No. 107 C Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw De avonturen van een verkeersagentje. Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand V' v> EERS Dit nummer b Het verwekken van regen. De proef om regen met behulp van sterk onderverkoeld ijs te verwekken is andermaal mislukt, als gevolg van de weersomstandigheden. De .heer Veraart heeft wel pech, maar hij houdt vol ver klaarde hij. De lucht was gisternamiddag omstreeks drie uur strak blauw, vertelt „Het Hdbld". De heer Veraart had gehoopt, met be hulp van den marine-luchtvaartdienst kunstmatige wolken te doen vormen door toepassing van ammonia. De proeven in die richting zijn echter nog niet in zoo danig stadium, dat de kans op slagen voldoende is, zoodat kunstmatige wolken vorming achterwege moest blijven. Intusschen waren de .twee Fokker-toe stellen van de K.L.M. met ijs geladen de E. D. en de E. B. Dat ijs was in pcedervorm en vermengd met vast kool zuur van —78 gr. C. De gemiddelde temperatuur was omstreeks —50 gr. C. „Wij stijgen op", zeide de heer Ver aart. „Volgens de berichten zijn èr bo ren Zeeland wolken". Te tien minuten voor vier gingen de heide machines de lucht in; de E. T. en de C. R. volgden met persvertegen woordigers. In de E. T. vloog ook de heer Vogt mee ,die uit de lucht, per radio, berich ten over den tocht naar Hilversum zond, waar de Avro voor verdere uitzending zorgde. De aanvankelijke bedoeling was dus naar Zeeland te gaan, langs de kust, maar eenmaal op een duizend M. hoogte zagen wij wolken in oostelijke richting. „Naar die wolken heen", zei de heer Veraart. De toestellen zwerikten nu over de Loosdrcchtsche plassen en Naarden langs de Zuiderzeekust in de richting van Harderwijk. Maar al vlogen wij ver der. de afstand tot de wolken werd niet kleiner. „Onbereikbaar voor het ^ogenblik". Weer zwenkten de toestellen. Nu ging het op de Oranjesluizen aan. Telkens kleine „cirkeltjes volgden boven het Bui ten IJ, boven Watergraafsmeer, Diemen en Diemerbrug tot de brug over het Mer- wedekanaal en den Mu'derstraatweg. Tijdens dit caroussel-vliegen wierpen de vliegende „ijsbergen" hun lading uit. Er vormden zich ijle wolken, die echter snel vervluchtigden; de dikke wolken wel ke in regen zouden kunnen worden om gezet ontbraken. De heer Veraart, die voor dit experi ment alles terdege had voorbereid, betreur de het zeer, dat het weder hem zoo weinig welgezind was. Hij is echter, als reeds gezegd, voornemens vol te houden, maar hij zal tot Maart wachten, om dat er in het voorjaar meer kans is op de gewenschte wolkenvorming. De heer Veraart is er vast van over tuigd, dat hij zal slagen. De heer Veraart, merkte nog op, dat wel eens wat spottend is gevraagd, of wij in ons land niet regen genoeg hebben. Dat hebben wij over het geheel zeer ze ker. Hij wil ook niet steeds meer regen krengen, maar, althans wat ons land be treft, juist meer zon, door de wolken en de mistbanken, die soms dagenlang het zonlicht onderscheppen snel in regen te veranderen. Hij streeft dus naar enkele stevige buien als het in de practijk kan in den nanacht en meer zonne schijn. Gelukt dat, dan zullen ook mist banken in water veranderd; d.w.z. zij zullen een kortstondig regentje geven en dan weg zijn. Dit zijn de voorloopige plannen. De heer Veraart wil verder. Hij wil ook in droge streken regen brengen uit kunst- mal ig gevormde wolken. Maar dat is een verder stadium. Aanvaring op de Zuiderzee. Gistermiddag omstreeks half twee had bij liet Kooyzand, 4 K.M. buiten het Krabbers^ gal., een ernstige aanvaring plaats tusschen de vracht- en passagiersboot „Prins Hendrik", op weg van Harlingen naar Amsterdam' en de veerpont Leeuwarden van de Holland- sche Spoorweg Mij. op weg van Enkhuizen naar Stavoren. De kapitein van de „Prins Hendrik", de heer G. J. de Jong uit Dokkum, die al jaren lang op deze route vaart, had in verband met. den buitengewoon dikken mist order gegeven op halve kracht te varen en geregeld den misthoorn te laten werken. jE.r werd goed koers gehouden op den misthoorn van het Krabbersgat af en er werd zooveel mogelijk op het Kooygat aangehouden. De signalen van de stoompont werden reeds eenigen tijd gehoord, dooh plotseling kreeg de „Prins Hendrik" de stoompont recht vooruit en ofschoon deze twee korte stoo- ten gaf en de „Prins Hendrik" met volle kracht achteruit sloeg, was een botsing on vermijdelijk. Aan stuurboordzijde werd de stoompont middenscheeps geraakt. De ge- heele kop van de „Prins Hendrik" werd van den waterspiegel af in elkaar gedr.ukt. Het water stond onmiddellijk voor de waterdichte schotten maar oogenblikkedijk gevaar was er niet. De inventaris van den hofmeester was totaal vernield. De kachel en al het gereed gemaakte eten raakte over den vloer terwijl de lading door elkaar werd geworpen. Er waren 20 passagiers aan boord voor Amsterdam, die door elkaar werden geworpen doch gelukkig geen letsel bekwamen. Toch werd het raad zaam geacht om de passagiers aan boord van de stoompont over te zetten; waarna de „Prins Hendrik" op eigen kracht naar Enk huizen voer en aan het „Hoofd" ligplaats koos. De boot zal naar een werf moeten ter reparatie. De passagiers vertrokken per trein naar Amsterdam. De veerboot met kapitein Goos uit Enkhuizen keerde naar Enkhuizen terug. Zijn boot bleek ook ernstig bescha1 digd te zijn. De reeling is voor een groot deel verbrijzeld en onder de waterlinie is een scheur van 38 o.M. Het groote ruim staat vol water. Beide kapiteins verklaarden dat do dikke mist, welke om Enkhuizen hangt, de oorzaak is van de botsing. Ongelukken. Bij de stuw te Borg haren is de 65-jarige arbeider v. D„ in de Maas gevallen on verdronken. De ma rechaussee W. v. d, B. te Sprundel viel van zijn paard en kreeg daardoor een wonde aan het sleutelbeen, 's Mans toestand, die zich aanvankelijk gunstig liet aanzien, is nu zoodanig verergerd, dat hij ter observatie naar Utrecht vervoerd is. In het Gemeente ziekenhuis te Arnhem is Zondagmorgen over leden de gehuwde werkman Z. die bij het versieepen van een machine in een stoom- wasstherij een onderdeel daarvan op het on derlichaam had gekregen. De ongelukkige laat een vrouw en vijf kinderen achter. Bij het vervullen van werkzaamheden aan dek van het Nederlandsche s.s. „Barendrecht" is de tweede stuurman uitgegleden, in de Schel de gevallen en verdronken. Te Leeuwar den is gisteren bet 8-jarig dochtertje van M. bij het uitwijken voor een auto onder een tram geraakt, waarbij haar een been werd verbrijzeld. Het kind is in het zieken huis opgenomen. Te Nistelrode is de 12-jarige G. uit Heesch door de stoomtram cverreden. Hij werd naar het ziekenhuis te VHertogenbosch overgebracht waar hem een -n werd geamputeerd. Een gevaarlijk wapen. Te Deurne hing een rijksveldwachter als naar gewoonte, een geladen revolver aan den muur. De re volver ging af en de kogel trof een kindje in het been. Het kind werd gelukkig niet ernstig gewond. Misplaatste grap. D© Haagsche firma Doppenberg, bloemenmagazijn, is de dupe geworden van een zeer misplaatste grap, en met hem. tad van winkeliers en zaken in de residentie. Zaterdagmiddag en gisteren werd een 26-tal bestellingen uit alle deelen der stad bij den heer Doppenberg bezorgd, die evenwel van niets wist. De „leveranciers" waren opgebeld door een jongmensch, die zeide, dat de bestelling groote haast had. De heer Doppenberg heeft de politie gewaar schuwd, maar tot dusver is men er niet in kunnen slagen, de identiteit van het jong mensch vast te stellen. Belangstelling voor de regen- fa b r i c a g e. Op den Strandboulevard te Soheveningen hebben gisterenmiddag omstreeks 3 uur vele honderden nieuwsgierigen gewacht op de aankomst van de vliegmachine met den heer Vervaart, den „regenmaker", in de hoop daar een regenverwekdcmonstatie te kunnen bijwonen. De vliegers, die tegen 4 uur wel te Schiphol waren opgestegen, lieten te Soheve ningen echter op ?ich wachten en de samen gestroomde menigte kon teleurgesteld huis waarts keeren. Het Pachtvraagstuk. Rapport der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Door het hoofdbestuur van de Maat schappij tot bevordering van landbouw eni veeteelt in Zeeland is een rapport uitgebraoht, betreffende de ontwerpen van wet, houdende nieuwe regeling van de pacht en regeling van de pachtcommis- sie®, ingediend bij- Kon. boodschap van 29 Juni, 1929. Genoemd hoofdbestuur komt in dit rap port tot de volgende- conclusies: 1. Het is te betreuren, dat in de me morie van Tce-lichting niet op de be teekeniis van het pachtwezen wordt gewe zen en vrijwel alleen aandacht is gewijd aan de bezwaren, welke steeds meer naai voren worden gebracht. In het algemeen gelden deze bezwaren voornamelijk do verpachting van losse landerijen. 2. De ontwerp-regeling van de pacht zal geen verbetering brengen in de mis standen in de pachtverhoudingen en beefl niet de strekking om deze in de toe komst te voorkomen. 3. Bedoelde misstanden vinden hun oor zaa.k in de wijze van verpachten, de hou ding van enkele grondeigenaren en in do bepalingen van het pachtcontract. 4. Het ontwerp zal, mits gewijzigd en aangevuld, verbetering kunnen brengen in liet remissiere-cht, >Ie regeling van da opzegging en van het beëindigen van de pacht bij overlijden van den pachter Van de regeling omtrent de vergoeding voor aangebrachte verbeteringen en om trent het continuatierecht van den zit tenden pachter mag practisch slechts wei nig resultaat worden verwacht. De voor gestelde regeling zal dientengevolge geen bevrediging schenken en kan gemakkelijk aanleiding geven tot verscherping van de verhouding tusschen pachter en verpach ter. 5. Bij uitvoering van de voorgestelde wettelijke regelingen zal het streven blij ven bestaan -om steeds verder in de pachtverhoudingen in te grijpen, hetgeen moet leiden tot ontwrichting van het pachtwezen, tot een algemeene aantas ting van het eigendomsrecht, hetwelk niet in het belang zal blijken te zijn van de gemeenschap, noch van de plattelands- toestanden, noch van de pachtverhoudin gen. 6. Tot bestrijding van de onder 3 ge noemde misstanden in het pachtwezen zal het nemen van maatregelen met be trekking tot de wijze van verpachten (i.e. verbod van het houden van publieke ver pachtingen), en tegen onredelijke pacht- opdrijving en onredelijke paehtopzegging gewenscht zijn. De wettelijke regeling van de pacht zal zich dan verder kunnen bepalen, tot het geven van een leiddraad voor de contraotueele verhoudingen. 7. Door dergelijks maatregelen zullen goede pachtverhoudingen onaangetast blij ven, dooh zaT het mogelijk zijn om in uitzonderingsgevallen in te grijpen. Ten aanzien van de maatregelen tegen on redelijke pachtoipdrijvmg en onredelijke paehtopzegging zal de mogelijkheid moe ten worden geopend de pachtprijs en de paebtvoorwaarden te doen vaststellen door pachlcommissies. 8. Bet instellen van wettelijke paoht- commissies is gewenscht. De samenstelling zal moeten blijven berusten bij de provinciale landbouwor ganisaties, waarbij de voorgedragen le den rechtstreeks door de Regeering die nen te worden benoemd. Winterwerk. II. Alvorens door te gaan met de beschrij ving van ons wefk in den winter, moet ik even op het volgende wijizen: Ik ontvang in den laatsten tijd zeer veel brieven waarin geen postzegel voor ahitwoord ge-sloten is of waarin niet ver meld staat welk blad Öe vrager leest. Verder schrijven sommigen mijl brieven van vier of vijf bladzijden lang en hoewel ik -gaarne iedereen zooveel mogelijk help, is het mij onmogelijk o-p zulke lange brieven in te gaan. Wees kort en zake lijk en igieef vooral ook duidelijk het adres aan. Ook worden mij vragen gesteld omtrent «le oorzaak van blauwe kammen, zwakte in de beenen, enz., doch zulke vragen zijn zonder nauwkeurig onderzoek van het dier toch niet te beantwoorden. Ziekten laten zich alleen bestrijden door de die ren .eerst zorgvuldig te onderzoeken en daarna de -geneeswijze regelen. Bij spoedgevallen doet men daarom veel wijzer direct naar een dierenarts te gaan en bij sterfte onmiddellijk opzenden naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam, in geen geval naar mijn huis. Het onder zoek aan de Rijksseruminrichting ge schiedt gratis en men is er dan zeker van, binnen een paar dagen antwoord ta krijgen. Verder sta ik vaak verbaasd over de merkwaardige manier waarop men pluim vee houdt. Zoo schrijft eon lezer me- „Ik zend u hierbij een eend die hedenmor gen gestorven is. Ik heb ook nog veertien kippen die den geheel en zomer geen ei gelegd hebben. Er zjjn er reeds vjer dood die geheel vermagerd waren. Deze eend was ook een tijd bij de kippen opgesloten: is de ziekte gevaarlijk voor menschen? De eend had darmontsteking, maar naar den brief te oordeelen hebben de kippen tuberculose gehad, hoewel dat natuurlijk zonder nauwkeurig onderzoek niet te zeg gen is. Maar wie houdt er nu veertien kippen die den geheelen zomer geen eie ren leggen aan en waarom wordt de eerste doode kip niet gestuurd'? Op deze ma nier wordt toch het kippenhouden een geweldige schadepost en pis het tuber culose is, moet men, met de kennis die wij tegenwoordig hebben, toch nog zelf oppassen voor besmetting. ,Jlet voordeel van de kippen moet ko men van den winterleg, maar kippen die in. den zomer niet leggen, zullen dat ze ker in den winter ook niet doen. Snel opruimen van dat geheole stelletje lijkt mij daarom het best en dan in 't voorjaar goede kuikens koopen. Is echter tubercu lose de oorzaak geweest, reinig dan hok. en rennen grondig, ontsmet daarna alles en wacht tot het najaar alvorens er weer kippen in le doen. Koop dan bij een goed hoenderpark jonge hennen en op deze manier bestaat er kans er volgend jaar proüjt van te trekken. We hadden het vorige keer over de zit- stckken. Zorg dat deze even ho-og lig gen, want de kippen willen altijd op1 de hoogste stok gaan zitten en gaan zich daarop verdringen of er om vechten. Dus zitstokken even hoog. Als het hok goed ingericht is laat dan de kippen bij eenigszins ongunstig weer gerust binnen. Een vogel binnen is- beter dan twee in de sneeuw. Is het mooi helder weer veeg dan als er sneeuw is deze rondom het hok wat weg en laat de kippen gerust wat buiten loo p-en. Om de kippen binnen te kunnen houden moet het hok zoo gebauwd zijn flat de ramen licht genoeg doorlaten om den geheel on bodem te verlichten. Hoog ge plaatste ramen geven geen licht genoeg op den grond en dan kunnen de kippen dus niet voldoende zien om graan enz. to zoeken. Lichte rassen hebben met z'n vieren aan een vierkante meter bodem genoeg, van zware rassen beperke men het aantal dieren per vierkante meter tot drie. Men kan het glas in de ramen vervan gen door stoffen die ultra-violette stralen doorlaten en dit systeem werkt gunstig op den gezondheidstoestand der kippen, maar jammer genoeg zijn de meeste dezer stoffen niet duurzaam en worden daarom duiur. Men zou aparte ramen kunnen ne men voor den wintertijd en voor den kui- kentijd en deze 's zomers door glazen ra men kunnen vervangen, maar 'dit is al woer betrekkelijk omslachtig. Als strooisel kan men kaf, gehakt stroo, houtspaanders, en zelfs zaagsel wel ge bruiken. Dat hangt er ook al weer veel van af wat op de betreffende plaats het goedkoopste is. Turfmolm is wel een der beste strooisel soorten, omdat het veel vocht opneemt,, stankwerend is en ont smettend werkt. Het geeft natuurlijk brui ne stof in het hok en de kippen, vooral witte, zullen daarom er niet zoo helder uitzien als hij andere strooisel soorten. Uit een oogpunt van hygiëne raad ik echter turfmolm wel aan en.gebruik het zelf altijd bij mijn dieren. Turfmolm maakt het hok weer don kerder en men moet er vooral op letten, dat de voer- en drinkbakken niet te dicht op den grond staan en goed verlicht zijn. Zet men ze te dicht bijl den grond dan zijn ze direct vuil door bruine stoffen en als ze niet goed verlicht zijn zal de voedselopname der kippen lijden. Ook is het goed ergens in 'het htok nog een apart stof bad of zandbad neer te zetten. Men vult den bale met zuiver droog, zand, of boutasoh en om de luizen te bestrijden kan men dit zand of asch vermengen met wat tabaksstof. Heeft men dit niet bij' de hand dan koopt met .wat goedkoop© tabak, wrijft dit fijn en mengt dit door het zand. Heeft men op den bodem stroo of turfmolm dan is het gewenscht den zand bak te beschutten met een paar planken, anders vermengt zich natuurlijk al heel gauw het slrooisel met den inhoud van den zandbak. Om het vasttrappen van het strooisel door de kippen te ondervangen, 31. Om het meisje te lokken begon ze een vuurtje te stoken, waarin ze met een stokje roerde, zo-odat moioie veelkleurige bloemen opstegen. Toen hef meisje 'de mooie bloemen zag, -kwam het langzaam naar het vuur, want ze wilde weer wat mooie bloemen hebben. Dat wilde de heks juist hebben, want dan kon zij dat meisje beter in haar macht krijgen." „Dat kon ook hef meisje niet weten, dat die oude vrouw zoo slecht was", merkt© Keesie op. „Schijn bedriegt". 32. „En zie, terwijl het meisje haar jurk ophield om de mooie bloemen, die uit het vuur opstegen te vangen, naderde de heks van achteren met haar totover- ring en wierp dien het meisje over het hoofd. „Dat was gemeen van die vrouw", zei het verkeersagentje, je kunt niet genoeg op je hoede zijn". rakelen we dit van tjjd tot tpd wat op. Verder moet men er om depken, alg men bp slecht weer de kippen in het hok houdt, dat er dan ©en flinke gritbak moet hangen. Velen vergeten dit omdaf de 'kippen meestal buiten wel grit genoog vinden en de eigenaars niet gewend zijn in zoo'n geval gritbakken te geven. Leg gende kippen voelen echter direct het ge mis van grit en zoodoende zou de op sluiting aanleiding worden dat de leg ver minderde. Men denkt vaak dat gebrek aan grit zich uit door windeieren, doch dit is ntet zoo. In zulke gevallen willen een paar gram levertraan per kip vaak goede diensten bewijzen. Meer moet men niet geven, daar vooral minder goede traan dan aanleiding geeft tot reuk of smaak aan de eieren. Van betere traan kan men veel meer geven doch dit is absoluut onnoodig. De behoefte aan grit kan men soms duidelijk zien. Als de kippen n.l. op stok gaan nemen ze nog gauw een paar stukjes grit mee, nog liever dan een paar korrels graan. Dr. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abo-nné's worden gezonden aan Dr Te Hennep©, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant woord insluiten en blad vermelden. Programma van Woensdag 5 Fehr. HUIZEN, 1875 M. 12.15—2.00 Concert. 2.003.00 Radio Kinderkoorzang. 4.004.30 De voornaamste' studiemuziek voor piano. 5.306.00 Concert. 6.01 Voortzetting concert. 6.30—6.45 Gramofoonmuziek. 8.0110.30 Fran- sche avond. Sopraan, viool; het versterkt Omroeporkest. Intermezzo: AVIte-Radio- Tconeel. Daarna: Voortzetting concert. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 u. u. 1071 M.) 8.15 Concert. 10.30 Korte ziekendienst door Ds G. Laarman, Geref. Pred. te H'sum. 11.00 Concert. 11.30 Harmonium- bespeling. 12.30 Concert., 2.00 Concert 2.45 Lozen van C-hr. Lectuur door inej. M. Wentink te H'sum. 3.15 Concert. 4.15 Gramofoonconoert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Spreker over bolbloemen. 6.40 Cursus Electrotechniek. 7.10 Cursus Stalische be rekeningen. 7.40 Spreker dhr IV. J. van Schelven te Zierikzee, over „Grasland en Hooiwinning". 8.10 Bestuui modedee- lingen. 8.40 Uitzendavond, concert enz. 10.00 Persbureau Vaz D-ias. DAVENTRY, 1554.4 M. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert. Alt, tenor. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 3.45 Concert. Sopraan, kwartel. 5.05 Concert op cinema-orgel, 7.00 Piano-recital. 8.05 Liedjes aan de piano. 8.20 Concert. Piano, sym- phenie. orkest. 9.35 Voortzetting con cert. PARIJS „Radio-Paris". 1725 M, 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4 05 Concert. Orkest en soli. 6.55 en 7.40 Gramo foionmuziek. 8.20 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.20-7.20 en 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 10.40 11.20 Müiziek-uitzending voor scholen. 11.30 Gramofoonmuziek. 251.50 Concert. Orkest en alt. 4.50—5.50 Con cert door Instrumentaal Trio 7.20 9.20 Orkestconcert uit Parijs. ZEESEN, 1635 M. 11.20—12.15 en 1.20 1.50 Gramofoonmuziek. 3.504.50 Concert uit Berlijn. 7.50 Orkestconcert. 8.40 Concert. Viool, piano. Over de maand Januari. DRIEWEGEN. Geboren: 10, Jannetje Pieternella, d. v. J. Heerenthals en M. Otte. BIGGEKFRKE. Geboren: Jacoba Johan na, d. v. Jan Konraad en Catharina Klaasse. OOSTKAPELLE. Geboren: Lo-urens, z.v. Jacob Spruijt en Leuntje Jobse; Leiu, z. v. Simon Wondergem en Cornelia de Steur; Pi-eter, z. v. Willem Melis van Liere en Janna Jacoba Westveer. Overleden: Abraham Jobse, 78 j., we duwnaar van Koirnelia Pouwelse; Suzan- na Kooman, 65 j., echtgenoote van Abra ham Wattel. GRIJPSKERKE. Geboren: 1, Suzanna, d. v. Nicolaas Meijer en Tannetje Jozina Broerse. Overleden: 6, Leuntje Mulder, 79 j., echtgenoiofe van Jan Jobse; 23, Simon Pieter, 7 j., z. v. Simom Pieter Geschie- re en Jacoba Wondergem; 26, Cornelia Polderman, 60 j., echtgenoot© van Jan Wisse; 29, Adriaan Schout, 66 j., wednr van. Elizabeth Moens. THOLEN. Ondertrouwd: 30, G. van de Klooster te Dordrecht en W. Praat; D. C. Uijl, te Poortvliet, 24 j., en K. Jan sen Cd., 24 j. Geboren: 6, Wilhelmina, d. v. L. M. Schot en B. C. de Rooij; 12, Adriane, d. v. J. de Laater en W. A. Slager; 22, Willem, z. v. C. Deurloo en M. M. Schot; 24, Cor nells Jacobus, z. v. A. Kot en C. J. Baaij; 28, Nicolaas Pieter, z. v. A. L. Baaij en G. Schot. Overleden: 1, C. Goedegebuure, 70 j., wedn. van A. A. van Bendegem; 20 Ca tharina van de Zande, 7 m„ d.; 24, J. P. van Dijk, echtgn. van J Blaas, 77 j.; Pieternella Cornelia Schipper, 10 m. d. Levenloos aangegeven: 6, een kind van L. Schot en B. D. de Rooij; een kind van J. F. H. Cools en C. M. A. Bosma. "UI ov ïO <V d Directeur- R. Bureau: Lange Tel.: Redactie en Postrekei Bijkantooi Firma F. P. DHU Socialiste Zwaar drukt Regeering .op he Doodvonnisser aan de orde v Maar ook ve het Russische F van de revoluti Er is bijna g nistische agenter om de revolutie die de Communi staan, onschadel Vandaar -dat -d ring zich genoo* gen met Sovjet dat men bet in te een inval te d delsvertegenwoo De CommunL hierdoor echter heeft men dez dat te Parijs de powf plotseling meen vermoede gevaarlijk werd wind, eenvoudig Deze actie, h reactie uit. De dat nu maar zo het niet noodig aan dit optred ten een einde t Leerzaam is, Volk" het orga opgemerkt. Dit blad drij met de „reine tische stokebr van West-Europ Het is wel dat gij een gas gemunt op uw ge, de andere ook hunne eiger En dan volg „Nu hebben meer dan tien het Communism Europa niet ti krijgt het geen Frankrijk en D~ riek nog altijd tiek stelsel, zelf verleg enwoo-rdi Intellectueel en peil. Wie zich wroeten van toont daarmee geweten heeft, kolos op leeme Met andere ten zijn zoo g ze stilletjes hu Het is waar land een verw den Godsdienst den Gcdsdiens worden ontken name ook in gcddelooze tb brengen, dat del terugdeinst, ock al moet h van bloed en meet zich daar Wie dat do kwaad gewete" En aan het nog gewaarsch" worden, dat w' sische gewei dh naar den oorlo Zoo kruipt gaan kan. Zoo blijkt te heid van Socia Zoo blijkt o~ de revolution vanuit Ruslan listen geen te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6