DE ZEEUW MIJNHA JSmem DERDE BLAD- Uit de Provincie. Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Marktberichten. Radio-Nieuws. tabletten VERSTOPPING VAN ZATERDAG 8 FEBR. 1930. No. 110. W armwater. Aanleg centrale ver warming en warmwater: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. Kloetinge. Donderdagavond gai de gym nastiekvereniging „Sport Stamt Spieren" alhier haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was tot in alle hooken met belang stellenden gevuld. Nadat de voorzitter, dhr J. Dekker, de aanwezigen had verwelkomd, gaf hij het woord aan den heer J. van Tiel, die den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring vair het Kon. Ned. Gymn. Verbond ver tegenwoordigde. Dhr van Tiel wees op het groote belang dat de beoefening der gymnastiek oplevert en Sevens op de voordeden, die aansluiting bij het K.N. G.V. geven. Hij wees er op, dat „S.S.S." tuiten „Volharding" te Goes de eenige vereeniging is op Zuid-Beveland, die aan gesloten is tij het K. N. G. V. Hij hoopt, dat meerdere dames, heeron, meisjes en jongens lid zullen worden van „S.S.S." Hierna werd aangevangen met het gym nastisch gedeelte onder leiding van den directeur den heer M. Drijgors. De ver schillende vrije oefeningen, oefeningen aan rek, paard en brug werden viol uitgevoerd en vielen wel in den smaal; van het publiek, hetgeen het applaus be wees. Een woord van dank aan don directeur is dan ook wel op zijn plaat:. St.-Annaland, De Gemeenteraad besloot vooralsnog geen lid te worden van een op te richten Provinciale Brandweerver- eeniging, maar een afwachtende houding aan te nemen. Biervliet. De heer A. Anthonisse heeft ontslag gevraagd als raadslid. Dit naar aanleiding van het feit dat zijn partij de Vrijheidsbond zich uitgesproken heeft vóór de waterleiding, terwijl ge noemd raadslid zich daarmee niet veree nigen kon. Opvolger is de heer J. de Putter. Westkapelle. De vergadering, welke de Af deeling Westkapelle van de Zieken- huisverpleging Walcheren tegen Donder dag j.l. had uitgeschreven was zoo slecht bezocht, dat het voorloopig bestuur be sloot de vergadering te verdagen tot de volgende week Donderdag. Slechts een 6-tal van ca. 175 leden waren opgekomen. Aagtekerke Donderdagavond vergader de de Lan-dbouwvereen. „He'pf Elkander" onder voorzitterschap van dhr L. de Vis ser. Aanwezig 18 leden. Door den secretaris en penningen, werd het jaarverslag uitgebracht. Tot afgevaar digde naar den kring Walcheren der Z L. M. werd herkozen J. Bosselaar. Op voorstel van het bestuur werd hel sloten f30 beschikbaar te stellen ter be strijding van den Bastaard Satijlnvlinder. Daar door de schoolkinderen een groote jacht op de nesten van meergenoemde vlinder wordt gemaakt, zullen deze gelden later onder de kinderen worden verdeeld. Vervolgens werden de leden opgewekt om de runderhoczei met kracht te bestrij1- den. Besloten werd om het zaaien van stik stof met den kunstmeststrooier vast te stellen op 50 cent per baal. Na afloop hiervan vergaderde het Mus- schengilde. Door den penningmeester J. de Voogd werd verslag uitgeb'acht, waar uit bleek, dat over het 'afgeloop-en jaar waren ingeleverd 435 o-ude en 372 jonge musschen en 966 eieren. Do uitgaven bedroegen f 25.39. De af tredende bestuursleden L, de Visser, L Wisse en J. d. Voogd werden herkozen Het salaris van den penningmeester werd vastgesteld op f 10. De premies voor 1930 werden vastgesteld als vorig jaar. Zoutelande. Donderdagavond werd al hier de a'gomecne ledenvergadering ge houden der Co5p. Boerenleenbank. Aan-, wezig 32 leden. Uit het verslag van den' kassier bleek dat het ledental in het afgeloopen boekjaar met 9 is gestegen en eind 1929 134 bedroeg. De in 1929 vergoedde en .gevraagde rente was als vo- gt: Spaargelden van leden 3.6 pet. en van niet-leden 3.48 pet., jaardep-ositoi's- 4 p-ct., creditrente in rekeningcourant 3,5 pet., voorschotten 4.9 pet. en debetr-an-le in rekening-courant 5 pet. Do winst bedraagt f365.53. D-hr A. Maljaars word als bestuurslid en dhr ,T. Kleinepier Azn. als lid van den raad van toezicht herkozen. De heeren J. S. Adriaans© Sr. en J. Kleinepier Azn. werden als plaatsvervangende bestuurs leden herkozen. St. Laurens. De burgemeester reedt af. Vrijdagmiddag vergaderd© de laad in voltallige zitting. Na opening net gebod gaf de voorzitter eon overzicht in de belangrijkste gebeurtenis; en in het igo'oopen. jaar, waarvan de eiectiifica- o der gemeen/, e wel de voornaamst© as cn wenschte de leden van den Raad, notaris en don amb ©na ,r Gods o-nmis- cron zogen toe. Hij deelde voorts mede, at hij aan den Commissaris der Koning n i-'l bericht, dat hij in verband met zij'n ooigen leeftijd, na afloop van zijn derde •oio Ie op 18 April a.s. niet meer voor arbcnocming in aanmerking wanseht te omen. De heer Wisse, als oudste lid ia jaren, beantwoordde dea voorzitter e» wenschte hem namens allen wederkeerig alle goeds toe. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de comim. tot we ring van schoolverzuim, dat voor 1930 tot voorzitter is benoemd de heer G. F. VVe-eda en tot secretaris de heer L. 'Ma- rinissen. In verband met de bevoegdheid verleend in art. 4 van de Drankwet, ver- eenigt de Raad zich met het standpunt van B. en W., dat er geen aanleiding be staat om in den bestaanden toestand inzake het aantal vergunningen wijziging te brengen. Het verzoek van W. Rooze c.s. om sintels voor onderhoud van der» Leliëndaalschen weg wordt ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Z.h.st. wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om toe te treden als lid van de Kon. Ned. Brandweervereen. en van den Prov. Brandweerbond, waarvan de kosten pTir jaar f8 zullen bedragen. Op -een vraag van den heer Kwekkeboom of dit nu insluit, dat nu in alle deelen der gemeente hulp bij' brand zal worden verleend, antwoordt de voorzitter, dat dit. toetreden daar niets mee te maken heeft, en licht het doel nader toe. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt met 4 st. herkozen dhr G. Kwekkeboom, tegen 3 st. op den heer W. Rooze. Z.h.st. wordt vastgisteld. een veror'e- ning op de heffing eener bijl Iraige in de kosten van vervoer, onderzoek enz. als bedoeld in a,rt. 21 der Besmettelijke Ziek- feenwet, alsmede een verordening op de in vordering dier gelden. De pcnsioengronds'ag van den gemeen teveldwachter wordt vastgesteld op 1650 g'.d., overeenkomstig de regeling van jaar wedde en emolumenten. Voor den te be noemen gomeentebode wordt een instruc tie vastgesteld; als zoodanig wordt be noemd de gemeenteveldwachter S. de Put ter op een jaarwedde en pensioengrond slag van f 80. t oorts wordt z.h.st. aangenomen het voorstel van B. en W. tot het aangaan «por geldleming van ten hoogs'e f3290, tegen 'n rente van 4,8 pet., bc-noodigd voor de meerkosten van het ondergrond se!)© laagspanningsnet. Op een vraag van den heer Boon of geen lager percentage kan worden verkregen, deelt de voorzit ter mede, dat hot in de bedoeling ligt de leening bij1 de Coop. Boerenleenbank te- sluiten en dat geen voordeeliger voorwaar den bij anderen zij'n te verkrijgen. Op haar verzoek wordt aan het bestuur van de Chr. school over 1930 een voorschot van f 230 toegekend op- de gemeentelijke ver goeding art. 101 der L.O-. wét 1920. Een aanvraag van het bestuur der Chr. school om gelden uit de gemeentekas voor verbouw van de scho.ol in verband met het aanstellen van een vierde leerkracht, wordt op voorstel van Bi. en W. in hun handen gesteld om advies. O'p daartoe gestelde vragen antwoordt de voorzitter, dat B. en W. geen meerder© inlichtingen kunnen geven, dan dat zij vernomen heb ben, dat het in de bedoeling ligt een lokaal te doen b-jjlbouwen. x Daarna stelt de burgemeester voor aan d© Rijkspolitie een gratificatie toe te ken nen van f90, wegens bewezen diensten tijdens de vacature van gemeenteveld wachter. D© heeren Simonse en Boon kunnen zich met het voorstel vereenigen, indien de burgemeester, die zulks kan b-e- ciordeelen, het bedrag billijk vindt. ?.h.st. wordt het bedrag gevoteerd. Bij' d© rondvraag spreekt de heer Boon zijn waardeering uit voor wat Bi. en W hebben gedaan inzake het verkrijgen van een lageren prijs voor electriciteit; hij zou gaarne zien, dat B- .en W. hun medewer king verleenden om te trachten zooveel mogelijk aansluitingen te krijgen, zoodat voegend jaar de minimumprijs van f0.35 kan bereikt worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. hiermede reeds bezig zijn en sluit daarna met dankgebed. Serooskerke (W.) Donderdag gaf de Chr. Zangve-reeniging „Soli Deo Gloria", onder leiding van den heer B. Huis- socn, hare jaarlijksche uitvoering in het kerkgebouw der Geref. Gemeente. De bij eenkomst werd geopend door den voor zitter, den heer J. Versluis, met gebed, en ©enige woorden ter inleiding. Het programma bevatte .15 zangnum mers, grootendeels Bondsmuziek, welke voer en na dé pauze werden afgewisseld dc-or orgelbespeling. Uit de aandacht, waai mede het talrijke publiek de verschillende liederen beluisterde, bleek, dat de zang werd gewaardeerd; hetgeen hij ook ver diende-. Van de kwartetten 'is het minst geslaagd te achten no. 7: ,,'s Heeren in tocht"; hier haperde het aan de onder linge verhouding der stemmen; de bas te sterk, en daardoor het ensemble be nadeeld; bovendien werkte zéér storend verkeerde ademhaling, men zong: „Juich nu luid Je ruzalem", „Slicht nu Heer uw eeuwig rijk", „Wees gegroet o Vredevorst". Zeifs reeds in het eerste nummer hoorde men: „Lof zij den Heere den - machtigen koning der eero!" Deze voorbeelden zouden nog vermeer derd kunnen worden. No. 11 „Kerstnacht' en no. 15 „Droom-end kind", het laatst genoemde gezongen door 12 leden, wer den beide mooi uitgevoerd, no. 15 voor treffelijk! Dat' de uitvoering der overige num mers waarbij het geheel© koor meezong, niet dat peil bereikte, waarop het zin gen stond der liederen, door ©en d e e i der leden, is grootendeels te wijten aan den overheerschenden invloed der man nenstemmen; vrouwenstemmen zijn er tc weinig, vooral de altpartij heeft dringend hehoefte aan versterking. Indien de hee ren zich eens wat minder krachtig deden gelden ware reeds veel gewonnen; de sopraan laat een goed geluid hooren. Het zc-o licht voorkomende „zakken" kwam door het zuiver zingen slechts een en kele maal voor. Over rhythme, dynamiek en tempo zou ook nog wel het een en ander te zeg gen zijn; bijv. wat meer vuur en tinte ling in no-. 5 was niet misplaatst ge weest en een meer waarneembare af wisseling in sterktegraad voor wat no. 14 betreft, had niet geschaad. Op Jret, programma kwam voor als no-. 8 „Leiden belegerd en ontzet". Deze historische schets voor Solo en koor voor gedragen op het orgel, bleef voor het overgroote deel der aanwezigen als een gesloten boek. Deze muziek eigent zich niet voor orgel alléén, tenzij men den inhoud van deze schets kent. Wie zai bijv. uit no. 1 den schreienden nood der belegerden hebben kunnen speuren, of ontwaard hebben in no. 5 de moedeloosheid der verdedigers, of is opgeschrikt door het rumoer van het muitende volk? en wie zal, vol be- wondering voor het heldengedrag van Leiden's burgemeesters (no. 6) den loop der geschiedenis hebben gevolgd tot het naderen der Geuzenvloot, en uiteindelijk het blij ontzet? Dit is alléén voldoende mogelijk, wanneer dit muzieknummer wordt gezongen, dan kan immers een ieder den tekst vóór zich hebben. Er was dan ook weinig aandacht voor dit nummer, hetgeen te bejammeren was, want de wijze waarp-p de heer J. Meiis zich van zijn taak kweet, wettigde het woord van dank, hetwelk de voorzitter der vereeniging op het einde der bijeen komst tot hem richtte. Pehoudens het bovengenoemde mag deze zanguitvoering over het geheel als geslaagd genoemd worden en Jcunnen Di recteur en leden met genoegen op de-zon avond terugzien. Nadat op verzoek, nog eens gezongen was no. 4 van het pro gramma, dankte de voorzitter leden en directeur voor hetgeen dezen avond ge presteerd was en ook de aanwezigen voor de betoonde aandacht. Na het ge meenschappelijk zingen van Gezang 180 vers 1 sloot een der leden van den ke-r- keraa-d deze vergadering met dankgebed. Oostkapelle. Donderdagavond vergader de de vereeniging „Een School met den Bijbel" onder voorzitterschap van dhr A. de Kam. Door den secretaris dhr H. Brand werd het jaarverslag uitgebracht waarin herdacht werd den persoon en den arbeid van wijlen dhr J. de Visser Gzn, die de vereeniging zoolang als pen ningmeester heeft gediend en zooveel voer hare belangen heeft gedaan. Uit het jaarverslag van den penning meester, dhr F. Anno-t bleek, dat de fi nancieel© toestand der vereeniging goed is te noemen. Als bestuursleden werden herkozen F. Anno-t, S. Wondergem en Jac. Maljaars en gekozen in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J- de Vis ser, dhr W. Vreke. Tot leden de-r Com missie tot het nazien van de rekening van den penning-meester werden benoemd D. Coppoolse, J. Johse en W. Vos. Arnemulden. Donderdagavond werd al hier in de Chr. School in een stampvol lokaal een jaarvergadering gehouden met de hier woonachtige leden, aange-sloten bij de- afdeeling Middelburg van den Chr. Metaalbewerkersband, waarbij' ook van verschillende leden de vro-uwen of ver loofden tegenwoordig waren. De voorzitter dhr P. jMelie-fste, opende met het laten zingen van Ps. 119:53 en gebed deze- vergadering, waarna hij nog eenige mede- deelingen deed van verschillende zaken., de afdeeling betreffende. Het Chr. Maimenko-or, directeur J. Baaijens, verleende de-zen. avo-nd zijn me de werking. Daar de Bondsvoorzitter dhr F. Eikerbout verhinderd was, trad in 'zijn plaats op de "heer Wetselaar van Dordrecht, welke een geestdriftig wo-o-rd sprak ove-r „De juiste tijd". Hierna werd gepauzeerd en werden versnapering-en rondgediend. Na, herope ning verwelkomde de voorzitter het hoo-fd der school dhr v. d. Graaff en het aan wezige bestuurslid dhr P. van B-elzen, welke aan de uitnoodiging gevolg had den gegeven. Nadat het mannenkoor nog eenige liederen had gezongen, hield de districtsbestuurder, dhr Wetselaar, een rede over „Bevolkingsvraagstuk". Spreker te-ekende de goddelooz-e theorieën van Malthus aan de hand van de geschiedenis e-n bet woord des Heeren. Spr. toonde duidelijk, dat zulke theorieën leiden moe ten tot e-en catastrophe. Na deze rede werd spontaan gezo-ngen het Wilhelmus en Wien Neerlands 'Bloed. De vo-orzitter sprak een slotwoord, tot alle-n, in het bijzonder, tot het Chr. Man nenkoor, en dhr Wetselaar, die aan hef welslagen der vergadering hadden meege werkt. Ook het bestuur der school, voor het bereidwillig afstaan van het lokaal. Ierseke. Donderdagavond werd vanwege het Ned. Chr. Verbond „Patrimonium" door dhr A. Vingerling van Zuidland een lezing gehouden over: „De Christelijke beginselen en 't maatschappelijk vraag stuk". In een gloedvolle rede werd met klem gewezen op den plicht van ieder Christen, om ook op het maatschappelijk gebied de beginselen van Gods Woord te verbrei den. Dit is in dezen tijd meer dan ooit noodzakelijk, want van socialistische zij de worden door woord en geschrift te genwoordig steeds krachtiger aanvallen op de Christen-arbeiders gedaan, hetgeen wel het ergst plaats heeft bij degenen, die nog maar een jeugdigen leeftijd be reikt hebben. Van het stellen van vragen werd flink gebruik gemaakt, waardoor men steeds meer den indruk kreeg, dat op Ierseke zoo'n afdeeling moest bestaan, die dan ook werd opgericht. Alle aanwezigen lie ten zich terstond als lid inschrijven. Een voorloopig bestuur werd benoemd, dat de voorbereidende werkzaamheden zal verrichten en binnenkort opnieuw een vergadering zal uitschrijven. Door de aangename en opgewekte be spreking was het ongemerkt laat gewor den. De thuisblijvers hebben veel gemist. Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland. Bovengenoemde organisatie zal op Don derdag 27 Februari a.s. te Utrecht in het Jaarbeursgebouw Vreeburg, aanvan gende des middags half twee uur een z.g. „praatdag" houden. Korte inleidingen zullen worden gehou den over de actueele onderwerpen: land bouwcrisis, wettelijke regeling van de ar beidsduur in den landbouw en emigra tie resp. door de heeren C. van dien Heuvel te Heems-teie, D. Ubhens te 01- denzijl en J. Haverkamp te Kampen. Na e-lke- i.nlei-ding zal ruimschoots ge- leg-eniheiil bestaan to-t geiachtenwis-seling. Ieder lid van den Bond beeft vrijen toegang, -terwijl belangstellenden kunnen worden geïntroduceerd. TEGEN Bij Apoth. en Drogisten Machinist -door een beroerte getroffen. Tussch-en -d'e stations Gross- Gürchenstrasse en Potsdame-r Bahnho-f van den buurtspoorweg BerlijnWiannsee kreeg de mar chinist van een p-assaperstroim een toroerte en zakte in elkaar. D-e stoker bracht dade lijk den trein tot staan. Hierop deelde hij d->n machinist van een rangeertrein het voorval mede, waarop d-ez-e den trein naar den Pots- damer Bahnhof reed. D-e in elkaar gezakte machinist werd van daar naar een zieken huis overg brach', doch bl-ej-k bij aankomst aldaar reeds overleden. Door zijn knecht vermoord. Te D-esschel aan de Kempische vaart heeft de Nederlandsche schippersknecht A. N., zijn patroon Hendrik Elzendijk bestolen en ge wurgd. D-e moordenaar is daarop gevlucht, doch later te Lomm-el -door dt Belgische politie gearresteerd. Op de man werd de geldbeurs van den schipper gevonden; zij bevatte nog enkele franken. D-oo-r haar schoondochter ge wurgd. Tijdens een twist werd de 50-jarige weduwe Minna Martens te Berlijn in de wo ning van haar zoon door haar schoondoch ter gewurgd. D-e jonge vrouw, die sinds ge- ruimen tijd in onmin met haar schoonmoe der leefde, werd in de woning door beken den gearresteerd. Eigenaardige verzamelaars. Te Parijs woont een man, die het niet- alledaagsche bero-ep- uitoefent van kurkenver- zamelaar. Alles, wat hij op dat gebied op straat of elders vindt, wordt gretig bijeen gegaard. D-e man verdient er zijn boterham mee. Hij ontvangt 8 c-ent per 100 kurken. Verder zijn -er die insecten-larven bijeen zamelen, welke -dan als vogelvo-er worden verkocht. Op een halve kilo van dit vo-er verdient de verzamelaar ongeveer 60 cent. E-en ge routineerd verzamelaar had op deze manier in een jaar 30.000 frs. verdiend. Chineezen in den vreemde verzamelen beenL deren van eigen landgenooten. Chineezen be schouwen het namelijk als een ongeluk, in een vreemd land begraven te worden. En vele afstammelingen van het hemelsche rijk, vooral in Californië zijn voortdurend bezig om de stoffelijke overblijfselen van hun gestorven' landgenooten bijeen te garen. De beenderen worden zorgvuldig verpakt en naar China gezonden, om daar begraven te worden. Niet alleen in Amerika, maar ook in andere lan den, waar Chineezen wonen, treft men zulke „verzamelaars van beenderen" aan. Als kinderen mot vuur spe- 1 e n. Donderdagmiddag waren een drietal jon gens op een weiland aan den Amstelveen- schen weg te Nieuwer Amstel aan het spelen, waarbij zij eenige couranten in brand sta ken en hiermede naar elkander zwaaiden. Op een gegeven mom-ent raakten de kleeren van een knaapj-e in brand. D-e jongen had de tegenwoordigheid van geest zic-h in het natte gras rond te wentelen waardoor het vuur werd gedoofd. Hij bekwam toch nog hevige brandwonden in bet gelaat. Honden vergiftiging. In de ge meente Egmond aan Z-ee is den laatsten tijd een veertiental gevallen van hondenv-ergdf- tiging voorgekomen. Door die dierenbescheP- ming te Alkmaar werden eenige cadavers naar de R(jksseruminrioh ing ter onderzoei- king opgezonden, waar bleek, dat zich een geringe hoeveelheid arsenicum in de magen van de cadavers bevond .Men vermoedt, dat de honden, die d-e stroop-ers op hun toch ten doo-r de duinen meenem-on, vergiftigd zijn doo-r met arsenicum bestrooid voedsel, dat door koddebeiers, ten einde het stroo pen aldus tegen te gaan, in d-e duinen wordt verspreid. D-e ernstige mishandeling te Eindhoven. Gistermorgen is in het R.K. Gasthuis te Eindhoven overleden de 40-jarige marktkoopman A. de G. die Zondag in de Hopstraat aldaar bij een mishandeling ernstig was verwond. De man laat een vrouw en 7 kinderen na. Een dronken autobestuur der. Gisterenavond reed de 50-jarige vracht rijder V. uit Beverwijk in een gestolen Foird op den Rijksstraatweg nabij Santpoort. Hij reed een 18-jarig meisje aan dat ernstig gewond werd aan het achterhoofd. Het ge lukte de politie den man nabij Velsien te arresteeren en het bleek, dat hij zoo dronken was dat hij niet meer in staat bleek den auto te besturen. Hij werd acihter in den auto gezet. Een der agenten stuurde dan wagen naar Haarlem, alwaar de m-an tar ontnuchtering werd opgesloten in het po litiebureau. Bij verder onderzoek bleek het, dat hij onder Santpoort eerst nog een auto had aangereden en daarna een motorrijder met duo-zitster. Deze laatste was daarbij zeer ernstig gewond aan de beenen. V. zei na zijn ontnuchtering zich niets meer te kunnen herinneren van zijn dollen rit. GOES, 7 Februari 1930. Appels: Zure Bellefleur 511, Rembour Mortier 4, Court-pendu 6, Kaspeler Reinetten 11, De- licions 8, Erbeling 8, Reinette Tulpa 5, Reinette d"Or 5, Zoete Bellefleur 7 gulden, alles per 100 K.G. Peren: St. Remey 8—10, Kleiperen 9, Gieser Wildeman 6 gulden, alles per 100 Kilogram. Diversen: Spruiten 711, Witlof 7, Kool rapen 0.20 gulden, alles per 100 K.G. Bloemkool f 11f 16, Savoye kool f 3— f 5.90, Roode kool f 4.40, Boerekool f 1.90, Knolselderij f 0.90f 1.20, alles per 100 stuks. Prei f 8f 10, Selderij f 1.30f 1.50 beiden per 100 bos. MIDDELBURG. 7 Febr. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Aardappelen 2—3, Poters 12, Koolrapen 1—2, Wijnpe-eën 12, Spruiten 414, Veldsla 15-31, Witlof 4—13, Uien 1—2, Baksla 25—47, Snijsla 33—37, Spinazie 30—33, Kroten 1—3, Molsla 2529, dun sel 43—46, Wintexpo-stelein 10—12, Nero 12—17. pe-r K.G. Prei 210, Sav. koo-1 2—7, Roode kool 210, Witte kool 13, Selderie 1—3, Peterselie 12, Rabarber 5—11 per bos Andijvie 2166., Bloem kool 33—153, Boereko-ol 1234 per kist Tuinkers 12—25 per doosje. VL1SSINGEN. Veiling van 7 Februari. Pondsperen 8—10, Kleiperen 210, Giei- ser Wildeman 6—12, Rietpeer 10, Ber gamot 5, Armgaard 8, zure Bellefleur 4—12, Dantzigerhout 4, Winterpre-sent 7 —9, Goudreinet 1827, zoete Bellefleur 8, Huismanszoe-t 7, Hondsmuil 3—4, Ad. Permain 5, Armgaard 9—14, Warners- king 6, Meigroen 7, zoete Venen 2—3, Grauwzcet 7—9, uien 1, koolraap 12, Spruiten 12—21, Kroten 22.5, Wijn- peeën 3—3.5, kleine peeën 2.5—3, Wit lof 7—12, Scho-rseneeren 78, Witte boo- nen 16, Bruine b-oonen 1316, Roode kool 3.5—5, Dunsel 3034, Winterpos- te-lein 10—12 alles per K.G. Eieren 5860 per 10 stuks. Bo-erekool 1—4.5, Roode kool 4—5, Sav. kool 28, Bloemkool 6 —19 alles per stuk, Selderie 13.5, Prei 4—9.5, Rapen 2—2.5 alles per bos. Veld sla 43—70, Andijvie 2486, Peterselie 8—19 alles per kist o-f mandje. Programma van Maandag 10 Febr. HUIZEN, 1875 M. 10—10.15 Morgenwij ding. 11.1511.45 Wat zullen onze kinde ren lezen? door Prof. Dr J. R. Gunning Wzn. 12.152 Concert door het A.V.R.O.- Trio. 22.45 Kookpraatje. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt-Theater te Amster dam. 56 Kinderuurtje. 6.016.45 Gramo- foonmuziek. 7.157.45 Engelsch voor be ginners. 8.15 A.V.R.O.-Radio Tooneel. HILVERSUM, tot 6 uur 298 M. Na 6 uur: 1071 M. Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 8.15—9 Concert. 10.3011 Ziekendienst. 11—11.30 Lezen. 11.30—12.30 Concert. Zang, viool, cello en piano. 12.301.45 Orgelconcert. 2—2.35 Uitz. voor scholen. 2.453.15 Le zing over: De Fruittuin. 3.153.45 Knip cursus. 45 Ziekenuurtje. 56.30 Trio concert. Viool, cello en piano. 6.407 Gra- mofoonmuziek. 78 Zangcursus. 8—8,45 Concert. Orkest en klarinet. 8.459.15 Le zing over De Kanariteelt. 9.1510.05 Voortzetting concert. 10.1510.45 Bezoek van den Radiodokter. 10.4511 Gramo- foonmuziek. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Or gelconcert. 1.35 Orkestconcert. 3.25 Gramo foonmuziek. 4.35 Orkestconcert. 7 Piano trio'^. 8.05 Concert. Orkest. Sopraan, Bari ton. 10.15 Kamermuziek. Tenor. Cello. Piano. PARIJS „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8,20 Concert. Orkesten solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20, 9.35 —10.30 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 Concert. Orkest, alt en viool. 4.50 —5.50 Kamermuziek. Sopraan, piano en pianobegeleiding. 7.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. 11.50—12.15 Gramo foonmuziek. 3.504.50 Concert uit Berlijn. 8.35 Instrumentaal concert. Nederl. Christelijke Radio-Vereeniging. De Ned. Chr. Radio Vereen, ho-opt a.s. week de laatste twee van de serie van 10 provinciale ledenvergaderingen te hou den. Zeeland vergadert Donderdag 13 Fe bruari te 1 uur in een zaal van de Sociëteit St. Joris aan d-e Balans te Mid delburg. Ncord-Brabant-Limburg vergadert Zau- texdag 15 Februari te Eindhoven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 9