DE ZEEUW Van bedriegelijke schittering TWEEDE BLAD. Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. FE U I L L ETON. Uit de Provincie. V VA.N MAANDAG 27 JAN. 1930. Nr. 99. Voor de buitengewone vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland zijn de volgende voorstellen van Ged. Staten ver schenen: Overneming Centrale Neuzen c.a. Van den Raad van Bestuur der N. V. „PZEM" ontvingen Ged. Staten een schrij ven betreffende de overneming der Elec- trische Centrale te Neuzen van de N.V. „Industriëele Maatschappij" te Amster dam. Met den inhoud van dat schrijven», alsmede met de daarbij overgelegde ren- dabiliteitsberekening, kunnen Ged. Sta ten zich vereenigen en zij stellen daarom voor aan de PZEM ten behoeve van de overneming en exploitatie van de electri- sche centrale te Neuzen een crediet te verleenen van f 517.500. In bedoeld schrijven deelt de Raad van Bestuur mede, dat na lange en veelal moeizame onderhandelingen door hem in beginsel met de N. V. „Industriëele Maat schappij" (I. M.) te Amsterdam overeen stemming is bereikt omtrent de overne ming harer bezittingen te Neuzen en met de gemeente Neuzen omtrent de voor waarden, waaronder die gemeente de PZEM vergunt van hare eigendommen ge bruik te maken voor den aanleg en in standhouding van de noodige werken. Volgens het concept-contract met de I. M. worden van haar gekocht al de haar toebehoorende roerende en onroeren de zaken binnen de gemeente Neuzen, welke dienen tot het opwekken en dis- tribueeren van electriciteit, een en ander nader in het contract gedetailleerd; uit gezonderd zijn kasmiddelen, deposito"s en effecten. De koopsom is gesteld op f 375.000 terwijl bovendien de waarde der magazijngoederen, naar bepaalden maat staf berekend, het bedrag der overgeno men debiteurenposten voorzoover niet na aanwending van alle ten dienste staande middelen oninbaar en de voor uitbetaalde premies van brandverzekering vergoed zullen worden. Het concept-con tract bevat voorts bepalingen omtrent de voortzetting van het bedrijf door de PZEM en hare verplichtingen tegenover het personeel van de' I. M. te Neuzen. Het concept-contract met de gemeente regelt in de eerste plaats de bevoegd heden der vennootschap met betrekking tot den aanleg van werken op gemeente grond en de verbintenis van de gemeen te om geen vergunning voor den aanleg van soortgelijke werken aan derden te verleenen. Daarnaast zijn regelingen op genomen omtrent de stroomlevering en de verandering van het bestaande net in een draaistroomnet voor rekening der PZEM, die eveneens de kosten van verandering van motoren en .apparaten voor het nieu we stroomsysteem zal hebben te betalen. Het bevat voorts maximum-tarieven (voor licht 30 cent, voor kracht 25 cent per KWU) voor de kom der gemeente, buiten de kom zullen de normale tarieven gelden. De meterhuren zullen gelijk zijn aan die, welke de PZEM overal elders berekent. Voor straatverlichting is 35 ct. per K.W.U. bedongen, het contract zal eindigen op 31 Dec. 1941. Het voordeel is voornamelijk, dat een nieuw stedelijk centrum aan het verzor gingsgebied der PZEM wordt toegevoegd, een centrum, waar reeds een paar hon derdduizend KWU 's-jaars worden afge nomen, doch dat nog aanzienlijk meer stroom kan gebruiken. Dit geldt vooral het gebruik voor huis houdelijke doeleinden en dat voor kracht, waarvoor de geldende tarieven te hoog zijn. Het is dan ook de bedoeling zoo spoedig mogelijk het vastrechttarief en het normale krachttarief in te voeren. Het spreekt vanzelf, dat de koopsom van het bedrijf een goodwill bevat, men kan nu eenmaal een reeds bestaande, goed beklante zaak niet overnemen te- door H. ZEEBERG. 13.) o- Iiij. glimlachte alweer. „Ik luister naar je speech," zei hij1 vroolijk. ,,'t Lijkt wel of we op 'n mee ting van vrouwenkiesrecht zijn, zoo s trijd vaardig zie-je er uitl" ..Neen. maar, Huib, in ernst: vind-jei dat inn zoo vreeselijk, al heb ik dat niet gezegd? Jongen, dat vermindert m'n liefde voor jou toch niet? En denk je dan, dat mijn ouders ei' naar kijken, of je fortuin bezit? Neen, zoo zijn ze niet. Hun eenige dochter willen ze gelukkig zien, on met. jóu zal zei dat zijn. Zal-j© d'r niet meer over spreken, Huib? Werkelijk, dat is ab soluut geen bezwaar." Feitelijk was hij nog ma,ar half over tuigd, niet wat Anna betreft, maar haar ouders kende hij niet. Zouden die geen. voioroordeelen hebben? Hij liet het .ten slotte (en dat was ook het beste van al) over aan God. Die zoiui helm voor Zijln rekening nemen. VII. Natuurlijk haddein de ouders van Anna gen de materiëele waarde harer bezit tingen. De I. M. schat dezen goodwill op f 137.500, wat ook voor de rentabili- teitsberekening is aangehouden, omdat men niet over betere gegevens beschikte. Toch is de boekwaarde der bezittingen van de I. M. hooger dan de resteeren- de f 237.500. De koopprijs werd gedrukt doordat de gemeente de I. M. kon nood zaken haar tarief voor verlichting enz. met 1 Januari 1931 van 40 op 30 cent te verminderen. Aangezien de bestaande centrale reeds zwaar belast is, zou de toe neming van het verbruik, die van deze ta riefsverlaging verwacht werd, eene uit breiding der centrale noodig hebben ge maakt. Rekent men slechts met het bestaande debiet, dan moge de rendabiliteit bij den verlaagden prijs nauwelijks verzekerd schijnen, de overneming komt niettemin verantwoord voor. Bij de berekening is er rekening mede gehouden, dat de I. M. te Neuzen gelijk stroom levert, terwijl^ de PZEM het nor male stroomsysteem zal invoeren, daar anders of de bestaande centrale in be drijf gehouden en uitgebreid zou moeten worden öf wel een in aanleg en exploi tatie kostbare omvorminasrichting zou moeten worden gemaakt. Bovendien is de kom van Neuzen voor een gelijkstroom- net feitelijk te uitgebreid, hetgeen tot ge volg heeft, dat hier en daar de spanning niet voldoende is. De invoering van het normale stroomsysteem maakt het noo dig het net te veranderen en motoren en apparaten hetzij te veranderen, het zij door andere te vervangen. De kosten van een en ander zijn geraamd op f 127.500. Voorts is een bedrag van f 15.000 gerekend voor overneming van de magazijngoederen en voor overdrachts kosten, zoodat het totale kapitaal, dat voor en tengevolge van de overneming noodig zal zijn f 517.500 zal bedragen, waarvan aangenomen is, dat f 380.000 in 16 jaren afgeschreven zal moeten zijn en de goodwill ad f 137.500 in 30 jaren. In 1928 werd door de I. M. in totaal aan stroom en meterhuur f 86.600 ontvan gen, bij tariefsverlaging zou f 18.500 min der ontvangen zijn. Waar de voorloo- pige resultaten over 1929 ongeveer f4000 ontvangst meer aanwijzen kan veilig f 72.000 worden geraamd. Aangedrongen wordt op een spoedige beslissing, waar bij ook de I. M. belang heeft. Overneming laagspanningsnetten. Van den Raad van Bestuur der PZEM kwam een schrijven in betreffende overneming van de laagspanningsnetten c.a. der 'gemeenten Schoondijke en Phi lippine. De overneming dier netten ach ten Ged. Staten van groot belang zoo wel voor de gemeenten als voor de PZEM, zooals zij ook in de zomerzitting van 1927 reeds uiteenzetten. Zij stellen voor ten behoeve der overneming f 30.000 cre diet te verleenen en wel f 20.000 voor Schoondijke en f 10.000 voor Philippine. Overdracht tram VlissingenMid delburg. Bij hun- antwoord op het Algemeen verslag der afdeelingen betreffende het voorstel tot electrificatie van de Midden groep en overneming van het eleotrici- teitsbedrijf der Soc. An. te Vlissingen, najaarszitting 1928, hebben Ged. Staten toezegging gedaan, spoedige overdracht van het bedrijf der eleotrische tram Vlis singenMiddelburg, hetwelk mede zou worden aangekocht, zooveel mogelijk te zullen bevorderen. Na.ar aanleiding van dezie toezegging zijn daarop onderhandelingen aangeknoopt ■met de N.V. Stoomtram Walcheren over den verkoop van laatstgenoemd bedrijf aan die vennootschap. Blijkens een schrij ven van den Raad van Bestuur der P. Z. E. M. hebben deze onderhandelingen echter tot geen resultaat mogen leiden. Die Raad blijft in deze gelegenheid in middels een afwachtende houding aan nemen en Ged. Staten stellen zich voor de Staten te zijner tijd nadere mededee- lingen te doen. In bedoeld schrijven deelt de Raad van Bestuur mede, dat hij, teneinde meer ervaring te verkrijgen en over betere ge gevens, ge exploitatie van de tram na overneming door» de P.Z.E.M. betreffen de, te beschikken, besloten heeft, de over dracht van den tramweg voorshands en wel tot 1931 te laten rusten. geen bezwaar tegen -haar verloving met Huib Jansen. Dat had zijl trouwens wel geweten en heim ook giezegd. Hij was er o-p bezoek geweest, en den avond daarop was dei verloving ge volgd, die direct officieel was. Bij Janisen's ouders wisten ze al zoo iets, want Huib had niet kunnen zwij gen. Nu kon hijl het hun officieel mel den. Hijl beschreef, hoe ze was, hoe het met haar thuis was. Hij' verzweeg ooik niet, dat haar ouders er financieel wèl bij voeren maar dat dit geen beJwaar was; dat zijin meisje hem er heel niet minder om achtte en haar ouders ook niet Als hij miet verlof kwam, zouden ze sa men van Katerdag tot Maandag komen. Zo waren d'r blij om, dat Huib een meisje na,ar zijn hart had gevonden; Huib was thuis de lieveling. Bij Barend Jansen was het wel iets ten goede gekeerd. Medelijdende menschen hadden hein uit de verlegenheid; geholpen. Die slagen, die hem getroffen hadden, was hij langzamerhand te boven gekomen. Na- tiuurljjk was het geen groote boerderij, dat leek er niet op-. Maar hij had toch 'n fatsoenlijk stuk brood. Zwaar had de last des levens op hem gedrukt. En al gal hijl, evenals z'n vrouiw', alles v Tarieven stoombootdienst Wes ters chelde. In bun antwoord op het alg. verslag der afdeelingen betreffende de begrooting voor 1930 werd door Ged. Staten o.m. gezegd: „Herziening der tarieven voor de Prov. Stoombootdiensten is bij Ged. Staten in overweging; voor de diensten op de Westerschelde zijn deze tarieven zelfs reeds vastgesteld. Zij hebben even wel nog niet de goedkeuring van den Minister van Waterstaat ontvangen; zoo dra dit het geval is, zal aan de Staten mededeeling van die tarieven geschie den". Bij missive van 6 Septiemher werden de tarieven aan den Minister toegezon den en het lag toen in de bedoeling ze op 1 Januari in werking te doen treden. Bij schrijven van 27 Dec, meldde de minister echter: „Het ingezonden tarief der vrachtprijzen voor personen, goederen en vee voor dm Prov. Stoombootdienst wordt goedge keurd onder voorwaarde, dat de met 1 Ja nuari 1930 in werking tredende verla ging geen aanleiding geeft tot verhoo ging van de bijdrage uit de Staatskas voor den dienst VlissingenTerneuzen. Ik vestig er tevens U-we aandacht op, dat ik mij. omtrent verdere verhooginig van de Rijksbijdrage, wanneer deze ver oorzaakt mocht worden door de aan schaffing van een nieuw vaartuig als ge- 'volg van de uitbreiding van bet ver voer in. verband met de tariefsverlaging mijne beslissing vooralsnog moet voor behouden. Het verlies op den dienst Vlis singenTerneuzen kan voor 1930 en vol gende jaren worden vastgesteld op het gemiddelde verlies over de jaren 1927, 1928 en 1929. Een voorstel daartoe zie ik gaarne tegemoet." Ged. Staten meenen te mogen veronder stellen, dat de Staten met het oog op de wansobeiijkheiid van een spoedige invoe ring van de verlaging der tarieven geen bezwaar zullen hebben, dat, zij het ook noode, voorloopig wordt berust in de voorwaarde door den minister gesteld. Het ligt in bet voornemen van Ged. Staten rich nader met den Minister te verstaan. Mochten de Staten zich met de zienswijze van Ged. Staten kunnen vereenigen, dan zullen maatregelen wor den genomen, dat de nieuwe tarieven op 1 Maart a.s. in werking kannen treden Ged. Staten stellen voor deze mededee- liimgen voor kennisgeving aan te nemen. Subsidie R.K. Landboiuwwinter- scLoiol te Hulst. Bij besluit van 25 Juli j.l. werd in handen van Ged. Staten om advies ge steld het verzoek van het bestuur der R.K. Landbouwwinters'choiol te Hulstom de verleende subsidie in de oprichtings kosten ite verhoogcn van 25 pet. of f 17.500 op 50 pet. of f 35.000. Adressant vroeg dit met een "beroep op de vroe ger tot een gelijk percentage verleende bijdrage in de stichtingskosten van de R.L.W.S. te Goes. Met het oog op de financieele moeilijk heden, waarin de school te Hulst ver keert, en de -noodzakelijkheid om. daar in. wil men de school niet tot onder gang zien gedoemd, 'op eenigerlei wijze tegemoet te komen, en voorts uit een oogpunt van billijkheid, komt het Gel. Staten voor, dat er termen zijn om liet verzoek in te willigen en s tellen zij voor in dien geest te besluiten. Een jubileum voor den Polder Walcheren. Morgen (Dinsdag) is het een jubileum- dag voor den Polder Walcheren, en nog wel een eeuwfeest, want het was 28 Ja nuari 1830, dat het tegenwoordige ge bouw in de Abdij werd betrokken, nadat voordien herhaaldelijk van woning was veranderd. Wijlen de heer C. de Waard schrijft daarover in „Archieven der besturen van 'het eiland Walcheren 15111870" o.a. het volgende: In 1511 begon het bestuur \an Wal cheren zijn werkzaamheden „m den groen poorte" (vermoedelijk de poort bij het over aan God, toch ha'd hij1 dikwijls ©en zwaren strijd te strijden. Hij was niet voor niets grijs en. ge bogen. Het geval met Cor, nu al ettelijke jaren geleden, had hem het zwaarst aan gegrepen. En diep had 't. hem gegriefd, dat zij' was heengegaangekozen had het schijn schoon, het klater,g;oud der wereld. Maar hij hield niet op'met het gebed; op de vleugelen daarvan werd zijl gedra gen. Hij wist, dat God een Verhoorder deri gebeden was. En dat schonk hem en ook zijn vrouw troost in het verdriet. Zwaar, zeer zwaar had ook de brief van Herman Zondervan hem gegriefd, die ge schreven was mede namens zijin dochter. Geen woord van haar, taal noch tee- ken. Alleen een koel briefje van haar man, ■een zakenbriefje. Dat was al geweest! Hij wist natuurlijk niet, dat heel de zaak buiten haar was omgegaan, dat zijl er ajbsoluut onkundig van was gebleven. Weinig werd er over Oor gesproken. Alleen zijn vrouw wist maar al te goed, hoe ontzaglijk hij er onder leed. Toen kwam de mobilisatie. Twee van zijn zonen zag hijl gaan, ge trouw aan den .oproep. En ,elf dagen later ging Huib. Die Venduhuis), waar het ook na. in 1574 en 1664 nog gezeteld was. Toen werd door de Staten van Zeeland een andere kamer aan de Westzijde van het Abdijplein aangewezen en wel in het gedeelte, dat thans tot woning van den Commissaris der Koningin behoort, grenzende aan de beurspoort. In 1673 had nog een kleine verhuizing plaats. Op 8 Augustus 1805 namen de Staten van Wal cheren zitting in het huis/ „Middelburg", aan de Zuidzijde van het plein „onder de Abdijpoort", totdat zij 5 Mei 1808 door den landdrost verplaatst worden naar het huis van den gewezen Muntmeester op de Groenmarkt, de tegenwoordige Staten zaal. Door aankoop van het Rijk kwam Wal cheren in 1829 in het bezit van het huis „Vere" met annexe gebouwen in de Ab dij, die na de noodige herstellingen op 28 Januari 1830 door de centrale directie in gebruik werden genomen en waar het bestuur thans zetelt. Vergist de schrijver zich niet, dan is één dezer lokalen, en wel de keuken van de won ng van den bode, dezelfde kamer, waar 15 September 1511 de eerste ver gadering gehouden is. Zoo kwam er dan in 1830 aan de kos- h h oze, doch bekrompen huisvesting van het Polderbestuur een einde. Met uitzon dering wellicht van het Munthuis op de Groenmarkt, was er voor Walcheren slechts één kamer, waarin de Staten en Gecommitteerden van de Breede geërfden moesten vergaderen, de griffier(s), de oppercommissie en de kassier het drin gendste werk moesten verrichten en alle archiefstukken een plaats moesten vin den. Wij kunnen 'hieraan nog toevoegen, dat in 1830 voorzitter was Jhr. Mr Jacob Snonck Hurgronje; gecommitteerde voor de Oostwatering Cornelis Vis, Zuidwate ring Mr Pieter Pous: Westwatering Mr Cornelis Gerrit Bijleveld; en voor de vijf ambachten J. J. Sprenger. Griffier was Jhr Johan Hendrik Schorer Dz.; ontvan ger Dankert de Jager, oppercommies (er was toen geen ingenieur) Abraham Ding-, mans en kamerbode Cornelis dë Koster. Wij meenden, waar de Polder in het leven op Walcheren zulk een voornam plaats inneemt, dit jubileum niet onver meld te mogen laten. Veere De J. V. qt G.G. „De Heera zij onze Banier" hield Vri.jidaga.vond haar 43ste jaarvergadering onder leiding van haar eerevoorzitter Ds van Strien. Na. de gebruikelijke opening sprak deze een kort welkomstwoord aan allen, in 't bij zonder tot burgemeester en mevrouw Dronkers. lnleidingjen, voordrachten, samenspra ken wisselden elkander gedurig af, terwijl de pauzes veraangenaamd werden door de vriendelijke zorgen van de leden der Meis- jesvereeniging. Uit de jaarverslagen bleek dat'er, hoe wel het ledental' eenig'szins isi gedaald, met ijver is gewerkt. Ook de financieels toestand werd bevredigend genoemd. Doel ieden van bevriende vereeniglinigein werden hartelijk© gelukwenschen uitgesproken. Aan het einde der vergjadering, die een aangenaam verloop had, werd een ne gental boeken uitgereikt als prijizen in den reci teerwedstrijd behaald De voorzitter, vriend Douw, gling in dankgebed voor. De vereeniging ntag op een welgeslaagden avond terugzien. Koudekerke. (Z.) Vrijdagavond werd on der leiding van Burgemeester Bakker de tweede jaarvergadering gehouden van de alhier bestaande tuinbon wvereenigïng. Na een kort openingswoord van den voorzat ter, waarbij hij zijin teleurstelling uitsprak over de weinige belangs,telling, (slechts 29 van de ruim 50 leden waren opgeko men) las de heer G. van Beusekom zijn jaarverslag voor, waarin melding werd gemaakt van den bloei 'der vereeniging. Hoewel de prijzen va.n Tomaten en vroege aardappelen, laag waren, werd aangedron gen op volharden. Men hoopt door een drachtig samenwerken tot meerderen bloei te komen. Aan de kwaliteit en verpak king diende goede .aandacht besteed le worden. De penningmeester, M. Kesteloo, deelde .mede, een batig; saldoi te hebben van f27. liet aftr. bestuurslid L. Janse werd herkozen. Op voorstel van het be- moest den anderen dag naar Amsterdam Jansen had hel niet geweten. Anders had-i© Huib iets gezegd. Nu ,z.ou "hij het -maar schrijven. Huib moekt eens infor- moc-ren naar Zondervan, naar Cor. Hij moest eens .trachten haar te zien te krij- ig:en, als het kon, te spreken! Hoeveel Huib ook van, z'n vader hield, ■gefronst bad-ie het voorhoofd, toen hij den brief ontving. Hij kón het riiet. Bijnaja, "hij, vond het vreeselijk om het uit te spreken, zondig, om te denken hij haatte haar bijna. Was het g^en schande geweest van haar, het ouderlijke huis te verlaten en er zich niet meer aan te storen, haar ouders zooi'n ontzettend verdriet aan doende? Te gronde was d'r vader haast gegaan, financieel ten minste en zij!, had geen moeite gedaan, er naar te informeeren. Ha.a.r man liet zij terugschrijven een koud, koel briefje. Neen, kwaad, met kwaad mocht men niet vergelden, maar haar op zoeken en ha.ar spreken, neen, dat kon hij niet; verwijten zou-ie haar naar het hoofd slingeren, wèlverdiende verwijten wel-is-waar. Maar wat zou het baten. Voor een deel voldeed-ie aan het ver zoek van zijn vader. Hij informeerde en schreef wat-ie gehoord had, naar huis. Maar dat was gjeen nieuws: Zondervan was een bekende brandstoffenhandelaar; stuur werd besloten de contributie met .50 pet. te verhoogen. Een breede discussie ontspon zich over de bestrijding van den Satijln-vlinder, welke ook hier al veel voorkcmt. Algemeen is men het er over eens, dat het beste is, dat ieder op zijtn. eigen terrein -dit schadelijk insect tracht te verwijderen door 'de takken uit te knippen en t.e verbranden. Ook werd ge sproken over de meer en 'rnéef voorko mende ringelrups en werd besproeiing nuttig geacht. Ieder die zijn hoornen of houtgewas wemscht te besproeien, kan zich bij liet bestuur aanmelden, Dga zal getracht worden ietmand te vinden; die dat tegen vergoeding uitvoert, Aan het einde van de vergadering wekte voor zitter op tot trouw bezoek aari dëAergade- ringen en ook wanneer èr verlangens zyin bij de leden, die kenbaar te maken bij het bestuur. Op 30 Jan. a.s. zal- zeer waarschijnlijk voor de vereeniging spfeken de heer Adam;a van Goes over Planten ziekten enz. Donderdagavond vergaderde de afd. van Patrimonium alhier. De opkomst was bevredigend. Dhr Clir. de Bruijn van Middelburg behandelde in deze vergadering zijn aan gekondigd onderwerp „Arbeidsvreugde en airbcidsa.lemle". arbeids©'lende" wijze zette spreker uiteen de vóór en na- deelen van de rationaliseering; va.n den arbeid. Enkele door de aanwezigen gestelde vragen werden op duidelijke wijze door den spreker beantwoord. De voorzitter dankte! den spreker voor zijn arbeid. Ds Heiji eindigde met dank gebed. (Te laat voor ons nummer van Zater dag ontvangen. Red.) Thclen. In de Vrijdag gehouden ver gadering der schoolvereeniging op Geref. Grondslag alhier, werden tot bestuursle den gekozen dhrn M. Jansen en J. Bo- gert. C.rijpskerke. Zaterdagmiddag vergader de de Landbouwvereeniging alhier onder voorzitterschap van dhr A. Geschiere J. iiz. Aanwezig waren o.a. Ir. Stevens en br. Pliilipse, directeur van de Goöpera- t'e eiland Walcheren. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat dit jaar een poterbewaarplaats was opgericht. Uit dat van den penningmeester, dat voor een kleiner bedrag was ingekocht aan voederartikelen, doch dat 'het gebruik van kunstmeststoffen ieder jaar toeneemt. De bestuursverkiezing wees uit, dat L. Louwerse Azn. herkozen was en gekozen K. Poppe Bzn. inplaats van K. Huis man Mzn, die 25 jaren die functie had vervuld en nu wegens vertrek naar elders zich niet meer herkiesbaar stelde. Hierna volgde de lezing van Ir. Stevens over „Akkerbouw". Spr. wilde een paar cnderdeelen behandelen. Ilij bepleit voor namelijk het nut van goed zaai- en poot- goed. Vooral in dezen moeilijken tijd voor den landbouw, mag geen voordeel wor den gezocht in minderwaardige 'zlaaüit&den »n> solide, er werd goed geld verdiend, naar men hein meedeelde; hij woonde daar en daar; Cor had-ie nog niet gezien. Te Dachten haar te spreken kon hij' niet. dat had zij niet verdiend! Dat was al, wat-ie fe schrijven had. Verder bemoeide hij; er zich niet mee. Jntusschen sprak inwendig een stem van vrede en verzoening; een stem van niet kwaad-met-kwa.ad-vergelden, een stem van opzoeken het. verlorene „Moet u nu nog zaken doen, pa? Toe, blijf nou thuis. D'r is toch overdag tijd genoeg voor", vleide Anna Hansen, die naast Huib op de sofa zat. De dienstbode had zoo juist een kaar tje gebracht. De heer Hansen glimlachte. ,,'t Is maar even kind". En tot de dienstbode: „Laat mijnheer Zondervan in 't salon". Verrast keek Huib op. „Mijnheer Zon dervan, zegt u?" „Ja, ken je hem?" „Neen, maar 't is zoo'n bekende naam. Is 't de brandstoffenhandelaar?" „Dezelfde." De heer Hansen vroeg niet verder en ging het vertrek uit. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5