend een overeenkomst te kunnen treffen met den raad van beheer inzake de predikantsfractementen, het blijkt nu, dat dit niet mogelijk is, zoodat deze gemeente voorloopjg vacant zal moeten blijven. Kerkelijke goederen. De Ned. Herv. gemeente te Oudkarspel heeft uitge strekte landerijen in het Waarland, gemeente Harenkarspel. Aangezien de inwoners van dit dorp nu zoo goed als allen r.k. zijn, is het niet mogelijk deze landerijen aan lidma ten van de Ned. Herv. kerk te verpachten. De landerijen zijn nu, onder goedkeuring van hoo- gere colleges verkocht, om er andere vasite goederen in Protestantsche streken voor te kunnen koopen. Onbevoegde kerkvoogden I Van een merkwaardig geval, zegt de N. R, C r t., heeft onlangs het Orgaan van den Bond van Ned. Prodikan en melding gemaakt. Het betrof een vonnis van den kantonrech ter van Zwolle, die op 12 November 1.1. een vordering van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeeme te Rouv«en tot gerechtelijke inning van niet betaalden hool-dolijken om slag ongeldig verklaard heefomdat het re glement, waaraan de betrokken kerkvoogden en notabelen hun bevoegdheid ontloenen, is vervallen op grond van de Koninklijke be sluiten van 9 Februari 1866 en 3 Februari 1889, en omdat zij zich niet onder het al- gemeene college van toezicht hebben gesteld en derhalve ook aan het algememe regte- ment van 17 Juni 1870 hun bevoegdheid niet kunnen ontleenen. De kantonrechter heeft bij dit vonnis Over wogen, dat bij' dezen stand van zaken in een zedelijk lichaam als de Ned. Herv. ge meente de vergadering van stombev.egde lid maten inzake geldelijk beheer het hoogste ge zag vertegenwoordigt en dat dus bü die lid- matenvergadaring de bevoegdheid berust aan door haar aangewezen personen, desgewenscht te noemen kerkvoogden en notabelen, de macht te geven bij reglement dat financieel beheer nader te regelen. Nu echter van een dergelijke opdracht geen sprake is geweest, en de, „zich noemende kerkvoogden en notabelen" op eigen initiatief een reglement hebben vastgesteld, dat de Ned. Herv. gemeente niet kan binden en alle rechtskracht mist, is volgens heit von nis de ingestelde vordering, die op dat re glement berust, niet ontvankelijk. Een dergelijke uitspraak vestigt de aan dacht op een uiterst belangrijk gegeven, dat in de conflicten tusschen bestuur en beheer en in het algemeen ten opzichte' van de vraag stukken, welke met de uitvoering van het Reglement op de predikantstraktementen in verband staan, tot nog toe vrij wel verwaarloosd is. Zjjn overal de „zich noemende kerkvoogden en no abe len" wel inderdaad kerkvoogden en notabe len volgens de kerkelijke en de burgerlijke wet Of .jou het geval te Rouveen niet het eenige zijn en loopen er in sommige gemeen ten personen rond, die, zij het te goeder trouw, zich rechten en functies aanmatigen, welke op een fictie berusten heeft een onmiddelijke pijnstillende uitwerking bij PIJNLIJKE MENSTRUATIE Onschadelijk voor het organisme Bruinisse- Onze dorpsgenoot dhr C. Waardenburg is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te St. Annaland. WOLPHAARTSDIJK. Naar wij vernemen zal dhr P. van de Linde, hoofd der openbare school te Oostkerke, alhier met ingang van 1 April e.k. zijn betrekking met pensioen verlaten. D s K. S i e t s m a, pred. der Geref. Kerk te Eindhoven, vroeger te Schoondijke, is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen theologie. Theol. candidaat. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het cand. examen theologie de heer J. Diepersloot te Zaandam. Opleiding onderwijzers. Naar aanleiding van een adres van den^jjkmd van Hongaarsche Onderwijzers, waarin" universiL taire opleiding voor de onderwijzers werd verlangd, heeft de Minister van Onderwijs geantwoord, dat hij uit financieel® overwe gingen deze kwestie op het oogenb-lik niet actueel acht. Auto-ongelukken in België. Negen menschen gedood. Giste ren werd te Hoboken bij Antwerpen, op een o-n bewaakten overweg op de lijn Wil- iebroek—-Antwerpen, een auto' door een trein gegrepen en vernield. De machinist, die een schok had gevoeld, liet stoppen en men vond onder den tweeden wagen de stukgeslagen auto en drie lijken. Bij Rheims reed een auto dwars door een afsluithek en werd op den spoor weg gegrepen door een D trein uit Parijs die met een vaart van 80 K.M. den wagen verpletterde. Alle inzittenden, onder wie twee vrouwen en twee kinderen, waren op staanden voet dood. De lijken der vrouwen werden op 100 meter afstand van de plaats van het ongeluk gevonden. Inbraak in een kazerne. Dieven drongen bij nacht door middel van valsche sleutels in de keuken van een kazerne van het eerste luchtvaartregiment te Evere-Brusu sel en wisten zoo in een kamer te komen, waar veertig soldaten sliepen. Zij wisten "rich van nagenoeg alle brieveetasschen, uurwerken enz. der slapende militairen meester te ma ken en ongestoord met den buit te verdwijnen, na ook nog twee fietsen medegenomen te hebben. De fietsen en de ledige portefeuilleis werden den volgenden dag in het veld terug gevonden. Bij hun ontwaken voelden de be stolen soldaten zich onwel en één van hen moest zelfs in een ziekenhuis worden opge nomen. Door de dokters werd geconstateerd, dat de dieven van een bedwelmend mid'dej hadden gebruik gemaakt om hun plan met des te meer gemak uit te voeren. Papegaaienziekte? In het Wjl- helminagasthuis te Amsterdam zijn opgend- men drie leden van een gezin, wonende in de Spechtstraat (Noord). Een der patiënten heeft vermoedelijk longontsteking. In hun wo ning is verleden week een papegaai over leden. Daar nu -een symptoom van de pape gaaienziekte vaak longontsteking is, is het niet uitgesloten, dat bet dier aan die ziekte leed en de menschen besmet, heeft. Een kat van het gezin is overleden na den papegaai. Op de kat is een sectie verricht, en het dier bleek aan .longontsteking te zijn gestorven, zoodat ook deze besmet zou kunnen zijn. Of men inderdaad met papegaaienziekte te doen heeft staat nog niet vast. Intusschen is de Geneeskundige Dienst waakzaam. Nederlandsch schip gezon ken. Kapitein en kok omgekomen. Zaterdagmiddag heeft op de Theems een ern stig ongeluk plaats gegrepen, dat vermoedelijk aan twee personen het leven heeft gekost. Het Nederlandsche motorschip „Oranje, dat zijn eerste reis maakte, was op zes dezer van Antwerpen naar Londen vertrokken. Bij het oversteken van het Kanaal geraakte h'-t ech ter in een zwaren storm. Het schip liep zware averij op en kapitein Tulp, afkomstig uit Groningen, achtte het noodig sleepboot hulp in te roepen, te meer daar de Oranje veel water maakte. Tjjdens het sleepen heeft het schip echter te veel water in gekregen, met het gevolg, dat het op de Theems zonk. Vermoedelijk is dit .nog onverwacht snel geschied, zoodat de bemanning niet voldoende gelegenheid meer had, zich in veiligheid te brengen. Gemeld wordt althans, dat de kapi tein en de Duitsche Kok, Walter, worden vermist. Een ander lid der bemanning, een Hollander, kreeg een ernstige hoofdwonde en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Wi e e r drie psychopathen ont vlucht. Zaterdagavond zijn wederom drie verpleegden uit het Rijkspsychnpathenasyl te Leiden ontvlucht, n.l. de 24-jarige T. A. uit Arnhem, die enkele weken geleden even eens was ontvlucht, de 35-jarige S. van A. uit Amsterdam en de 22-jarige G. J. de B., eveneens uit Amsterdam. De politie verzoekt hun opsporing Zij wa ren gekleed in grijs overhemd met blauwe broek en zonder hoofddeksel. Vechtpartij te Utrecht- Vrijdags avond ontstond bij den ingang van een der cabarets een hevige vechtpartij .tusschen eeni ge aspiranl bezoekers en het personeel der inrichting. Deze bezoekers werden om de een of andere reden geweigerd waarop een heflig tumult losbrak. Beide partijen weer den zich dapper, doch tenslotte bleek het personeel, dat zich met traproeden had ge wapend, in de overmacht te zjjn. Bü deze vechtpartij werd een jongmensch met het hoofd op een steenen stoep gesmeten en vervolgens nog eens met me- rgenoemde roe- deh afgeranseld. Het slachtoffer, dat zwaar aan het hoofd was gewond, werd door voor bijgangers ontzet en eerst naar het hoolkd- bureau van politie vervoerd. Hier constateerde men, dat een der oogen zwaar letsel had gekregen, zoodat de patiënt naar het oog- lüdersgasthnis moest worden getransporteerd. Voorzichtig met celluloid speelgoed. In een pand aan de Zoom straat te Rotterdam was een klein meisje aan het spelen met een celluloid poppetje. Zij hield den pop bij de brandende kachel waardoor de pop in brand vloog. Het begin van brand is met emmers water gebluscht. Het kind heeft geen letsel gekregen. Het nut van de radio. Een luis teraar in Velsen ying Donderdagavond den door Hilversum verspreiden politieemroép op, tot aanhouding van een woest rijdenden auto mobilist, die op den Rijksweg onder Haarlem een meisje aangereden, maar zich van dit on geval niets had aangetrokken em in wilde vaart was blijven doorrijden. De luisteraar waarschuwde den veldwachter, die er ter stond op uittrok en bij de veerpont de auto

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2