Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Politie. Scheepstijdingen. Marktberichten. Zeeuwsche Stemmen. Afloop, Verkoopingen, Aanbestedingen, en? Hoedekena kerke. In de Raadsvengadle- ring van Maandagmiddag waren allen aan wezig. Na opening der vergadering wordt, door den voorzitter de gebruikelijke nieuwjaarsrede uitgesproken. Mediedeeling geschiedt van de verda ging der goedkeuring op de begrooting 1930. Vervolgens worden na voorlezing voor kennisgeving aang;enomein de verslagen der beide commissiën tot wering van schoolverzuim. Vastgesteld wordt het primitief kohier Hondenbelasting met 89 honden ad f260. Beslobem wordt na eenïge discussie tot wederapzeggems toe tot een Prov. Brand- weerbomd toe te treden, waarbij men zich uitdrukkelijk voorbehoudt te bedanken als de gang van zaken niet naar 's Raads ge noegen is. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving op de gemeentebegrooiting 1929 ad f 1250. De Raad gaat daarna over in besloten zitting. Bevolking. Gevestigd: Maatje Pie- ternella de Jonge, dienstbode uit Ovezand. Vertrokken: Willem Westdorp; veldar- beider naar Baarland; Cornells Fierloos, zender beroep, naar Oostburg; Goxnelis Poortvliet, bakkersknecht, naar 'sHeeren- hoeik. 's H. Arendskerke. De prijls van den electrischen stroom is door de P.Z.E.M. voor het dorp 'sH. Arendskerke vastge steld op f 0.37 per K.W.U. Wolphaartsdijk. In het laatste Raadsver- slag sloop ©en fout in. Daarin wordt giez-egd, dat het gewicht der brandspuit 15000 K.G. bedraagt. Dit moet zijn 1500 K.G. St. Laurens. Maandagavond werd in de Chr. School alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden. De voorzitter, Ds A. Koning, opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. In zijn openings woord sprak hij zijn vreugde uiit, dat vele ouders op deze vergadering tegen woordig waren. Hij wees op het belang van goed onderwijs, waarbij hij dankbaar gedacht de zegeningen van het Christe lijk onderwijs. Door het hoofd dier school, den heer Weeia, werd gesproken over „De school in vroeger eeuwen" en door de onderwij zeres Mej. Ludifchuize over: „Bijbelsch onderwijs aan jonge kinderen". Over deze onderwerpen ontspon zich een geanimeer de bespreking. In de pauze word druk gebruik gemaakt van d;e gelegenheid om het door de kinderen gemaakte werk te bezichtigen, waarbij vooral veel belang stelling bestond voor de handwerken. De heer Weeda eindigde met dankgebed. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Januari: Ingekomen: J. Eiff, huishoudster, B 158, uit Middelburg; A. Corbijn en gezin, mo lenaar, B 54, uit Vrouwepolder. Vertrokken: J. Geschiere, z. b., van B 54 naar Arnemuiden. Een stille, kille winterdaig was 't. Een niet al te dikke mist hield het landschap als 't ware gevangen. Geen zon- n esp ran keltje deed de verstarde aarde tie rig leven. De ochtendsnel bracht mij vlug in Ber gen op 'Zoom; waar de autobus gereed stond, die mij met vele andere winter- toeristen naar Antwerpen, althans naar de gTens zou brengen. Te Putten namelijk heb je even gelegenheid om je te vertre den en je „pasje" te laten zien vóór je overstapt in de Belgische bus. En even later sta je in 't hartje van de oude Scheldestad, vóór het monumentale Antwerpsche Centraal-station. Het eigenlijke doel is niet de beschou wing van het stadsbeeld of van de altijd tcch weer imponeerende havendrukte aaaj de Schelde, maar ik zoek de stille Vrijf daigsche Markt op, waar de open deur van het Museum Plantin-Moretus tot een be zoek noodigt. We betreden de statige hal len van het voorname gebouw, waar de fijn-geestige literator Maurits Sobbe aJ? conservator den scepter zwaait, of liever in gewijde stilte zijln voornamen histori- schen arbeid verricht. 't Is historische grond waarop wij ons bevinden, 't Is al eeuwen geleden, dat de boekdrukker Plantin en zijn vele me dewerkers en gezellen er hun jgrootschen arbeid verrichtten. Dat waren dagen van noesten arbeid en trouwe volharding, waarvan het Plantijnsch© drukkerswerk nog de heugenis bewaren: ee.n hand, die uit een wolk steekt en een passer houdt, waarvan de ©ene punt op een vlak rust terwijl de andere draait. Tusschen de beide punten des passers kronkelt een lint met het duidelijke opschrift „Labore et Constantia" (door het werk en de volhar ding). Welnu, onder die leuze is daar in die statige gebouwen door dien drukkersar- beid mee geschiedenis gemaakt. Er werd ernst gemaakt met die leuze. Had hij niet de eerzucht van zijn groote voorgangers te evenaren en zelfs te overtreffen: de Aldi's uit Venetië, de Estienne's uit Parijs en zoovele knappe drukkers die in de 16e eeuw Antwerpen den naam van een der eerste boekenmarkten van de wereld had den geschonken? Hij verstond zijn roeping en van de grootste beteekenis is geworden wat van zijn drukpersen is gekomen, zijn Bijbel van 1559, zijn kerkelijke boekep en klas sieke werken in klein formaat. De meest uiteenloopende werken zagen bij 'hem het licht: Latij.nsche en Grieksche schrijvers, boeken over taalkunde en rechtsgeleerd heid, zijn veeltalige Bjjbel, enzoovoort, ta veel om op te noemen. De koning erkende zjjn vakkennis en geleerdheid door hem in 1570 aan te stellen als „aartsdrukker", en hem de zorg op te dragen voor de naleving van de voorschriften voor de drukkerijen en boekhandelaren. Na Plantin was de naam Moretus (de eerste: schoonzoon van den stichter) aan het voorname bedrijf verbonden en tot op dezen dag spreekt men van de drukkerij van PlantinMoretus als een model-in richting dier dagen, waar het beste, dat de geleerde wereld schiep, door de druk pers vermenigvuldigd werd. De stedelijke overheid heeft dat schoone gebouwencomplex, waartoe de zaak volgroeid was, gaaf bewaard met alles wat het bevatte, heel den kost baren inventaris van particuliere woon vertrekken, drukkerij, gieterij, boekwin kel, enz. En we prijzen ons gelukkig, dat we daar nog den voet kunnen zetten om ons te kunnen verdiepen in zooveel schoons en nuttigs dat in lang vervlogen eeuwen is gewrocht en ons te vergasten met den aanblik van die rijke en leer zame interieurs. Dankbaar als wij met onze Belgische naburen zijn, dat de jongste oorlog, welke zoo onnoemelijk veel schoons vernietigde, o.a. dat heerlijke museum spaarde voor het nageslacht. Nu ga Lk u natuurlijk niet vertellen wat er zonal te zien is aan oude meubel en schilderkunst en fraaie architectuur. Gesteld, da,t mijn aanteekeniogen volledig zouden zijn, dan zouden ettelijke pagina's gevuld kunmei. worden met de opsomming van al de schatten, welke binnen die rijke wanden zijn tentoongesteld. Alleen reeds de belangrijke collectie werken van een Rubens en een Quellin, een Willeborts alias Bosschaert en een van Reesbroeck loonen ruimschoots de moeite en kos ten van een bezoek aan die stille zalen en als men zin heeft voor oude hand schriften en miniaturen kan men daarbij zeker ook wel vele uren doorbrengen. Ook zij, die zich verdiepen willen in de historie van dat voorname drukkersge- slaoht ©n wat het gewrocht heeft kun nen er hun hart ophalen. Zoo is er te zien de scihenkingsacte, waarbij aan Plantin door Filips II een jaarlijksche toelage van 400 gulden wordt toegekend wegens het drukken vau den veeltaligen Bijbel en een uitnoodiging van den hertog van Savooien aan den ouden meester om hem over te halen een druk kerij te Turijn te stichten. Maar als de oude ramen met glas in lood zoo weinig liaht doorlaten als op dien somberen winterdag kan het u vergaan als schrijver dezes, dat ge in bet schemerig donker vele kostbare hand schriften niet vermoogt te onderscheiden en dat ge goesting hebt oim terug te komen op een stralenden dag, waarop' het zonlicht be'tere kansen op bezichtiging van zooveel kostbaars biedt. Via 'de binnenplaats, omsloten door die architectonisch zoo rijke gebouwen, komt men in den ouden boekwinkel, met z'n ra men met in lood gezette ruitjes en glazen beschot, dat 'm van den achterwinkel scheidt. Op de rekken staan daar nog de boekwerken, gelijk ze vroeger te koop ge steld zijn, grootendeels kerkelijke boeken. Op de toonbank bij het venster ziet men een kalender van 1595 en een geldschaal- tje, dat herinnert aan den tijd van de muntschrappers, die het noodig maakten dat de goudstukken bij de ontvangst ge wogen werden. Ia een lijst prijkt de catalogus der ver boden boeken, in 1569 door Plantin ge drukt op bevel van den hertog van Alva. Het stuk vertoont de handteekening van Jan Mesdach, secretaris van den gehei men raad zijner Majesteit, en bevat o.a. twee boeken, die Plantin zelf kort tevo ren gedrukt had: de Psalmen van Cle ment Marot en de Colloquia van Eras mus. Voorts zien wij er prijscouranten en boeken, welke noodig waren na de prijs zetting van de overheid. 0 wee, als een boekhandelaar van dien prijs afweek! Dan kon hij rekenen op een boete van 25 gul den. In de zaal van de geschiedenis der Drukkunst slaan we een blik op den La- tijnschen Bijbel van Jan Gutenberg, folio 36 regels, van den jare 1450. We zijn hier in de afdeeling wiegedrukken of incuna belen van vóór 1500, toen de boekdruk kunst nog in d© wieg lag. Ook Nederland is natuurlijk goed ver tegenwoordigd. Met een gevoel van natio- nalen trots, loopen we langs vele Leid- sche drukken, waaronder de Elzeviers 'n voorname plaats innemen. De oud-Vlaamsch© keuken, ingericht naar Antwerpscben stijl, verdient zeker aandachtige beschouwing, maar we spoe den ons voort om nog meer van het be drijf te zien. Niet alsof die keuken een overtollig aanhangsel zou zijn geweest van den huize Plantin-Moretus. Wat al goede gaven zijn uit die keuken voorgekomen en hebben het mogelijk ge maakt de leuze „Labore et constantia" in practijk te brengen. De correctorskamer heeft meer dan twee eeuwen tot werkkamer van. de .zoo genaamde proeflezers der Plantijhsche drukkerij gediend, met als hoofdmeubels de eiken schrijftafel en aan de zijwanden bevestigde zittingen. Drie ouwerwetsche- kasten, een bibliotheekje, een tafel en een zetel in het midden der kamer, benevens de noodig© schilderijen completeeren het meubilair van dit hoogs, belangrijke ver trek. Ook het kantoor en de kamer van den professor Justus Lipsius, die zoo nauw verbonden was aan den stichter des hui zes, zijn gauw bezichtigd; langer houden we ons op in de lettorzalen en in de drukker^ en de gieterij. Op die drnkkerjj heeft men gedurende zoowat drie eenwen (16761865) gewerkt, soms met 12 per sen, waarvan nog een paar in zeer vervallen staat nog te zien zijn. Het is een aardig gebruik om op een der betere persen met oude lettertypen het Sonnet Le Bonheur de ce Monde af te drukken en het den bezoekers als aandenken mee te geven, tegen betaling van enkele luttele franken. De typografi sche verzorging van dit gedicht is ge heel gfljjk aan die van het exemplaar uit Plantin's tijd, dat in een der tentoon stel ljngs zalen is te zien. Ook do houtgravuren, de kaarten en de tallooze koperen platen zijn een overtui gend bewijs van den breeden opzet van dit grafisch bedrijf en evenveel bewijzen voor het technische kunnen van de leiders en de gezellen, als lettersnijders, letter gieters, houtgraveurs, kopergraveurs, tee kenaars, enz., enz., terwijl de salons en boekzalen menig staaltje van fijne boek binderskunst bevatten. Banden in kalfs leder me't paneelstempels en blinddruk, banden met gouddruk en de Plantijnsche banden. De Kettersche drukken, schoon in be scheiden aantal vertegenwoordigd, vormen niet den minst belangwekkenden inventa ris. Het Nieuwe Testament is er in velerlei uitvoering, ook de Psalmen Davids liggen er ©n niet te .vergeten de Souter Liedekens van Hans de Laet (druk van 1584). En zoo werd deze stille ommegang een festijn voor het verwonderde oo,g. Als ge zoo verdiept geraakt zijt in die meesterwerkenvan oude druk- en bind kunst, terwijl heel de omgeving meewerkte om1 u in den geest terug te voeren tot dien bloeitijd der jonigste uitgeverij, hebt ge, eenmaal weer op straat staande, eenigen tijd noodig om tot bezinning te komen, dat sindsdien eeuwen zijn verloopen en dringt zich wel ©en sterk contrastgevoel aan u op, temidden van het gewoel der moderne handelsstad. Een bezoek aan den huize Plantin-Mo retus zij allen belangstellenden in de gra fische kunsten, van heden en van den ouden tijd, ten zeerste aanbevolen. Den typografen, die er nog nimmer geweest zijn, worde dit aangerekend als een gebrek aan hun opvoeding. KEES VAN DER MEER. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krabbendijke, A. J. Bos man te Maassluis. Te Dokkum, H. J. D. R. Theesing te Middelie en Kwadijik. Aangenomen naar Eindhoven, J. N. van der Heijden te Lekkerkerk. Bedankt voor Hilligersberg (2e pr.pl.) H. P. Fortgens te Voorschoten. Aagtekerke Door omstandigheden kan Ds Lamain niet Woensdag maar Vrijdag optreden voor de Geref. Gemeente. Emeritaat. Ds A. v. d. Vegt, predikant bij de Geref. Kerk te Strijen, heeft Zondag aan zijn gemeente bekend gemaakt, dat hü voornemens is emeritaat aan te vragen. Bevestiging en intrede. Ds M. v. W ij k van Oostburg overgekomen deed Zondag j.l. bij de Geref. Kerk van Bolnes zijn intrede, 's Morgens had de bevestiging plaats door Ds P. N. Kruys- wijk, van Hilversum. Deze bediende het Woord uit 1 Petrus 5:7—11, welke tekst spreekt: van het vervullen der roeping: 1. in een vermaan2. met een bede. 's Avonds hield Ds van Wijk zijln in- treei-predikatie met als tekst Joh. 8: 31, 32, handelend over het waarachtig discipel schap van Jezus. Dit wordt openbaar 1. in het blijven in Zijn NVoord; 2. in de erkenning van Zijn Woord; 3. gevolgd door het vrij worden van de zonde. Aan het einde van den .dienst werden de ge bruikelijke toespraken gehouden. Tot Ned. Herv. Predikant aan het Rijkskiankzinnigengeisticht te Woensel is benoemd ds Blanker!, te St. Oedenrode (vacature ds van Peursem te Eindhoven, die een beroep aannam naar Uitgeest). Zondag heeft ds Joh. Gerritsen Jr. te Nieuwerkerk (Z.) met een predikatie over 1 Cor. III7 zijn .intrede gedaan, na 's morgens in zijn ambt te zijln beves tigd door dr H{., J. Olthuiis, uit Rotter dam met een predikatie over 1 Gor. 41. Giften. Jonkvrouw© E. van Soe- terwoude uit Den Haag heeft den predi kant van Zoeterwoude ter hand gesteld een gift van f1000 ter verbetering van de pastorie en een gift van f500 voor de diaconie. De Preektoon. Joh. de Heer, in het Zoeklicht een alrtikel van ds P. J. van Melle over Populariteit, een eerste vereischt© voor de evangelieprediking besprekende, geeft dezen gelijk .als hij klaagt over de wijze van spreken. Hij weidt daar als volgt over uit: „Ik kan het me begrijpen, dat velen bun plaatsje in de kerk openlaten, alleen al vanwege het galmen der banselstem- men. Ik beluister de radiopreeken noga.] eens, doch moet eerlijk bekennen, dat ik de meeste spoedig uitschakel. Ik kan dien gemaakten, jammerenden zalvingstoon niet aanhooren, vooral niet door de radio. Het is dikwijls zoo, dat als i'k het portret zie in het radio-tijdschrift, ik denk: „Wat een prettig gezicht" en dano wee! Wat een teleurstelling. O, er is veel te leereh voor een, die populair prediker wi) zijln, maar nog vee) meer af te leeren. Het zou heusch geen overdaad zijn, als men daar op de univer siteit een apsrten „stoel" voor oprichtte." Waarde. Benoemd tot onderwijzer te 's Gravendeel de heer JVL C. van Weele, thans in gelijke betrekking aan de Open bare lagere school, alhier. Arnemuiden. Benoemd aan de Chr. School te Spekholzerheide (L.) tot tijdelijk onderwijzer de 'heer P. v. d. Louw, al hier, laatst 'kweekeling aan "de M.U.L.O. schoei te Middelburg. Geslaagd voor het machinistenexa- mon, diploma B de hear A. M. Willamse te Middelburg. Dorp door rots bedreigd. Het dorpje Grèze in Frankrijk bestaande uit ongeveer 30 buizen en met ruim 400 bewoners, wordt door een reusachtige rots bedreigd. De bewoners houwen reeds sedert vele jaren hun bouwmateriaal uit den berg, zoodat de berg langzamerhand ondergra ven begon te raken. Na een hevigen re genval van den laatsten Tijd is het reus achtige rotsblok voorover gaan hangen en vreest men het ergste voor het dorpje. De huisjes die in de gevaarlijkste posi tie liggen ,zijn reeds ontruimd. Men wil thans trachten de rots bij gedeelten door middel van dynamiet te doen springen, om zoo het gevaar van Grèze af te wenden. Fransch stoomschip aan den grond. Gistermorgen is het Fran- sehe stoomschip „Capitaine Luigi", af komstig uit Nantes, tijdens den dikken mist bij het binnenkomen van den Nieu wen Waterweg nabij dukdalf 3 te Hoek van Holland aan den grond gevaren. De sleep boot en „Noordzee" en „Rozenburg" zijn ter assistentie vertrokken. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 4 Febr. De volgende personen waren gedag vaard C. J. D. S., 24 j. schipper te Iersek'e,, wegrns mishandeling van Cioirnelis BaJ era wegens vernieling van een ruit in ©en kastje te lerseke. Eisch f20 of 20 d. Uitspraak f 15 of 15 d. F. W., 56 j., varkensfcoopman te Clinig;e wegens beleediging van Filomena Selis. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. I. J. van H., 40 j., Braskens, wegens beleediging van J. de Direu. Eisch en uit spraak f 10 of 10 d. P. C,, 24 j. arbeider te Borssele, wegens beleedijg'ing va,n Johannes Witte. Eisch en uitspr. Ï10 of 10 d. h. P. R., 22 j. slager, Westkapelle, wegen? mishandeling van Willem Westerbefce. Eisch 14 d. gev. str. uitspr. f 15 of 15 d. h. P. A. v. W., 30 j., arbeider te Phi lippine, wegens het niet voldoen aan de vordering van den gemeenteveldwachter. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. H. Bi., 30 j„ werkman, Goes, wegens vernieling van een glasruit in de woning van H. v. d. Boogaard. Eisch en uitspr. f5 of 5 d. G. W., 31 j., koopman ie Vlissinjgten, wegpns verduistering van een geldsbedrag van pim. f29, toebehoor end e aan M. L. Garcia te Vlissinglen. Eisch en uitspr. f25 of 25 d. AMSTERDAM. De Zuiderzee-Visscherij- raad vergaderde een dezer dagen te Enk huizen ter bespreking van het wetsont werp tot wijziging der Zuiderzee-steun- weit. Hoewel dit wetsontwerp een verbe tering is en tegemoet wordt gekomen aan enkele der vro.eger kenbaar gemaakte wenschen der visschers, was men alge meen van meming, dat de regeling der waardevermindering nog onvoldoende is vooral voor hen, die geen ander bedrijf meer kunnen beginnen. Er zal dan ook getracht worden, hierin verbetering te brengen. NIJMEGEN. Te Herven (Maas en Waal) is het 5-jarig zoontje van den heer P. Reuvers in de 'Leigraaf te water geraakt en verdronken. DEN HAAG. In de procedure tusschen Philips Radio en de Ned. Radio-werken heeft de Haagsche Rechtbank de Nederl. Radio-werken wegens het inbreuk maken o!p aan Philips toebehoiorend ootrooi 7398 (Armstrong patent) veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding aan Philips, op te maken bij staat, en tot betaling van f25 per toestel, dat door de Ned. Radio-werken zal worden afgele verd binnen een jaar nadat dit vonnis in kracht van gewijsde zal zijn gegaan. LONDEN. De pokken-epidemie neemt in Bombay met groote snejheid toe. In de afgeloopen week kwamen 2640 ziekte gevallen voor, waarvan ,662 met doode- lijken afloop. LONDEN. De eerste Commissie van de Vlootconferentie is hedenmorgen bijeen gekomen. ROME. Het Italiaansche s.s. „Brioni" metende 1150 ton is onder bet eiland Lissa op een róts geioopen. Twee leden der bemanning zijn verdronken. De ove rigen konden door te hulp gesnelde sche pen worden gered. ROME. Na een langdurige ziekte is gisteravond de Italiaansche minister van Openbare Werken .overleden. Gevonden Voorwerpen. In de maand Januari 1930 zijn aan het bureau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aange geven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een g'Ouden ring, acht portemonnaie's met inhoud,, een bril, twee huissleutels, drie rozenkransen, een gulden, een pij- penrek, drie handschoenen, een paar handschoenen, een smidstang, een rijwiel- handpomp, een boek, een vetpot van een auto, twee petten, twee handbeschermers van een rijwiel, een springtouw, een hou ten tabakspijp ,een halssnoer, een pakje lucifers, een schroevendraaier, .twee mo torhandschoenen, een hond, een zilveren broche, een gouden broche, een gummi bal, negen centen, een zakmesje, vier zakken .zaad, een vulpen ,een werkjas, een kist met slot en een damesrijwiel. Goes, 1 Februari 1930. De Commissaris van Politie, E. G. WIERTS VAN COEHOORN. Stoomvaart Mij Nederland. CHR. HUYGENS, uitr., p. 1 Perim. MAN0ERAN, thuisr., 3 te Suez. POELAU ROEBIAH, uitr., p. X Perim. ROTTI, uitr., 3 v. Bombay. SALAWATI, thuisr., 31 v. Singapore. Kon. Nederl. Stoomboot Mij. ACHILLES, Valencia n. Amst., p. 3 Gibralt. BAARN, uitr., 31 v. Mollende. BRIELLE, uitr., 1 te Talcahuano. PLUTO, 3 v. Genua te Taragona. POLLUX, Rott.Algiers, p. 2 Dungeness. Rotterdamsche Lloyd. D'JAMBJ, thuisr., 31 v. Cuddalore. KOTA GEDE, 1 v. Rott. te Batavia. KOTA INTEN, 3 v. Batavia n. Rott. SJTOEBONDO, 3 r. Rott. te Batavia. TEXEL, uitr., p. 2 Sagres. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke tot matige Zui delijke tot Oostelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk regenbuien, met kans op sneeuw in 'tNoorden; tem peratuur om bet vriespunt in 't Noorden, in 't Zuiden iets kouder. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers: Woensdag 5 u. 15. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Febr., 2.30 u. Berlijn 59.4859.50. Brussel 34.6934.72. Parijs 9.769.781/2- Londen i2.Hi/212.115/8. New-Yoirk 2.492.491/4. Krabbendijke. Bij de gisteren gehouden aanbesteding voor het bouwen van een fruitpakhuis voor den heer Th. Vogelaar alhier onder den bouwkundige Th. van Doom, werd ingeschreven door L. Butijn, alhier voor f4560; Jan v. d. Sande, alh. voor f4241; Gebr. Allewijn te Waarde veer f4210; G. A. Breker alhier voor f 4040. Hel werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Goes, 4 Februari 1930. Nieuwe Tarwe 9.5010.25, Chevaliergerst 7.007.65, Haver 6.50, Kookerwten 9.50 10.00, Kroonérwten 11.25—11.75, Schokkers 12.00—13.00, Bruine booeen 11.0011.50. Aanvoer ruim; handel gewoon. Eieren per 100 stuks 5.30, middenprijs 1.321/2, winkelprijs 61/2 at., Eendederen 5.30, Poel eieren 4 ct.Boter 2.00, middenprijs 1.00, winkelprijs 1.10, Fabrieksboter 1.15. Eierverkoop. Onderafdeeling Zuid Beveland V. P. N. Aanvoer 14882 stuks. Prijs 5.70 per 100 stuks. MIDDELBURG, 3 Februari 1930. Aardappe len 2—3, Poters 1—2, Koolrapen 1—2, Wijn- peen 12, Spruiten 2-14, Veldsla 1327, Witlof 3—12, Uien 1—2, Baksla 22—46, Snij- sla 3037, Spinazie 3338, Kroten 13, Nero 418, alles per K.G.Prei 210, Sa- voye kool 26, Roede kool 49, Witte kool 2—3, Selderie 2—4, Peterselie 68, Rabarber 9—11, alles per bos of per stuk;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2