DE ZEEUW Van bedriegelijke schittering TWEEDE BLAD. Gemeenteraad van Goes FEUILLETON. Uit de Provincie. VAM VRIJDAG 31 JAN. 1930. No. 103. (Vervolg.) De v o o r z. zegt daarna, in antwoord op enkele vragen in de vorige vergadering gesteld, dat de bestrating van de Opril Groote Markt thans is verbeterd. Er lig gen daar mooie klinkers,die tot dusver in Goes nog niet gebruikt waren. Aangaande den schoorsteen in het Slot Ostende zegt Spr., dat het hier betrof een oude schoorsteen. Het is practisch onmo gelijk om te controleeren of oude schoor- steenen ook brandgevaar opleveren. Betreffende den Paardenweg zegt Spr., dat verbetering aldaar f 500 zou kosten. Dhr E c k h a r d t merkt op, dat het zijn bedoeling is, dat bij een verbouwing zooals ook in het 'Slot Ostende heeft plaats gehad, voldoende wordt toegezien. Dhr Grucq geeft in overweging, po gingen in het werk te stellen om van den molenaar aan den Paardenweg financi- eele medewerking te krijgen in de straat- verbetering. Dhr Koning meent, dat er aan den weg 12 a 15 gezinnen wonen. Is dit zoo, dan is een uitgaaf van f 500 niet oneven redig hoog. In andere straten geven we wel meer uit dan f 500 per 15 gezinnen.- B. en W. zullen deze verbetering nader overwegen, aldus de voorzitter. Maar zoo zegt deze, als de heeren met wenschen komen, moeten ze ook later geen bezwaar tegen de rekening maken. Wijziging subsidie-regeling Wijkverpleging. De fin. com. stelt voor, aan de wijkverpleging geen f 225, maar f 150 te geven en aan de R. K. ver- eeniging f 75. Zij merkt op, dat de derde verpleegster der wijkverpleging speciaal voor de t.b.c-bestrijding is aangewezen. Dhr Simons had gaarne gezien, dat er eerst eens met de beide besturen was gesproken. Het komt er nu op neer, dat het hoofdstuk volksgezondheid met f 350 wordt verminderd, terwijl het werk toch niet is verminderd. Dat is niet in orde. Spr. had daarom gaarne een andere re geling gezien. De voorzitter: wil u graag meer voor volksgezondheid uitgeven? Dan wil ik graag met m'n voorstel voor de bad inrichting komen. Spr. deelt ook mede, dat hij a.s. Zater dag bezoek krijgt van den schoolarts te Middelburg. Dat zal ook wel op de volks gezondheid betrekking hebben. Dhr Crucq vraagt naar de regeling der wijkverpleging. De voorzitter zegt, dat hiervoor een vereeniging bestaat, waarvan men lid kan worden. Dhr Grucq meent, dat het op de dorpen anders gaat. Spr. ergert zich er aan, dat in de bladen giften van f 1, f 2,50 enz. worden vermeld. (Protesten). Spreker meent, dat in andere gemeen ten alle gezindten samenwerken voor de wijkverpleging. B.v. in het Groene Kruis. Maar hier schijnt de vereeniging niet te weten, dat er b.v. sociaal-democraten zijn. Er is nog nooit een S. D. A. P.'er ge vraagd, lid van het Bestuur te worden. De voorzitter geeft dhr Grucq in overweging eens met het Bestuur daar-, over te praten. Weth. van Me 11e: de zusters ko men overal. Er wordt geen onderscheid gemaakt. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men, evenals dat tot wijziging van het stel sel van subsidieering der t.b.c-bestrij- ding. j Restauratie van toren en ca rillon. Dhr Koning, v.b., kan niet beoordeelen of het voorstel der fa. Eys- door H. ZEEBERG. 17.) _o- Verbaasd keek Herman, Zondervan. op; hij begreep den samenhang niet. Zco iets had mien niet aan z'n vrouw moeten, vertellen, want die had wel begre pen, wel gevoeld, waar het omi ging 1 Maar Herman niet. „Die opdracht," ging de graanhandelaar voort, „werd hem gegeven ''door zijn va der, die ook de vader is van uw vtouw." Herman sprong op. „Dus haar broer „Juist, haar broer is verloofd met mijn dochter .En He aJspraak was, dat zij vanavond naar uw huis zouden gaan, om uw vrouw- te bezoeken. Wilde die ze niet. ontvangen, dan had uw zwager in ieder geval gedaan wat hijl doen moest. Dit moest ik in de eerste plaats vertellen. Zou uw vrouw bezwaar maken, hen te ontvangen?" „Mijn vrouw niet, mirjhheer Hansen; het bezwaar zou van mijln kant moeten ko men." „En..." „Dat zal niet komen. Ik kan me immers toch niet tegen de omstandigheden ver- zetten 1" bonts het meest in het belang der ge meente is. Spr. wil het voorstel aanhou den tot de volgende vergadering en eerst het oordeel inwinnen van een bekend bei aardier, die neutraal tegenover de heele zaak staat. Dhr E c k h a r d t, A. R., zegt, dat de carillonist, dhr Vissers, het betreurt, dat hij in deze zaak niet voldoende is gekend. Volgens hem zouden de kleine klokken aan den buitenkant en de groote aan den binnenkant moeten 'komen. Anders zal het carillon niet tot zijn recht komen. De voorzitter wil liever den stads- beiaardier niet ten tooneele voeren. An ders zou spr. minder aangename dingen moeten zeggen. Dhr Koning wil overleg met een be kend beiaardier en den heer v. d. Kloot Meyburg. Spr. gelooft niet, dat het voor stel van de fa. Eysfoouts de afdoende op lossing zai brengen. De voorzitter wijst ér op, dat deze firma toch veel op dit gebied heeft ge daan en een uitstekenden naam heeft. Dhr v. Poelgeest is ook niet enthou siast voor dit voorstel. 'Het is niet prac tisch dit te behandelen. De Raad beeft zich op het standpunt gesteld steun van het Rijk te vragen. Hij erkende dus de torenrestauratie niet te kunnen betalen. En nu wil men bovendien allerlei wijzi gingen aan bet carillon aanbrengen. Dat rijmt niet met elkander. De voorzitter zegt, dat, wat 'bier voorgesteld is, absoluut noodig is. Dhr v. Poelgeest: dit ben ik niet met u eens. Het is een kwestie van meer of minder. De beide fabrikanten stemmen in hun voorstellen nek niet overeen. Dhr Koning: juist, omdat de opinies van de beide fabrikanten uiteen loopen, lijkt het mij van groot belang, een nader advies in te winnen. De voorzitter hecht niet veel aan die beiaardiers. Het kost spr. moeite om niets over onzen stadsbeiaardier te zeg gen. Veel plezier beeft spr. niet van hem gehad. Het is altijd jammer, dat indertijd het stokklavier is weggenomen. Dat is geschied op advies van een beiaardier, tegen het idee van de firma Eysbouts in. Spr. zegt, dat de veranderingen aan het carillon samenhangen met de to ren-restauratie en niet op zichzelf staan. B. en W. willen zooveel mogelijk spoed betrachten. We moeten zoo spoedig mo gelijk weer een uurwerk hebben. Met de kerkvoogdij zijn B. en W. over een gekomen om subsidie van het Rijk aan te vragen voor den toren. Spr. zal daarvoor de volgende week persoonlijk naar Den Haag gaan. Ook kan spr. mee- deelen, dat dhr v. d. Kloot Meyburg zich met het voorstel goed kan vereenigen. Dhr Simons kan zich niet voorstel len, dat de firma Eysbouts geen goed voorstel heeft gedaan. Ze heeft een repu tatie te verliezen. Dhr van Poelgeest merkt op, dat zijn bezwaar niet is weerlegd. Spr. wil de restauratie zoo goed mogelijk doen uit voeren. Maar dan moet men niet tegelijk steun aan het Rijk aanvragen. Dhr Crucq steunt het idee-Koning. Spr. heeft ook iets over garantie gemist. Dhr Koning handhaaft zijn voor stel. De voorzitter: Vertrouwt U de fa. Eysbouts niet? Of stelt u zich op han dels- of koopmansstandpunt? Dhr Koning: dat heeft er niets mee te maken. Ik wil advies van een niet-be- langhebbend deskundige. Weth. Goed bloed merkt op, dat Goes de restauratie wel betalen 'kan als 't er op aan komt. We verhoogen dan de belasting maar. Maar we zouden toch wel dwaas zijn, dat als er subsidie te krijgen is, we die niet zouden aanvragen. Daarin zit niets ver nederends. Het bedrag der kosten (24000 gld.) is niet zoo gering. Spr. meent, dat er deskundige adviezen genoeg zijn, al ontkent hij niet, dat de beide fabrikanten belanghebbend zijn. Daarom heeft spr. geen bezwaar tegen een onpartijdig deskundig advies. Weth. v. Melle gelooft, dat de beiaar- „U noemt het omstandigheden. Ik spreek van Gods leiding. Maar dat is na tuurlijk een verschil van meening." Herman antwoordde op die opmerking niet, maar vervolgde: „Ik zal het m'n vrouw meedeelen, dat zijl vanavond dat bezoek ontvangt. Maar van mij moet zij niet vergen, dat ik er^ bijl tegenwoordig zal zijn. Ik .weet vooruit, wat er bespro ken zal worden. Ik kan mij1 daar niet mee v'ereenigen. Ik weet wiel, dat u in den godsdienst troost hebt, maar verlang dat van mg niet." „Dat doe ik op het oogeniblik ook niet. Ik kan alleen hopen, dat ge het leert inzien. De tegenslagen, die ge gehad hebt, moeten u toch wel tot nadenken stemmen, dunkt me. Maar om daarop door te gaan. Ik heb uw zwager en mijn aanstaanden schoonzoon verteld, hoe uw zaken staan en dat ik geweigerd heb u te helpen. Hij heeft mij gesmeekt, ter wille van z'n zuster en z'n vader, mijn woorden in te trekken. Voor die smeekstem ben ik ge zwicht. Ik zal u helpen uW zaken in het reine te brengen en u in staat stel len opnieuw te beginnen. Echter op één uitdrukkelijke voorwaarde, n.l. dat ge pw leven anders zult inrichten dan tot dus ver. Dat moet ge met handslag beloven. Daarbij komt nog iets, dat voor u verne derend is, maar dat noodzakelijk moet gebeuren. Ik voel dat voor mezelf als «en verplichting. En dat is, dat ik u 1 streng zal controleeren. Ik begrijp, dat u dierswenschen met uitvoerbaar zijn in verband met de constructie van den toren. De klokken moeten hangen, zooals is voorgesteld. Anders kan het niet. Dhr v. Poelgeèst gelooft, dat de gemeente haar verplichtingen t.o.v. 'het onderhoud van den toren niet heeft na gekomen. Het bedrag is zoo boog niet, als men rekent, dat er in jaren niets aan gedaan is. Dhr E c k h a r d t legt zich bij het voor stel neer, als de torenconstructie niets an ders toelaat. Dhr v. d. Does wil er nu maar door heen bijten. Er staan nu goede stellingen om den toren. De voorzitter heeft er geen bezwaar tegen aan de hoogste autoriteit in den lande advies te vragen. Dhr Koning: maar dat dient toch vooraf te gaan aan het nemen van het besluit. De voorzitter: mag ik eens vragen, hoe komt u eigenlijk aan uw voorstel? Hebt u misschien ook een brief gehad van den stadsbeiaardier? Spr. heeft zulk een brief wel gehad en is zeer onaange naam getroffen. Hij wou wel adviseur bij de restauratie zijn. Dhr Koning: ik heb met den man niet gesproken. Ik ken hem zelfs niet eens, al viel ik over hem. Maar ik wil het paard niet achter den wagen span nen. De voorzitter: B. en W. hebben de zaak met de deskundigen grondig bekeken. Dhr Koning: met belanghebbende deskundigen! Dhr Crucq dringt er op aan, dat nu bij de restauratie gezorgd wordt, dat men later gemakkelijk van binnen in den to ren kan komen en dien inspecteeren. De voorzitter en dhr v. d. Does meenen dat dit niet zal kunnen. Dhr Crucq betwijfelt dit weer. Weth. Goedbloed komt er tegen op, dat de toren zou zijn verwaarloosd. De Directeur van Gemeentewerken heeft den toestand geregeld geïnspecteerd ,maar in de spits kon hij niet komen. Dhr Koning stelt nu voor aanhouding van het voorstel en het instellen van een onderzoek door een deskundige, niet-fa- brikant. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 st. (voor dhr Koning, Crucq en v. Poelgeest.) Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. Ook wordt besloten gezamenlijk met de kerkvoogdij subsidie aan het Rijk aan te vragen. Het voorstel tot aanbrengen van ver warming in het beursgebouw wordt op voorstel van B. en W. aan gehouden. Dhr van Poelgeest vestigt er de aandacht op, dat bij aanneming van het voorstel van B. en W. betere ventilatie noodig zou zijn. Betere po 1 iti-e-b'ewapening. De voorzitter wijst er op, hoe noo dig dit voorstel is. Ieder agent heeft nu een eigen revolver, waarbij gevaarlijke dingen zijn. Dhr van Poelgeest had het beter gevonden, als in het voorstel was gezegd, dat de agenten nu ook reeds een revolver hebben, zij het dan privé. Dan had men in de pers niet den gek kunnen steken met de bewapening van het Goesche po- litie-korps. Meerdere ruimte voor de autobussen aan de Koepoort. Dhr Crucq vraagt of dit groote getal autobussen verleden jaar ook niet be kend was. De voorzitter: B. en W. wisten niet hoeveel bussen er komen zouden. Er waren menschen die voor één bus betaald hadden en met 3 of 4 hussen kwamen. Het voorstel van B. en W. wordt hier na z.h.st. aangenomen. Besloten wordt tot aansluiting bij de Kon. Ned. Brandweervereniging. Rondvraag. De voorzitter deelt mede, dat Goes nu met Kapelle in on derhandeling is over de levering van gas. De overeenkomst zal binnen niet al te langen tijd wel tot stand komen. dit niet gemakkelijk zal vallen, maar het mióét. Ik móét rekening houden met het leven, dat, ge hebt geleid, met uw roeke loosheid in geldzaken. Neemt ge die voor waarde aan?" Herman stak hem de hand' toe: „Het eerste beloof ik u, mijhheer Hansen, ik zal mijln leven verbeteren. Het tweede is vernederend voor mij, maar ik gevoel: voor u noodzakelijk. „Ik hoop, dat ge uiw belofte zult gestand doen. Hoe gaarne zou ik wenschen, dat ge het niet in eigen kracht beproefdet, maar aan dat oor zij't ge ten eenenmale doof Laten we nu uw z^ken even in mekaar zetten." Dat „even" duurde een paar uur, maar toen kon Herman heengaan met de ge dachte, dat hij geholpen "was en niet ge bracht was tot den bedelstaf. Bewogen drukte hij zijtn helper de hand en stamelde woorden van dank. „Mij moet go niet danken. Die dank komt een Ander toe," was het prnstige antwoord. IX. „Wat is er, Barend?" ,,'n Brief.'' Hij zette z'n bril op en bekeek het post stempel: ,,'n Brief uit Amsterdam, en een dikke, hoor." Niet het minste vermoeden had hjjl. „Alweer van Huib? Je hebt nog niet eens geaatwoordl" Dhr Potter vraagt of reeds meerdere gemeenten om gas gevraagd hebben. De voorzitter antwoordt ontken nend. Dhr Koning vraagt, of auto's die 's avonds op het marktplein staan, ook verlicht moeten zijn. De voor zitter antwoordt bevesti gend. Dhr Koning geeft dan in overweging, het 'onbestxate gedeelte van de Markt aan te wijzen als parkeerterrein. Dan behoeven de auto's niet verlicht te zijn. De voorzitter voelt daar niet veel voor. Dan kunnen ze ook niet verwijderd worden, als het noodig is. Laat men gebruik maken van garages. Dat kost zooveel niet. Dhr Pottet zegt, dat de woningen aan den Oosthavemdijk in desolaten toe stand verkeeren. Heeft de Gezondheids- oommissie hieraan al aandacht geschon ken? De voorzitter: de eigenaar is de eenige, die verbeteringen moet aanbren gen. Het zijn geen gemeente-woningen. Dhr Crucq zegt, dat het loon bij de werkverschaffing is bepaald oip f 18 per week. (De voorzitter: maximum f18.) Nu is Spr. gebleken; dat slechte 36 cent per uur wordt uitgekeerd. Spr. wil voor valide werkloozen 40 oent uit betalen'. Er moet eenig verschil zijn tus- schen een f linken jongeman en een oude man. Dhr Koning gelooft, dat het heel moeilijk is om voor dit soort arbeid twee categoriën arbeiders te maken. De voorzitter zegt den heer Crucq, dat hij zijn voorstel, dat vreemd is aan de orde van den dag, schriftelijk en on derteekend moet indienen. Dhr Crucq brengt daarna ter sprake de aanbesteding der onderhoudswerken voor de gemeente. Zooals het hier in Goes gaat, is het belachelijk. Het kan niet anders, of er moet geknoeid wor den. Spr. geeft de voorkeur aan eigen beheer. De practijk zal Ieeren, dat men daartoe komen moet. Het is nu voorgekomen, dat een in schrijver, die tegen een zeker percent hoven of beneden tarief wilde inschrij ven naar de Directie van gemeentewerken ging en na eenige bespreking een andere opgaaf deed. De voorzitter: wil U iets zeggen over de Directie van Gemeentewerken Dan dient u dat toch te precisearen. Dhr Crucq: wat ik weet, weet ik vertrouwelijk. Maar ik zou er veel over kunnen zeggen. Dhr Simons is niet voor eigen be heer, maar erkent, dat de tegenwoordige toestand niet goed is. Het is onmoge lijk, dat het nu eerlijk toegaat. Er moet geknoeid werden. Men kap niet werken tegen .20 pCt. beneden tarief. Dei voorzitter zou gegadigden wil len uitnoiodigen volgens tarief in te schrij ven. Er kan dan onder de liefhebbers geloot worden. Dhr Simons zou dit toejuichen. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. dit zullen overwegen. Dhr v. d. Does vraagt of de grond achter de Smailegangebuurt aan een per soon of meerderen zal worden verpacht. De voorzitter: zoo mogelijk aan meerdere. iDlhr v. d. Does bepleit nog eens over leg met de PZEM over electrificatie van- Bouwplan III. Aan den Heernissaweg staan nu ook palen, maar 'het is een leeüjk gezicht. De v o o r z i 11 e rhet is meer dan ver schrikkelijk. Maar er staan nog geen pa len in Bouwplan. III. Een afschrift van den brief van B. en, W., gericht aan den1 Directeur, is gezonden aan den Raad van Bestuur. Spr. beeft de kwestie reeds besproken met den Directeur en den Commissaris der Koningin. De Directeur liet zooiets los (maar de Raad van Bestuur spreekt dat tegen), als zou de bovengrondsche leiding in Bouwplan III een zeker tegenlicht zijn tegen de dorpsgemeenten, die meemen, dat Goes teveel krijgt. Morgenmiddag is het vergadering van aandeelhouders. Spr. zal daar do zaak ter sprake brengen. Een bovengrondsche leiding zou dit nieuwe stadsdeel ten eenenmale beder- „De brief is niet van Huiib. Tóch is het bekend schrift." Nóch tuurde hij er op. Toen trilde de brief in z'n hand. Blarend Jansen keek z'n vrouw aan. ,,'t Lijikt wel, of die van Cor komt," zei hjjl aarzelend. „Maar, Barend Jansen had de enveloppe reeds optangie- schenrd, keek naar de onderteekening. „Ik heb gelijk,juichte hijl haast. „Hiji is van Gorl" Hij trok z'n vrouw aan den arm. „Samen lezen," zei hij1. „D'r komt ver andering. Onze 'gebeden zijn verhoord." Toen begonnen zij te lezen, terwijl tra nen van blijdschap op het plapier drupten, te lezen den brief vol berouw en schuld bekentenis. Zij beschreef haar strijd, die zoo ontzaglijk lang had geduurd, het af sterven vpn de kleine Cior, die naar Jezus was gegaan, het vinden tenslotte van den Heiland, die de hare wilde zijla Zij deelde mede, dat Huib en Anna haar hadden bezocht, wat haar tot zoo groote dankbaarheid had gestemd1. Tenslotte vroeg zijl, in oprecht schuldbesef, volko men vergiffenis voor haar liefdeloosheid en de verwaarloozing barer kinderplich ten. Gaarne zou tij naar huis komen. Maar zij moest rekening houden met Her man, die den godsdienst haatte. Op den duur zou dit misschien Wel minderen waarvoor zij dagelijks zou bidden en dat ook vroeg aan hare ouders en zou hijl er mee verzoend raken, dat de ver ven. B. en W. zullen, km uiterste bast doen, het te voorkomen. Dbr v. d. Does heeft; gezien, dat men ini bet Bergpad vlak votor een lantaarn een paal zette. De voorzitter: men wilde het zelfs doen vlak voor den opgang van een trottoir. Dhr Holiest e lie wijst er op, dat de bewoners van Bon W pi aiLL III zeer spoedig stroom willen hebben, hetzij via de ka- bed, hetzij via de draad. Dhr Eckhardt zou willen, dat zoo lang we geen torenuurwerk hébben, er op andere wijze tijdseinen werden giege- veü. De voor zitter: men zou om 8uur, 12 uur en 5 uur (evenals vroeger) het kleine klokje van het Stadhuis kunnen laten kleppen. Daartegen is geen overwe gend bezwaar. Alleen kan men het niet in de geiheele gemeente booren. Hierna besloten zitting. De Zrt VI aams ch e Water leiding-Maatschappij. De gemeen teraad van Clinge besloot zich1 niet te vereeni'gen met het. raadsbesluit van Terne uzen tot intrekking van het raads besluit cum tot ontbinding der Z.-Vl. Drink waterleiding Maatschappij te komenen' dus - te trachten uit. te treden uit de maatschappij of te komen tot ontbinding daarvan. Tevoren werd een langdurige geheime zitting gehouden met dan voorzitter van den Raad van Commissarissen der Wa tert. Mij., den heer mr P. Dieleman. (M. Ct.) Nisse. Donderdagavond was het de jaar vergadering van de afdeeling der Ver eeniging tot Chr. verzorging van krank zinnigen in Zeeland. Uit het verslag kreeg men te hooren, dat het ledental thans 30 bedraagt. Voorts dat de inkomsten over 1929 waren f 13.18 en de uitgaven f 10.69, alzoo een goed slot van f 2.49. Daarna was er verkiezing van bestuurs leden wegens periodieke aftreding van J. Bos en A. Slabbekoorn, welke werden herkozen en tevens werd ook voorzien in de vacature-J. de Dreu, die vertrokken was. In genoemde vacature werd gekozen M. C. de Schipper. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering der ver eeniging werden aangewezen als primi A. v. d. Poest Clement en J. Mol Mz. en als secundus H. Dane en G. M. de Back. Ge tracht zal worden om dezen winter nog een spreker voor de afdeeling te laten optreden. ij Wemeldinge. Gistermiddag is het tank schip „Flandria", geladen met gasolie, met behulp van het bergingsvaartuig „Zeehond" alhier binnen gebracht. Be doeld schip had op de Oosterschelde aan den grond gezeten, waardoor ernstige lek kage was ontstaan, en met de pompen van gemeld vaartuig boven water moest worden gehouden. Kapelle. Gistermiddag kwam de 14-ja- rige E. v. W. alhier zoodanig te vallen in de ijzeren omtuining van de Ned. Herv. Kerk, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen, die dr Pfeijffer verleende. Overbrenging naar het ziekenhuis te Goes werd noodig geóórdeeld. Middelburg. In de Woensdagavond, on der voorzitterschap van dr C. Orbaan, gehouden vergadering van de afdeeling Middelburg van het Centraal Genootschap voor Kinderherstelling en vacantiekolo- nies, waren alleen de bestuursleden, be halve mejuffrouw de Liefde, die bericht van verhindering had gezonden, aan wezig. De aftredend^ bestuursleden, mevrouw den Bouwmeester—da Jonge en mejuf frouw M. de Cleijn Brem werden her kozen. 1 Dóór den penningmeester, den heer P. Luteijn, werd de rekening overgelegd. Deze wees aan een saldo van f98.83. Dit batig saldo is een gevolg van het feit, dat in het afgeloopen jaar door plaatsgebrek in het koloniehuis voor geen kinderen verlenging aangevraagd werd. Door mej. Cleijn Brem werd als secre taresse het 22ste jaarverslag uitgebracht. houding tussohen ouders en kind weer g-oed was. Maar wat dat betrof moesten ze nog wat geduld hebben. Het lozen was afgeloopen. De beide ouders keken elkaar aan Zij glimlachten Barend Jansen vouwde de handen en stamelde dank aan God, die de Zijnen ajtjj'd gedenkt I „De lasten van het leven, ze sohijlnen zwaar om te dragen, maar ze zijin het niet, ze zijn licht. Want God helpt méé dragen. En 'teind is Zijd glorie I" zei BarenJd Jansen bewogen. i XII. De dagen, die volgden op het onder houd met den heer Hansen, waren voor Herman dagen van vreeselijlken, niet-tb- beschrijven strijld. Hij snakte er naar, te genover zijn vrouw anders te warden, dan hij den laafcsten tijd was geweest. Biij haar zou hij geen .tegenstand ontmoe ten, voorkomend als ziji sinds Kerstmis geworden was. Was dat zoo vroeg "hijl zich af de kracht van dat g|roote Onbekende? Want Cor had er op gezinspeeld, dat zij met haar zonden tot God was gegaan, die haar volkomen had vergeven. Met thuis werd geregeld briefwisseling gehouden. Herman las die brieven nooit. i li II 'Tl (Slot volgt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5